FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.18. 17:31:32

davi10 írta:
2023.10.18. 16:38:21
Közben a klub Linkedin-en a keres új Physical trainert.
Kösz a tippet, pont váltanék :mrgreen:

Robi távozása üdvözlendő. Így TS-hez kerülhet a karszalag is, ahol sokkal jobb helyen van. A bírókkal persze nehéz lesz 40 m-ről beszélgetni, de ez van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.18. 16:51:01

davi10 írta:
2023.10.18. 16:38:21
Szerintem a sérültek közül Frenkie a legnagyobb érvágás, őt kéne valahogy összedrótozni a Clasico-ra.
Az alapján, amit kb 1 hete olvastam, ő és Koundé voltak azok, akik teljesen esélytelenek. A nagyon friss cikkek szerint a hollandnál már reménykednek a klasszikóban, de ha ennyire határeset, én nem bízom benne. Ráadásul ha még épp összes is drótoznák, nem lenne még formában sajna :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.18. 16:38:21

Deluigi írta:
2023.10.18. 14:46:19
Sergi Roberto, meanwhile, has injured the soleus in his right foot :O
Az egyik legnagyobb rejtély, hogy mi az istenért hosszabbítottunk vele tavaly. Baromi sérülékeny lett az utóbbi években, és amikor szóhoz is jut, akkor se nagyon alkot maradandót.

Viszont a legújabb twitter-pletykák szerint a klub nem tervez vele hosszabbítani nyáron.
NovaProspekt írta:
2023.10.18. 16:16:26
Közülük Balde, Raphinha, Yamal a héten oké lesz, a jövő héten meg Pedri és Lewa.
Szerintem a sérültek közül Frenkie a legnagyobb érvágás, őt kéne valahogy összedrótozni a Clasico-ra.

Közben a klub Linkedin-en a keres új Physical trainert. Valamit mindenképp kéne alakítani, mert ez nem normális, hogy sorozatban 2. szezonban október közepére elfogy a fél csapat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.18. 16:16:26

Transfermarkt-on én 8 fő sérültet látok a 21 főből: https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

Közülük Balde, Raphinha, Yamal a héten oké lesz, a jövő héten meg Pedri és Lewa.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.18. 14:46:19

https://www.fcbarcelona.com/en/football ... y-training

amig nincs serulesek topik

Balde and Lamine Yamal join part of Wednesday training <3

Sergi Roberto, meanwhile, has injured the soleus in his right foot :O
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.12. 11:05:16

Nagybarcelona írta:
2023.10.12. 08:40:27
https://www.whoscored.com/Teams/65/Show ... -defensive

Egyre többször jön fel a vèdekezès tèma ès Cancelo vèdekezèsbeli hiányosságai. Konkrètan Cancelo a legjobb vèdekezèsben, szerelèsben, közbeavatkozásban is èlen ès alig cselezik ki. Koundet a Granada meccsig nem cseleztèk ki. Araujo ès Christensen idèn kicsit gyengèbb, de a taktikánk is változott, ès szerintem így is az egyik legjobb vèdelem a miènk. Ha ehhez hozzáveszem Balde kiemelkedő vèdekezèsèt, valamint Felix, Gavi ès Raphinha általános szerelèsi adatait (Pedri is jó ebben, De Jong pedig labdaszerzèsben), adott lenne egy minősègi, vèdekezèsben ès támadásban is aktív csapat. Tudom, most sok a sèrült, de mèg azelőtt sem láttam, hogy valami alakulna, persze erre mèg lesz bőven idő. A lehetősègek adottak, csak Xavin múlik, mit hoz ki belőle.
Nyilván nem lehet csak a whoscored-ra támaszkodni, mert, habár elvileg tényszerű adatok és ad egy jó kiinduló pontot, de nagyon sok tényezős dolog. Viszont, ahhoz, hogy milyen pontosan az alapvető taktika, a stílus, hadrend stb. és ezt hogyan alkalmazzák, arról még közel sem lehet tiszta képet kapni. Mivel folyamatosan nagyon sok a hiányzó, ahhoz komolyan alkalmazkodni kell. Mindenkinek az erősségére kell támaszkodni, ez pedig sokszor torz képet mutat. Raphinha pl. alig játszott idén és a játéka komoly tényező, főleg a Cancelo kérdésben, mennnyi szabadságot kap a brazillal s Yamallal az oldalán. Az sem mindegy, hogy mondjuk Romeu vagy Frenkie van fent, lehet-e mondjuk egy FDJ-Gündögan páros, ahol a holland védekezik/labdát szerez és megindul, gyakran ő kezdi el a támadást és már borul minden, ahogy Fermin és Pedri is teljesen más minőségben és kvalitásban egyaránt. Hogy FT-t és Lewat említsem, de lehetne sorolni.
Volt komoly formációváltás például a Sevilla ellen, Raphinhával irányítóként/hamis kilencesként, amiben leginkább előjönnek az erősségei, és nagyon ígéretesnek tűnt, de sajnos képtelenek voltunk sokáig próbálkozni vele. Tavalyhoz képest is elfelejtettük ezt a Gavi-féle három támadós rendszert.
Baldé szerepében is szignifikáns változás történt mióta itt van Felix. Az átlövéseink, főleg ami veszélyes, pedig a korábbiakhoz képest megszaporodtak. Attól a stílustól, amit itt "Barca stílusnak" és annak erőltetésének neveznek szerintem ha nem is nagyon távol állunk, de ahhoz hogy megpróbáljuk kopírozni nem vagyunk a közelében. Inkább a védők mögé való befutás, szélek kihasználása és onnan betett labdák/betörések, több átlövés a jellemző. Nyilván maradtak aspektusok, ha 10-12 évig azt játszod törvényszerű, de azt is figyelembe kell venni, hogy a két évvel ezelőtti csapatból már csak hírmondók maradtak, nem egy-másfél év mire csapattá lehet formálni, legyen akár itt Pep, Klopp vagy akárki.
Ráadásul sajnos a padunk nagyon rövid, akár frissíteni, akár változtatni. Már három cserénél is radikális minőségi romlás látszik.

