Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2018.01.07. 15:19:35

Nem tudom volt-e már, ha igen bocs.

Santi Nolla (MD director): "Coutinho deserves the support from Barcelona fans. In recent days, he has rejected a €200m offer from Real Madrid and completed his move to Barça by paying some of the transfer fee." [md]
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.07. 15:15:34

Csababarca pont ezt is mondtam, jó az arány, nem is igazoltam volna. Iniesta pótlás meg simán Roberto.

Paulinhot hol hurrogtam le? Látszott odaér a kapuhoz, jó felepítesű, párharcot fog. Be is vált, totál nem érdekel ki tud dekázni, nem cirkusz. Paulinho is el van a labdával, de nem is írtam hogy baj lenne. Most se Coutinhoval kapcsolatban sem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.07. 15:10:06

Bob_Marley írta:Recrea te is tudod mire gondoltam, de akkor tessék hol vannak a brazilok mostanában, Deschamps miért rakja tele a kp-t Kanteval, Pogba visszavonva. Nyilván a taktika is a nagyon fontos, az csapatszint. Én egyéni dolgokat írtam.
Tudom, csak akkor ne ilyen sarkosan fogalmazz már. Brazilok speciel igen jó játékkal és utcahosszal nyerték a vb selejtezőt. Taktikai, technikai képesség ugyanúgy egyéni képesség is.

Deschamps abból főz, amije van, de egykori önmagát betenné most is, abban biztos vagyok, pedig nem volt egy vaddisznó, csak a focisták 90%-a felett állt azzal, h jobban értette a focit náluk :) még mindig ez számít, nem az, h mekkorát ugrasz.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.07. 15:08:38

Bob_Marley írta:Pontrúgas baromi fontos tényező, a csapatvédekezést elfogadom, de az nem mindegy, hogy egyénileg hány labdaszerző ember van. Atletikus képesség, gyorsaság a legfontosabb a mai fociban. Pálcát nem török felette, de ennyiért őrültség volt, hadd ne ugráljon az ember miatta. Se a profil nem olyan, se az ár nem kompatibilis és az szép és jó hogy odatette magát ősszel és szépen otthagyja a Liverpoolt mikor több fronton is harcban állnak.
Bob alapvetően egyetértek sokmindennel, de ha nem gond megkérdezlek. Egy félig nyugdíjba tartó Iniesta mivel tud többet adni egy szöglet kivédekezésénél, mint Coutinho ? Annyi előnye van Donnak, hogy már ősidők óta itt van, viszont fizikálisan a kis brazil most kb toppon van. Arról nem is beszélve, hogy ő 20-25-ról is röhögve eltalálja a kaput.
Biztosan kelleni fog neki pár meccs amig belejön, de ha egy Paula kb úgy beilleszkedett, mintha 5 éve itt lenne, akkor ez Phil-ből is kinézem.
Ha pedig meglesz a beilleszkedés, szentségtörés, de nagyobb hasznunk lesz az érkezőből, mint Iniestából. Pedig a jelenlegi keretből nálam magasan Iniesta a legkedvesebb playám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rikko 2018.01.07. 15:14:16-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.07. 15:08:28

Nem felesleges, mert akármikor igazolunk valakit, aki tud kettőt dekázni, jösz és lehurrogod.
csak mert nem sír a labda, ha hozzáér az illető.

Francia csapatban is jó arány van a Kanték és a játszó emberek között, ezért jók.
Kell mindkettő, ezt dolgozd fel.


Most meg felhozod a brazilokat. oké.
de pl a spanyol válogatott is elég jó volt, és volt hogy egy védekezővel álltak fel, vagy a németeknél se az volt a jellemző '14ben, hogy tankok játszanak.

Még egyszer, kell mindkét típus a sikerhez, az arány megfelelő megtalálása hozza a sikereket.
Minek hozni arra a kp-ra még egy ütközőt, vagy védekezőt, ahol 90%ban olyanok vannak?
Semminek.
Szerencsére racionális a vezetőség, és az edző, és látta mire van szüksége a csapatnak.

De ne izgulj, EV ha úgy van, simán visszarakja a 4 kp-t, Paulával és Rakiticcel, nem fogja szándékosan gyengíteni a csapatot.

részemről vége, majd a pályán beszélnek a srácok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.07. 15:04:16

Bob megint szétrobbantotta a topicot :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.07. 15:00:29

Nyugodj meg, felesleges idegeskedés. A véleményem meg megtartom magamnak, nem kritizálom a tiédet és másét sem. Azt hiszem még is indokoltam, miért nem tartom jó igazolásnak. És igen ha kérded Nzonzit bármikor hoznám.


