Arthur Melo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
adaml182
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.08.08. 20:34:45

2018.11.04. 21:07:38

Bennem is hasonló fogalmazódott meg a napokban, hogy egyfelől örülök, mert Arthur formábalendülésével rég nem látott elemek kerültek vissza a pályára, viszont többet veszítünk vele, mint amennyit nyerünk, jelesül Dembouz váratlan megmozdulásait és Coutinho ösztönös irányítói skilljeit.

Számomra eddig a legjobb játékot hozó kezdő11 továbbra is: TS - Alba, Umtiti, Piqué, SR - Coutinho, Busquets, Rakitic - Dembelé, Suárez, Messi
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.04. 17:59:53

Játszhatna Arthur Rakitic helyén és akkor ő is rotálva lenne végre és Cou is visszaléphetne.

Bár azt azért Coutinho is elmondta már párszor, hogy támadóban érzi jobban magát. Csak akkor ott fejlődni kéne még...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.11.04. 13:52:02

LG írta:Félve írom ezt az új fórumkedvenc topicjába, de biztos, hogy megéri őt stabil kezdővé tenni? Mert így Coutinho egyel előrébb került, ahol sok sót nem eszik meg, van 1-2 távoli lövése, ha beakad, akkor örülünk, de amúgy kb. semmi. Előrejátékban meg túl sokat nem ad.

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de én még mindig Coutinhot szeretném Iniesta utódjaként látni, ő is visszaesés, de még ő az, aki vmilyen szinten tudná pótolni az utána maradt űrt.

Mert ez az Arthur-Busquets-Rakitic kp. nekem nem jön be. :?
Korai szerintem is beton kezdőként számolni vele, mert azért a váratlan és a gyilkos passzok még nincsenek meg benne. Coutinhoval szépen lehetne viszont rotálni szerintem, csak ahhoz Coutinhot is középpályán kéne szerepeltetni.
Nekem egyébként all in all Coutinho hatalmas csalódás, kb. az a 3-4 bomba gólja menti az eddigi 10 hónapját a csapatban.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.04. 13:36:56

LG írta:Félve írom ezt az új fórumkedvenc topicjába, de biztos, hogy megéri őt stabil kezdővé tenni? Mert így Coutinho egyel előrébb került, ahol sok sót nem eszik meg, van 1-2 távoli lövése, ha beakad, akkor örülünk, de amúgy kb. semmi. Előrejátékban meg túl sokat nem ad.

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de én még mindig Coutinhot szeretném Iniesta utódjaként látni, ő is visszaesés, de még ő az, aki vmilyen szinten tudná pótolni az utána maradt űrt.

Mert ez az Arthur-Busquets-Rakitic kp. nekem nem jön be. :?
Nem tudom, engem Coutinho középpályán se győzött meg. Nagyon keveset vállal, kevés a döntő megmozdulása, emellé meg nem is védekezik. Az egyik rémálmom vele kapcsolatban az, hogy olyan lesz, mint Isco.
Arthurral legalább stabilak vagyunk, jobb napjaiban a letámadás eredménytelen ellene, bár a klasszikuson és a mostani meccsen ebből sajnos elég keveset láttunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.04. 13:12:10

Félve írom ezt az új fórumkedvenc topicjába, de biztos, hogy megéri őt stabil kezdővé tenni? Mert így Coutinho egyel előrébb került, ahol sok sót nem eszik meg, van 1-2 távoli lövése, ha beakad, akkor örülünk, de amúgy kb. semmi. Előrejátékban meg túl sokat nem ad.

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de én még mindig Coutinhot szeretném Iniesta utódjaként látni, ő is visszaesés, de még ő az, aki vmilyen szinten tudná pótolni az utána maradt űrt.

Mert ez az Arthur-Busquets-Rakitic kp. nekem nem jön be. :?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.28. 22:36:56

visca el barca írta:csávókám megtanul előre játszani és 2 év alatt világklasszis lesz... minden adottsága meg van hozzá. jól fedezi a labdát, nem lehet zavarba hozni presszióval, jól mozog üres területbe, jól cselez, jól lát a pályán stb stb
plusz jól lő távolról, viszont nincs értelme Xavihoz hasonlítani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 21:12:51

Feast4 írta:
Stalkyard írta:Persze, hogy hibázik. 21 éves, az ezen a poszton még bébinek számít. Xavi hol volt még 21 évesen... :D

Amit viszont ennyi idősen, Brazíliából érkezve letesz az asztalra mindössze 2 hónap ittlét után, az minden elismerést megérdemel.
21 éves...Xavit 21 évesen a fél világ hülyének nézte.Ha ilyen ütemben fejlődne simán túlnőheti a mestert is...
Azért túlzásokban sem esnék vele kapcsolatban. Xavi pedig 21 évesen már alapember volt, és hatalmas tehetségnek tartották. 2008-ban 28 évesen tudott még egy szintet lépni, de előtte is klasszis játékos volt már.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.28. 20:28:56