Egyelőre szerintem releváns következtetést nem lehet igazán levonni, bár én úgy látom, hogy inkább pozitív irányba haladunk, az pedig, hogy Xavi Hernandeznek vagy Pintér Sándornak hívják az edzőt legkevésbé sem érdekel, csak amit a pályán és az eredményeken látok.

Az, hogy valamennyire máshogy látják az emberek a dolgokat az természetes, ezért hívják ezt fórumnak.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.12. 08:40:27

https://www.whoscored.com/Teams/65/Show ... -defensive

Egyre többször jön fel a vèdekezès tèma ès Cancelo vèdekezèsbeli hiányosságai. Konkrètan Cancelo a legjobb vèdekezèsben, szerelèsben, közbeavatkozásban is èlen ès alig cselezik ki. Koundet a Granada meccsig nem cseleztèk ki. Araujo ès Christensen idèn kicsit gyengèbb, de a taktikánk is változott, ès szerintem így is az egyik legjobb vèdelem a miènk. Ha ehhez hozzáveszem Balde kiemelkedő vèdekezèsèt, valamint Felix, Gavi ès Raphinha általános szerelèsi adatait (Pedri is jó ebben, De Jong pedig labdaszerzèsben), adott lenne egy minősègi, vèdekezèsben ès támadásban is aktív csapat. Tudom, most sok a sèrült, de mèg azelőtt sem láttam, hogy valami alakulna, persze erre mèg lesz bőven idő. A lehetősègek adottak, csak Xavin múlik, mit hoz ki belőle.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.25. 23:11:25

Itt folytatva kicsit, ami a bajnoki topikban megindult:

Továbbra se tartom jónak azt, ha egy számmal akarjuk leírni azt, amit az edző felküld a pályára. Ezt Xavi esetében végképp így gondolom. Sokszor akár ugyanaz a 11 ember is tök másként fog felmenni, tök mást fog játszani. Meg hát vannak számszerű leírások, amikr ráadásul különösen elütnek a valós képtől. Ilyen a 4-3-3 is az utóbbi meccseken, bárki is írja le ezeket amióta Canceloék megjöttek, szerintem. Kb bármilyen számok lehetnének, az közelebb állna a valósághoz.
Ugyanez pl kevésbé volt érvényes arra, amit előtte játszatott Xavi és 4-4-2nek volt titulálva (holott sztem ott is helyesebb lett volna mindig 3-5-2t írni). Bár ott sem 4 rendes védő miatt állt közelebb ez szerintem, hanem azért, mert ugyan Baldé inkább kp és támadó közt váltogatott végig, de egy a két szűrőből mindig hátrébb maradt, megadva a hátramaradó 4es brigádot (a 3 khv-vel). Baldé kvázi harmadik támadót játszott, klasszikus szélsőt, de mégse voltunk annyival támadóbbak, mert az úgynevezett négy középpályásból viszont mindig hátrébb biztosított valaki.