Recrea te is tudod mire gondoltam, de akkor tessék hol vannak a brazilok mostanában, Deschamps miért rakja tele a kp-t Kanteval, Pogba visszavonva. Nyilván a taktika is a nagyon fontos, az csapatszint. Én egyéni dolgokat írtam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.07. 14:58:23

Bob_Marley írta:Se a profil nem olyan
Mármint ezt úgy érted, hogy nem olyan profil, amit te preferálsz. És ami amúgy élesen szemben áll azzal a játékfilozófiával, amit ez a klub szinte a kezdetektől magáénak vall, és aminek köszönhetően többek között lehengerlő játékkal olyan nyomot hagyott a labdarúgásban, ami kitörölhetetlen. Hála a jó magasságos Istennek, hogy ez a klubprofil szöges ellentéte a te általad szajkózótt profilnak. Én itt ki is szálltam ebből az eszmecseréből.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.07. 14:56:06

Bob_Marley írta:Pontrúgas baromi fontos tényező, a csapatvédekezést elfogadom, de az nem mindegy, hogy egyénileg hány labdaszerző ember van. Atletikus képesség, gyorsaság a legfontosabb a mai fociban. Pálcát nem török felette, de ennyiért őrültség volt, hadd ne ugráljon az ember miatta. Se a profil nem olyan, se az ár nem kompatibilis és az szép és jó hogy odatette magát ősszel és szépen otthagyja a Liverpoolt mikor több fronton is harcban állnak.
Tehát az említett képességek fontosabbak szted, mint a taktikai meg a technikai felkészültség? Bob :D ne akard, h bezárjam a zinternetet. Kevered az atlétika nevű sportággal.

Hol vannak az afrikai csapatok? Még mindig ugyanazok a csapatok nyerik a vb-ket, mint 50 évvel ezelőtt (kivéve ugye mi).
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 14:55:41

https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AF07863
Téli igazolásaink Coutinho előtt.

Ezért is jó, hogy most jött, mivel a sok kétséget el lehet oszlatni, és megtalálni az egyensúlyt, míg ha nyáron jött volna, akkor egy hosszú, VB-s nyár+szünet után, kb szeptemberben indult volna meg ez a folyamat.

Azért szerintem ne essünk át a ló túloldalára sem.
Valverde okosságának köszönhetjük, hogy ilyen jól állunk, ha ennyire foghíjas és sok szempontból vérző keretből ilyen jót ki tudott hozni, akkor nem hiszem probléma lenne egy ilyen nagy erősítés, és hogy sírva adná vissza az edzői papírját így hogy hozzá lesz vágva egy Coutinho és Dembele. :lol:

Alig várom már hogy magára húzza a gránátvörös-kék mezt 8)
Ha minden igaz, hétfőn 7-8 óra között lesz az orvosija, és 10-12 óra körül fogják bemutatni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.07. 14:52:31

Nehogy már egy játékoson múljon a szögletek levédekezése, amikor a csúcsPep foci volt, akkor csak mélynövésűek voltak a csapatban, és mégse kaptunk kirívóan sok gólt pontrúgások után.

Az, hogy nem olyan profil, ezt te akarod eldönteni?
Van Busi,Iniesta,Rakitic,Paulinho,Gomes és most Coutinho a kp-n, azok közül akik használhatóak.
Ebből 4 védekező felfogású, 2 támadóbb.
Ez akkor baj?
Úristen.

Komolyan nem egyszer fogadom meg, hogy nem írok ide, meg nem is olvasom a fórumot, mert még ilyenkor is felszab az egész, pedig örülni kéne az erősödésnek.

nem az a profil...jézus.
miért ki az a profil?
NZonzi aki szétharapja a labdát? vagy ki a búbánat?

A pool le ült velünk tárgyalni, más csapatok, akiknek a játékosaira vágytunk meg se hallgattak.
legjobb opciót igazoltuk le.

tkp profil kellett, ezt akarta a vezetőség, és az edző is. de jó, hogy te itthonról eldöntöd, hogy nem ez a profil kell nekünk.

agyameldobom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.07. 14:43:25

Pontrúgas baromi fontos tényező, a csapatvédekezést elfogadom, de az nem mindegy, hogy egyénileg hány labdaszerző ember van. Atletikus képesség, gyorsaság a legfontosabb a mai fociban. Pálcát nem török felette, de ennyiért őrültség volt, hadd ne ugráljon az ember miatta. Se a profil nem olyan, se az ár nem kompatibilis és az szép és jó hogy odatette magát ősszel és szépen otthagyja a Liverpoolt mikor több fronton is harcban állnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.07. 14:41:42

Bob a védekezésükre gondolt a szögleteknek szerintem, de Suárez, Semedo, Umtiti/Mina, Piqué/Verma és Busi - bár ő inkább csak magas mint jó - elég kéne hogy legyen a jól fejelő járékosok fogására. Ha meg még Paulinho/Rakitic is játszik, akkor végképp, nem kell 10 magas mezőnyjátékos ahhoz, hogy tudjunk pontrúgást védekezni.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.07. 14:41:08

alapbol nem ilyen stilusu jatekost szerettem volna a kpra, hanem verrattit vagy thiagot, de az van, hogy ez a srac vilagklasszis es hatalmasat erosodunk vele. illik hozzank a jateka, es nagyon jol kifog jonni suarezzel es messivel is. hogy biztos most kellett-e o es nem lett volna eleg nyaron? lehetseges, de fogjuk fel egy hosszu eloszezonnak, a kovetkezo idenyt mar teljesen beepitve kezdi ugy hogy azert most is tud mar segiteni nekunk.

az van, hogy en nyaron nagyon pesszimista voltam, es meg most is vannak ketsegeim, de mind az elnok, mind az edzo, es termeszetesen a jatekosok is megmutattak, hogy elkepesztoen erosek vagyunk.

ja, es vegre nem turant meg gomest igazolunk, hanem igazi ertekeket, semedot, dembelet, coutinhot. pedig a korabbi sorba tokeletesen beleillett volna di maria, dragan, es magas fizetesert.

plusz aztmondom, hogy dembele + coutinho > neymar. az o arabol ki is jott a ketto alapara. 105 + 120.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.07. 14:34:28

Bob_Marley írta: Középpályásról volt szó, ahol már klasszikus posztok nincsenek. A szavadat használva pedig elpengetett a középpályánk Coutinho nélkül is. És az egység simán felborulhat egy olyan emberrel aki kevésbé tud védekezni. És nem a méret a lényeg pedig majd szögletnél is jól jön.
de vannak, ha posztok nem is, de szerepkörök mindenképpen.

hagyd már ezeket a szögleteket...
kicsit idén veszélyesebbek vagyunk, de ennyi.
nem ezzel nyertük emg soha a mecseinket, én nem is lesz ez a módi.
akármennyire is akarod.


egyébként meg várjuk meg,hogy működik a csapat vele, mielőtt megint pálcát törünk valaki felett.
csapatvédekezésbe kell beilleszteni, Iniesta is lopja a labdákat, pedig nem egy pitbull. de Xavira is mondható ez.
ez nem autóskártya, hogy 1v1be állnak egymással szemben, és akkor amelyik a nagyobb lóerő az nyer.
sokat számít a fizikum, nem mondom, hogy nem, de a foci ennél összetettebb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.07. 14:31:29

Ronaldinho0408 írta:Én nem félek különösebben attól, hogy felborulna a kp eddigi stabilitása. BL-ben, ahol a leghúzósabb meccseinket fogjuk játszani, ott Coutinho úgysem fog játszani, a spanyol bajnoki ellenfelek elleni meccsek 80%ába pedig simán belefér némi stabilitásvesztés. Hozzáteszem, nem vagyok benne biztos, hogy ez meg fog történni, hiszen Iniesta tulajdonképpen már képtelen végigjátszani 90 percet, így ők ketten alig lesznek együtt a pályán szerintem, bajnokikon, kupában Iniesta pihenhet, max azért áll be, hogy játékban maradjon. Ha meg mégis, akkor is simán elképzelhető, hogy Coutinho támadóba megy fel és Suarez vagy Messi nem játszik miatta, ami Messi esetében azt jelentené, hogy még erősebbé válik a védekezésünk, hiszen az argentin semmit nem tesz hozzá a védekezéshez. Stabilitásvesztést inkább Dembele miatt tudok elképzelni, mert, ha átállunk 4-3-3-ra akkor Rakitic vagy Paulinho kiesik, de ez nem Coutinho miatt lesz.

