Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.04.19. 08:43:49

szerintem meg iszonyatosan torzított és megszépített ez a "bezzeg régen" nosztalgiázás, aminek keretében ilyenek kerülnek leírásra, hogy "régen sosem akartam felállni a tévé elől." hát, én emlékszek a gyűlöletözönre Rijkaard ellen, aki mindent játszott, csak épp biztonsági játékot nem, de koncepció nélkülivé válva jöttek a vereségek meg az égések - régen volt, de nekem nem az rémlik, hogy elégedetten csettintettek a fórumozók, hogy "hát igen, kikaptunk, de LEGALÁBB szépen akart játszani." ment a Rijkaard takarodj.

Guardiola űrfocija egyszeri és megismételhetetlen volt, a csillagok egyszer úgy álltak össze az életben, hogy egyszerre volt egy csúcsformában lévő Busquets - Xavi - Iniesta - Messi tengelye, elől Henryvel, hátul meg Puyollal, annak az embernek, aki arra született, hogy a Barca edzője legyen. Ez az unikális szituáció lehetővé tette EGY BIZONYOS IDŐRE azt a fajta játékot, amit minden meccsen jó volt nézni. de ugyanúgy az esetében is igaz volt, hogy csomószor ment a fanyalgás (főleg a 2. és 4. szezonjában), mondván ez az impotens tilitoli nézhetetlen (mert volt, hogy tényleg az volt), nem tud váltani Pep, makacs, nem erre van szükség, fejlődni kéne, stb. a "fú de király volt mindig minden" dolog ebben az esetben sem áll, pedig az tényleg egy egyszeri csillagállás volt.

Martinoról nem kell sokat beszélni, 0 koncepció volt, de ő hagyta játszani azt a szintén nem gyenge keretet - eredménye az lett, hogy nem nyertünk semmit (a kupára most hirtelen nem emlékszek...). Fórumhangulat kapcsán megint csak nem a "de jó, hogy engedte őket játszani, maradjon csak az öreg, mert erre van szükségem" mondatok rémlenek...

Enrique Barcája is rengeteg sarat és fanyalgást kapott, leszámítva az első szezonjának második felét, amikor szintén nagyon összeállt valami és tripláztunk.

bevallom, kicsit álszentnek érzem, amikor azt mondja egy Barca szurkoló, hogy neki a szép játék az elsődleges, mert az lehet, hogy tényleg hozzászokott a szép játékhoz bizonyos időszakban, csak amihez még inkább hozzászokott és következésképp el is várja, az a győzelem, és pl. a fórumon óriási elégedetlenség van, ha ez nem jön össze BÁRKI ELLEN. mert hogy az alap kiindulás az, hogy a Barca minden meccsen esélyes és győzni megy fel. és valóban: Valverde elég nagy nyomás alatt dolgozik, a vezetőség részéről (aki a munkáltatója) a liga és a kupa alap elvárás ennyi elköltött pénz után, ilyen kerettel, és már lassan ez a BL-re is igaz. nem hinném, hogy kevesebben nézik a barcát összességében a világon EV alatt, és emiatt pénzkiesések lennének, azt viszont megérzik a klubnál, ha egy rossz energiabeosztás miatt kizúgnak a BL-ből. és neki ezt kell szem előtt tartania.

kérdezem én, mi a garancia arra, hogy ha sokkal többet "engedné a csapatot játszani", akkor nem pukkannak ki a fiúk pont akkorra, amikor teljesíteni kéne? szerintem naiv és grandiózus feltételezés, hogy akkor is ugyan itt tartanánk eredményeket tekintve (vagyis: liga a zsebben, BL-ben veretlenség és elődöntő, kupadöntő), ha energiát nem kímélve, szinte minden meccsen hajtjuk az ellenfelet meg a 4-0-ás eredményt.

