FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 22:41:25

csababarca írta:
2022.01.22. 22:31:28
Andris írta:
2022.01.22. 22:00:01

Kevésbé számít, hogy mi van az eredményjelzőn a sípszó pillanatában, mint hogy elfogadható időtöltésnek nevezhetem-e az erre szánt több órát heti szinten.
Hát, ez a tipikus vesztesek hozzáállása.
Azért mi is akkor voltunk elégedettek, amikor a jó játék eredményekkel párosult.
Én egyáltalán nem azt várom, hogy a csapat is így álljon hozzá. :D
De ilyen nincs is. Nem is értem, hogy ezt miért írtad.

Ez szurkolói preferencia, annak teljesen valid, sőt szerintem az igényes focikedvelő ismérve. És csak azért írtam le, hogy alátámasszam ezzel is, miért vagyok elégedett a Xavi által vélhetően kijelölt úttal, hogy nem csak akárhogy akarja elérni az eredményt, hanem konkrét és nekem tetszetős stílus mentén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.22. 22:37:32

Igen, idő az kell, de az öregek esetében pedig éppen ellenük dolgozik az idő. Ha a jövő csapatát akarjuk építeni, annak nem adhatják ők a gerincét. Külön-külön pedig nem lenne akkora gáz, hogy játszanak, de így együtt az. Egyrészt eljárt felettük az idő, elhaladt mellettük a foci. És nem hiszem, hogy ők még meg tudnának annyira újulni, hogy komoly szintre jók legyenek. Külön-külön még hamarább tudnának alkalmazkodni, de együtt esélytelennek látom. A másik dolog, hogy nagy BL-zakóknál eltört náluk valami. Hiába mondogatják néhányan, hogy de jó az ő rutinjuk egy rangadón, mert nem az. Pont, hogy ha komoly tét van, és ez a banda így együtt a pályán van, akkor végünk, mert teljesen lefagynak. Tavaly Koemannal is akkor voltunk a legjobbak, mikor esélytelennek tűnt a Liga, mikor tűzközelbe értünk, jött a teljes lefagyás. A rangadókat az új szezonban is ugyanúgy elbukjuk, a Sevilla elleni x-et lehet ellenpéldának felhozni, de nekik klasszikusan nem megy ellenünk, tavasszal kétszer le is vertük őket.

Szóval, amíg ők a mag, addig én esélytelennek látom bármi komolyabb eredményre a csapatot. Lehet mondani, hogy nincs más, pénz sincs. De a reset gombot nem is most kellett volna megnyomni, hanem legkésőbb Liverpool után. Ott szerintem végérvényesen eldőlt, hogy ennek a garnitúrának lefőtt. És még most sem arról jönnek a hírek, hogy keresnénk ezeknek a játékoosknak az utódait. Szóval, ahogy már írtam, nagyon is reális, hogy még két év múlva is ugyanúgy alapkezdők lesznek. Pedig amíg ezek vannak hátul, előre vehetünk bárkit, az nem lesz egy versenyképes csapat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.22. 22:31:28

Andris írta:
2022.01.22. 22:00:01

Kevésbé számít, hogy mi van az eredményjelzőn a sípszó pillanatában, mint hogy elfogadható időtöltésnek nevezhetem-e az erre szánt több órát heti szinten.
Hát, ez a tipikus vesztesek hozzáállása.
Azért mi is akkor voltunk elégedettek, amikor a jó játék eredményekkel párosult.

Azt sokan kihagyjuk az egyenletből, hogy a Xavi-Busi-Iniesta kp remekül működött, de ha nem lett volna Messi akkor az egész sokkal nehezebb lett volna. NEm mondom, hogy nem nyertünk volna kupákat, de nem ennyit.
És ez mielőtt jönnének a Messi haterek, fordítva is igaz szerintem, Messinek is kellett ez a kp ahhoz, hogy így tudjon csillogni.
De az a lényeg, hogy a 16-osnál már nem elég az, amit ez a játék ad. Lásd Ferran gólja pl, ahol a végén a gólhoz már nem a betanult sablon kellett, hanem az egyéni kvalitás és tökösség. Ez meg nem tanítható.

Fernando írta:
2022.01.22. 22:20:58
Kettő dolog hiányzik a csapat játékából jelenleg. Tempó és önbizalom. Amíg csak a "jajj csak én ne rontsak bele a passzjátékba" stílus dominál, addig kiszámíthatóak vagyunk, erőtlenek elől (is).
Ezt nagyon adom, amíg ez megvan, addig hiába a jó elképzelés. Így nem lehet focizni, hogy mi van ha belehibázok, ezért meg sem próbálok előre passzolni.
bence0330 írta:
2022.01.22. 22:24:10

Rohadtul más, ha egy Ancelotti megérkezik a Reálba, a kontrafocit 5 perc alatt el lehet sajátítani technikailag (taktikailag magas szintre emelni nyilván azért több), és ha még 1-2 szélsebes szélső is van és jó passzokat osztó kp-d akkor kb 1 hónap alatt megvalósíthatja az elképzeléseit.
Régen én is így gondolkoztam a kontrafociról.
Aztán mióta azt látom, hogy mi 3-4 éve nem tudunk kontrázni (LE alatt tudtunk, meg EV alatt valamennyire), azóta kétkedem.
Vagy ostobák vagyunk, és azért nem alkalmazzuk mert "filozófia", vagy mert nem tudjuk. Nem tudom melyik a rosszabb.
De a kontra kérdést meg lehet magyarázni a Fernando által leírtakkal és Busquetsel.
A kishitű, tutizzuk le taktika ide vezet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 22:24:10

fanbarca írta:
2022.01.22. 22:19:18
Igen, valójában értem, mire gondolsz. Tehát a taktikai elképzelések megvannak Xavinál, de ahhoz, hogy ezt a csapat betanulja, időre van szükség. S két gyors és megbízható szélsőhátvédre...
+ Nyári alapozás, enélkül az egész kuka, nem tudunk intenzíven játszani, ahogy szeretnénk, lehet, hogy még több sérülés lesz rövidtávon, mert Koemanig bezárólag ugyan nem volt erőnlét, de intenzitás sem. Most meg nincs erőnlét, de nagyobb az intenzitás.
Plusz a fiataloknak bele kell nőni a cipőbe, az öregeket meg pótolni kell megfelelően. Plusz Xavinak is vannak hibái nyilván, amit tapasztalattal tud levetkőzni. Ezek mind olyan dolgok, amik a világ legtökéletesebb edzője esetén is minimum 1 évig fennálnának. A sok fiatal miatt lehet ebből 2 is.

Rohadtul más, ha egy Ancelotti megérkezik a Reálba, a kontrafocit 5 perc alatt el lehet sajátítani technikailag (taktikailag magas szintre emelni nyilván azért több), és ha még 1-2 szélsebes szélső is van és jó passzokat osztó kp-d akkor kb 1 hónap alatt megvalósíthatja az elképzeléseit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.01.22. 22:20:58

Kettő dolog hiányzik a csapat játékából jelenleg. Tempó és önbizalom. Amíg csak a "jajj csak én ne rontsak bele a passzjátékba" stílus dominál, addig kiszámíthatóak vagyunk, erőtlenek elől (is). A másik pedig önmagáért beszél, de mégis összefüggésben az elsővel. Nézzétek meg a Bayernt, Cityt de akár a Real-t, ha hátrányba van, pillanatok alatt tudnak darálni. Nagyon hiányzik egy 100%-os Pedri és egy minimum tavalyi szintet hozó de Jong, plusz a bátorság a fiataloknak, mert egyelőre úgy néz ki, hogy nekik még nincs, akinek volt a keretben meg már nincs. Addig felesleges a taktikáról elmélkedni.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.22. 22:19:18

Andris írta:
2022.01.22. 22:07:34
fanbarca írta:
2022.01.22. 22:06:22
Hansi Bayern-je is hasonlót játszik, meg pl. a Chelsea is vagy a spanyol válogatott. Én hangsúlyozom, szerintem elsősorban mentális és fizikális probléma van a játékosoknál, nem taktikai vagy képességbeli.
+1
Ezt annyival egészíteném ki, hogy szerintem nagyon is domináns a taktikai probléma is :D De ez pontosan az, ami szinte törvényszerű. Mert IDŐ_KELL_HOZZÁ..

