FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.08. 14:00:05

Troym írta : Én 3-4-3at nyomatnám, hátul Kounde-Araujo-Cubarsi előtte Cancelo-Gündogan-Christensen-Ferran/Fort elöl meg Roque-Lewa-Yamal/Raphinha.
Amúgy meg mindegy.
A Napoli meccsel szerintem lezárul a szezon érdemi része. (sajnos szerintem simán továbbjutnak, ezt a párharcot nem a visszavágón, hanem az első meccsen bénáztuk el. Stimmel Troym fent leírt összeállííása ,csak én Gündogan helyére Raphinhát tenném és Ferrant se venném figyelembe.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.03.08. 13:07:23

Sikerülne tovább menni, akkor egyértelműen a PSV-Dortmund párharc továbbjutóját kéne megkapnunk a negyeddöntőben, a legnagyobb esély akkor lenne az elődöntőig.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.08. 11:40:32

FcBarcelona1 írta:
2024.03.08. 08:49:49
A Napoli ellen
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Inigo-Cancelo
Christensen-Gündogan
Yamal-Lewy-Felix
523 vagy 343, kinek hogy tetszik.
Ha nem találunk így gólt, egy védő helyére Roquet, Raphinhat a kp-ra, tkp-nak.
Az lenne a lényeg, hogy ne kapjunk sok gólt, mert meccs közben lehet variálni, kellene egy masszív védelem. A BL-ben csak a továbbjutás számít, nem a szép játék.
Ma lehetne kísérletezni és mellette rotálni, főleg Yamalt.
Napoli kezdi magát összeszedni, az új edzővel még nem kaptak ki. Nekünk ez annyira nem jó előjel. Nem hiszem, hogy beállnak védekezni.
Így nem csak védekezni kellene, de legalább 2 gólt is be kéne valahogy pakolni nekik.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.08. 10:41:55

FcBarcelona1 írta:
2024.03.08. 08:49:49
A Napoli ellen
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Inigo-Cancelo
Christensen-Gündogan
Yamal-Lewy-Felix
523 vagy 343, kinek hogy tetszik.
Ha nem találunk így gólt, egy védő helyére Roquet, Raphinhat a kp-ra, tkp-nak.
Az lenne a lényeg, hogy ne kapjunk sok gólt, mert meccs közben lehet variálni, kellene egy masszív védelem. A BL-ben csak a továbbjutás számít, nem a szép játék.
Ma lehetne kísérletezni és mellette rotálni, főleg Yamalt.
Nekem tetszene. Úgy gondolom, hogy a jelenlegi viszonyokat tekintve most valóban az eredmény a legfontosabb. A Bilbao ellen azért a védekezésünk elég stabil volt, ha azt a formát hozzák a játékosok, akkor lehet esélyünk. Ha azt, amit a szezon nagyobb részében, akkor kiesünk.

Amúgy sokan nagyon lebecsülik a múlt heti x-et. Nyilván jobb lett volna győzni, de azért ezzel a döntetlennel hatalmas lépést tettünk a BL-indulás bebiztosításához. Egy vereség esetén most konganának a vészharangok. Akik hiányolták, hogy nem kockáztattunk többet a győzelemért, azok szerintem nem veszik figyelembe, hogy nagyobbat bukattunk a vereséggel, mint amit nyerhettünk a győzelemmel.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.08. 08:49:49

A Napoli ellen
Stegen
Raphinha-Kounde-Araujo-Inigo-Cancelo
Christensen-Gündogan
Yamal-Lewy-Felix
523 vagy 343, kinek hogy tetszik.
Ha nem találunk így gólt, egy védő helyére Roquet, Raphinhat a kp-ra, tkp-nak.
Az lenne a lényeg, hogy ne kapjunk sok gólt, mert meccs közben lehet variálni, kellene egy masszív védelem. A BL-ben csak a továbbjutás számít, nem a szép játék.
Ma lehetne kísérletezni és mellette rotálni, főleg Yamalt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.07. 22:58:53

Nálam:

ter Stegen
Cubarsí, Araújo, Martinez
Christensen
Yamal, Roberto, Gündogan, Cancelo
Roque, Lewandowski