Jelenlegi kezdőnk (a portugálokkal, és adatlapjaik szerint 3 hivatalos középpályással) viszont szeritnem egyértelműen egyel több támadót eredményez odafent, a legfontosabb, hogy a hátrébb helyezkedők kárára. Egyidejűleg szerintem igazán max 3 ember biztosít jelenleg, a játék nagy részében. A két khv, és felváltva Baldé, egy szűrő kp, esetenként Cancelo. Tulajdonképp állandóan változik, attól függ melyik oldalon a labda, és milyen védelmet és felfogást választott az ellenfél, de összességében mindig ez van. Cancelo többnyire támadó kp, egyáltalán nem szélső védőt, felfutó bekket játszik. Baldé csak akkor lép fel alapvonal felé, ha odáig jut a támadás már (és csak ha azon az oldalon), ellentétben a korábbiakkal. Ezzel néha beadási lehetőség, néha -1 védő Felix számára az eredmény, de szerintem az egyik legnagyobbat Baldé heatmap-je változhatott a portugálok érkezésével. Vagy ha a heatmap nem is, de a szerepkör és a jelentősség nagyot változott.

Ha valamivel le akarjuk írni ezt a felállást, leegyszerűsítve a további diskurzusokat, hogy ezt ne mindig barokk körmondattal kelljen leírni (márpedig ez talán jogos és kívánatos)... szerintem a 3-4-3 a legjobb, ami a legközelebb áll a valós képhez:
A pozíciókhoz egyénileg is (sztem Cancelo abszolút középpályás az idő többségében, míg Baldé újabban valódi bekket tol);
A heatmaphez is szerintem (bár ezt nem csekkoltam, csak a játékot nézve ez csapódik le a fejemben);
És azt is tükrözi, hogy felraktunk egy valódi, posztja szerint is csatár embert, és tulajdonképpen a harmadik számú középső védő kárára. A kp-k száma igazán (a gyakorlatban) nem változott, Canceloval maradt a 4.

Persze biztos van akinek a 3-4-3ról mindig a 3 középső védő ugrik be a fejébe, de ahogy 1-2 hete leírtam már egyszer vagy kétszer: az ilyen statikusan megálmodott és leírt formációk szerintem a modern fociban már kifejezetten idejétmúltak, vagy minimum újradefiniálandók.
(Kicsit hasonlatosan a kortárs belföldi és világpolitikában használt jobb és baloldalisághoz, amik a hagyományos definícióival már rég nem alkalmasak a valós, mai viszonyok leírására... és aki ezeket használja [bármely oldalon, bármely országban] mégis, az vagy szándékosan, vagy véletlen, de elmegy a lényegi dolgok / valóság mellett.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.07. 15:22:58

https://www.whoscored.com/Teams/65/Show/Spain-Barcelona
https://www.whoscored.com/Teams/52/Show ... eal-Madrid
A kreativitásról.

Meccsenkènt legjobb felállásban
FC Barcelona 9,9 kulcspassz/kezdő
Real Madrid 10,9
Kulcspassz/kezdő.
A Reálnál nagyvonalú voltam, beleszámoltam Benzemát 2 meccsenkènti kulcspasszával, ami kiemelkedő (Lewa 1,1, Mbappe 1,6), ès Bellingham, Kroos, Modriccal számoltam, a kezdőben, ami a legkreatívabb.

(A nègy kp-s rendszerben ez 9 kulcspassz/ meccs
Pedri nèlkül Kessievel vagy Robertoval 7,6/meccs
Szerintem jól látható a színvonalesès, ès a leggyengèbb felállásunban mièrt hiányzott a kreativitás, kèrdèses Roberto, Kessie 0,3-as helyzetteremtèsèt mennyivel növelte volna Ferran ès Fati, ès velük mennyire gyengült volna a vèdekezès a bajnokikon)

