Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.28. 07:10:47

Roberto Martínez a célpont. Ő ugyan nem ten Hag, de nagyjából ugyanannyi hajuk van.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.28. 06:42:01

Most olvasom, hogy a Mundo már pedzegeti a változást, Valverde sincs biztonságban. Barto azt mondta, nem az edző a felelős a vereségért, ebben kiállt mellette, de a csapat fiatalításának a menedzselését már nem biztos, hogy ő végezné el. Így legyen! Egy fiatal, tökös edző kell,nem is tudok most mást jelenleg, mint Ten Hag.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.26. 21:03:15

palesz77 írta:
daffy írta:Annyira azert nem ertem mi a baj. A 2 bl bucsu oke. De a csapat eros,minden kupaert eselyeskent indul es rendre a tuz kozelebe is kerul. Ennel tobbet nem szabad elvarni. ... De most en a 2 bl meccsen kivul nem annyira ertem a problemazast.
Nekem pl az a baj, hogy itt a világ egy top3 kerete, de az edző miatt takarék lángon vannak égetve egész szezonban, hogy tavaszra robbanjunk. Majd tavasszal a tavalyi BL fiaskó után nyilván okosabban nekivágva egy BL visszavágónak, ismét 0 sebességgel elől és "csak ne kapjunk 4-et" hozzáállással küldi fel Donunk a csapatot, majd a kiesést hozó eredmény után jön rögtön a sebesség és a direktebb játékos, most Malcom személyében. Kiesünk, "it is what it is" ahogy a bölcs ember mondja. Jön a kupadöntő, ismét jön ez az attitűd a felállás alapján, ami bomba játékkal kiesést eredményezett már 2-szer, ismét jön a 2 gól, és EV ismét rájön, hogy ha felhoz egy támadót akkor javulunk majd. Ecsetelni se kell szerintem a 2. félidő és az első közötti különbséget. Ez a baj, ennél jobban EV Barcáját nem tudom leírni. Engem nem az idegest, hogy kikaptunk a döntőbe, a Vale jó csapat, tőlük ki lehet, Marcelino is megérdemelt már egy trófeát. Az zavar, hogy folyamatosan ugyanabba a dologba fut bele a mester, és rohadtul nem tanul belőle úgy tűnik, és nem mer bátrabb lenni.. Egy Barcelona edzőjeként.

Bajnokságot nyerni egy szezonban baromi szép dolog. De Capello se véletlen volt menesztve 2007-ben. Sokkal de sokkal többre hivatott ez a csapat, de a kormányos a konzervatív megközelítése miatt nem láthatjuk őket 100%-on pörögni kb soha, hogy aztán a szintén konzervatív hozzáállása miatt az élet halál meccseken meg bukjunk. Mellé fel se hozom a mentális blokkot amiből láthatólag nem nagyon tudta kivakarni a csapatot - olyan, hogy az első gól után a Pool ellen már a fejekben a Roma elleni meccs jött fel..

Nekem ez a bajom. Egy része legalábbis, de most röviden ennyit írok le. Nem a kiesés, nem a bukott döntő, nem az 1 kupás szezon, hanem az ahogy ez tálalva van nekünk.
Nagyszerűen leírtad. Ezért most Bartomeu kicserélhet pár embert, a stílus nem fog változni. Nekünk nem olyan edző kell aki a tutira tesz, a biztonságra és nem bízik csak 12-13 játékosában igazán, abból van 5 akik kiemeltek és bármi van kezdenek.
Túl nyugodt ember, túlságosan túlélni akar.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.26. 14:55:14

Subinho írta:„Jól érzem magam, de valóban, ha az ember nyer, mindig boldogabb. Sajnos veszítettünk, nem tudtuk teljesíteni az elvárásokat. Ellenfelünk nagyszerűen kontrázott, belőlünk hiányzott a szikra az eredményes befejezésekhez” – nyilatkozta Ernesto Valverde.

