Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.29. 10:03:49

Dárdaival rámegyünk a 93. perces Piqué fejes gólokra :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.05.29. 10:02:34

Szerintem hozzuk Dárdait.
Szabad, olcsóbb lenni, mint bárki más, és láthattuk, hogy mit ki tudott hozni a válogatottból.
:D :D :D
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.05.29. 10:01:55

Ha Valverde marad, már pedig minden jel arra utal, akkor madridék kérnek egy kávét. Ha Zidane kivágja a nem odaillő embereket, akkor valverdének még a bajnokság is nehéz lesz. :roll: Jöhet itt Neymar akár ki, ha továbbra is egy fogalmatlan ember ül a padon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2019.05.29. 10:04:13-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.29. 09:49:00

A culék is ám.... nem akarják Bartot eltávolítani? Ők meg tudják csinálni, csak akarni kellene.

Ezt a kontra dolgot még Messi-vel is felejtsük el, mert ha megkapja a labdát viszi egyedül és már ő sem olyan gyors mint anno. A végén kiteszi szélre, hogy visszakapja. Ennyi a nagy kontra tudományunk, mellette meg Suárez és Coutinho... hagyjuk is inkább. Mindkettőt eladnám, most még Suarezért is adnak egy kis pénzt. Nagyon magas a fizuja is és már nincs mögötte akkora teljesítmény, próbálok finoman fogalmazni.

Bartot kéne megdönteni a pártoló tagoknak, de nem fogják. 2 évig még szenvedni fogunk akkor, pont vége lesz mire Messi kiöregszik. Szuper.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.05.29. 08:46:31

herlius írta:
vidra írta:Továbbá jó lenne megtanulni a kontra játékot, mert ebben a kis csapatok aláznak bennünket.
Szerintem meg pont a kontrajáték az, ami az utóbbi években egyre jobban ment a csapatnak, viszont nem ezt kéne erőltetni, mert nem ez a mi játékunk. Pep idejében pl. többnyire még olyankor sem kontráztunk, amikor teljesen egyértelmű szitu volt, mert a hangsúly a csapatrészek összehangolt, együttes mozgásán volt, nem pedig az egyéni elfutásokon. A fő probléma nem a kontrák hiánya, hanem hogy részben elvesztettük a pályán betöltött domináns szerepünket.
Nyílván nem arról val szó, hogy adjuk fel a játékunkat és építkezzünk teljesen a kontrákra, de amikor van rá esély, akkor többször bénázzuk el, mint ami elfogadható. Lucho alatt sok szép kontrát vezettünk, mégse erre épült a játék.

Amíg Messi mellett Suarez és Cou szaladgál, addig erről a játékelemről le is tehetünk, mert lassúak hozzá. Dembélé ebben nagy fegyver lehetne, ha néha kijönne a kórházból.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.29. 08:43:46

herlius írta:Pep idejében pl. többnyire még olyankor sem kontráztunk, amikor teljesen egyértelmű szitu volt, mert a hangsúly a csapatrészek összehangolt, együttes mozgásán volt, nem pedig az egyéni elfutásokon.
Ha mindig Pep ideje lesz a referencia, még rengeteget fogunk koppanni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.05.29. 08:16:04

vidra írta:Továbbá jó lenne megtanulni a kontra játékot, mert ebben a kis csapatok aláznak bennünket.
Szerintem meg pont a kontrajáték az, ami az utóbbi években egyre jobban ment a csapatnak, viszont nem ezt kéne erőltetni, mert nem ez a mi játékunk. Pep idejében pl. többnyire még olyankor sem kontráztunk, amikor teljesen egyértelmű szitu volt, mert a hangsúly a csapatrészek összehangolt, együttes mozgásán volt, nem pedig az egyéni elfutásokon. A fő probléma nem a kontrák hiánya, hanem hogy részben elvesztettük a pályán betöltött domináns szerepünket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.29. 06:55:02

Óriás cirkusz ami itt megy, menni fog.
Bartomeu a legnagyobb fekély a klub törtönetèben, őt kellene eltávolítani.

marad EV, ami 100% mivel Barto marhára nem akar dolgozni, se megerőltetni magát, így ez a legkényelmesebb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2019.05.29. 00:18:25

A Marca is megerősítette a maradást, legalábbis, mit a google fordítóval ki tudtam szűrni belőle :D.
Szerintem nem rossz edző, de tanulhatna némi kiszámíthatatlanságot a fontosabb meccseken, mert az ellenfelek olvassák a taktikáját.
A focihoz mindenki ért, de gondoljátok át, hogy egy Messi karakterű ember egy Valverde karakterű edző mellett mennyire szólhat bele egy-egy meccsbe. Szerintem eléggé. Ez alapján úgy tűnik, hogy ez a maximum, amit jelenleg a csapatból ki lehet hozni, nem egyetlen ember rossz döntéseinek következménye.

