FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.01. 16:21:30

bence0330 írta:
2024.04.01. 12:55:34

Érdekes, mert amúgy Pep a példaképe, aki aztán rotál rendesen, még akkor is, ha épp nincs elég minőségi cseréje.
Lehet rosszul emlékszem,de mintha,a mondjuk úgy taktikus city-senal meccsen hangzott volna el,hogy Pep cserél a legkevesebbet az egész PL-ben. Lehet,hogy ezt a meccs alatti cserékre értették.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.01. 15:31:29

Troym írta:
2024.04.01. 15:12:36
A PSG ellen egyértelmű a legerősebb csapat kell (most nevekkel felesleges dobálozni)
A bajnokságban viszont, ha úgy döntöttünk és elengedtük...
Még véletlenül sem engedhetjük el a bajnokságot, csak a címet, az szerintem már mindenkinek tiszta, a Madrid nagyon jó, a különbség meg nagy. A 2. hely akár több tízmillió különbséget jelent a 3. hellyel szemben (díjazás+szuperkupa(+klubvb?)), és csak két ponttal megyünk a Girona előtt. Szerintem a Cadíz ellen ettől függetlenül lesz egy nagy tartalékolás, egyrészt az eltiltottak, másrészt a két BL meccs miatt, és ennyi. Persze, ahogy írtad, ha az első BL meccs 0-3, az egy teljesen más szitu, onnantól kezdve a bajnoki 2. hely sokkal fontosabb lesz és a Cadiznak is nekiesünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.01. 15:12:36

Chino írta:
2024.04.01. 14:04:22
Abba, hogy a Cadíz ellen kit pihentethetünk sajnos a BL is bele fog szólni. Yamal, Araujo, De Jong, Christensen, Torres, Felix is az eltiltás szélén vannak. Elég egy sárga és a visszavágón nem játszhatnak. Akkor pedig már nem kell annyira a bajnokságban pihentetni.
Azt pedig nem tehetjük meg, hogy a PSG ellen rotálunk és nem a legerősebb csapatot küldjük fel.
Gündogant viszont mindenképpen le kellene ültetni a két BL-meccs között (már csak a sárgái miatt is) és ha nem lesznek eltiltva Yamalra és Christensenre is ráférne a pad.
Lekopogom, de sérültünk is már régen volt, úgyhogy a sormintát követve az sem zárható ki.
A PSG ellen egyértelmű a legerősebb csapat kell (most nevekkel felesleges dobálozni)
A bajnokságban viszont, ha úgy döntöttünk és elengedtük, akkor pihentessünk tőlem akár 11 alapembert is, ha minimálisan próbálkozunk még az aranyért, akkor nem tudunk a Classicoig. Csak azt mondom, ha 11 pont a hátrány a Classicora, akkor minden eldőlt. Ha 5 v 8 akkor még minimális sansz megmarad egy ottani győzelemmel már lehetne 2 - 5. Nyilván ha megverjük a Cadizt és kikapunk Madridban, akkor ugyanott vagyunk, 11 pont és jóéjszakát.
Pragmatikusan én a PSG elleni első meccs alapján döntenék, hogy van-e még esély ott továbbjutni. Ha neadjisten kikapunk 3-0ra, akkor viszont megpróbálnék minden a Cadiz ellen, ha szoros, vagy nyerünk, akkor elengedném a Ligát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.01. 14:04:22

Troym írta:
2024.04.01. 13:12:02
bence0330 írta:
2024.04.01. 12:55:34
davi10 írta:
2024.04.01. 12:27:04
Ha Gündogan nem játszik a Cadiz ellen úgy, hogy nincs Christensen, De Jong, Gavi és Pedri, akkor már Classico előtt eldől a bajnokság és a sárgái miatt sem kell aggódni. Romeu nem szint és a 3 gólja ellenére szerintem Fermin sem az. SR még csak-csak, de egyedül nem lehet 3 helyen a Cadiz meccsen.
De logikai alapon, ha pihen Gündogan és bízzunk benne, hogy Romeu csak marad a padon, akkor meg Raphinha kell, hogy középen játszon, ergo Yamal nem pihen.

