Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.09. 14:28:19

optimus írta:
Na jó ez már tényleg mindennek a legalja amikor Joó Gabi cikkeket hoztok. Annak a Joó Gabinak aki a sportújságírás legeslegalja, az újságírás mint szakma szégyene, a szakmai igénytelenség mértékegysége.

"Ugyanez igaz a középhátvéd Piquére, aki az első két gólnál hibázott Levantéban, előbb eladta a labdát, aztán lemaradt a gólszerzőről."

Ez az a szintű fröcsögés mintha valaki a ripostból vagy lokálból hozna elemzéseket Soros munkásságáról. A következő egy Bayer Zsolti videó lesz a liberális média túlsúlyáról. Eszméletlen...
ki a bánatot érdekel, hogy ki írta? meg sem néztem a szerzőt, totál hidegen hagy. korlátolt vagy, ha ez alapján ítélsz.


létező problémákról ír, amik jelen vannak, csak mindenki tapsol, mert egy rém gyenge teljesítményű spanyol ligában elsők vagyunk éppenhogy. zseniális teljesítmény tényleg.

szerintem az eszméletlen, hogy időközönként felbukkansz, és beleállsz emberekbe.
korábban másba, majd most újabban belém.
mondjuk nem érdekel, csak unalmas.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.09. 13:46:02

@Barca_10

Szerintem simán beférnének egy PSG-be, Citybe. Thiago Silva és Fernandinho helyett például. És mindkét csapat kerete top10, de inkább top5 jelenleg.

Na mindegy, csak szúrta a szemem, hogy a kolléga szerint az nem normális, ha egy játékos 10 évig egy csapatban játszik. Szerintem az nem normális, ha egy játékos a karrierje során 5-6 csapatnál megfordul.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.11.09. 13:26:56

csababarca írta:https://index.hu/sport/futball/2019/11/ ... ansu_fati/

Nem én írtam , de szinte egy az egyben az èn szavaim.
Egyedül a DeJongost rész árnyalnám, de bőven van benne igazság, főleg az ajnározással kapcsolatban. Ajaxban 10szer jobb volt, ebben a rendszerben ő is csak fuldoklik.
Na jó ez már tényleg mindennek a legalja amikor Joó Gabi cikkeket hoztok. Annak a Joó Gabinak aki a sportújságírás legeslegalja, az újságírás mint szakma szégyene, a szakmai igénytelenség mértékegysége.

"Ugyanez igaz a középhátvéd Piquére, aki az első két gólnál hibázott Levantéban, előbb eladta a labdát, aztán lemaradt a gólszerzőről."

Ez az a szintű fröcsögés mintha valaki a ripostból vagy lokálból hozna elemzéseket Soros munkásságáról. A következő egy Bayer Zsolti videó lesz a liberális média túlsúlyáról. Eszméletlen...
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.09. 11:52:30

MatyiG írta:Tehát az baj, hogy egy jatekos kijön az utánpótlásról, és annál a klubnál marad? Klub hűség? Messi is probléma? Pont, hogy ez lenne a normális, nem az, amit Ibra csinált.
Matyi, itt az a baj hogy az említett játékosok teljesítménye messze elmarad az elvárttól, nem véletlenül nem akarnak menni sehova. Szeretik a klubot, ok, de más élcsapatba nem férne be sem Pique, Busquetsről ne is beszéljünk.. olyan mint ernesto, néha van egy fellángolás, reménykedünk hogy na majd most jó lesz, aztán ugyanazt a semmit nyomja tovább milliókért.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2019.11.09. 11:12:20

