Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 17:17:26

Úgy néz ki, Ernő megy, és Pimienta lesz az edző nyárig
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.12. 17:03:08

Nem jön Xavi,de szerintem ez nem jelenti feltétlenül azt,hogy Ernesto marad,jöhet valaki félévre: pl. Allegri szabad,legalább edzésben lesz,míg nyáron átveszi a MU-t. Nyáron meg jöhet Xavi. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.12. 16:52:43

gránit írta:Valverde hibája is, de nem csak vele van gond. A kiállítást meg azért hoztam fel, mert jellemző szimbóluma a srác eddigi szezonjának. Nem maga a kiállítás, hanem a töketlenkedés, amit előtte művelt (amiből maga a kiállítás következett). Vannak itt bajok, nyilván ezért nem jön szezon közben Xavi. Nem akar tűzoltó szerepkört.
Ezért mondom, hogy a kiállítást inkább hagyjuk. Első kiállítása volt életében. EV kezei közé kellett ehhez kerülnie
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 16:39:10

Valverde hibája is, de nem csak vele van gond. A kiállítást meg azért hoztam fel, mert jellemző szimbóluma a srác eddigi szezonjának. Nem maga a kiállítás, hanem a töketlenkedés, amit előtte művelt (amiből maga a kiállítás következett). Vannak itt bajok, nyilván ezért nem jön szezon közben Xavi. Nem akar tűzoltó szerepkört.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.12. 16:33:04

gránit írta: leegyszerűsítve minden problémát Valverdére kennek.

Xavi vagy Iniesta soha nem állíttatta ki magát olyan botor módon, mint legutóbb de Jong,
Igen, EV hibája. Elvégre ő állítja be Busit akkor is, mikor meccsenként öt gólpasszt ad az ellenfélnek, mikor erőlteti még mindig a Busi-Rakéta párost, mikor Semedot rakja be balhátvédnek, mikor képtelen reagálni a pályán történésekre, mikor képtelen egy fiatalt beépíteni a csapatba, inkább hagyja, hogy elmenjenek, mikor képtelen kiharcolni, hogy hozzanak valakit Lajos pótlására, hiába könyörög már két éve- még azt sem lépi meg, hogy felhozzon akkor valakit a B-ből... és még lehetne sorolni. Pep meg merte lépni, hogy kiszórta anno Decot és Ronaldinhot is. Ő meg nem mer a szent tehenekhez nyúlni. Pedig nem hiszem, hogy Busi megsértődne, ha azt mondaná neki, hogy már csak csere leszel, néha csak kezdő. Rakétából lehetett volna pénzt csinálni (ez mondjuk a vezetőség sara is), mert azt, amit ő lehoz, Alená is bőven hozza, és a fizuja sem annyi. Ráadásul ott van még Vidal is.
Fatit is csak kényszerből hozta fel, mert sok volt a sérült.
Ebből a szempontból biztos jó lenne most Xavi, mert ő bátran merne nyúlni a fiatalokhoz.

A kiállítás meg... élete első kiállítása volt. Inkább azt hagyjuk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 16:04:50

andreas írta:
NovaProspekt írta:Pepfocit játszani valóban nem fogunk egyhamar, de az ennél szórakoztatóbb játék megoldható azért.

Szerintem meg elég nagy baj, ha Te azt gondolod: A PEP foci a tiki-taka:)
mivan?
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.12. 15:59:01

NovaProspekt írta:Pepfocit játszani valóban nem fogunk egyhamar, de az ennél szórakoztatóbb játék megoldható azért.

Szerintem meg elég nagy baj, ha Te azt gondolod: A PEP foci a tiki-taka:)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 15:30:44

de fogtok ti még nagyokat nézni amikor jönnek a nehezebb idők.
Most ezt nem értem. Ha Valverdét nem küldenék el, akkor nem jönnének el a nehezebb idők? Pont azért kell elmennie, hogy nehezebb idők előtt még ki tudjuk sajtolni ebből a keretből a maximumot, ami még benne van. Ő erre nem képes, ez már kiderült, ezért kell mással próbálkozni.

Ha jól emlékszem, te írtad le nem is olyan régen, hogy Tata Martino szezonja nem is volt akkora gáz, mert majdnem bajnokok lettünk, stb. Viszont ha marad Tata, akkor nem jön LE, és szinte biztos, hogy a következő szezonunk nem lett volna olyan sikeres, mint utóbbival.

Az olyan csapatok, mint ez, vagy a Real pont azért annyira sikeresek, mert maximalisták, hatalmasok az elvárások, ha egy edző két évig sikeres, de a harmadikban nem, meginog a pad alatta. A mai modern futballban pedig szerintem ezen a szinten az edzőknek és a csapatoknak is kell legkésőbb 3-4 évente a váltás.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 15:30:32

Nero. írta:Tudom a fórum 90%a már Rivaldo óta barcás, de fogtok ti még nagyokat nézni amikor jönnek a nehezebb idők.
Főleg, amikor már nem lesz Messi... A nagyokat nézés igazából már most is megvan sokaknál, csak mindent leegyszerűsítve minden problémát Valverdére kennek. Miközben a keretünk sem olyan, amellyel a legsikeresebb korszakok játékminőségét és eredményeit hozni lehetne. Xavi vagy Iniesta soha nem állíttatta ki magát olyan botor módon, mint legutóbb de Jong, ráadásul még csak nem is másvalaki labdavesztése miatt áldozta be magát, hanem a saját körülményeskedésére, szerencsétlenkedésére fázott rá. Valverdének mennie kell, de szembe kell nézni azzal is, hogy bizony ez a keret sem éppen a legütősebb, a BL-győzelemhez tavaly sem volt elég, és ahogy írtad, lesz ennél még rosszabb is. Úgyhogy a realitás talaján maradva, én örülök annak, hogy vezetjük a bajnokságot, a BL-ből meg csoportelsőként mentünk tovább. Reméljük a legjobbakat.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 14:55:03

Nero. írta:Egyébként az sem tetszik hogy az ember kb. semmi tiszteletet nem kap azzal hogy ennyire nyíltan tárgyalnak Xavival. Én a helyében lelépnék holnap, ha meg Xavit nem engedik el nyárig akkor lehet nézni..
Sok tiszteletet a klubtól sosem kapott. Igenembernek hozták, bűnbaknak tartották meg. Lelépni nem fog magától, akkor nem jár végkielégítés.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.01.12. 14:39:02

Egyébként az sem tetszik hogy az ember kb. semmi tiszteletet nem kap azzal hogy ennyire nyíltan tárgyalnak Xavival. Én a helyében lelépnék holnap, ha meg Xavit nem engedik el nyárig akkor lehet nézni.

Nekem is borzasztóan fáj a mai napig a két BL-zakó, de nem csak az ő sara volt. Alba félidőben bepánikol a Liverpool ellen amikor még csak 2-0 volt, Suarez a kapusba lő 2-3 ziccert, stb. ez nem az ő hibája. Ilyen szintű játékosoknak edző nelkul is meg kell tudni tartani 3 gólos előnyt.

2/2 bajnoksagot hozott, az egyiket majdnem veretlenül. Ennél sokkal több tiszteletet érdemel.

De emlekszem Enrique jövője se volt biztos egy triplázás után, úgyhogy én már nem lepődök meg semmin.

Tudom a fórum 90%a már Rivaldo óta barcás, de fogtok ti még nagyokat nézni amikor jönnek a nehezebb idők.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 14:05:39

palesz77 írta: Ez a klub anyagi helyzetéről beszélt itt, és a bérek elszabadulásának. Abba meg igaza van, hogy ha Leo majd egyszer elhagy minket, a büdzsé egy jelentős része fel fog szabadulni. Ettől még a pályán nem lesz jobb a helyzet, de ezt meg ő se írta.
Arról beszélt, hogy azért nem vékony a keret, mert hogy mekkora a bértömegünk. Erre írtam, hogy ez egy blődség, attól, hogy nagyobb a bértömeg, még nem lesz automatikusan erősebb a keret. Griezmanné a harmadik legmagasabb fizetés Európában... Szerinted ő a harmadik legjobb játékos?

Meglep, hogy néhányan ennyire bíznak a keretben, és minden probléma forrásának Valverdét teszik meg. Ő egy probléma a sok közül. A kerettel is van azért baj bőven. Hányszor panaszkodott Suarez, hogy nincs cseréje, és játszott így sérülten sokáig...

Ettől függetlenül vezetjük a bajnokságot, ami tök jó. A BL-hez azért az elmúlt években is egy erősebb keretre lett volna szükség. Mondjuk egy csatárra, aki Dembelével ellentétben be tud rúgni hatvankét ajtó-ablak ziccerből legalább egyet.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 13:27:17

Pepfocit játszani valóban nem fogunk egyhamar, de az ennél szórakoztatóbb játék megoldható azért.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 13:22:14

Ezzel is egyetértek, nincsenek jelenleg olyan játékosok a láthatáron, akikkel a régi stílust lehetne játszani. Éppen ezért értelmetlen ezt Valverdén számon kérni. Függetlenül attól, hogy már le kellett volna váltani a nyáron, értelmetlen a régi stílus hiányát a nyakába zúdítani, aminek egy kommentelő itt hangot adott. Meglepne, ha Xavi szezon közben átvenné a csapatot, a kereten most érdemben nem tudna változtatni. Nyáron lesz ideje az új edzőnek arra, hogy alakítsa a sorokat az elképzeléseinek megfelelően.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.12. 13:13:20

A jelenlegi anyagnál (Arthur, De Jong, Riqui) nem igen vannak jobb elérhető játékosok. Közülük Arthur és De Jong kezdők is top válogatottakban, ne vicceljünk.

Arthurral leginkább az a baj h folyamat sérült.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 13:09:58

Pontosan. Éppen ezért nem gondolom, hogy a jelenlegi anyag ebbe beleillene. Amikor az Espanyol ellen az ellenfél két játékosának nem túl nagy nyomása és közelsége ellenére de Jong kapta meg a labdát, már tudtam, hogy el fogja veszíteni... Sárga, piros... Gratulálok... Fog ő még fejlődni, remélem. De a jelenlegi anyag a tiki-takához sajnos nem elég. Legalábbis, ha ez a cél.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2020.01.12. 13:05:52

A tiki-taka nem csak egy játékforma , sokkal több annál, mi ezt itt okosan leírjuk, nem is lehet.
Inkább egy hosszú történet, amibe vagy illik valaki mint játékos, mint vezető meg akár egy szertáros is:)

Talán a legjobb az ami anno történt, az ellenfél futott mi meg jókedvűen csináltuk amit tudunk, a végén meg mindig nyert a BARCA ez a tiki-taka?
Egy biztos, én is azt gondolom más sem kapcsolt át akkoriban semmilyen más csatornára, talán még a reklám ideje alatt sem!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 13:01:01

Remélem, igazad lesz. 2007-2008-ra erősen ráütötte a bélyegét az akkori mag szétcsúszása, és Guardiolát dicséri, hogy rendet tudott tenni a csapatban. Emellett Eto'o visszatérése is igen nagy löketet adott a mindent elsöprő 2008-2009-as szezonhoz. Az azt megelőző két évben sajnos nagyon sokat volt sérült. Abban teljesen egyetértek veled, hogy kell egy jó edző. A jelenlegi középpályásainkban nem látom azt a lehetőséget, hogy visszatérjünk a régi játékunkhoz, de remélem, igazad lesz. De Jong 2 gólpasszal szerénykedik a Ligában, féltávnál... De legyen igazad hosszú távon, én azt mondom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.01.12. 13:06:59-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.12. 12:53:02

gránit írta:
DavidBarca írta:Messi befejezi(remélem minél később) akkor egy fokkal jobb lesz.
Inkább nem minősítelek... :D Az csúnya lenne. Bár ha poénból mondtad, akkor OK, bár annak is kicsit erős.
Ez a klub anyagi helyzetéről beszélt itt, és a bérek elszabadulásának. Abba meg igaza van, hogy ha Leo majd egyszer elhagy minket, a büdzsé egy jelentős része fel fog szabadulni. Ettől még a pályán nem lesz jobb a helyzet, de ezt meg ő se írta.
gránit írta:Nem látni, mitől lenne de Jong "nagyon jó". A probléma meg pont az, hogy nem adottak azok a középpályások, akikkel a régi tiki-takát játszottuk. Erre sem de Jong, sem Arthur nem alkalmas. Ha szerinted igen, akkor szerinted miért nem játszunk olyan tiki-takát, mint Xavival meg Iniestával? Csak nem tán azért, mert de Jong és Arthur nem elég jók ehhez? Ez igencsak önellentmondásos.
Az egyik fő ok az, amiért 07/08-ban meg sem közelítettük azt amit aztán 08/09-ben ugyanazzal a középpályával - és a keret 90%-ával. Attól még, hogy jó játékosok vannak itt, nem fog a csapat szárnyalni a pályán magától. Nem, nem mondom, hogy FDJ-Arthur vannak azon a szinten mint Xavi és Ini voltak - remélem megközelítik majd azért -, de a stílusuk és a tudásuk bőven jó arra, hogy élvezhető focit lássunk. FDJ a tavalyi, Barcánál papíron összességében jóval gyengébb Ajaxban nyújtott pazar játékot. És ők tudtak szépen játszani annak ellenére, hogy ő volt a mélységi szervezőjük.

Nem csak a középpályások személyén múlik, hogy hogy játszik egy csapat. Nyilván kell a minőség is, de attól még, hogy az megvan, nem oldódik meg minden közel sem. Meg kell nézni egy Pep éra meccset ahol Xavi és Ini brillíroztak, hogy labda nélkül ki hogy mozgott körülöttük, minden szakaszán a pályának. Az a szervezettség még csak köszönőviszonyban sincs azzal, mint amit most csinálunk. Így még Xavival és Inivel a fedélzeten se lenne gála, csak 1-2-vel több egyéni villanás meccsenként. Ha meg ismét lenne egy keret és rendszer, FDJ és Arthur is lényegesen többet adhatnának - nem mintha most komoly panasz lehetne rájuk mondjuk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 12:51:26

MatyiG írta:Gránit, azért nem játszunk tikitakat, mert Ernő nem tudja hogyan is kell felépíteni a támadásokat. Ennyire egyszerű.
A tiki-taka már Tito Vilanovával sem pörgött úgy, mint a csúcsévekben. Ez folyamatosan halványult el az évek során, és nem 2017-ben következett be az armageddon. Az utolsó éveiben már Iniesta sem hozta azt a formát, mint a csúcson, ami természetes, hiszen az idő felette is eljárt, ahogy Messi sem fog már 70 gólt lőni egy szezonban. Sajnos ez nem csak Valverde gyengesége, a tiki-takához bizony olyan játékosok kellenek, olyan formában, akik akkor a Barcelonában játszottak. Visszatérni ahhoz a játékhoz? Szeretném. Csak ahhoz olyan játékosok is kellenek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.12. 12:41:54

Gránit, azért nem játszunk tikitakat, mert Ernő nem tudja hogyan is kell felépíteni a támadásokat. Ennyire egyszerű.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.12. 12:36:18

DavidBarca írta:Vékony a keret,tényleg nagyon vékony mikor még Turan is elvileg a miénk, a Barcának a legnagyobb a bértömege
Arda Turan, húha. :D :D :D Azt remélem, vágod, hogy az elmúlt két évben a török ligában alig játszott. Nagyon "megerősödtünk" vele. :D Az elmúlt évei nem éppen a labdarúgásról, inkább a magánéleti problémáiról szóltak.

