FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.08. 22:38:48

Még hány ilyen megaláztatást kell elviselni a BLben? Ez most már 4-5 éve megy. A PSG elleni 4-0 volt az első.
Azóta Juve elleni 3-0, Roma 3-0, Liverpool 4-0, Bayern 8-2, most megint egy hármas a Juvétól otthon...


:x :oops: :cry:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.07. 18:47:45

johdepp írta:
2020.12.06. 21:57:52
pep71 írta:
2020.12.06. 19:37:02
Komolyra fordítva a szót, szerinted Xavi-val a tiki-taka újra eredményes tudna lenni Barcelona-ban?
Mert szvsz óriási bukta lenne.
Én teljesen laikusként kérdezem, hogy miért vagyunk/vagytok abban olyan biztosak, hogy Xavi mit és hogyan játszatna a Barcával?
Mármint értem, hogy ezt játszotta gyerekként, meg ezt játszotta aztán felnőttként, meg ezzel nyert 4 BL-t, meg ilyenek, de honnét tudjátok, hogy ezt nyomatná?
Bevallom, nem láttam, hogyan játszik a katari csapata, szóval fogalmam sincs arról sem, de Xavi nem egy hülye ember, szerintem. Ha Ti innét látjátok, hogy mit lehet, meg mit nem lehet játszatni, akkor szerintetek Ő nem látja? Úgy gondoljátok, hogy makacs, csökönyös, és ha van egy fix elképzelése, akkor az arra alkalmatlan kerettel is azt játszatná? Nem gondoljátok, hogy mivel van agya a focihoz, tudna alkalmazkodni edzőként is, és hogy a kerethez igazgatná, szabná az elképzeléseit? Mármint én tényleg nem tudom, csak itt néhányan tényként írjátok, hogy hogyan játszana jövőre a csapat Xavi keze alatt, amit én személy szerint nem értek, hogy honnét szeditek.
Meg azt sem értem, hogy honnét jön az, hogy tapasztalatlan, ezért ne jöjjön. Mert Pep egy szezonnyi negyedosztályos tapasztalata mivel volt jobb?
Én tényleg nem értek hozzá, de szerintem nem lenne itt rossz Xavi. Nem tudom megkérdőjelezni a szakmai tudását. Az egyetlen, amitől félteném, hogy a régi haverokkal hogyan lenne a bugi. Le merné tenni őket a padra/lelátóra? El merné őket adni/adatni/küldeni?
Úgyhogy ha Font lesz az elnök és Xavit akarja edzőnek, akkor szerintem azzal kellene kezdenie, hogy minimum Piqué, Messi, Busi, Alba, SR lapát. Nagyon max Messi maradhatna talán, de legalább megfelezett fizetéssel. Ideje, hogy megmutassa ténylegesen is, hogy mennyire szereti a klubot, ne csak a szájkarate menjen. Még úgy is az egyik legjobban fizetett sportoló lenne.
Az a Matyi-féle elképzelés amúgy nekem is tetszene. Kivéve SR. Én őt is dobnám, kellene helyette valaki más. Egy "normálisabb" vkp. Kár, hogy semmi nem lesz az egészből.
Talán azért mert a Cruyff/Pep féle szisztémában nőtt fel és ebben is játszott világ életében.
Amúgy ezzel semmi baj nincs , szvsz egy 10-20 év múlva , komoly újításokkal(ahogy anno Guardiola is tette), biztos lehet majd komoly sikereket elérni, mert nem lesznek annyira felkészültek rá a csapatok.
Most viszont már a kieső csapatok is simán levédekezik, a nagyok meg röhögve szétkontrázzák, ráadásul a minőség sincs meg.
Hol van most egy Puyol, Dani Alves , Abidal, Ini, Xavi, Touré, Villa?
Amúgy nyilatkozta is , ha jól emlékszem , hogy nagyon elismeri Mourinho-t , de sosem játszatna hasonló focit , csakis a nagy labdabirtoklásra épülőt. Szurkolok neki , mert óriási játékos volt , hihetetlen intelligenciával és gólerős is volt , nálam előbbre van mint Ini, ami óriási szó, remelem csúcsra vezeti majd a Barcat egyszer , de szvsz, ha jövőre ő lenne az edző , az óriási bukta lenne , sajnos. Egyébként fiatal meg , ráér még bőven , nem kell elsietnie a dolgokat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.07. 18:00:32

Peter írta:
2020.12.07. 00:03:31
MatyiG írta:
2020.12.06. 11:44:12
A következő szezon, ha rajtam múlna: (Fonttal és Xavival)