Elég nagy butaság azt írni, hogy Leo nem védekezik. Nem egyszer fordult elő már, hogy akár saját tizenhatosig visszajött. Nem megszokott tőle ez tény, de az, hogy 0-át védekezne az badarság.
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 14:12:51

Én nem félek különösebben attól, hogy felborulna a kp eddigi stabilitása. BL-ben, ahol a leghúzósabb meccseinket fogjuk játszani, ott Coutinho úgysem fog játszani, a spanyol bajnoki ellenfelek elleni meccsek 80%ába pedig simán belefér némi stabilitásvesztés. Hozzáteszem, nem vagyok benne biztos, hogy ez meg fog történni, hiszen Iniesta tulajdonképpen már képtelen végigjátszani 90 percet, így ők ketten alig lesznek együtt a pályán szerintem, bajnokikon, kupában Iniesta pihenhet, max azért áll be, hogy játékban maradjon. Ha meg mégis, akkor is simán elképzelhető, hogy Coutinho támadóba megy fel és Suarez vagy Messi nem játszik miatta, ami Messi esetében azt jelentené, hogy még erősebbé válik a védekezésünk, hiszen az argentin semmit nem tesz hozzá a védekezéshez. Stabilitásvesztést inkább Dembele miatt tudok elképzelni, mert, ha átállunk 4-3-3-ra akkor Rakitic vagy Paulinho kiesik, de ez nem Coutinho miatt lesz.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.01.07. 14:07:00

Végre...Nagyon nem baj, hogy nem fogunk irt sagazni vele nyáron!

Amúgy gyanítom Iniesta helyére vettük.De majd kiderül.
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.07. 14:05:03

recrea írta:Még mindig a csapat védekezik, nem pedig személyek. Akkor sem kaptunk több gólt (sőt), mikor szezon elején Paula a padon ült, 4-3-3-ban toltuk. Legkönnyebben a védekezés tanítható, sztem pont Te tudod a legjobban ezt.
Abszolút egyetértek ,nem értem miért ne tudná lehozni azt amit pl Ini védekezik.
Tromort77

2018.01.07. 14:01:53

Petr írta:Már alattam elég sokan leírtátok, hogy remekül fog passzolni a csapatba, remélem a beilleszkedés is gyors lesz.

Beszél spanyolul?
José Enrique(ex Liverpool player): "Every single player in the world wants to play for either Barcelona or Real Madrid. He speaks Spanish perfectly and he'll reunite with Luis Suárez, who he played with at Liverpool. He also gets to play with Lionel Messi. You can't say anything to him."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.07. 14:01:41

Még mindig a csapat védekezik, nem pedig személyek. Akkor sem kaptunk több gólt (sőt), mikor szezon elején Paula a padon ült, 4-3-3-ban toltuk. Legkönnyebben a védekezés tanítható, sztem pont Te tudod a legjobban ezt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.01.07. 14:02:18-kor.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.07. 13:58:48

Már alattam elég sokan leírtátok, hogy remekül fog passzolni a csapatba, remélem a beilleszkedés is gyors lesz.

Beszél spanyolul?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.07. 13:41:48

csababarca írta:
Bob_Marley írta: Fizikum meg magasság is pl, de ott van Kante alacsony de pitbull, Coutinho korántsem az.
egyik vkp másik tkp.
Busquets nem egy pitbull de elpenget azért vkp-ban elég jól.

jók ezek a légbőlkapott összefüggéseid.

Mintha Steph Curry és DeAndre Jordant hasonlítanád össze, és hoznád ki hogy DeAndre jobb,mert erősebb, magasabb. kb ennyi értelme volt őket összehasonlítani.
Középpályásról volt szó, ahol már klasszikus posztok nincsenek. A szavadat használva pedig elpengetett a középpályánk Coutinho nélkül is. És az egység simán felborulhat egy olyan emberrel aki kevésbé tud védekezni. És nem a méret a lényeg pedig majd szögletnél is jól jön.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 13:41:28

Azt hiszem itt az ideje elsütnöm a Besiktas-os poént, szóval meg is teszem:

https://www.instagram.com/p/BdpIE7wn_op/" target="_blank

:lol: :lol:


eredeti:
https://www.youtube.com/watch?v=6JQ-EsQ6yWY" target="_blank
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2018.01.07. 13:28:03

Off: nem tudom hol lehet hibát bejelenteni, de itt az oldalon a következő meccsnek a celta vigo elleni jön fel, mai meccset nem mutatja.

Üdv Coutinho
Válasz küldése