Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.14. 13:28:02

Varatrix írta:
visca el barca írta:én nem vagyok egy nagy taktikai szakember, de szerintem tegnap 99%-ban azt csináltuk mint LE idején. érdekes, őt minden meccs után 3 perccel elővettd, most meg adjunk időt ernőnek. hogy van ez? :D
Ez engem tegnap úgy lesokkolt! :shock: (Szerintem ha valaki lemaradt Enrique tábozásáról, és pont szotyizott amikor Valverdét mutatta a kamera, simán gondolhatná hogy ugyanaz az ember irányította a csapatot.)

Semmi, de semmi külömbség nem volt. Az az egy hogy nem utálja Vidalt, és berakta kezdőbe. Még az is félelmees volt hogy, nem taktikában változtat hanem behoz egy habi cserét, ahol szintén csak annyi a volt a difi hogy AG helyett Denis.

Nem értem ennyire null elképzeléssel jött ide, vagy Paulinho hoz szerkezeti, és taktikai változást.
Egyet értek, viszont hozzá kell tenni, sok ideje még nem volt változtatni, illetve lehet, hogy pont nem az első valós tétre menő Klasszikusán akart kísérletezni.

Az elképzelését én sem látom, de lehet, hogy volt neki, csak abban épp Neymarnak és Verrattinak/Coutinhonak kulcsszerepe lett volna, így kukába kellett az egészet dobnia.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.14. 11:06:21

Nyilván hazai meccsen nem fogja a két szélső hátvédet megkötni és azt mondani, hogy a felező a határ. Lehet így nem kapunk gólt, de valszeg nem is lövünk. Nem beszélve, hogy most mit kapott volna ezért itt is.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.08.14. 10:34:51

Én nem látok egyelőre semmi pozitívat Valverdében. Fa arccal nézte végig a mérkőzést, nem reagált a Real taktikájára, semmi ráhatást nem éreztem részéről a játékosok felé. A mérkőzés utáni nyilatkozatát meg nem is tudom hova tenni. :mrgreen:
bandihawk
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007.10.06. 09:54:54

2017.08.14. 10:28:22

Res írta:
Kovbal88 írta: Megjegyezném a klub akkor hibázott először, mikor Pep után, Tito kapta meg a csapatot, ott és akkor egy új komoly elismert edző kellett volna.
Örülök, hogy nem csak én gondolom így... :D

Viszont az sem a tuti siker receptje. Erről más hasonló kaliberű csapatok (RM, BM) beszámolhatnak a közelmúltból.

Valverdében én személy szerint nagyon bízom. A vezetőséget ő nem tudja leváltani, igazolni pedig nem tud helyettük, tehát abból kell dolgoznia ami van. Az viszont annyira azért nem rossz.
Azért ez kicsit kemény. Titoval a bajnokság felénél 17 győzelem 1 döntetlenünk volt és nem játszottunk rosszul, nem tudom mi lett volna ha végig bírja. Ami tény, hogy amikor kiderült a betegsége utána kellett volna váltani. De ide nehéz...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.08.14. 09:45:37

visca el barca írta:én nem vagyok egy nagy taktikai szakember, de szerintem tegnap 99%-ban azt csináltuk mint LE idején. érdekes, őt minden meccs után 3 perccel elővettd, most meg adjunk időt ernőnek. hogy van ez? :D
Ez engem tegnap úgy lesokkolt! :shock: (Szerintem ha valaki lemaradt Enrique tábozásáról, és pont szotyizott amikor Valverdét mutatta a kamera, simán gondolhatná hogy ugyanaz az ember irányította a csapatot.)

Semmi, de semmi külömbség nem volt. Az az egy hogy nem utálja Vidalt, és berakta kezdőbe. Még az is félelmees volt hogy, nem taktikában változtat hanem behoz egy habi cserét, ahol szintén csak annyi a volt a difi hogy AG helyett Denis.

Nem értem ennyire null elképzeléssel jött ide, vagy Paulinho hoz szerkezeti, és taktikai változást.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 09:37:49

andris,

tegnap írtál egy rövidet az átmeneti élőbe, nem idézgetem, lusta vagyok megkeresni, biztos emlékszel mi volt az. érdekes volt

én nem vagyok egy nagy taktikai szakember, de szerintem tegnap 99%-ban azt csináltuk mint LE idején. érdekes, őt minden meccs után 3 perccel elővettd, most meg adjunk időt ernőnek. hogy van ez? :D

a vak is látta, hogy zidane mindent vidalra játszat, de csak nem rendelte hátra, meg is lett az eredménye, lényegében mind 3 gól + minden támadás az ő oldalán jött. most vagy vidal ennyire hülye, hogy nem tartotta be az utasításokat, vagy valverde, hogy ezt nem vette észre, pedig nem volt nehéz.

amúgy érdekes, a barátságos meccseken a szélső védők a felezőt nem léphették át, most meg mindkettő non-stop elől volt....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.08.14. 08:22:08

Kovbal88 írta: Megjegyezném a klub akkor hibázott először, mikor Pep után, Tito kapta meg a csapatot, ott és akkor egy új komoly elismert edző kellett volna.
Örülök, hogy nem csak én gondolom így... :D

Viszont az sem a tuti siker receptje. Erről más hasonló kaliberű csapatok (RM, BM) beszámolhatnak a közelmúltból.

Valverdében én személy szerint nagyon bízom. A vezetőséget ő nem tudja leváltani, igazolni pedig nem tud helyettük, tehát abból kell dolgoznia ami van. Az viszont annyira azért nem rossz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.14. 07:09:03

Adjunk neki időt, lesz munkája bőven, de talán képes lehet rá. Ki kell tapasztalnia, kikre lehet építeni és kiket kell elfelejteni. Túl bő kerettel szerintem nem jó dolgozni, minél hamarább megkéne találnia a kezdő 11-ét és azokat a cserejátékosokat, akikkel rendszeresen számolni fog. A többit meg mindél hamarabb eladni, de ez már nyáron aligha sikerül, télen újra meg lehet próbálni.

Nyilván más lett volna, ha már eddigre kész a keret, Neymar marad és van középpályás igazolásunk (nem Paulinho), de abból kell főznie most, amiből van. Eléggé adja magát, hogy jhv-ként Semedo játsszon a visszajátszón, balszélen pedig én Turant játsszatnám (ha már úgysem tudjuk eladni, és tavaly voltak ott jó meccsei), esetlen a tegnap jól besszálló Denist.

Sajnálthatjuk Valverdét, hogy elbánt vele a vezetőség, ami igaz ugyan, de ebből a keretből még így is jóval többet ki kéne hozni, mint amit tegnap láttunk, de nyilván az időt meg kell adni neki.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.08.14. 01:03:14

Valverde: "We have many goal scorers in our team. On the tour, I didn't feel like we lacked any."

Lol. A túrán a góljaink felét Neymar rúgta, aki nincs már itt. De mondjuk ő sem volt egy nagy gólvágó.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 00:37:39

Sajnálom őt, jól bele nyúlt a kaktuszos hordóba...

Megkapott egy csapatot sztárokkal, és ígérettel hogy az elképzelései szerint igazolhat, erősítheti a csapatot, erre nemhogy nem kapja meg a kívánt igazolásokat, de még hatalmas nagy rombolással Neymar is elmegy, aztán építkezzen a romokból építőanyag nélkül...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.14. 00:27:44

PCsabi írta:Be lesz számoltatva szóban és írásban is?
Mondjuk ennél csehebbül nehezebb lett volna bemutatkozni. Ha Madridba is valami ilyet prezentálunk és a bajnokságba is akadozik a gépezet akkor sok ertelme nincs itt tartani.
Kivancsi vagyok a nyilatkozatra, van mit megmagyarázni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.08.14. 00:17:04

Be lesz számoltatva szóban és írásban is?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.13. 15:43:33

Nagyon sajnálom szegény embert. Idejött, biztos voltak már előzetes elképzelései a csapatot illetően, stb., erre elmegy Neymar, amire gondolom nem számított, majd a nyakára hoznak egy Paulinhot, aki meg neki kellene, azzal 2 héttel az igazolási időszak vége előtt sehogy sem áll a csapat.
Nem ez lesz edzői karrierje legkönnyebb éve, az biztos.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.13. 15:27:41

Valoban semmi jentősége nincs a mai meccsnek - ha kikapunk. De, ha nyerünk....
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.13. 12:08:28

Nyilatkozni azt, úgy néz ki már tud. :)
Nagyon diplomatikus nem teregeti ki a szennyest. De majd, ahogy jönnek az eredmények biztosan változni fog.

Megjegyezném a klub akkor hibázott először, mikor Pep után, Tito kapta meg a csapatot, ott és akkor egy új komoly elismert edző kellett volna. Komoly tervekkel és új irányvonallal. Azóta Messi és a társai erőből megoldják a dolgokat sokszor és jöttek is az eredmények. A tavalyi évben viszont jól látszott, hogy taktikailag nagyon gyengék vagyunk.

Nem rúgunk gólt, állított helyzetekből, de sorra kapjuk befelé őket, kontrázni is illene megtanulni, mert nagyon sokszor beállt védelmet kell feltörni, és amikor lehetőség adódik kontrára azt ki kell használni. Van a csapatban legalább 3-4 gyors játékos, akikkel meg lehet csinálni a kontrát.

A az utánpótlással is foglalkozni kell, ez mondjuk nem az edző feladata, de ha tud minél több saját nevelésű játékos kell beépíteni, ezzel erősítve az utánpótlás helyzetét, másrészt csökkentve az átigazolásra szánt pénzeket.

Ezeket azért irtam ide le, hogy ezeket kell megoldania Varverdének. Gondolom tisztába van vele. Ahogy kinéz most a dolog, kizárt hogy bajnokok legyünk. Szóval bukta szaga van az egésznek.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2017.08.13. 11:41:49

No ma sok minden kiderül. Azért okés nem teljes a keret, de 1 posztot leszámítva amúgy is így állnánk ki. Nem gondolom hogy mentség lehet hogyha elől Delofeu netán megbukik. Egyrészt ha egyeneset nem rúg a labdába akkor is pariban kell lennünk,egy játékoson nem múlhat..

Másrészt azért át lehet szervezni a csapatot ha nem jó elől. Ini szélre, középpályára meg kb 5opció. Leginkább sztem Sergi Roberto, de Mascheranoval dupla szűrővel is lehet játszani. Szal edző kérdés nálam a mai meccs. Nem baj ha nem nyerünk,nem lehet ennyi idő alatt egy csapatot nagyon átformálni. De hogy motiváltak legyünk elvárom,hogy robotoljunk elvárom,és hogy legyen elképzelés szintén elvárom. A többi most nagyjából mind1. Persze sok szempontból jó lenne nyerni, de nem dőlök kardomba ha kikapunk. Csak küzdjünk,és legyünk pariban.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.10. 09:48:57

MessiNeymarSuarez írta:
Nero. írta: Az egyetlen ami reményt adhat hogy elvileg már többször is visszautasította a Realt és a Barcát is, mondván csak akkor vállal el egy klubot ha 100%ban az történik amit ő mond.
Mondjuk lehet ezt ígérték neki, aztán most már nem úgy van ő meg nem fog 2 hónap után felmondani főleg hogy a fizetése vagy a tízszerese lehet amit a Bilbaonál kapott.
Ha meg megbukik senkit nem fog érdekelni, egy Sociedadnál/Bilbaonál stb. mindig tárt karokkal várják majd.
Na igen, az meg már más kérdés hogy ő egy olyan klubhoz jött ahol van egy MSN, és lényegében 1 kulcsposztra kell igazolni, az meg már más kérdés hogy azóta Neymar elment, és a kulcsposztra sem lett igazolva, pontosabban Iniesta posztjára.


Amúgy a hírek szerint asztalra csapott a vezetőségnél, és elégedetlenségét fejezte ki, amiért nem igazoltak, és ő a Szuperkupára már kész keretet kért, ha ez így van akkor le a kalappal előtte.
Remélem erre nem az lesz a vezetőség válasza hogy" tessék Ernő, kész a keret, akkor már nem is hozunk senkit". :roll:
Ez a valóságban azt jelentheti, hogyha megbukik, több pénzt kap, mert nem teljesültek a szerződésében foglaltak. Emiatt ő nem tehet a bukásáról. Gondolom. Ki van az találva, hogy mindenki jól járjon.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.10. 02:20:11

Nero. írta: Az egyetlen ami reményt adhat hogy elvileg már többször is visszautasította a Realt és a Barcát is, mondván csak akkor vállal el egy klubot ha 100%ban az történik amit ő mond.
Mondjuk lehet ezt ígérték neki, aztán most már nem úgy van ő meg nem fog 2 hónap után felmondani főleg hogy a fizetése vagy a tízszerese lehet amit a Bilbaonál kapott.
Ha meg megbukik senkit nem fog érdekelni, egy Sociedadnál/Bilbaonál stb. mindig tárt karokkal várják majd.
Na igen, az meg már más kérdés hogy ő egy olyan klubhoz jött ahol van egy MSN, és lényegében 1 kulcsposztra kell igazolni, az meg már más kérdés hogy azóta Neymar elment, és a kulcsposztra sem lett igazolva, pontosabban Iniesta posztjára.


Amúgy a hírek szerint asztalra csapott a vezetőségnél, és elégedetlenségét fejezte ki, amiért nem igazoltak, és ő a Szuperkupára már kész keretet kért, ha ez így van akkor le a kalappal előtte.
Remélem erre nem az lesz a vezetőség válasza hogy" tessék Ernő, kész a keret, akkor már nem is hozunk senkit". :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.10. 01:23:27

Samper írta:Nem irigylem. Annyi minden történik a háta mögött, annyi mindent adnak a szájába és ezek után neki kell tartania a hátát mindenért. De mégcsak nem is panaszkodhat Bartora, hiszen tőle kapta a marsallbotot.
Az egyetlen ami reményt adhat hogy elvileg már többször is visszautasította a Realt és a Barcát is, mondván csak akkor vállal el egy klubot ha 100%ban az történik amit ő mond.
Mondjuk lehet ezt ígérték neki, aztán most már nem úgy van ő meg nem fog 2 hónap után felmondani főleg hogy a fizetése vagy a tízszerese lehet amit a Bilbaonál kapott.
Ha meg megbukik senkit nem fog érdekelni, egy Sociedadnál/Bilbaonál stb. mindig tárt karokkal várják majd.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.09. 23:30:47

Szerintem jó lehet, ha nagy taktikus össze tud rakni, olyan csapatot, ami szép játékra nem képes. De egy gólos győzelmekre igen. Azzal valahogy kihuzza. A Realnak nem leszünk ellenfelei idén. Ott nem volt nagy újítás adott a csapat főleg, ha a monaco csatárt leigazolják még jobbak is lesznek.

Valverde abból fog építkezni ami van. Inkább Dembele kell ide, mint Coutinho, kettő már biztosan nem fog jönni, mikor egyiknek se megy a megszerzése.

Nem lehet olyan hülye, hogy kipakolja Ardát a csapatból, de benthagyja Gomest. Ki tudja mit akar, és mit mondanak neki.

Korszakos csapatot a mostani anyagból nem fog tudni összerakni bármekkora sztár is, ha elég képzet, akkor összeállít egy taktikus védekezős egy gólra játszó Barcát. Rámegy a rögzített helyzetekre, és ha erre se képes. Akkor irány a Európaliga. És a bl selejtezős helyek egyike.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.08.09. 23:20:11

Sztem ha ez így fog alakulni akkor ernesto is belefog ebbe bukni. Azt érzem hogy amíg Bartomeu lesz az elnök, addig nem fognak érkezni jó játékosok a csapathoz.De ne legyen igazam. :?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.09. 22:45:57

Nem irigylem. Annyi minden történik a háta mögött, annyi mindent adnak a szájába és ezek után neki kell tartania a hátát mindenért. De mégcsak nem is panaszkodhat Bartora, hiszen tőle kapta a marsallbotot.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2017.08.02. 20:23:55

Nero. írta:Igy a Neymar transzfer vegett meg inkabb allitom, hogy az o kezeben Bartomeuk es a sajat elete is. Nagyon gyorsan eredmenyeket kell hozni (mar a szuperkupat azonnal), kulonben kint nagyon nagy balhe lesz ha esetleg mar most ne lenne.
Lol, majd pont egy rosszabb kerettel és egy szappanopera által zavart felkészülés után fognak többet elvárni a szurkolók... Remélhetőleg az emberek többségének van esze és nem vár egyből eredményeket egy ilyen nyár után. Majd ha meglesznek a új igazolások, és lesz elegendő idő az új taktikai elemek begyakorlására, akkor meglátjuk mire képes Varverde ezzel a csapattal.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.02. 16:26:24

Igy a Neymar transzfer vegett meg inkabb allitom, hogy az o kezeben Bartomeuk es a sajat elete is. Nagyon gyorsan eredmenyeket kell hozni (mar a szuperkupat azonnal), kulonben kint nagyon nagy balhe lesz ha esetleg mar most ne lenne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.02. 10:06:51

palesz77 írta:Szegény öreget sajnálom kicsit.. Számítottam rá, hogy majd az itteni regnálása alatt ő is öregszik vagy 10 évet, de nem hittem volna, hogy már ennyire a mély vízbe kerül az első tétmeccse előtt.. :D

Kíváncsi leszek mit talál ki Neymar elvesztésére, mert az biztos, hogy borulnak így a tervei kicsit. Vagy hát nem biztos, de van egy tippem az előszezont elnézve, hogy elég fontos szerepe lett volna a brazilnak nála támadásépítéseknél..
Dolgozott már rosszabb anyagból is, min ez a keret.:-D Arda ledobja az 5 kiló felesleget egy hét alatt, aztán haverok, buli, Barca.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése
cron