Szerintem is remek cikk, látni, hogy nem az ns-n írta. :P
Csupán egyet nem értek ha ezt innen látjuk akkor gondolom a culek is tisztában vannak a dolgokkal, de miért nem változtatnak rajta?
A gondok ismertek miért kell megvárni míg a csapat kiesik a Bl-ből vagy beleszalad egy nagyobb zakóba az egyik nevesebb spanyol csapattól?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.11.09. 10:07:25

csababarca írta:https://index.hu/sport/futball/2019/11/ ... ansu_fati/

Nem én írtam , de szinte egy az egyben az èn szavaim.
Egyedül a DeJongost rész árnyalnám, de bőven van benne igazság, főleg az ajnározással kapcsolatban. Ajaxban 10szer jobb volt, ebben a rendszerben ő is csak fuldoklik.
Van rendszer?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.09. 01:16:31

https://index.hu/sport/futball/2019/11/ ... ansu_fati/" target="_blank

Nem én írtam , de szinte egy az egyben az èn szavaim.
Egyedül a DeJongost rész árnyalnám, de bőven van benne igazság, főleg az ajnározással kapcsolatban. Ajaxban 10szer jobb volt, ebben a rendszerben ő is csak fuldoklik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.11.08. 23:06:34

Valverde: "Critics while leader in UCL & Liga? I understand it or I don't. It is what it is. I have nothing more to say. If the game had been better, ran in the 2nd half, but you have to accept things as they are. We lost one & tied. Before, it was a high because we won."

Tökéletesen jellemzi ezt az embert. Vezetjük a ligát meg a csoportot tehát el van fogadva a vereség, de nem képes a számok mögé nézni. Arról nem beszél, hogy (szerencséjére) a riválisaink egymást múlják alul. Normális esetben legalább 6 ponttal lennénk lemaradva. Arról sem beszél, hogy mióta itt van egyre szarabb a játékunk.

Hivatalos youtube csatornára felraktak egy összefoglalót a bl meccsről. Érdemes megnézni a kommenteket.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.08. 20:36:59

Tehát az baj, hogy egy jatekos kijön az utánpótlásról, és annál a klubnál marad? Klub hűség? Messi is probléma? Pont, hogy ez lenne a normális, nem az, amit Ibra csinált.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.11.08. 20:30:45

MatyiG írta:
Ezek közül ki a kiemelkedő? Busi, aki teljesen belassult fejben 30 felett? Arthur, aki novemberre elkészült az erejével? Tavaly sem bírta erővel a szerda-szombat ritmust, kipukkadt, de az idén már novemberre elfogyott. Alená, akinek emlékezetes mozzanata nem volt ebben a mezben?
S. Roberto játékát már nem is említem. Pont olyan szürke semmi, mint a csapat, ide most teljesen passzol.
És melyik csapatnak kiemelkedőbb a középpályája, amely alkalmasabb lenne erre a játékra?

Amúgy nem értek egyet, hogy Busi fejben belassult volna, inkább csak elkényelmesedett, meg kell tanulni hasznosan használni. De pl. jövőre ő is inkább olyan szerepet töltene be nálam, mint Xavi az utolsó évében.
Arthur nem tudom, hogy elfáradt-e, de képességekben ő is kiemelkedő.
Alenának voltak jó meccsei, több lehetőséget érdemelne, ő is hasznos csere lehetne, ahogy S. Roberto is, nyilván nem kezdőként számítanék rájuk.

Nem hiszem, hogy mondjuk a City középpályája sokkal erősebb lenne a miénknél, mégis tudnak focizni és támadást építeni. Pep tudja, hogy kell őket használni.
Szerintem nem egészséges, hogy vannak a keretben, olyan játékosok Piquére és Busquetsre godnolok, akik már tíz éve a csapat tagjai. Nyilván máshol is előfordul az ilyen, de azért a focista karrier nem erről szól, hogy egy helyen játszik élete végéig... kell az új légkör
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.11.08. 12:18:36

Jöjjön egy új edző plusz Ney aztán jöhet egy 2015-ös tavasz! :)
Új edzőhöz lehet elég lesz még 2 ilyen egymás utáni meccs bármikor még idén... vagy majd Clasico bukta.
Vagy most gálázni fogunk Celta ellen szombaton? :oops: Régen ez egyértelmű volt...

December elején fogják átadni az Aranylabdát, nem tudom Messit mint csk-t feldobja e ha megkapja... vagy mi a fene fogja ezeket a srácokat feltüzelni ?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.08. 11:35:47

Ezek közül ki a kiemelkedő? Busi, aki teljesen belassult fejben 30 felett? Arthur, aki novemberre elkészült az erejével? Tavaly sem bírta erővel a szerda-szombat ritmust, kipukkadt, de az idén már novemberre elfogyott. Alená, akinek emlékezetes mozzanata nem volt ebben a mezben?
S. Roberto játékát már nem is említem. Pont olyan szürke semmi, mint a csapat, ide most teljesen passzol.
És melyik csapatnak kiemelkedőbb a középpályája, amely alkalmasabb lenne erre a játékra?

Amúgy nem értek egyet, hogy Busi fejben belassult volna, inkább csak elkényelmesedett, meg kell tanulni hasznosan használni. De pl. jövőre ő is inkább olyan szerepet töltene be nálam, mint Xavi az utolsó évében.
Arthur nem tudom, hogy elfáradt-e, de képességekben ő is kiemelkedő.
Alenának voltak jó meccsei, több lehetőséget érdemelne, ő is hasznos csere lehetne, ahogy S. Roberto is, nyilván nem kezdőként számítanék rájuk.

Nem hiszem, hogy mondjuk a City középpályája sokkal erősebb lenne a miénknél, mégis tudnak focizni és támadást építeni. Pep tudja, hogy kell őket használni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.11.08. 10:10:05

Barca_10 írta:Ferrarikat kapott és úgy vezeti őket mintha Fiatok lennének. Ezt anno Ibra mondta Pepről, csak ebben az esetbeg igazság is van benne.
offtopic, de csak magára értette nem a csapatra. "Vett EGY ferrarit, és úgy vezette mint egy fiatot." Aminek akkor is volt igazságtartalma, mert Ibrát nem illik szélsőként játszatni....

Ettől függetlenül persze értem a hasonlatod, bár Ernesto esetében én inkább úgy képzelem, hogy a vezetőségnek van egy Forma1-es autója, és pilóta helyett egy szuper intelligens majmot ültettek a kormány mögé.
hady írta:https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... uj-edzoje/

Valaki ismeri, jó lenne?
Látatlanban "ctrl c + ctrl v" a Tata Martino topic azon részére, ami a kinevezése után, de az első meccsek előtt kerültek megfogalmazásra. Biztos van aki bizakodna, és van aki nem értené, hogy honnan túrtuk ki. Illetve elméletek arról, hogy argentin, ezért biztos Messi kérése.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.11.08. 05:56:04

MatyiG írta:Nem értek egyet, hogy el kell felejteni a Barça-stílust.
Amíg olyan középpályásaink vannak, mint Busquets, Arthur, FdJ, Alená, Puig, S. Roberto, addig Cruyff fociját kell játszani. Csak ugye ahhoz kellene egy olyan edző is, aki érti a pozíciós játékot.
Ezek közül ki a kiemelkedő? Busi, aki teljesen belassult fejben 30 felett? Arthur, aki novemberre elkészült az erejével? Tavaly sem bírta erővel a szerda-szombat ritmust, kipukkadt, de az idén már novemberre elfogyott. Alená, akinek emlékezetes mozzanata nem volt ebben a mezben?
S. Roberto játékát már nem is említem. Pont olyan szürke semmi, mint a csapat, ide most teljesen passzol.
Én is egyetértek azzal, hogy el kellene engedni ezt a stílust, mert nem alkalmas már a keret erre.
Szerintem EV-t az idén lapátra fogják tenni, ebben biztos vagyok. Egy dolog, hogy megerősítették, ez csak diplomáciai bla-bla. Hozzák ezt a Gallardot tűzoltásnak.
Az öltözőben kell itt legfőképpen rendet tenni, EV nem alkalmas erre.
Ennél minden jobb, még az is, ha te ülsz le a kispadra Matyi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.07. 22:59:52