TS/Pena - Dest/Wagué/SR, Eric/Todibo/FdJ, Araújo/Mingu/FdJ, Gayá/Dest - FdJ/Pjanic, SR/Alená, Pedri/Puig - Messi/Dembélé, Mbappé vagy Haaland/Messi, Fati/Konrad/Dembélé/Pedri
Ahogy szoktad írni, mindíg megy a sírás.....:)
Ha ennyire ki lehetne pucolni amit ki kell, SR teljesen felesleges (tudom, LE is szereti, morálisan nem kártékony, de akkor sem kell).....
Bárcsak ez, vagy valami hasonló lenne jövőre a legnagyobb problémánk..... #-o
Mondjuk ebben mi a sírás? Leírtam, én hogy alakítanám a keretet.

Amikor ötödjére írja le valaki, hogy miért nem Alená kezd, aztán miért nem Puig, sehogyse jó az a kezdő, amit Koeman feltesz, az azért kicsit más.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.07. 17:57:56

johdepp írta:
2020.12.07. 15:42:36
grgly50 írta:
2020.12.07. 13:07:24
Én is teljesen laikusként válaszolok.
Te várod Xavit, de megmondod, hogy mit kell csinálni, kiket kell elküldeni.
Na, én meg ezt nem értem
Ne haragudj, nem tudom, mibe akarsz belekötni pontosan.
Szóval mivel én "várom Xavit", ezért nem lehet olyan véleményem, hogy mielőtt Font odaülteti a kispadra, meg kellENE (_szerintem_) szabadulnia a csapatmorál szempontjából toxikus elemektől, ami ráadásul segítene a klub nem túl fényes gazdasági helyzetén is, mivel az említett úriemberek hatalmas összegeket vesznek fel évente a kábé nulla vagy negatív teljesítményre?
Isten ments, hogy kötözködjem! Véleményedet tiszteletben tartom.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.12.07. 15:42:36

grgly50 írta:
2020.12.07. 13:07:24
Én is teljesen laikusként válaszolok.
Te várod Xavit, de megmondod, hogy mit kell csinálni, kiket kell elküldeni.
Na, én meg ezt nem értem
Ne haragudj, nem tudom, mibe akarsz belekötni pontosan.
Szóval mivel én "várom Xavit", ezért nem lehet olyan véleményem, hogy mielőtt Font odaülteti a kispadra, meg kellENE (_szerintem_) szabadulnia a csapatmorál szempontjából toxikus elemektől, ami ráadásul segítene a klub nem túl fényes gazdasági helyzetén is, mivel az említett úriemberek hatalmas összegeket vesznek fel évente a kábé nulla vagy negatív teljesítményre?
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.07. 13:07:24

johdepp írta:
2020.12.06. 21:57:52
pep71 írta:
2020.12.06. 19:37:02
Komolyra fordítva a szót, szerinted Xavi-val a tiki-taka újra eredményes tudna lenni Barcelona-ban?
Mert szvsz óriási bukta lenne.
Én teljesen laikusként kérdezem, hogy miért vagyunk/vagytok abban olyan biztosak, hogy Xavi mit és hogyan játszatna a Barcával?
Mármint értem, hogy ezt játszotta gyerekként, meg ezt játszotta aztán felnőttként, meg ezzel nyert 4 BL-t, meg ilyenek, de honnét tudjátok, hogy ezt nyomatná?
Bevallom, nem láttam, hogyan játszik a katari csapata, szóval fogalmam sincs arról sem, de Xavi nem egy hülye ember, szerintem. Ha Ti innét látjátok, hogy mit lehet, meg mit nem lehet játszatni, akkor szerintetek Ő nem látja? Úgy gondoljátok, hogy makacs, csökönyös, és ha van egy fix elképzelése, akkor az arra alkalmatlan kerettel is azt játszatná? Nem gondoljátok, hogy mivel van agya a focihoz, tudna alkalmazkodni edzőként is, és hogy a kerethez igazgatná, szabná az elképzeléseit? Mármint én tényleg nem tudom, csak itt néhányan tényként írjátok, hogy hogyan játszana jövőre a csapat Xavi keze alatt, amit én személy szerint nem értek, hogy honnét szeditek.
Meg azt sem értem, hogy honnét jön az, hogy tapasztalatlan, ezért ne jöjjön. Mert Pep egy szezonnyi negyedosztályos tapasztalata mivel volt jobb?
Én tényleg nem értek hozzá, de szerintem nem lenne itt rossz Xavi. Nem tudom megkérdőjelezni a szakmai tudását. Az egyetlen, amitől félteném, hogy a régi haverokkal hogyan lenne a bugi. Le merné tenni őket a padra/lelátóra? El merné őket adni/adatni/küldeni?
Úgyhogy ha Font lesz az elnök és Xavit akarja edzőnek, akkor szerintem azzal kellene kezdenie, hogy minimum Piqué, Messi, Busi, Alba, SR lapát. Nagyon max Messi maradhatna talán, de legalább megfelezett fizetéssel. Ideje, hogy megmutassa ténylegesen is, hogy mennyire szereti a klubot, ne csak a szájkarate menjen. Még úgy is az egyik legjobban fizetett sportoló lenne.
Az a Matyi-féle elképzelés amúgy nekem is tetszene. Kivéve SR. Én őt is dobnám, kellene helyette valaki más. Egy "normálisabb" vkp. Kár, hogy semmi nem lesz az egészből.
Én is teljesen laikusként válaszolok.
Te várod Xavit, de megmondod, hogy mit kell csinálni, kiket kell elküldeni.
Na, én meg ezt nem értem
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.12.07. 12:03:33

Köszönöm szépen Varatrixnek és gránitnak a válaszát.
Sok mindent megmagyaráztak, amiről eddig fogalmam sem volt.
Azt hittem ez a socios berendezkedés a Barcelona sajátossága, de így már sok minden érthetővé vált számomra.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.07. 11:33:49

Ha meglepő is, de a klub anyagi helyzete és elköteleződésének mértéke a katalán függetlenség kérdésében a két legsürgősebb probléma. Valószínűleg az elnökválasztás erről fog szólni. A foci csak ezt követőleg kerül terítékre.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.07. 10:21:24

vargazoli írta:
2020.12.06. 19:39:24
Teljesen naivan kérdezem, úgy, hogy nem ismerem a rendszert, sem az ottani szabályokat (Mármint a Barca belső szabályzatát)

Ördögtől való gondolat, hogy ha megjelenne egy tőkeerős arab/kínai/orosz vagy bármilyen nációjú befektető, aki hajlandó lenne euro/dollár milliárdokat befektetni annak eladnák a klubot?
Segített ez már a PSG-n , MC-n Chelsea-n, és sok más klubon is.
A barca modell egyedi, de úgy tűnik nem működik.
Ebből a lefele tartó spirálból, csak a pénz, a nagyon sok pénz segítene.
Ki akarna most a Barcába igazolni? Se pénz, se várható címek, se jövő, se, csak Messivel játszhassak együtt , se fizetés.
Ki vesztene azzal, hogy mondjuk ha FC Barcelona Bin Láden neve lenne a klubnak.?
A 20000 socio?

Kérlek segítsetek hadd tanuljak én is!
Milyen elháríthatatlan akadálya lenne ennek.?
Mert így a szakadékba rohanunk.És onnan nincs visszaút!
Ahogy talán Puskás Öcsi bácsi mondta anno: kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci!
Nem lehetséges, mert a Barcelona a pártoló tagok (sociók) közösségi tulajdona. Nem pártoló tag nem lehet tulajdonosa a klubnak. Szponzorálni szponzorálhatják a klubot, tehát pénzt hozhatnak. Ahogy hoznak is dögivel. A reklámfelületet megkapják. De tulajdonosi jogokat nem kapnak hozzá.

Nem működik? 121 éve működik. Ahogy Madridban is ugyanez a modell van érvényben, és számos más klubnál is. Az elmúlt nyolc évben hét alkalommal nyerték a BL-t többségében a pártoló tagok közösségi tulajdonában levő klubok. Németországban az 50%+1-es szabály van érvényben, tehát magántulajdonosok is szerezhetnek tulajdonjogot a klubokban, de a többségi tulajdon minden esetben a pártoló tagok (Sozik) közösségi tulajdona. A Bayern Münchnennél a klub 75%-át a pártoló tagok birtokolják. Svédországban is ez a modell van érvényben. Egyáltalán nem egyedi a Barcelona tulajdonosi modellje, ez csak Magyarországon tűnik egyedinek, ahol mindent szeretnek néhány oligarcha között felosztani. Civilizáltabb helyeken a közösségi tulajdon, a közvetlen demokrácia alkalmazása teljesen bevett gyakorlat.

Kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci? A Barcelona a legnagyobb költségvetésű klub a világon. A bevételei a járvány előtt az eget verdesték. Van itt pénz nagyon sok. Csak értelmesen kellene elkölteni. Ez a klubnak az elmúlt években nem nagyon sikerült. Sem a PSG, sem a Chelsea, sem a Manchester City nem rendelkezik akkora bevételekkel, mint a Barcelona. Egyébként is isten ments, hogy a klub valami maffiózó kezére kerüljön. Ebben a modellben legalább a rossz vezetéstől meg lehet szabadulni. Ha egy klub kikap egy rossz tulajdonost, azt el sem lehet többet mozdítani. Ebben a modellben legalább a rossz vezetés eltávolítható. Ezért van az, hogy ez a modell a legsikeresebb, és egyben a legdemokratikusabb is, amelyben a pártoló tagok közvetlenül beleszólhatnak a klub működésébe.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.07. 08:54:03

vargazoli írta:
2020.12.06. 19:39:24
Teljesen naivan kérdezem, úgy, hogy nem ismerem a rendszert, sem az ottani szabályokat (Mármint a Barca belső szabályzatát)

Ördögtől való gondolat, hogy ha megjelenne egy tőkeerős arab/kínai/orosz vagy bármilyen nációjú befektető, aki hajlandó lenne euro/dollár milliárdokat befektetni annak eladnák a klubot?
Segített ez már a PSG-n , MC-n Chelsea-n, és sok más klubon is.
A barca modell egyedi, de úgy tűnik nem működik.
Ebből a lefele tartó spirálból, csak a pénz, a nagyon sok pénz segítene.
Ki akarna most a Barcába igazolni? Se pénz, se várható címek, se jövő, se, csak Messivel játszhassak együtt , se fizetés.
Ki vesztene azzal, hogy mondjuk ha FC Barcelona Bin Láden neve lenne a klubnak.?
A 20000 socio?

Kérlek segítsetek hadd tanuljak én is!
Milyen elháríthatatlan akadálya lenne ennek.?
Mert így a szakadékba rohanunk.És onnan nincs visszaút!
Ahogy talán Puskás Öcsi bácsi mondta anno: kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci!
Hát elsőkörben ezeknek a socioknak a beleegyezése kéne ahhoz, hogy el legyen adva a klub. Tehát a jelenlegi működési rendben nekik kéne megszavazniuk. A Barca model nem teljesen egyedi, ez egy spanyol klub modell, amiben a Real Madird is működik. Hogy ez mennyire nem működőképes modell, ezt szerintem jól megmutatja, hogy melyik cspatok nyerték a BL-t az elmúlt 10 évben. továbbá pénzügyileg is az egyik legtöbbet költött két csapatról van szó.

Ki akarna most a Barcába igazolni?

Szerintem picit túl van ez dramatizálva, hogy a nagy nevek nem akarnak idejönni. Valóban vannak pénzügyi nehézségek, de ne gondolja senki, hogy nem akarnak ide igazolni a nagy sztárok. Egyik oldalról panaszkodás van, hogy hova züllik a La masía, másik oldalról, meg van egy év, amikor bele vagyunk kényszerítve, hogy oda nyúljunk, mert a vírus miatt nehezebb lett a likviditás, akkor egyből pánikolunk, mert nem igazolunk 100 milláért... érthetetlen számomra.

Ki vesztene azzal, hogy mondjuk ha FC Barcelona Bin Láden neve lenne a klubnak.?

Mindenki, aki szereti a klubot! Szerintem ez a fajta modell is hozzátartozik, ahhoz, hogy valaki pont ez a klubot szereti. Beszélgess nyugottan az említett csapat szurkolóival, hogy mennyire örülnek, amikor egy üzletember dönt sportszakmai kérdésekben. Nézzük azért azt a példát is, hogy, ha a tulajnak nem megy, akkor a klubnak se megy: Inter-Moratti, MIlan-Berlusconi...

Mert így a szakadékba rohanunk.És onnan nincs visszaút!

Most talán ezért sem baj, hogy ideiglenesen gazdasági szakember vezeti a klubot. Szerintem nagy baj még nincs, de kétség kívül meg kell oldani. Én úgy gondolom, hogy jó irányba haladunk, és csökkeennek a bér terhek. Sajnos nem beszéltek a levegőbe, amikor azt mondták, hogy Messi fizetésétől megszabadulni nagy tehermenetsítés lenne...

Szó mi szó, szerintem nem annyira ergy a helyzet, hogy ez menthet meg mindeket kizárólag. Mindamelett, hogy semmi esélyt nem adnék ennek. Ez a klubmodell jó, ezt a történelem bizonyítja szerintem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.07. 00:03:31

MatyiG írta:
2020.12.06. 11:44:12
A következő szezon, ha rajtam múlna: (Fonttal és Xavival)

TS/Pena - Dest/Wagué/SR, Eric/Todibo/FdJ, Araújo/Mingu/FdJ, Gayá/Dest - FdJ/Pjanic, SR/Alená, Pedri/Puig - Messi/Dembélé, Mbappé vagy Haaland/Messi, Fati/Konrad/Dembélé/Pedri
Ahogy szoktad írni, mindíg megy a sírás.....:)
Ha ennyire ki lehetne pucolni amit ki kell, SR teljesen felesleges (tudom, LE is szereti, morálisan nem kártékony, de akkor sem kell).....
Bárcsak ez, vagy valami hasonló lenne jövőre a legnagyobb problémánk..... #-o
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.12.06. 21:57:52

pep71 írta:
2020.12.06. 19:37:02
Komolyra fordítva a szót, szerinted Xavi-val a tiki-taka újra eredményes tudna lenni Barcelona-ban?
Mert szvsz óriási bukta lenne.
Én teljesen laikusként kérdezem, hogy miért vagyunk/vagytok abban olyan biztosak, hogy Xavi mit és hogyan játszatna a Barcával?
Mármint értem, hogy ezt játszotta gyerekként, meg ezt játszotta aztán felnőttként, meg ezzel nyert 4 BL-t, meg ilyenek, de honnét tudjátok, hogy ezt nyomatná?
Bevallom, nem láttam, hogyan játszik a katari csapata, szóval fogalmam sincs arról sem, de Xavi nem egy hülye ember, szerintem. Ha Ti innét látjátok, hogy mit lehet, meg mit nem lehet játszatni, akkor szerintetek Ő nem látja? Úgy gondoljátok, hogy makacs, csökönyös, és ha van egy fix elképzelése, akkor az arra alkalmatlan kerettel is azt játszatná? Nem gondoljátok, hogy mivel van agya a focihoz, tudna alkalmazkodni edzőként is, és hogy a kerethez igazgatná, szabná az elképzeléseit? Mármint én tényleg nem tudom, csak itt néhányan tényként írjátok, hogy hogyan játszana jövőre a csapat Xavi keze alatt, amit én személy szerint nem értek, hogy honnét szeditek.
Meg azt sem értem, hogy honnét jön az, hogy tapasztalatlan, ezért ne jöjjön. Mert Pep egy szezonnyi negyedosztályos tapasztalata mivel volt jobb?
Én tényleg nem értek hozzá, de szerintem nem lenne itt rossz Xavi. Nem tudom megkérdőjelezni a szakmai tudását. Az egyetlen, amitől félteném, hogy a régi haverokkal hogyan lenne a bugi. Le merné tenni őket a padra/lelátóra? El merné őket adni/adatni/küldeni?
Úgyhogy ha Font lesz az elnök és Xavit akarja edzőnek, akkor szerintem azzal kellene kezdenie, hogy minimum Piqué, Messi, Busi, Alba, SR lapát. Nagyon max Messi maradhatna talán, de legalább megfelezett fizetéssel. Ideje, hogy megmutassa ténylegesen is, hogy mennyire szereti a klubot, ne csak a szájkarate menjen. Még úgy is az egyik legjobban fizetett sportoló lenne.
Az a Matyi-féle elképzelés amúgy nekem is tetszene. Kivéve SR. Én őt is dobnám, kellene helyette valaki más. Egy "normálisabb" vkp. Kár, hogy semmi nem lesz az egészből.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.06. 20:25:42

davi10 írta:
2020.12.06. 20:02:30
MatyiG írta:
2020.12.06. 19:46:50
Nem tudom, hogy eredményes lenne-e, de ha adnánk neki elég időt, végre élvezhető lenne a játékunk hosszú idő után.
Én előbb Koeman-nak adnék egy kis időt és rendes szabad kezet.

Gyertek rám! :D
Megtartanám most már én is a palit, ilyen edzőkeringős bohóckodásba nem mennék bele.

Tegye ki a szezon végéig Piquét, Busit, Lenglet-t, Robit, Messit (Messit azért, mert nyáron úgyis megy), és én elégedett leszek. Én az elején is ezt vártam tőle, így megmondom őszintén, fingom nincs, hanyadikak vagyunk jelenleg, vagy hány pontunk van. Nem láttam jelentőségét nyomonkövetni ezt a jelenlegi időszakban, így nem is érdekelt. Viszont ez a tisztítótűz projekt eddig elég döcögősen ment.

Utána nyáron remélhetőleg jobb belátásra lehet bírni a felsorolt embereket, és elmegy, akinek el kell mennie. Ha meg nem, esetleg hozzászoknak ahhoz, hogy immáron a kispadot koptatják.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.06. 20:02:30

MatyiG írta:
2020.12.06. 19:46:50
Nem tudom, hogy eredményes lenne-e, de ha adnánk neki elég időt, végre élvezhető lenne a játékunk hosszú idő után.
Én előbb Koeman-nak adnék egy kis időt és rendes szabad kezet.

Gyertek rám! :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.06. 19:56:59

MatyiG írta:
2020.12.06. 19:46:50
Komolyra fordítva a szót, szerinted Xavi-val a tiki-taka újra eredményes tudna lenni Barcelona-ban?
Nem tudom, hogy eredményes lenne-e, de ha adnánk neki elég időt, végre élvezhető lenne a játékunk hosszú idő után.
Köszi a választ, én imádtam anno a Pep féle barca fociját, de néha odakapcsolok mostanában a Ctiy meccsre és nagyon unalmas, egyszerűen ugyanaz mint a Barca volt a BL győzelmek után, nem tudnak helyzetet kialakítani, csak passzolgatnak körbe-körbe a 16os előtt, valamival gyorsabban mint a tavalyi Barca(ami nem nehéz).
Viszont a tegnapi Lipcse vs Bayern meccs nagyon komoly volt. Sebesség, letámadás, sok helyzet, sok gól, nagyon élvezhető foci volt, kár, hogy a Barca meccsek nem ilyenek mostanában :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.06. 19:46:50

Komolyra fordítva a szót, szerinted Xavi-val a tiki-taka újra eredményes tudna lenni Barcelona-ban?
Nem tudom, hogy eredményes lenne-e, de ha adnánk neki elég időt, végre élvezhető lenne a játékunk hosszú idő után.
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.12.06. 19:39:24

Teljesen naivan kérdezem, úgy, hogy nem ismerem a rendszert, sem az ottani szabályokat (Mármint a Barca belső szabályzatát)

Ördögtől való gondolat, hogy ha megjelenne egy tőkeerős arab/kínai/orosz vagy bármilyen nációjú befektető, aki hajlandó lenne euro/dollár milliárdokat befektetni annak eladnák a klubot?
Segített ez már a PSG-n , MC-n Chelsea-n, és sok más klubon is.
A barca modell egyedi, de úgy tűnik nem működik.
Ebből a lefele tartó spirálból, csak a pénz, a nagyon sok pénz segítene.
Ki akarna most a Barcába igazolni? Se pénz, se várható címek, se jövő, se, csak Messivel játszhassak együtt , se fizetés.
Ki vesztene azzal, hogy mondjuk ha FC Barcelona Bin Láden neve lenne a klubnak.?
A 20000 socio?

Kérlek segítsetek hadd tanuljak én is!
Milyen elháríthatatlan akadálya lenne ennek.?
Mert így a szakadékba rohanunk.És onnan nincs visszaút!
Ahogy talán Puskás Öcsi bácsi mondta anno: kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.06. 19:37:02

MatyiG írta:
2020.12.06. 19:20:09
Hát azért annyit talán az új vezetőség meg tudna oldani, hogy vegyen két játékost 12 (!) árából. Nem nagy mutatvány.
Van Dijk, De Bruyne, Halaand meg Mbappé
Ehhez képest én utóbbi kettőből az egyiket írtam, szóval igen, a tiéd komolytalan. :)
:D :D FM az menne :D
Komolyra fordítva a szót, szerinted Xavi-val a tiki-taka újra eredményes tudna lenni Barcelona-ban?
Mert szvsz óriási bukta lenne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.06. 19:20:09

Hát azért annyit talán az új vezetőség meg tudna oldani, hogy vegyen két játékost 12 (!) árából. Nem nagy mutatvány.
Van Dijk, De Bruyne, Halaand meg Mbappé
Ehhez képest én utóbbi kettőből az egyiket írtam, szóval igen, a tiéd komolytalan. :)
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.06. 19:00:56

MatyiG írta:
2020.12.06. 17:55:17
Mbappé és Haaland totál esélytelen , már a fizetésekre se igen futja , hitelből se, de pont rájuk lesz 100-150 millió 😁😁
Xavi meg nem volt még komoly csapat edzője sem, ráadásul tiki-taka mániás , ami egy megbukott rendszer már , minek kene megint beégni vele, ráadásul a keret is totál alkalmatlan rá, úgyhogy szvsz óriási bukta lenne, mondjuk a 70%os labdabirtoklás meglenne, csak a gólok meg a helyzetek nem.
Végre egy olyan edző kene aki már mutatott is valamit egy komoly európai csapatnál és modern focit , gyors focit játszat , nem a tiki-taka nosztalgia vonat féle lassított felvételt.
Mint látod, írtam játékosokat is, akiket el lehetne passzolni. Nehogy azt mondd már, hogy a Coutinho, Griezmann, Busi, Piqué, Umtiti, Trincao, Alba hetes béréből és árából nem jön ki Mbappé vagy Haaland fizuja és ára.

Egyik rendszer sem megbukott, csak jól kell játszani. Nem csak lassan lehet játszani a tiki-takát (például az Ajax is elég sokáig ment vele, pedig egyik játékosuk sem volt világklasszis)... :roll:

Hát szvsz abból a hetesből Cou + Griezmannért adna nag ynehezen pénzt(Covid is betesz, plusz a fizetésük is irreálisan magas), értük sem sokat , max a kettőért 50-et, mivel mind a totál megbukott és nem is olyan fiatalok(mindjárt 30 lesz mind a kettő).
A tiki-taka meg annyira megy éppen, h Pep(aki a felélesztője volt) a City-vel bukdácsol, az ő tanítványa meg az Arsenal-nál ég meg).
Az Ajax játéka nekem is tetszik, de az nem tiki-taka. Az ő edzőjük is jöhetne, láttuk alatta, hogy muzsikált De Jong is pl., ezt az irányt kéne követni, ebben egyetértünk, de Xavi szvsz (pont az ellenkezőkje) a Pep féle ,csak legyen nálam a labda többi nem számít követője, ami mára totál halál.
Mbappé (akit hozhattunk volna Dembi helyett 100-ért, de nekünk a másik francia kellett..), meg Haaland, totál esélytelen ilyen anyagi helyzetben. Én is le tudnám írni, hogy jöjjön Van Dijk, De Bruyne, Halaand meg Mbappé :D de ez komolytalan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.06. 18:40:31

Egyetértek Matyi mehetne-maradna-jöhetne gondolataival, teljes mértékben.
Kár, hogy ebből vajmi kevés fog megvalósulni.
Tudom, hogy új elnökség, új szelek, de ilyen átalakítást utoljára Laporta vitt véghez, talán neki lenne töke még egyszer megcsinálni, de kétlem, hogy megválasztanák.

Másrészt a mehetne vonalon a fizetések nagyobbak, mint amennyit adnának értük reálisan, ez sem segít a helyzeten.

Meglátjuk, talán elnökválasztás után már tisztábban látunk.
Xavit akkor "vállalnám be", ha ténylegesen tisztogatással együtt jár.
Ebből a csapatból ő se hozna ki sokkal többet, el kell zavarni/adni azokat az embereket, akiknek lejárt az idejük.
Xavi játékosként legenda volt, ikon. Többet érdemel annál, mint hogy erre a szarhegyre ráüljön kapirgálni.
Márpedig ma a barca nem több egy hatalmas kulahegynél.
Rendbe kellene tenni morálisan a klubot, aztán szakmailag, mert lehet itt Busit szidni (ahogy én szoktam), Lenglet, Messit, Griezmant, Dembelét, stb...ez nem rajtuk múlott, múlik.
Bartomeu a béke feneke alá vezényelte a klubot, erkölcsileg, morálisan, szerkezetileg, anyagilag, szakmailag, mindenhogy. Amikor majd írni kell egy könyvet, hogy hogyan tegyél tönkre egy csapatot, akkor azt az ő karakterén keresztül lehet/kell bemutatni.

Szóval hajrá jövőre, kíváncsian várom, hogy lábalunk ki ebből a válságból, amilyenbe nagyon régóta nem voltunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.06. 17:55:17

Mbappé és Haaland totál esélytelen , már a fizetésekre se igen futja , hitelből se, de pont rájuk lesz 100-150 millió 😁😁
Xavi meg nem volt még komoly csapat edzője sem, ráadásul tiki-taka mániás , ami egy megbukott rendszer már , minek kene megint beégni vele, ráadásul a keret is totál alkalmatlan rá, úgyhogy szvsz óriási bukta lenne, mondjuk a 70%os labdabirtoklás meglenne, csak a gólok meg a helyzetek nem.
Végre egy olyan edző kene aki már mutatott is valamit egy komoly európai csapatnál és modern focit , gyors focit játszat , nem a tiki-taka nosztalgia vonat féle lassított felvételt.
Mint látod, írtam játékosokat is, akiket el lehetne passzolni. Nehogy azt mondd már, hogy a Coutinho, Griezmann, Busi, Piqué, Umtiti, Trincao, Alba hetes béréből és árából nem jön ki Mbappé vagy Haaland fizuja és ára.

Egyik rendszer sem megbukott, csak jól kell játszani. Nem csak lassan lehet játszani a tiki-takát (például az Ajax is elég sokáig ment vele, pedig egyik játékosuk sem volt világklasszis)... :roll:
Conte, Gattuso
Ők hamarabb megbuknának, mint Koeman vagy Setién.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.06. 16:46:07

Xavit már csak azért sem ültetném le jövő nyáron,mert semmilyen tapasztalata nincs edzőként. Amit az araboknál csinál,az nem sokat számít. Ráadásul itt most majdnem nulláról kellene viszonylag hamar visszajutni az elitbe,ő most biztos nem ülne bele a tutiba. Jobban jár,ha 2 szezont lehúz valakinél,aki legalább egy fix El résztvevő csapat,vagy ha már mindenképp jönne,csak másodedzőnek.

Ez a tiki taka vonal meg biztos nem működik pláne,hogy azok az emberek,akik világklasszis szinten űzték (Xavi,Ini,lassan Messi is) már nem is játszanak. Lehet sok passzos játékot játszani, de az kevés. Jelenleg ez a csapat nem tud hatékonyan támadni,hatékonyan védekezni,sok esetben a futómennyiség is kevés,emellett évek óta fejben teljesen szétesnek a bl-ben, és most már a bajnokságban is bármelyik meccsen.

Nagyon szurkolok Xavinak,hogy az edzői karrierje is sikeres legyen majd,de én tartok attól,hogy ha Font nyer és leülteti egyből,abból bukás lesz hamar.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2020.12.06. 15:19:30

Nem ismerem Xavi eddigi eddzoi munkassagat, de ha tippelnem kene pep-cruyf suli. Nem gondolom, hogy erre van most szuksege a klubnak. Mellesleg nem hinnem, hogy Xavi lenne az az eddzo, aki kipaterolja a keretbol a fekeket (messi, busi, stb).

Megneznek vegre egy SZAKEMBERT az eddzoi szekben. Nekem tetszene egy Conte, Gattuso vonal pl. Nem tisztelnek ezek ugyse senkit, de akkor legalabb feljenek.:D
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.06. 14:25:24

MatyiG írta:
2020.12.06. 11:44:12
A következő szezon, ha rajtam múlna: (Fonttal és Xavival)

Mehetne: Neto, Lenglet, Piqué, Umtiti, Alba, Firpo, Busi, Matheus, Coutinho, Griezmann, Braithwaite, Trincao

Maradna: MAtS, Pena, Araújo, Mingueza, SR, Dest, Pjanic, FdJ, Puig, Alená, Pedri, Fati, Konrad, Messi, Dembélé

Kölcsönből visszajövőkből Wagué és Todibo jöhetne kiegészítőnek.

Hátra Eric García jöhetne ingyen, középre megvagyunk, ha jön Wagué a szélre - SR egy sorral előrébb -, előre hozni kell egy Haaland/Mbappé kalibert, plusz még balhátvédet kell kukázni, mondjuk Gayát.

Úgyhogy két olyan igazolás lenne, akikért zsebbe kellene nyúlni, cserébe csomó játékostól szabadulnánk, és az ő bérüktől is egyben, plusz azért pénz is jönne a kasszába. Tovább fiatalodna a keret, Xavi stílusára csiszolva.

TS/Pena - Dest/Wagué/SR, Eric/Todibo/FdJ, Araújo/Mingu/FdJ, Gayá/Dest - FdJ/Pjanic, SR/Alená, Pedri/Puig - Messi/Dembélé, Mbappé vagy Haaland/Messi, Fati/Konrad/Dembélé/Pedri
Mbappé és Haaland totál esélytelen , már a fizetésekre se igen futja , hitelből se, de pont rájuk lesz 100-150 millió 😁😁
Xavi meg nem volt még komoly csapat edzője sem, ráadásul tiki-taka mániás , ami egy megbukott rendszer már , minek kene megint beégni vele, ráadásul a keret is totál alkalmatlan rá, úgyhogy szvsz óriási bukta lenne, mondjuk a 70%os labdabirtoklás meglenne, csak a gólok meg a helyzetek nem.
Végre egy olyan edző kene aki már mutatott is valamit egy komoly európai csapatnál és modern focit , gyors focit játszat , nem a tiki-taka nosztalgia vonat féle lassított felvételt.
Válasz küldése