Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.15. 09:11:40

Edzőváltásra nem azért van szükség, mert más ugyanezzel a kerettel sokkal jobbat produkálna. Generációváltás kell és olyan edző, aki erre alkalmasnak látszik. Ha gyors eredményt mutatna fel, lenne esélye, hogy az új vezetőség megtartja. Ha nem, akkor azok lecserélik. Az tehát, hogy mit szeretne az öltöző, figyelmen kívül hagyandó nyártól kezdve.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.12.15. 00:03:34

LG írta:Nero! Az nem lehet, hogy azért nem fórumoznak az emberek, mert Valverde miatt elegük lett a csapatból, és már nem is követik? Csak mert mostanában nekem is egyre gyakrabban fordul meg a fejemben ez a lehetőség. Pedig 2 napja volt a 15. évfordulója, hogy csatlakoztam a fórumhoz, de ha így mennek tovább a dolgok, nem lesz 16. (legalábbis nem aktív fórumozóként)
Én pl így vagyok vele. Néha felnézek elolvasni amit írnak itt, de azt se sűrűn, hozzászólni meg még annyit se szoktam.

Optimus: Nyilván biztos megoldás nincs, de hozzáteszem az elmúlt 20 évben egyik sikeredzőnk sem volt nevezhető biztos megoldásnak, közelről sem. Úgyhogy ez a "legyen inkább a rossz amit ismerek" nekem speciel nem túl erős érv amellett, hogy megbékéljek ezzel a heti 1-2 90 perc csodával amit láthatunk. Bár most volt 2 jó meccs is, szóval dőzsölünk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.12.14. 23:41:21

Számomra az a durva, hogy a fickónak mennyivel jobb eredményei vannak, mint amit érdemelne. Idén is hány olyan meccsünk volt már, ahol verséget érdemeltünk volna, de kihúztuk x-re, vagy x lett volna a reális, de győztünk. Hogy ezekhez az eredményekhez mennyit tett hozzá, azt meg hagyjuk is inkább. A mákból él ez az ember, meg abból, hogy Messi, vagy vmelyik másik klasszis megmenti a valagát. A játékfilozófiáját meg aztán már tényleg hagyjuk... az mindennek az alja.

Nem fogunk vele BL-t nyerni (pont olyan merész kijelentés, mint hogy a Pool nem véd címet, vagy visszaesik tavaszra), de valahol jól is van így. Az előző BL-győzelmeink megcsúfulása lenne, ha ilyen játékkal és felfogással sikerülne.

Nero! Az nem lehet, hogy azért nem fórumoznak az emberek, mert Valverde miatt elegük lett a csapatból, és már nem is követik? Csak mert mostanában nekem is egyre gyakrabban fordul meg a fejemben ez a lehetőség. Pedig 2 napja volt a 15. évfordulója, hogy csatlakoztam a fórumhoz, de ha így mennek tovább a dolgok, nem lesz 16. (legalábbis nem aktív fórumozóként)
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.12.14. 22:23:23

recrea írta:
optimus írta:Beszéljünk már 1-2 szót arról hogy ez a lesajnált semmirekellő akasztanivaló kókler idegenben elverte a B csapattal az életéért küzdő Intert, miközben a világ egyik legjobb edzője, a Barca kispadra született Ten Hag akivel ismét aranyba borulna minden hazai pályán kiesett a csoportkörben a Valencia ( akinél a fél csapat amúgy sérült ) ellen, úgy hogy még X-el is tovább mennek.

Egyszerűen BÁRKI jobb Valverdénél, ez sokszor lelett írva, B-Á-R-K-I.
Mit szeretnél róla beszélni?
Hallgatjuk az értelmes véleményedet a dologról, az is megy vagy csak ez az iróniának csúfolt önajnározás, egy meccs miatt?
Ettől most jobb edző lett EV vagy rosszabb a holland?
Innentől tuti BL-t nyerünk? Nem fogunk, ne aggódj.
Az a véleményem, hogy az a kijelentés hogy `bárki jobb nála` az nettó kreténség. Már elmondtam többször, én is elküldtem volna nyáron, de látni kell azt is hogy nincs jelenleg olyan edző aki tuti bevállna ha idehoznák. Én teljesen megértem a vezetőség döntését hogy nem dobták ki, mert a csapat kiáll mellette, a játékosok szeretik, és ezek után kidobni és hozni valami zsákbamacskát nem feltétlen jó ötlet. Ha lett volna elérhető jobb edző biztos hogy kidobják és elhozzák ide.
De mondtam már sokszor, soroljatok fel 3 nevet aki elérhető és tuti jobb nála. A nem elérhetőekből is csak Pep-et lehetne mondani, Klopp akkora mismatch lenne ehhez a kerethez mint ide Irak, Poch kijelentette hogy soha nem fog itt dolgozni, mást meg nem tudna innen senki mondani.
Az alkoholista Koemannal meg ne röhögtessük ki magunkat, Allegri ugyanaz a felfogás mint Valverde, és ugyanúgy kiütötték őt is a blből. Én Tuchelt tudnám még talán mondani, de őt meg a Neymar Mbappe duó most eszi meg reggelire. Nem véletlen cikkeznek arról az argentín edzőről (akinek hirtelen nem ugrik be a neve) mint lehetséges utód, egyszerűen nincs olyan edző aki illene a csapathoz.
BL-ben meg simán ott leszünk, a Poolon kívül nincs kiemelkedő csapat jelenleg, ők meg nem fognak címet védeni, aki nézi is a meccseiket tudja mennyire adja nekik a gép, tavaszra valszeg visszaesnek. Ezek után meg tekintve hogy top3-as keretünk van, plussz itt van Messi, simán az egyik legnagyobb esélyesek vagyunk a bl-re.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.12.14. 18:30:53

Ez mindenféle vereségtől független. :?
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.14. 18:19:13

Gondolom, egy esetleges Real elleni vereség után nem vitás, hogy nyáron váltás kell.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.12.11. 09:17:56

ahhoz, hogy egy csoport -csapat - teljesítményéből ki hámozzuk a vezető teljesítményének az értékét, kell bizonyos empátia. a produktum valamiféle ismerete mellett természetesen.
Valverde úgy-tűnik nem egy szerethető, isteníthető, kvázi sztárolható egyéniség. a megjelenése a viselkedése, a mimikája nem az a tipikus a csapatért a partvonalon őrjöngő a testbeszédére is (és a kamerákra!)odafigyelő figura ezt be kell látni szerintem.
a többi apróság: a hozzáértés? a szakmai alázat? a játék szeretete? a tekintély az öltözőben? a taktikai repertoárja? nos ezek megítélésére gondoltam az első bekezdésben.
én magam is küszködök. pl. azért mert a tegnapi edzői teljesítményben lehetetlen bármi kivetnivalót találni. mert simán meg kellene "kalapolni". van is azért itt is aki felsorolja mert fel lehet sorolni az eredményeit de talán nem azzal a felhanggal, hogy milyen lehetne a csapat egy rendes edzővel?!
mondom: talán. talán sohasem tudjuk meg.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.12.11. 07:24:58

Szerintem a tegnapi meccsel teljessé vált a totális kiszámíthatatlanság és koncepciótalanság a csapatnál.
Akiket állítólag elküldenénk, feleslegesek (Vidal, Rakitic, Alena, Todibo) azok játszottak, nem is rosszul,
Akiket vagyonért igazoltunk, azok katasztrófák (Griezmann, Dembele, Coutinho),
a fiatalok beépítése a tegnapi ellenére is döcög,
a hosszút távra tervezett Arthur, DeJong kettős még mindig nem az igazi, nem kirobbanthatatlan,
az öregek utódai pedig nem nagyon vannak meg.
Ha valakinek van egy jó meccse, az jó eséllyel kikerül a következő meccs kezdőjéből,
másokat meg hónapok után aktiválnak váratlanul.
Pedig a tegnapiból is látszik, hogy mély a keret, lehetne vele mit kezdeni, több formációban, rotálva játszani, de én ezt nem érzem tudatosnak, és szerintem a játékosok sem.
Persze ha BL-t nyerünk idén, akkor én is bocsánatot kérek Valverdetől, de azért erre nem fogadnék.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.11. 07:15:22

A tegnapi csapatért dícséret ját Valvedenek, viszont azért, mert ugyanezekret a játékosokat mellőzte és ilyen csapatszerkrezettel sohase próbálkozott : súlyos elmarasztalás.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.11. 05:48:38

optimus írta:Beszéljünk már 1-2 szót arról hogy ez a lesajnált semmirekellő akasztanivaló kókler idegenben elverte a B csapattal az életéért küzdő Intert, miközben a világ egyik legjobb edzője, a Barca kispadra született Ten Hag akivel ismét aranyba borulna minden hazai pályán kiesett a csoportkörben a Valencia ( akinél a fél csapat amúgy sérült ) ellen, úgy hogy még X-el is tovább mennek.

Egyszerűen BÁRKI jobb Valverdénél, ez sokszor lelett írva, B-Á-R-K-I.
Mit szeretnél róla beszélni?
Hallgatjuk az értelmes véleményedet a dologról, az is megy vagy csak ez az iróniának csúfolt önajnározás, egy meccs miatt?
Ettől most jobb edző lett EV vagy rosszabb a holland?
Innentől tuti BL-t nyerünk? Nem fogunk, ne aggódj.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.12.11. 02:10:10

optimus írta:Beszéljünk már 1-2 szót arról hogy ez a lesajnált semmirekellő akasztanivaló kókler idegenben elverte a B csapattal az életéért küzdő Intert, miközben a világ egyik legjobb edzője, a Barca kispadra született Ten Hag akivel ismét aranyba borulna minden hazai pályán kiesett a csoportkörben a Valencia ( akinél a fél csapat amúgy sérült ) ellen, úgy hogy még X-el is tovább mennek.

Egyszerűen BÁRKI jobb Valverdénél, ez sokszor lelett írva, B-Á-R-K-I.
Majd utána egy másik topicban megvan magyarázva hogy azért nem fórumoznak az emberek mert ez már kiment a divatból.

Legutóbbi 15 meccsünkből 13 győzelem, 1 X 1 vereség, a bajnokságban messze miénk a legtöbb rúgott gólt, a mi játékosunk vezeti a góllövőlistát, a mi játékosunk kapta az aranylabdát, vezetjük a bajnokságot úgy hogy az előző kettőt megnyertük, csont nélkül mentünk tovább az egyik legnehezebb csoportból a BLben...

.... de mennyivel jobb dolguk van más csapat szurkolóinak :D

A Verratti-Sampaoli kettős mikor érkezik?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.12.10. 23:52:48

Beszéljünk már 1-2 szót arról hogy ez a lesajnált semmirekellő akasztanivaló kókler idegenben elverte a B csapattal az életéért küzdő Intert, miközben a világ egyik legjobb edzője, a Barca kispadra született Ten Hag akivel ismét aranyba borulna minden hazai pályán kiesett a csoportkörben a Valencia ( akinél a fél csapat amúgy sérült ) ellen, úgy hogy még X-el is tovább mennek.

Egyszerűen BÁRKI jobb Valverdénél, ez sokszor lelett írva, B-Á-R-K-I.
ablak
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.02.14. 10:29:37

2019.11.24. 13:26:45

Arthurból és de Jongból ki kéne hozni a jövő nagy kp-duóját, bennük van, labdabiztosak, kreatívak, és haldokolnak ebben a gombfoci felfogásban. Dembelét szidjátok a magatartása miatt (valószínű jogosan), de a mozgásából azt látom, hogy megfelelő mentális fejlődéssel lehet rá építeni a jövő támadójátékát. A védelembe kell egy új Puyol, aki leordítja a társakat 4-0-nál is, ha koncentrálatlanul sétálgatnak. Griezmann furcsa, igazán sosem szerettem a játékát, de szerintem sokat tudna adni ő is egy hajlékonyabb rendszerben. Ha megnézitek a csapatjáték alapú gólokat a világból, látszik, hogy torzulnak a posztok, egymáshoz képest helyezkednek a játékosok. Mostmár 3. éve látom azt a kedvenc csapatom meccsein, hogy mindenki támadásban és védekezésben is kb ugyanazt a 10x10es területet mozogja be. Mindenféle elmozgás nélkül mennek a meccsek, a szélsőhátvédek futnak be legveszélyesebben a lyukakba(meccsenként 3-4x), és csak a 2 támadóbb kp mozog be nagyobb területet, de úgy látom meg kell állniuk 30m-en kívül, így pedig semmilyen összjátékot nem lehet kivitelezni. Engem nem a nyert trófeák érdekelnek, hanem a szenvedély. Egy olyan játékot látok, amit -eredménytől függetlenül- bármelyik topbajnokság nemzetközi helyekért küzdő csapata kb 2-3 hónapig bírna, majd küldenék az edzőt a pic sába.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.11.23. 17:11:40

Ez az ember egy valamiben világelső edzőként: a kiszenvedett, moslék győzelmekben. Vele több ilyet arattunk, mint Rijkaard, Pep, Tito, Tata és LE alatt összesen.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.19. 10:42:52

Amit Mihu leírt attól tökéletesebben nem lehet jellemezni ezt az embert. Középszer akit a sztárok úgy irányítanak ahogy akarnak, a kényelmes embereknek ő a legjobb. Nincs taktika, nem tud mit kezdeni azokkal akiket nem zavar a labda, nem tudja kiaknázni a lehetőséget a játékosokból. Egy Bilbaoba ez elég. Ide ez még R10 előtt sem volt elég.

Azt már csak kicsiben jegyezném meg, hogy remélem Messi nem lesz itt még 5 évig.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.18. 18:37:29

Mihu írta:
Az a baj, hogy az élet nem csak a tényekből áll. Ha valaki csak a tényeket nézi, az szerintem rossz úton jár, mert bár a tények makacs dolgok, sokszor elfedik, torzítják a valóságot.

Való igaz, hogy egy gól elég lett volna az üdvösséghez. Számszakilag. De az a Liverpool azon az estén ha 4-0-nál rúgunk egy gólt, akkor rúgott volna egy 5.-et. Ha 5-1-nél rúgunk egy gólt, akkor rúgtak volna egy 6.-at. És így tovább. Nekik minden összejött, nekünk meg semmi? Óriási tévedésnek tartom. Olyan szinten le voltunk nyomva, hogy fájt nézni. Minden párharcot megnyertek, minden labdát ők szereztek meg, minden labdára ők értek oda hamarabb, stb. stb.

Az rendben van, hogy a 4 gólból 2 Jordi Alba hibájából jött össze, 1 pedig egy röhejes szögletből, de pont ez a három gól mutatta meg, főleg a szöglet azt, hogy mi mennyire nem voltunk ott fejben azon az estén, a Pool meg mennyire koncentrált volt.

Az odavágón fent volt Coutinho, aztán amint lecserélte egyből labdabiztosabbak lettünk és került némi fantázia a támadójátékba.
3-0-al mentünk a visszavágóra, erre mit csinált ez az idióta? Nem rakta kezdőbe Arthur-t, viszont felrakta Coutinho-t, aki az első félidőben egyetlen egy párharcot nem nyert, cserébe eladott rengeteg labdát.
Tisztán látszott egy félidő alatt is, hogy a Pool úgy megy át a középpályánkon, mint forró kés a vajon. A labdákat nem tudjuk megtartani, párharcokat nem nyerünk, labdát nem szerzünk. Erre mit csinál? Visszaküldi a második félidőre Coutinho-t úgy, hogy Arthur továbbra is a padon. Majd 15 perc múlva lehozza, amikor már ég a ház. Hát tényleg akkor kell lehozni a két legrosszabb játékosunk közül az egyiket, amikor már ég a ház. És ugyan ez reciprokban, akkor kell felhozni a legstabilabb játékosunkat, amikor már majdnem leégett a ház.

Igen, számszakilag ha rúgunk egy gólt, akkor továbbmegyünk. De azért egy Barcánál 3-0-nál ne az legyen már a cél egy BL elődöntő visszavágón, hogy éljük túl valahogy, és rúgjunk egy gólt valahogy...

A legjobb példa erre a 2011-es Real elleni 2-0 utáni és a 2015-ös Bayern elleni visszavágó. 2-0 és 3-0 volt az odavágó, mégse úgy mentünk egyik meccsre se, hogy valahogy húzzuk ki és rúgjunk egyet. Hanem lassítottuk a játékot, hogy nálunk legyen a kontroll.

Mi a párhuzam a Real-Bayern-Pool hármasban? Az, hogy a rohanás mind a háromnak a legjobb forgatókönyv. És ezt mindenki tudta, csak Ernő nem... Felrakott egy önbizalomhiányos, egész szezonban teljességgel használhatatlan Coutinho-t és kihagyott egy Arthur-t, aki egész szezonban a leglabdabiztosabb emberünk volt.
Pep felrakott volna egy Roberto-Busquets-Arthur középpályát és magánál tartotta volna a labdát. Erre ez az idióta felrakott egy Vidal-Busi-Rakitic sort, amiből kettőt jószerivel zavar a labda, ha 1 mp-nél tovább van nála...
Lehet itt jönni azzal, hogy fizikum kellett az angolok ellen. Mert az Arsenal-t meg az MU-t aztán mekkora fizikummal ütöttük agyon jópárszor?

Tehát lehet itt takarózni azzal az egy góllal, de akkor is elbukni két párharcot egymás utáni 2 évben 3 gólos előnyről egy Messivel a soraidban, az azért igen komoly teljesítmény...



Pontosan. És ugyanez volt a Roma ellen is.
Egyszer még lehet mondani, hogy 30 évente előfordul, hogy mi bealudtunk, az ellenfél meg az élete(és a foci történelem) egyik legnagyobb meccsét játsza, nekik minden sikerül, nekünk meg semmi sem...DE hogy ezt zsinórban 2-szer?!
Valverdével a kezdő+csere téren lévő baklövései mellett még az is hatalmas probléma, hogy képtelen befolyásolni jó irányba a srácokat.
Tavaly is már az látszott, hogy ha van kedvük akkor játszanak, ha nincs akkor semmi, Valverde 0 behatással van erre.
Idén is így van, a különbség hogy MÁR a BL meccsekre sem tudnak felpörögni, full unott fejek vannak egy BL meccsen is, ráadásul már a Camp Nou-ban is...Már szerintem nekik is elment szinte minden reményük arra, hogy BL-t nyernek idén, totálisan hitehagyottak, nem véletlen azok az arcok a meccseken, és az hogy már nem nyilatkoznak úgy hogy a BL-ért mennek idén.

Arról meg tényleg nem beszélve, hogy nem biztos hogy jó az irány, ha Iniestáék félidőben(As Roma visszavágó :roll: ) azon vitatkoznak Valverdével, hogy itt a Barcában nem így szokták... #-o
Egy Lucho-féle kaliberrel önbizalommal játszva, felpörögve kimennek, és játszottak volna mindkét kritikus visszavágón egy izgalmas 2-1-et, 2-2-t, 3-2-t, úgy hogy jó ha az első 15 percig kérdéses valamennyire a továbbjutás sorsa, de ez a faképű szerintem 15-0-s előnnyel is ki küldené bekkelni őket, 0 labdát tartani tudó emberrel, és úgy hogy kontrázni már rég elfelejtett a csapat.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.11.18. 16:34:37

Mihu írta:
mess2009 írta:a magam véleménye az alanti polémiákról:

:wink:
Az a baj, hogy az élet nem csak a tényekből áll. Ha valaki csak a tényeket nézi, az szerintem rossz úton jár, mert bár a tények makacs dolgok, sokszor elfedik, torzítják a valóságot.

Való igaz, hogy egy gól elég lett volna az üdvösséghez. Számszakilag. De az a Liverpool azon az estén ha 4-0-nál rúgunk egy gólt, akkor rúgott volna egy 5.-et. Ha 5-1-nél rúgunk egy gólt, akkor rúgtak volna egy 6.-at. És így tovább. Nekik minden összejött, nekünk meg semmi? Óriási tévedésnek tartom. Olyan szinten le voltunk nyomva, hogy fájt nézni. Minden párharcot megnyertek, minden labdát ők szereztek meg, minden labdára ők értek oda hamarabb, stb. stb.

Az rendben van, hogy a 4 gólból 2 Jordi Alba hibájából jött össze, 1 pedig egy röhejes szögletből, de pont ez a három gól mutatta meg, főleg a szöglet azt, hogy mi mennyire nem voltunk ott fejben azon az estén, a Pool meg mennyire koncentrált volt.

,

Igen, számszakilag ha rúgunk egy gólt, akkor továbbmegyünk. De azért egy Barcánál 3-0-nál ne az legyen már a cél egy BL elődöntő visszavágón, hogy éljük túl valahogy, és rúgjunk egy gólt valahogy...

,
Tehát lehet itt takarózni azzal az egy góllal, de akkor is elbukni két párharcot egymás utáni 2 évben 3 gólos előnyről egy Messivel a soraidban, az azért igen komoly teljesítmény...
hát ez az.....rúgtak volna hatot? de csak 4-et rúgtak és ez az egy vitte őket a mennybe.
...számszakilag továbbmentünk volna? igen . meg nem számszakilag is. meg nem lett volna tárgya a fejtegetésednek (ami akár helyes is lehet) az egy gól miatt.
a tények bizony makacs dolgok.... az pedig, hogy annyi gólt lőttek volna amennyi kell..,
egy ..mi lett volna ha ...kategóriájú szubjektív következtetés amit lehet gyártani tucatszám - köze nincs a valósághoz. lehet hogy az egy gól után összezuhannak és mi lövünk még kettőt...ja nem is - hármat.
én csak azt próbáltam fejtegetni, hogy Abidal megjegyzésében is lehet valami igazság.... úgy tűnik nem nagy sikerrel :(
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2019.11.18. 13:44:28

mess2009 írta:a magam véleménye az alanti polémiákról:

Abidal: a rengeteg balfogás után (játékos adás-vétel) -joggal- nem tartom meggyőzőnek a munkásságát ez evidens... ami viszont az... "egy gólon múlt..." fejtegetést illeti abban van igazság - szerintem is.

az övéké meg négy gólos volt és ez egyel több mint a három - ez is tény. ezen múlott (pontosabban egy be nem lőtt gólon) azon a meccsen röhejes gólokat kaptunk, ott nekik minden összejött nekünk semmi....ez olyan természetes? ettől minden, mindenki szánalmas és pokolra való lett hirtelen?!- nálunk - és szuperré vált náluk?!
Az a baj, hogy az élet nem csak a tényekből áll. Ha valaki csak a tényeket nézi, az szerintem rossz úton jár, mert bár a tények makacs dolgok, sokszor elfedik, torzítják a valóságot.

Való igaz, hogy egy gól elég lett volna az üdvösséghez. Számszakilag. De az a Liverpool azon az estén ha 4-0-nál rúgunk egy gólt, akkor rúgott volna egy 5.-et. Ha 5-1-nél rúgunk egy gólt, akkor rúgtak volna egy 6.-at. És így tovább. Nekik minden összejött, nekünk meg semmi? Óriási tévedésnek tartom. Olyan szinten le voltunk nyomva, hogy fájt nézni. Minden párharcot megnyertek, minden labdát ők szereztek meg, minden labdára ők értek oda hamarabb, stb. stb.

Az rendben van, hogy a 4 gólból 2 Jordi Alba hibájából jött össze, 1 pedig egy röhejes szögletből, de pont ez a három gól mutatta meg, főleg a szöglet azt, hogy mi mennyire nem voltunk ott fejben azon az estén, a Pool meg mennyire koncentrált volt.

Az odavágón fent volt Coutinho, aztán amint lecserélte egyből labdabiztosabbak lettünk és került némi fantázia a támadójátékba.
3-0-al mentünk a visszavágóra, erre mit csinált ez az idióta? Nem rakta kezdőbe Arthur-t, viszont felrakta Coutinho-t, aki az első félidőben egyetlen egy párharcot nem nyert, cserébe eladott rengeteg labdát.
Tisztán látszott egy félidő alatt is, hogy a Pool úgy megy át a középpályánkon, mint forró kés a vajon. A labdákat nem tudjuk megtartani, párharcokat nem nyerünk, labdát nem szerzünk. Erre mit csinál? Visszaküldi a második félidőre Coutinho-t úgy, hogy Arthur továbbra is a padon. Majd 15 perc múlva lehozza, amikor már ég a ház. Hát tényleg akkor kell lehozni a két legrosszabb játékosunk közül az egyiket, amikor már ég a ház. És ugyan ez reciprokban, akkor kell felhozni a legstabilabb játékosunkat, amikor már majdnem leégett a ház.

Igen, számszakilag ha rúgunk egy gólt, akkor továbbmegyünk. De azért egy Barcánál 3-0-nál ne az legyen már a cél egy BL elődöntő visszavágón, hogy éljük túl valahogy, és rúgjunk egy gólt valahogy...

A legjobb példa erre a 2011-es Real elleni 2-0 utáni és a 2015-ös Bayern elleni visszavágó. 2-0 és 3-0 volt az odavágó, mégse úgy mentünk egyik meccsre se, hogy valahogy húzzuk ki és rúgjunk egyet. Hanem lassítottuk a játékot, hogy nálunk legyen a kontroll.

Mi a párhuzam a Real-Bayern-Pool hármasban? Az, hogy a rohanás mind a háromnak a legjobb forgatókönyv. És ezt mindenki tudta, csak Ernő nem... Felrakott egy önbizalomhiányos, egész szezonban teljességgel használhatatlan Coutinho-t és kihagyott egy Arthur-t, aki egész szezonban a leglabdabiztosabb emberünk volt.
Pep felrakott volna egy Roberto-Busquets-Arthur középpályát és magánál tartotta volna a labdát. Erre ez az idióta felrakott egy Vidal-Busi-Rakitic sort, amiből kettőt jószerivel zavar a labda, ha 1 mp-nél tovább van nála...
Lehet itt jönni azzal, hogy fizikum kellett az angolok ellen. Mert az Arsenal-t meg az MU-t aztán mekkora fizikummal ütöttük agyon jópárszor?

Tehát lehet itt takarózni azzal az egy góllal, de akkor is elbukni két párharcot egymás utáni 2 évben 3 gólos előnyről egy Messivel a soraidban, az azért igen komoly teljesítmény...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.18. 13:31:49

Valahogy így. Simán benne van, hogy ha ötöt kell lőnie a 'Poolnak, akkor annyit lőnek. Magával a meccshez való hozzáállással, taktikával volt a baj.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.18. 13:11:23

Jó persze, de ezzel elfeded a problémákat, ha egy gólra kened.
De akkor kenjük egy gólra, akkor viszont a játékosokat elő kell venni, amiért képtelenek voltak a ziccereket berúgni, amiből volt 2-3 az első félidőben.

Én tartom, hogy egy edző/csapat életében ilyen blama 10-20 évente egyszer előfordul, nálunk 1 év alatt kétszer. Ez nem normális, nálunk mégse történt semmilyen következmény.
"majd máskor berúgjuk" hát hogyne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.11.18. 09:33:13

a magam véleménye az alanti polémiákról:
Busi_Rakitic: mindkettő játékában csökkent a hatékonyság! egyrészt a lassulásuk másrészt az ellenfelek (szerintem? általam?) jól látható erősödése okán. az élmezőny sokkal atletikusabb, a középpálya sokkal gyorsabbá és átjátszhatóbbá vált.
amiben abszolút nem értek egyet: nem a Barca hagyta el a sokpasszos játékot, hanem mindenki más (kellően?) hatásosan alkalmazza - ha kell!! vagy éppen átlövik 50 méteres passzokkal ha az kell!
Abidal: a rengeteg balfogás után (játékos adás-vétel) -joggal- nem tartom meggyőzőnek a munkásságát ez evidens... ami viszont az... "egy gólon múlt..." fejtegetést illeti abban van igazság - szerintem is.
miért? lehet véleményezni a háromgólos győzelmünket hogy nem volt meggyőző...de ettől még három gólos volt és győzelem volt - ez a tény.
az övéké meg négy gólos volt és ez egyel több mint a három - ez is tény. ezen múlott (pontosabban egy be nem lőtt gólon) azon a meccsen röhejes gólokat kaptunk, ott nekik minden összejött nekünk semmi....ez olyan természetes? ettől minden, mindenki szánalmas és pokolra való lett hirtelen?!- nálunk - és szuperré vált náluk?!
lehet így látni . lehet mellé elméleteket gyártani, hogy milyen (lett) a játékunk a vicces az , hogy még azt is meg lehet magyarázni hogy nem az egy gólon múlott... pedig bizony azon múlott. :shock:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.17. 22:00:36

Második bekezdessel nagyrészt egyetértek.

Utolsohoz: ellenfél függő, de szerintem hosszútávon a mi kutyánk kolykevel jobban járnánk.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.11.17. 20:37:35

MatyiG írta:
a Rakitic-nél már gyengébb Busi kezdő
Szerinted. Szerintem meg nem.
egy teljesen végig játszott szezon után nyilván jobban el lehet adni erőből, mint a padról.
Nyilván, de ha nincs a klub tervei között a horvát, akkor csak azért nem fogják játszatni, hogy nyáron/télen ne 20, hanem 30 millióért adják el.
Egyetlen szóval sem mondom, hogy azért kell játszatni. Az előző szezon utáni, idén júliusi eladási esélyt tartottam jobbnak a mostaninál. (Valverde ezt persze másokkal bőven megcsinálta, Cou és Gomes akkor is játszott, amikor már nem sok minden indokolta.)

Határozott véleményem - a tiedet is tiszteletben tartva, de nem azonosulva vele - hogy egy rendszeresen játszó Rakitic hasznosabb tagja (lenne) ennek a csapatnak, mint a mai Busi. Ennek legfőbb oka, hogy a Barca már nem azt a játékot játssza, amiben Busi jó. Ez a rakkolós, stílustalan foci - Vidal sikeres játéka is igazolja - nem az okos, "szeme van a labdának" stílust támogatja. Amiben például Busi kiváló, az előre tolt védekezésben az ellenfél felszabadítás utáni labdaszerzés, játéklátás, második hullámban. Igen ám, de ebből Busi - bocsánat, ezt viccesen, de bántása nélkül kell megfogalmaznom - már csak a középkezdésre ér vissza. Ezért már ritkábban is lép fel.

Visszatérve Rakiticre, és egy kicsit a Barca játékos kezelésére, nem sikerült jól bánni vele. Még akkor is tisztességesebben jártak volna el, ha önmaga játékjogának megvásárlására kényszerítik, elfogadható áron, hogy aztán saját maga szerződjön, és adja el magát.

P.S.: Abban azért nyilván egyetértünk, hogy amikor S. Roberto középpályást játszik, és Rakitic a padon ül, akkor a gyengébb játékos kezdett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.17. 19:41:20

a Rakitic-nél már gyengébb Busi kezdő
Szerinted. Szerintem meg nem.
egy teljesen végig játszott szezon után nyilván jobban el lehet adni erőből, mint a padról.
Nyilván, de ha nincs a klub tervei között a horvát, akkor csak azért nem fogják játszatni, hogy nyáron/télen ne 20, hanem 30 millióért adják el.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.17. 19:17:13

Zsono írta:Kritikusan, de nem gonoszkodva Abidal legutóbbi nyilatkozatáról:

Rakitic

“Leültünk vele, és figyelmeztettük, hogy idén már nem szerepel a terveink között. Tudja, hogy ez egy sportszakmai döntés.”


Nyilván lehetett ezt látni, de miért november közepén kell ezt nyilvánosságra hozni. Miért nem mondjuk másnap, ahogy ezt elmondták(?) neki. Ha nem kell, ki kell fizetni, és kész. Még júliusban, amikor a cserebere operett elindult volna a PSG-vel, és más csapatokkal.

Az idei szezon

“Ez itt a Barça, minden évben meg kell nyernünk mindent. Éppen ezért nem is a keretről beszélnék, hanem inkább a hozzáállásról. A sportban ugyanis utóbbi jelenti a különbséget. Ha az együttes megfelelően áll hozzá a dolgokhoz, akkor el fogja érni a céljait. Én pedig azok közé tartozom, akik meg vannak győződve arról, hogy fejben rendben van a csapat. 200%, hogy a mentalitással nincs gond.”


Már itt nyilvánvaló, hogy ő az elnök embere. Itt minden rendben van, sőt.
De aztán egyből ellent is mond magának:

Anfield

(...) Amiben én a fő problémát láttam, az a hozzáállás és a hiányzó egy gól. Ha begyötrünk egy találatot, senki sem emlékezne a Liverpoolra.”


A hozzáállás, ami 200 %-ban rendben van. Arra a játékra (inkább csak pályán létre) mindenki emlékszik, aki látta. A hozzáállás nem volt jelen.

“Róma és Liverpool között azonban nem lehet egyenlőségjelet tenni. Nem ugyanazok a csapatok, nem ugyanaz a párharc. Ezekből tanulni kell, noha továbbra is az a helyzet, hogy egy gól hiányzott. Egy gól, ami billenti a mérleg nyelvét a szezon értékelésekor.”

Ez még az amatőr csapatok edzőinél is méltatlanabb hozzáállás. Pro forma egy gólon múlt, ami a számszerű eredményt illeti, és azon a mérkőzésen. Az a realitás, miszerint az utóbbi két évben már nincs BL győztes szintű csapatunk és edzőnk, az nem egy gól kérdése. Ne vegyük már olyan biztosra azt, hogy ha bármely esetben tovább megyünk, BL-t nyer az a csapat.

Valverde

(...) Folytatja a csapat élén? Erről csakis ő fog dönteni. Amikor majd meghozza a döntését, elmondja nekünk.”

És szépen áll a három lábú szék, nem billeg. Valverde, az elnök, és Abidal szék három lába. Ez a (nem Barca szintű) edző maga dönthet a sorsáról? Ki ő, hogy ezt megteheti?
Mindösszesen három edzőt jöhet nálam számításba, akik már lehetnek olyan szerények a sikereikre, hogy ezt megtehetik. Ketten még aktívak, a harmadik meg önmaga látta be, hogy kell egy jobb nála.

Vajon, ha összeáll egy új vezetés, mondjuk a Puyol, Piqué, Xavi hármas, az a szék is csak ennyit ér majd, mint az, amely most ezek alatt van?


+1
Sajnálom Abidalt, hogy ehhez adta a nevét.
Lehet nem véletlen hogy Puyol vissza utasította az ajánlataikat anno?!
Most is valószínűleg ki lett adva neki a sablon, és ezt lenyomta, bár jelentett volna inkább beteget aznapra, minthogy ezt ki kelljen nyögnie.

Amit nem is értek, szerinte 200%-ban rendben van a hozzáállás IDÉN, de tavaly nem volt a Liverpool ellen?
Ha a tavalyi szerinte nem volt oké, akkor ez az idei -350% inkább, pedig akkor legalább a BL-ben pörögtünk otthon, most meg már otthon is megy a foghúzás.

Mi az hogy nem lehet párhuzamot vonni a Róma és Liverpool között?
Vazze, 2 orbitális, rekord égés, amihez a PSG-n kívül úgy kell lapozni a történelemkönyveket is hogy találjunk 1-2 példát erre, nem hogy zsinórban 2-szer eljátszani.
Ha valaki középkezdés elvégzése után 2-szer is eljátsza azt hogy megfordul, és félpályáról öngólt lő, akkor nem lehet párhuzamot vonni?

Szerintem ha egyenesen a Valencia csapata ment volna ki a visszavágóra, tőlük is hatalmas nagy szégyen lett volna, nem hogy egy TOP 5 képességű/értékű keretbe számító Barcelonánál.
Ha ez szerinte/szerintük rendben van, akkor inkább nem is mondok semmit.

De nekem továbbra is nehéz felfogni, hogy akik megszavazták az elnökséget a 2015-ös csapat után, azok komolyan örömmel nézik ezt?Miért?
Már rég lengetni kéne a fehér zsepit minden hazai meccsen, és tüntetéseket, bizalmatlansági kezdeményezéseket szervezni, nem pedig némán várni.

De így, ha idén is behúzzuk a ligát ezzektől a szintén rekord gyenge riválisok elől, akkor garantált hogy jövőre is marad Valverde, nem baj ha a Bl-ben akár 10-0-ra esünk ki.
Válasz küldése