A sokat dolgozó, stabilitást biztosító Arthur most már hosszú labdával megtalálja Jordi Albat is. Mást meg kit keresne elöl? A nem játszó Dembelét és Malcomot?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.10.26. 10:58:42

Stalkyard írta:Persze, hogy hibázik. 21 éves, az ezen a poszton még bébinek számít. Xavi hol volt még 21 évesen... :D

Amit viszont ennyi idősen, Brazíliából érkezve letesz az asztalra mindössze 2 hónap ittlét után, az minden elismerést megérdemel.
21 éves...Xavit 21 évesen a fél világ hülyének nézte.Ha ilyen ütemben fejlődne simán túlnőheti a mestert is...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.25. 15:58:34

csávókám megtanul előre játszani és 2 év alatt világklasszis lesz... minden adottsága meg van hozzá. jól fedezi a labdát, nem lehet zavarba hozni presszióval, jól mozog üres területbe, jól cselez, jól lát a pályán stb stb
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.25. 14:44:42

Persze, hogy hibázik. 21 éves, az ezen a poszton még bébinek számít. Xavi hol volt még 21 évesen... :D

Amit viszont ennyi idősen, Brazíliából érkezve letesz az asztalra mindössze 2 hónap ittlét után, az minden elismerést megérdemel.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.10.25. 11:35:02

optimus írta:A mai fociban egy tényleg top középpályás attól top hogy mennyire bírja a letámadást, a kisgyereket meg egyelőre nincs olyan pressing ami megfogja, ez így nagyon jó lesz hogy Busi mellett lesz még1 ilyen játékosunk a kpn.
Azért tegnap 1-0-nál volt egy nagyon csúnya labdaeladása a tizenhatosunknál, amiből majdnem baj lett. Tény, hogy nagyon jól tolja, de azért néha még ő is belehibázik, ha letámadják.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.25. 10:49:21

optimus írta: A mai fociban egy tényleg top középpályás attól top hogy mennyire bírja a letámadást, a kisgyereket meg egyelőre nincs olyan pressing ami megfogja, ez így nagyon jó lesz hogy Busi mellett lesz még1 ilyen játékosunk a kpn.
Talán ez a kulcsmondat, de nem feltétlenül igaz mindenkire, mert Busi is top, de neki nem ízlik annyira a presszing, pláne, ha a bíró engedi az agresszivitást...
Szóval, igen, Arthur azért jó, mert odaadod neki és ottmarad a labda, akármilyen sűrű a környék.. ottmarad a labda és tovább tudja tenni úgy, hogy nem a visszapassz megy mindig. A középpályánkról ez hiányzott! Olyan, mintha terminátor lábakon állna a gyerek, mintha nem lehetne felborítani. Az ominózus Róma elleni meccsen hatalmas kincs lett volna... =D>
Persze nem sok meccse van, de látszik, aminek látszania kell! :mrgreen:
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.10.25. 10:25:53

Zozzy 5 írta:Nekem is nagyon tetszik. Azt én is érzem, hogy a mélységi passzokban még elmarad, viszont van egy mutató, amiben szerintem jobb, mint az öreg, és ez a labdaszerzés. Lusta vagyok statok után menni, szóval csak így érzésre mondom ezt be, de sztem átlagban több labdát szerez, mint anno Xavi, legalábbis én mindig arra kapkodom a fejem, hogy a gyerek már megint szerelt vagy leolvasott egy passzt. És hát a stílus meg tényleg klón, élvezet nézni.
Szerintem amúgy alapvetően nem is a feladata a mélységi passzok kiosztása. Az ő feladata (legalábbis ahogy én látom) az hogy forgassa a csapatot és mindig megjátszható legyen, mindig ott legyen fix passzopciónak. Ha Messi ott van a pályán akkor láthatóan semmi rizikós passzt nem vállal be, ez nem véletlen, vagy megilletődés, hanem egyszerűen akkor Messi felel a támadások építéséért, az ő dolga a rizikós passzok. Tegnap nagyrész Lajos/Cou(/Alba?) feleltek a támadásépítésért, de érezhetően Arthur is sokat vállalt.
Cou-tól 8-as poszton ebben különbözik nagyon, ő mindig megjátszható, ellenben Cou sokkal kevésbé érzi a posztot. Arthurral 8asban sokkal gördülékenyebb a játékunk mint Cou-val. Szomorú hogy Cou ennyire nem érzi mit kell nálunk 8asban csinálnia, reménykedtem benne hogy Arthur Rakitic helyét veszi át, de így muszáj a horvát is (talán majd jövőre Pogba :oops: )

A mai fociban egy tényleg top középpályás attól top hogy mennyire bírja a letámadást, a kisgyereket meg egyelőre nincs olyan pressing ami megfogja, ez így nagyon jó lesz hogy Busi mellett lesz még1 ilyen játékosunk a kpn.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.25. 09:35:14

Nekem is nagyon tetszik. Azt én is érzem, hogy a mélységi passzokban még elmarad, viszont van egy mutató, amiben szerintem jobb, mint az öreg, és ez a labdaszerzés. Lusta vagyok statok után menni, szóval csak így érzésre mondom ezt be, de sztem átlagban több labdát szerez, mint anno Xavi, legalábbis én mindig arra kapkodom a fejem, hogy a gyerek már megint szerelt vagy leolvasott egy passzt. És hát a stílus meg tényleg klón, élvezet nézni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.25. 09:29:41

Ja amugy tenyleg komoly

Nem sok Barca meccset lattam meg iden, ugyhogy nekem meglepetes volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.25. 09:24:59

Hasonlót vártam tőle, brazil liga ide vagy oda, fantasztikus a srác.
Rivaldo-A Legnagyobb.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.10.24. 23:17:06

=D> =D> =D>

XAVI II, ez a gyerek idejött a brazil ligából, 0 európai kilométerrel és úgy osztogat, mintha itt nőtt volna fel.

BRUTÁLIS !
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.10.24. 23:16:52

MatyiG írta:Atya ég, mekkora király ez a gyerek. Én amúgy is sokat vártam tőle, de ez még annál is több. Hatalmas kincs, és ennél csak jobb lesz. Megvan Xavi utódja. :cry: [-o< =D>
Elképesztő hogy mennyire hasonlít Xavira, a mozgása, ahogy kicsit "beleül" a lépéseibe, amilyen alacsonyan tartja a súlypontját és ahogy fedezi a labdát!

Nagyon várom hogy egyszer tényleg felvállalja a komplikáltabb passzokat és kapura törően játszik majd.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.24. 23:11:02

Atya ég, mekkora király ez a gyerek. Én amúgy is sokat vártam tőle, de ez még annál is több. Hatalmas kincs, és ennél csak jobb lesz. Megvan Xavi utódja. :cry: [-o< =D>
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.10.24. 22:58:01

Inkább passzol 10 pontosat-tutit mint egy meredeket, egyenlőre nincsen ezzel semmi probléma,
idővel valószínűleg ez változni fog és megjön majd a kedve a meredekebb játékhoz is.

Mindenesetre nagyon pozitív jelenség a srác, csak így tovább!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.24. 22:30:34

Parádé
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.10.22. 01:09:29

csababarca írta:Biztató, de jó lenne ha tavasszal legkésőbb már bátrabb lenne, és nem csak az alibizés menne tőle. Elég arra Busi, hogy folyamatosan oldalra meg visszapasszoljon.

Egyértelműen látszik rajta, hogy nem mer vállalkozni hosszabb labdákkal, indtásokkal. Lehozza a tuti, ne bántsa senki, aztán jónapot.
Nem egy szituáció volt, amikor Semedo, Messi, vagy Rakitic beindult tegnap, ARthur emg inkább visszapasszolta a félpályára a bogyót, mert megijedt.

Szerintem képes lenne előrefelé játszani, mert van szeme hozzá, a mozgásán látszik. De most még nagyon a tutira megy.
Ebben amit írsz amúgy a Gremioban is ludas volt, ezekkel az előrefele irányuló passzokkal még nagyon gondba van. A hosszú indításokkal, keresztlabdákkal meg főleg sajna, ez neki az achilles sarka. Fura is amúgy, mert látszik, hogy érti a játékot, fent a feje végig, a nyomást kb 0 pulzussal tűri, a passztechnikája viszont elég gyenge. Remélhetőleg az idő gyógyítja majd ezt a problémát, mert amúgy nagyon egybe van. De tényleg abszurd, hogy hetente nézem a Juvenil A és Barca B meccseket, és a 17 éves srácok közül jópáran gond nélkül küldik az 50m-es keresztlabdákat lábra, egy hozzájuk képest komplett játékos meg szenved még a 15m-nél hosszabb passzokkal kis túlzással. Remélhetőleg nem tart ez majd örökké.

Amúgy hatalmas pozitív meglepetés a srác eddig nekem. Én ugye alapból vártam is őt, de nem hittem, hogy ilyen hamar már bedobja EV a mélyvízbe. Rég volt már ilyen profilú középpályásunk mint ő, nekem hiányzott mint egy falat kenyér. Nyilván 21 évesen egy olyan poszton, ahol majdnem 10 év múlva éri el a csúcsformát elvileg, van még hova fejlődni, de eddig nagyon pazar amit nyút. Mozog, kéri mindig, teszi-veszi, gondolkozik, mezőnyben odateszi magát. Örülök nagyon, hogy meghálálja ilyen szinten már most a belé fektetett bizalmat.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.21. 10:50:20

Eszméletlen jó ez a gyerek. Őt kell Iniesta helyén játszatni, mert Coutinhonál sokkal jobb középpályás. Szerintem Busquets és Rakitic teljesítményére is jó hatással van a jelenléte, sokkal labdabiztosabbá tesz minket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.21. 07:28:12

Emberünk kumma nagyot játszott megint!!!
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Válasz küldése