Erre tényleg mit lehet mondani? Jól érzi magát??? Mitől? Ja hogy nem rúgták ki páros lábban és hogy kapja továbbra is a nem ki zsetont ezért a sz#rért? Ha úriember lenne magától lelépne, de nem fog, mert tudja, ha kib#sszák, akkor kap 14 misit. Hülye lenne elmenni!!!
Nekem nem tűnik, se pénzéhesnek se idegbetegnek, se hülyének. Nem nagyon van oka lemondani, a bajnokságot hozta, tavaly majdnem vereség nélkül. A játék se az az űrfoci, de amíg nyerünk, mondjuk Messi miatt főleg, arra se lehet panasz. Tehát a kötelező-t azt hozza.

Elküldeni se nagyon fogják, mert nem tűnik úgy, hogy az elnök szívvel-lélekkel a csapatért lenne, kb olyan érzést kelt, hogy ott vagyunk a Real Madrit előtt ennyi pont elég.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.26. 14:17:14

„Jól érzem magam, de valóban, ha az ember nyer, mindig boldogabb. Sajnos veszítettünk, nem tudtuk teljesíteni az elvárásokat. Ellenfelünk nagyszerűen kontrázott, belőlünk hiányzott a szikra az eredményes befejezésekhez” – nyilatkozta Ernesto Valverde.

Erre tényleg mit lehet mondani? Jól érzi magát??? Mitől? Ja hogy nem rúgták ki páros lábban és hogy kapja továbbra is a nem ki zsetont ezért a sz#rért? Ha úriember lenne magától lelépne, de nem fog, mert tudja, ha kib#sszák, akkor kap 14 misit. Hülye lenne elmenni!!!
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2019.05.26. 14:13:12

Adott minden hozzavalo egy finom ebed elkeszitesehez, de megis valami ratyi sikerul belole. A fazek lenne a hulye ?
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.05.26. 12:58:37

Sajnos tegnap sem sikerült eltalálnia a megfelelő kezdőt és az intenzitást sem...
az Artur - Coutinho bal oldal és a dupla jobb hátvéd Roberto+Smedo tengellyel teljesen kinyírta a csapat egyensúlyát!
Amikor már égett ház jött Mr. gól Vidal személyében és Malcom ( ő mondjuk kellett volna az elejétől) meg Alena aki amúgy egész jól gyorsítja a középpályát de az a fölöslegese rossz passza Messinek.. tökéletesen elárulja hogy ő is CSak az argentinben-mindegy hol van- lát némi veszélyt kapura ahogy többiek is !
Botrányos hogy 1+ egy 0,5 jatékos van az egész keretben aki gólt tud lőni!!!
Ha tegnap Messi 5 rúg csak még inkább ezt erősítené meg...
Hogy ez mindi Valverde hibája-e ? Hát a sasszemű elnökünk szerint nem... akkor nem ! :?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.26. 12:49:11

mess2009 írta:kénytelen vagyok én is eggyel feljebb lépni a felelősség ügyében: innen már az Elnök a hunyó, két ok miatt:
egy az edző mert a Barcelonának 2019 az nem sikeres év.
kettő, a játékos állomány kezelése vagy az un. sportigazgatóság tökéletes alkalmatlansága. a csapatnak ma lényegében nincs méltó csatársora és szélső hátvéd párosa, a Coutinho-Dembélé kettős cca 265M eurós bevásárlása pedig az év legnagyobb balfogása.
Valverde pedig azzal húzza alá az alkalmatlanságát ezek után, ha nem mond le önként.
Szerintem a játékosállománnyal nem lenne gond, kivéve a bhv meg a csatár posztot (már Lajos könyörög az utánpótlásért, az durva). Itt egy tökös edző jó csapatot tudna kovácsolni
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.26. 12:47:27

MessiNeymarSuarez írta:Egy olyan csapat hol érdemel BL döntőbe jutást, aki egy BL elődöntő visszavágóján nem akar játszani sem? Vagy úgy megy ki hogy "csak ne kapjunk 4-et"? Mint egy rossz buszos csapat, csak stabilitás nélkül.
Ebben a csapatban sokkal több van/volt, elég lenne 1-2 jóllakott tagot padra tessékelni amíg nem úgy teljesít ahogy kell, és az alternatívát játszani, plusz az egész csapatot felrázni, győztes mentalitással játszatni, nem pedig remegő lábbal felküldeni őket, hogy "csak ne kapjunk 4-et"
Figyelj, szerintem ott nem erről volt szó. Ernő lenyilatkozta az Anfield előtti sajtótájékoztatón, hogy támadni akarunk, és ezzel összhangban fel is tett egy támadóbb felfogású kezdőt. Támadtunk is, de közben be voltunk fosva az ottani légkörtől, a kiesés lehetőségétől, Róma emlékétől, stb., illetve a szerencsétlen bekapott korai gól megerősítette a játékosokat abban, hogy itt most a rémálmaik fognak valóra válni. A dekoncentrált játékosaink pedig elbénázták az összes helyzetünket, pedig némelyiket álmukban is belőtték volna más meccseken, gondoljunk csak arra pl., amikor Suárez két helyzetből lőtt hármat a Realnak.
Amit Nero írt pár napja, az számomra is elképesztő amúgy, hogy elvileg az élsportolók, a foci legjobbjai, akik már mindent láttak, klub- és nemzetközi szinten is mindenhol bizonyítottak, mindent kiálltak, így képesek szétesni évről-évre fejben.
Most a Valencia ellen viszont már tényleg defenzíven álltunk fel. Félek, hogy Ernő számára az volt a nagy tanulsága Liverpoolnak, hogy tényleg nem szabad semmi kockázatot vállalni. Akkor aztán szép jövő elé nézünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.26. 12:16:10

Rivaldo11 írta:Neronak teljesen igaza van, bármilyen furán hangzik, itt egy egy momentumon múlt, hogy nincs tripla. Mondjuk elég lett volna belőni egy helyzetet az anfielden.
Ettől persze még vannak gondjaink, de az sem jó, ha átesünk a ló túloldalára.
Pont az a baj, hogy nem egy momentumon múlott.A Liverpool úgy lejátszott minket, hogy azt se tudtuk hol vagyunk. Ha találunk valahogy egy gólt, akkor ők nem 4-et rúgnak, hanem 5-öt. Azt csináltak velünk amit csak akartak, a negyedik gól mindennél többet mond, és ez a legnagyobb probléma. Csont nélkül, minden ellenállás nélkül úgy kiestünk idén is, mint tavaly.

Palesznak totálisan igaza van. Ez a tipikus" csak ne kapjunk 4 gólt" hozzáállással van probléma, így küldi ki a csapatot, mintha még mindig a Bilbaoban lenne, ahol az a cél, hogy ne tömjék ki túlságosan a csapatot.Ez a győztes mentalitás?
Mindezt úgy, hogy előtte egész szezonban jó ha egyszer kaptunk 4-et, és akkor is lőttünk mellé 2-3-4 gólt. :!:
Lucho hogy küldte ki 3-0 után az Allianzba a srácokat? Nyomtunk ezerrel, egy brutális Bayern ellen, sorra jöttek a gólhelyzetek itt is ott is, és nekünk is, és el is raktak a srácok gyorsan 2-t, amibel eldőlt a párharc, hiába talált be először a Bayern, nem ijedtek meg, tudták hogy be fognak találni, és így is lett.

Ehhez képest kimentek megint úgy, hogy azt sem tudták hol vannak, játszani sem akartak, nem voltak felpörögve aztán csodálkoztak hogy az ellenfél akar játszani, és hamar gólt is talál.

BL döntő kapujában, 3-0-s odavágó...Így még egy Getafének is világraszóló szégyen lett volna kiesni, nemhogy nekünk.
Egy olyan csapat hol érdemel BL döntőbe jutást, aki egy BL elődöntő visszavágóján nem akar játszani sem? Vagy úgy megy ki hogy "csak ne kapjunk 4-et"? Mint egy rossz buszos csapat, csak stabilitás nélkül.
Ebben a csapatban sokkal több van/volt, elég lenne 1-2 jóllakott tagot padra tessékelni amíg nem úgy teljesít ahogy kell, és az alternatívát játszani, plusz az egész csapatot felrázni, győztes mentalitással játszatni, nem pedig remegő lábbal felküldeni őket, hogy "csak ne kapjunk 4-et".

Arról meg tényleg végképp fogalmam sem volt mit akart, hogy Malcom helyett Robertot küldi ki támadónak, a csere után rögtön más is lett a játék.Mint amikor Vidalt küldte le Liverpoolban, miközben ő volt az egyetlen a KP-n aki ért is valamit.
Milan012
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.05.18. 12:13:54

2019.05.26. 12:08:22

Engem már nagyon kezd zavarni hogy ugyan azok játszanak DE még lecserélni se lehet őket ha rosszul játszanak. Nem értem mi folyik itt de ezt már csak azzal tudom megmagyarázni hogy a haverok játszanak :evil:
Komolyan ha nem jön egy normális edző és ha roberto,suarez,busquets közül legalább 1 nem távozik a kezdőből én tuti nem nézek barca meccset jövőre mert semmi értelme nincs megint 3-0,4-0-al hazamenni a bl-ből mert már egy spanyol kupa sem megy.
Most már úgy vagyok vele hogy valverdét hibáztatnám utoljára a sorrend nálam:játékosok,vezetőség és max utána jön ő..
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.26. 11:47:08

Az jogos,hogy néhány játékost az idei kezdőből le lehetne váltani,Alba cseréje meg mindennél fontosabb szerintem(persze mi megint kh-t meg támadó középpályást akarunk),de tegnap még is mi volt megint a kezdő? Kiálltunk 5 középpályással,mert hogy sem Coutinho,sem Sergi Roberto nem támadó,utóbbiból nem tudom miért akarunk spanyol Milnert csinálni,a jhv posztot korrektül lehozza és ennyi,de ehelyett őt kell nézni a kezdőben mikor van 1 db értelmes szélső a keretben,aki nem is sérült,és nem csak annyit csinál hogy leadja Alba-nak.

Az meg elég vicces volt megint,hogy 0-2-nél Marcelino irányítja a csapatát,adja az instrukciókat,EV meg guggol vagy zsebre dugott kézzel nézi az órát. Taktikailag felkészült,az... De ide tényleg nem csak új edző kell,hanem új vezetőség is,kézen fogva mehetnének minél hamarabb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.05.26. 11:41:49

daffy írta:Annyira azert nem ertem mi a baj. A 2 bl bucsu oke. De a csapat eros,minden kupaert eselyeskent indul es rendre a tuz kozelebe is kerul. Ennel tobbet nem szabad elvarni. ... De most en a 2 bl meccsen kivul nem annyira ertem a problemazast.
Nekem pl az a baj, hogy itt a világ egy top3 kerete, de az edző miatt takarék lángon vannak égetve egész szezonban, hogy tavaszra robbanjunk. Majd tavasszal a tavalyi BL fiaskó után nyilván okosabban nekivágva egy BL visszavágónak, ismét 0 sebességgel elől és "csak ne kapjunk 4-et" hozzáállással küldi fel Donunk a csapatot, majd a kiesést hozó eredmény után jön rögtön a sebesség és a direktebb játékos, most Malcom személyében. Kiesünk, "it is what it is" ahogy a bölcs ember mondja. Jön a kupadöntő, ismét jön ez az attitűd a felállás alapján, ami bomba játékkal kiesést eredményezett már 2-szer, ismét jön a 2 gól, és EV ismét rájön, hogy ha felhoz egy támadót akkor javulunk majd. Ecsetelni se kell szerintem a 2. félidő és az első közötti különbséget. Ez a baj, ennél jobban EV Barcáját nem tudom leírni. Engem nem az idegest, hogy kikaptunk a döntőbe, a Vale jó csapat, tőlük ki lehet, Marcelino is megérdemelt már egy trófeát. Az zavar, hogy folyamatosan ugyanabba a dologba fut bele a mester, és rohadtul nem tanul belőle úgy tűnik, és nem mer bátrabb lenni.. Egy Barcelona edzőjeként.

