Arthur Melo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.09.24. 10:41:42

Itt nem a rotálással volt a baj, hanem azzal, hogy benyeltünk egy pirosat, és Piqué adott két gólt kb az ellenfélnek. Arthur egész jó volt, egyszer adta el csúnyán a labdát, de azt leszámítva tetszett, ahogy mozgott: kérte a labdát, próbált ritmust adni a játéknak. Remélem, most nem lesz elfelejtve 4-5 hétig ismét.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.24. 06:45:34

Sokadszor bizonyosodott be, hogy ezt a csapatot nem szabad kötelékben rotálni, csak egyenként. Ennek ellenére Arthur kiválóan bizonyított : bármikor, bárki ellen helye van a csapatban, ha megfelelő instrukciót kap.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.11. 10:27:01

Eddig jól nyomja a srác, csak nekem van olyan érzésem hogy megpróbáljuk majd Iniesta helyén/szerepkörében játszatni ha Coutinho balszélsőt játszik?

Kíváncsi lennék hogy menne a srácnak.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.08.06. 15:36:29

Èn nagyon remèlem, hogy felszabadul a 6-os mez, és Arthur bàcsi megkapja azt.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.08.06. 13:57:29

Fogalmam sincs, hogy jelent-e valamit, de Arthur öltözőszerkényén 8-as mezszám van. :D
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.05. 10:08:47

MessiNeymarSuarez írta:Ma is egész otthonosan játszott, mintha 5 éve itt lenne, ilyet utoljára ilyen gyorsan talán Umtitinél éreztünk, szóval nem rossz előjel =D>
Nagyon intelligens játékos, a labdát remekül fedezi az európai játékosokkal szemben is, és jól osztogat. Meg megint küldött egy komoly bombát a kapura, még ha nem is erről híres.

Kicsit egyelőre túl biztonságosan játszik mondjuk, de a már említett Umtiti is így kezdte. Illetve még szerintem a gyorsabb, európai focit még szoknia kell, kicsit elfáradhatott a második félidőre.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.05. 04:10:40

Ma is egész otthonosan játszott, mintha 5 éve itt lenne, ilyet utoljára ilyen gyorsan talán Umtitinél éreztünk, szóval nem rossz előjel =D>
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.07.30. 16:57:05

visca el barca írta:
MessiNeymarSuarez írta:Neymar óta gyűjtjük a visszafogott brazilokat, Coutinho, Paulinho, és most Malcom, Arthur :D
elnézve az elitligákat, nagyjából be is gyűjtöttük az összeset :mrgreen:
mondjuk malcomnak pont neymar a peldakepe, ez latszott is ahogy nekifutott a tizenegyesnek, remelem nem lesz belole ugyanolyan divatmajom.

Arthur tetszett, bar meg csak felkeszulesi meccs volt de szerintem kozepen jol meg fogjak erteni egymast busquetssel es rakiticcal. szurkolok neki, szimpatikus a gyerek.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.30. 14:33:16

Habár ez volt az első meccse, a Barcelona mint klub, csapat, stílus, nem volt teljesen ismeretlen előtte. Ha hihetünk a pár héttel ezelőtti interjúban elhangzottaknak – és miért udvariaskodott volna? –, Arthur hosszú évek óta képben volt a Barcát illetően, tudatosan nézte a közvetítéseket, és arra készült, hogy előbb-utóbb itt fog játszani. Ha túlzás is lenne azt mondani, hogy „hazajött”, az nagyon is valószínű, hogy nem csak úgy véletlenül beesett az öltözőajtón, hanem mindkét fél részéről átgondolt lépés volt a leigazolása.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.30. 14:14:07

MessiNeymarSuarez írta:Neymar óta gyűjtjük a visszafogott brazilokat, Coutinho, Paulinho, és most Malcom, Arthur :D
elnézve az elitligákat, nagyjából be is gyűjtöttük az összeset :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.30. 13:36:20

westerngom írta:
+1
Nekem is az tetszett, hogy kiszorított helyzetben sem elbikázta - főleg hátul -, hanem szépen, higgadtan, a lasztit megtartotta, majd jó helyre passzolta.
Amennyiben beválik mélységi irányítóként, felesleges idehozni bárkit is, mert innentől csak folyamatos játékpercekre lesz szüksége, hogy a Maestro nyomdokaiba lépjen.
S.Robival párban simán lehozzák szerintem ezt a szezont, 40 - 50M-ért felesleges a gyerek nyakára hozni egy ZS kategóriás 30 éves kp-t muszájból.
Mindezt az első Barcás meccsén, debütálóként a (takarékos) Tottenham ellen =D>

Nagyon szkeptikus voltam vele kapcsolatban, én idén nem is számoltam volna már vele mert kell neki 1 év beilleszkedni, aztán nyom egy ilyen első meccset, mikor az sem lett volna nagy gáz ha egy ilyen csapat ellen azt se tudta volna hogy hol a labda. :lol:

Első meccs alapján ígéretes, és már idén érdemben hozzáadhat a csapat szezonbeli teljesítményéhez, és még elszállva sincs magától =D>

Neymar óta gyűjtjük a visszafogott brazilokat, Coutinho, Paulinho, és most Malcom, Arthur :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.07.30. 12:10:28

Varatrix írta:
visca el barca írta:arthur vs spörsz

https://www.youtube.com/watch?v=TqrpRW6enmo" target="_blank
Wáow...

Egy dolog ami kitűnik a játékából, de nagyon: higgadt! Rendkívül higgadt, nekem a Gremios videókból nem jött át annyira, hogy Xavi, de most esküszöm mintha az ő szellemét láttam volna.

Lehet túlreagálom ezt, és ez egy sima videó, de ennyire optimista rég voltam új igazolással szemben.

Remélem tényleg ő lesz a mi új Xavink! [-o<
+1
Nekem is az tetszett, hogy kiszorított helyzetben sem elbikázta - főleg hátul -, hanem szépen, higgadtan, a lasztit megtartotta, majd jó helyre passzolta.
Amennyiben beválik mélységi irányítóként, felesleges idehozni bárkit is, mert innentől csak folyamatos játékpercekre lesz szüksége, hogy a Maestro nyomdokaiba lépjen.
S.Robival párban simán lehozzák szerintem ezt a szezont, 40 - 50M-ért felesleges a gyerek nyakára hozni egy ZS kategóriás 30 éves kp-t muszájból.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.30. 11:10:15

visca el barca írta:arthur vs spörsz

https://www.youtube.com/watch?v=TqrpRW6enmo" target="_blank
Wáow...

Egy dolog ami kitűnik a játékából, de nagyon: higgadt! Rendkívül higgadt, nekem a Gremios videókból nem jött át annyira, hogy Xavi, de most esküszöm mintha az ő szellemét láttam volna.

Lehet túlreagálom ezt, és ez egy sima videó, de ennyire optimista rég voltam új igazolással szemben.

Remélem tényleg ő lesz a mi új Xavink! [-o<
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.30. 09:53:32

davi10 írta:
MatyiG írta: Eddig az volt a baj, hogy kiöregedőben a keret, most meg igazoljuk a 25 alattiakat, erre nincs öreg az öltözőben. :mrgreen:
De van, Lajos, Messi, Busi, Rakéta, el is adnám mindet, nem tudják már megoldani a posztjukat sokáig.... :D
Szerintem most aránylag jó az egyensúly a csapatban, habár a két véglet között is jó lenne pár játékos, ilyen SR korban/tapasztalatban, mint ez a Pjanic/Thiago-féle vonal, vagy éppen Rabiot akinek azért már komoly tapasztalataa van. Viszont Dembelé is hiába pofátlanul fiatal azért neki is van rutinja.
De ha az újak legalább annyira beválnak, hogy bátran lehet használni őket és tehermentesíteni tudják a kezdőt minden adott egy jó szezonra. Ha sikerül mentálisan és fizikálisan is frissen tartani a csapatot a Bl-re is komoly eséllyel pályázhatunk.
Ezt a fiatalítást azért nem úgy kellene elképzelni, hogy telerakjuk a keretet 20-21 éves, (főleg európai) 0 tapasztalatos játékosokkal és akkor kijön egy közepes átlagéletkor. Ezért is vagyok nagyon kíváncsi, hogy hoznak-e valakit a kp-ra vagy sem. Robi például kulcsember lehet, mert "papíron" felhozzák a kp-ra, de ettől függetlenül játszhat még jh-ként is, mert nem a kezdőcsapatban kap helyet, viszont Semedot többet lehet nyomatni. Ha sikerül megragadni a lehetőséget oda is jó időre meglehetünk.

Én mostmár a kp-igazolásnál/felesleg kiszórásánál is jobban kíváncsi vagyok, hogy Valverde hogyan/kikkel fogja elképzelni a szisztémát.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.29. 21:29:23

MatyiG írta: Eddig az volt a baj, hogy kiöregedőben a keret, most meg igazoljuk a 25 alattiakat, erre nincs öreg az öltözőben. :mrgreen:
De van, Lajos, Messi, Busi, Rakéta, el is adnám mindet, nem tudják már megoldani a posztjukat sokáig.... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.29. 21:18:30

És mivel Malcom se öreg, szerintem jól jött volna egy öreg róka az öltözőbe, akinek van tekintélye.
Eddig az volt a baj, hogy kiöregedőben a keret, most meg igazoljuk a 25 alattiakat, erre nincs öreg az öltözőben. :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.29. 21:00:31

Fecooo írta:
brazilfan írta:Olvasom a meccs utáni rövid nyilatkozatában, hogy nincs tetoválása. Ez még szimpatikusabbá teszi ezt az egyébként is szolidnak és megbízhatónak tűnő srácot.
Gyerek még, és valóban nem átlag brazil :)
Viszont Messiről se hittem volna, hogy ennyi tetkója lesz :D

Ügyes a srác, tizenx évre meglesz a Barca karmestere, ha beválik... Jobb lett volna, ha Inivel egy évet együtt tölthetett volna, mert Messin kívül nem nagyon van "visszafogott" ember a keretben, talán MAtS és Sergi Roberto, de jó helyen van szerencsére :)
Nőjön fel előttünk és tegye naggyá a Barca és tartsa a Barcát a topon :)
Én is örülök, hogy nem a Neymar-Alves vonal megy tovább nálunk. Arthur és Coutinho is meglepően normálisak ahhoz képest, hogy brazilok :D
A csávó jól tolta tegnap, a tegnapi meccs és a hírek szerint (amik szerint lenyűgözte a stábot) nem akarom elkiabálni, de tényleg megleszünk kp-ra vele egy ideig.

Annyit mondta, hogy Ini a példaképe, hogy igazán megérdemelte volna, hogy vele játszon legalább egy fél évet.
És mivel Malcom se öreg, szerintem jól jött volna egy öreg róka az öltözőbe, akinek van tekintélye.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.29. 20:31:32

brazilfan írta:Olvasom a meccs utáni rövid nyilatkozatában, hogy nincs tetoválása. Ez még szimpatikusabbá teszi ezt az egyébként is szolidnak és megbízhatónak tűnő srácot.
Gyerek még, és valóban nem átlag brazil :)
Viszont Messiről se hittem volna, hogy ennyi tetkója lesz :D

Ügyes a srác, tizenx évre meglesz a Barca karmestere, ha beválik... Jobb lett volna, ha Inivel egy évet együtt tölthetett volna, mert Messin kívül nem nagyon van "visszafogott" ember a keretben, talán MAtS és Sergi Roberto, de jó helyen van szerencsére :)
Nőjön fel előttünk és tegye naggyá a Barca és tartsa a Barcát a topon :)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.29. 18:18:38

Olvasom a meccs utáni rövid nyilatkozatában, hogy nincs tetoválása. Ez még szimpatikusabbá teszi ezt az egyébként is szolidnak és megbízhatónak tűnő srácot.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.29. 17:22:48

arthur vs spörsz

https://www.youtube.com/watch?v=TqrpRW6enmo" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.07.29. 12:56:34

brazilfan írta: Már három olyan játékosunk is van, Coutinho, Dembélé és Arthur, aki el meri lőni távolról.
+ Rakitic, Messi és valószínűleg Malcom is fog távolról vállalni.

Kicsit túl volt tolva az utóbbi időben, hogy nem lövünk távolról. Igenis szoktunk próbálkozni és ez már évek óta tendencia. 4-5 évvel ezelőtt még volt alapja ennek a megállapításnak, de az utóbbi időben ez már csak egy berögzült sztereotípia szerintem.

Arthurnak óriási pacsi. Így kell bemutatkozni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.29. 11:37:22

Szép gól volt. =D>

Tetszett a srác játéka, olykor a labdakezelése tényleg Iniestára emlékeztet, a lefordulásai meg Xaviéra, nagyon jó lenne ha magas szinten is beválna, amire megvan az esélye bőven. =D>
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.29. 10:24:12

westerngom írta:SR-t feltolnám, illetve visszaraknám kp-ra és nem hoznák ide ZS kategóriás 30 éves kp-t.
Off: Ennek kellene történnie szerintem is. Emellett Semedo - bár tavaly a teljesítménye változó volt - túl jó ahhoz, hogy a padra száműzzük. Venni kell valakit mögé, ő meg legyen kezdő. Pláne ha négy offenzív játékossal a kezdőben (Messi, Suárez, Coutinho, Dembélé/Malcom) akarunk játszani a jövőben, akkor erősen indokolt lenne, ha a jobb szélsőhátvéd posztunkon egy valódi védőt játszatnánk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.07.29. 09:53:31

brazilfan írta: Már három olyan játékosunk is van, Coutinho, Dembélé és Arthur, aki el meri lőni távolról.
Na majd leszoktatják róla őket. :mrgreen:

Sajnálom kicsit Rafi-t, egész jól mozgott lendületes volt, csak azok a fránya üveglábak. :(
Marlon-t tartanám meg 4. számú védőnek, SR-t feltolnám, illetve visszaraknám kp-ra és nem hoznák ide ZS kategóriás 30 éves kp-t. A fiatalok is egész biztatóak, kiegészítő emberként a királykupában simán kaphatnának lehetőséget.
Melo gólja nagyon szép volt, magabiztosan, jól mozgott, remélem nyomás alatt, tét meccseken is hozni fogja. Csak kicsit a szerepköre volt furcsa, kíváncsi vagyok, hogy a nagy keretben hol fog vele számolni EV.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.29. 09:10:29

Most láttam a Tottenham-meccs összefoglalóját, tetszett.
Már három olyan játékosunk is van, Coutinho, Dembélé és Arthur, aki el meri lőni távolról.
Válasz küldése