Ehelyett lesz majd:

ter Stegen
Koundé, Cubarsí, Araújo
Romeu, Christensen
Raphinha, Fermin, Gündogan, Cancelo
Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.07. 22:37:53

Jó ötletnek tartok én is olyan formációt, ahol jó eséllyel kevésbé jönne ki a sérültek hiánya. Illetve én is kíváncsi vagyok, húz-e majd valami váratlant Xavi a BL meccsre. Remélem igen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 22:13:53

Troym írta:
2024.03.07. 22:00:33
Én 3-4-3at nyomatnám, hátul Kounde-Araujo-Cubarsi előtte Cancelo-Gündogan-Christensen-Ferran/Fort elöl meg Roque-Lewa-Yamal/Raphinha.
Amúgy meg mindegy.
A Napoli meccsel szerintem lezárul a szezon érdemi része. (sajnos szerintem simán továbbjutnak, ezt a párharcot nem a visszavágón, hanem az első meccsen bénáztuk el.
Ja, ez érdekes megoldás lehetne, itt is elég lenne két középpályás, és védőkből el vagyunk eresztve.
Szerintem a BL-ben még van potenciál, 1-1 meccsen bármi lehet, oké, hogy ezek nem nekünk szoktak kijönni, de hátha. Ha nagyon a jelenlegi kererünkre illesztenénk a felállást, akkor akár továbbmehetünk, szerencsés sorsolással akár még egy kört. Nyilván erre osk esély nincs, de na. Az eddigi 4-3-3 vagy a 4 középpályásos rendszerrel kb ki sem érdemes állni szerintem, alapvetően ezért kérdeztem meg, kinek mi a véleménye. Kíváncsi vagyok, hogy Xavi meghúz-e valami ilyesmit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.07. 22:00:33

bence0330 írta:
2024.03.07. 20:20:52
Csak érdekességképp: kinek mi lenne az ötlete megmenteni a szezont úgy, hogy összvissz egy jó középpályásunk maradt, meg esetleg Chris lassan elfogadható, és akkor 2? És darabra is kb csak 4 mindenestől. Mert olvastam a sajtóban potenciális 4-4-2-ről, amit nem vágok, az az összes középpályásunk. Hacsak nem úgy 4-4-2, hogy két támadó szélsővel, és egy Lewy/Roque(Guiu) kombóval. Az tetszene, és akkor elég Chris és Gündogan a kezdőbe. Vagy 4-2-3-1 hasonló elven, csak kicsit máshogy.
Én 3-4-3at nyomatnám, hátul Kounde-Araujo-Cubarsi előtte Cancelo-Gündogan-Christensen-Ferran/Fort elöl meg Roque-Lewa-Yamal/Raphinha.
Amúgy meg mindegy.
A Napoli meccsel szerintem lezárul a szezon érdemi része. (sajnos szerintem simán továbbjutnak, ezt a párharcot nem a visszavágón, hanem az első meccsen bénáztuk el.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 20:34:11

bence0330 írta:
2024.03.07. 20:20:52
Csak érdekességképp: kinek mi lenne az ötlete megmenteni a szezont úgy, hogy összvissz egy jó középpályásunk maradt, meg esetleg Chris lassan elfogadható, és akkor 2? És darabra is kb csak 4 mindenestől. Mert olvastam a sajtóban potenciális 4-4-2-ről, amit nem vágok, az az összes középpályásunk. Hacsak nem úgy 4-4-2, hogy két támadó szélsővel, és egy Lewy/Roque(Guiu) kombóval. Az tetszene, és akkor elég Chris és Gündogan a kezdőbe. Vagy 4-2-3-1 hasonló elven, csak kicsit máshogy.
Ancelottinak volt egy zseni húzása anno 2014-ben.
Di Mariat visszahozta a kp-ra. Futott, mint a mérgezett egér, a mélységi passzai jók voltak, 1v1-vel nem kellett szenvednie a szélen, kapu elé is felért és védekezésben is részt vett. Szerintem ezzel a húzással húzták be a BL-t anno. Szerintem ki kellene próbálni pár meccsen Raphinhat hasonló szerepben és akkor tolhatná a labdákat Yamalnak, Ferrannak vagy Felixnek. Rosszabb már úgy sem lehet a helyzet…
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.07. 20:20:52

Csak érdekességképp: kinek mi lenne az ötlete megmenteni a szezont úgy, hogy összvissz egy jó középpályásunk maradt, meg esetleg Chris lassan elfogadható, és akkor 2? És darabra is kb csak 4 mindenestől. Mert olvastam a sajtóban potenciális 4-4-2-ről, amit nem vágok, az az összes középpályásunk. Hacsak nem úgy 4-4-2, hogy két támadó szélsővel, és egy Lewy/Roque(Guiu) kombóval. Az tetszene, és akkor elég Chris és Gündogan a kezdőbe. Vagy 4-2-3-1 hasonló elven, csak kicsit máshogy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.01.29. 07:56:07

Mebarak Ripoll írta:
2024.01.28. 21:56:58
Pique szerintetek elvállalná? Vigyük tovább ezt a felfogást, sajnos egy normális külsős edző nem jön ide pár évig amíg a fiatalok be nem érnek. Az ő karaktere illene legjobban a kispadra.
Ő szerintem elnök lesz egyszer,nem edző. Jelen pillanatban egyik se legyen inkább
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.01.29. 07:32:43

Mebarak Ripoll írta:
2024.01.28. 21:56:58
Pique szerintetek elvállalná? Vigyük tovább ezt a felfogást, sajnos egy normális külsős edző nem jön ide pár évig amíg a fiatalok be nem érnek. Az ő karaktere illene legjobban a kispadra.
Piqué túl tapasztalatlan és felkészületlen még erre a feladatra. Remélem, hogy nem is fordul meg ő a vezetőség fejében. Rafa Márqueznek van jó esélye erre a kispadra.
Mebarak Ripoll
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.28. 21:51:33

2024.01.28. 21:56:58

Pique szerintetek elvállalná? Vigyük tovább ezt a felfogást, sajnos egy normális külsős edző nem jön ide pár évig amíg a fiatalok be nem érnek. Az ő karaktere illene legjobban a kispadra.
Pique Xavi Ini Messi
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 16:22:04

Bence, én is jobban örültem volna egy átfogó statnak, de ennyit találtam így hirtelen munka közben. Annyi lejön belőle, hogy Xavi első évében is megugrotta azt a szintet, mint amit felvázoltál. Mindemellett egyetértek, hogy többet kellene vállalniuk a középpályásoknak, látok is erre szándékot, csak kimaradtak eddig. És FDJ szegény hátrább szorult, dupla pivotban szinte mindig ő az, aki marad inkább visszahúzódva, ezért kevesebb lövőhelyzete marad.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 15:54:53

Chino írta:
2024.01.24. 15:42:13
Nem akarok itt akkora vitát kiváltani vagy hasonló, én a bajnokságot tekintettem, de összességében Koeman alatt 63/7 és ne felejtsük, hogy akkor azért volt ott egy 31-32 éves Busquets és ahogy említetted szabadabban, btb-t játszott. Most főleg ő látja el azt a feladatot (olykor Gündogan). Felveszi hátul, a saját térfelén a labdát és indul el/indítja el a támadást, illetve labdaszerzésekben is élen jár.
Nem azt mondom, hogy ennek ellenére nem érkezhetne többet a második hullámban, de nem olyan mintha lenne mögötte egy Rodri-Kovacic duó. Vonatkoztatva ezt Gündoganra is.

Pedri már más tészta, de idén nem venném még alapul. Kétszer tért vissza sérülésből, van 3 teljes meccse. (azért 1 gólt és 1 assistot termelt :) )
Tavaly lehozta 35 meccsen azt a góltermést, mint amit Koeman alatt említettél. (Pedri 35 meccs, 2715 perc/7 gól,; De Jong 51 meccs, 4492/7 gól/perc) egyedül assistban volt gyengébb.
Xavi 21/22-es fél szezonja alatt pedig 12/4. (de ide leehetne venni a Valencia? elleni bombáját, amihez hozzáért Aubameyang meze és utóbbinak adták)
Tőle inkább az assistokat hiányolom, abban kellene fejlődnie.
Viszont még a szezon (kevesebb mint?), felénél tartunk, ha egszséges marad, lehet, hogy lehoz egy hasonló átlagot.
Szerintem félreértettél, nem kritizáltam DJ-ot, klasszis játékosnak tartom. De a gólok (és erről szólt a vita, ennek fügvényében írtam csak) szerintem akkor is hiányoznak a kp-ról, és ő annak a része. Rodri is termeli őket, vkp-ként. És szerintem DJ-ban ez megvan. Átlövéssel is akár, de kapu elé érkezve is, nagyon magas a játékintelligenciája. Nem 10/10-es szezont várok tőle, de úgy néha teremtsen ott egy kis váratlan veszélyt, lőjön 4-5-6 gólt a szezonban, képes rá.