Aztán még mindig megdögölhet a koncepció, akármilyen okokból is. De jelen pillanatban az a természetes, hogy sok minden még nem megy, aminek mennie kéne.
Igen, valójában értem, mire gondolsz. Tehát a taktikai elképzelések megvannak Xavinál, de ahhoz, hogy ezt a csapat betanulja, időre van szükség. S két gyors és megbízható szélsőhátvédre...
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 22:07:34

fanbarca írta:
2022.01.22. 22:06:22
Hansi Bayern-je is hasonlót játszik, meg pl. a Chelsea is vagy a spanyol válogatott. Én hangsúlyozom, szerintem elsősorban mentális és fizikális probléma van a játékosoknál, nem taktikai vagy képességbeli.
+1
Ezt annyival egészíteném ki, hogy szerintem nagyon is domináns a taktikai probléma is :D De ez pontosan az, ami szinte törvényszerű. Mert IDŐ_KELL_HOZZÁ..

Aztán még mindig megdögölhet a koncepció, akármilyen okokból is. De jelen pillanatban az a természetes, hogy sok minden még nem megy, aminek mennie kéne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.22. 22:06:22

Hansi Bayern-je is hasonlót játszik, meg pl. a Chelsea is vagy a spanyol válogatott. Én hangsúlyozom, szerintem elsősorban mentális és fizikális probléma van a játékosoknál, nem taktikai vagy képességbeli.
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 22:00:01

Alves topikból átemelek egy részt a hsz-emből, mert ide tartozik:

Guardiola játéka azóta is a labdatartó dominanciára és a feltolt letámadásra épül, csak bizonyos részleteiben igazodik a PL-hez, a rendelkezésre álló kerethez, vagy épp az aktuális ellenfélhez. Én nem bánom, ha Xavi továbbra is ugyanezt a fő csapást akarja visszahozni. Élmény nézni Guardiola csapatát (10ből 8szor, ami kemelkedő), és nekem koemanhoz képest élmény nézni már most a meccseink bizonyos szakaszait (egylőre sajnos jellemzően a félidők első 25-30 percét átlagosan). Ennél csak jobb lehet, méghozzá nem kevéssel lehet. Örülnék, ha kedves megmondóemberek előbb megvárnák, hogy vajon be tudnak-e érni Xavi elképzelései, bármik is legyenek azok bármelyikünk szerint, és nem hirdetnének ítéletet 2 hónap alapján, amikor az aktuális ócskaszar keretünknek se tudta még a felét se edzeni, nem hogy felkészíteni.
Szerintem ez az egész kb jövő ilyenkorra eldönthető, addig meg csak egymás idejét vesszük el. Hangsúlyozom, ez csak az én véleményem.
Idejött egy zöldfülű, de Pephez mérhető inteligenciájú ember, aki mellesleg él hal a klubért, és ti a NORMÁLIS türelmi időnek kb a 10%ánál azt bírjátok mondani, hogy ez rossz irány.

Egyébként nyilván okoz némi különbséget, hogy ha valaki eredményeket vár mindenek felett. Én inkább azt, hogy élvezzem 90 percen keresztül, amit látok. Jelenleg meg azt, hogy ha látom ebbe az irányba az egyenletes fejlődést.
Hogy érdemes volt leülni másfél órára. Kevésbé számít, hogy mi van az eredményjelzőn a sípszó pillanatában, mint hogy elfogadható időtöltésnek nevezhetem-e az erre szánt több órát heti szinten.

És mindebben Xavinak most szabad szemmel jól láthatóan segítenek az öregek, akkor is segítenének, ha lenne kit játszatni helyettük. De ráadás, hogy amúgy sincs kit.

+ adalék:
örülnék ha végre elengednénk a tiki-taka kifejezést, mert száz embernek százféle definíciója létezik. Nálam pl az átlagnál sokkal több gyors rövid (körbe) passzokat jelenti pozíciós tempónyeréshez, és ez lehetne elégséges, de abszolút nem szükséges eleme egy dominanciára, labdatartásra, letámadásra épülő játéknak. A citynél abszolút nem látható minden percben, ahogy anno nálunk, mégis dominálnak, sokat passzolnak, labdát tartanak, folyton támadnak, és eredményesek. Konkrétan lesimázzák a PL-t.
Nálunk ott volt Messi, Alves, Busquets, Xavi, Iniesta, akik ezt olyan szinten tudták egymással csinálni, hogy lehetőség volt ezzel operálni. Ilyen talán a történelemben nem lesz már soha, de mint írom, nem is szükséges.

Szerk, azzal se értek egyet, hogy a keret nem alkalmas, és nem lesz alkalmas erre a játékra. (mármint nem a tiki-takára :oops: , hanem arra, amit Xavi szeretne meghonosítani - újra). Ha kapnak elég időt Xavival, szerintem Gavi, Frenkie, Nico, Pedri, Puig, Busquets, Alves, Araujo, Fati képességeiknél fogva minden további nélkül alkalmasak arra, hogy ezt gyakorlatba lehessen ültetni. Ahogy Xavi mondta már hónapokkal ezelőtt is asszem, szélsőkre lesz leginkább szükség (pluszban). Szerintem bekkekre, és támadókra is gondolhat(ott) itt. És én is így gondolnám.
Ferran Torrest még nem ismerem eléggé, sajnos.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 21:48:06

visca el barca írta:
2022.01.22. 21:33:52
tatesz1990 írta:
2022.01.22. 20:33:29
Az, hogy Xavi a Cruyff-féle totális footballban hisz, ezt nevelték bele, még nem jelenti azt, hogy nem lesz látványos és főként hatékony. A "tiki-taka", amit Xavi játszott fénykorában Messivel, Iniestával és Busquetsszel, ennek a totális footballnak a továbbgondolása. Az alapelv a pozíció játék, a holland iskola. Ez egy nagyon látványos, precíz stílus. Idő kell, míg automatizmusok alakulnak. Ha jól csinálják, sémából meg lehet verni csapatokat, nem kell, hogy a világ legjobbjai legyenek a csapatban, csak olyanok, akik technikailag és taktikailag nagyon képzettek.
Az a baj, hogy nem erted azt az egyszeru tenyt, hogy a jelenlegi jatekosaink 80%-a alkalmatlan erre, mert nem utik meg a szintet. Es 3 ev mulva se fogják. Ha ezt a focit ilyen kozepszerekkel is lehetne jatszani, akkor a mainz, az empoli, meg a reims is ezt jatszana. Rajtunk kivul kb 2 csapat jatssza ezt europaban. Az egyik a mancity, ahol vilagklasszisok tomkelege van, a masik meg az ajax, ahol vhogy mindig egyutt allnak a csillagok, hogy a sajat szintjukon sikeresek legyenek (ennek ellenere mondjuk a sokadrangu holland ligat se tudjak ugy uralni mint mondjuk a bayern a bundast)
Szerintem pont benne volt a hsz-ében, miért játszák kevesen. Mert nehezen felszedhető, sok gyakorlással járó játék. És emiatt főleg akkor lehet magas szintre jutni vele, ha ezt tanulja az ember gyerekkorától. Be lehet építeni nyilván külsősöket, csak nehézkesebb, jó, ha van saját mag, akiknek az egész automatikusan megy már legalább alapszinten. És egészen véletlenül a két legkomolyabb utánpótlásklub a Barca és az Ajax. Így ki tudnak/tudtak termelni olyan embereket, akik ennek megfelelnek, és sikeresek is tudtak vele lenni. Szerintem be fognak érni a fiataljaink, kb mire Xavi elképzelése is beérik. A képességeik megvannak ehhez a játékhoz. De nem februárra. A középpályánk a jelenlegi névsorral szerintem 2 év múlva simán lehet egy 2010-es Barca-szint. Elöl meg kell igazolni, oda Abdéék tényleg nem lesznek elegek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.22. 21:33:52