A cselezèst ès a lövèst vehetnèm mèg figyelembe ilyen szempontból, ami gólt eredmènyezhet.
Nálunk Dembele ès Raphinha cselező kèszsège idèn nagyon visszaesett, Raphinhanal termèszetesen a Leedsehez kèpest, ès a lövèsek is Lewa miatt magasabbak. Az sem segített a kreativitáson, hogy támadó helyett általában 4 kp-sal álltunk fel, akikből 3 inkább vèdekezőbb típusú, sem lövèsben, sem cselben, sem kulcspasszban nem volt így kiemelkedő a csapat. Jöttek is az 1-0-k.
Szerintem megint csak itt merülhet fel az edző szerepe, de megint èn leszek túl kritikus Xavival szemben. Azzal egyetèrtek, hogy kevès a kreatív játèkos. Nekem nem is olyan kellene, aki a fejèn pörgeti a labdát, hanem aki(K) jók kulcspasszokban, legyen az szèlső, vagy kp-s. Sajnos nem nagyon olvastam ilyenről mèg pletyka szinten sem, csak a kezdeti Kimmich pletykát.
Stegen
Kounde-Araujo-Christensen-Balde
De Jong
Gündogan-Pedri
Raphinha-Lewa-Dembele
Sor "adná" magát jelenleg minden szempontból a legjobban, csak a hírek ès a nyilatkozatok nem ezt vetítik előre.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.02. 17:11:23

engem 10 éve a ténytől ráz ki a hideg, hogy a csapat teljes értékű tagja, na ha rajta hagyják a karszalagot akkor még lejjebb is süllyedünk. (pedig nem nagyon van már hova)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.02. 16:51:58

LG írta:
2023.07.02. 11:36:57
Kapitányokról volt már szó, hogy kik lesznek? Mert elvileg SR örökölte meg a szalagot, amiitől eléggé kirázza az embert a hideg, meg amúgy is már szerecsére csak peremember.
Ha tippelnem kéne SR-MAtS - De Jong - Araujo lesz a sorrend. Az utolsó kettő talán fordított sorrendben.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.07.02. 11:36:57

Kapitányokról volt már szó, hogy kik lesznek? Mert elvileg SR örökölte meg a szalagot, amiitől eléggé kirázza az embert a hideg, meg amúgy is már szerecsére csak peremember.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.20. 23:05:37

Most ízelítőt kaphattunk mennyit èr a csk reklamálása a bírónál, különösképpen, ha egy kasztíliai bíró vezeti a meccset. A Soci 2. góljánál csak hárman rúgtak De Jongba. Busquets után ő is sárgát kapott reklamálásèrt, mikor húzták, vonták, rúgták. Mr Rojas sem lesz a kedvenc bírónk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.11. 10:14:39

Én az elmúlt tíz évbene iszonyú sokszor éreztem azt, hogy egyáltalán nem a megfelelő formában reklamáltunk meg dolgokat a bírónál. Néha nem eléggé, néha túlságosan, meg sokszor éreztem azt is, hogy egyszerűen nem alkalmas az adott ember arra, hogy ilyen vagy olyan bírótípussal szemben megfelelően képviselje a csapat érdekeig, sarkára álljon, de mégse fröcsögő nyállal, stb ...

És szerintem rohadt fontos dolog ez. Egyáltalán nem tartom fölöslegesnek. Persze lesz olyan arc mindig, akivel igenis az, de kivételek mindig vannak. A VAR korában különösen érdemes bizonyos szitukat megfelelően megreklamálni, és a spanyol bírók is annyira trágyák, hogy muszáj vagyunk ezt megnyomni szerintem.

Nagyon fontosnak tartom, gyakorlati jelentősségűnek. Nem véletlen van ez a szabály sem, hogy a csk reklamálhat büntetlenül a bírónál.

A szimbolikussága meg pont nem fontos szerintem a csk karszalagnak. Ahogy írtam: vezére lehetsz egy közösségnek többféleképpen is, tekintélyed is lehet bármilyen csapatban hatalmas, anélkül, hogy lenne ennek bármiféle hivatalos megjelölése, tartozna hozzá papíron (vagy karszalagon) bármiféle státusz.

Viszont azt is leírtam, hogy szerintem muszáj a bírós szempont miatt olyannak lennie, akinek a csapaton kívül is van tekintélye. Ez pl nyilván nem Gavi vagy Kessié lesz.

Legszívesebben amugy MAtS-t mondanám, de sztem nagyon nagyon nagyon nem jó, ha kapus a csk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.10. 19:24:35

A játékvezetővel való kommunikációnak nagyon is van jelentősége, elsősorban azért, mert akár van értelme beszélni a bíróhoz, akár nincs, a játékosok folyamatosan ezt teszik. Ingerültek, frusztráltak, és még akkor is beszélnek a bírónak, amikor ennek tényleg nincs értelme. A csapatkapitány joga, hogy büntetés nélkül szólhat a játékvezetőhöz, így a csapattársa nem kap sárgalapot reklamálás miatt. Ezért viselnek a csapatkapitányok a különböző sportágakban egy nagy C betűt a mezükön, karjukon, a bíró pedig velük szóba áll. A többiekkel nem köteles szóba állnia.

Ilyenkor a többiek megnyugszanak, mert látják, hogy van, aki eljár a csapat érdekében, még akkor is, ha ennek gyakorlati haszna nincs. De van egyvalaki, aki a nagy frusztrációk forrongása közben elmondja a játékvezetőnek azt, amit a többiek füstölögve mondanának el, gyakran besárgulva emiatt. A bíróktól függetlenül is fontos, hogy legyen valaki a mezőnyben, aki képes a csapat frusztrációin úrrá lenni.

Éppen ezért nálam Araújo és Pedri után Kessié lenne a harmadik, aki nem egyszer oldott már meg feszült helyzetet a pályán, lásd Ferran és Fati esetét, amikor Kessié mentette meg a helyzetét. Máskor Fati kivédte a lövését a Madrid elleni kupaelődöntő odavágóján, Kessié pedig nem megszidta, hanem megnyugtatta. Nálam ők hárman lennének a befutók, bennük látom a szükséges kvalitásokat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.10. 19:05:48

Mindig is a hierarchia döntött, jelenleg talán Stegen lenne itt legrégebb óta, igy rá van nagy sansz. Hozzáteszem ritka,hogy külföldi kapja a csk szalagot, Popescu óta nem is emlékszem,hogy viselte volna nem Massia növendék vagy spanyol. Cici, Figo beugrosban de általánosan mindig spanyol vagy katalán a csk
Kép
Kép
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.10. 13:23:13

Veled èrtek egyet Bence. Olyan mindegy ki reklamál a bírónál, semmi èrtelme nincs, nem fogja visszavonni a döntèsèt, amúgy is van VAR, ha tènyleg hibázott. Mentálisan viszont fel kell tüzelni ezt a csapatot. Araujo a meg nem alkuvásával ès vègletekig való küzdèsèvel nálam az első számú jelölt. Ezzel egy kicsit magunkhoz is láncolnánk, ha èrzi a megbecsülést. Nálam a második De Jong, aki elèg halkszavú, de szerintem egy intelligens játèkos, akin Araujo mellett azt látom, hogy minden meccsen hajt az eredmènyekèrt. Stegent gondolom nem kell magyarázni. Negyedik lehet Lewa vagy Roberto.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.10. 13:04:38

Andris írta:
2023.05.10. 12:42:26
CSK téma:
Én sokatokkal, sőt kb mindenkivel vitatkoznék, szerintem nem azok az emberek a legideálisabb csapatkapitányok, akik a játékban vezérek. Egybeeshet a kettő, de két független dolog.
Javítsatok ki, de szerintem objektív meghatározhatóság alapján a csk-nak egy valódi, és fontos feladata van, még pedig ez: ő reklamálhat hivatalosan a játékvezetőnél.
Szerintem kapitánynak így olyanokat kell választani, akik: inteligensek, több nyelven jól beszélnek (minimum spanyolul és angolul folyékonyan), képesek érzékelni hogy milyen a játékvezető hangulata, stílusa, habitusa, és ehhez maximálisan igazítani a saját stílusukat reklamálás közben.
Áthoztam, főleg jelen körülmények közt nem tartanám illendőnek szétoffolni Busi topikját. :) Ha a játékvezetőnél való reklamálás lenne a fő dolga, akkor tényleg így lenne, az felőlem lehet bárki. Csak szerintem pont nekünk ilyen 6-7 évvel ez huszadrangú kérdés. A csk azért mégiscsak egy tisztség, amit a játékosok választanak meg, ezért van egy tekintélye. Az a különbség pedig, hogy ezt a tekintélyt valaki úgy érvényesíti, hogy ijedten, jobb esetben rezignáltan sétálgat a pályán, vagy feltüzeli a csapattársait, konkrétan szerintem megnyert meccsekben, sőt, pl. akár BL továbbjutásban mérhető. Más csapatoknál lehet, hogy ennek kisebb lenne a jelentősége, ha amúgy az általános közérzet jó. Hát nálunk ilyen nincs, olyan ember kéne, aki erőből, a hajánál fogva rángatja ki a csapatot a gödörből, vagy tüzeli fel őket, ha nem játszanak elég jól akár egy kiscsapat ellen is. Iszonyú mentális helyzetben vagyunk, és az ebből történő kiút szempontjából ez egy hasznos kirakósdarabka lehetne.

