FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.04. 20:52:12

NovaProspekt írta:ezzel a helyére történő igazolással az a gond, h csak rosszabb helyzetben leszünk, mint a téli átigazolási ablakban, és már akkor sem tudtunk volna értékelhető embert idehozni. most majd fizethetünk 120 milliót Willian Joséért.

sztem kuka így a szezon, ha mákunk van, a kupa leesik vhogy. ha derűlátóak akarunk lenni, abban reménykedhetünk, h ezzel is Bartoék egy lépéssel közelebb kerültek a munkanélküliséghez.
Egyszer volt egy ilyen szezonunk a kétezres évek elején mikor mindenki sérült volt, jó ha 14-15 egészséges játékos maradt. Akkor Ronaldinho fogta és vitte a csapatot, Davidsal meg már másik játékossal együtt...

Ha nincs lehetőség minőséget igazolni, akkor kár bárkit is hozni. Majd Pique, Roberto előre megy csatárnak és már meg is vagyunk.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.02.04. 18:19:52

A legszebb az egészben az, hogy mindezt a “legendáinknak” is köszönhetjük akik tudatosan törik meg egyik-másik játékos önbizalmát azzal, hogy csak egymást keresik a pályán, a harmadik embert nyíltan kiközösítik, elvannak a hígfos rendszerben ahol nem kell magukat megerőltetni mert úgyis játszanak.
Igen, itt Piquéről, Busquetsről, Albáról, Suarezről és a kiváló technikával rendelkező, SAJÁTNEVELÉS Robertóról van szó. Pfejj alig várom a napot mikor eltakarodnak innen Bartoékkal együtt. Messi csak a hatása miatt jelent kivételt, de ő ugyanúgy partner ebben az egészben mint a többiek, csak rá nem lehet panasz a pályán.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2020.02.04. 18:08:22

Az a baj, hogy johetne ide Van dijk, Mbappe, Neymar meg mindenki akkor is gyenge lenne ez igy. Akarmekkora nev jon ide mostanaban senki sem tudja hozni azt, mint az elozo klubjaiban. Harom embert sajnalok, Messi, Vidal meg Mats. Evek mennek kulaba a vilag legjobbjanak, Vidal BL-ert jott ide, de a legrendezetlenebb orias klub vagyunk jelenleg. TS meg kapja a golokat nem sajat hibajabol. Kuka ez a szezon IS. Majd jovore megprobaljuk. Sajnos evek ota ez a duma, kezdem aterezni amit a madridiak tettek 10 evig.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.04. 18:03:31

ezzel a helyére történő igazolással az a gond, h csak rosszabb helyzetben leszünk, mint a téli átigazolási ablakban, és már akkor sem tudtunk volna értékelhető embert idehozni. most majd fizethetünk 120 milliót Willian Joséért.

sztem kuka így a szezon, ha mákunk van, a kupa leesik vhogy. ha derűlátóak akarunk lenni, abban reménykedhetünk, h ezzel is Bartoék egy lépéssel közelebb kerültek a munkanélküliséghez.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 18:02:30

brazilfan írta:Dembélé kiesésével sem teljesen reménytelen a helyzet (idén eddig se nagyon játszott, és amikor igen, az is felejthető volt, sajnos).
Nincs mese, meg kell próbálni Semedót fölrakni jobbszélsőnek, Roberto marad a jobbhátvéd. Ha a három csatár valamelyike megsérül vagy pihentetni kell egyiküket, ott van Vidal, erős is, gólerős is, játszani is akar, tessék, szabad a pálya.
Puigot is játszatni kellene végre, nagyon hiányoznak a középpályásainktól az olyan váratlan, fineszes passzok, amilyenekre Puig bekötött szemmel is képes.
Nagyon kellett volna Dembele, már csak a pihentetések miatt is.

Jelenleg ott állunk, hogy van 2 teljes értékű támadónk Messi és Grizi személyében, és van a B-s most felkerült Fati, na velük kell minden meccset 0-24-ben letolni.
További sérülésről nem is beszélve, igazi lángész ez a Bartomeu-féle banda hogy még Perezt is eladta. =D>
Amúgy ilyenkor nem tudunk igazolni a helyére? Régebben volt róla hír(sőt egyszer mintha a szövetség meg is adta volna már nekünk a lehetőséget), hogy komoly sérülés esetén engedik 1 posztazonos játékos leigazolását átigazolási szezonon kívül is.

Ráadásul az ESPN szerint Messi már hetek óta fájdalommal játszik a bal lábában.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2020.02.04. 17:54:49

Dembélé kiesésével sem teljesen reménytelen a helyzet (idén eddig se nagyon játszott, és amikor igen, az is felejthető volt, sajnos).
Nincs mese, meg kell próbálni Semedót fölrakni jobbszélsőnek, Roberto marad a jobbhátvéd. Ha a három csatár valamelyike megsérül vagy pihentetni kell egyiküket, ott van Vidal, erős is, gólerős is, játszani is akar, tessék, szabad a pálya.
Puigot is játszatni kellene végre, nagyon hiányoznak a középpályásainktól az olyan váratlan, fineszes passzok, amilyenekre Puig bekötött szemmel is képes.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 17:53:56

NovaProspekt írta:
nagyatyesz írta:Emellett ott van elől Fati, akitől bármilyen nagy tehetség is, de irreális lenne elvárni, hogy végigtolja a szezont rotáció nélkül. Na most majd végig fogja...és még nem is beszéltünk Griziről, akinek meg nincs elől posztja. Rajtunk röhög lassan a világ, és meg is érdemeljük...no majd SR stabilizálja magát a csatársorban :-)
a bajnoksághoz kevés lesz előre az ember, idén rámegyünk a BL-re :mrgreen:
Viccen kívül, rá kellene hajtani.
Bajnokságot el kell engedni ilyen szűk kerettel, (spanyol kupát szintén), pihentetni és a BL-ben így egyetlen esély az lenne, ha Setien valami masszív 4 középpályás rendszert össze tudna hozni(hasonlóan mint pl Valverde 2017 őszén), és szűk 1 gólokkal tovább jutnánk.

Most bosszulja meg az a rengeteg őszi betli magát, még így is simán vezethetnénk 10 ponttal ha hozzuk a kötelezőket.
Bartomeuék meg ahogy Font fogalmazott: sportszakmailag megbuktak(de már nagyon rég.)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.04. 17:46:17

nagyatyesz írta:Emellett ott van elől Fati, akitől bármilyen nagy tehetség is, de irreális lenne elvárni, hogy végigtolja a szezont rotáció nélkül. Na most majd végig fogja...és még nem is beszéltünk Griziről, akinek meg nincs elől posztja. Rajtunk röhög lassan a világ, és meg is érdemeljük...no majd SR stabilizálja magát a csatársorban :-)
a bajnoksághoz kevés lesz előre az ember, idén rámegyünk a BL-re :mrgreen:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.02.04. 16:20:12

Azért nagyon nagy gratuláció jár az impotens, hozzá nem értő vezetőségünknek ahhoz, hogy elengedtek 2 fiatal támadót is télen, tudva azt, hogy Suarez idén már nem játszik, és senkit nem hoztak a helyükre. Nyilván nem ők váltották volna meg a világot, de legalább mélységet adtak volna a keretnek. Ehhez képest a sérült Suarez mellett összesen 4 játékos maradt előre, akik közül az egyik folyamatosan sérült. Lehet én vagyok hülye, de azért azt lehetett várni, hogy ha Dembelé le is tudott volna néhány meccset játszani, akkor is rettenetesen kicsi lett volna az esély arra, hogy a szezon végéig egészséges marad. Emellett ott van elől Fati, akitől bármilyen nagy tehetség is, de irreális lenne elvárni, hogy végigtolja a szezont rotáció nélkül. Na most majd végig fogja...és még nem is beszéltünk Griziről, akinek meg nincs elől posztja. Rajtunk röhög lassan a világ, és meg is érdemeljük...no majd SR stabilizálja magát a csatársorban :-)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.04. 15:51:35

Chino írta:Azzal, hogy Ini elment Coutinho egy minőségi pótlás lehetett volna, csak hát szélsőt faragtak belőle. Amikor érkezett a fórumon sem a jelenlegi volt az általános vélemény vele kapcsolatban. A Bayernben abban a szabadabb tkp szerepkörben nem tolja rosszul. Egy De Jong-Arthur-Coutinho kp-t azért megnéznék.
csak sosem tudott úgy helyezkedni vagy annyit mozogni, mint Iniesta, mellette pedig a játékintelligenciája is tizede Iniének, a mentalitásáról meg ne is beszéljünk. Coutinho a mezőnyben cirkuszi mutatványos, plusz eldurrant néha 1-1 távoli lövést. a Bayernben pedig annyira jól küldi, h nyáron fixen jön ide vissza. az alsóházi csapatokon kívül senki ellen nem mutatott semmit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.04. 14:49:31

vg99 írta:Szépen le lett szűkítve a keret, de ez nekem nem azért félelmetes mert tavaszra elfogyunk, és feladunk lehet mindent,
hanem azért mert ebből a szűk keretből kor vagy képesség alapján a következő 2 évben rengetegen ki fognak még kerülni. És alig marad valaki.
Teljes új csapatot kell építeni úgy, hogy közben rengeteg pénzt szórtunk el igazolásra és bérekre.
Én nyáron elengedném őket: Rakitic, Umtiti, Neto, Dembele, Griezmann, Coutinho, a kölcsönadottak jó része
1 évre rá pedig jönnének ők: Busquets, Vidal, Piqué.
Utána meg jön Messi és Alba is sajnos.

A Realt szoktuk, szokták isteníteni, hogy megkezdte és jól csinálja a generációváltást, CR hiányát.
Szerintem Zidane, a bírók és a szerencse sokkal erősebb faktor. A 3 BL címben, és a mostani első helyben is. No meg mi..
Az, hogy még mindig a nyugdíjas Benzama lövi a gólokat, amikor van Jovic, Hazard, Vinicius, Rodrygo, az sokat elmond. Ahogy a középpályán is Modric és Kroos igen sokat játszik, pedig már le lettek írva. Hátul meg ott a saját Piquejük.
Szóval jobban csinálták mint mi, de csak egy fokkal szerintem.
A totál agyatlan, gyors döntéseket elkerülték, de nem minden igazolást vált be.
Ők talán még nálunk is nagyobb bajban vannak ezzel a generációváltással. Az eddigi húzóemberek, kezdőjátékosok közül CR elment, Modric ha még marad is 35 éves lesz, azért Kroos se túl fiatal a maga 30 évévél, Mendy távolról sem egy 2 évvel ezelőtti Marcelo, Ramosban sem hiszem, hogy max. 2 évnél több van. Benzema kb. mint nálunk Suarez, és a támadósorba egyelőre 50 milliós Rodrygok, Viniciusok meg Lucas Vasquez-ek, Jovicok vannak. A brazilokból sem nézek ki sokkal többet mint a mi új csodaportugálunkból. Hazard is egyelőre Dembélé 2.0.
Coutinho és Dembouz szerintem simán védhető igazolások, még ha irreálisan magas összegekért is érkeztek. Utóbbi Neymar távozásával teljesen jogos volt, kellet egy szélső és a képességeivel nem is nagyon van baj, az már pech, hogy ennyi időt tölt az orvosi szobában. De ezt se lehetett előre tudni, a Dortmundban szinte sosem volt sérült.
Azzal, hogy Ini elment Coutinho egy minőségi pótlás lehetett volna, csak hát szélsőt faragtak belőle. Amikor érkezett a fórumon sem a jelenlegi volt az általános vélemény vele kapcsolatban. A Bayernben abban a szabadabb tkp szerepkörben nem tolja rosszul. Egy De Jong-Arthur-Coutinho kp-t azért megnéznék.
Griezmann nagy rejtély, őt tényleg nem lehet hova tenni, talán csak farokméregetés volt, ennél a vezetőségnél nem lehet tudni.

Ezzel nem Bartoékat akarom védeni, már a napokat számolom visszafelé mire átadják a stafétát, csupán annyi lenne a lényeg, hogy nem volt ez olyan eszetlen igazoláspolitika, főleg a nagyobb "neveknél". Az már más kérdés, hogy milyen indokolatlan összegeket adtak értük és honnan is származtak ezek.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.04. 12:59:34

vg99 írta: A totál agyatlan, gyors döntéseket elkerülték, de nem minden igazolást vált be.
Ki is volt nálunk agyatlan, gyors döntés? Dembelére lehet mondani, de ott a kudarc oka a sok sérülés,m amir előre nem lehetett látni. Meg talán Malcom és Mina, akik nem sok vizet zavartak és pariban vagy haszonnal tovább lehetett őket adni. De Cuotinhoért és Grízért tartósan ette a fene a szakvezetést. Ha agyatlanul, akkor nem az igazolásokkal, hanem ennél sokkal mélyebben van a baj.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.02.04. 11:58:43

Szépen le lett szűkítve a keret, de ez nekem nem azért félelmetes mert tavaszra elfogyunk, és feladunk lehet mindent,
hanem azért mert ebből a szűk keretből kor vagy képesség alapján a következő 2 évben rengetegen ki fognak még kerülni. És alig marad valaki.
Teljes új csapatot kell építeni úgy, hogy közben rengeteg pénzt szórtunk el igazolásra és bérekre.
Én nyáron elengedném őket: Rakitic, Umtiti, Neto, Dembele, Griezmann, Coutinho, a kölcsönadottak jó része
1 évre rá pedig jönnének ők: Busquets, Vidal, Piqué.
Utána meg jön Messi és Alba is sajnos.

A Realt szoktuk, szokták isteníteni, hogy megkezdte és jól csinálja a generációváltást, CR hiányát.
Szerintem Zidane, a bírók és a szerencse sokkal erősebb faktor. A 3 BL címben, és a mostani első helyben is. No meg mi..
Az, hogy még mindig a nyugdíjas Benzama lövi a gólokat, amikor van Jovic, Hazard, Vinicius, Rodrygo, az sokat elmond. Ahogy a középpályán is Modric és Kroos igen sokat játszik, pedig már le lettek írva. Hátul meg ott a saját Piquejük.
Szóval jobban csinálták mint mi, de csak egy fokkal szerintem.
A totál agyatlan, gyors döntéseket elkerülték, de nem minden igazolást vált be.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.02.04. 10:25:53

TS meg Messi elvert mindenkit? :mrgreen:
megnéztem volna ezt a fightot.

kb ők ketten akik nem okoztak csalódást, Messi szinte végig jól ment EV alatt is, most január gyengébben sikerült neki az tény.

de kb ősszel mindenki maga alatt teljesített összességében, kivéve e két embert.
meg még Vidal és talán Lajos ide sorolható.
többi gyufa, nulla teljesítményt hozott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 09:59:55

fanbarca írta:Egyesesek haragszanak a többiekre, mert gyengébben játszottak Valverde alatt, mint amire képesek lennének.
Egyesek?
Ter Stegen-en (meg talán Alba-n) kívül ki az, aki a legjobbját tudta nyújtani folyamatosan Valverde alatt?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.02.04. 09:36:34

Az AS szerint a tegnapi edzésen néhány játékos egymásnak ugrott, és erővel kellett őket szétválasztani. Egyesesek haragszanak a többiekre, mert gyengébben játszottak Valverde alatt, mint amire képesek lennének. Szép.
més que un club
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.29. 19:46:03

A Messis résszel én is egyetértek, sőt részemről mehetne neki a jelenlegi fizetés és hatalom is, de ezzel a baj az hogy a haverok is megkapják, nem fizetésben hanem bánásmódban. Ha csak Messi lenne a kivételezett lényegesen kevesebb gond lenne. Piqué, Busquets önmagukban nem szolgáltak rá, ők csak a rendszer legnagyobb nyertesei. Piqué mellett évekig ott volt egy vezér-előbb Puyol, aztán Mascherano-amióta pedig neki kellene a vezérnek lennie meccsenként -1 gól az ember. Busquets pedig hiába-szerintem-a keret második legtechnikásabb játékosa lusta, keveset fut. Xaviék mellett belefért, gyakorlatilag ugyanazokra a sémákra lett megteremtve a taktika amit kiskoruk óta klasszis szinte űztek; ismerték egymás gondolatait. De a mostani, illetve a jövő csapatába kell egy Vidal/Kanté/Casemiro ember a kp-ra aki csúszik-mászik, biztosít a két, klasszikus értelemben vett irányítónak.
Suarez, bàrmennyire is suta mostanában elég sokszor 5 év alatt vert 200 gólt és adott kb 80 gólpasszt. Messi után a legfontosabb játékosunk TS-el karöltve, de neki is lejárt az ideje.
Tavalyi szezonban már írtam, a keret akkor tökéletes volt, egyedül Alba és Suarez cseréje hiányzott. De megvolt benne a múlt, a jelen és a jövő is, pont jól elosztva. Malcomban volt fantázia, Dembelének főleg egy jó pszichológus kellett volna-hozzáteszem ősszel nagyot ment-Coutinho sem volt rossz, a védelem pedig bitang is lehetne mostanra ha a tehetséges fiataljaink megkapták volna a bizonyítási lehetőséget-itt Waguéra és Todibóra gondolok. Persze nem lehet készpénznek venni hogy beváltak volna, de a sanszot mindenképp megérdemelték volna.
Még egy dolog, nagyon remélem hogy ezeket a stoke city tehetségű játékosokat ‘21 után a Barca közelében sem látom- igen itt főleg oldalpassz robira és alenára gondolok.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.01.29. 16:51:53

LG írta:...
Igen, ezt írtam lentebb. Mert a klubnál senki nem nagyobb. Legalábbis ez nem Nápoly, ahol egy szakadt középcsapatba betoppant egy Maradona. Neki is feltenném tiszteletteljesen a kérdést, hogy si o no, miután a jelenlegi 50 milliós fizetését kb 15-nél húznám meg. Ha van esze, célt ér, amit gondolni akarok. Ha nem, az egy másik helyzet, de meg kell húzni a határt, mert amellett, hogy kedvelem, a pénisznek is van vége.

Xavi be fog válni, ha ő nem, akkor senki. Na ő rendet rakna... Utolsó mentsvárunk, nincs még egy akkora játékzseni a klub történelmében, mint ő. Szóval vagy Impala, vagy semmi.
Football, bloody hell. /SAF/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.29. 16:11:23

Messi rengeteg forrást felemészt, de nem mennék neki úgy egy nagytakarításnak, hogy őt is elküldeném. Leo egyszerűen az az ember, aki ha 37-38 éves is, kell, hogy a legjobb kiegészítő emberünk legyen egy évre, de szerintem max egy elég. Kell az átmenet. Ezért kell még majd anno Piqué és Rakitic is, ezért tartanám meg mindkettőt. Jó, ha vannak rutinosak a háznál, akik segítenek a pályán, az edzőközpontban, a fejekben. Fokozatosan kell leépíteni ezt a teamet, amivel most gazdálkodunk.
A játéktudása alapján még évekig erősségünk lehetne Messi, de bármekkora zseni, bármennyit is tett le az asztalra, nem szabad hagyni, hogy a klub fölé nőjön! Én megértem, hogy nem lehet rá egy sima játékosként tekinteni, elfogadom, hogy különleges bánásmódban részesül, de egy bizonyos határvonalat meg kell húzni, még nála is.

A lentebb felhozott Real jó példa, a klubikonok nem mindig búcsúznak szépen. Ha néhány játékos pedig túl nagy befolyásra tesz szert, az is nagyon negatívan tud hatni egy csapat teljesítményére. Egyébként a Realnál is komoly probléma volt ez, de Zidane személyében olyan edzőt találtak, akivel ez megoldódott. Nálunk is ilyen ember kellene, mert a középszerű edzőket ezek a játékosok megeszik.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.01.29. 15:03:00

NovaProspekt írta:...
Messi rengeteg forrást felemészt, de nem mennék neki úgy egy nagytakarításnak, hogy őt is elküldeném. Leo egyszerűen az az ember, aki ha 37-38 éves is, kell, hogy a legjobb kiegészítő emberünk legyen egy évre, de szerintem max egy elég. Kell az átmenet. Ezért kell még majd anno Piqué és Rakitic is, ezért tartanám meg mindkettőt. Jó, ha vannak rutinosak a háznál, akik segítenek a pályán, az edzőközpontban, a fejekben. Fokozatosan kell leépíteni ezt a teamet, amivel most gazdálkodunk.

A sportszakmai projekt mellett vagyok én is. Szaladgálnak szerte Európában mindenfelé már vagy két éve, mint a hülyegyerek és tátja a vezetőség a száját, ha kirabolják vagy kiröhögik őket. Vagy bevonjuk legalább 50%-ban a Masíát a következő 5-8 évben, vagy hagyjuk a francba a Barcának nevezett filozófiát. És ahogy majd 2021-hez képest ezt a mostani, régi teamet elkezdjük lebontani, úgy tesszük bele az új játékosokat, igazolásokkal együtt. 1/3 régi ember, 1/3 új, piacról jól megrostált, 1/3 ifista + Xavi és Iniesta/Puyol/akit jónak lát, elég kell hogy legyen kezdő löketnek. Máshogy nem fog menni.

Bartoékat meg kell buktatni. Tudtommal őt magát nem lehet újraválasztani, valaki írta itt korábban. Remélem nem egy haver kerül a helyére. Mert ha igen, akkor a húszas éveim elején az egyik legbölcsebb döntés volt nem varratni semmit magamra, aminek a Barcához vagy a focihoz köze van. Mert ehhez a rohadáshoz nincs kedvem asszisztálni hétről-hétre.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.29. 13:55:23

Rinku írta:...
Jó írás. Szerintem az amigok mennek majd 2021-ben, ha új elnökség lesz (amit nagyon remélek), és nem tartom kizártnak, hogy ha a haverok mentek, Messi is megy. Neki is 2021-ig tart jelenleg a szerződése (bár asszem opcionálisan egy évvel meghosszabbítható), és nem biztos, hogy egy új csapat kiépítésénél ott akar még lenni, illetve az sem, hogy érdemes köré építeni az új csapatot úgy, hogy már úgy sincs neki sok itt hátra. Na meg tudjuk azt is jól, hogy nem ingyen játszik itt, szerintem egy újabb hosszabbítás már nem fog beleférni a klubnak, az utolsó bónusza és a mostani fizetése is óriási tétel, ami a klub pénzügyi kimutatásaiban egy kilométerről kiszúrható.

2021-ben kell egy komolyabb sportszakmai projekt, jó szakember edzővel, aki - szabadkezet kapva - megtalálja azokat a játékosokat, akik együtt kiszolgálnak egy működőképes, a modern focihoz is illeszkedő játékrendszert. Olyan ember kell a kispadra, aki a leigazolt játékosokat képes jobbá tenni, mert az nem fog beleférni, hogy minden kezdőbe igazolt embert 120 millióért vegyünk. Szerintem a jövő csapatát ilyen Arthur, Lenglet, Semedo-kaliberű igazolásokból kell elsősorban felépíteni.

De mindez elég idealista elképzelés, még az sem biztos, hogy egyáltalán leváltják Bartoékat.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.01.29. 12:50:35

RipTikitaka írta:Kb Suárez meg Ter Stegen mondható a komoly pénzbe kerülők közül akik tényleg be is váltak az utóbbi 6 évben addig meg kiröppent több száz millió, azért akikért kiadták nem nyeretlen kétévesek akik nem tudtak beilleszkedni a Barca stílusba már ha az utóbbi évek Barcája azt képviselte volna, rendben van az, hogy nagy klub , nagy nyomás van rajtuk és nem mindenki bírja, teljesít azon a szinten amit elvártunk volna de akkor is rossz, nagyon rossz ez az arány szerintem, SZINTE senkinek nem megy itt Wtf????
Áthoztam ide.

Nincs Xavi, nincs Puyol - nekik kettőjüknek volt tekintélyük, és gatyába rázták a bandát, ha kellett. Andrésnak kevesebb tekintélye volt, de amíg itt volt, azért valamennyire ő is zálog volt a rendre. Most hármójukból egyik sincs, még alkalmazottként sem a klubnál. Mind emberileg, mind teljesítményileg betölthetetlen az űr, amit hagytak, de ez (sajnos) normális ilyen kalibereknél.

Busquest tipikus latin, egy lusta szr, Suarez teljesen hullámzó, és bármennyire is kedvelem, inkább lassú, körülményes és sokat szájal, mint focizik, és neki is mennie kell már. Piqué még úgy-ahogy rendben van a pályán a többiekhez képest, de nem törekszik arra, hogy tekintélye legyen, mert ő inkább egy playboy. Alkalmatlan arra, hogy kapitány legyen, és de kíváncsi leszek a levegő minőségére a klub körül, amikor majd ő lesz az elnök... Bár a jelenlegi vezetésnél rosszabb nem nagyon lehet, de ne szóljam el magam. Albától meg már fáj az ember feje, ha rágondol, igazi rinyapna és tök elkopott a figura.

El kell fogadni, hogy a csapat leszállóágban van, és amíg nem távozik Luis, Gerard, Alba és Busquets, ez ennyi lesz. Megfojtják a többieket, mert mások nem kerülhetnek tartósan helyzetbe, amíg ez a négyes itt van. Messi tartja még magát a legjobban, de mindenkinek vannak gyenge napjai. A győzelmünk és a csapat teljesítménye most már 100%-ban Messi mivolta körül forog. Nem mellesleg Leoban is 2-3 év van még összesen, aztán hagyni fogja az egészet a fenébe.

De Jong szenzációs játékos, de hova van magának egyedül, gyenge taktikák mellé. Papíron jó a keret, csak nem papíron játszunk. Ki kell rakni a régi ponyvát, ahogy Pep is tette Decóval és Ronival. Régen szégyenletesnek tartottam a Madridot, hogy csak úgy megválik a legendás játékosaitól, de most már 28 éves fejjel teljesen megértem, és igazuk van. Persze azt nem, hogy na cső, mehetsz, de azt, hogy meg van mondva, hogy te és te már nem a jelen vagytok, végképp nem a jövő, hanem a múlt; maradhattok, de csak kiegészítőnek, sí o no - na ezt így kell csinálni. Ha nem akarjuk a profizmust elveszteni, akkor így.

Setién eddig bukásnak tűnik, Valverde alapból az volt. Lehetett választani, hogy Valverdével még másfél év, talányban ülni, hogy ezt a fst kelljen nézni továbbra is, vagy hozunk valakit, és lehet, hogy rendben lesz. Hát a lottót eddig buktuk, de még mindig jobb így. Allegri nem jött volna másfél évre, nem az a kaliber, aki elvállal egy ilyen posztot, ennyi időre, tudvalevőleg, hogy egy kezdő edző miatt ki fogják rúgni. Méltatlan és érthető is. Illetve nem tudom, hogy ha kirakjuk a négy fent említett embert, a MU sorsa fog-e kerülgetni minket, vagy megindul-e valami tényleg valami fölfelé. Igazából szerintem a lehető legjárhatóbb út, ha nem kergetünk ábrándokat, míg Xavi nem jön, addig ki kell bírni. De Jong, Stegen, Roberto, Lenglet, Arthur, Fati, Firpo, Riqui (+- Griezmann, Alena, Neto, [kizárólag cserének, kiegnek: Rakitic, Piqué]) jó lesz/lehet még Xavi keze alatt, Messinek is lesz még ott egy éve. De a többieknek kezi csókolom van másfél éven belül, részemről.

Szr is az, amikor az aranytojást nem a mi udvarunkban tojják, de egy lassú, unott kotlótól ezt elvárni nem realitás. Hogy villogjon bárki új egy ilyen légkörben. Főleg, hogy fsnak Messitől, ha valamit elrontanak, inkább választják emberi alapon a biztosabbat - rájátszunk Messire. Nagy gond nem is lenne ezzel, ha nem lenne totál pocsék a taktika és a morál. Húzzuk be valahogy idén a bajnokit, vagy ha nem megy (nem érzem úgy, hogy fog, de azért van még 4 hónap), akkor jövőre. BL-ből meg ne verjenek ki szégyenletesen. Igen, a Barca vagyunk, midnig megyünk és mennünk kell a kupákért. De komolyan, az idalizmusnak már Párizsban vége kellett, hogy legyen. Fel kell gyújtani a házat és újraépíteni. [/hümmögés egy kávé mellett]
Football, bloody hell. /SAF/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.25. 18:34:50

https://www.eurobarca.hu/hirek/elemzes/ ... -bertomeg/" target="_blank
Ennek a cikknek tükrében különösen felháborító ez a produkció. Setiént édes kevésnek tartom ide, de elő kell venni szerintem a játékosokat és a vezetőséget is. Itt a fórumon is vannak néhányan, akik azzal védik a helyzetet, hogy túl nagyok elvárások, ez a keret már nem olyan erős stb. Csakhogy a keretre költött pénz és a fizetések alapján igenis jogosak az elvárások!

Anno Laportáék Gasparték ámokfutása után alacsony alapfizetéseket adtak, a többit teljesítményhez kötötték. Most is valami ilyesmi kéne, akinek nem tetszik, attól meg köszönjünk el, mert ez nem állapot, hogy ekkora pénzért lötyögés meg alibi megy. :evil:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.01. 16:20:51

MatyiG írta:
Res írta:A BL-hez több szerencse kell. Ergo: nehezebb megnyerni...
A bajnoksághoz meg több meccset kell megnyerni, és sokkal hosszabb időre kell a topon lenni, kiegyensúlyozott teljesítmény kell hozzá. Ergo: nehezebb megnyerni...

Mindkettőt nehéz megnyerni, csak más-más okból kifolyólag.
Igen, viszont ami miatt szerintem jogosan nagyobb a BL presztízse, hogy egész Európa legjobbjaival kell versenyezni a címért. A bajnokság lebonyolítását amúgy igazságosabbnak és korrektebbnek tartom, de BL-nél ez kivitelezhetetlen, hiszen az rengeteg meccset jelentene. Ezért lenne érdekes egy Szuperliga az európai top csapatokkal, de ez meg ugye azt jelentené, hogy még tovább nőne a szakadék a legjobbak és a többiek között.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.31. 12:44:24

Res írta:A BL-hez több szerencse kell. Ergo: nehezebb megnyerni...
A bajnoksághoz meg több meccset kell megnyerni, és sokkal hosszabb időre kell a topon lenni, kiegyensúlyozott teljesítmény kell hozzá. Ergo: nehezebb megnyerni...

Mindkettőt nehéz megnyerni, csak más-más okból kifolyólag.
Válasz küldése
cron