Nem értek egyet, hogy el kell felejteni a Barça-stílust.
Amíg olyan középpályásaink vannak, mint Busquets, Arthur, FdJ, Alená, Puig, S. Roberto, addig Cruyff fociját kell játszani. Csak ugye ahhoz kellene egy olyan edző is, aki érti a pozíciós játékot.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.07. 21:41:40

Ferrarikat kapott és úgy vezeti őket mintha Fiatok lennének. Ezt anno Ibra mondta Pepről, csak ebben az esetbeg igazság is van benne.
A tüntetéshez annyit, hogy nekem nem engedték. Tavaly ősszel kimentem a Bilbao elleni hazaira, általában lentre, a játékoskijáróval szembe veszek jegyet. Onnan ha bármit is mutatok lehet látni a játékosoknak, edzőnek, mindenkinek aki számít.Csináltam egy zászlót, fehér, feketével ráírtam hogy Ernesto Out, Barto Out. A securitys tag megnézte, elvette, majd rövid tanácskozás után jött a főnöke aki közölte, nem vihetem be mivel nem a hangulatkeltés a meccs célja. Azért nem hagytam ott az egészet, mert oda lentre már jelentősebb összeg a jegy. Nem tudom járt e már így valaki, én azóta nem mentem meccsre sem.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.11.07. 21:16:24

Barca_10 írta:Váltani kell, elfelejteni a “Barca-stílust”. A keretünk több mint remek, európai szinten kiemelkedő. Nagyszerű, látványos és nyertes futballra alkalmas minden téren. Az edzőnk viszont ezek közül egyikre sem. Vesztes alkat, kétszer már bizonyította.
Érdekes módon senki se tüntet, vagy ha mégis ez sehol nincs a korábbiakhoz képest, pedig a játék az nulla és a pontokból is pont annyi van, hogy nem rajtunk múlik, hogy ott vagyunk ahol.
BL-ben merem állítani nem emelkedünk ki egyáltalán felfelé a csoportból, persze nem rosszak az ellenfelek, de akkor se.
Bajnokság a két rivális elkapná a fonalat sehol se lennék hozzájuk képest, szerencse, hogy nem így van, ezért a bajt el lehet takarni. Pedig a Real lassan túl lesz Ronaldo-n.

Ezekkel a játékosokkal, akik a keretben vannak, pedig szerintem lehetne jó és látványos focit játszani, Messi, De Jong, Stegen, Lenglet, Vidal, Arthur, Dembele, Coutinho, bármelyik csapatnak húzóemberei lehetnének.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.11.07. 20:54:48

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... uj-edzoje/" target="_blank

Valaki ismeri, jó lenne?
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.07. 19:56:51

Azt kéne látni hogy valverderől már az első szezonjában kiderült, nincs benne több. Persze Neymar elment, Dembele sérült volt, akkor volt mentség a szörnyű játékra, és hiába akart stabil csapatot létrehozni a 442-es felállással, 3,olykor 4 védekező kp-al is sokszor Mats mentette meg a csapatot. Eibarok lőttek többet kapura mint mi az adott meccsen, már akkor sem ment igazán, de új volt a Messi-Alba összjáték amit mára mindenki kiismert. Az is vicces volt mikor hátrányban kinyílt az Atma tavasszal és andregomest hozta be a francia gazellánk helyett.

A másik az, hogy ne várjunk hasonló “Barca-focit” mint Pep alatt. Ott ő volt a tökéletes edző nekünk. Cruyff alatt tanulta a futballt, játszott abban a csapatban, összejött egy olyan generáció ahol a világ 3 legjobb játékosából nálunk játszott 2, Messi és Iniesta, akik szintén ugyanazt tanulták mint Pep. Mellettük volt Xavi, Puyol, Piqué ugyanabból az iskolából, top szélsővédők,Yaya Touré, elöl, Messi mellett Henry és Eto’o.. csoda egy csapat volt na. Azt se felejtsük el hogy Pep a B-ből jött, pontosan tudta kiket érdemes felhozni az A-ba, nem véletlen Busquets és Pedro kiemelkedése.
Na ilyen csapat ahol így ennyire összeállt egyszerre minden nem volt előtte, valószínüleg jódarabig nem is lesz. Abból a csapatból mindenkinek óriási agya volt a futballhoz.

Váltani kell, elfelejteni a “Barca-stílust”. A keretünk több mint remek, európai szinten kiemelkedő. Nagyszerű, látványos és nyertes futballra alkalmas minden téren. Az edzőnk viszont ezek közül egyikre sem. Vesztes alkat, kétszer már bizonyította.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.07. 18:27:35

Varatrix írta:
Inkább be is teszem:
https://www.youtube.com/watch?v=oC5WchdtY7I" target="_blank
nagyon komoly focit toltunk, pedig Iniesta itt nem is játszott, hanem egy Gudjohnsen volt visszább vonva :lol: mikor látsz mostanában ilyet, hogy 4 full támadóval felállunk? soha.

mert EV-vel stabilabbak vagyunk. oh, wait.


azért ahogy Forlán megbökte Valdest úgy, hogy fejmagasságban ment el VV felett a labda, az priceless :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.11.07. 17:06:33

mess2009 írta:nekem pl. a meccsnézés -szórakozás-, időtöltés. akkor ha győzünk, szépen játszunk, ha csodás teljesítményeket látok, nos akkor jól szórakozom.
Így igaz... nem tudom miért de a mai napig az egyik legjobb, legélvezetesebb meccsnek, az egyik vereségünket tartom. 2009-ben 4-3-ra kikaptuk az Atleticotól, őrületes meccs volt.

Nem bántam, hogy kikaptunk, mert marha jól szórakoztam. És 10 éves távlatban is érdekes, hogy erre ennyire emlékszem. Mármint nyilván a nagyon fontos meccseken túl mint Clásicók, és Döntők. Nem minden bajnoki ég bele ennyire az emberbe!

Olyan futballal, olyan teljesítményekkel, nem szégyenletes bukni 3 pontot!

Inkább be is teszem:
https://www.youtube.com/watch?v=oC5WchdtY7I" target="_blank
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.11.07. 16:15:12

valószínű ez a "szurkolóminősítésdi" egyfajta frusztráció, valahogy ki akarják fejezni, hogy milyen nagyon nem tetszik nekik a mostani produkció.
nekem pl. a meccsnézés -szórakozás-, időtöltés. akkor ha győzünk, szépen játszunk, ha csodás teljesítményeket látok, nos akkor jól szórakozom. ha pocsék a játék, zűrös a csapat és környéke, az csapnivaló szórakozás, mondhatnám zömében dühöngés.
hogy mégis létezik azért valamiféle szurkolói-többlet az abból jöhet, hogy pl. miért éppen a barcát nézem?! miért nézem, ha sejtem (úgy érzem) hogy dühöngeni fogok? hát valószínű azért mert szurkoló vagyok. csak így jelző nélkül.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.11.07. 09:16:22

Varatrix írta: Továbbá természetesen semmi bajom, azokkal, akik a családi éttermezésre is csak korlátlan mobilnettel mernek elmenni, mert az asztal alatt streamelik a meccset. (Based of true story :mrgreen: )
Ez ismerős nálam, shame on me, de így volt :D
Varatrix írta:Végül azt nagyon is fontosnak tartom, hogy a kinti társak közül rengetegen elkezdték bojkottálni a meccseket, és nagyon is jól teszik. Talán lesz eredménye, ha látják hogy pang a lelátó!
Korábban írtam valahova, idézvén magamat: A disznófejdobókat sajnos nem engedik be a mérkőzésekre, hogy lengethessék a fehérzsepit. A halvérű 'távolkeleti' nézők meg nem tudnak ilyet megtenni. vagyis hiába bojkottálják a Culé-k, hogy nem mennek ki tilakozásképp a mérkőzésekre, mindig lesz egy túrista, aki megveszi a jegyet majd :(
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.11.07. 09:05:37

Értékes gondolatok születnek itt, sok egymásnak ellentmondó igazsággal.

Ahogy a kolléga is előre mentegette magát, úgy Én is megteszem! Ne vegye senki sértésnek, de néha úgy érzem, hogy a szurkolásból versenyt csinálnak az emberek. ( Minden meccset nézek, több relikviám van stb...) Nincs rá szükség, nem fogjuk soha megérteni egymást!

Alapvetően többféle ember, többféleképpen mutatja ki a szeretetét. Én is azok közé tartoztam, akik korábban a saját temetésüket lemondták volna, hogy lássák a csapatot a kupában egy harmadosztályú csapattal játszani. Ez elmúlt Ernesto alatt! És még azt is megértem, ha valaki teljességgel bojkottálja a meccsnézést.

Nem sértőnek szánom, de jobb definíció nem ugrik be, mint hogy van szurkoló, és "fanboy". Minden "fanboy" szurkoló, de nem minden szurkoló "fanboy", és ezt nem feltétlenül növi ki az ember, de tapasztalatom szerint életkori sajátosság. Továbbá természetesen semmi bajom, azokkal, akik a családi éttermezésre is csak korlátlan mobilnettel mernek elmenni, mert az asztal alatt streamelik a meccset. (Based of true story :mrgreen: )

Az nem "szurkoló", aki megtagadja/letagadja a csapatát egy-egy ilyen időszakban. Hova tovább "klubbot vált", de jellemzően, ezek az emberek egy idő után magától a szurkolói léttől is eltávolodnak, és liga fanatikusnak, vagy önjelölt szakértőnek léptetik magukat elő.

Végül azt nagyon is fontosnak tartom, hogy a kinti társak közül rengetegen elkezdték bojkottálni a meccseket, és nagyon is jól teszik! Talán lesz eredménye, ha látják hogy pang a lelátó!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.11.07. 08:49:14

Én nagyképűség nélkül állítom, hogy a legnagyobb szurkolók közé tartozom. Aki 150es pulzussal nézett végig minden sorsdöntő meccset, aki leizzad egy necces meccs alatt, akiből úgy kitör a feszültség Alexis Atleti elleni góljánál, hogy elsírja magát, aki minden meccsnapon felvett valamilyen barcás cuccot, aki a Pool elleni vereség után éjjel 2-ig csak forgolódott az ágyban, pedig 6kor szólt az ébresztő, stb. stb.
Ahogy recrea is írta, nálam korábban a Barca meccs olyan program volt, ami mindent felül írt. Még egy Barca-Getafe is. Volt, hogy ott hagytam Debrecenben egy havert akit minden héten én hoztam haza, mert nem tudtunk volna elindulni úgy, hogy haza érjek a meccsre. Így mondtam, hogy akkor busz vagy vonat, cső.

Most mi van? Nyilván én is "öregszem", felnőttem, mások lettek a problémák az életben, mint 20as éveim elején. De azért a meccs az meccs volt még Ernő első évének első felében is. És ott szépen elindult minden lefelé...

Soha nem fogom tudni megbocsájtani ennek a két embernek, hogy kizsákmányolják a klubot. És a legnagyobb probléma, hogy mind a kettő egy idióta. Ernő azért, mert nem mondja saját magától, hogy "gyerekek, hagyjuk ezt, lemondok és kész". Barto meg azért, mert foggal-körömmel ragaszkodik Ernőhöz. Neki ez a legkényelmesebb, 2021-ig akármi történik, nyerhetünk 2x 6 kupát, neki akkor is befejeződött, úgyhogy innentől fogva teljesen mindegy. A lóvé legyen meg, vegyük ki azt, amit ki tudunk venni és kész.

Ilyenkor azért meghallgatnám a sok okost, aki olyan vérmesen védte Rosell-t, meg Barto-t, és úgy pocskondiázta Laporta-t, mint ahogy manapság teszik kicsiny országunkban... Most milyen érveket tudnak felhozni emellett a két bűnöző mellett és mit Laporta ellen... Bár ha megint kicsiny országunkból indulok ki, akkor a tények értelmüket vesztik...
Kép
Válasz küldése