Bajnokságot nyerni egy szezonban baromi szép dolog. De Capello se véletlen volt menesztve 2007-ben. Sokkal de sokkal többre hivatott ez a csapat, de a kormányos a konzervatív megközelítése miatt nem láthatjuk őket 100%-on pörögni kb soha, hogy aztán a szintén konzervatív hozzáállása miatt az élet halál meccseken meg bukjunk. Mellé fel se hozom a mentális blokkot amiből láthatólag nem nagyon tudta kivakarni a csapatot - olyan, hogy az első gól után a Pool ellen már a fejekben a Roma elleni meccs jött fel..

Nekem ez a bajom. Egy része legalábbis, de most röviden ennyit írok le. Nem a kiesés, nem a bukott döntő, nem az 1 kupás szezon, hanem az ahogy ez tálalva van nekünk.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.26. 11:38:35

Neronak teljesen igaza van, bármilyen furán hangzik, itt egy egy momentumon múlt, hogy nincs tripla. Mondjuk elég lett volna belőni egy helyzetet az anfielden.
Ettől persze még vannak gondjaink, de az sem jó, ha átesünk a ló túloldalára.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.26. 11:32:21

Úgy néz ki még nézhetjük 2 évig azt az unott pofáját, mert lötyöghet a többi.
Tegnapi meccs elején is mikor mutatták ugyan azzal a telibe szarom-nem érdekel arckifejezéssel állt ott a vonal szélén. Továbbra is érdekel, hogy mi mehet/mit mondhat félidőben az öltözőben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.26. 11:25:51

Saviola írta:Nem tudom, hogy mire van itt szükség, hogy végre eltakarítsák innen ezt a szerencsétlent. Komolyan. Szánalmas.
Új vezetőségre. Teljesen mindegy amúgy, hogy most eltakarítják-e, mert egy hasonszőrű középszerű edzővel lenne úgyis pótolva. Ide nem fognak hozni Kloppot, Tuchelt, Sarrit meg ki tudja kit, akikről páran fantáziálnak. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.05.26. 11:17:39

Nem tudom, hogy mire van itt szükség, hogy végre eltakarítsák innen ezt a szerencsétlent. Komolyan. Szánalmas.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2019.05.26. 11:14:02

Lehet,hogy nem vagyunk olyan mélyen,de azért ne vicceljünk már,hogy csak 1-2 meccsen múlt,hogy mi vagyunk a legjobbak.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.26. 10:50:22

Nero. írta:Azért a 2008as állapotoktól nagyon messze vagyunk :D Ha a Liverpool elleni visszavágón van egy kis szerencsénk vagy nem 20%os módba toltuk volna akkor valószínűleg ez megint egy történelmi triplázás lett volna.

Rossz szájízzel van vége a szezonnak, de azért egy bajnoki cím csak becsúszott, plusz olyan extrák hogy a Real ellen 5-1, 0-3, Messi aranycipő + sok más szép eredmény.

Ha a BLben a 16 között esünk ki egy szoros meccsen, a bajnoki cím meg csak az utolsó fordulóban lett volna meg akkor teljesen más lenne a hangulat.

Egyébként a felháborodást nem értem, hiszen az okosok megmondták itt a Zidane-éra alatt hogy a bajnoki cím többet ér meg fontosabb mint a BL.

Kövezzetek meg, de szerintem Valverdével jövőre is ott leszünk Európa legjobb 3-5 csapata közt, főleg ha csiszolunk a kereten (De Ligt, De Jong, Griezman, stb.)
Ott lehetünk, sőt megkockáztatom a döntőben is ott leszünk....Hogy aztán leadjunk egy 4 gólos eredményt, és szégyenszemre veszítsünk, mert ennél már csak az lenne nagyobb égés.

Valverde képtelen döntő pillanatban felpörgetni a csapatot.
A Camp Nou-ban megy a játék, mert a közönség tüzeli őket, de idegenben meg úgy mennek ki, mintha még nem játszottak volna 50 ezer ellenszurkoló között, és közünk sincs a meccshez.
Az edző feladata lenne mentálisan csúcsra járatni a csapatot, ebben Valverde totálisan Zidane ellentéte.
Az utolsó kemény idegenbeli meccsre kellett volna összeszedniük magukat és odatenni, mert a tét a BL döntőbe jutás volt, ehhez képest úgy mentek ki, mintha barátságos hokimeccs lett volna, és aztán ment a fejetlenség amikor rájöttek hogy az ellenfél nagyon is komolyan gondolja.
Botrány.Egy ekkora égésre nincs magyarázat, főleg úgy hogy zsinórban másodjára sikerül ezt eljátszani.
Az meg hogy jön frissítés, nem garancia semmire, ha továbbra is az a fő hadi elem, hogy 0-24-ben Messit keressék, és a gólvonalról is neki akarjanak passzolni, miközben Messi meg már őrjöng, hogy lőjenek már ők is kapura, ne csak őt keressék.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.05.26. 10:38:35

Azért a 2008as állapotoktól nagyon messze vagyunk :D Ha a Liverpool elleni visszavágón van egy kis szerencsénk vagy nem 20%os módba toltuk volna akkor valószínűleg ez megint egy történelmi triplázás lett volna.

Rossz szájízzel van vége a szezonnak, de azért egy bajnoki cím csak becsúszott, plusz olyan extrák hogy a Real ellen 5-1, 0-3, Messi aranycipő + sok más szép eredmény.

Ha a BLben a 16 között esünk ki egy szoros meccsen, a bajnoki cím meg csak az utolsó fordulóban lett volna meg akkor teljesen más lenne a hangulat.

Egyébként a felháborodást nem értem, hiszen az okosok megmondták itt a Zidane-éra alatt hogy a bajnoki cím többet ér meg fontosabb mint a BL.

Kövezzetek meg, de szerintem Valverdével jövőre is ott leszünk Európa legjobb 3-5 csapata közt, főleg ha csiszolunk a kereten (De Ligt, De Jong, Griezman, stb.)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2019.05.26. 10:27:19

Kinek van még 2008 érzése? Tudom akkor a Liga sem lett meg,szerencsére idén nem volt ellenfelünk. Ugyanazt látom, tanácstalan edző,aki nem tudja megfelelően kezelni és motiválni a játékosokat. Illetve sok elkényelmesedett,jóllakott idősödő sztárocska. Ugyanúgy ahogy akkor, nem elég az edzőt leváltani ahhoz,hogy meg tudjunk újulni,hanem komoly vezéráldozatokat kell hozni. Nyilván nem Messire gondolok,de mellé olyan energikus,gyors emberek kellenek,akik be tudják futni a területeket amivel ki tudnánk használni Messi szervezőképességét. Olyan edző kell akire felnéz és megérti,hogy hiába ő akar szervezni a kapu elé nem érhet így oda. Lehet tippelni ki az a 3-4 játékos akitől megválnék(a feleslegen kívül persze) De legalábbis leültetném a padra és évi 50 meccs helyett kapna 20-at.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.26. 10:25:36

lesliejr12 írta:Én megértem azokat is, akik azt mondják nincs komoly gond, gyakorlatilag egész tavasszal versenyben voltunk. Mindenki másképp nézi, ez természetes.
Én azt az oldalt képviselem, amelyik ha a játékunk jól néz ki akkor már elégedett, független attól, hogy nyertünk e valamit.
Rengeteg nagyon fiatal szurkoló társunk van akik Pep Barca-jába szerettek bele, nem ok nélkül.
Az Inter v a Chelsea elleni kiesés után én pl csak mérges voltam, hogy nem sikerült de tudtam, hogy jövőre is mi leszünk a legesélyesebbek, mert a játékunk ezt mondatta. Csak volt 2 rossz pillanatunk és ez benne van.
A Valverde csapat ezzel szemben egy színtelen, szagtalan maszlag lett. Se nem beton védekezés, se nem agyig feltolt letámadás.
Megy a nagy semmi, hátha 1x úgy eltolódik az ellenfél, hogy Messi-nek lesz 2 méter levegője és vhogy betekeri.
Innen rá is lehet kanyarodni, a "mi lesz velünk Messi után" témára.
Ez a fajta játék és a király jelenléte a pályán nem is teszi lehetővé, hogy bárki más villogjon mellette. Ezért edző és játékosok egyaránt felelősek. Ők maguk is bevallják, hogy mindent Messire bíznak és túl nyugodtak ha a pályán van.
Látszik ez minden mozdulatukon. Bárhonnan vezetünk támadást, nem arra figyelünk, hogy folyékonyan, jó ritmusban menjen a játék, hanem csak azt nézi mindegyik merre menhen, hova tegyem, hogy Leonak jó legyen.
Levédekezik ezt már a jobb csapatok meg akik jól ismernek minket. Így senki se tud kibontakozni, 9 katona van Messi körül, de ahonnan jöttek ott egyéniségek voktak. Mi meg befogjuk őket egy hintóba, hogy húzzák Messi szekerét.
Valverde nem tudja megoldani, hogy ez ne így legyen, engem továbbra is Tata Martinora emlékeztet.
Hiányozni fog a király nagyon, nagyszerű végig kísérni a pályafutását, de ha ő nincs a pályán akkor a többi teljesen máshogy játszik, láttuk ezt az elmúlt 2 évben is. Általában nyerünk nélküle, BL meccs v Bernabeu nem számított. Szemre akkor voltunk a legjobbak. De ez a rendszer vmiért nem működik szépen.
Lehet, hogy Messi mellé karakteres sztár kellene, aki valóban képes levenni egy kis terhet róla, rögtön nem lennénk ilyen görcsösek.
Hideg kiráz Neymartól, de ha valaki, akkor ő erre képes volt, tudtunk is BL-t nyerni, igaz meg Don Andréssal a fedélzeten.
Ha vmikor, akkor most vissza lehetne rángatni Párizsból, mert a franciák inkább őt adják el mint Mbappét.
De ez a Coutinho nem tud villogni Leo mellett. Nem elég tökös. Sajnos. Dembélé meg állandóan sérült.

Teljesen jól mondod.
Valverde kompromisszuma működőképes lenne, ha eredményre vezetne, de nem vezet, mert a BL után beégtünk már a kupadöntőn is.
Megy az "ultrastabil"unalmas játék, csak stabilitás nélkül, magyarul semmi értelme Valverde ittlétének, mert csak a játékot rontja eredménytelenül.
Ezért áldoztuk be a szép játékot?

A probléma az, hogy a Chelsea és az Inter ellen is úgy estünk ki, hogy simán jobbak voltunk, domináltunk.
Ehhez képest a Roma és a Liverpool ellen hogy estünk ki?
onkrétan közünk nem volt a meccshez, annyira nyomoztuk a labdát, mint amikor a csúcs Guardiola-féle Barca játszott egy kiscsapat ellen, most meg ha nap végéig játszunk sem találunk gólt, cserébe nem 3-0, meg 4-0 lett volna a végeredmény, hanem 20-0.

