Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 12:37:49

Rijkaard pl féltávnál ült le ha jól emlékszem és szedte össze a csapatot anno.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.10.08. 12:22:15

Felejtsétek már el az edzőcserét!

Szegény Titot sem küldtük el amikor hónapokig egy meccsen nem volt ott a kezelések miatt.(Mondjuk ez egy full korrekt hozzáállás volt.) Inkább idevágó példa, hogy Tatát sem küldtük el amikor kb. fogalma sem volt arról, hogy milyen rendezvényen van.

Sőt a szimpatikus van Gaal és Antić eset óta nem dereng, hogy szezon közbe volt e edzőcserénk, de lehet rosszul emlékszem és Rexach volt az utolsó szezon közbeni váltás és már én öregszem.

Szóval EV marad az fix!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2018.10.08. 14:05:36-kor.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.08. 12:13:20

Ha továbbra is marad ez a helyzet, akkor én meneszteném.
Ennél már az is jobb lenne, ha az edzőként zöldfülű Xavi jönne akkor, ha fel tudná rázni a társaságot, és legalább a BL-be tudnánk menetelni egy ideig, ha a srácokban meg lenne a tűz.
De jelenleg a 0 rotációval szerintem áprilisra levegőt sem tudnak majd venni.
Nem tudom 2014-15-ben a válságnál mennyit számított a szava a kijövetelből, de ha fele annyit számítana most mint anno, akkor már megérné ha legalább erre a fél szezonra ő ülne le, felrázni a fejeket.Részese volt a legutolsó legnagyobb sikerünknek, csak tudná hogy mi hiányzik most.


Valverde meg fogalmam sincs hogy tegnap is mit gondolt(szerintem ő sem), amikor a 80-ik percig várt a cserével.
Rakitic már a Tottenham ellen az összes testnyílásán vette a levegőt, akkor is látszott hogy enervált(a gólja ellenére), erre most meg végig nyomatja, meg sem próbálja Vidalt, Malcomot, Dembelét beilleszteni, nem ő inkább nyomatja végkimerülésig a kezdőt, aztán ha majd tavasszal 2-t nem tudnak passzolni, majd jöhetnek a fél évet padozott cserejátékosok, és csodálkozunk ha 0 a csapat, és Vidalék sem tudnak hozzá tenni a játékhoz.

Tavaly remek húzásai voltak, eredményesek, mint a 4-4-2-re átállás, Paula behozatala(legalább akkor tudta hogy mikor hozza be), most meg annyira fogalmatlannak tűnik mint Sampaoli a VB-n.
Szerintem nekünk edzőváltásnál egy Klopp-féle szemléletű edző kellene.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.08. 11:59:26

Valverde: I didn't make substitutions until the end of the game because I wanted to wait. I thought that with the players we had in the pitch, we could have won

Igen, úgy nézett ki a csapat mint akik bármikor gólt fognak lőni :D
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.10.08. 11:57:26

lesliejr12 írta:Xavi-nak nincs tapasztalata, de talán ez előny is lehet. Pep-nek és Zizou-nak sem volt...
Henry még opció lehet ha kaki van.
Xavinak még korai lenne, épphogy visszavonult. Pep és Zizou is vezetett előtte utánpótláscsapatot.
Xavinak is előbb a B-t kéne, megismerné a fiatalokat egy kicsit, meg pici rutint szerezne. De a későbbiekben mindenképpen le kell ülnie itt a padra.
De még ne benne gondolkozzunk szerintem.
Kép
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 11:48:13

Xavi-nak nincs tapasztalata, de talán ez előny is lehet. Pep-nek és Zizou-nak sem volt...
Henry még opció lehet ha kaki van.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.10.08. 11:43:44

Az, hogy búvalba....ott, rezzenéstelen arccal nézi meccset, szokatlan, de hagyján, nem mindenki Simeone, bár nem ártana alkalmanként ilyen módon is stimulálni a csapatot, vagy egyes játékosokat.
De azt nehezebben viselem, amiket a cserékkel művel, illetve nem művel. Tegnap is nem tudom mire várt, mikor valóban látszott, hogy frissíteni kellene, aztán a 80. perc után tulajdonképpen időhúzó cseréket alkalmazott.
Azt meg végképp nem értem,hogy a számára nem kedves játékosokat látványosan semmibe veszi (Malcom, Vidal, Dembelé, Semedo).
Jó lenne a télen váltani.... :mrgreen:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.08. 11:36:04

Az a baj, hogy 2016 tavasza óta ez megy... Lucho első nagyjából 2 éve nagyon jó volt, remek csapatot rakott össze, aztán jött a tavalyi hullámvölgy, amiből nem is tudott kijönni a csapat. Tavaly nyerte a ligát EV (a kupa azért nem akkora nagy dicsőség), de látszott már ott is, hogy ez a csapat nem az igazi. Nekem Capello Real-ja jutott eszembe, megnyerték a bajnokságot, mégis elküldték szezon végén, mert a játék nézhetetlen volt. A nagy helyzet, hogy lehet itt kísérletezgetni, de pl. Messi legjobb évei mennek el ezzel. Ez már a 3. év így, Messi 31 éves, azaz 28 éves kora óta megy ez a kínlódás. Jönnek az eredmények, úgy ahogy, de nincs látványos játék. Anno Lucho felrázta a csapatot, most ezt nem látom EV-ben. Lehet, hogy jó edző, de nem képes ezt a keretet a legjobbá tenni! Akárhogy nézzük, minden poszton klasszis játékosaink vannak, világverő keretünk van, bővel lehetne látványos játékkal 2-3 góllal nyerni egy Valencia, vagy egy Levante ellen. Ha Xavi, Ini esetét nézzük, Messinek van még itt 3-4 jó éve, ebből ne EV töketlenkedésére menjen már el még X év... Persze mindenki máshogy látja, de nem érzem, hogy ezt eröltetni kellene. Azt nem tudom, ki lenne jó a csapatnak, Xavi szerintem még nem, egyrészről nulla az edzői tapasztalata, másrészről visszajönni a haverokat edzeni… Szerintem Xavi majd ha nem lesz már Messi, Busi, Piqué, stb...
tb12
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.01.26. 13:40:12

2018.10.08. 11:18:41

Először is be kell látni Valverde nem ide való, de örülök, hogy ezt sokan látják már.

Hát lehet nagy hülyeséget mondok, de én ide hoznám Henryt. A belga válogatottban azért, még ha nem is vezetőedző, de szerintem érezteti a hatását. Ez most már nem mehet így tovább, mert ebből nem lesz semmi. Valaki írta és ezzel teljesen egyetértek, tegnap bizony verhető volt az ellenfél.

#Valeverdeout
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.08. 11:07:32

Stalkyard írta: Az a baj, hogy jelenleg nem tudok egy nagynevű es sikeres edzot sem, aki labdatartason alapuló támadó focit jatszatna Pep-en es Sarrin kívül. Úgyhogy hiába lesz elkuldve, ha el lesz, max ugyanilyen kategóriát tudunk majd idehozni. Messi maradék évei meg szepen leperegnek.
Wenger? :oops: :D
V I S C A E L B A R C A
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.10.08. 11:05:08

Stalkyard írta:Tartom, hogy a 2018-ás naptári évben botrány, amit csinál. A tavalyi szezon ősze egyedül ami értékelhető. Azzal nyertük meg a ligát is.

Az a baj, hogy jelenleg nem tudok egy nagynevű es sikeres edzot sem, aki labdatartason alapuló támadó focit jatszatna Pep-en es Sarrin kívül. Úgyhogy hiába lesz elkuldve, ha el lesz, max ugyanilyen kategóriát tudunk majd idehozni. Messi maradék évei meg szepen leperegnek.
miért kellene annyira a labdatartáson alapuló foci(Tata is azt erőltette, sokra is vitte :D), amikor az már alig eredményes, főleg a BL-ben...pont, hogy ezen a lassú, körbeadogatom 20x a labdát focin, kéne változtatni, egy kicsit dinamikusabb,kontrázni is tudó csapattá válni. Az emberek megvannak hozzá, Suárezt és Piquét ki kell tenni,ha csak nem találnak magukra.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 10:58:03

Nem csak engem zavar akkor a Valverde stratégia, jólvan. :)
Érthetetlen amit csinál. Kiégeti a kezdő tizenegyet. Most lehet mondani, hogy Spurs, Vale, jön majd otthon a Sevilla, Inter, Real trió...itt oké ha nem cserélget, nem kísérletezik, de előtte Leganes, Huesca és hasonlóaknál se tette meg, pedig tudta előre, hogy milyen lesz az október.
Nekem olyan Valverde mint aki túlélésre játszik. 1 év alatt megőszült ő is, értem, hogy óriási a nyomás, de beszari módon nem lehet. Használja az alap kezdőt, a többi meg játszó pajti edzésen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.08. 10:49:48

Tartom, hogy a 2018-ás naptári évben botrány, amit csinál. A tavalyi szezon ősze egyedül ami értékelhető. Azzal nyertük meg a ligát is.

Az a baj, hogy jelenleg nem tudok egy nagynevű es sikeres edzot sem, aki labdatartason alapuló támadó focit jatszatna Pep-en es Sarrin kívül. Úgyhogy hiába lesz elkuldve, ha el lesz, max ugyanilyen kategóriát tudunk majd idehozni. Messi maradék évei meg szepen leperegnek.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.08. 09:42:18

Ezekkel a 80+ perces cseréivel kiborít az öreg. Igazából engem nem is bosszant annyira ez a nyeretlen sorozat, ilyen előfordul mindenhol. De tegnap hozható lett volna a meccs, mert bár hullafáradt volt a csapat, de az ellenfél is. Mi azonban megtehettük volna, hogy becserélünk három futógépet (Dembélé, Vidal, Malcom, ha a legutóbbit egyáltalán nevezte volna).

Elképzelhető, hogy meg kellene köszönnünk neki az eddigieket, és keresni valaki mást. Tavaly szerintem ő kellett ide, hogy egy gyengébb keretből bajnokcsapatot csiholjon. Simán lehet, hogy ő ebben igazán jó, hogy underdog-csapatokkal erőn felül teljesít. Könnyen el tudom képzelni, hogy pl. leül egy Tottenham vagy mondjuk Napoli kispadjára, és bajnok lesz az esélyesekkel szemben. De idén már lehet, hogy a mi jelenlegi helyzetünkben már nem ő kell. Pusztán hálából, jófejségből pedig nagy luxus lenne itt tartani.

Thierry Henryról voltak kacsák bedobva, hogy őt hoznánk ide. Lehet, hogy adni kellene neki egy esélyt, mondjuk neki sincs sok tapasztalata, szóval könnyedén rászabhatunk vele még jobban. Viszont király a szakálla, ami mindenképp jó pont nálam. Sajnos komoly név nem érhető el jelenleg, Conte az antifocijával Valverde lenne pepitában; Mourinho, Zidane felejtősek (előbbi már rég ki is égett).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.10.08. 08:21:55

Szerintem nem fog megszűnni a klub,erről nem is beszéltem, de szerintem mindenki látja,hogy mennyire nincs kialakult csapat, taktika ebben az évben. Az is nyilvánvaló,hogy Dani Alves egyáltalán nem lett még megközelítő színvonalon sem pótolva,teljesen egyoldalas lett a szélsőjátékunk.Most már Valverde is belátta, hogy Roberto nem jobbhátvéd,és Semedo pedig messze nem lett annyit játszatva,hogy ő ott nagyot tudjon alakítani. Szerintem azok, akik a problémákat felvetik, azok nem a klub megszüntetését gondolják jónak, hanem azt szeretnék, ha megint szép és jó játék legyen a pályán, ami a cél volna,mert ez egy játék, szórakozás ez volna a lényeg.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.08. 07:52:40

drobika írta:Jobbhátvédről ne is beszéljünk,mert oda kell hozni egy normális nagy nevet.
Kit szeretnél? Mert azon kívül, hogy “meg fog szűnni a klub” hangulatról írsz, egy épkezláb megoldási javaslat sincs.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.10.08. 07:23:57

Szerintem az edző nem tudja megtalálni az ideális felállást.Nincs helye Coutinhonak,Dembelének.
Jobb oldalon senki nincs, ha oda tenné Dembelelét talán jobb lenne.Suareznek egyértelműen a padon a helye, helyette Malcomot kell játszatni, vagy Munírt.
Nincs könnyű helyzetben mert a védelem is nagyon gyenge.Pique sorra botlik,de Umtiti sem a tavalyi.Jobbhátvédről ne is beszéljünk,mert oda kell hozni egy normális nagy nevet nincs mese.
Ezer passzunk van keresztbe,hosszába, ez nonszensz.Ezzel már nem fogunk világot megváltani.
Agresszívebb és támadóbb focit kell játszani.
Óriási szerencsénkre Messi megmenti a Barcelonát. Eddig.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.10.07. 23:30:43

Sose voltam híve az edzőt szapulni, de ezt ma én nem értettem. Ok ami a spurs ellen működhet, akkor azt telibe a hétvégén egy totális más csapat ellen, ez még hagyján, de látja hogy szenvedtünk a 2. félidőben, erre vár 40 percet és a senki földjén levő jobb oldalunk helyett a balon cserél. Szerintem ezt ma benézte, de persze a játékosokon is múlik, simán lehetett volna győzelem, Cou ajtó-ablak helyzetéből, vagy ha Lajos tigrisbukfenc végén háttal-sarokkal valahogy még belekap a labdába....
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.07. 23:05:20

Komolyan, mintha már nem is próbálkozna.

82. percben cserél kb egy az egyben ugyanarra a posztra...

Nem tudom mi jár a csávó fejében. Tavaly ez volt az egyik erőssége, hogy bele tudott nyúlni a meccsbe, tudta rakosgatni az embereket.