nem tudjuk bizonyítani, de azért a gyanúperrel élhetünk - tudván, hogy mindennek ára van -, hogy nem ugyanez lenne a helyzet. lehet például, hogy egy top3-mas testépítő is bazi erős, de ha olyankor is 400 kilóval akar guggolni, amikor erre épp semmi szükség nincs, akkor jó eséllyel megsérül, aztán cseszheti a versenyét, amikor toppon kéne lennie. az pedig most nem igaz, hogy EV "sosem guggolna 400 kilóval", mert szerintem látszik, hogy ez a csapat most bivaly erős. azon túl, hogy persze motiváltak nagyon a srácok, ami kell, a védelem és a középpálya iszonyatosan egyben van, rögzített szitukból pedig azt sem tudom, mikor kaptunk gólt utoljára. United elleni párharc elég nagy igazolása volt jelen esetben EV-nek, amikor tökéletesen meccselve, az energiát beosztva, felmosta a pályát összességében a Uniteddel, és prezentálta a két csapat közti tudáskülönbséget.

nyilván nem tökéletes ez a csávó sem, és ha mondjuk vmi gáz körülmények között megint kiesünk a BL-ből, akkor bőven lehet majd támadni, de én magam úgy látom, hogy az a kompromisszum, amit meghoz időnként a biztonsági focival, abszolút vállalható és szükséges volt eddig, és én most nem tudok jobb opciót nála a kispadra.

hozzáteszem, ez a biztonsági foci egy definiálatlan fogalom, tartalmatlan lózung, amivel mi, szurkolók dobálózunk. nem teszünk hozzá semmi adatot meg statot többnyire, mondjuk h kevesebb támadást indítottunk volna, kevesebb felvállalt 1-1 lett volna, több vkp a pályán, kevesebb ziccer vagy mittudomén - érzésből mondjuk rá, az alapján, hogy mennyire volt szórakoztató a tévé előtt ülni, ami néha igaz lehet, de az intuíció könnyen torzít, ezt tudjuk. abba is bele lehet kötni, hogy tényleg ez van-e többségben EV esetében, vagy amúgy ha utánaszámolnánk, nem is lenne olyan nagy különbség az idei szezonban az atomjó, az uncsi meg a vállalhatatlan meccseink között. személy szerint például, rég láttam ennyiszer leiskolázni a madridot, és nekem ezen az sem változtat sokat, hogy idén szétestek, mert Zidanenak is fújta ki az orrát.

persze senkinek a véleményét nem akarom megváltoztatni, meg nem is tudom, lehet vágyakozni a konstant űrfoci plusz megnyerünk mindent kombinációra, de a valóság az, hogy ez, néhány kivételes időszakot leszámítva, nem szokott összejönni, és ezzel a vágyakozással csak saját magának keseríti meg a szájízét a szurkoló.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.04.18. 15:49:02

Egyet értek az előttem szólókkal. Én pl. azért is haragszom rá, mert néha, mikor engedi a csapatot, akkor látszik, hogy brutálisan erősek, látványosak és egyben eredményesek tudunk lenni, de 90 százalékban biztonsági játékot erőltet rá a csapatra, sokszor teljesen indokolatlanul. Nem azt mondom, hogy nem kell óvatosnak lenni, de nagyon túltolja.
Talán, ha idén tényleg sikerülne mindent behúzni, akkor lekerülne róla a nyomás nagy része, és talán jövőre tökösebb lenne már.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.04.18. 12:48:49

Tim írta: Nekem Ernő bá' egy kicsit olyan mintha ebédre főtt krumplit adnának. Meg lehet enni, de azért nem az igazi. Tudom hogy kisebbségben leszek a véleményemmel, de nekem fontosabb a látványos, élvezhető játék mint a biztos győzelem. Meccs közben simán ki lehet menni vacsorát csinálni, borotválkozni, nem maradok le semmiről.:mrgreen:
Pontosan ezt próbáltam én is a véleményemnél kifejteni, hogy nem EV-t szídom, sok mindent nagyon jól csinál, de a 2 éve alatt 5-6 alkalomra ha emlékszem, amikor azt éreztem meccsnézés közben, mint az előtte lévő néhány évben szinte minden meccsen. Dehát ez van, egyből jött valaki, aki belém áll, hogy 'de akkor ki más' :D
De kívánom EV-nek, ha összeáll egy még ütőképesebb, összeszokottab keret, új arcokkal, talán még támadóbb szellemiségben tudja játszatni a csapatot és megint fel se akarjunk állni a TV elől.. :wink:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.17. 21:09:19