Amúgy eltiltás miatt Lewa mindenképp pihen, Cancelo is, így bhv sincs és gondolom Roque is kezd, szóval már csak ezért sem hinném, hogy Gündogan ne játszana.
Abba, hogy a Cadíz ellen kit pihentethetünk sajnos a BL is bele fog szólni. Yamal, Araujo, De Jong, Christensen, Torres, Felix is az eltiltás szélén vannak. Elég egy sárga és a visszavágón nem játszhatnak. Akkor pedig már nem kell annyira a bajnokságban pihentetni.
Azt pedig nem tehetjük meg, hogy a PSG ellen rotálunk és nem a legerősebb csapatot küldjük fel.
Gündogant viszont mindenképpen le kellene ültetni a két BL-meccs között (már csak a sárgái miatt is) és ha nem lesznek eltiltva Yamalra és Christensenre is ráférne a pad.
Lekopogom, de sérültünk is már régen volt, úgyhogy a sormintát követve az sem zárható ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.01. 13:24:34

Romeut nem szabad kezdetni, egy kicsivel oldanám meg, nem tudom melyikkel, amelyik a legjobb az edzéseken.

Tényleg Lewyt elfelejtettem, ez legalább megoldotta magát kicsit így, bár meglepne, ha nem Ferrán kezdene a helyén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.01. 13:12:02

bence0330 írta:
2024.04.01. 12:55:34
davi10 írta:
2024.04.01. 12:27:04
Ha Gündogan nem játszik a Cadiz ellen úgy, hogy nincs Christensen, De Jong, Gavi és Pedri, akkor már Classico előtt eldől a bajnokság és a sárgái miatt sem kell aggódni. Romeu nem szint és a 3 gólja ellenére szerintem Fermin sem az. SR még csak-csak, de egyedül nem lehet 3 helyen a Cadiz meccsen.
De logikai alapon, ha pihen Gündogan és bízzunk benne, hogy Romeu csak marad a padon, akkor meg Raphinha kell, hogy középen játszon, ergo Yamal nem pihen.

Amúgy eltiltás miatt Lewa mindenképp pihen, Cancelo is, így bhv sincs és gondolom Roque is kezd, szóval már csak ezért sem hinném, hogy Gündogan ne játszana.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.01. 12:55:34

Troym írta:
2024.04.01. 12:00:07
...
Nem mondanám, hogy megoldódik minden gondunk, ha épp beteszünk valakit a helyére, csak azt, hogy ha lecseréljük néha, mikor fáradt, gyengébbek nem leszünk. Mindhárom tartalék csatárunk lőtt ilyenkor gólt, szóval szerintem erre ha bizonyíték kis mintával nincs is, de utaló jelek vannak. És ezért cserében kapunk egy élesebb Lewyt, aki mondjuk a játékpercek 70%-ában is tudna szerintem annyi gólt lőni, mint a mostani 100%-nak vettnél. Nem arányaiban, összesen. Egyszerűen mert frissebb lenne. 35 éves, csoda, hogy így bírja.

Ronaldo is millió gólt lőtt az utolsó MU-s évében, a MU mégis előtte-utána több gólt lőtt és jobban játszott. Ezt nehéz megmondani, rendszerszinten jó-e vagy sem, nem mondom, hogy nem jó, de szerintem necces. Salah kicsit ugyanez a Poolban most, iszonyat sok gólt lő szélsőhöz képest, mégis nélküle rendre jobban játszik és több gólt rúg a Pool.

Raphinha szerintem azért van balon, középen, mert Yamal ott van a jobboson, már hetek óta gyengén játszva. Általában ilyen 4-2-3-1 szerűségre váltunk olyankor, mikor középre húzódik, jellemzően döntetlennél/hátrányban húzza meg ezt Xavi a meccsek utolsó szakaszában. Aztán lehet, hogy igazad van, és a kp hiánya miatt teszi, de én inkább úgy érzem, így tud 4 támadót feltenni, hogy nyomjunk. A te logikádat követve is lehetne amúgy így kezdeni, ha már Yamalnak kötelező kezdenie, és akkor megússzuk két középpályással.

Yamal bőven nem Pedri szintjén játszik szerencsére perceket, de fiatalabb is. És Pedrin is sokszor hasonló jeleket lehetett látni az első szezonjában, amikor bírta, térdére támaszkodva liheg, stb. És mindig lehetett is érezni szakaszosan, ahogy meccsről-meccsre erőtlenebb, pont a két BL meccs előtt, árnyéka is volt önmagának rajtuk, Xavi nagyon elrontotta a formaidőzítést vele kapcsolatban. A PSG ellen egy kipihent Yamal pedig a különbséget is jelentheti egy hullával szemben.

Gündogannal egyetértünk, de akkor is kellene pihenő, ahogy Davi is írta. Szakadék szélén egyensúlyozunk ezzel, minden játékosunkban reménykedtünk, hogy nem dől ki, bírja a túlterhelést, de se Pedri, se Gavi, de még tán Frenkie sem bírta. Most Gündoganban reménykedünk, és ha ő megsérül, akkor nem érte meg. Ha nem, akkor persze igen, csak nagy hazárdírozás. Romeut már nem raknám be, de az egyik kicsit én is megnézném a Cadiz ellen, fura, hogy Xavi Masiás középpályásként pont oda nem mer nyúlni, főleg akkor fura, amikor Romeu az alteratíva.

Vagy tényleg két belső középpályás felállás, 4-2-3-1, vagy Yamalt végre pihentetni és 4-4-2. SR és Fermín egy Cadiz ellen meg kell, hogy oldja, Chris is felépülhet addig.

Xavi rendszerszinten most nálam abszolút pozitívban van, de valahogy úgy érzem, hogy a támadók rotálásával előrébb tudnánk lépni, olajozottabbak lehetnénk elöl. Érdekes, mert amúgy Pep a példaképe, aki aztán rotál rendesen, még akkor is, ha épp nincs elég minőségi cseréje.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6630
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.01. 12:27:04

Gündogan-t pihentetni kéne a Cadiz ellen, egyrészt mert amúgyis ráfér, másrészt meg 4 sárgája van, a Real ellen nagyon necces lenne nélküle.
Lewy-t meg Yamal-t úgyahogy meg lehet oldani 1-1 meccsekre, de Gündogan sajnos túl fontos láncszem, max Pedri lenne képes erre, de hát rá sajnos nem igazán lehet számítani. De a Cadiz ellen felőlem elmehet a meccs, de játszon Casado vagy Romeu a helyén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.01. 12:00:07

bence0330 írta:
2024.04.01. 11:34:45
Ebben én nem vagyok biztos. Különböző okokból.

- Gündogan: Eszement az az ember, messze a csapatunk legjobbja idén, hihetetlen, hogy így bírja a terhelést. Az elmúlt meccseken gyengébb volt, ezt meg lehetne előzni némi rotációval szerintem. Nem sokkal, de valamennyivel, és sok sima meccsünk volt mostanság, ahol meg lehetett volna húzni. Szóval őt szerintem finomhangolni még lehetne, hogy még konstansabban játszhasson (plusz a sérülésveszélyt csökkentsük). A minap is látszott, hogy fejben egyszerűen nincs a topon, lábbal sem, mindent olyan lassan csinált, fáradt volt.
- Lewy: Ugyanez, akkor tudjuk megtartani a formáját, ha pihentetjük is. Ha nincs formában, nem vagyunk nélküle rosszabbak, sőt. Ősz végére ki is múlt, téli szünet után megint formába lendült. De vele ott van az is, hogy mennyit vesz el a játékból a góljai mellett. Nehéz mérleget vonni, nem vagyok benne biztos, hogy gyengébb nélküle a csapat, idén alig cserélték le, de többségében a cseréje azonnal gólt lőtt, legyen az Roque, Guiu, Ferrán. És játékban mindhárman jobbak, kiugrathatóbbak, stb. Szerintem Lewy amennyit elvesz a támadásépítésből, ahhoz képest nem lő elég gólt, és nem vagyunk vele jobbak ebben a formában, ahogy (főleg amennyit) mi jelenleg a kora mellett ebben a stílusban játszatjuk. Vagy úgy fogalmaznám, hogy sok esetben nem vagyunk jobbak.
- Yamal: hangsúlyozottan ugyanez. Volt 2-3 meccse, amikor szenzációs, MOM szint volt, bennhagytuk hát zsinórban 6 meccsen a pályán a végéig, azóta megint súlytalan. A formaidőzítés volt igazán pocsék vele, a két Napoli meccsre halt meg. Most is előre lehetett látni, hogy kár lesz betenni. Ha pihentetjük, nyilván konstansabban hozna jó teljesítményt, a korából adódóan, és félni sem kéne, hogy a többi kicsihez csatlakozik a betegágyon.

