Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.21. 06:10:55

optimus írta:
recrea írta:Max Te értelmezed így ;)
És ettől még így van, ne legyünk már naívak :)
Erre kíváncsi vagyok. Mi van így?

Csávó rommá ver mindenkit aki szembe jön. Mi dolga lenne még??
Te miről beszélsz? :D
Az van így, hogy amíg megkapja az évi 30-50 milliót nálunk, addig nem fog tingli-tanglizni hazamenni Argentínába, illetve az a klub sem létezik, aki ezt kifizeti neki rajtunk kívül. Szóval sem említettem, h nem érdemli meg, vagy a képességeit, nem degradáltam, csak a kollégára reagáltam, h nem fog lelépni csakúgy bármelyik év végén. Minden más a képzeleted szüleménye. Megvan?
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.09.21. 03:12:06

recrea írta:Max Te értelmezed így ;)
És ettől még így van, ne legyünk már naívak :)
Erre kíváncsi vagyok. Mi van így?

Csávó rommá ver mindenkit aki szembe jön. Mi dolga lenne még??
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.20. 20:29:18

Max Te értelmezed így ;)
És ettől még így van, ne legyünk már naívak :)
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.09.20. 19:59:11

recrea írta:Nyugodj meg, Messi ki fogja még pár évig venni a 30 milliót a klubból, nem fog sehova menni. Focit szereti, és egyelőre nem létezik az az arab vagy orosz, aki megfinanszírzná őt.

És Neymar sem fog jönni télen :D kinyírtok vele, komolyan mondom. Itt még mindig a topik gazdája a ludas.
Azért inkább 60 az a 30 :)

Aranyos Hogy úgy írod ezt mintha Douglas szinten hokizna a pénzért és nem magasan a világ legjobbjaként nyomná végig a szezonokat, és veregetne agyon gyakorlatilag egyedül világlegjobbja csapatokat.
LG írta:Messiben nem vagyok biztos annyira. Nagyon szeretne BL-t nyerni, ez látszott az elmúlt két szezonban. És joggal érezhette, ha a csapat többi tagja ehhez nem tett eleget. Ha most is összejönne vmi gyalázatos kiesés, akkor el tudom képzeli, hogy besokallna. Nem azt mondom, hogy tényleg eligazolna, de talán megfordulna a fejében. A City pl. meg tudná fizetni, és már így is nagyon erősek, vele együtt pedig már egyértelműen a legnagyobb favoritok lennének a BL-ben.
Azért nem tudom mit kellene tennie hogy elhigyjük neki hogy nem akar elmenni és innen max levezetni fog elmenni :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.20. 18:53:54

Messiben nem vagyok biztos annyira. Nagyon szeretne BL-t nyerni, ez látszott az elmúlt két szezonban. És joggal érezhette, ha a csapat többi tagja ehhez nem tett eleget. Ha most is összejönne vmi gyalázatos kiesés, akkor el tudom képzeli, hogy besokallna. Nem azt mondom, hogy tényleg eligazolna, de talán megfordulna a fejében. A City pl. meg tudná fizetni, és már így is nagyon erősek, vele együtt pedig már egyértelműen a legnagyobb favoritok lennének a BL-ben.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.20. 16:23:24

Nyugodj meg, Messi ki fogja még pár évig venni a 30 milliót a klubból, nem fog sehova menni. Focit szereti, és egyelőre nem létezik az az arab vagy orosz, aki megfinanszírzná őt.

És Neymar sem fog jönni télen :D kinyírtok vele, komolyan mondom. Itt még mindig a topik gazdája a ludas.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.09.20. 10:56:55

Télen remélem jön valami erősítés, Coutinho is azért nem jött nyáron mert kifutottunk az időből, remélem ez lesz Neymarral. Télen nem jönne Neymar akkor én nem remélek túl sok jót, bár ezt a madridot fél gőzzel lefogjuk hagyni a ligába. Kevesebb tél végi meccsünk lesz a kupa miatt (bár szuperkupa ott lesz..több meccses és talán nem is spanyolba, ha jól sejtem) és talán nem leszünk fáradtak,de 100 hogy összes BL visszavágón most már nem csak roma lesz bennük hanem a pooli dolog is és ezen nem fognak túl lendülni hisz kb minden ugyan az sőt... Kellene valami nagy frissités mint Pep-nél.. kezd 2007-es érzésem lenni a szezonnal kapcsolatosan. Kicsit szurkolok hogy téli szünetre liga 4. helyén legyünk és a BL-be szenvedve legyünk ott de nem így lesz. Edző buktatásról meg szó sincs.. mert mindenki elégedett, nyilatkozták, bár De Jong hivatalos oldala nem rég kedvelt egy ValverdeOut kiírást... :D :D
Nagyon negatív vagyok, borzasztó a játékunk és örömöt csak youtube visszatekintő videókba találok... Ja és Messi bármikor bemondhatja szezon végén hogy köszi, léptem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.19. 23:28:18

Barca_10 írta:egyszerű a történet, ő a tökéletes báb a három “kapitánynak” akik köztudottan a hangadók az öltözőben, a vezetőség elnéz ennek a 3 játékosnak mindent, azt csinálnak amit akarnak akkora hatalmuk van.

Ilyen téren irigylem a Madridot, ott Perez a főnök, szó nélkül elküldött egy Casillast aki az egyik főkolompos volt Mourinho bukásában, Cének is ajtót mutatott mikor többet akart mint kellene, és edzőt sem úgy választ hogy aki a legjobb játékosnak megfelel, ezenfelül zongorázni lehet a különbséget hogy milyen kapcsolatban állunk más klubokkal.
Casillas már akkor ment, mikor a teljesítménye is jelentősen visszaesett. CRB távozását pedig azóta sem heverték ki. Bár a portugál is már kiöregedőben van, még most is bőven hasznukra válna. Bár van igazság abban, amit írtál, de látjuk, hogy a másik véglet sem feltétlenül jó.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.09.19. 19:55:55

egyszerű a történet, ő a tökéletes báb a három “kapitánynak” akik köztudottan a hangadók az öltözőben, a vezetőség elnéz ennek a 3 játékosnak mindent, azt csinálnak amit akarnak akkora hatalmuk van.

Ilyen téren irigylem a Madridot, ott Perez a főnök, szó nélkül elküldött egy Casillast aki az egyik főkolompos volt Mourinho bukásában, Cének is ajtót mutatott mikor többet akart mint kellene, és edzőt sem úgy választ hogy aki a legjobb játékosnak megfelel, ezenfelül zongorázni lehet a különbséget hogy milyen kapcsolatban állunk más klubokkal.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2019.09.19. 17:15:57

Res írta:Engem nem a játékosok formája aggaszt, mert az ennél csak jobb lehet. Gondnak inkább azt látom, hogy az edző a játékosokat nem tudja motiválni, különösen a fontos meccseknél, sem előtte, sem közben. Ezt azzal együtt mondom, hogy én voltam az aki a legjobban akartam talán EV-t edzőnek. Pont azért, mert élénkem emlékeztem arra a bizonyos Bilbao elleni kupameccsre, amikor egy enervált Barcát 4:0-ra szétkapott az EV által irányított - rendkívül motávált - AB...
A Liverpool ellen mindkét meccsen rendkívül szerényen játszottunk. Igen, azt állítom, hogy az elsőnél is csak nagy adag szerencsénk volt a játék képe alapján nem volt reális a 3:0. Utána meg a Róma elleni visszavágót egy az egyben reprodukáltuk. Nyert helyzetből a nagy szavak ellenére fejben szétesett, elképzelés nélküli kényelmes "csapatjáték" volt csak. Most nehéz elképzelni, hogy ez idén megváltozna.
Egyetértek, az a 3-0 abszolút nem tükrözte a játék képét és nem értettem akkoriban sem azt a hurrá hangulatot. De az,hogy egymás után 2 szezonban is ugyanabba a folyóba lépünk az nem lehet a véletlen műve. Továbbra sem értem,hogy a vezetőség miért nézte ezt el neki.
De ami számomra ennél is érdekesebb...maga EV miért nem tanult a hibájából és változtatott a dolgokon az előző évhez képest? Azért,mert nem tudott változtatni ezeken vagy egyáltalán nem látta a hibákat? Vagy egyszerűen a játékosok nem néznek fel rá eléggé és nem tudta motiválni őket vagy ennyit tud és egyáltalán nem tud kezelni egy sztárcsapatot?
Bár hozzáteszem felmerül a kérdés, hogy mondjuk egy Bilbaonál mennyire a motiváció fontos az edző részéről vagy inkább a taktikai felkészültség. Szerintem a baszkoknak, akik mindig is az "underdog" szerepét játszák a nagyok ellen, nem szükséges, hogy az edző igazán tudjon motiválni. Míg nálunk a taktika mellet fontos,hogy tudja kezelni a játékosokat és megmerjen lépni olyan döntéseket,mint Pep. Persze ott annyiban voltak különbségek,hogy pl. Eto'ot úgy rakta ki,hogy egyáltalán nem volt még a csapat eredményességének hátrányára, míg jelen esetben vannak olyan játékosok,akik szerintem sok esetben a csapatot hátráltatják. Persze az is egy érdekes kérdés, hogy Pep esetében a vezetőség nem csak azért bízott benne, mert egy jó báb. Most viszont érdekes lenne látni,hogy ha választani kéne EV és valamelyik szenttehén között, akkor a vezetőség ki mellé állna. Lehet, hogy emiatt sem mer tökösebb döntéseket hozni?
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.09.19. 08:12:41

Engem nem a játékosok formája aggaszt, mert az ennél csak jobb lehet. Gondnak inkább azt látom, hogy az edző a játékosokat nem tudja motiválni, különösen a fontos meccseknél, sem előtte, sem közben. Ezt azzal együtt mondom, hogy én voltam az aki a legjobban akartam talán EV-t edzőnek. Pont azért, mert élénkem emlékeztem arra a bizonyos Bilbao elleni kupameccsre, amikor egy enervált Barcát 4:0-ra szétkapott az EV által irányított - rendkívül motávált - AB...
A Liverpool ellen mindkét meccsen rendkívül szerényen játszottunk. Igen, azt állítom, hogy az elsőnél is csak nagy adag szerencsénk volt a játék képe alapján nem volt reális a 3:0. Utána meg a Róma elleni visszavágót egy az egyben reprodukáltuk. Nyert helyzetből a nagy szavak ellenére fejben szétesett, elképzelés nélküli kényelmes "csapatjáték" volt csak. Most nehéz elképzelni, hogy ez idén megváltozna.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.09.18. 22:23:47

mes írta:Majd abba kapaszkodunk,hogy de jok voltunk egy edzo nelkuli Valencia ellen... ne hulyitsuk mar magunkat hogy szezonkezdet, meg hianyoznak elolrol, meg ez meg az... ez ugyanaz a nagy kupac kaki marad szezon vegere is mint tavaly, meg azelott...Ebredjunk mar fel...
Azért De Jong és Arthur eléggé előrelépés az elmúlt évekhez képest. Rendben, Busi nem lesz a padon, pedig Vidal mennyire adná magát itt + rakéta pihentetésnél. Suarez most jött vissza sérülésből, ahogy Messi is. Jobb lesz ez, mint tavaly, nekem valahogy szimpatikusabb a csapat.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2019.09.18. 22:17:26

Majd abba kapaszkodunk,hogy de jok voltunk egy edzo nelkuli Valencia ellen... ne hulyitsuk mar magunkat hogy szezonkezdet, meg hianyoznak elolrol, meg ez meg az... ez ugyanaz a nagy kupac kaki marad szezon vegere is mint tavaly, meg azelott...Ebredjunk mar fel...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.18. 21:37:12

Mostani szezonra gondoltam, tavaly a jó játék megvolt a liverpooli visszavágón kivul, mondjuk sokra nem mentünk vele.

Utoljára Lucho triplazos évében voltunk idegenben magabiztosak. Sajnos az igaz, hogy idegenben évek óta megy az alibi, rá is fáztunk számtalanszor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.18. 21:17:00

MatyiG írta:
Tény, hogy az idegenbeli meccseinken élvezhetetlen a játék egyelőre, de az első hely ígyis simán meglesz szerintem.
egyelőre? kb 10 éve, 1-2 tavaszt eltekintve nulla amit idegenben lerakunk az asztalra a bl-ben. lehetett itt Lucho, vagy Pep az edző, ugyanez ment.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.18. 20:56:25

A végén még a továbbjutással is bajok lesznek, ami nem túl szép eredmény a spanyol bajnoktól.
Azért egy Dortmund elleni döntetlen és rossz játék után ne kongassuk már a vészharangot, hogy kiesünk. :roll:

Tény, hogy az idegenbeli meccseinken élvezhetetlen a játék egyelőre, de az első hely ígyis simán meglesz szerintem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.09.18. 20:18:51

Tavaly év végén szépen be kellett volna fejezni Mester a Barcelona-i kalandod, mert ennek így nagyon csúnya vége lesz.

Tegnap nem volt foci a pályán, egyedül az egyéni képesség miatt nem mostak le minket. A végén még a továbbjutással is bajok lesznek, ami nem túl szép eredmény a spanyol bajnoktól.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.18. 11:32:55

Barca_10 írta:Zseniális ahogy az amúgy is gyengeséggel bőven rendelkező Griezmannak még jobban előhozza a gyengeségeit ezzel a taktikával kitéve a balszélre a tagot. 500 millió euró és nincs futballra emlékeztető jelenet.

Megnéztem volna a Pep teamet ezzel a TS-el és Valverdét a bravúrkapus Valdessel..

Én amikor mérgelődök mostanság Valverdével, belegondolok abba, hogy mekkora nagy szerencse, hogy nem ő jött anno Pep helyett, mert akkor 2009-ben nemhogy összeállt volna a Xavi-Iniesta-Busquets tengely, hanem valószínűleg Xavi lépett volna 2010-ben minimum, biztos díjazták volna amúgy a Valverdés focit. :roll:
Az meg már más kérdés hogy Laportáék meg sem választották volna, ha meg mégis akkor egy olyan BL-el mint 2018, repült is volna szezon végén.

Kár hogy Neymar nem jött a nyáron, berakhatta volna amúgy jobbszélsőnek, biztos ami biztos.
Tata 2.0 a pali, vagy még rosszabb.
Volt egy első tényleg jó féléve, ahol bejöttek a számításai, Paulinhonak sokat köszönhet, és akkor tényleg sikerült összeállítani a Busquets-Rakitic kettőst, de azóta mi van?!

Amúgy mindent elmond a vezetőségről is, hogy szezon végén/közben több csapat edzőjét is a BL eredmények miatt rúgták ki, a Barcelonánál(ahol nyílt titok a Bl legvégső részén tisztes helytállás) 1-2 történelmi bukás is simán belefér.
Ha az nekik összeegyeztethető a tisztes helytállással, hogy Rómában és Liverpoolban fejetlen csirke módra mozog a csapat, és olyan hibákat vét ami miatt NB2-ből is seprűvel zavarnák haza meccs után az edzőt.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.09.18. 07:48:40

Zseniális ahogy az amúgy is gyengeséggel bőven rendelkező Griezmannak még jobban előhozza a gyengeségeit ezzel a taktikával kitéve a balszélre a tagot. 500 millió euró és nincs futballra emlékeztető jelenet.

Megnéztem volna a Pep teamet ezzel a TS-el és Valverdét a bravúrkapus Valdessel..
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.09.17. 23:38:03

Full vakon.

A mai meccs helyett inkább ültem volna be háttal a moziba. #vakverdeout
,,Azt hitted, hogy mi történt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.09.17. 23:21:27

Jó edző ő, csak nem ide. A legjobb munkát az első félévében végezte a csapattal, amikor a sérülések miatt szűkösek voltak a lehetőségei. Ahogy aztán bővült és erősödött a keretünk, egyre inkább nem tudott mit kezdeni vele.
Annyiban megvédeném, hogy nem lehet könnyű ilyen erős kerettel dolgozni, hiszen hatalmas a nyomás és az eredménykénszer. DE ennyire töketlennek lenni egy Barcelonában nem lehet.
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2019.08.31. 21:27:10

10-es skálán 9.5, hogy mennyire unom, hogy még mindig nincs vér a pucájában elhúzni.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2019.08.31. 17:39:09

Ha a csapat vesztésre áll, akkor EV tanácstalanul csöndben ül..ha vezetünk, akkor lehet a hangját hallani
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.17. 11:38:19

Tomix354 írta:Remélhetőleg EV mester kitalál valami koncepciót a jobbra/balra/hátra passzon kívűl.
Ezt várjuk már 2 éve [-X
Jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy a harmadik szezonba se várhatunk mást.

Jobban jártunk volna, ha a BL vereség másnapján bejelenti hogy a szezon végén feláll.
Ironikus(gyalázat), hogy 2 ilyen BL után még Pep is önként felállt volna, pedig zongorázni lehet a különbséget hogy mit adott ő a Barcának, és Valverde mit adott, erre Valverde meg kijelenti hogy köszöni szépen jól van.
Végülis miért hassa meg egy nagyon komoly BL kiesés a BL döntő kapujában, elvégre ez csak foci :roll: Igaz hogy Iniesta is végig bőgte a hazautat 1-1 fájdalmas kiesés után, de sebaj, biztos gyenge idegrendszerű.

Sajnos Valverde megmaradt a középcsapat szemléletnél, ahol ha Bl-ből kiesik az ember akár a csoportkörben, akkor az nem probléma, hanem örülni kell hogy odáig eljutott a csapat.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.08.17. 11:32:03

Remélhetőleg EV mester kitalál valami koncepciót a jobbra/balra/hátra passzon kívűl. Tegnapi meccs alatt 1 percig nem “izgultam” azon, hogy szerzünk-e gólt, elég egyértelmű volt, hogy ha nem történik nagy védelmi hiba senki sem fog gólt lőni. Leszokhatna arról is, hogy minden támadó beállítású embert balra pakol.
Válasz küldése