Pedriben én is bízom természetesen. :) És pont azt mondtam, hogy Xavi alatt szintet lépett ebben, egyelőr még nem annyira látszik ez idén. Csak tartson ki egészségesen, és jönni fog. Tőle egyelőre nem a gólokat hiányolom, hanem inkább azt, hogy nem keveredik úgy oda, mint tavaly, hogy jöhessenek a gólok néha. De nyilván, ez csak pár meccs.

Gündogannak sajna nagyon gyatra a helyzetkihasználása, rengeteg ziccert puskázott el. A számai még így is rendben vannak, de lehet érezni, hogy hiányzik valami, ami még benne lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 15:42:13

bence0330 írta:
2024.01.24. 14:36:50
Én mondjuk életemben nem néztem még számokat csak egy sorozatra szűkítve, nem az adja ki a teljes szezont. DJ 7/8-a minden sorozatot nézve volt, és az egy nagyon komoly szezonja volt ilyen téren. Persze a szerepköre akkor más volt.

Jelenleg minden sorozatot nézve 1/0. Azért a 7/8 és az 1/0 között óriási a különbség, még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy az utóbbi nyilván fél szezon eredménye.

Én nem mondom, hogy Xaviban nincs meg erre a szándék, mert megvan, de nem látszik a pályán elég régóta, sajnos. Kb Pedri tavalyi visszasérülése óta.

Persze, amúgy asszisztnál engem jobban érdekel sokkal az xAg, mert az nem függ a befejező hatékonyságától. DJ-nál ezt nem néztem meg, de vélhetően elég gyenge, még ha 1-2-nek be is kellett volna róla esnie. Engem az zavar, hogy láttuk már, hogy benne megvan az a képesség, hogy érkezzen a kapu elé, de ilyet Xavi óta nem láttunk tőle, még akkor sem, amikor nyolcast játszott. Többet ki lehetne belőle hozni. Gündogannal amúgy elégedett vagyok, csak kb gyengébben használta ki ősz elején a ziccereit, mint a támadóink. Azóta kicsit ettől el is ment a kedve, nem is sűrűn keveredik oda, meg persze ő is gyakrabban van hátul. De persze az ő számai nagyon-nagyon jók így is, az asszisztja meg egyenesen kiváló. Nem tőle hiányoznak a kapu előtti meccsdöntő megmozdulások.
Nem akarok itt akkora vitát kiváltani vagy hasonló, én a bajnokságot tekintettem, de összességében Koeman alatt 63/7 és ne felejtsük, hogy akkor azért volt ott egy 31-32 éves Busquets és ahogy említetted szabadabban, btb-t játszott. Most főleg ő látja el azt a feladatot (olykor Gündogan). Felveszi hátul, a saját térfelén a labdát és indul el/indítja el a támadást, illetve labdaszerzésekben is élen jár.
Nem azt mondom, hogy ennek ellenére nem érkezhetne többet a második hullámban, de nem olyan mintha lenne mögötte egy Rodri-Kovacic duó. Vonatkoztatva ezt Gündoganra is.

Pedri már más tészta, de idén nem venném még alapul. Kétszer tért vissza sérülésből, van 3 teljes meccse. (azért 1 gólt és 1 assistot termelt :) )
Tavaly lehozta 35 meccsen azt a góltermést, mint amit Koeman alatt említettél. (Pedri 35 meccs, 2715 perc/7 gól,; De Jong 51 meccs, 4492/7 gól/perc) egyedül assistban volt gyengébb.
Xavi 21/22-es fél szezonja alatt pedig 12/4. (de ide leehetne venni a Valencia? elleni bombáját, amihez hozzáért Aubameyang meze és utóbbinak adták)
Tőle inkább az assistokat hiányolom, abban kellene fejlődnie.
Viszont még a szezon (kevesebb mint?), felénél tartunk, ha egszséges marad, lehet, hogy lehoz egy hasonló átlagot.
Forca Barca!!!!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.24. 15:09:37

FORT (Kounde) ARAUJO CHRISTENSEN (Cubarsi) BALDE (Fort)

(Fermín,Pedri) CANCELO DE JONG RAPHINHA (Gavi,Pablo Torre)

YAMAL (Ferran) LEWY (Rogue) FELIX (Guiu)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 14:36:50

Én mondjuk életemben nem néztem még számokat csak egy sorozatra szűkítve, nem az adja ki a teljes szezont. DJ 7/8-a minden sorozatot nézve volt, és az egy nagyon komoly szezonja volt ilyen téren. Persze a szerepköre akkor más volt.

Jelenleg minden sorozatot nézve 1/0. Azért a 7/8 és az 1/0 között óriási a különbség, még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy az utóbbi nyilván fél szezon eredménye.

Én nem mondom, hogy Xaviban nincs meg erre a szándék, mert megvan, de nem látszik a pályán elég régóta, sajnos. Kb Pedri tavalyi visszasérülése óta.

Persze, amúgy asszisztnál engem jobban érdekel sokkal az xAg, mert az nem függ a befejező hatékonyságától. DJ-nál ezt nem néztem meg, de vélhetően elég gyenge, még ha 1-2-nek be is kellett volna róla esnie. Engem az zavar, hogy láttuk már, hogy benne megvan az a képesség, hogy érkezzen a kapu elé, de ilyet Xavi óta nem láttunk tőle, még akkor sem, amikor nyolcast játszott. Többet ki lehetne belőle hozni. Gündogannal amúgy elégedett vagyok, csak kb gyengébben használta ki ősz elején a ziccereit, mint a támadóink. Azóta kicsit ettől el is ment a kedve, nem is sűrűn keveredik oda, meg persze ő is gyakrabban van hátul. De persze az ő számai nagyon-nagyon jók így is, az asszisztja meg egyenesen kiváló. Nem tőle hiányoznak a kapu előtti meccsdöntő megmozdulások.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 14:14:47

Xavi egyik első erősen szembetűnő intézkedése az volt, hogy a középpályások (akkor első sorban De Jong) érkezzenek a kapu elé határozottabban. Ez nála amúgy kiválóan is működött, sok veszélyt jelentett. Azóta inkább a fiatal titánjainkkal próbálkozik, Gavi is volt feltolt szerepkörben, ahol kevésbé érezte komfortosan magát (bár szerintem teljesen rendben volt, csak nem játszották meg a társak), Pedri abszolút elkezdte lőni a gólokat, csak hát azok a fránya sérülések nem tesznek neki jót, Fermin alapból is ilyen, Gündogan meg kényszerből lett visszább húzva, ő is rendre robbant be területre.

Azt akarom mondani, hogy a szándékot egyértelműen látom Xaviban, de egyelőre nehezen tudott stabil rendszert kiépíteni, gyakran kényszermegoldásokra hagyatkozva.

Bence:
https://i.imgur.com/KHzrQ4a.png
De Jong kb ugyanazt hozza gólok számában, mint eddig arányosan. Assist épp nem pottyant, de ez kevésbé rajta múlt, amennyire emlékszem. Lehet kulcspasszokat sem ártana nézni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 12:32:29

Chino írta:
2024.01.24. 12:09:17
...
De Jonghoz annyit, Koeman alatt 45 meccsen lőtt 3 gólt.
A többivel egyetértek, nyilván rettenetesen alulrúgtuk magunkat, ebben kicsit nyilván benne van a játékosok gólerőssége, de még így is jóval többet rúghattunk volna, és ha lett volna centerünk, lehet hogy Gündo is Raphimha is 10 felett járna asszisztokban.

DJ Koeman teljes szezonjában 51 meccsen 7 góllal és 8 assziszttal fejezte be a szezont, ami szerintem szenzációs teljesítmény egy középpályástól, akit nem is lehet tkp-nak mondani, egyik rendszerben sem. Koemannál persze box-to-box volt. Nem mondanám, hogy most gyengébb, mint akkor, más dolgokban meg sokat fejlődött, de tavaly 2/4 volt minden sorozatban, ami már óriási visszaesés, idén meg 1/0, ami azért elég kellemetlen. Nyilván ha nem hagy ki mindenki mindent, egy-két gólpassza neki is lehetett volna, de akkor is. Nyilván ebben a szerepköre is szerepet játszott, bár tavaly az esetek döntő többségében nyolcast tolt. Idén már stabilan pivot, az első pár még nem szétesett Romeus meccset kivéve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 12:26:43

Szerintem meg túl van magyarázva. Ha van elég sok pénzünk Felixre, aki 26 meccsen lő 7 gólt, akkor inkább egy gólerősebb játékosra költsük azt a sok pénzt.

De Jongnak volt Koeman alatt 7 gólos szezonja is (a bajnokságban 5), csak egyszerűbb egy gólerős játékost leigazolni (ha már Felixre lenne pénzünk), mint 4-5 ember feljavulását várni, akik ezt a gólmennyiséget pótolgatnák. Ha Lewandowskinak annyi, amúgy is kell egy csatár, oda mindenképpen kell ember.

A helyzetkihasználás meg sok problémát takar. Jelentheti azt, hogy nem olyan helyzeteket dolgozunk ki, amikből a játékosaink a legkönnyebben gólt tudnak szerezni. Jelentheti azt is, hogy sok egyhangú támadást vezetünk, amire az ellenfelek fel vannak készülve, és már előre olvassák a szűkös repertoárt. A helyzetkihasználásról azért vannak viták, mert egyesek ezt úgy akarják beállítani, hogy milyen közel vagyunk a célhoz, már csak be kéne lőni a helyzeteket, és akkor minden jó lesz. Mások meg úgy látják, hogy ez pont nem azt jelenti, hogy közel vagyunk a célhoz, hanem azt, hogy milyen távol, és milyen sok problémát rejt a rossz helyzetkihasználás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 12:09:17

bence0330 írta:
2024.01.24. 10:03:14
gránit írta:
2024.01.24. 09:46:55
Éppen erről írtam, hogy nincs értelme összemosni a kettőt, ami az lentebb megtörtént. A City középpályássora sokkal gólerősebb, most is az, akkor is az volt. Éppen ezért nekünk gólerősebb csatárok kellenek. Náluk működött az, hogy számos játékos hozott 10 gólos szezont, nálunk más a helyzet.
Nálunk is gólerős középpályások vannak, csak nem lőnek gólt. Ezt egyszerűbb lenne megoldani, mint hozni egy Salah-Mbappé duót. DJ Koeman alatt rengeteg gólt lőtt, Pedri tavaly is hozta szépen a clutch gólokat, mikor egészséges volt, Gündogannak meg az utolsó két szezonja elég sok gólosra sikerült, most nem néztem rá, de asszem az utolsóelőtti méginkább. Mindhárman nagyon alulteljesítenek ebben.
Szerintem a fő baj amúgy velük az, hogy nem érkeznek megfelelő ütemekben a második hullámban, rendszerhiba. DJ hagyján, ha pivotot játszik, bár néha odakeveredhetne, miközben valamelyik szélsőbekk behúzódik pl. a helyére, vagy bármi. 1 dolgot nem lehet mondani a szélsőinkről, hogy ne lennének jó előkészítők. Lewyre sajna mindegy, úgyis kihagyja, de rendre csak ő, vagy esetleg a másik szélső bóklászik a kapu körül. Így persze, hogy nem lőnek gólt a középpályásaink, lehetőséget sem teremtenek maguknak. Nem is emlékszem, hogy pl. Pedri kapu elé került volna idén.
Gündogan tavaly lehozott egy 8 gólos szezont, úgy, hogy az esetek többségében támadó szellemű kp-t játszott Rdrival és egy egy másik vkp/kkp-val maga mögött. Nem minden, hogy egy csatárral vagy 3 támadóval játszik. Előbbi esetben nyíílván többet kell hozzátenni a középpályásoknak, még ha egy Haaland is van előttük. Ennek ellenére pl. De bruyne is elég gólszegény, viszint kioszt sok gólpasszt és kulcspaszt, amit ott egy Haaland kegyetlenül bevarr, míg nálunk 2-3 ziccer, de legalábbis nagy helyzet kell általában egy gólhoz. Ráadásul a szezonnak ebben a szakaszában 2 gólja volt a németnek, kevesebb mint itt.

Pedri az, akire lehet mondani, hogy posztjához képest gólerős volt, amikor huzamosabban tudott játszani.
Viszont szerintem nem az az igazi gond, hogy a középpályáról hiányoznak a gólok, hanem hogy nem tudunk élni a lehetőségeinkkel. Megegyezhetünk abban, hogy az xG nem teljesen tényszerű, de valamit azért csak tükröz és Európában ebben utolsók vagy utolsó előttiek vagyunk. De szemre is látszik ez. Pl. Iniesta sem volt soha igazán gólerős, 1-2 gólos szezonokat hozott le és assistkirálynak sem lehetett nevezni. Nyilván nincs vele (még?) Pedri egy szinten, de volt egy Messink és mellette jó ideig Suarez, Neymar, Pedro, szóval mindig volt(ak) olyan támadó(k) akik szállították a gólokat. Most ez eltűnt. Tavaly Lewy kis túlzással megnyerte az őszünket. 15 meccsen 13 gól. Ez a lengyel hiányzik most, akinek hasonlóra az esélye meg is volt.

De Jonghoz annyit, Koeman alatt 45 meccsen lőtt 3 gólt.
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.24. 11:34:51

gránit írta:
2024.01.24. 10:28:22
bence0330 írta:
2024.01.24. 10:03:14
Nálunk is gólerős középpályások vannak, csak nem lőnek gólt.
Jöhetne több gól a középpályásoktól. Ha ezt hiányoljuk, akkor az edzői hiba. Nincsenek erre kiforrott sémáink.
Először arra kellene rájönni, hogy ki milyen poszton játszik a kp-n.
Pedri egyértelmű, a sèrülèsek miatt hiányoznak a tavaly meglőtt pontokat érő góljai
De Jong is volt sèrült, az ezzel foglalkozó statisztikai oldalak szerint legtöbbször kp-st játszik, tőle hiányoznak a gólok ès a gólpasszok, minden másban kiemelkedő
Gündogan elèg szèpen teljesít, az említett oldalak szerint leginkább ő a vkp-s a csapatban. 33 èvesen ő az irányító ès a leggólerősebb kp-s is.
Valószínűleg tènyleg rendszerszintű problémáink is akadnak a kp-n.
Nem lehetne akkor egyértelműen De Jong a "pivot" ès Gündogant feltolni, főleg ha Pedri sem játszik?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 11:00:27

gránit írta:
2024.01.24. 10:28:22
Mert nem a középpályásokra játsszuk ki a helyzeteket. Nem nekik adjuk vissza második hullámba, nem készítünk le középpályásoknak lövésre.

Jöhetne több gól a középpályásoktól. Ha ezt hiányoljuk, akkor az edzői hiba. Nincsenek erre kiforrott sémáink.

Meg attól, hogy a középpályáról jöhetne több gól, attól a csatársorba is igazolhatunk gólerősebb játékost. Ha Felixre lesz sok pénzünk, akkor inkább egy gólerősebb játékosra költsük azt a sok pénzt. Oké, hogy jöjjön több gól a középpályáról, de attól még a csatársorból is jöhetne több.
Igen, ilyesmire gondoltam. Ebben lehetne előrelépni gólok tekintetében igazolás nélkül. Persze, nem az ellen vagyok, hogy hozzunk gólerősebb támadót. :D Reméljük, hogy hoztunk amúgy, Roque szerintem tipikusan az lesz, akinek kell egy gól, hogy megérkezzen, aztán átszakadhat az a gát. Csak nem látom reálisnak, illetve az ellen érvelek inkább, hogy Felix-el, vagy Torressel ne lehetne még a jelen keretek közt is gólerős játékot letenni az asztalra, akár BL-esélyes szintűt is (a mélységtől eltekintve nyilván, mert az nincs túl sok). A cápával a centerposzton meg alighanem 20 plusszos játékosról beszélnénk, aminek elégnek kéne lenne sokmindenre. Még így is gyanús, hogy az lesz, hogy ott volt a legkevesebbet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése