Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.08. 23:33:51

Samper írta:Feltehetőleg az volt az előírás, hogy a veteránokat játszatnia kell. Viszont akkoriban a Piqué-Umtiti-Busquets belső védelem túl szellős volt, ezért megerősítette azt Rakiticcsal is. Paulinho majd Vidal eleve védekezésre volt instruálva, sőt Arthur is. Ez a tömeg védő Ter Stegen előtt a spanyol ellenfelek ellen biztonságos volt, de a klasszikus középpályás játékunk meghalt. Illetve az is a mindenes Messire maradt. A konstrukció még a BL-ben is működött - tegnapig. Viszont nem csoda, hogy a Liverpool elleni idegenbeli meccsen (Alba rossz napját is kihasználva) felszakadt és akkor nem volt mihez nyúlni. Mindebből az a tanulság, hogy ugyanezzel a szerkezettel istenkísértés egy újabb bajnokságnak nekivágni.
Azért Valverde se százas, tavaly Pique sérülten játszotta végig a tavaszt pihenés nélkül. most is Malcom is minimum több lehetőséget érdemelt volna, Dembele sérülésével tudta megoldani, Coutinho játékát, aki nem lenne rossz egyébként, csak nem találja a helyét a csapatban.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2019.05.08. 23:28:02

Bob_Marley írta:Egy kupadonto előtt nagy ostobaság lenne szerintem edzőt valtani. Az higy mentálisan ez higy viseli meg, utána el lehet gondolkozni. Én kitartanek mellette.
Egy ekkora pofon utan senkit se erdekel a cdr.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.05.08. 23:23:07

Egy kupadonto előtt nagy ostobaság lenne szerintem edzőt valtani. Az higy mentálisan ez higy viseli meg, utána el lehet gondolkozni. Én kitartanek mellette.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2019.05.08. 23:15:33

Cestus írta:
Legendinho írta:Egyébként az mindent elmond a jelenlegi helyzetről, hogy Valverde még mindig nem mondott le... Az sem érdekel, ha a kupát bukjuk, mert szétesünk teljesen, de nem akarom többet azt az embert a kispadon látni.
Gondolom nem akar elesni a végkielégítéstől. :roll:
Jogos, de ezen a szinten azért már régen rossz, ha csak ez van szem előtt... Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy, hogy valaki feláll, és gerinccel megmondja, hogy az én hibám, viszlát, vagy megvárja amíg utat mutatnak neki, aztán kap még egy kis zsebpénzt, az a 2 zsák della mellé, amit eddig kapott. Lehet én vagyok túl nagy culé, vagy élek álomvilágban, de ez így felháborító, hogy egy ilyen gyalázat után másnap még edző marad(hat)...
Bartomeu, OUT NOW!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.08. 22:32:59

Feltehetőleg az volt az előírás, hogy a veteránokat játszatnia kell. Viszont akkoriban a Piqué-Umtiti-Busquets belső védelem túl szellős volt, ezért megerősítette azt Rakiticcsal is. Paulinho majd Vidal eleve védekezésre volt instruálva, sőt Arthur is. Ez a tömeg védő Ter Stegen előtt a spanyol ellenfelek ellen biztonságos volt, de a klasszikus középpályás játékunk meghalt. Illetve az is a mindenes Messire maradt. A konstrukció még a BL-ben is működött - tegnapig. Viszont nem csoda, hogy a Liverpool elleni idegenbeli meccsen (Alba rossz napját is kihasználva) felszakadt és akkor nem volt mihez nyúlni. Mindebből az a tanulság, hogy ugyanezzel a szerkezettel istenkísértés egy újabb bajnokságnak nekivágni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.08. 22:32:40

Subinho írta:Josét preferálni... Elfelejtitek mit csinált itt Madrid edzőként??? Az utolsó utáni ember lenne. Nála jobban nem tudom lehet-e utálni bárkit.
Még viccnek is rossz. De komolyan, valaki el tudja képzelni, hogy ő lesz az aki itt kirakja akit kell, be akit kell, meg összerakja a csapatot. JÉzusom. Valverde egy 10-es skálán, idén erős 8-asra teljesített idén. ( tegnapi meccs nem az ő hibája volt)

Murinhotól valaki azt hiszi, képes itt bármit is csinálni, BL-t nyerni, bajnokságot. Át kéne ezt gondolni.

Meg hogy Barto elnöki pozíciója veszélyben van? Nincs ellenfele, elcsalja a választásokat... szomorú, de ki lehet jelenteni, hogy meg se közelíti eredményekben, presztízsről nem is beszélve a csapat azt a szintet, amint Laporta alatt képviselt.
Gödörben nem vagyunk, mert az idei év se csúnya, de messzire kerültünk a Pep-korszak csapatától. És egyre messzebb fogunk. Nem is a játékosok minősége miatt, mert ez a keret szerintem a legerősebb, ami az utóbbi években a rendelkezésre állt, főleg a cserék miatt, hanem a folyamat miatt ami itt zajlik.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.08. 22:20:03

hau30 írta:Van tekintélye a palinak még ha az elmúlt években nem is bizonyította. Tudja hova jönne. Az meg hogy mi volt...Néha azt sem tudom múlt héten mi volt!
Ha valamije nem lenne itt, az pont a tekintély. Egy olyan csapatnál mit éveken keresztül savazott, rágalmazott? Hogy is fogalmazzam meg..Azért mert szeretnék egy új autót, nem fogok idős hölgyeket szórakoztatni pénzért,bármennyire is elfogadott társadalmilag, illetve bármennyire nincs más lehetőségem pénzhez jutni.
Kép
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 21:59:48

Subinho írta:Josét preferálni... Elfelejtitek mit csinált itt Madrid edzőként??? Az utolsó utáni ember lenne. Nála jobban nem tudom lehet-e utálni bárkit.
Értem amit írsz, de kell valaki, aki ezt az állott nem is akarom leírni mit felrázza és Ő elérhető most.Van tekintélye a palinak még ha az elmúlt években nem is bizonyította. Tudja hova jönne. Az meg hogy mi volt...Néha azt sem tudom múlt héten mi volt!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 21:56:03

Legendinho írta:Egyébként az mindent elmond a jelenlegi helyzetről, hogy Valverde még mindig nem mondott le... Az sem érdekel, ha a kupát bukjuk, mert szétesünk teljesen, de nem akarom többet azt az embert a kispadon látni.
Gondolom nem akar elesni a végkielégítéstől. :roll:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.08. 21:53:52

Tim írta:
Barca_10 írta: Nem a kompatibilitás(?) a gond, hanem maga az ember. Számomra elfogadhatatlan hogy bármilyen köze legyen a csapathoz. Kérdezz meg pár madridistát mit szólnának hozzá ha visszakerülne hozzájuk. Ott is inkább köpködnek rá. Rijkard nem túl jó példa mert mert ha karrierje legvégét nem számítjuk,tetszetős volt a játék. Tata mai napig rejtély milyen alapon lett kiválasztva. Ernő meg sem akkor,sem most nem a legélesebb kés a fiókban.
Ismerem a madridisták véleményét róla, ahogy elment onnan is az valóban nem volt a legszebb, viszont nézd azt az oldalát is, hogy a Chelseat, és a Madridot is ő tette fel illetve vissza Európa térképére, ezt még ők sem tagadják hogy akkor oda ő kellett. A helyzet hasonló nálunk is, annyi a különbség hogy most nincs világverő csapat Európában tehát nem kell patkánykodni.
Egyébként nálunk Ibra is visszafogta magát, el lehetne érni Mourinhonál is. Ha jól tudom Laporta hozta volna 2008-ban, de aztán Pep mellett döntöttek, utólag nagyon jól, de most nincs egy fiatal Messi akire lehet építeni.

De úgysem ennyire tökös a vezetőség, én megnézném mit tudna itt.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 21:49:05

Josét preferálni... Elfelejtitek mit csinált itt Madrid edzőként??? Az utolsó utáni ember lenne. Nála jobban nem tudom lehet-e utálni bárkit.
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2019.05.08. 21:42:35

Cestus írta:Nem lesz itt nagytakarítás, eladják Coutinho-t, meg nagyon max. elküldik Valverdét, aztán idehozzák Griezmann-t, hogy vak vezessen világtalant.
Na akkor le is húzhatjuk a rolót egy időre... Griezmann aztán tényleg igazi vesztes. Bármelyik döntőt fel lehetne hozni, vagy full homály volt, vagy hozott egy Gomes szintet. Azzal az emberrel nem hogy nem lennénk előrébb, de amikor a legjobban kellene pont akkor lenne nettó emberhátrány.
Bármennyire is nem volt Neymar viselkedése/személyisége elfogadható, de ő volt az utolsó olyan ember, akiben megvolt a vezér, tudta hozni a váratlant, aki a vállára tudta (néha) venni a csapatot, amikor Messi épp nem kapcsolt god mode fölé. Amióta elment (én sem sirattam meg, mert egy utolsó féreg volt a végén), lehet itt hozni a csapategységet, meg hogy több a potenciál a csapatban, de nincs ember, aki villanjon, nincs aki Messin kívül váratlant húzzon, és kihúzzon a szrból.
Egyébként az mindent elmond a jelenlegi helyzetről, hogy Valverde még mindig nem mondott le... Az sem érdekel, ha a kupát bukjuk, mert szétesünk teljesen, de nem akarom többet azt az embert a kispadon látni.
Nem mindenért ő a hibás ez tény, de így egy Barca-t nem alázhatnak meg 2x... Anno a Bayern felmosta velünk a pályát, de ott Heynecks konkrétan megállíthatatlan volt, és egyébként is voltak gondok, a csapat táján is, és a klub körül se volt minden oké stb, de most egy gyakorlatilag sima BL-t engedtünk ki a kezünkből, úgy, hogy viccet csináltunk magunkból, és azt a PSG-t múltuk túl, aki konkrétan a világ vicce volt...
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.08. 21:37:28

Barca_10 írta: Én komolyan gondoltam, tudom nem Barca kompatibilis meg miegymás, de Valverde, Riijkard meg Tata is sok minden volt csak nem Barca kompatibilis. Ezt a hülyeséget is Laporta kezdte el mert egyszer a modern futballtörténelemben a csillagok úgy álltak hogy aki a 2000-es évek elején kijött a B-ből azok közül sokan klasszisok lettek és ráadásul a legjobbak nálunk futottak be. De ezt is ideje lenne már elengedni, annyival vagyunk különbek más csapatoktól-Madrid pl..-hogy itt a legendák nem a hátsó ajtón, megalázva távoznak. Ezen kívül semmiben nem vagyunk jobbak mint bármelyik európai topcsapat.
Nem a kompatibilitás(?) a gond, hanem maga az ember. Számomra elfogadhatatlan hogy bármilyen köze legyen a csapathoz. Kérdezz meg pár madridistát mit szólnának hozzá ha visszakerülne hozzájuk. Ott is inkább köpködnek rá. Rijkard nem túl jó példa mert mert ha karrierje legvégét nem számítjuk,tetszetős volt a játék. Tata mai napig rejtély milyen alapon lett kiválasztva. Ernő meg sem akkor,sem most nem a legélesebb kés a fiókban.
Kép
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 21:28:10

Én is most Joset preferálnám. Motívált lenne, mert kiesett az elitből. Itt pedig adott a világ egyik legjobb kerete. Lehet mondani, hogy maga alatt vágta a fát angliában és kinyírta a csapat összhangot, de azért valljuk be tényleg milyen keret állt a rendelkezésére. Meg ne vegyük már el a korábbi érdemeit. Van vér benne! Rutinos, dörzsölt, eszes! Több korábbi játékosa is lenyilatkozta, hogy tűzbe tették volna érte a kezüket! A balhés időszak pedig elévült. Ő szerintem tudna új színt hozni.Jelenlegi helyzettől biztos jobb lenne!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.05.08. 21:27:16

Amúgy nekem is egy olyan edző hiányzik aki egész meccsen üvöltözik mutogat biztatja a srácokat nem csak gugolva vakargatja az állát...Simeone mondjuk pont ilyen csak ő [auto_cenzúra] focit játszat. :D Ez tetszik nekem Kloppban totális focit nyomat és látszik hogy a játékosai készek meghalni érte a pályán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StickyFingaz 2019.05.08. 21:28:16-kor.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 21:24:01

Bielsa már nem ez a színt. Ennyi erővel Scolarit is mondhattátok volna, mert 2002-ben VB-t nyert. :)
Murinnyó meg... bízom benne, hogy ez csak poén volt. Sajnos még annak is meredek!!!
Ten Hag meg: csak volt egy jól időzített tavasza? Ez komoly? Nekünk ez hiányzik évek óta! :)
Nem biztos, hogy bevállna, de Valverdétől biztos jobb. Legalább lenne foci is
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.08. 21:20:24

Tim írta:Valljátok be hogy Joséval csak trollkodtok [-o<
Én komolyan gondoltam, tudom nem Barca kompatibilis meg miegymás, de Valverde, Riijkard meg Tata is sok minden volt csak nem Barca kompatibilis. Ezt a hülyeséget is Laporta kezdte el mert egyszer a modern futballtörténelemben a csillagok úgy álltak hogy aki a 2000-es évek elején kijött a B-ből azok közül sokan klasszisok lettek és ráadásul a legjobbak nálunk futottak be. De ezt is ideje lenne már elengedni, annyival vagyunk különbek más csapatoktól-Madrid pl..-hogy itt a legendák nem a hátsó ajtón, megalázva távoznak. Ezen kívül semmiben nem vagyunk jobbak mint bármelyik európai topcsapat.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 21:17:06

StickyFingaz írta:Kloppnak meddig is él a szerződése Liverpoolban ? :D :D

Amúgy jelenleg nincs is elérhető top edző akinek lejáróban van a szerződése vagy ki lehetne vásárolni.Ahogy Bartoekat ismerem vagy házon belül oldják meg vagy valami one season wondert neveznek ki gondolok itt Bordalásra pl....ami csak szinten kényszer megoldás lenne,és az ilyen pali úgy táncolna ahogy Barto meg a csapat vezérei (Messi,Lajos,Pique,Busi) fütyülnek.
2015-ben ment oda, szóval már 4 éve ott van.
Az meg már más kérdés, hogy tegnap elintézték a srácok, hogy garantáltan ott maradjon.

Bolond lenne ő ott hagyni így a srácokat, hogy pont rajtunk átmenve jó eséllyel BL győztesek lesznek. 2 éven belül 2 BL döntő, remek csapatot rakott össze, miért akarna ide jönni?

Amúgy egy hasonló állat fazon kellene ide, aki már a puszta jelenlétével felrázza a csapatot, hát még ha megszólal, és lenyom egy beszédet az öltözőben.
Érdemes megnézni Zidane félidei beszédét a BL döntőn az öltözőben. Egy ilyet Valverde hol nyomott volna?
Az is csoda ha ad egy pacsit a srácoknak, mintha fertőzőek lennének, és tilos lenne hozzájuk érni..
Ehhez képest nézzük meg Guardiolával készült képeket, Messit ölelgeti, fogdossa(na nem úgy :D ), úgy hatott mint egy nagybácsi, Valverde meg egy távoli mérnök.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.05.08. 21:11:21

Kloppnak meddig is él a szerződése Liverpoolban ? :D :D

Amúgy jelenleg nincs is elérhető top edző akinek lejáróban van a szerződése vagy ki lehetne vásárolni.Ahogy Bartoekat ismerem vagy házon belül oldják meg vagy valami one season wondert neveznek ki gondolok itt Bordalásra pl....ami csak szinten kényszer megoldás lenne,és az ilyen pali úgy táncolna ahogy Barto meg a csapat vezérei (Messi,Lajos,Pique,Busi) fütyülnek.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.08. 21:09:02

herlius írta: Tarolnak egy sehol nem jegyzett holland bajnokságban és volt egy jól időzített tavaszuk a BL-ben. Ezen kívül legutóbb egy kizsigerelt Tottenham ellen 60 percen keresztül nyomták a nagy semmit. Pont ahogy mi szoktuk az idegenbeli BL meccseinken. Felőlem jöjjön, csak aztán ne az legyen, hogy egyes "szakértők" már októberben elküldenék a csapatból, mert a rutinos játékosaink megoldják "okosba" a meccseket.
Nem hogy inkább példát vettek volna a mi kiváló csapatunkról. :D
" Az elmúlt négy szezonban elveszített párharcok és kiesések alkalmával 0-12 a katalánok gólkülönbsége az idegenbeli meccseken…"
Tudom már régen volt, de ez a kis közép csapat Madridban 4 gólt lőtt, a Juventus ellen kettőt.
Miközben nyomták a nagy semmit. Ne legyél már ennyire elfogult.

Valljátok be hogy Joséval csak trollkodtok [-o<
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.05.08. 21:03:52

DavidBarca írta:És a jó öreg Bielsa? Kis csapatnál van, és elég örült lenne a pálya szélén. :D
Na mondjuk ő tudja mi a támadó foci. :D
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.08. 21:02:52

Szerintem alkalmas lenne, fel tudna ujra epiteni magat es minket is. Amennyire kovettem a palyafutasat tobbnyire mindig kontracsapatot epitett, a Madrid golrekordot dontott vele, megneznem hogy egy olyan geparddal mint Dembele hogyan mukodne a focija. Ezenfelul tokos,elismert edzo aki mindharom top bajnoksagban bizonyitott, es nem buta a focihoz. Ezeket irtatok tobbnyire ti is, varom a neveket akikre igazak a fentiek es elerhetoek.
Harom dolog lenne fontos ha Bartoek be mernek vallalni.
Eloszor is a pofazasbol vegyen vissza, nem kell haborus ovezet megint Spanyolorszagba. Undorito volt a hadjarat amit ellenunk folytatott, de ha a masik oldalat nezitek mashogy nem lehetett minket megfogni. Jelenleg ilyen szinten kiemelkedo csapat nincs Europaban, Spanyolorszagban pedig mi vagyunk a dominansak.
Masodszor rotaljon rendesen, forgassa es hasznalja a keretet mivel sokkal jobb keretunk van attol amit tegnap vagy az ideny nagy reszeben lattunk, boven van benne kraft. Nem is emlekszem mikor volt utoljara ilyen kiegyensulyozott keret-kiveve Alba helyetteset ami a vezetoseg hibaja.
Harmadszor pedig merje hasznalni a fiatalokat, itt kulonosen Waguera,Puigra es Todibora gondolok, erre sem emlekszem hogy a B-ben mikor volt nemhogy egy, de harom ennyire igeretes jatekos akikben minden megvan hogy a Barcelona alapemberei es meghatarozo jatekosai legyenek az elkovetkezendo evekben.
Ha ez a harom megvalosul tolem johet.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.08. 21:00:14

Nem lesz itt nagytakarítás, eladják Coutinho-t, meg nagyon max. elküldik Valverdét, aztán idehozzák Griezmann-t, hogy vak vezessen világtalant.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Notya
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.08.22. 11:23:14

2019.05.08. 20:50:53

Hát inkább Jose vagy Allegri(ha már állítólag Conte visszaül a Juve kispadra) mint EV. Ettől már csak jobb lehet mindkét említett személy, pláne ha végbe megy a „nagytakarítás” a keretben.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 20:49:38

Most őszintén... A mostani Valverde-féle játéknál mennyivel lenne jelentősebb szentségtörés Mourinho játékát játszani? :D
De emberileg értelemszerűen nem kéne, a múlt miatt.

Persze sokkal jobb lenne egy ten Hag-féle ember, aki tényleg visszavezetné a Barcát legalább addig, hogy nyomokban tartalmazzon a játék képe olyanokat, ami egy Barcának kell..

Mindegy ki az edző, a legfontosabb hogy az új edzőnek TELJES hatalmat meg kell adni, szabad kezet kell neki adni, és rakjon mindenkit a padra, aki a hozzáállásával nem méltó a Barca címerében a kezdőtagságra, úgy nehéz csapatot építeni, ha szent tehenek vannak.
Válasz küldése