Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.31. 18:16:04

visca el barca írta:megvolt a címer előtti pózolgatás, mit ne mondjak, sztem nem ez élete képe :mrgreen:

goo.gl/FYz5YA

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59A25416

Most őszintén, mennyire emberibb ábrázata van ezen a képen? :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.31. 17:22:05

Samper írta:Hárman : Mascherano, Digne és Deulofeu azonnali választ várnak Valverdetől, hogy mi velük a szándéka. Erre meg csak akkor tud válaszolni, ha nem kotlik hetekig az egész kereten - bármit akar is Robert.
:lol: :lol:

Szerintem egy kicsit túlizgulod. Most sok értelme nincs a Barcáról beszélni, most elosszor is szépen kipihenni magát mindenki (még Valverdének is jár 2-3 hét vakáció), aztán majd juli közepén megkezdődik a felkèszülés meg addigra megpróbálnak igazolni 1-2 embert akiket Ernesto bekért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.05.31. 18:18:09-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.05.31. 17:00:23

Na Ernőbá, tedd oda a csontot :)
"And my heart will leave you never."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.31. 16:49:12

Azt hiszem, mostanra már túl kell lennünk azon, hogy örülünk-e az edző kiválasztásának. Tudomásul kell vennünk, hogy Valverde az edző, fölötte meg Robert Fernandez van és azon szurkolni, hogy mind az átigazolások, mind a felkészülés jól jöjjön össze. Az, hogy nem érkezik világsztár, még nem baj, ha itt válhatnak egyesek azzá. De azért ennek az ígérete legyen meg bennük - nem úgy, mint Gomes aranylabdája,
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.31. 16:22:43

Úristen, ezen a képen mint egy kitömött múmia akit nagynehezen összefoltoztak egy fotóra... :D

Előnytelen lett a kép, mert amugy alapbol meg nem mondanám hogy joval idősebb lenne mint amikor Lucho jött.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 16:06:08

Hát tényleg elég érdekes kép.. :lol:

53 éves amúgy a pali, ezzel 2003 óta a legidősebb edzőnk aki jött. Lehet fogadni, hogy Pephez hasonlóan kopasz lesz 3 év múlva, vagy megőszül. :D Én utóbbira tippelnék. :D Ez meg nem tudom igaz-e, de ha igen, nálam nagy piros pont:

One of the first things that Valverde will discuss with Robert is the situation of Barça B players like Palencia, Marlon and Aleñá. [sport]
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 15:55:38

megvolt a címer előtti pózolgatás, mit ne mondjak, sztem nem ez élete képe :mrgreen:

goo.gl/FYz5YA
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.31. 08:27:52

MessiNeymarSuarez írta: Messi élete legnagyobb mélypontjában, a fél világ lemondott már róla, hogy" kiégett", adjuk el stb.Posztja sem volt megfelelő már mert kiismerték a hamis kilencest.
Amikor kiégésről beszéltünk 46 meccsen 41 góllal és 17 gólpasszal teljesítette az idényt. Brutál a fickó akárhogyan is nézem.:-D és az a szezonja tényleg gyenge volt önmagához mérten, mert máshoz amúgy sem lehet.:-D
Tudom ez off itt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.31. 06:39:16

Samper írta:Hárman : Mascherano, Digne és Deulofeu azonnali választ várnak Valverdetől, hogy mi velük a szándéka. Erre meg csak akkor tud válaszolni, ha nem kotlik hetekig az egész kereten - bármit akar is Robert.
Felhívtak éjjel telefonon? :D Azért néha-néha egy forrás szerűséget dobhatnál az ilyenekhez. Ettől függetlenül elhiszem, hogy nekik kérdés a helyük, de szerintem többen vannak ezzel így.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.31. 05:25:42

Hárman : Mascherano, Digne és Deulofeu azonnali választ várnak Valverdetől, hogy mi velük a szándéka. Erre meg csak akkor tud válaszolni, ha nem kotlik hetekig az egész kereten - bármit akar is Robert.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.05.30. 18:03:48

Sok sikert kívánok neki! Szerintem taktikailag képzett edző, remélem jó motivátor is. Attól nem tartok, hogy túl defenzív vagy "csúnya" focit játszatna a csapattal, egyrészt mert gondolom azért ezt a kérdést tisztázták vele ideigazolása előtt, másrészt mert a közönség is hamar ki tudja nyilvánítani nem tetszését.
Én személy szerint attól sem tartok hogy későn találkozik a csapattal, mivel azért jól ismer mindenkit, hiszen ezerszer készítette fel ellenünk csapatait, tudja mit akar játszani, és tudja hogy kivel hol számol az általa elképzelt rendszerben. Azt nyilván ő is tudja, hogy szükségünk lesz egy jobb oldali védőre, meg egy jó középpályásra, mivel ezt mi is látjuk, és annyi előnye van, hogy ő tudja milyen játékrendszerhez keresi a megfelelő embert. Biztos vagyok benne, hogy tudja azt is kivel nem számol (pl kölcsönből visszatérők), akiket nyugodtan próbálhatunk elpasszolni. Kevés kérdőjeles dolog lesz szerintem, és azt azért remélem hamar megoldja!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.30. 17:05:29

Nézzük a jó oldalát, legalább végre pihenhetnek egy nagyot a srácok, nincs EB, Copa America, selejtezők sorozata, és nem lesznek kifacsarva.

Mondjuk azt se felejtsük, hogy Valverde mellett az új másodedzőnek és az új erőnléti edzőnek is meg kell ismerni a srácokat.

Bár már rengetegszer játszottak ellenünk, biztos ismerik már a keretet jórészt, én bízok benne hogy megoldják.


Az meg hogy rosszabb helyzetben van a keret mint Tata után, szerintem messze nem igaz.
Akkor olyan szinten állófocit játszottunk, hogy esti mesének elment volna, és a fél csapaton(ha nem nagyobb részén) a kiégettség és jóllakottság érződött nagyon durva szinten.

Messi élete legnagyobb mélypontjában, a fél világ lemondott már róla, hogy" kiégett", adjuk el stb.Posztja sem volt megfelelő már mert kiismerték a hamis kilencest.

Neymarnak még a helye sem volt meg, sokszor jobboldalon játszott, stb stb, és nem bizonyított, ő is nagyon kérdéses volt, ezért volt egész nyáron téma hogy Messit vagy Neymart adja el a Barca, mert" nem férnek össze".

Kiégett Xaviról nem is beszélve, egy egész legendás csapat volt teljesen szétesve kilátástalanul, Pep-féle hagyatékkal, amihez azért kell tökösség hogy olyan embereket, mint Xavi padra küldjön a fix kezdőből, nameg Suarez idehozásáról és beillesztéséről úgy hogy nagyon rég volt erőcsatárunk.


Mostani csapatba kell egy igazán TOP középpályás, egy minnéljobb JHV, a ballaszt egy részének megszabadulása és a srácok motiválása, védelem rendberakása, presszing visszahozása(ami Valverde csapatának eléggé jellemzője) és kész is vagyunk lényegében.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.05.30. 15:23:56

Udv Ernesto :!:

Remelem legalabb megkozelited az elodeid munkassagat, eredmenyben is 8) ..

Bizom benne, hogy a fiatalokhoz batran mer nyulni. Illetve taktikailag ujit, hoz egy fajta valtozast, fejekben is, minden teren.

Hajra, sok sikert :!:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Tromort77

2017.05.30. 14:44:16

Ernesto Valverde ready to be the resurrection at Barcelona - Sid Lowe

https://www.theguardian.com/football/bl ... are_btn_tw
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.30. 14:43:30

Még annyit, h ez a deal nem most lett megkötve, kétlem, h Valverde hétfőn kiköpte a reggeli kávét a meglepődéstől Robert hívásánál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.05.30. 14:44:43-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.30. 14:37:39

corol írta:Erre persze lehet az a válasz, hogy anno Guardiola és Lucho sem volt az. :roll: #-o
De szerintem ez egy tök jogos válasz. Az utóbbi időben amikor sikerkorszakunk volt, egyedül Cruyff volt nagy név azok közül, aki jött. De azt se tudom megmondani én nyilván, hogy ő akkor mennyire volt sztáredzőnek titulálva. Riijkard, Pep és Lucho is full senkik voltak a szakmában, egyikük konkrétan semmilyen eredménnyel, a másik kettő meg tök átlagossal rendelkezett mielőtt idejöttek. Szerintem túl van értékelve ez a sztáredző dolog itt a fórumon kicsit - mondom ezt úgy, hogy én is jobban örültem volna egy Tuchelnek pl, pedig lehet semmivel nem lenne jobb.
recrea írta:...
Ezzel meg nagyon egyetértek.

Gondolom úgy lett kiválasztva, hogy az elképzelései ne merő ellentétben álljanak azzal, amit a keret képes játszani. Én sem hiszem, hogy azért lesz bármi gond, mert először júliusban látja a csapatot. Igazolásoknál se, mert a sportigazgatónak érezni kell, hogy hol kell javítani a kereten ahhoz, hogy menjen az a foci amit az edző akar játszatni. Más kérdés, hogy ez megy-e neki, de akkor meg megint nem az a baj, hogy a rendelkezésre álló idő kevés, hanem szimplán gyengék a szakemberek.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.30. 14:26:09

Ég világon semmi összefüggést nem látok a rendelkezésre álló idő meg a sikeresség között. Hányszor elemezte ki a Barcát az évek alatt, 30-szor kb. Spanyolul asszem beszél, bajnokságot ismeri, az összes csapat ellen játszott 20-szor nagyjából.

Van Gaal idejött, első évében bajnokság + kupával kezdett, másodszorra idejött (ismerve a klubot), úgy lett elzavarva. Rijkaard a pusztulatból hozta vissza a csapatot, pedig világklasszis edzőnek nem nevezném, ráérzett a játékosokra.
LE harmadik évre talán megismerte a csapatot (mégha nem is így tűnt), igazolhatott is, aztán a szezon nagyrészében nézhetetlenül játszottunk.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.05.30. 13:56:31

Hát nehéz dolga lesz az biztos. Előnye, hogy mondjuk nem egy idegen közegből, hanem a spanyol bajnokságból jön, azért annyira nem ismeretlen számára a Barcelona játéka és a játékosok tudásáról is egész biztosan van kialakult ismerete.
Más kérdés, hogy hogyan birkózik meg az öltözővel, ahol azért kialakult egy hierarchia, amit egy új edzőnek nem szabad kényszerből tudomásul venni és ahhoz alkalmazkodni, de a felszámolására kísérletet tenni is veszélyes. Ez azért nem a Gyirmót öltöző és csapat (nem bántva őket), hanem a Barcelona tele világklasszisokkal.
Hát nem tudom - lehet tévedek, de egy Ancelotti, vagy Mourinho, vagy egy Simeoni is talán jobban megbirkózna a helyzettel.
Meglátjuk - nekem személy szerint az a véleményem, hogy egy top csapathoz top edző kell és Valverde semmiképpen nincs ebben a kategóriában egyelőre. Erre persze lehet az a válasz, hogy anno Guardiola és Lucho sem volt az. :roll: #-o
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.30. 13:53:40

Szerintem is túl van ez fújva most, attól még lehet dolgozni, és egyeztetni, hogy edzések nincsenek.


Chino, nem volt akkora bajban?
minden idők legótvarabb fociját produkáltuk abban az évben, személyeskedések, ellentétek...szerintem nagyobb bajok voltak akkor bőven.
Annyi, hogy amit írsz, a gerinc adott volt, az volt könnyebbség.
de ez a csapat nincs olyan mélyen azért mint Martino alatt voltunk. Az a legalja volt mindenben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.30. 13:52:38

recrea írta:Nem tudom mit misztifikáljátok ezt túl, volt már edzőváltás a focitörténelemben. Máskor is így volt, minek kellene megismernie bárkit is a játékosok közül, nem barátságot jön kötni. LE se tudott senkiről semmit, mèg csak nem is ő igazolt állítólag, aztán tolt egy triplát.

Egyáltalán nincs olyan rossz alapja, mint itt néhányan írjatok, Feast írta a másik topikban h 12-14 játékos nem való a keretbe...inkább nem írtam rá semmit, nem tudom kit akartok, Dybalat meg Hazardot a kispadra?! Ha tud csapatot épiteni, érti a játékosok nyelvét meg a focit, akkor kb ezzel a kerettel is lehet sikeres, de feltételezem, h fogunk igazolni.
A két helyzetet ne hasonlítsd össze. LE-nek azért nagyjából volt fogalma a dolgokról, volt a csapatnál még ha nem is őket edzette, de ismerte a magot, a játékstílust, a filozófiát. Ehhez már megvoltak a stabil emberek. Emlékszünk Xavi segítsége is milyen jól jött.
Amellett volt már egy kialakult team. Kevésbé volt "bajban" a csapat.
Az pedig, hogy tolt egy triplát kiemelkedő teljesítmény, ami kuriózumszámba megy, de ott tényleg egy gálacsapat volt. Meghatározó, posztjukon legjobbak közé számított játékosai voltak még jó korban. Nem kell mondani mit jelentett egy akkori Ini vagy Alves. Középpályára olyan csere/kezdő mint Xavi.

De legfőképp a taktika számít. Ez Valverde-nek még idegen, ha pedig változtatni akar, ahhoz idő kell, pláne ha új játékosok jönnek, főleg a kezdőbe.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.30. 13:09:31

Nem tudom mit misztifikáljátok ezt túl, volt már edzőváltás a focitörténelemben. Máskor is így volt, minek kellene megismernie bárkit is a játékosok közül, nem barátságot jön kötni. LE se tudott senkiről semmit, mèg csak nem is ő igazolt állítólag, aztán tolt egy triplát.

Egyáltalán nincs olyan rossz alapja, mint itt néhányan írjatok, Feast írta a másik topikban h 12-14 játékos nem való a keretbe...inkább nem írtam rá semmit, nem tudom kit akartok, Dybalat meg Hazardot a kispadra?! Ha tud csapatot épiteni, érti a játékosok nyelvét meg a focit, akkor kb ezzel a kerettel is lehet sikeres, de feltételezem, h fogunk igazolni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.30. 12:21:44

palesz77 írta:el nem tudom képzelni, hogy júli elejéig - ha huszon valahányadikán már meccs, akkor edzeni szerintem már 2 héttel előtte kb elkezdenek - fogalma nem lesz a keretről Valverdének.
az, hogy neveket tud, az kevés. júl 15-ig egy edzést se fog vezényelni. 10 nappal később meg már megyünk usába.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.30. 11:54:13

Szerintem ilyenkor lenne Robert és a stábja feladata tájékoztatni az edzőt, és ő ez alapján dönthet. Gondolom ez is történik, el nem tudom képzelni, hogy júli elejéig - ha huszon valahányadikán már meccs, akkor edzeni szerintem már 2 héttel előtte kb elkezdenek - fogalma nem lesz a keretről Valverdének. Nyilván itt jön képbe, hogy mennyire méri fel Robert jól a helyzetet, a nyár alapján vannak kétségek, de Lucho sara is, hogy ennyire nem ment sok újoncnak a játék azért, kb rendszer nélkül, és túl nagy felelősséget rájuk rakva, lehet a többség megbukott volna. De a lényeg, hogy az igazolásoknál is így zajlik a dolog elméletileg, hogy az edző mond egy profilt, a sportigazgató és a csapata meg megtalálja azt neki, és elhozza lehetőségektől függően. Szerintem ez ilyen esetben is hasonlóképp zajlik, egy nagyjából tisztán kialakult képpel kezd majd neki az alapozásnak Valverde. De aztán lehet nagyon vakvágányon mozgok az elképzelésemmel, és túl sokat gondolok az ilyen szinten zajló háttérmunkákról. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.30. 11:52:17

markionni írta:Szerintem amit irsz hogy csuszik minden az eloszezonban a keretkialalitassal max az eligazolokra vonatkozik, viszont akiket meg egy eloszezon alapjan ki fog rakni a csapatbol kis csuszassal azok a jatekoskk amugy se kulonosebben osztanak vagy szoroznak. (DS es tarsai.)
meg az új taktika betanulása, gyakoroltatása. ha tényleg váltunk az sem fog zökkenőmentesen menni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.05.30. 11:44:58

visca el barca írta:örülök h rajtam kívül chino meg samper is pedzeget egy témát, ami akár az egész szezonunkat meghatározhatja.

marha későn kezdődik az összetartás, július közepe. én nem hinném, hogy látatlanba bárkit is kirúgna, ezért az első két hét azzal fog eltelni, hogy próbálgatja a játékosokat, ki kell, ki nem. a legrosszabb esetben, július végéig nem is igazolunk, aztán majd usa-ban a MU, juve, real trió ellen rájön, hogy itt tényleg van egy komoly ballaszt, akitől szabadulni kell. augusztusra áttolódnak az igazolások, 5-6 ember off, 3-4 új játékos on (állítólag jobb bekk, középső kp-s, szélső csatár kell neki, meg ha marad pénz akkor egy ballábas belső védő). ha jön sztárigazolás, akkor majd barca-módra addig alkudozunk, hogy aug végére esik be akárcsak a többi új játékos. ha még ehhez hozzátesszük, hogy játékrendszert akar váltani, akkor abba is bele kell szoktatni az embereket, és bár a 4-3-3, meg a 4-2-3-1 között túl nagy különbség nincs (középső kp-s fentebb van, a két szélső csatár hátrébb) azért főleg a régieknél, 10 évnyi beidegződést nem 1 hét lesz átállítani. szóval félek, nehogy erre rámenjen a liga első 5-6 meccse, mert abból a végére megint baj lehet...
De ha ez igy lenne ahogy te irod, akkor nem tudna azt se hogy kiket akar igazolni. Viszont a hirek alapjan eleg egyertelmuen megnevezte mar a celpontokat es hogy milyen tipusu jatekosokat akar megszerezni. Szerintem amit irsz hogy csuszik minden az eloszezonban a keretkialalitassal max az eligazolokra vonatkozik, viszont akiket meg egy eloszezon alapjan ki fog rakni a csapatbol kis csuszassal azok a jatekoskk amugy se kulonosebben osztanak vagy szoroznak. (DS es tarsai.)
Válasz küldése