Ez ugye csak félig volt reakció az írásodra, de közvetetten mégis, mert amikor túltoljuk őket, akkor nem vagyunk velük jobbak a pályán, sőt. Yamal esetén semmiképp, Lewynél is elég necces, Gündogan akkora zseni, hogy még fáradtan sem igazán rossz.
Gündogan helyére nincs senki, mert Pedri konstans sérült, most Christensen, Gavi és Frenkie is. Isten mentsen mindenkit Romeutól. Nincs kit beküldeni, ha már ott tartunk, hogy SR kezdő (Nem játszik rosszul, de kb 6-7 számú középpályás.) és Fermin is. Gündogan képvisel egyedül valamilyen féle minőséget.

Lewy: Ugyanez. Utálom, hogy állandóan pályán van, de a sima jelenléte leköt 1-2-3 védőt és nem sikerült "felépíteni" ennyi idő alatt Roquet. Guiu meg ügyes, aranyos, de eddig van 100 perce a felnőtt csapatban.
Nagyon támogattam volna eddig, hogy beépítsük egyiket, vagy mindkettőt a csapatba, de arra nem a következő 1 hónap lesz ideális, eddig kellett volna. Nem mondom egyértelműen azt sem, hogy jobb lenne, vagy rosszabb őket előtérbe helyezni, de kötve hiszem, hogy betesszük bármelyiket Lewa helyére és hirtelen megoldódik minden támadó gondunk.
Amúgy nagy kritikusa vagyok alapvetően, de 2024 naptári évben 16 meccsen lőtt 11 gólt, mellé 4 gólpassza is van. Mi a probléma akkor?

Yamal: Nincs kire leváltani őt sem. Hétvégén játszott kezdőként ő is, Raphinha is, más meg nincs. Ferran 2 nappal korábban épült fel, Felix azért gondolom Xavinál sem véletlenül csere. Eddig 16 meccs volt idén Yamal 9-et játszott végig, azért ez nem Pedri szint. (Ja amúgy ő 5 gól, 2 gólpassz 16 meccsen)

szerk: Egyébként nem nagy edzői újítás akart szerintem lenni, hogy Raphinha középen játszott, csak nincs elég ember középpályára. Na most, ha őt ott használják, akkor meg szélre nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.01. 11:34:45

Troym írta:
2024.04.01. 10:44:44
Nem is írtam semmit Lewy, Gündogan, Yamal kapcsán, mert a rideg tények, hogy ha nincsenek a pályán még gyengébb a csapat.
Ebben én nem vagyok biztos. Különböző okokból.

- Gündogan: Eszement az az ember, messze a csapatunk legjobbja idén, hihetetlen, hogy így bírja a terhelést. Az elmúlt meccseken gyengébb volt, ezt meg lehetne előzni némi rotációval szerintem. Nem sokkal, de valamennyivel, és sok sima meccsünk volt mostanság, ahol meg lehetett volna húzni. Szóval őt szerintem finomhangolni még lehetne, hogy még konstansabban játszhasson (plusz a sérülésveszélyt csökkentsük). A minap is látszott, hogy fejben egyszerűen nincs a topon, lábbal sem, mindent olyan lassan csinált, fáradt volt.
- Lewy: Ugyanez, akkor tudjuk megtartani a formáját, ha pihentetjük is. Ha nincs formában, nem vagyunk nélküle rosszabbak, sőt. Ősz végére ki is múlt, téli szünet után megint formába lendült. De vele ott van az is, hogy mennyit vesz el a játékból a góljai mellett. Nehéz mérleget vonni, nem vagyok benne biztos, hogy gyengébb nélküle a csapat, idén alig cserélték le, de többségében a cseréje azonnal gólt lőtt, legyen az Roque, Guiu, Ferrán. És játékban mindhárman jobbak, kiugrathatóbbak, stb. Szerintem Lewy amennyit elvesz a támadásépítésből, ahhoz képest nem lő elég gólt, és nem vagyunk vele jobbak ebben a formában, ahogy (főleg amennyit) mi jelenleg a kora mellett ebben a stílusban játszatjuk. Vagy úgy fogalmaznám, hogy sok esetben nem vagyunk jobbak.
- Yamal: hangsúlyozottan ugyanez. Volt 2-3 meccse, amikor szenzációs, MOM, sőt, közel top Neymar szint volt, bennhagytuk hát zsinórban 6 meccsen a pályán a végéig, azóta megint súlytalan. A formaidőzítés volt igazán pocsék vele, a két Napoli meccsre halt meg. Most is előre lehetett látni, hogy kár lesz betenni. Ha pihentetjük, nyilván konstansabban hozna jó teljesítményt, a korából adódóan, és félni sem kéne, hogy a többi kicsihez csatlakozik a betegágyon.

Ez ugye csak félig volt reakció az írásodra, de közvetetten mégis, mert amikor túltoljuk őket, akkor nem vagyunk velük jobbak a pályán, sőt. Yamal esetén semmiképp, Lewynél is elég necces, volt vagy másfél hónap, mikor nem is lőtt akciógólt, átvenni nem tudott egy labdát, nyilván nem voltunk vele jobbak, Gündogan akkora zseni, hogy még fáradtan sem igazán rossz, és alighanem tényleg jobb a csapat vele, ettől még néha le lehetne hozni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.08. 14:00:05

Troym írta : Én 3-4-3at nyomatnám, hátul Kounde-Araujo-Cubarsi előtte Cancelo-Gündogan-Christensen-Ferran/Fort elöl meg Roque-Lewa-Yamal/Raphinha.
Amúgy meg mindegy.
A Napoli meccsel szerintem lezárul a szezon érdemi része. (sajnos szerintem simán továbbjutnak, ezt a párharcot nem a visszavágón, hanem az első meccsen bénáztuk el. Stimmel Troym fent leírt összeállííása ,csak én Gündogan helyére Raphinhát tenném és Ferrant se venném figyelembe.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.03.08. 13:07:23

Sikerülne tovább menni, akkor egyértelműen a PSV-Dortmund párharc továbbjutóját kéne megkapnunk a negyeddöntőben, a legnagyobb esély akkor lenne az elődöntőig.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.08. 11:40:32

FcBarcelona1 írta:
2024.03.08. 08:49:49
A Napoli ellen
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Inigo-Cancelo
Christensen-Gündogan
Yamal-Lewy-Felix
523 vagy 343, kinek hogy tetszik.
Ha nem találunk így gólt, egy védő helyére Roquet, Raphinhat a kp-ra, tkp-nak.
Az lenne a lényeg, hogy ne kapjunk sok gólt, mert meccs közben lehet variálni, kellene egy masszív védelem. A BL-ben csak a továbbjutás számít, nem a szép játék.
Ma lehetne kísérletezni és mellette rotálni, főleg Yamalt.
Napoli kezdi magát összeszedni, az új edzővel még nem kaptak ki. Nekünk ez annyira nem jó előjel. Nem hiszem, hogy beállnak védekezni.
Így nem csak védekezni kellene, de legalább 2 gólt is be kéne valahogy pakolni nekik.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.08. 10:41:55

FcBarcelona1 írta:
2024.03.08. 08:49:49
A Napoli ellen
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Inigo-Cancelo
Christensen-Gündogan
Yamal-Lewy-Felix
523 vagy 343, kinek hogy tetszik.
Ha nem találunk így gólt, egy védő helyére Roquet, Raphinhat a kp-ra, tkp-nak.
Az lenne a lényeg, hogy ne kapjunk sok gólt, mert meccs közben lehet variálni, kellene egy masszív védelem. A BL-ben csak a továbbjutás számít, nem a szép játék.
Ma lehetne kísérletezni és mellette rotálni, főleg Yamalt.
Nekem tetszene. Úgy gondolom, hogy a jelenlegi viszonyokat tekintve most valóban az eredmény a legfontosabb. A Bilbao ellen azért a védekezésünk elég stabil volt, ha azt a formát hozzák a játékosok, akkor lehet esélyünk. Ha azt, amit a szezon nagyobb részében, akkor kiesünk.

Amúgy sokan nagyon lebecsülik a múlt heti x-et. Nyilván jobb lett volna győzni, de azért ezzel a döntetlennel hatalmas lépést tettünk a BL-indulás bebiztosításához. Egy vereség esetén most konganának a vészharangok. Akik hiányolták, hogy nem kockáztattunk többet a győzelemért, azok szerintem nem veszik figyelembe, hogy nagyobbat bukattunk a vereséggel, mint amit nyerhettünk a győzelemmel.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.08. 08:49:49

A Napoli ellen
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Inigo-Cancelo
Christensen-Gündogan
Yamal-Lewy-Felix
523 vagy 343, kinek hogy tetszik.
Ha nem találunk így gólt, egy védő helyére Roquet, Raphinhat a kp-ra, tkp-nak.
Az lenne a lényeg, hogy ne kapjunk sok gólt, mert meccs közben lehet variálni, kellene egy masszív védelem. A BL-ben csak a továbbjutás számít, nem a szép játék.
Ma lehetne kísérletezni és mellette rotálni, főleg Yamalt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.07. 22:58:53

Nálam:

ter Stegen
Cubarsí, Araújo, Martinez
Christensen
Yamal, Roberto, Gündogan, Cancelo
Roque, Lewandowski


Ehelyett lesz majd:

ter Stegen
Koundé, Cubarsí, Araújo
Romeu, Christensen
Raphinha, Fermin, Gündogan, Cancelo
Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 22:37:53

Jó ötletnek tartok én is olyan formációt, ahol jó eséllyel kevésbé jönne ki a sérültek hiánya. Illetve én is kíváncsi vagyok, húz-e majd valami váratlant Xavi a BL meccsre. Remélem igen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 22:13:53

Troym írta:
2024.03.07. 22:00:33
Én 3-4-3at nyomatnám, hátul Kounde-Araujo-Cubarsi előtte Cancelo-Gündogan-Christensen-Ferran/Fort elöl meg Roque-Lewa-Yamal/Raphinha.
Amúgy meg mindegy.
A Napoli meccsel szerintem lezárul a szezon érdemi része. (sajnos szerintem simán továbbjutnak, ezt a párharcot nem a visszavágón, hanem az első meccsen bénáztuk el.
Ja, ez érdekes megoldás lehetne, itt is elég lenne két középpályás, és védőkből el vagyunk eresztve.
Szerintem a BL-ben még van potenciál, 1-1 meccsen bármi lehet, oké, hogy ezek nem nekünk szoktak kijönni, de hátha. Ha nagyon a jelenlegi kererünkre illesztenénk a felállást, akkor akár továbbmehetünk, szerencsés sorsolással akár még egy kört. Nyilván erre osk esély nincs, de na. Az eddigi 4-3-3 vagy a 4 középpályásos rendszerrel kb ki sem érdemes állni szerintem, alapvetően ezért kérdeztem meg, kinek mi a véleménye. Kíváncsi vagyok, hogy Xavi meghúz-e valami ilyesmit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.07. 22:00:33

bence0330 írta:
2024.03.07. 20:20:52
Csak érdekességképp: kinek mi lenne az ötlete megmenteni a szezont úgy, hogy összvissz egy jó középpályásunk maradt, meg esetleg Chris lassan elfogadható, és akkor 2? És darabra is kb csak 4 mindenestől. Mert olvastam a sajtóban potenciális 4-4-2-ről, amit nem vágok, az az összes középpályásunk. Hacsak nem úgy 4-4-2, hogy két támadó szélsővel, és egy Lewy/Roque(Guiu) kombóval. Az tetszene, és akkor elég Chris és Gündogan a kezdőbe. Vagy 4-2-3-1 hasonló elven, csak kicsit máshogy.
Én 3-4-3at nyomatnám, hátul Kounde-Araujo-Cubarsi előtte Cancelo-Gündogan-Christensen-Ferran/Fort elöl meg Roque-Lewa-Yamal/Raphinha.
Amúgy meg mindegy.
A Napoli meccsel szerintem lezárul a szezon érdemi része. (sajnos szerintem simán továbbjutnak, ezt a párharcot nem a visszavágón, hanem az első meccsen bénáztuk el.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 20:34:11

bence0330 írta:
2024.03.07. 20:20:52
Csak érdekességképp: kinek mi lenne az ötlete megmenteni a szezont úgy, hogy összvissz egy jó középpályásunk maradt, meg esetleg Chris lassan elfogadható, és akkor 2? És darabra is kb csak 4 mindenestől. Mert olvastam a sajtóban potenciális 4-4-2-ről, amit nem vágok, az az összes középpályásunk. Hacsak nem úgy 4-4-2, hogy két támadó szélsővel, és egy Lewy/Roque(Guiu) kombóval. Az tetszene, és akkor elég Chris és Gündogan a kezdőbe. Vagy 4-2-3-1 hasonló elven, csak kicsit máshogy.
Ancelottinak volt egy zseni húzása anno 2014-ben.
Di Mariat visszahozta a kp-ra. Futott, mint a mérgezett egér, a mélységi passzai jók voltak, 1v1-vel nem kellett szenvednie a szélen, kapu elé is felért és védekezésben is részt vett. Szerintem ezzel a húzással húzták be a BL-t anno. Szerintem ki kellene próbálni pár meccsen Raphinhat hasonló szerepben és akkor tolhatná a labdákat Yamalnak, Ferrannak vagy Felixnek. Rosszabb már úgy sem lehet a helyzet…
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 20:20:52

Csak érdekességképp: kinek mi lenne az ötlete megmenteni a szezont úgy, hogy összvissz egy jó középpályásunk maradt, meg esetleg Chris lassan elfogadható, és akkor 2? És darabra is kb csak 4 mindenestől. Mert olvastam a sajtóban potenciális 4-4-2-ről, amit nem vágok, az az összes középpályásunk. Hacsak nem úgy 4-4-2, hogy két támadó szélsővel, és egy Lewy/Roque(Guiu) kombóval. Az tetszene, és akkor elég Chris és Gündogan a kezdőbe. Vagy 4-2-3-1 hasonló elven, csak kicsit máshogy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.01.29. 07:56:07

Mebarak Ripoll írta:
2024.01.28. 21:56:58
Pique szerintetek elvállalná? Vigyük tovább ezt a felfogást, sajnos egy normális külsős edző nem jön ide pár évig amíg a fiatalok be nem érnek. Az ő karaktere illene legjobban a kispadra.
Ő szerintem elnök lesz egyszer,nem edző. Jelen pillanatban egyik se legyen inkább
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.01.29. 07:32:43

Mebarak Ripoll írta:
2024.01.28. 21:56:58
Pique szerintetek elvállalná? Vigyük tovább ezt a felfogást, sajnos egy normális külsős edző nem jön ide pár évig amíg a fiatalok be nem érnek. Az ő karaktere illene legjobban a kispadra.
Piqué túl tapasztalatlan és felkészületlen még erre a feladatra. Remélem, hogy nem is fordul meg ő a vezetőség fejében. Rafa Márqueznek van jó esélye erre a kispadra.
Mebarak Ripoll
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.28. 21:51:33

2024.01.28. 21:56:58

Pique szerintetek elvállalná? Vigyük tovább ezt a felfogást, sajnos egy normális külsős edző nem jön ide pár évig amíg a fiatalok be nem érnek. Az ő karaktere illene legjobban a kispadra.
Pique Xavi Ini Messi
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2205
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 16:22:04

Bence, én is jobban örültem volna egy átfogó statnak, de ennyit találtam így hirtelen munka közben. Annyi lejön belőle, hogy Xavi első évében is megugrotta azt a szintet, mint amit felvázoltál. Mindemellett egyetértek, hogy többet kellene vállalniuk a középpályásoknak, látok is erre szándékot, csak kimaradtak eddig. És FDJ szegény hátrább szorult, dupla pivotban szinte mindig ő az, aki marad inkább visszahúzódva, ezért kevesebb lövőhelyzete marad.
Válasz küldése