Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.05.30. 11:39:13

Chino írta:
pep71 írta:Attól, hogy későn kezdődik az összetartás, a tavalyi Barca meccseket csak vissza tudja nézni és azok alapján el tudja dönteni, hogy kik nem kellennek neki, remélem. Nagy változás a kezdőben nem kell, egy jobbhátvéd és egy jó kp, ezt azért bőven meg lehetne oldani.
Volt egy-két olyan edző neve is a hírekben eleinte akiknek jobban örültem volna, de azért Unzue-nál bőven jobb választás, a lehetőség adott, a Barcelona kerete még most is bőven Top3, MSN,Ini, Busi,Pique,Alba, TS, az alappillérek adottak a jó szerepléshez és ha nem fog ő is rotálni már az első fordulók körül meg egész szezonban össze-vissza, akkor már előbbre lesz a csapat :D
Ha Valverde az alapján dönt a keret sorsáról, hogy visszanéz pár meccset, akkor nagyon nagy sz..ban vagyunk. Meg kell ismernie a játékosokat, fel kell mérnie mit tudnak, az ő elképzeléseibe, hogyan illenek.
Lehet, hogy te például innen azt mondod, hogy mondjuk SR jó csere a kp-ra, ő meg a rendszerében máshogy gondolkodik. Vagy mondjuk Messit visszább húzza és Rafinhat teszi ki szélre. Ezek csak légbőlkapott példák, de remélem érted mire akarok kilyukadni.

Az ősztől olyan sokat nem várok, valószínűleg kísérleti szakaszban lesz a csapat, a taktika, új játékosok beépítése.
Ezért szerencsétlen helyzet például most ez a Szuperkupa. Bármennyire is irreleváns most, de akkor sajna két Klasszikussal jár, aminek mindig van presztízse.
Ezért sem irigylem Valverdet. Bemutatkozásként 3 Real elleni meccs nem leányálom, még ha nem is bírnak akkora téttel.
Értem, de pl. Gomes-nél szerintem egyértelműen látszik, hogy nincsenek meg a képességei a Barca féle focihoz, hiába egész gyors(kp-hoz képest :D), magas, jó felepítésű gyerek..
Abban igazad van, hogy nyílván mindenki máshogy lát egy játékost, más szempontokat tart fontosabbnak, csak nem hiszem, h DS, AG attól, hogy 4-2-3-1 -re váltana a csapat, sokkal jobbak lennének, viszont SR(kezdő lesz-e, jhv-ben vagy kp-n számol vele), Vidal, esetében igazad van, sokkal jobban tud dönteni, ha jobban megismeri a játékosokat.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2017.05.30. 11:32:42

Igazából tényleg nem szerencsés,hogy ilyen későn találkozik a csapattal, bár az új igazolások szempontjából mindegy, mert azt a vak is látja,hogy 1 jobbhátvéd és egy középpályás tuti kell, a továbbiak opcionálisak. A két fő célpontot le lehet már fixálni hamarabb. Augusztusig van 1 hónap,hogy kitalálja kikre nem tart igényt. Tehát taktikai,személyi szempontok szerint nem tartom kezelhetetlen problémának. Gazdasági szempontból már nehézkesebb, mert kell a pénz igazolni és emiatt el kell adni valakit/valakiket,de fennáll a veszély,hogy már csak nyomott áron lehet eladni ugyanazt augusztusban,mint júliusban tehetnénk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.30. 11:29:09

pep71 írta:Attól, hogy későn kezdődik az összetartás, a tavalyi Barca meccseket csak vissza tudja nézni és azok alapján el tudja dönteni, hogy kik nem kellennek neki, remélem. Nagy változás a kezdőben nem kell, egy jobbhátvéd és egy jó kp, ezt azért bőven meg lehetne oldani.
Volt egy-két olyan edző neve is a hírekben eleinte akiknek jobban örültem volna, de azért Unzue-nál bőven jobb választás, a lehetőség adott, a Barcelona kerete még most is bőven Top3, MSN,Ini, Busi,Pique,Alba, TS, az alappillérek adottak a jó szerepléshez és ha nem fog ő is rotálni már az első fordulók körül meg egész szezonban össze-vissza, akkor már előbbre lesz a csapat :D
Ha Valverde az alapján dönt a keret sorsáról, hogy visszanéz pár meccset, akkor nagyon nagy sz..ban vagyunk. Meg kell ismernie a játékosokat, fel kell mérnie mit tudnak, az ő elképzeléseibe, hogyan illenek.
Lehet, hogy te például innen azt mondod, hogy mondjuk SR jó csere a kp-ra, ő meg a rendszerében máshogy gondolkodik. Vagy mondjuk Messit visszább húzza és Rafinhat teszi ki szélre. Ezek csak légbőlkapott példák, de remélem érted mire akarok kilyukadni.

Az ősztől olyan sokat nem várok, valószínűleg kísérleti szakaszban lesz a csapat, a taktika, új játékosok beépítése.
Ezért szerencsétlen helyzet például most ez a Szuperkupa. Bármennyire is irreleváns most, de akkor sajna két Klasszikussal jár, aminek mindig van presztízse.
Ezért sem irigylem Valverdet. Bemutatkozásként 3 Real elleni meccs nem leányálom, még ha nem is bírnak akkora téttel.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.30. 11:10:16

pep71 írta:Attól, hogy későn kezdődik az összetartás, a tavalyi Barca meccseket csak vissza tudja nézni és azok alapján el tudja dönteni, hogy kik nem kellennek neki, remélem.
nyilván. csak ha más játékrendszer lesz, akkor sokra nem megy a tavalyi meccsekkel. oké, azt látni fogja, hogy AG néha olyan tempóval közlekedik mint egy traktor, de ettől még lehet ő úgy gondolja, hogy az ő rendszerében jobb lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.05.30. 10:50:43

Attól, hogy későn kezdődik az összetartás, a tavalyi Barca meccseket csak vissza tudja nézni és azok alapján el tudja dönteni, hogy kik nem kellennek neki, remélem. Nagy változás a kezdőben nem kell, egy jobbhátvéd és egy jó kp, ezt azért bőven meg lehetne oldani.
Volt egy-két olyan edző neve is a hírekben eleinte akiknek jobban örültem volna, de azért Unzue-nál bőven jobb választás, a lehetőség adott, a Barcelona kerete még most is bőven Top3, MSN,Ini, Busi,Pique,Alba, TS, az alappillérek adottak a jó szerepléshez és ha nem fog ő is rotálni már az első fordulók körül meg egész szezonban össze-vissza, akkor már előbbre lesz a csapat :D
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2017.05.30. 10:31:47

visca el barca írta: marha későn kezdődik az összetartás, július közepe. .
Ezt viszont nagyon adom. Én örülök Valverdenek, de én is félek, hogy későn fog kezdődni a szezon.
Viszont valamiért úgy érzem, hogy jól fogunk járni vele. Szerintem taktikailag nagyon rendben van a Mester.

Mondjuk nem szabad abba a hibába esni, hogy minimum tripla az elvárás. Kivételes évek voltak ezek. Én nekem egy hasonló szezon, mint a mostani is megfelelne. Ha már nem lesznek buta rotálások, akkor is mikor nem kellene- én már boldog leszek.

Nekem amúgy is a játék képe picit fontosabb, mint az, hogy hány trófeát nyerünk. (ezért is örültem volna egy Tuchelnek pl.. )
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.30. 09:47:59

örülök h rajtam kívül chino meg samper is pedzeget egy témát, ami akár az egész szezonunkat meghatározhatja.

marha későn kezdődik az összetartás, július közepe. én nem hinném, hogy látatlanba bárkit is kirúgna, ezért az első két hét azzal fog eltelni, hogy próbálgatja a játékosokat, ki kell, ki nem. a legrosszabb esetben, július végéig nem is igazolunk, aztán majd usa-ban a MU, juve, real trió ellen rájön, hogy itt tényleg van egy komoly ballaszt, akitől szabadulni kell. augusztusra áttolódnak az igazolások, 5-6 ember off, 3-4 új játékos on (állítólag jobb bekk, középső kp-s, szélső csatár kell neki, meg ha marad pénz akkor egy ballábas belső védő). ha jön sztárigazolás, akkor majd barca-módra addig alkudozunk, hogy aug végére esik be akárcsak a többi új játékos. ha még ehhez hozzátesszük, hogy játékrendszert akar váltani, akkor abba is bele kell szoktatni az embereket, és bár a 4-3-3, meg a 4-2-3-1 között túl nagy különbség nincs (középső kp-s fentebb van, a két szélső csatár hátrébb) azért főleg a régieknél, 10 évnyi beidegződést nem 1 hét lesz átállítani. szóval félek, nehogy erre rámenjen a liga első 5-6 meccse, mert abból a végére megint baj lehet...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.30. 08:44:45

Nálam tiszta lappal indul, bár amennyire követtem a Bilbao meccseit szerintem pont nem a kreatív fociról, de ez majd kiderül.

A nagyobb gond szerintem azzal van, hogy nagyon későn fog a csapattal találkozni. Idő kell egy új edzőnek megtalálni a hangot a játékosokkal (főleg ha ilyen sztárok vannak a keretben), felmérni a teljesítményeket és gyanítom így az igazolások is elhúzódnak majd. Ha komolyabb beleszólása lesz majd nem biztos, hogy jó ötlet "vaktában" igazolgatni, az pedig tudjuk milyen, ha az átigazolási szezon végén/második felében kezdünk bele a transzferek lebonyolításába. Vagy lekésünk a játékosokról, vagy hosszabbítanak vagy eszméletlen összeget kérnek lévén a kényszerhelyzetünknek. Azt se igazán fogja tudna, hogy a töltelékből kire lesz szüksége, ezt azért fel kell mérni.
Amire még nagyon kíváncsi lesz az a fiatalok "használata". Szerintem első évben még nem nagyon mer kockáztatni, Feljön Marlon esetleg néha Alena, aztán kalap-kabát.
De ne legyen igazam.
Forca Barca!!!!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.05.30. 06:37:30

Vakmacska írta: nekem is rossz érzésem van vele kapcsolatban.
a Bilbaoból sem tudta kihozni a maximumot.
?????
Szerinted mi a Bilbaonál a maximum?

Üdv a klubnál Ernesto...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.30. 04:41:42

Érdekes helyzet, hogy még hetekig nem találkozik a játékosival. Elvileg ez alkalmas lenne arra, hogy akiket nem akar megtartani, azoknak be se kelljen mutatkoznia, a találkozókor meg majd nem lesznek régiek és újak, az újonnan igazoltak is ugyanabba a bemutatkozási sorba állnak be. Kérdés, hogy a vezetőség és Valverde milyen keretet produkál az "ablak" első felében. A lényeges dolgoknak addig el kéne dőlniök.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.05.30. 04:10:55

A csapattal hírbe hozott edzők közül messze nem Ő tűnik a legrosszabbnak. :) Bőven van liga és nemzetközi tapasztalata is,dolgozott más országban is, nem is eredménytelenül.A szezon előtt nem írnám le,az esélyt mindenképpen megérdemli. A korábbi állomáshelyein érkezése után jobb lett az aktuális csapata védekezése,ez mindenképpen jó jel. Amennyiben a védekezés ráncba szedése mellett javítani tud a csapat helyzetkihasználásán is,nagy baj nem lehet. A koma elismert fotós, ahhoz pedig kell szem és látásmód, bízom benne,hogy ezt taktikailag a pálya mellett is tudja hasznosítani.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bottlikakos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2008.11.09. 19:07:22
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2017.05.30. 01:29:57

Én bizakodó vagyok. Megmondom, miért (de lehet, ezzel nem mondok hű de nagy dolgot):

A Barcelonánál ez most már tendencia, hogy a csapat csak akkor sikeres, ha vagy

- az edző holland (Cruyff, Rijkaard) /ráadásul a 92-es BEK-döntőben a gólt is egy holland, Koeman lőtte/
vagy pedig
- az edző a csapat egykori játékosa (Cruyff ide is sorolható, Guardiola, Enrique)

Az utóbbi évtizedekben ez a két bevált út van. A hollandos totális futball, vagy csapatbéli múlt. A kettő néha egybe is esett. Miért kéne rajta változtatni? Láttuk, mi történt, amikor az a dilettáns idióta, Tata Martino vezette a csapatot...

Reméljük, folytatódik ez a sorozat.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.05.29. 23:47:38

nemtudom, hogy azert mert mar regota lehetett tudni vagy csak siman a szemelye miatt, de minimalisan se hozott lazba a kinevezese. bevallom egyelore nem is varom meg a szezont.

remelem tenyleg izgalmas igazolasok lesznek, es megjon a kedvem megint
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.29. 23:14:32

Legendinho írta:Szerk: "Csalódok", mint rámcáfol és lealázza a világot :D Elsőre nem voltam egyértelmű :D
Így egy kicsit jobb azért, elsőre mazochistának néztelek.. :mrgreen:

Amúgy VEB-hez nagyon hasonlít a véleményem. Színtelen, szagtalan, másokat akartam volna, de valamiért jót érzek mégis.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.05.29. 23:13:44

Deus írta:Őszintén nem látok benne fantáziát... Félek ettől az új edzőtől... Attól tartok, hogy kb Tata-féle szezonunk lesz. De ne legyen igazam... Viszont annak örülök legalább, hogy nem Unzuét nevezték ki.

Sampaolinak örültem volna nagyon...
nekem is rossz érzésem van vele kapcsolatban.
a Bilbaoból sem tudta kihozni a maximumot.

Ezt sem értem, hogy miért ragaszkodnak ennyire ehhez aBarca-múlthoz.
Mitől ennyire fontos ez?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2017.05.29. 23:14:34-kor.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2017.05.29. 22:33:16

Üdv a KLUBBAN! Remélem egy újabb sikeres korszaknak nézünk elébe. Én azt várom tőle, hogy a fiatalokhoz is bátran fog nyúlni és idővel meghatározó játékosokká válnak Barca szinten is. Örülnék, ha Sampert és Denist beépítené lassan a csapatba, de Marlon is jöhet hamarosan.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2017.05.29. 22:32:48

Őszintén nem látok benne fantáziát... Félek ettől az új edzőtől... Attól tartok, hogy kb Tata-féle szezonunk lesz. De ne legyen igazam... Viszont annak örülök legalább, hogy nem Unzuét nevezték ki.

Sampaolinak örültem volna nagyon...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2017.05.29. 22:35:36-kor.
KépKép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.29. 22:19:54

Már a távozók és az érkezők láttán javulhat róla a véleményem. A szuperkupát viszont nem tekintem mérvadónak, főleg, ami az eredményt illeti. Azt már, hogy hogy reagálja le a meccs alatt a történéseket - már sokkal inkább. Edzőink nem jeleskedtek a meccsekbe való jó belenyúlásban.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.05.29. 22:11:53

Én örülök az érkezésének, kezdésnek el is hozhatjuk a szuperkupát. :mrgreen:

Sok sikert!
Kép
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.05.29. 22:01:18

Én sajnos egy Martino korszakot érzek az irányítása alatt, de nagyon remélem, hogy hatalmasat csalódok. Sok sikert, a bizalmat megkapja, aztán meglátjuk...

Szerk: "Csalódok", mint rámcáfol és lealázza a világot :D Elsőre nem voltam egyértelmű :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Legendinho 2017.05.29. 22:36:05-kor.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.05.29. 21:09:11

Egyezek Veb-el, hogy kicsit szürke palinak tartom, kb mint a KP-nk. Hiszen egyelőre csak középcsapatokban dolgozott. Igaz, az előző edzőinkről is elmondható ez, de ugye ők mind úgymond belsős edzők voltak. Ebből a szempontból örülök, hogy most hoztunk egy külsőst, remélem hagyják is majd dolgozni és szabad kezet kap. Taktikailag szerintem felkészültebb mint Lucho, és erre most nagy szükségünk van. Meg a keretet is rendbe kell tennie, lesz dolga bőven a nyáron.

Edzőnt mindig lutri kicsit hozni, a bizalmat meg kell neki adni. Üdv a Klubban!

Ja és az Igenre nyomtam, mert a jelöltek közül nem tudtam eldönteni, hogy ki is lenne még szerintem se a legjobb. De úgy érzem, hogy a lehetőségek közül a legbiztosabbra mentek.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2017.05.29. 21:06:28

Nagyon örülök,remélem, hogy jó döntést hoztunk!!

Végre lesz intelligencia, stratégia, taktika , a duma és semmitmondó magyarázkodások helyett!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.29. 20:44:00

Én is örülök az érkezésének. Többször leírtam már, kiváló szakembernek tartom, aki évről évre építette magát, megérett egy ekkora csapat élére. Jót érzek vele kapcsolatban, ha a sztárokkal megtalálja a közös hangot, nem lehet probléma.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.29. 20:34:33

Én örülök neki, minden kritériumnak megfelel, bizonyított szakember.
Csapatás :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.29. 20:26:03

Üdv itt!
Teljes bizalmamat élvezi, remélem nem játsza el túl hamar.

A maradt opciók közül a legjobb megoldás, hálisten hogy észhez tért a vezetőség és nem Unzuét bízták meg.

Hajrá hajrá, dolog van bőséggel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése
cron