Kezdek félni, hogy tényleg elvesztette az öltözőt és ebből edzőbuktatás lesz, pedig az nem a mi stílusunk...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.07. 23:01:44

Én azt nem értem vele kapcsolatban, hogy miért variál olyan dolgokon, ami korábban működött. Pl. a 4-4-2, Debmelé a jobbszélen stb.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.07. 22:52:28

Tavaly nem kritizáltam,a körülményekhez,meg a rendelkezésre álló játékosokhoz képest jó munkát végzett. Nem volt látványos játék,de nem kaptunk meccsenként 2 gólt,lett 2 kupa,majdnem veretlen bajnoki szezon. A bl meccset szerintem senki nem felejti el neki,ott kiderült,hogy ez igen is magas szint neki.
Most nem egy szem Paulinho áll a rendelkezésére. Arthur/Dembelé,Vidal,de még idevenném Rafinhát,Malcomot. Olyan játékosok,akiket nem csak 5 percekre lehet használni,mint tavaly Gomest. Ehelyett ő rendre ezt játssza. Mindenkinek egyértelmű,hogy kicsúszik a kezünkből az irányítás,fáradt a csapat,és ő vár a 80. percig.(Most a spurs elleni meccsre gondolok). Vezet a Valencia,Messi villan egyet,aztán 60 perc semmi. Ezt a Valenciát meg lehetett volna verni,voltak ők jobb formában is tavaly,vagy azelőtt. Suarez ma annyira 0 volt,mint számtalanszor az elmúlt 1 évben. Lenne variációs lehetőség elől,de ő nem akar/nem tud/nem mer semmit csinálni. Inkább ül a padon egy dembelé/cotunho,a lelátón meg egy Malcom,minthogy változtasson valamit. Csak egyszer kipróbálna valamit,ha már kapott egy jobb keretet.
Rakitic sem élete formájában játszik,túl van egy hosszabbításos vb-n, 2-3 meccsre pótolhatná Vidal,mert szerintem a horvát tavaszra teljesen kifullad így.
Ma pl a bal oldalon volt: Alba,Coutinho,Arthur(ez már bőven elég),Messi+Suarez is. A jobb oldalon volt: Semedo. Ennyire egy oldalasak szerintem soha nem voltunk. Talán mikor a Milan ellen Dani Alves rohangált csak a szélen,igaz azt meg is nyertük 4-0-ra.
Én eredménytől függetlenül megköszönném neki a szezon végén,mert ahogy mások is írták,nézi a meccseket,mást nem csinál. Egyelőre pedig nem hogy szép játék nincs,hanem most eredmény sem. Messi szerencsére megment minket,ahogy tette sokszor már az elmúlt években. Igazából megint tőle függ a szezonunk,hogy tavasszal hogy fog menni neki,mert másra nem számíthatunk,úgy is ugyan az a 11 megy fel,ugyan azzal a "taktikával" minden meccsre.

Az egyetlen pozitívum az elmúlt időkből az Arthur. Annyira jó nézni azt a srácot,nagy fogás volt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.07. 22:48:36

nagyatyesz írta:Ez az ember tényleg fullba nyomja a kretént. Volt hét közben egy komoly, fárasztó meccsünk. Felküldi ugyanazt a csapatot egy posztot leszámítva...és nem frissít, nem cserél csak a 84 és 87 percben. Ennek mi értelme??? Ezek tényleg időhúzó cserék csak. Ha 70. perc körül hoz valakit még megértem. Lassan teljesen elveszítem a hitemet benne.
Nyugodj meg, majd pihenteti Messit amikor lehet(értsd:Fontos meccseken, ahol előre lehet tudni hogy kemény menet lesz :lol: )

Nem tudom mi lelte Valverdét, de jelenleg szegény Steve Wonder is jobban követné szemmel a meccs alakulását.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.10.07. 22:47:20

Monnyon' le!
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.10.07. 22:44:25

Nálam ennyi elég volt. És nem az eredmények miatt, hanem a játék miatt. Tavaly se marasztaltam volna már mert pocsékul fociztunk kb egész idényben néhány meccs kivételével, de az eredmények jöttek. Ebben a keretben sokkal több van, mint amit ki hoz belőle. Bilbao tökéletes volt neki, talán még 1 Sevillát/Valenciát is vihetne, de ennyi.
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2018.10.07. 22:41:26

Minek neken pad... minek hozzunk neked 40+ millás cserekét... minek.... első csere a 85. percben.... és még egy cserénk maradt is :D ... nehogy adjunk Vidalnak,Rafinak vagy Dembnek 20-30 percet, ahol még akár csinálhatnak is valamit.... nehogy játszassuk mondjuk Malcomot, hogy megnézzük egyáltalan mit tud... neeee... taps =D>
Sergi 94:38 Roberto
Válasz küldése