A bértömegtől meg önmagában nem lesz jobb egy csapat. Ahogy a játékosok árainak növekedése sem mindig tükrözi a realitást. Grizemanné a harmadik legmagasabb fizetés Európában. Szerinted ő a harmadik legjobb játékos? Hazard-é az ötödik legmagasabb fizetés. Szerinted ő az ötödik legjobb játékos? Ezt a részt is gondold újra.
DavidBarca írta:Messi befejezi(remélem minél később) akkor egy fokkal jobb lesz.
Inkább nem minősítelek... :D Az csúnya lenne. Bár ha poénból mondtad, akkor OK, bár annak is kicsit erős.
DavidBarca írta:de Jong nagyon jó ha már végre Busquets helyen játszana még ha visszatérnénk a régi játékunkhoz
Nem látni, mitől lenne de Jong "nagyon jó". A probléma meg pont az, hogy nem adottak azok a középpályások, akikkel a régi tiki-takát játszottuk. Erre sem de Jong, sem Arthur nem alkalmas. Ha szerinted igen, akkor szerinted miért nem játszunk olyan tiki-takát, mint Xavival meg Iniestával? Csak nem tán azért, mert de Jong és Arthur nem elég jók ehhez? Ez igencsak önellentmondásos.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.01.12. 12:52:06-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.12. 11:46:38

LG írta:
Szerintem ők ezt már lezsírozták, hogy év végén elmegy, és ezért tárgyalnak Xavival.
Mindig is az volt, hogy akkor jelentették be a távozást, mikor már meg volt az utód.
Én is úgy gondolom, hogy azért egyeztettek Valverdével, azt is eltudom képzelni, hogy ő nem akar maradni, és elmondta a vezetőségnek, hogy menne, akár már most, de ha nem találnak megfelelő edzőt, akkor még szezon végéig vállalja a posztot. Így minden érthetőbb és korrektebb lenne.

Szóval szerintem valami ilyesmi lehet, de azért humoros lenne, ha hétfőn menne edzést tartani, aztán találkozna Xavival, aki mondaná:
-Ajjaj...neked nem szóltak? :mrgreen:
Meglátná Xavit, és mondaná hogy" áh, végre megvan a balszélsőnk Neymar pótlására" :lol: :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.12. 11:34:20

Szerintem ők ezt már lezsírozták, hogy év végén elmegy, és ezért tárgyalnak Xavival.
Mindig is az volt, hogy akkor jelentették be a távozást, mikor már meg volt az utód.
Én is úgy gondolom, hogy azért egyeztettek Valverdével, azt is eltudom képzelni, hogy ő nem akar maradni, és elmondta a vezetőségnek, hogy menne, akár már most, de ha nem találnak megfelelő edzőt, akkor még szezon végéig vállalja a posztot. Így minden érthetőbb és korrektebb lenne.

Szóval szerintem valami ilyesmi lehet, de azért humoros lenne, ha hétfőn menne edzést tartani, aztán találkozna Xavival, aki mondaná:
-Ajjaj...neked nem szóltak? :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.12. 11:21:07

Vakmacska írta:
MessiNeymarSuarez írta: Azért a vezetőség sem semmi, folyton veregették Valverde vállát, most meg a hírek szerint el felejtettek neki szólni, hogy új edzőt keresnek
Az gyönyörű lesz ha Valverde ezek után marad amúgy.
Mi lesz akkor ha ennyit tudott úgy, hogy a vezetőség mindig kiállt érte, most meg már a vezetőség sincs vele de folytatja?
Szerintem ők ezt már lezsírozták, hogy év végén elmegy, és ezért tárgyalnak Xavival.
Mindig is az volt, hogy akkor jelentették be a távozást, mikor már meg volt az utód.
Azt meg nem hiszem, hogy lelépne öt nappal a döntő előtt a csapatától. Ő nem ilyen ember.
Ez az azonnali váltás nem tudom honnan jött, ki találta ki, a klubra sosem volt ez jellemző - még Titot sem cserélték le, pedig ő nem tudta ellátni a munkáját.
Ez igaz, de attól még hogy kinevezik, átveheti a csapatot a döntő után is.
Bár igen, én is ettől tartok, hogy fél évig még biztosan nézhetjük Valverde munkásságát, és nem lesz itt semmilyen változás.
Válasz küldése