Tuti, hogy senki nem ért velem egyet, de a szerintem legevidensebb Araujón túl én még a bolond Gavinak is hamarabb adnám ezt a tisztséget a fentiek szellemében, mint SR-nek, meg sajna Businak (nem adnám neki, csak INKÁBB, mint a két csk-nknak). Jó passzban lévő Lewy is ilyen volt ősszel, és Raphinha is tüzeli, vezeti a csapatot a nagyobb meccseken már. Ezek azok az emberek, akik egyszerűen nem hagynák a tespedtséget, a leállást, és feltüzelnék a csapattársaikat. Persze, egyik sem ideális, ketten újak, Gavi meg szeleburdi és tini, de a mentalitásunk szemponjából ők lennének a nyerők szerintem.
Ez a fő bajom TS-el és DJ-al. Egyik sem ez a típus. Nem lenne velük baj, megérdemlik bőven a játékukkal, de nem dobnának a játékon. Araujo az, aki meg is érdemli, és a habitusa is megvan, plusz itt is van már pár éve, nálam minden elvárásnak megfelel. És nekünk szerintem iszonyú szükségünk van most a pályán egy ilyen emberre, meggyőződésem, hogy a BL-menetelésünk is múlhat rajta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.02. 19:40:52

5. legtöbb perce van a kp-sok közül, persze Cama meg Valverde nem csak klasszikus kp-n játszik, de sokatmondó így is.
Pedrinél is pl kevesebb perce van, több meccsen.

nem is elégedettek vele, vb óta hullámvölgyben van.
amiből kijöhet, de az idei szezonban ennyi erővel Busquets ha már az a poszt bőven jobb teljesítményt nyújt. Vagy DeJong, akárki.
Mondom, real hierarchiájában is Ancelottinál hátrébb van.
És a teljesítménye is gyenge ahhoz hogy ilyen év csapatai kérdésben felmerüljön egyáltalán a neve,
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.02. 18:32:54

Nagybarcelona írta:
2023.05.02. 17:02:59
Nem nèzek Reál meccseket. Tchuameni mièrt nem jó, ès mièrt szorult ki a kezdőből? Vkp-kènt 2+ szerelès meccsenkènt ami nem rossz, ès van 4 gólpassza. Persze örülnèk ha nem válna be, de jókat írtak róla. Busquets aki mèg szóba jöhet ezen a poszton, De Jong alig játszott ott, Xavi kedvenc Zubimendije nálam közèpszerű játèkos. Ha nem vkp-t, hanem kp-t nèzzük, akkor már szóba jöhet Merino, Sancet, Brais Mendes, Aleix Garcia, Parejo, Veigat már írtam. Ebből is látszik milyen a La Liga jelenlegi színvonala.
Annyira nem kiemelkedő ez a szám, Busquets is lehozza de ha a játékát nem látod nehéz véleményt mondani, főleg nem szavazni egy válogatottba. Az, hogy ennyit játszik inkább az az oka, hogy nincs konkurenciája. Camavinga félig-meddig de őt se ott játszatják. Ha a Realból valakit beválogatnék a kp-ról az Valverde lenne. Veigaról nekem az a véleményem, hogy egy tehetséges játékos, de egyelőre nem több. Plusz, ha valaki tagja egy ligaválogatottnak, az egy alsó-középszintű csapatnak legyen alapembere, még egy, de inkább 2 év kell, hogy kiderüljön valami róla. Egy Pedri azért sokkal előrébb van mint az általad felsoroltak, de még De Jong is, akár vkp-ként, akár kkp-ként.
Lewa szerintem megkérdőjelezhetetlen. Toronymagasan neki van a legtöbb akciógólja a ligában, egy centert pedig azok minősítenek.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.02. 17:02:59

Nem nèzek Reál meccseket. Tchuameni mièrt nem jó, ès mièrt szorult ki a kezdőből? Vkp-kènt 2+ szerelès meccsenkènt ami nem rossz, ès van 4 gólpassza. Persze örülnèk ha nem válna be, de jókat írtak róla. Busquets aki mèg szóba jöhet ezen a poszton, De Jong alig játszott ott, Xavi kedvenc Zubimendije nálam közèpszerű játèkos. Ha nem vkp-t, hanem kp-t nèzzük, akkor már szóba jöhet Merino, Sancet, Brais Mendes, Aleix Garcia, Parejo, Veigat már írtam. Ebből is látszik milyen a La Liga jelenlegi színvonala.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.02. 16:26:54

Tchouaméni még saját csapatában sem a legjobb kp-s, semmi keresnivalója egy top csapatban szezon végén. Még Busquetset is bőven előbb beraknám mint őt.
Tőlünk jó szívvel TS, Araujo, Christensen akiket jó szívvel be tudnék rakni.
Meg Lewát, ha behúzza végül a pichichit.

Többi az mind véleményes lenne nálam, talán még Baldé mert tényleg ott nincs nagy konkurencia ligán belül sem.

Realból akinek van esélye az Militao, esetleg valamelyik kp-s a Modric-Valverde-Kroos fogatból, Vinicius és Benzema. Itt az fogja szerintem eldönteni, hogy Lewa vagy Benz nyeri a pichichit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.02. 16:13:05

bence0330 írta:
2023.05.02. 15:21:23
Ez tényleg roppant szórakoztató. Mondanám, hogy a sérülések belejátszhattak, de túl sok nem volt nekik, inkább csak rosszkor, plusz ott van a hónapokat kihagyó Pedri és Dembélé is. Ara és Chris is top5 játékosok a csapatunkban alsó hangon is.

Nálam tőlünk a komoly jelöltek TS-Ara-Chris-DJ-Raphinha-Lewy. Pedri és Baldé meg zárójelben, előbbi a sérülés miatt, utóbbi meg üde színfolt, de azért félig még a korához képest top szint "csak". És nagyon zárójelben a még hosszabb sérülése miatt Dembélé. Gavi a január óta tartó formahanyatlás miatt nálam kimaradna, Koundé is. Lewy ugyenezen okokból csak azért nem, mert még így is esélyes a gólkirályi címre.
Ha azt nézed, hogy kinek milyen formahanyatlása van, akkor Raphinhanak szintén semmi keresnivalója ott. Lehet, hogy idén összeszedte magát de ha a komplett szezonját nézzük, egész ősszel Dembélé árnyékában volt a játék minősége alapján és az eredményessége is enyhén hagyott kívánnivalót maga után. Amellett szép, hogy teper, védekezik stb. de egy idei Griezmanntól pl. nagyon távol áll. Mind összel, mind tavasszal.

A Realból talán Tchouameni lenne az egyik utolsó, akit egy liga top-ba beválogatnék. Ha valaki sűrűbben néz Real meccseket tudja miért. Százszor inkább De Jongot oda, de Baldé sem hiszem, hogy olyan komoly hiba lenne. Nagyon kevés a posztján a minőségi játékos, a La Ligaban pláne és az életkorától függetlenül nagyon komoly meccseket hozott le.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.02. 16:00:50

Kounde gondolom jhv-kènt. Úgy szerintem a legjobb volt a Ligában. Carvajal szerintem gyenge volt idèn, max. Arnau aki megközelítette. Balde nem volt rossz a saját posztján, főleg ha a korát is nèzzük. De Jong, Dembele, Busquets akik a jelöltek közè mèg befèrnènek
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.02. 15:21:23

Ez tényleg roppant szórakoztató. Mondanám, hogy a sérülések belejátszhattak, de túl sok nem volt nekik, inkább csak rosszkor, plusz ott van a hónapokat kihagyó Pedri és Dembélé is. Ara és Chris is top5 játékosok a csapatunkban alsó hangon is.

Nálam tőlünk a komoly jelöltek TS-Ara-Chris-DJ-Raphinha-Lewy. Pedri és Baldé meg zárójelben, előbbi a sérülés miatt, utóbbi meg üde színfolt, de azért félig még a korához képest top szint "csak". És nagyon zárójelben a még hosszabb sérülése miatt Dembélé. Gavi a január óta tartó formahanyatlás miatt nálam kimaradna, Koundé is. Lewy ugyenezen okokból csak azért nem, mert még így is esélyes a gólkirályi címre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése