FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.05. 10:15:14

Abidallal el lesz vitetve a balhé sztem, ami az edzőkérdést és a gyökér igazoláspolitikát illeti. Lényeg, h Barto sosem lehet hibás semmiért. Majd a helyére kerül egy másik báb
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.02.05. 09:21:45

MessiNeymarSuarez írta:Csak nekem gyanús ez a tegnapi?
Dembelével bezzegették a téli átigazolási szezont hogy ő az igazolás, ezért sem igazoltak, erre megint lesérül, a szezon végéig.
Aztán rá pár órára Abidalnak elmegy az esze, és rögtön beszól Xavinak, és a csapatnak, és meghazudtolja Xavi és a csapat szavát?!
Miért kell olyat lenyilatkozni hogy Xavinak nem is ajánlották fel hogy januártól vegye át a csapatot?

Véletlen egybeesés, vagy ezzel a balhéval akarják elterelni a jónép figyelmét arról, hogy totálisan beégtek az átigazolási szezon/szezonokban, és az utolsó mentsvár is ledőlt Dembouz személyében?
Ha az utóbbi, akkor tökéletesen végrehajtották, mert most minden lap a Messi vs Abidalról cikkezik, nem pedig arra hogy úgy küldték el az utolsó támadókat is, hogy 2,5 támadónk van jelenleg 3 posztra.
a Xavi balhéhoz: Abidalék elmentek puhatolózni, hogy ...mi lenne ha....Xavi spekulált egy napot és előadta, hogy mások a tervei...nem egyeztettek, hogy az esetet hogyan kommunikálják, ez lett belőle.
a vicces az, hogy amit Abidal mond az igaz (nincs megfelelő gyakorlata) de ezt mondta Xavi is!! saját magáról. Abidal most nyilván azzal támad (de miért??) hogy nincs (nem volt) írásos ajánlat...Xavi meg joggal vagy sem, azt gondolta és mondta hogy az pedig ajánlat volt.
ami itt igazán rejtély, hogy miért most?! talán van valóság alapja, hogy Xavi- Peppel a PSG.-hez készül?
Dembélé ügy: hatalmas égés - de mégis jobban védhető mint Coutinho mert ugye ki láthatta előre ezt a példátlan sérülés hullámot?
én hosszú ideje írogatom Abidalék alkalmatlanságát ennek ellenére nem tetszik Messi nyilatkozata -most! amikor a pályán nyújtott teljesítménye hogy is fogalmazzak? nem éppen erőtől duzzad.
azt viszont el kell ismerni, hogy a válság eszkalálódik kíváncsi vagyok mit lép Barto?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.05. 09:06:16

Nero. írta:
Peter írta:Böjt....határozatlan időtartamú böjt veszi kezdetét... #-o
Szerintem is, de 2008 és 2014 tavaszán is ugyanezt gondoltam. Még mindig van legalább 5-6 világklasszis játékosunk + Messi. Ha nyáron sikerülne egy normális edzőt/stábot hozni + 1-2 jó igazolás akkor még mindig ott maradhatunk az elitben.
Hasonlóan látom, rossz a helyzet, de nem menthetetlen. 2008 és 2014 jó példa, mindkétszer új edző segített, akivel belenyúltunk a tutiba. Setién szerintem ehhez kevés lesz. Sajnálom az öreget, mert bár megkapta élete lehetőségét, a lehető legrosszabbkor. Olyan időkben, amikor a csapat legendái feszülnek egymásnak, aligha várhatunk megoldást egy 61 éves, eddig egészen más szinten tapasztalatokat szerzett edzőtől. Ha mégis megoldja a helyzetet, hát, le a kalappal előtte!

Abidal szerintem napokon belül le fog mondani, így, hogy Messinél, és nagy valószínűséggel Xavinál is kihúzta gyufát. Utóbbival azért is kellemetlen a balhé, mert mindkét embert nagyon kedvelem, és egyikről sem feltételezem szívesen, hogy hazudik, de valamelyikük mégis. Rossz ezt látni. A Laporta-éra alatt nemcsak a jó fociért volt szerethető ez a klub, hanem azért is, mert az egész olyan volt, mint egy nagy család. És sokan, főleg a madridista gyűlölködők gúnyolódtak a Barca-család kifejezésen, de akkor még igenis létező dolog volt! Ha néztük a meccseket, vagy akár videókat az edzésekről, egyszerűen látszott, hogy többek a játékosok egymásnak, mint sima csapattársak. Ebből sajnos mára nem sok maradt. Az ilyen konfliktusok közel sem példanélküliek a futball világában, de nálunk nem voltak jellemzők.

Arra is kíváncsi lennék, hogy Abidal tényleg azt mondja-e, amit gondol, vagy felsőbb utasításra kell ezeket mondania, mert ő lett kiválasztva arra, hogy elvigye a balhét. Szeretném hinni, hogy ez utóbbi az igaz, mert így rá nem kéne haragudnom, csak Bartóékra, nekik meg már így is van bőven a rovásukon. Igazából azt szeretném, ha valahogy már most sikerülne a vezetőséget eltakarítani, nem kéne várni még egy teljes szezont.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.05. 08:34:56

Csak nekem gyanús ez a tegnapi?
Dembelével bezzegették a téli átigazolási szezont hogy ő az igazolás, ezért sem igazoltak, erre megint lesérül, a szezon végéig.
Aztán rá pár órára Abidalnak elmegy az esze, és rögtön beszól Xavinak, és a csapatnak, és meghazudtolja Xavi és a csapat szavát?!
Miért kell olyat lenyilatkozni hogy Xavinak nem is ajánlották fel hogy januártól vegye át a csapatot?

Véletlen egybeesés, vagy ezzel a balhéval akarják elterelni a jónép figyelmét arról, hogy totálisan beégtek az átigazolási szezon/szezonokban, és az utolsó mentsvár is ledőlt Dembouz személyében?
Ha az utóbbi, akkor tökéletesen végrehajtották, mert most minden lap a Messi vs Abidalról cikkezik, nem pedig arra hogy úgy küldték el az utolsó támadókat is, hogy 2,5 támadónk van jelenleg 3 posztra.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.05. 01:14:07

Peter írta:Böjt....határozatlan időtartamú böjt veszi kezdetét... #-o
Szerintem is, de 2008 és 2014 tavaszán is ugyanezt gondoltam. Még mindig van legalább 5-6 világklasszis játékosunk + Messi. Ha nyáron sikerülne egy normális edzőt/stábot hozni + 1-2 jó igazolás akkor még mindig ott maradhatunk az elitben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.02.05. 00:21:04

MessiNeymarSuarez írta:
Jó lenne egy nyári előrehozott elnökválasztás(de erre 0% esély van), mert különben ha jövőre valami csoda folytán sikeres szezont zárunk, nagyon necces lesz hogy leváltják-e a mostani brigádot vagy újból megválasztják mint 2015-ben.
2015-ben hatalmas szerencséjük volt, LE ott megmentette a seggüket a triplával, meg azzal, ahogy összerakta azt a csapatot. Most is hasonló dolog segíthetne rajtuk, hiszen egyre inkább áll a bál. Pl. láthatjuk, hogy a Valverde-Setién edzőcsere komoly indulatokat szült, tehát sok fog rajta múlni, hogy teljesítünk Setiénnel. Ha sikeres lett, akkor Bartóék hatalmas királyok lesznek, ha nem, akkor nagyon keményen fogják kapni a sarat. Utóbbi esetben én még azt is el tudom képzelni, hogy nem húzzák ki 21-ig.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.02.05. 00:12:37

Böjt....határozatlan időtartamú böjt veszi kezdetét... #-o
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2020.02.04. 23:14:26

Stegen

Semedo Pique Lenglet/Titi Alba

deJong
Vidal Puig
Griezmann

Messi Fati

Ezzel végigtolnám a BL-t , lesz ami lesz. :) :)

Szerk: a kozeppalya gyémantba , deJong mèlyen , Vidal -Puig közepen, Griezmann elottuk és Messi Fati pedig elöl.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 22:15:32

Tomix354 írta:Nem lesz semmi nyáron, max elboltolják valahova Coutinhot meg Dembelét és vissza hozzák Neymart. 21-ben majd mikor mennek Bartoék lehet takarítani, remélhetőleg egy fokkal kompetensebb brigád fog érkezni. De ez majd csak a jövő zenéje.
Az még sajnos messze nem garantált, hogy Bartoék mennek..Oké Barto az igen a szabályok miatt, de a bandája ugyanúgy marad.(aminek a ténykedésébe ki tudja utána mennyire szól majd bele okosba, de szerintem nekik sem kell súgni a hülyeséget, megy az maguktól is)

Jó lenne egy nyári előrehozott elnökválasztás(de erre 0% esély van), mert különben ha jövőre valami csoda folytán sikeres szezont zárunk, nagyon necces lesz hogy leváltják-e a mostani brigádot vagy újból megválasztják mint 2015-ben.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.02.04. 22:04:04

Nem lesz semmi nyáron, max elboltolják valahova Coutinhot meg Dembelét és vissza hozzák Neymart. 21-ben majd mikor mennek Bartoék lehet takarítani, remélhetőleg egy fokkal kompetensebb brigád fog érkezni. De ez majd csak a jövő zenéje.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 22:01:17

Nero. írta:2008 tavaszára emlékeztet a jelenlegi időszak. Rengeteg balhé, sérülés és gyenge játék + igen jó esély egy nulla kupás szezonra. Szerencsére akkor annyira rosszul mentek a dolgok hogy a következő nyáron egy hatalmas takarítás jött, remélem most is ez lesz.

Nem csak egy-két nagy nevet zavarnék el a keretből, de a vezetőséget is.
Az a baj hogy a csapat már régóta a 2008 tavaszi csapatra emlékeztet(pár kisebb jobb periódust leszámítva), csak a szükséges lépéseket nem meri, nem tudja meglépni a vezetőség.

Feltehetőleg Guardiola sem tudott volna úgy alkotni, ha akkora az összebeszélés a vezetőséggel, hogy mondjuk kér egy Dani Alvest, és erre cserébe kap egy 25-ödik középpályást helyette.
Vagy ha Ronaldinhoékat nem küldhette volna el, hanem kötelezően játszatni kellett volna őket, teljesítménytől függetlenül.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.02.04. 21:32:16

Nyáron még nem lesz nagytakarítás, ha Bartoek maradnak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.02.04. 21:30:22

2008 tavaszára emlékeztet a jelenlegi időszak. Rengeteg balhé, sérülés és gyenge játék + igen jó esély egy nulla kupás szezonra. Szerencsére akkor annyira rosszul mentek a dolgok hogy a következő nyáron egy hatalmas takarítás jött, remélem most is ez lesz.

Nem csak egy-két nagy nevet zavarnék el a keretből, de a vezetőséget is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.02.04. 21:32:44-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.02.04. 20:52:12

NovaProspekt írta:ezzel a helyére történő igazolással az a gond, h csak rosszabb helyzetben leszünk, mint a téli átigazolási ablakban, és már akkor sem tudtunk volna értékelhető embert idehozni. most majd fizethetünk 120 milliót Willian Joséért.

sztem kuka így a szezon, ha mákunk van, a kupa leesik vhogy. ha derűlátóak akarunk lenni, abban reménykedhetünk, h ezzel is Bartoék egy lépéssel közelebb kerültek a munkanélküliséghez.
Egyszer volt egy ilyen szezonunk a kétezres évek elején mikor mindenki sérült volt, jó ha 14-15 egészséges játékos maradt. Akkor Ronaldinho fogta és vitte a csapatot, Davidsal meg már másik játékossal együtt...

Ha nincs lehetőség minőséget igazolni, akkor kár bárkit is hozni. Majd Pique, Roberto előre megy csatárnak és már meg is vagyunk.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.02.04. 18:19:52

A legszebb az egészben az, hogy mindezt a “legendáinknak” is köszönhetjük akik tudatosan törik meg egyik-másik játékos önbizalmát azzal, hogy csak egymást keresik a pályán, a harmadik embert nyíltan kiközösítik, elvannak a hígfos rendszerben ahol nem kell magukat megerőltetni mert úgyis játszanak.
Igen, itt Piquéről, Busquetsről, Albáról, Suarezről és a kiváló technikával rendelkező, SAJÁTNEVELÉS Robertóról van szó. Pfejj alig várom a napot mikor eltakarodnak innen Bartoékkal együtt. Messi csak a hatása miatt jelent kivételt, de ő ugyanúgy partner ebben az egészben mint a többiek, csak rá nem lehet panasz a pályán.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2020.02.04. 18:08:22

Az a baj, hogy johetne ide Van dijk, Mbappe, Neymar meg mindenki akkor is gyenge lenne ez igy. Akarmekkora nev jon ide mostanaban senki sem tudja hozni azt, mint az elozo klubjaiban. Harom embert sajnalok, Messi, Vidal meg Mats. Evek mennek kulaba a vilag legjobbjanak, Vidal BL-ert jott ide, de a legrendezetlenebb orias klub vagyunk jelenleg. TS meg kapja a golokat nem sajat hibajabol. Kuka ez a szezon IS. Majd jovore megprobaljuk. Sajnos evek ota ez a duma, kezdem aterezni amit a madridiak tettek 10 evig.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.04. 18:03:31

ezzel a helyére történő igazolással az a gond, h csak rosszabb helyzetben leszünk, mint a téli átigazolási ablakban, és már akkor sem tudtunk volna értékelhető embert idehozni. most majd fizethetünk 120 milliót Willian Joséért.

sztem kuka így a szezon, ha mákunk van, a kupa leesik vhogy. ha derűlátóak akarunk lenni, abban reménykedhetünk, h ezzel is Bartoék egy lépéssel közelebb kerültek a munkanélküliséghez.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 18:02:30

brazilfan írta:Dembélé kiesésével sem teljesen reménytelen a helyzet (idén eddig se nagyon játszott, és amikor igen, az is felejthető volt, sajnos).
Nincs mese, meg kell próbálni Semedót fölrakni jobbszélsőnek, Roberto marad a jobbhátvéd. Ha a három csatár valamelyike megsérül vagy pihentetni kell egyiküket, ott van Vidal, erős is, gólerős is, játszani is akar, tessék, szabad a pálya.
Puigot is játszatni kellene végre, nagyon hiányoznak a középpályásainktól az olyan váratlan, fineszes passzok, amilyenekre Puig bekötött szemmel is képes.
Nagyon kellett volna Dembele, már csak a pihentetések miatt is.

Jelenleg ott állunk, hogy van 2 teljes értékű támadónk Messi és Grizi személyében, és van a B-s most felkerült Fati, na velük kell minden meccset 0-24-ben letolni.
További sérülésről nem is beszélve, igazi lángész ez a Bartomeu-féle banda hogy még Perezt is eladta. =D>
Amúgy ilyenkor nem tudunk igazolni a helyére? Régebben volt róla hír(sőt egyszer mintha a szövetség meg is adta volna már nekünk a lehetőséget), hogy komoly sérülés esetén engedik 1 posztazonos játékos leigazolását átigazolási szezonon kívül is.

Ráadásul az ESPN szerint Messi már hetek óta fájdalommal játszik a bal lábában.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2020.02.04. 17:54:49

Dembélé kiesésével sem teljesen reménytelen a helyzet (idén eddig se nagyon játszott, és amikor igen, az is felejthető volt, sajnos).
Nincs mese, meg kell próbálni Semedót fölrakni jobbszélsőnek, Roberto marad a jobbhátvéd. Ha a három csatár valamelyike megsérül vagy pihentetni kell egyiküket, ott van Vidal, erős is, gólerős is, játszani is akar, tessék, szabad a pálya.
Puigot is játszatni kellene végre, nagyon hiányoznak a középpályásainktól az olyan váratlan, fineszes passzok, amilyenekre Puig bekötött szemmel is képes.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.02.04. 17:53:56

NovaProspekt írta:
nagyatyesz írta:Emellett ott van elől Fati, akitől bármilyen nagy tehetség is, de irreális lenne elvárni, hogy végigtolja a szezont rotáció nélkül. Na most majd végig fogja...és még nem is beszéltünk Griziről, akinek meg nincs elől posztja. Rajtunk röhög lassan a világ, és meg is érdemeljük...no majd SR stabilizálja magát a csatársorban :-)
a bajnoksághoz kevés lesz előre az ember, idén rámegyünk a BL-re :mrgreen:
Viccen kívül, rá kellene hajtani.
Bajnokságot el kell engedni ilyen szűk kerettel, (spanyol kupát szintén), pihentetni és a BL-ben így egyetlen esély az lenne, ha Setien valami masszív 4 középpályás rendszert össze tudna hozni(hasonlóan mint pl Valverde 2017 őszén), és szűk 1 gólokkal tovább jutnánk.

Most bosszulja meg az a rengeteg őszi betli magát, még így is simán vezethetnénk 10 ponttal ha hozzuk a kötelezőket.
Bartomeuék meg ahogy Font fogalmazott: sportszakmailag megbuktak(de már nagyon rég.)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.04. 17:46:17

nagyatyesz írta:Emellett ott van elől Fati, akitől bármilyen nagy tehetség is, de irreális lenne elvárni, hogy végigtolja a szezont rotáció nélkül. Na most majd végig fogja...és még nem is beszéltünk Griziről, akinek meg nincs elől posztja. Rajtunk röhög lassan a világ, és meg is érdemeljük...no majd SR stabilizálja magát a csatársorban :-)
a bajnoksághoz kevés lesz előre az ember, idén rámegyünk a BL-re :mrgreen:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.02.04. 16:20:12

Azért nagyon nagy gratuláció jár az impotens, hozzá nem értő vezetőségünknek ahhoz, hogy elengedtek 2 fiatal támadót is télen, tudva azt, hogy Suarez idén már nem játszik, és senkit nem hoztak a helyükre. Nyilván nem ők váltották volna meg a világot, de legalább mélységet adtak volna a keretnek. Ehhez képest a sérült Suarez mellett összesen 4 játékos maradt előre, akik közül az egyik folyamatosan sérült. Lehet én vagyok hülye, de azért azt lehetett várni, hogy ha Dembelé le is tudott volna néhány meccset játszani, akkor is rettenetesen kicsi lett volna az esély arra, hogy a szezon végéig egészséges marad. Emellett ott van elől Fati, akitől bármilyen nagy tehetség is, de irreális lenne elvárni, hogy végigtolja a szezont rotáció nélkül. Na most majd végig fogja...és még nem is beszéltünk Griziről, akinek meg nincs elől posztja. Rajtunk röhög lassan a világ, és meg is érdemeljük...no majd SR stabilizálja magát a csatársorban :-)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.02.04. 15:51:35

Chino írta:Azzal, hogy Ini elment Coutinho egy minőségi pótlás lehetett volna, csak hát szélsőt faragtak belőle. Amikor érkezett a fórumon sem a jelenlegi volt az általános vélemény vele kapcsolatban. A Bayernben abban a szabadabb tkp szerepkörben nem tolja rosszul. Egy De Jong-Arthur-Coutinho kp-t azért megnéznék.
csak sosem tudott úgy helyezkedni vagy annyit mozogni, mint Iniesta, mellette pedig a játékintelligenciája is tizede Iniének, a mentalitásáról meg ne is beszéljünk. Coutinho a mezőnyben cirkuszi mutatványos, plusz eldurrant néha 1-1 távoli lövést. a Bayernben pedig annyira jól küldi, h nyáron fixen jön ide vissza. az alsóházi csapatokon kívül senki ellen nem mutatott semmit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.02.04. 14:49:31

vg99 írta:Szépen le lett szűkítve a keret, de ez nekem nem azért félelmetes mert tavaszra elfogyunk, és feladunk lehet mindent,
hanem azért mert ebből a szűk keretből kor vagy képesség alapján a következő 2 évben rengetegen ki fognak még kerülni. És alig marad valaki.
Teljes új csapatot kell építeni úgy, hogy közben rengeteg pénzt szórtunk el igazolásra és bérekre.
Én nyáron elengedném őket: Rakitic, Umtiti, Neto, Dembele, Griezmann, Coutinho, a kölcsönadottak jó része
1 évre rá pedig jönnének ők: Busquets, Vidal, Piqué.
Utána meg jön Messi és Alba is sajnos.

A Realt szoktuk, szokták isteníteni, hogy megkezdte és jól csinálja a generációváltást, CR hiányát.
Szerintem Zidane, a bírók és a szerencse sokkal erősebb faktor. A 3 BL címben, és a mostani első helyben is. No meg mi..
Az, hogy még mindig a nyugdíjas Benzama lövi a gólokat, amikor van Jovic, Hazard, Vinicius, Rodrygo, az sokat elmond. Ahogy a középpályán is Modric és Kroos igen sokat játszik, pedig már le lettek írva. Hátul meg ott a saját Piquejük.
Szóval jobban csinálták mint mi, de csak egy fokkal szerintem.
A totál agyatlan, gyors döntéseket elkerülték, de nem minden igazolást vált be.
Ők talán még nálunk is nagyobb bajban vannak ezzel a generációváltással. Az eddigi húzóemberek, kezdőjátékosok közül CR elment, Modric ha még marad is 35 éves lesz, azért Kroos se túl fiatal a maga 30 évévél, Mendy távolról sem egy 2 évvel ezelőtti Marcelo, Ramosban sem hiszem, hogy max. 2 évnél több van. Benzema kb. mint nálunk Suarez, és a támadósorba egyelőre 50 milliós Rodrygok, Viniciusok meg Lucas Vasquez-ek, Jovicok vannak. A brazilokból sem nézek ki sokkal többet mint a mi új csodaportugálunkból. Hazard is egyelőre Dembélé 2.0.
Coutinho és Dembouz szerintem simán védhető igazolások, még ha irreálisan magas összegekért is érkeztek. Utóbbi Neymar távozásával teljesen jogos volt, kellet egy szélső és a képességeivel nem is nagyon van baj, az már pech, hogy ennyi időt tölt az orvosi szobában. De ezt se lehetett előre tudni, a Dortmundban szinte sosem volt sérült.
Azzal, hogy Ini elment Coutinho egy minőségi pótlás lehetett volna, csak hát szélsőt faragtak belőle. Amikor érkezett a fórumon sem a jelenlegi volt az általános vélemény vele kapcsolatban. A Bayernben abban a szabadabb tkp szerepkörben nem tolja rosszul. Egy De Jong-Arthur-Coutinho kp-t azért megnéznék.
Griezmann nagy rejtély, őt tényleg nem lehet hova tenni, talán csak farokméregetés volt, ennél a vezetőségnél nem lehet tudni.

Ezzel nem Bartoékat akarom védeni, már a napokat számolom visszafelé mire átadják a stafétát, csupán annyi lenne a lényeg, hogy nem volt ez olyan eszetlen igazoláspolitika, főleg a nagyobb "neveknél". Az már más kérdés, hogy milyen indokolatlan összegeket adtak értük és honnan is származtak ezek.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.02.04. 12:59:34

vg99 írta: A totál agyatlan, gyors döntéseket elkerülték, de nem minden igazolást vált be.
Ki is volt nálunk agyatlan, gyors döntés? Dembelére lehet mondani, de ott a kudarc oka a sok sérülés,m amir előre nem lehetett látni. Meg talán Malcom és Mina, akik nem sok vizet zavartak és pariban vagy haszonnal tovább lehetett őket adni. De Cuotinhoért és Grízért tartósan ette a fene a szakvezetést. Ha agyatlanul, akkor nem az igazolásokkal, hanem ennél sokkal mélyebben van a baj.
Válasz küldése