Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.16. 18:57:33

Cestus írta:Úgy látszik Ernő lesz itt az új Cruyff, ha Bartoékon múlik. :D

Van bennük közös, igazából mindkét ember rekordokat döntögetett a Barcával.

Az meg már más kérdés, hogy míg ezek Cruyff-al pozitív rekordok voltak, addig Valverdével a negatív rekordok megdöntése, és a nagyobbnál nagyobb beégések dübörögnek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.16. 18:43:17

Cseri írta:Szerintem Koemannal semmivel nem lennénk előbbre,sőt!
Ezt honnan lehet tudni?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 17:55:53

Úgy látszik Ernő lesz itt az új Cruyff, ha Bartoékon múlik. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.16. 16:52:39

Szerintem Koemannal semmivel nem lennénk előbbre,sőt!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 14:38:10

Koemant ma Barcelonában látták, egyes források szerint Jordi Mestre hoteljében, mások szerint a klub irodájában is volt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.05.16. 14:17:57

Nem fogják kirúgni, ha ez egy kupa döntőbe kerülne hát legyen, de úgyis marad minden a régiben.Marad sajnos a romhalmaz amit tovább tákolnak Bartóék. :? Na nem minthogyha madridék jobban állnának, ott sem igazán megy zidanenak egyenlőre. De sztem az őszre ők már jobbak lesznek, mert ott a nyáron biztosan ki fogják takarítani a szemetet, velünk ellentétben persze.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.16. 14:01:22

Mikor is lesz a kupa döntő? Nem mintha érdekelne, hanem mert utána hátha kivágják a francba Valverdét!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.16. 13:09:29

MatyiG írta:Ne az edző miatt akarjanak már BL-t nyerni... :)
Ne is az edző miatt, hanem maguk miatt.

De erre jóval kevesebb az esély, ha olyanok vannak a kezdőcsapatban akik csak a nevük miatt vannak, nem a teljesítményük miatt, és nincs egy új edző, aki versenyhelyzetet teremt, és felpörgeti a csapatot, esetleg meglépi a szükséges komoly beavatkozásokat( mint Guardiola Decoék, Ronaldinhoék kirakásával, Lucho Xavi padoztatásával, Piqué rendre intésével)
Nem mellesleg képtelen felrázni a csapatot. 2 darab hatalmas vereségben úgy benne volt, hogy rég nem látott módon hatalmas előnyről csont nélkül kizúgtunk úgy, hogy otthon rendben voltunk, idegenben meg közünk sem volt a játékhoz.
Ilyen nincs, hogy 2 csapat között csakúgy 2-szer is ekkora különbség legyen idegenben és otthon, mintha elfelejtetnének a Camp Nou-n kívül focizni.

Valverde lehet taktikai zseni, de mit sem ér ez, ha egyszerűen képtelen felkészíteni a csapatot fejben egy kemény idegenbeli meccsre.
Otthon a Camp Nou hajtja a srácokat, idegenben viszont ez nincs, és nincs meg az a mentális löket, amit egy motiváló edző megadna.
Nem fogjuk idegenben lejátszani a legkomolyabb ellenfeleket, nem is erről van szó, hanem arról, hogy egy Zidane-féle motivátorral talán sikerülne legalább azt a létfontosságú 1 idegenbeli gólt begyötörni, amivel nem rekord égés, hanem továbbjutás a végeredmény.

Iskolás példánál maradva, lehet hogy Valverde lángész, de nem tudja átadni a csapatnak ami a célja, ami nálunk a baj forrása.
Mint ahogy a legjobb tanárok sem azok, akik a legprofibban tudják a tananyagot, hanem azok akik a legjobban át tudják adni a tananyagot, akkor is ha zavaró tényező van.
Egy zseni ha nem tud rendet teremteni, és hiába adná elő a hatalmas tudását, ha az egyik fele az osztálynak alszik, a másik fele pedig hangosan ordibál, tanárként megbukott.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.16. 12:27:56

Ne az edző miatt akarjanak már BL-t nyerni... :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.16. 12:23:55

MisterDJ írta:Talán a Mundo, vagy a Sport írta meg valamelyik nap , hogy Valverde évi 23 Millió Eurót keres meg, de viszont van valamiféle záradék a szerződésében, ami a kirúgása esetében lépne érvénybe, ami talán a végkielégítést csökkenti, vagy vágja le. Ez a fizetés és pozíció neki kényelmes, játékosoknak sem megszakadniuk, ugyanis nincsen versenyhelyzet, mindenki pozíciója bebiztosított , miközben emberünk Cruijff, Guardiola és Enrique munkáját dönti le a Barca filozófiájával és DNS-sével együtt. :evil: #-o

Szerintem Valverde egy okos és jó edző, de nem Barca edző, szerintem ezt a fent leírtak alapján nem is kell magyarázni miért gondolom így.

Forrást sajnos nem tudok linkelni, de TalkFCB youtube csatornáján lévő Valverde-s videójában be van hivatkozva.

#ValverdeOUT
Egyetértek. Amúgy TalkFCB-t tényleg ajánlom, sok jó dolgot tud mondani.
Ha a vezetőség meg a játékosokra hallgat, akkor legalább akkora hibát követ el, mintha általános iskolába bemenne, és az osztály véleménye alapján választana tanárt, nyilván azt fogják mondani akivel buli az óra, keveset kér, keveset tanít, az meg már más kérdés hogy ebből az igazi előnyük mennyi lesz a gyerekeknek, mert semmit sem fognak tudni.

A legszomorúbb, hogy normális vezetőség, normális esetben még Guardiolát is kirakta volna 2 ilyen csúfos BL vereség után, pedig ő aztán a Barca filózófiájához 100%-osan hű volt, erre Valverde meg még így is jó eséllyel marad :roll:

Ha meg már az összehasonlítás, elég megnézni a 2 edző viselkedését a játékosokkal, Guardiola olyan volt, mint egy nagytestvér, megértette a srácokat, pátyolgatta őket, de mellette sikerre is vezette, és moziválta őket.
Ehhez képest Valverdénél már az hatalmas nagy szó, ha a lejövő játékossal pacsizik egyet.

Költői kérdés: A 2 személyiség közül, vajon a játékosok melyik típusú edzőért mennének akár a tűzbe is?
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2019.05.15. 19:12:31

Talán a Mundo, vagy a Sport írta meg valamelyik nap , hogy Valverde évi 23 Millió Eurót keres meg, de viszont van valamiféle záradék a szerződésében, ami a kirúgása esetében lépne érvénybe, ami talán a végkielégítést csökkenti, vagy vágja le. Ez a fizetés és pozíció neki kényelmes, játékosoknak sem megszakadniuk, ugyanis nincsen versenyhelyzet, mindenki pozíciója bebiztosított , miközben emberünk Cruijff, Guardiola és Enrique munkáját dönti le a Barca filozófiájával és DNS-sével együtt. :evil: #-o

Szerintem Valverde egy okos és jó edző, de nem Barca edző, szerintem ezt a fent leírtak alapján nem is kell magyarázni miért gondolom így.

Forrást sajnos nem tudok linkelni, de TalkFCB youtube csatornáján lévő Valverde-s videójában be van hivatkozva.

#ValverdeOUT
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.15. 19:02:29

geridoss írta:Miért lenne attól jobb pozícióban egy tárgyaláson, hogy kirúgták, ahelyett, hogy önként felállt?
Mert ha lemond, elismeri korlátait, ha kirúgják, akkor meg a sértett ártatlanság két bajnoki címmel a háta mögött.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.05.15. 18:24:51

Miért lenne attól jobb pozícióban egy tárgyaláson, hogy kirúgták, ahelyett, hogy önként felállt?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.15. 16:19:25

A pillanatnyi helyzetet nem kell komolyan venni. Barto akarja a Király-kupát, ezért mond némi bíztató szót, megnyugtatmi edzőt és játékosokat. Valverde meg nem áll fel önként, ezért ha felállítják, kap egy csomó pénzt és jobb pozícióból tárgyal leendő csapatokkal, mint ha hamut szórna a fejére. A kupadöntő után derül majd ki, hogy közben Barto tényleg megállapodott-e új edzővel, akinek szava kell legyen abban, hogy ki menjen, ki jöjjön a keretből - be.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.05.15. 13:19:45

Messidona10 írta: Nekem a nyilatkozatok alapján úgy tűnik, hogy teljesen mindegy, hogy megnyerjük-e, maradni fog...
Még rosszabb. #-o
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2019.05.15. 12:23:48

Saviola írta:Attól félek, ha behúzzuk a kupát, maradni fog.

S akkor jövőre is mehetünk a bajnokságért, meg a kupáért, maximum.
Nekem a nyilatkozatok alapján úgy tűnik, hogy teljesen mindegy, hogy megnyerjük-e, maradni fog...
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.05.15. 11:51:27

Attól félek, ha behúzzuk a kupát, maradni fog.

S akkor jövőre is mehetünk a bajnokságért, meg a kupáért, maximum.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.13. 20:38:32

Nekem a tavalyi éve tetszett, amikor is szegényes hozzávalókból is a legjobb ételt tudta megfőzni. (Neymar nélkül és a sérült Dembelével).
Az idein viszont már azt látom, hogy még a főztje ehető, de nem sikerült megbolondítania új hozzávalókkal, amit talált a spájzban azt beletette.
Jövőre ebből már nem fog kérni a vendég és új séfre lesz szükség, mert ha marad jön majd a reklamáció és elégedetlenség.

A lényeg neki idén mennie kell, mert ha marad csak lefele visz az út, sajnos nem tudod elkezdeni csapatot építeni két év alatt. Akiket lehetett azt be tette azok helyett, akik helyett be lehetett és ennyi.
BuckB
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.05.13. 16:08:31

2019.05.13. 20:08:58

Cestus írta:
MessiNeymarSuarez írta:két év "Ernőball" után látszik már, hogy mik a csapat problémái,
Szerintem ezek már 1 év után látszódtak és nem történt semmi, effektív minden tekintetben leklónoztuk az előző szezont, félek ha marad a 3. is pontosan ilyen lesz. Semmi nem változott tavalyhoz képest, kivéve vidál hajtását és messi még jobb teljesítményét.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.13. 19:59:18

MessiNeymarSuarez írta:Nem mindig az a legjobb döntés, amit a játékosok akarnak.

Ez olyan, mintha bemennél a suliba egy osztályhoz, és kikérdeznéd a tanárokról őket.
Valószínűleg nem azt fogják favoritként kihozni, aki a legkeményebb, a legtöbbet követeli, és a legtöbb házi feladatot adja fel, hanem azt, akivel lazák az órák, és lópikulát sem kell tanulni, és megvan az 5-ös, ha már a nevét és a dátumot ráírja.
Valverde úgy tűnik sajnos az utóbbihoz tartozik.
Persze. Szerintem két év "Ernőball" után látszik már, hogy mik a csapat problémái, melyek valójában csak akkor problémák, ha jó játékot akar a klub és/vagy BL-t. Ha a kettő közül bármelyik kell, EV-t ki kell tenni, és más változtatásokra is szükség lehet. Én kíváncsian várom, mi lesz nyáron.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 19:16:29

Nem mindig az a legjobb döntés, amit a játékosok akarnak.

Ez olyan, mintha bemennél a suliba egy osztályhoz, és kikérdeznéd a tanárokról őket.
Valószínűleg nem azt fogják favoritként kihozni, aki a legkeményebb, a legtöbbet követeli, és a legtöbb házi feladatot adja fel, hanem azt, akivel lazák az órák, és lópikulát sem kell tanulni, és megvan az 5-ös, ha már a nevét és a dátumot ráírja.
Valverde úgy tűnik sajnos az utóbbihoz tartozik.

Az meg már egyenesen szomorú, ha már az edző buktatása is Messin múlik, jövőre már a költségvetést is rá bízzák?
Nagyon remélem, hogy ez az egész csak illedelmesség, és arról szól hogy nem akarják sárdobálások közepette elküldeni Valverdét, hanem majd szezon után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.13. 18:44:19

Alcantara írta:Ezt most úgy írod, mintha mekkora ellenálló lenne Messi!
Gyakorlatilag az ő döntése vastagon benne van abban, hogy EV itt maradhatott a tavalyi év után.
Egyébként meg kit érdekelnek az ő utolsó évei, állandóan ezen megy a siránkozás itt.
Engem speciel a csapat érdekel, ami volt Messi előtt is és lesz utána is.
Ezzel egyetértek, itt egy ember van, aki fixen meg tudja buktatni Ernőt, a jóllakott haverokat, Bartomeuékat, mindenkit, és az Messi. Ha ő hallgat, azzal ő is cinkostárssá válik bizonyos szinten, vagy pedig egyáltalán nem ítéli meg olyan rossznak a helyzetet, mint mi, szurkolók az újabb BL-kiesés fényében.

Liverpoolban ő is besült szerintem, de persze Vidallal így is ők voltak ketten a legjobbak, plusz mind a kb. nyolc helyzetünkben benne volt vastagon. Emellett a BL-ben a hét játékosa lett vagy 4-5-6x, szóval ennél többet nem hiszem, hogy tehetett volna, nála az akarat biztos nem hiányzott.

Messi utolsó éveinek kihasználásáról én is írtam párszor, de bevallom, utólag elég naiv dolognak gondolom, amiket írtam, mégpedig hogy jó lenne pár BL-t elhozni még, amíg Messi itt van. Hiszen ha ez ilyen egyszerű lenne, eddig is nyeregettük volna őket zsinórban (persze Messi köszöni szépen, így is nyert négyet). :D
Azért azt látni kell, hogy a BL-t megnyerni piszok nehéz, pláne, mióta ennyien szerepelhetnek (ezért is elképesztő, hogy a Real zsinórban háromszor behúzta). Mióta a BEK-et elindították, kb. 60 év alatt 5 db BEK/BL-t nyertünk, a 4 BL-t ugye az utóbbi kb. 15 évben, szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy behúzzuk, ha "rámegyünk", még ha nálunk is van minden idők talán legjobb játékosa. Könnyen lehet, hogy már véget ért (a BL-ben) egy nagy Barca-korszak, aminek az utolsó terméke a 2015-ös tripla volt, és most 10 évig nem nyerünk Európában semmit. Ilyen minden csapattal megesik, úgyhogy teljesen törvényszerű. Persze mindez nem menti fel a felelősség alól sem az edzőt, sem a csapatot, sem a vezetőséget az anfieldi blama tekintetében.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
BuckB
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.05.13. 16:08:31

2019.05.13. 17:38:44

Alcantara írta:
MessiNeymarSuarez írta:Egyébként meg kit érdekelnek az ő utolsó évei, állandóan ezen megy a siránkozás itt. Engem speciel a csapat érdekel, ami volt Messi előtt is és lesz utána is.
Sztem a szurkolok 90%át érdekli hogy milyenek lesznek M utolsó évei, vele együtt a csapaté. Ez az ember határozta meg szeretett csapatunk tizenx évét és legsikeresebb időszakát, nem lehet különválasztani, hogy van M meg van Barca.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.05.13. 17:34:19

MessiNeymarSuarez írta: Álljanak ki Messi elé, és mondják a szemébe hogy ők már nem akarnak ezzel foglalkozni, ezért örömmel elrontanak még 1-2 szezont az utolsó szezonjai közül #-o
Ezt most úgy írod, mintha mekkora ellenálló lenne Messi!
Gyakorlatilag az ő döntése vastagon benne van abban, hogy EV itt maradhatott a tavalyi év után.
Egyébként meg kit érdekelnek az ő utolsó évei, állandóan ezen megy a siránkozás itt.
Engem speciel a csapat érdekel, ami volt Messi előtt is és lesz utána is.
BuckB
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.05.13. 16:08:31

2019.05.13. 17:32:46

MessiNeymarSuarez írta:
BuckB írta:Álljanak ki Messi elé, és mondják a szemébe hogy ők már nem akarnak ezzel foglalkozni, ezért örömmel elrontanak még 1-2 szezont az utolsó szezonjai közül #-o
Én attól félek Messi is támogatja :cry: különben nem maradhatna. Az hogy az öltöző mellette van számomra ezt jelenti. Amúgy teljesen igazad van, roma után meneszteni kellett volna. Jövőre megint nézhetjük ahogy idegenben feladjuk a játékunkat? Vagy a bajnokikon az 1-0 utáni gázletekerést meg a visszaállásokat? Nem jó ez így...
Válasz küldése