Na jó, egy igazi férfi vállalja a hibáit :D
Természetesen az Ajax edzőjére gondoltam ,de valamiért Bosz neve ugrott be (mellesleg ő is volt ott edző). Bár lehet hogy ezzel a brigáddal Bosz mester is nyerne ezt-azt.
Nekem Ernő bá' egy kicsit olyan mintha ebédre főtt krumplit adnának. Meg lehet enni, de azért nem az igazi. Tudom hogy kisebbségben leszek a véleményemmel, de nekem fontosabb a látványos, élvezhető játék mint a biztos győzelem. Meccs közben simán ki lehet menni vacsorát csinálni, borotválkozni, nem maradok le semmiről.
És most kinyitom az esernyőt hogy védjem magam a rám zúduló negatív kommentektől. :mrgreen:
Kép
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.04.17. 18:16:03

MatyiG írta:Hoppá, én azt hittem valamiért, hogy ő az Ajax edzője. :D Erik ten Hagra gondoltam, mint ígéretes. :D
Minden kopasz holland edző egyforma :mrgreen: :mrgreen:
Nero. írta:Sampaoli :lol:
múltkor pont elgondolkodtam rajta hogy vele meg mi lett azóta :lol: Dél-Amerikában dolgozik valahol úgy rémlik
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.17. 17:44:22

Sampaoli :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.17. 17:40:15

Hoppá, én azt hittem valamiért, hogy ő az Ajax edzője. :D Erik ten Hagra gondoltam, mint ígéretes. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.17. 17:35:57

MesQueUnClub írta:Honnan merült fel a neve :D
A neve alapján ő a tökéletes ember az öltöző irányítására. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.17. 17:35:41

Tehát most akkor valami tökéletes edzőt kerestek,aki Messihez hasonló ufó? :D Csak mert akkor sok sikert,én még nem láttam tökéletes edzőt. Amint jön valami név,rögtön bedob valaki 3 ellenérvet,ahogy EV ellen is be lehet,csak épp nagy eséllyel ő vezeti vissza a Barcát Európa elitjébe,vagy akár csúcsára,ha meglesz a BL.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2019.04.17. 17:37:27-kor.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.04.17. 17:29:40

Bosz? Aki megbukott a Dortmundnál aztán most Leverkusenben van? Honnan merült fel a neve :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.17. 17:20:05

Peter Bosz tényleg ígéretesnek tűnik. Alternatívaként feljöhet még Jordi Cruyff, Sarri vagy Setién neve is.

Teszem hozzá, biztosan maradni fog még jövőre EV, és ha elhoz jövőre egy BL-t vagy Ligát, maradni fog utána is, aztán jön Xavi az elnökváltáskor.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.17. 16:56:26

herlius írta:
Uh...oké.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.17. 16:34:31

herlius írta: Jó, de akkor mégis ki lenne az IGAZI Barca edző? Mert Valverde kritizálásában nagyon erős mezőny alakult itt ki, de valódi alternatívát még nem olvastam.
Peter Bosz.

Ez pont olyan mint amikor az az ellenérv a kormány leváltására "na jó, de ki legyen helyette"..
"Ugye hogy nincs jobb, nahát akkor."

Egyébként lazítsatok már egy kicsit, kezditek túltolni.
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.04.17. 16:22:37

geridoss írta: Nem vonjuk kétségbe (vagyis innentől inkább a magam nevében beszélek), hogy rossz edző, abszolút nem állítom azt, hogy kókler. IDE nem illik, de annyira nem, hogy nálam ordít ez az ellentét. Nem tetszik a foci, amit játszat, nem tetszik a filozófia, ami kialakult, nem tetszik az irány. Ezt elmondhatom, vagy mindennek tapsikolni kell, mint Észak-Kóreában?
Azt azért nem tartod furcsának, hogy a csapat tagjai, volt edzői és kulcsjátékosai is csak elismerően nyilatkoznak róla és folyamatosan megjegyzik, hogy Valverde játékfelfogása teljes mértékben illeszkedik a Barca filozófiájához? Nemrég jelent meg pont itt egy interjú Xavi-val, aki lenyilatkozta, hogy Valverde volt a lehető legjobb választás, mert vele visszatért a csapat a saját filozófiájához, amitől az utóbbi években egy kicsit eltávolodott.
Az esetleg nem lehetséges, hogy a te elvárásaid nem illeszkednek teljes mértékben a Barca játkfilozófiájához és olyasmit kérsz számon a csapattól, ami nem feltétlenül jellemző rá? Veled ellentétben ugyanis én nem látok akkora éles váltást a Barca játékában a korábbi évekhez képest, amitől számomra kevésbé lenne szórakoztató a játékunk. Nyilván Ronaldinho vagy Neymar idejében több "színezés" volt a játékban, de ezek olyan egyéni adalékok, amiket egyetlen edző sem tud leoktatni már kész játékosoknak.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.04.17. 16:14:39

dkveszta87 írta:Előbb soroltam két volt játékost (Xavi, Iniesta), de akár Pep ismét (nem elképzelhetetlen, hogy visszatérne egyszer), és az idő előrehaladtával a kiöregedő volt játékosok (egyszer akár Messi is), illetve az utánpótlásunknál felbukkanó olyan személyek mint Tito.
Ez természetesen nem jelenti azt, hogy aki magas színvonalú játékos volt, az jó edző is lesz (lásd pl. Maradona) de nálunk azért nehezebb a helyzet szerintem, mint más kluboknál, hogy a játékosnak és edzőnek is kell passzolnia a csapathoz, legyen akármekkora sztár (lásd Ibra 1 évig volt csak). Nem okoskodni akartam, csak a véleményemet mondtam el.
VALÓDI alternatívákat kérdeztem, ami azonnali megoldást jelenthet, nem egy 4-5 év múlva (talán) megvalósítható dolgot. Pep többször, több helyen lenyilatkozta, hogy soha nem tér vissza a Barca kispadjára és a jellemét ismerve kétlem, hogy ezt a véleményét megváltoztatná. Ami Tito-t illeti: hát én őszintén szólva nem voltam elájulva a játékunktól az ő edzősködése alatt. Nem kétlem, hogy jó szakember volt, de nem éreztem azt, hogy a csapat annyira megszakadt volna a sikerekért az ő idejében. A játékosok nyilván kedvelték, de inkább amolyan jóhaver viszonyt éreztem a csapatnál, ami nem feltétlenül tett jót az éles meccseken. A motivációt soha nem éreztem az erős oldalának. Nyilván én is csak a véleményemet mondom el, nincs azzal semmi gond, ha ez történetesen nem egyezik másokéval.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.17. 15:43:15

Hagyjad, futballvak vagy, úgysem értik meg, ennél értelmesebben pedig nagyon nehéz leírni, mint az utóbbi két oldalon megtettük hárman-négyen, pedig isten lássa lelkem, mindent beleadtam :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2019.04.17. 15:45:56-kor.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.04.17. 15:38:36

herlius írta:
dkveszta87 írta:...alapvetően kedvelném őt, de nem őt képzelem el mint igazi Barca edzőt a kispadra.
Jó, de akkor mégis ki lenne az IGAZI Barca edző? Mert Valverde kritizálásában nagyon erős mezőny alakult itt ki, de valódi alternatívát még nem olvastam.
Előbb soroltam két volt játékost (Xavi, Iniesta), de akár Pep ismét (nem elképzelhetetlen, hogy visszatérne egyszer), és az idő előrehaladtával a kiöregedő volt játékosok (egyszer akár Messi is), illetve az utánpótlásunknál felbukkanó olyan személyek mint Tito.
Ez természetesen nem jelenti azt, hogy aki magas színvonalú játékos volt, az jó edző is lesz (lásd pl. Maradona) de nálunk azért nehezebb a helyzet szerintem, mint más kluboknál, hogy a játékosnak és edzőnek is kell passzolnia a csapathoz, legyen akármekkora sztár (lásd Ibra 1 évig volt csak). Nem okoskodni akartam, csak a véleményemet mondtam el.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.17. 15:36:00

herlius írta:
dkveszta87 írta:...alapvetően kedvelném őt, de nem őt képzelem el mint igazi Barca edzőt a kispadra.
Jó, de akkor mégis ki lenne az IGAZI Barca edző? Mert Valverde kritizálásában nagyon erős mezőny alakult itt ki, de valódi alternatívát még nem olvastam.
Az nem a mi dolgunk, hogy megtaláljuk az utódot, van a klubnál erre a szerepkörre néhány ember. Mi csak azt mondhatjuk el, hogy nem tetszik az, amit Valverdével látunk.

Nem vonjuk kétségbe (vagyis innentől inkább a magam nevében beszélek), hogy rossz edző, abszolút nem állítom azt, hogy kókler. IDE nem illik, de annyira nem, hogy nálam ordít ez az ellentét. Nem tetszik a foci, amit játszat, nem tetszik a filozófia, ami kialakult, nem tetszik az irány. Ezt elmondhatom, vagy mindennek tapsikolni kell, mint Észak-Kóreában?

Nem tudom, hogy ki lenne alkalmas, csak azt, hogy ő nem. Szerintem.

Az szokott itt lenni felhozva, hogy az elmúlt két évben nem úgy ülünk le meccset nézni, mint előtte, mert tudom, hogy nagyon kicsi az esély rá, hogy jól fogok szórakozni. Persze ha jönnek az eredmények, kupák, akkor el tudom valamennyire vonatkoztatni tőle, de soha nem fogom ezt a focit szeretni, nyerjünk akármit.

Ha idén triplázunk, akkor is az lesz a véleményem, hogy - bár a tavalyi szezonhoz képest valamennyivel azért jobb a helyzet - a meccseink nagy része nézhetetlen semmi.

És nem érdekel, hogy melyik csapat játszik szebben vagy attraktívabban, rohadtul nem érdekel más csapat, én nem más csapatnak szurkolok, hanem a Barcelonának. És ez a generáció képes szép és kreatív játékra. Bilbaoban oké volt, hogy mindegy hogyan, csak nyerjenek. De ez nem a Bilbao, itt szépen is KELL játszani.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.04.17. 14:28:38

dkveszta87 írta:...alapvetően kedvelném őt, de nem őt képzelem el mint igazi Barca edzőt a kispadra.
Jó, de akkor mégis ki lenne az IGAZI Barca edző? Mert Valverde kritizálásában nagyon erős mezőny alakult itt ki, de valódi alternatívát még nem olvastam.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.04.17. 14:20:46

Cestus írta:
dkveszta87 írta:Számomra abban a pillanatban indulhat Valverde, amint beérik egy Xavi vagy Iniesta edzői posztra.
Csak aztán nehogy Xavi vagy Iniesta egy szteroidokon felhízlalt Valverde legyen végül, aki még tőle is pragmatikusabb, minimalistább célfocit játszat. :D Zidane is hatalmas mágus volt játékosként, aztán látjuk már évek óta, hogyan vélekedik a fociról, mint edző.

Jó, nem mondom, hogy ez lesz, de azért kemény lenne.
Azt azért nem hinném, azóta is követem Xavi és Ini nyilatkozatait, írásos vagy képi formában és ez mind a kettő u.a. a végtelenül szerény srác, mint előtte..bár soha ne mondd, hogy soha, de remélem nem változnak meg és egyszer mint edzők is csúcsra érnek az FCB kispadján szép, Barcás focival :D
Xavi egyébként nyilatkozott is anno még a Mourinho féle MU-ról, hogy ugyan tiszteli Mourinhot, de ő azt a focit sosem játszatná.. :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.17. 14:11:44

dkveszta87 írta:Számomra abban a pillanatban indulhat Valverde, amint beérik egy Xavi vagy Iniesta edzői posztra.
Csak aztán nehogy Xavi vagy Iniesta egy szteroidokon felhízlalt Valverde legyen végül, aki még tőle is pragmatikusabb, minimalistább célfocit játszat. :D Zidane is hatalmas mágus volt játékosként, aztán látjuk már évek óta, hogyan vélekedik a fociról, mint edző.

Jó, nem mondom, hogy ez lesz, de azért kemény lenne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.04.17. 14:00:28

Számomra abban a pillanatban indulhat Valverde, amint beérik egy Xavi vagy Iniesta edzői posztra. Hozta a vezetőség, mert illik a Barca filozófiához - labdatartásban nem kétséges, de számomra nem az az attraktív, gyors, tempós támadójáték sokkal több ritmusváltással rajzolódik ki, amit mindig is szerettem a Barcában, immáron több mint 20 éve. Nem lehet folyamatosan azon a szinten tolni, mint Peppel, van mindig minden csapatnak jobb és rosszabb időszaka, de ez a 'unalmas' járatás, ez kikészít sokszor. A védekezés általában stabil, a kp szintén és bár igaz, hogy nincs még meg a Xavi - Iniesta pótlás teljes mértékben, de azért VE nem mondhatja, hogy szegény ember vízzel főz, mint első szezonjában, amilyen volt a játékosállomány..alapvetően kedvelném őt, de nem őt képzelem el mint igazi Barca edzőt a kispadra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.17. 13:26:16

drobika írta: Ha már személy szerint meg lettem szólítva! Én is esküszöm nem értem, hogy miért kell személyeskedni? Ha valaki nem ért valakivel egyet, az baj? Az útálja a másikat jó magyar szokás szerint? Elképzelhetetlen, hogy az is ember, és az is jót akar?
Ezeket fejezd már be. Akárhányszor valaki utal a hsz-eidre, jösz ezzel a sértődősdivel, baromi unalmas.

Szerintem is a Roma elleni kiesés nagyobb égés, mint a felsoroltak. Az már egy 90%-ban megnyert párharc volt, de elfelejtettük, hogy van még hátra 90 perc. Valverde meg nem volt hajlandó addig változtani, amíg nem égett a ház.
Azért a 7-0-ás Bayern jóval komolyabb szint, mint a Roma, akkor nagyon ment nekik, nekünk meg egy komolyabb edző-probléma is bejött abban a szezonban.

Nem hiszem, hogy egy esetleges tripla után annyira lenne istenítve Valverde, mint Pep vagy Lucho, nézhetetlen játékkal, sok megkérdőjelezhető (és sokszor bosszantó) edzői húzással, de hozza az eredményeket. 1 beégése volt, de az nagyon komoly. A Roma elleni kiesésre nincs mentség.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.17. 12:42:45

@Nero, elmész nagyon rossz irányba, remélem érzed, h mellélőttél ezzel a hsz-el :)

Nem igazán értem az arcoskodó, személyeskedő hangvételt, de ha ettől nagyobbnak érzed a sajátod, akkor legyen így ;)

Amúgy a “saját szintemen” kifejezésen mit nem értettetek? :)

Azt meg talán eldönthetem, h mit tartok nagyobb égésnek, pedig szurkoltam a UEFA kupában is a csapatnak, a 13. helyen is a bajnokságban, meg a stadionban Münchenben és Párizsban a 0-4-eknél.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.04.17. 12:39:09

Attól nem lesz valaki "hater", hogy következetes marad a véleményét illetően. Sajnos bizonyos emberekre az a jellemző, hogy amikor nem megy a szekér, akkor habzó szájjal osztják, a feltételezett felelőst, amikor meg jó passz van, esetleg nyerünk valamit, minden el van felejtve mintha mi sem történt volna. Persze ettől függetlenül nem biztos, hogy azok a hibák amiket korábban vétett, javítva lettek, egyszerűen jött az eredmény, az adott hibától függetlenül.

Én úgy gondolom, hogy lehet együtt örülni a sikernek, de szabad, lehet, és kell is kritizálni azt amit Valverde esetleg rosszul csinál.

Én is kritikusa vagyok a palinak, nem igazán látom továbbra sem, hogy Ő az "igazi", de szorítok neki, és bízom a sikerességében. Bízom abban, hogy fejlődik, és eléri azt az esztétikus játékszínvonalat, amit sokan hiányolnak.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése