Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.11. 16:17:27

Az nem is kérdés, hogy jóval gyengébb a keret, mint a pre-Valverde érában. Középpályánk nincs, és Messi sem fog már 60-70 gólos szezonokat produkálni. Az ő elvesztését pótolni, az lesz majd a brutális kihívás... Maradjunk reálisak, az, hogy vezetjük a bajnokságot, és első helyen jutottunk tovább a BL-ben, az igenis szép teljesítmény. Nem a 10 évvel ezelőtt eredményekhez kell igazítani a mércét, mert az egyszerűen nem reális.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.11. 15:59:10

MQuCsabi írta:De azt elfelejtitek, h9gy Pepnel az a keret fiatal volt, hiaba jatszott egyutt Xavival, In8vel, ok akkor ifik voltak.

Most Xavi egy kioregedo csapathoz jonne, akikkel mellesleg 10 evet egyutt jatszott. Semmi haszna nem lenne a csapat szamara. Nekunk persze igen, mert biztosan szep jatekot hozna a csapathoz.
Azért ne feledjük, hogy a nagy öregek mellett vannak itt fiatalok is, akikre a jövő csapatot szeretnénk építeni. Nekik sem mindegy, hogy kinek a kezei alatt fejlődhetnek. Valverde erre sem tűnik a legalkalmasabbnak, nem egy mentor típusú edző.
De az öregeket sem írnám le, ha pusztán az életkorukat nézzük, akkor még lehet bennük 1-2 nagy dobás, csak fel kéne egy kicsit rázni őket, illetve meg kell velük értetni, hogy most már az ő érdekük is, hogy ne legyenek minden meccsen kezdők.
Ezt csak én tartom túlzásnak?
Költői kérdés volt? Mert ha nem, olvasd el a kommenteket, akár itt, akár bárhol máshol, ahol a Barcával foglalkoznak. De már az is elgondolkodtató, hogy mást már a vezetőség is elkezdett kihátrálni Valverde mögül, pedig ezzel lényegében beismerik, hogy hiba volt nyáron még egy szezont adni neki.
A keret meg maximum drágább de biztos hogy nem jobb mint 3-5 éve.
Ezzel egyet értek, de a legtöbb riválisunk kerete ugyanúgy gyengült. Látjuk, hogy a Liverpool egy közel sem világverő kerettel dominálni tud.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.01.11. 15:56:59

megpróbálná-e már most, idény közben hozni Xavit, és kirúgni Valverdét, kvázi megmenteni a szezont, és nagyobb eséllyel indulni harcba az esetleges trófeákért. “

Ezt csak én tartom túlzásnak? Teljesen egyértelmű hogy idén akadozik a gépezet, de szerintem a bajnoki cím így is meg lesz (egy erős Real ellen) és ha a BLt nem is nyerjük meg, biztos hogy nehéz lesz kiejteni minket. De engem egyáltalán nem lepne meg egy duplazas.

Őrültségnek hangzik de nem voltunk messze attól hogy zsinórban kétszer triplázzunk Valverdével.

Xavit imádom, de abszolut zsákbamacska. Arról nem beszélve hogy azt a focit ezzel a kerettel nem tudjuk játszani.

A keret meg maximum drágább de biztos hogy nem jobb mint 3-5 éve.
Lenglet-Mascherano
SR-Alves
Artur-Iniesta
Dembele-Neymar

Csak egy pár példa de engem De Jong se győzött meg + Busquets, Suarez stb. lassúlnak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.01.11. 16:04:23-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.11. 15:32:40

Kovbal88 írta:
2000-ben a Depor 69 ponttal lett bajnok, mi 64 ponttal lettünk másodikok. Amit a csapat a csúcson művelt, az sporttörténelmi magaslat, és nem lehet egy általános mérce. Most féltávnál 40 pontunk van, lassan a Barcelona is, a Real Madrid is visszazökken a reális kerékvágásba, egy nem akármilyen sporttörténelmi csimborasszó után. A Madrid egész vállalhatóan túlélte Ronaldo elvesztését. Nekünk is szembe kell majd nézni Messi elvesztésével. A 100 pontos szezonokat, mint mércét, el kell felejteni,
Csak azt felejtetted el, hogy közben eltelt 20 év és valami megváltozott. Elég csak a Milanra gondolni Európa (a világ) legjobb csapata volt, ma már sima olasz középcsapat. Míg korábban a Valencia is megengedhette magának, hogy több klasszis játékosa legyen, ma már ezt nem teheti meg. Szóval szerintem a 100 pont körüli elvárás a reális. Nem pedig a 70 pont.

Ami Valverde csapatot illeti a korábbi edzők se kaptak jobb csapatot nála, sőt a játékosok összetételét illetőleg azt kell mondjam, még talán a mostani keret még erősebb is a korábbiaknál.
A gyakorlatban mégsem működik, amit írsz, mert egyre kevesebb a világklasszis, aki különbséget tudna tenni a felső-középmezőnnyel szemben. Ezért van elméletileg még mindig versenyben a féltávnál a Sevilla és az Atletico Madrid. Attól, hogy drágultak a játékosok, attól még nem lettek jobbak. Akkor működne, amit írsz, ha Dembelé jobb játékos lenne Rivaldónál vagy Ronaldinhónál, mert több pénzbe került. De nem jobb, az árak mentek fölfelé, nem a minőség. Ezért sem reális a 100 pont. Majd ha lesz olyan játékos, aki megéri a temérdek pénzt, és helyettesíteni tudja majd Messit, vagy Xavi, Iniesta örökébe tud lépni, majd reális lesz újra a 100 pont. De jelenleg a nagy pénzekért csak de Jongot meg Dembelét kap az ember.

A második bekezdés meg komolyan vehetetlen. Nincs középpályánk, 10 éve meg vitathatóan a valaha volt legjobb középpálya játszott a Barcelonában. Összehasonlíthatatlanul gyengébb kerettel dolgozik Valverde, ami persze részben az ő hibája is, több értékes játékos is távozott miatta (Paulinho, Alcacer, Mina).
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.11. 15:31:38

De azt elfelejtitek, h9gy Pepnel az a keret fiatal volt, hiaba jatszott egyutt Xavival, In8vel, ok akkor ifik voltak.

Most Xavi egy kioregedo csapathoz jonne, akikkel mellesleg 10 evet egyutt jatszott. Semmi haszna nem lenne a csapat szamara. Nekunk persze igen, mert biztosan szep jatekot hozna a csapathoz.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.11. 15:17:54

Ha jól emlékszem, 2014-15 fordulójan épp Xavi volt az, aki elkapta Messit a Sociedad elleni meccs után, és beszélt a fejével. A többi történelem.
Ebből kiindulva a tekintélye kétségtelen meglenne, efelől nincs kétségem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.11. 15:08:42

csababarca írta:Mondjuk Zidane Ramossal játszott csak együtt, Xavi meg Piqué, Busi, Messi, Alba fogattal tevékenyen.
Kicsit más a helyzet szerintem, nem hasonlítanám össze.

Tőlem jöhet Xavi, EV-nél mindenki jobb lenne jelen helyzetben, kérdés, hogy Xavi hosszútávon meg tudja e tenni azokat a döntéseket (Busi,Piqué kirakása, vagy háttérbe szorítása), ami elősegítenék a csapatot.
Mert most tök jól hangzik, hogy majd rá hallgatnak Messiék, de ezt nem lehet garantálni.
Valóban, de azok előtt is megvolt/megvan a tekintélye, akik ugyan nem voltak a csapattársai, de Real húzóemberei és hangadói lettek. Talán a legfontosabb megemlíteni CR-t: Benitezzel nagyon nem működött a kémia, ha nem jön Zidane, akkor valószínű, hogy két évvel korábban távozott volna már. Vagy amikor felmerült tavaly, hogy Conte lenne az új edzőjük, aztán jött is Ramostól egy olyan nyilatkozat, amelynek burkoltan az volt az üzenete: nem kérjük.
Real Madrid edzőnek is ugyanolyan hálátlan feladat lenni, mint itt, sőt, még talán nehezebb, több a nehezen kezelhető játékos, Perez is kevésbé türelmes, mint mojduk Bartomeu. Zidane személyében azonban megtalálták a tökéletes embert a posztra. Persze semmi garancia nincs, hogy Xavi nálunk ugyanígy beválna, de nagyobb esélyt látok rá, mint mondjuk Koeman vagy egy külsős esetében.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.01.11. 14:47:32

Jó példa Pep - Xavi+Puyí+Andrés is, ők hárman is tolták együtt. Ezek a hírek másfél évet megkéstek, de legalább végre itt tartunk egyáltalán. Inivel megnézném kettőjüket. :) Az AS írja, hogy keressük a Zidane-unkat, de már Guardiolával megvolt, Zidane 2.0 :) Csak magasabb kvalitásban, remélem jön Senor Kócos már hó végén.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.11. 14:39:24

Mondjuk Zidane Ramossal játszott csak együtt, Xavi meg Piqué, Busi, Messi, Alba fogattal tevékenyen.
Kicsit más a helyzet szerintem, nem hasonlítanám össze.

Tőlem jöhet Xavi, EV-nél mindenki jobb lenne jelen helyzetben, kérdés, hogy Xavi hosszútávon meg tudja e tenni azokat a döntéseket (Busi,Piqué kirakása, vagy háttérbe szorítása), ami elősegítenék a csapatot.
Mert most tök jól hangzik, hogy majd rá hallgatnak Messiék, de ezt nem lehet garantálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.11. 14:20:30

ntibi67 írta:Én addig nem ültetném a kispadra Xavit amíg van a csapatban olyan játékos akivel még együtt játszott.
Miért nem? Szerintem nagyobb tekintélye lenne, mint bármelyik külsős edzőnek. Jó példa erre a Real is Zidane esete.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.01.11. 14:09:55

ntibi67 írta:Én addig nem ültetném a kispadra Xavit amíg van a csapatban olyan játékos akivel még együtt játszott.Szerintem meg lehetne környékezni Kloppot nyáron,hátha érdekelné hogy Messivel tudna még dolgozni az utolsó éveiben.
Klopp csapatai a sz.rt is kifutják magukból. Nálunk szerinted ki lenne erre képes?
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.01.11. 13:48:55

Én addig nem ültetném a kispadra Xavit amíg van a csapatban olyan játékos akivel még együtt játszott.Szerintem meg lehetne környékezni Kloppot nyáron,hátha érdekelné hogy Messivel tudna még dolgozni az utolsó éveiben.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.01.11. 13:42:35

Mindegy mit irkálunk ide, a lényeg, hogy a meccs után kiállt mellette egyértelműen a két sztárunk is.Nekik is a legkényelmesebb a Valverde éra. Van kedvem futok, meccset döntök el, ha nincs úgy is jó, mert itt múltam van bőven.

A hétfői vezetőségi döntésre leszek kíváncsi: lesz a többségben annyi bátorság, hogy letegye a voksot az eltakarítása mellett vagy ismét megerősítik miszerint ő az ideális edző a Barcának.
Messiék nyilatkozata róla sok változást nem sejtet.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.01.11. 13:22:09

Vakmacska írta:
LG írta:
Sinya! Igen, van abban igazság, amit írsz, de ebben mutatkozik meg, hogy Valverde nem elég karizmatikus, hogy végig vigye az akaratát..
Én azt is megkérdőjelezem, hogy egyáltalán van-e akarata. Szerintem az elképzelései is elég zavarosak, és képtelen átadni a játékosoknak, vagy olyan dolgokat kért tőlük, ami teljesen idegen.
Én is a nagyon gyenge karizmát látom nála. Egy ember lehet szakmailag kiváló, de ha azt nem tudja átadni, az pedagógilag semmit nem ér. Sajnos ő ilyen. Nagyon jó tükör volt a mostani - Atletico - meccs. Mutatták Valverdét, s mutatták Simeonét. Megdöbbentő ellentét. Amikor tüzelni kellett volna a barcát, kétségbe esett arcot láttak a játékosok. Szerintem ilyen embernek más állást kell választani.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.11. 13:06:37

LG írta:
Sinya! Igen, van abban igazság, amit írsz, de ebben mutatkozik meg, hogy Valverde nem elég karizmatikus, hogy végig vigye az akaratát..
Én azt is megkérdőjelezem, hogy egyáltalán van-e akarata. Szerintem az elképzelései is elég zavarosak, és képtelen átadni a játékosoknak, vagy olyan dolgokat kért tőlük, ami teljesen idegen.
Nem a posztján játszat játékosokat, ad-hoc módszerrel talál ki valami taktikaféleséget.
Mintha egy szemészorvostól várná el, hogy végezen el egy vakbélműtétet: tudja hol a vakbél, tudja használni a szikét is, fel tudja vágni a hasat, valszeg ki is tudja vágni a vakbelet, de könnyen lehet, hogy a beteg meghal.
Itt is ez a helyzet.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1977
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.11. 12:02:04

Barca_10 írta:nem véletlen hogy az öltözőben is akkor volt rend utoljára mikor Xavi még itt volt. Neki szerintem van akkora respectje Barcelonában mint ZZ-nek Madridban, helyre tudná tenni Piquét és társait.
jah, nem véletlen, hogy Lucho befűzte még egy szezonra, amikor idejött. valószínűleg nem az volt neki az égetően fontos, hogy Xavi be tudjon állni 1-1 meccsen fél órákra, hanem az, h az öltöző legfontosabb embere a szövetségese volt, és tudott közvetíteni a felek között.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.11. 11:51:36

nem véletlen hogy az öltözőben is akkor volt rend utoljára mikor Xavi még itt volt. Neki szerintem van akkora respectje Barcelonában mint ZZ-nek Madridban, helyre tudná tenni Piquét és társait. Azt pedig a culék sem néznék el ha Xavit is ennyire semmibe vennék mint Valverdét.
Hogy taktikailag mennyire felkészült nos ez kérdéses. Játékosállományban megvagyunk, és Xavi a fél pályafutását Pep mellett töltötte, ergo tudja kezelni a fiatalokat. Ha jön nyáron tőlem Dembele is kapna egy utolsó utáni esélyt.

Valverdével azóta hanyatlunk mióta focit akar játszatni. Az első szezont minden nehézség ellenére jól menedzselte, jött 2 kupa, Rómát leszámítva eredményesek voltunk-és undorító volt a játék.Aztán átállt 433-ra-hogy felsőbb döntés volt vagy az övé nem tudjuk-azóta sem eredmény sem foci nincs. Alena nyilatkozata sok mindent elárul róla, így ne lepődjünk meg ha besülünk a Messi-korszak után.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1977
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.11. 11:45:43

Sinya22 írta:
LG írta:
Sinya! Igen, van abban igazság, amit írsz, de ebben mutatkozik meg, hogy Valverde nem elég karizmatikus, hogy végig vigye az akaratát. Xaviban bízom, hogy az lenne, sőt, remélem csak úgy vállalja el a pozíciót, ha a szabadkezet kap a vezetőségtől, nem pedig bábnak jönne.
Igen,valami ilyesmire gondoltam. Van EV elképzelése(vagy inkább volt,azóta sodródik inkább),meg van a klub elképzelése. És a kettő nem passzol. Szóval EV nem rossz edző. Csak nem idevaló. Ahogy pl Benitezt se szerették odaát. Attól ő még nem rossz edző,csak nem a Realba való. El is lett küldve,és nem hagyták 3 szezonon át.
jól leírtátok. Xavinak örülnék, sztem ide egy Pep vagy Xavi-szerű arcra van szükség ahhoz, hogy a nagy öregeink vmi újfajta motivációra leljenek, egy Klopp-féle külsős arc idehozatala könnyen visszájára sülhet el.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.01.11. 11:27:12

LG írta:
Sinya! Igen, van abban igazság, amit írsz, de ebben mutatkozik meg, hogy Valverde nem elég karizmatikus, hogy végig vigye az akaratát. Xaviban bízom, hogy az lenne, sőt, remélem csak úgy vállalja el a pozíciót, ha a szabadkezet kap a vezetőségtől, nem pedig bábnak jönne.
Igen,valami ilyesmire gondoltam. Van EV elképzelése(vagy inkább volt,azóta sodródik inkább),meg van a klub elképzelése. És a kettő nem passzol. Szóval EV nem rossz edző. Csak nem idevaló. Ahogy pl Benitezt se szerették odaát. Attól ő még nem rossz edző,csak nem a Realba való. El is lett küldve,és nem hagyták 3 szezonon át.

Xaviról meg annyit,hogy lehet korai lenne ha elvállalná,de nagyobb türelmet kapna,mint mondjuk bármelyik másik edző. Nekem van olyan érzésem,hogy meg fogják győzni a nyárig,hogy ugorjon fejest. Hamarabb csak akkor,ha valami megint beüt,és mondjuk kiesünk a Napoli ellen. Azt már nem viselné el Barto sem. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.11. 11:15:56

Ha Xavi és Koeman közül kell megválasztani az új edzőt, nálam egyértelműen az előbbi. A holland edzőként sajnos semmi komolyabb áttörést nem tudott elérni, szerintem semmivel sem lennénk előbbre vele, mint Valverdével. Xavi pedig nagy kérdőjel, de ha az utóbbi éveket megnézzük, a mélyvízbe bedobott fiatal edzők jól teljesítettek, a nagy öregek pedig egyre kevésbé tudják tartani velük a lépést. Kivétel persze van, de én megadnám Xavinak a bizalmat. Akár már most, szezon közben is... persze erre tudom, hogy kicsi az esély, meg ugye még papíron abszolút versenyben vagyunk a bajnokságért és a BL-ért is, csakhogy egyikben sem hiszek, ha Valverde marad az edző.

Sinya! Igen, van abban igazság, amit írsz, de ebben mutatkozik meg, hogy Valverde nem elég karizmatikus, hogy végig vigye az akaratát. Xaviban bízom, hogy az lenne, sőt, remélem csak úgy vállalja el a pozíciót, ha a szabadkezet kap a vezetőségtől, nem pedig bábnak jönne.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.01.11. 11:05:38

Az sem feltétlenül igaz,hogy EV-nek nincs elképzelése. Az első szezonban volt neki,csak nem maradhatott,mert vettünk 2 száz milliós embert,akinek játszania kellett,plusz az se túl Barcás hogy 4 középpályással játszottunk,amiből 3 inkább védekező volt,még ha Paulinho aztán be is talált párszor. Aztán megint vettünk egy 3. száz milliós embert is,ő se hiszem hogy EV kérése volt. :D

Nem védeni akarom,csak a legnagyobb baj szerintem,hogy úgy hoztuk ide,mintha nem is lett volna szó arról,hogy na hogyan is lesz akkor? Azóta meg már rég fel kellett volna állítani,nem csak a 2 bl égés miatt,hanem mert látszik hogy semerre sem haladunk. Sok gólt kapunk,otthon is egyre több csapat dolgoz ki ziccereket,holott tényleg nincs rossz keretünk. A szezon végén fix hogy távozik,nem csak a Xavi-s hír miatt gondolom ezt,szerintem neki is elege van már,nem csak a szurkolók nagy részének. Aztán amilyen furcsa a foci,meg a sors,nehogy pont akkor nyerjen egy bl-t,amikor senki se számít rá. Bármi benne van.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.11. 09:53:01

Több fogalom keveredik itt. Van az EREDMÉNYES játék, amely trófeákban testesül meg. Van a SZÉP játék, amit a szurkoló élvez. Van a CSÚCS BARCA foci, ami a szépnek egy speciális formája. Van a TUDATOS foci, aminél lehet tudni, hogy az edző utasításának megfelelően ki mit mikot miért csinál. Van a LELKES foci, amikor minden játékos az elsőtől az utolsó perceg mindent belead. Valverdeé egyik sem. Az övé az ESETLEGES foci, amikor összejöhet vagy nem, amikor egyéni bravurok és bakik vannak, miden a játékosok nem fejlesztett tudásától és attól függ, hogy van-e kedvük támadni és hogy melyik játékos szimpatikus nekik, mert az kaphat labdát és hogy megérti-e az egyik védő, hogy mit csinál a másik. Na ebből van nekem elegem. Tudom, hogy a CSÚCS BARCAra már nem számíthatok, de a többi valamelyike összejöhet, ha rend és hozzáértés van.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.01.11. 09:10:12

2000-ben a Depor 69 ponttal lett bajnok, mi 64 ponttal lettünk másodikok. Amit a csapat a csúcson művelt, az sporttörténelmi magaslat, és nem lehet egy általános mérce. Most féltávnál 40 pontunk van, lassan a Barcelona is, a Real Madrid is visszazökken a reális kerékvágásba, egy nem akármilyen sporttörténelmi csimborasszó után. A Madrid egész vállalhatóan túlélte Ronaldo elvesztését. Nekünk is szembe kell majd nézni Messi elvesztésével. A 100 pontos szezonokat, mint mércét, el kell felejteni,
Csak azt felejtetted el, hogy közben eltelt 20 év és valami megváltozott. Elég csak a Milanra gondolni Európa (a világ) legjobb csapata volt, ma már sima olasz középcsapat. Míg korábban a Valencia is megengedhette magának, hogy több klasszis játékosa legyen, ma már ezt nem teheti meg. Szóval szerintem a 100 pont körüli elvárás a reális. Nem pedig a 70 pont.

Ami Valverde csapatot illeti a korábbi edzők se kaptak jobb csapatot nála, sőt a játékosok összetételét illetőleg azt kell mondjam, még talán a mostani keret még erősebb is a korábbiaknál.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.11. 03:11:02

Ha be mehetnék az öltözőbe, egy nevet említenék a srácoknak:
INIESTA


Utolsó másodpercekben gól a Chelsea ellen..ÉS emellett gólt lőtt a következő évben a VB döntőn az utolsó percben.
Mindezt középpályásként, mikor Ő sohasem a gólokról volt híres.
Azt hiszem ez az elszántság, kitartás hiányzik a mai gárdából.
Ez a mentalitás hiányzik, a végsőkig küzdés, és kitartás, és a győzelemben hit.
A Chelsea ellen sem csak azért jutottunk tovább, mert jobbak voltunk, hanem mert KÜZDÖTTÜNK érte.
Sajnos ez szállt el, főleg a Valverde-érával. Ha hasonló felfogásban mentünk volna ki a Liverpool ellen, mint a Chelsea ellen 2009-ben, akkor nem lett volna kérdés, hogy tovább jutunk, és játszunk egy izgalmas 3-2-t.
Most meg mintha az egész bagázs a lúzer szerepre lenne folyamatosan hivatott, pedig nem akárkikről beszélünk.Mintha az egész csapat az "IGEN, mi meg tudjuk csinálni" helyett a "Sokkal jobbak nálunk, örüljünk ha esélyünk meglesz" hangulatra váltott volna.

És itt jön az edző, mint fő motivátor szerepe. Ha a csapatot el is hagyja a remény, az edzőnek kellene vissza rántani a srácokat a meccsbe, ez lenne a feladata.
Ehelyett a Valverde-érát végig a "Fú bakker, simán kapunk 3/4 gólt" hangulat, és önbizalom jellemezte.

Én a mostani keretet nézve, tolnék egy All in-t egy Klopp féle elmebeteg motivátorba, aki emellett csapatot is tud építeni.(nézzük meg honnan hova juttatta a Dortmundot, és most a Liverpoolt)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.10. 23:52:50

Én mindenesetre örülnék neki, ha Messi utolsó aktív éveiben Xavi lenne az edző. Jöjjön csak minél hamarabb, legalább megint várni fogom a meccseken, nem úgy, mint most Valverdénél. Persze, aztán lehet, hogy bukna, de abban biztos vagyok, hogy ha jönne, lenne koncepciója, amit megpróbálna megvalósítani. És inkább bukjunk úgy, hogy próbálkozunk, mint úgy, ahogy Velverdével, színtelenül-szagtalanul.
Válasz küldése