Jó lenne valahogy értelmes igazolásokat véghez vinni. Jó lenne valaki, aki 5m-ről mindig berúgja a kapuba a labdát (nem a sajátba), nem pedig a kapusba. Továbbá jó lenne megtanulni a kontra játékot, mert ebben a kis csapatok aláznak bennünket.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.05.28. 23:44:03

Nero. írta:Legújabb info hogy az egész csak kamu és marad.

Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell. Jó lenne valakire ráhúzni Rómát és Liverpoolt, de egy új edzőt hozni hatalmas rizikó. Ezzel a palival a bajnokság + BL esély szinte garantált.
Kikell rúgni és hozni helyette az alkoholista Koemant aki eddig mindenhol megbukott. Miután kisetünk 1 napig egyértelműen hozni kellett volna Ten Hag -ot, hisz mindenki látott tőle 5 meccset a blben. Majd 45 perc alatt elbukott 3 gólos előnyt, és hirtelen egy vesztes lett, pedig előtte meglett szakértve hogy ő kell ide.

Amúgy én adom hogy vérfrissítés kell, de nem ész nélkül, kidobni és bárki ( Koeman, BLANC :DDDD, jó hogy nem Sampaoli ) jöjjön helyette, mert ezzel a kerettel aztán még a Várhidi is bajnok lenne.

Martinez érdekes lenne, Henry vezetőedzőként embertelent bukott, másodedzőként lehet összejöhetne neki is, de szerintem maradni fog Valverde, a játékosok bíznak benne és ez a legfontosabb. ( bár szerintem se lehet 2 ilyen kisésből fejben visszajönni, de hajrá )
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.05.28. 23:19:37

Bartomeu confirms that Valverde will be continuing next season. [@ellarguero]
Laportának igaza volt. #-o Marad a régi vágány. :?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.28. 23:18:35

#ErnőIn végül.

Ez a Neymaros sztori sztem csak elterelés volt
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.28. 23:12:40

Tomix354 írta:Ha Barton múlik a dolog akkor maradni fog és azt meg tudjuk, hogy ő nem akarja elküldeni. A legjobb az lenne ha mind a kettő megy, de sajnos ebből egyik sem lesz.
Ha ezt meg meri lépni, remélem összefog az ellenzőtábor, és keményen odapörkölnek, hogy inogjon Bartoék alatt a szék, és muszáj lesz lépniük.

Amúgy Laurent Blanc-hoz mit szólnátok?Ex-Barcás, és eléggé tapasztalt
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.28. 23:05:30

Azért Koeman nem keveset játszott a csapatban, 92-ben megnyerte a csapatnak a BEK-et. Plusz most a hollandokkal nem csúnya focit játszat, akár jól is elsülhet. Lenne nála rosszabb választás is, például Allegri vagy José. :)
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.28. 23:02:25

Ha Barton múlik a dolog akkor maradni fog és azt meg tudjuk, hogy ő nem akarja elküldeni. A legjobb az lenne ha mind a kettő megy, de sajnos ebből egyik sem lesz.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.05.28. 23:00:13

Rossz edzőnek semmiképpen sem tartom, nevetve fog munkát találni. Az a tavalyi bajnoki cím nagyban az Ő érdeme is. Őszintén megnézném mire jutott volna az idei Arsenallal, szerintem harmadiknak behozta volna őket. A Valencia/Sevilla szintnél jobbnak tartom, de nem is szívesen látnám őt 1-2 szezonig a La Ligában, mert garantáltan pontokat lopna tőlünk.
lamademon
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.25. 09:41:48

2019.05.28. 22:58:25

Nero. írta:Legújabb info hogy az egész csak kamu és marad.

Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell. Jó lenne valakire ráhúzni Rómát és Liverpoolt, de egy új edzőt hozni hatalmas rizikó. Ezzel a palival a bajnokság + BL esély szinte garantált.
Nero.
Neked ennyire bejött ez a foci?
Ennyire élvezted a meccseket hétvégente?
Elterpeszkedtél a fotelben, láb lazán átdobva a karfán, és féloldalas mosoly közben bajusz alatt megelégedetten dünnyögve, hogy "ez igen, ezért szeretem őket"

Akkor lehet, velem van a baj, de én marhára nem sajnálnám, ha még utolsó fordulóban is IZGULNI kellene a meccsen, drukkolni, hajtani őket fotelból, és nem dühöngeni... vagy a még rosszabb: legyinteni, vagy unottan vállat vonni...
...minthogy valami fostalicska marhasággal garantált bajnokság meg BL...

Szóval - bár tudom ez szubjektív -, de nekem nem fontos, hogy fix bajnokság meglegyen 10 fordulóval előtte (meg azért nézzünk már körül, milyen szintet is képviseltek idén a nagy ellenfelek...).
Én jó focit akarok látni, kreatívat, támadót.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.28. 21:45:31

Tim írta:
Nero. írta: Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell.
https://coub.com/view/1ggs3a

:D
:lol: :lol:

Valverde az öltözőben: Ti mind egyéniségek vagytok!
Öltöző: Mi mind egyéniségek vagyunk


:D

Kovbal88: Igen, ez igaz. A motiválás is az edző része, ha nem sikerül motiválnia a csapatot akkor értelmetlen az egész. Elég megnézni hogy Zidane milyen csapatot vett át 2016-ban, dagadtra vertük őket, és a többi csapat is, aztán úgy összekapta őket, hogy vért ittak meccs előtt, meg is volt az eredménye, mert BL-ben olyan erősek voltak mentalitásban, hogy behúztak zsinórban 3-mat. Azon lehet vitatkozni hogy hogyan, de az tény hogy keményebben küzdöttek érte bármelyik meccsen, mint mi Rómában vagy Liverpoolban.
Pedig azért ott is voltak bőven elkényelmesedett, ellustult egyedek, nem szerény kisfiúkat vett át.

Én azért az elmúlt nyilatkozatokat véve, és a mostani cáfolatok bejövetelével még mindig erősen kérdőjelesen kezelem Valverde menesztését.
Milan012
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.05.18. 12:13:54

2019.05.28. 21:42:31

Nem tudom ki hogy olvassa a híreket,de most úgy áll a dolog hogy Ronald Koeman-nak van a legnagyobb esélye valverde távozása esetén a poszt betöltésére. :D
Még egy hozzá nem értő edző aki csak azért jönne ide mert egyszer a klubnál focizott és kb mindenhonnan kirakták 1-2 év alatt ahol edzőként volt :D
Szóval a barca marad barca :?
Véletlenül se jön egy értelmes edző aki már nemzetközi szinten is bizonyított valamit,mint martinez vagy allegri. Én még mourinhot is szívesebben látnám mint egy volt barca legendát aki még semmit nem mutatott fel.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.28. 21:36:48

Nero. írta: Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell.
https://coub.com/view/1ggs3a

:D
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.28. 21:27:16

Nero. írta:Legújabb info hogy az egész csak kamu és marad.

Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell. Jó lenne valakire ráhúzni Rómát és Liverpoolt, de egy új edzőt hozni hatalmas rizikó. Ezzel a palival a bajnokság + BL esély szinte garantált.
Nagyon csúnyán búcsúztunk vele mindkétszer a BL-ben, persze nem hinném, hogy az ő hibája lenne, hanem inkább a játékosoké, de vállalnia kell a felelősséget érte. Ez az egyik ok.
A másik,hogy nem igazán épít csapatot, persze lehet ez se rajta múlik, de pl Malcom szinte csak perceket játszott, pedig nem volt ügyetlen. A fiatalokat, pedig szinte nem is játszatta.
Rövidtávon még jövőre meg, talán utána is ellenne, viszont nálunk ha az a cél, hogy megint Európa és természetesen akkor a világ legjobb csapata legyünk, akkor váltani kell, mert vele nem leszünk azzá. Munkát is fog találni biztosan, a Barcelona jó ajánlólevél, és szégyent nem vallott, viszont a világot se sikerült megváltania.
Egy jóindulatú gyenge négyest adnék a munkájára, ha az mindent beleveszek. Volt már rosszabb évünk is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.28. 20:57:16

Nero. írta:Legújabb info hogy az egész csak kamu és marad.

Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell. Jó lenne valakire ráhúzni Rómát és Liverpoolt, de egy új edzőt hozni hatalmas rizikó. Ezzel a palival a bajnokság + BL esély szinte garantált.
A játékoskerettel kevered őt Nero.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.05.28. 20:44:40

Legújabb info hogy az egész csak kamu és marad.

Kövezzetek meg, de szerintem is maradnia kell. Jó lenne valakire ráhúzni Rómát és Liverpoolt, de egy új edzőt hozni hatalmas rizikó. Ezzel a palival a bajnokság + BL esély szinte garantált.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.05.28. 20:31:42

Én sem néztem a kupadöntőt, lehet nem szép dolog, de reggel cseppet sem bánkódtam hogy kikaptunk.
Úgy éreztem ezen az áron megszabadulhatunk ettől az embertől. Szerintem menesztik ma este, nyilván nem azért van vezetői értekezlet, hogy megerősítsék a posztján és kapjon + 2 évet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.28. 20:31:10

recrea írta:Ha szeretné Barcelonát és a klubot, akkor Rómában, de idén mindenképp felállt volna a BL égés után. Senkiházi...edző még nem érte el nálam, h ne nézzek meg 4 meccset egymás után, neki sikerült, köztük az egyébként rohadt gyenge kupadöntővel. Gyanítom, más is van ezzel így. Ugyanez azokra is vonatkozik, akik nálunk tarják őt.

Égeti a klubot, a várost, minket szurkolókat, aki őt megtartaná, az cseppet sem ért ehhez a sporthoz, de h nem Barcelona értékrendű szurkoló, az holt biztos, hanem álszent, divatdrukker, önfejű (mert megmondta, h milyen fantasztikusan játszunk és sorban nyerünk....nem, nem tettük, igen, többen elpofáztuk ősszel).

És minket húz le az ember, mert én fizetem őt, igen én, meg ti, aki megveszi a mezt, aki fizeti a szurkolói tagdíjat, aki oda kapcsolja a tv-t, aki megveszi a meccsjegyet és kimegy megnézni. Mert ha te meg én nem vagyunk, akkor nincs klub sem.

22 éves Barcás pályafutásom mélypontja.
Teljes mértékben egyetértek.
Ha marad, jövőre nagyon régóta először indul egy olyan szezon, amit nem fogok nézni.
Bajnokit minek? Meccsek 95%-án unalmas, gyenge játékkép..
BL-t minek? Hogy lássuk hogy az ideinél is még nagyobb égést produkáljunk Valverdével?
Ennél, hogy 3-0-ról sikerült kiesni egy BL elődöntő visszavágón(amire soha nem volt még példa!), mindezt úgy, hogy a másik ágon sokkal tapasztalatlanabb ellenfél várt, már tényleg csak az lenne nagyobb égés, ha a döntőben adnánk le 3 vagy 4 gólos vezetést.
Ha jövőre is nézném, garantáltan agyvérzést kapnék.
Szomorú, de idén is nem egy spanyol kiscsapat sokkal szebben játszott ellenünk(!!) is, ott a Betis, akik Barcásabb focit toltak ellenünk is, mint mi magunk, az mindent elmond erről.
Az egy dolog, ha kiscsapatok ellen szebben játszanak(bár az is intőjel magában), de hogy ellenünk, az mindent leír erről az egészről.

Azóta sem tudom elhinni hogy nem vagyunk a BL döntőben.
Ezzel a visszavágóval konkrétan meggyalázták a 2009-es csapat emlékét, a Barca történelmét, elvették a szurkolóktól a BL döntőt(Ezért szurkolt a Camp Nou annyira az odavágón?), nemcsak maguktól.
10 éve ilyenkor emberhátrányban, kőkeményen nyomtak a Chelsea ellen, és hittek a továbbjutásban, most meg nem képesek méltóan kiállni egy BL elődöntő visszavágón, gyalázat.

Nagyon remélem hogy nem csak kamuhír Valverde menesztése, lehet hogy az új edzővel befürdünk, de Valverdével nincs benne hogy jövőre BL-t nyerünk, és bajnokikon szépen játszunk, az is biztos.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2019.05.28. 20:34:33-kor.
Válasz küldése