Valverde meg annyira tudja ilyenkor összerázni a csapatot, mintha egy süket-néma ülne a padon, és a játékosok nem értik őt.
Egy Zidane-féle edző addig verte volna őket félidőben az öltözőben, amíg össze nem kapják magukat, és nem úgy mentek volna ki, mintha épp az estimesét hallották volna az öltözőben.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.26. 10:02:32

Csalódott vagyok. Nem kaptam hírt arról, hogy leköszönt volna. Csak az a pénz, az a pénz..
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.26. 09:44:07

Én megértem azokat is, akik azt mondják nincs komoly gond, gyakorlatilag egész tavasszal versenyben voltunk. Mindenki másképp nézi, ez természetes.
Én azt az oldalt képviselem, amelyik ha a játékunk jól néz ki akkor már elégedett, független attól, hogy nyertünk e valamit.
Rengeteg nagyon fiatal szurkoló társunk van akik Pep Barca-jába szerettek bele, nem ok nélkül.
Az Inter v a Chelsea elleni kiesés után én pl csak mérges voltam, hogy nem sikerült de tudtam, hogy jövőre is mi leszünk a legesélyesebbek, mert a játékunk ezt mondatta. Csak volt 2 rossz pillanatunk és ez benne van.
A Valverde csapat ezzel szemben egy színtelen, szagtalan maszlag lett. Se nem beton védekezés, se nem agyig feltolt letámadás.
Megy a nagy semmi, hátha 1x úgy eltolódik az ellenfél, hogy Messi-nek lesz 2 méter levegője és vhogy betekeri.
Innen rá is lehet kanyarodni, a "mi lesz velünk Messi után" témára.
Ez a fajta játék és a király jelenléte a pályán nem is teszi lehetővé, hogy bárki más villogjon mellette. Ezért edző és játékosok egyaránt felelősek. Ők maguk is bevallják, hogy mindent Messire bíznak és túl nyugodtak ha a pályán van.
Látszik ez minden mozdulatukon. Bárhonnan vezetünk támadást, nem arra figyelünk, hogy folyékonyan, jó ritmusban menjen a játék, hanem csak azt nézi mindegyik merre menhen, hova tegyem, hogy Leonak jó legyen.
Levédekezik ezt már a jobb csapatok meg akik jól ismernek minket. Így senki se tud kibontakozni, 9 katona van Messi körül, de ahonnan jöttek ott egyéniségek voktak. Mi meg befogjuk őket egy hintóba, hogy húzzák Messi szekerét.
Valverde nem tudja megoldani, hogy ez ne így legyen, engem továbbra is Tata Martinora emlékeztet.
Hiányozni fog a király nagyon, nagyszerű végig kísérni a pályafutását, de ha ő nincs a pályán akkor a többi teljesen máshogy játszik, láttuk ezt az elmúlt 2 évben is. Általában nyerünk nélküle, BL meccs v Bernabeu nem számított. Szemre akkor voltunk a legjobbak. De ez a rendszer vmiért nem működik szépen.
Lehet, hogy Messi mellé karakteres sztár kellene, aki valóban képes levenni egy kis terhet róla, rögtön nem lennénk ilyen görcsösek.
Hideg kiráz Neymartól, de ha valaki, akkor ő erre képes volt, tudtunk is BL-t nyerni, igaz meg Don Andréssal a fedélzeten.
Ha vmikor, akkor most vissza lehetne rángatni Párizsból, mert a franciák inkább őt adják el mint Mbappét.
De ez a Coutinho nem tud villogni Leo mellett. Nem elég tökös. Sajnos. Dembélé meg állandóan sérült.
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2019.05.26. 09:05:21

A nyilatkozatokból az jött le, hogy az elnök elégedett, az edző elégedett, a játékosok kiállnak az edző mellett, ergo a játékosok is elégedettek. Na az utóbbi a legnagyobb probléma szerintem. Egy sportember hogy a [auto_cenzúra] mondhat ilyet, egy megnyert trófea után?
Válasz küldése