tatesz1990 írta:
2022.01.22. 20:33:29
Az, hogy Xavi a Cruyff-féle totális footballban hisz, ezt nevelték bele, még nem jelenti azt, hogy nem lesz látványos és főként hatékony. A "tiki-taka", amit Xavi játszott fénykorában Messivel, Iniestával és Busquetsszel, ennek a totális footballnak a továbbgondolása. Az alapelv a pozíció játék, a holland iskola. Ez egy nagyon látványos, precíz stílus. Idő kell, míg automatizmusok alakulnak. Ha jól csinálják, sémából meg lehet verni csapatokat, nem kell, hogy a világ legjobbjai legyenek a csapatban, csak olyanok, akik technikailag és taktikailag nagyon képzettek.
Az a baj, hogy nem erted azt az egyszeru tenyt, hogy a jelenlegi jatekosaink 80%-a alkalmatlan erre, mert nem utik meg a szintet. Es 3 ev mulva se fogják. Ha ezt a focit ilyen kozepszerekkel is lehetne jatszani, akkor a mainz, az empoli, meg a reims is ezt jatszana. Rajtunk kivul kb 2 csapat jatssza ezt europaban. Az egyik a mancity, ahol vilagklasszisok tomkelege van, a masik meg az ajax, ahol vhogy mindig egyutt allnak a csillagok, hogy a sajat szintjukon sikeresek legyenek (ennek ellenere mondjuk a sokadrangu holland ligat se tudjak ugy uralni mint mondjuk a bayern a bundast)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 20:57:27

visca el barca írta:
2022.01.22. 20:28:25
"Tovább tart, mint azt gondoltuk volna. Ragaszkodnunk kell ahhoz az eszméhez, ami a Barçát naggyá tette. Természetesen aggódom az eredmények miatt. Hiszünk viszont ebben a felfogásban, és továbbra is ebbe az irányba fogunk haladni. Türelmet kérünk, amíg a dolgok helyükre kerülnek”.

En anno pont ezert nem akartam xavit, mert feltem h ez lesz. O is a multban el, azt hiszi ami akkor mukodott, most is fog. Csak az a baj, hogy 10 eve volt kb 7-8 vilagklasszis a kezdoben, most van 6 getafe szintu meg 5 db 3. osztalyu. 3 honap utan a hulye is latja h ez ami neki a fejeben van nem fog mukodni, de gorcsosen ragaszkadoik hozza. Az, hogy ezt neki ukazba adták, hagyomanytiszteletbol csinalja vagy csak egyszeruen ennyit tud, az lenyegtelen. Ez amihez ragaszkodunk az nem mukodik most sem, es nem fog jovore sem meg 5 ev mulva sem.

Itt azt kellett volna csinalni, hogy idehozni egy kulsost (conte, klopp akarki, csak ne ez a spanyolos, tikitaka vonal), kiszabni innen az osszes oskovuletet, de ugy hogy a padra se keruljenek, aztan elhagyni ezt a labdatartos, 100at passzolunk baromsagot, es vmi uj taktikat raszabni egy ts balde eg araujo dest pedri de jong gavi dembele/fati depay torres 11re.
Mondjuk ez az akkoriban 7-8 világklasszis dolog is elég érdekes kérdés. Vegyük a középpályát, ami azért mégiscsak a kulcs ebben a játékban. Busquets-Xavi-Iniesta korát, mondjuk. 3 világklasszis, igen. Csak az a kérdés, hogy a 3 világklasszis tette naggyá ezt a barcaközéppályát, vagy a Barca-iskola+a stílus tette-e őket világklasszissá, az egymással való játékkapcsolatuk miatt, ami a klubban és a válogatottban is kb gyerekkoruk óta megvolt. Busquets szerintem sehol máshol nem lett volna topligás focista, még itt is csak kvázi véletlenül lett az. Xavi szerintem semmiképp nem lett volna igazi klasszis egy PL-ben, Arsenal-szintre taksálnám, ha Angliában születik meg. Iniesta kicsit kilóg, de EKKORA sztár nem lett volna belőle máshol, abban biztos vagyok. Szerintem ezeket a srácokat az iskola és a pozíciós játék tette naggyá. Meg vagyok róla győződve, hogy ha Gavi + még egy Gavi féle játékos lett volna ott akkoriban, belőlük is két atomklasszis válik.

Gavi-Pedri-Nico vonalat nem most kell nézni, hanem 2 év múlva. Talán már egy is, ki tudja. Simán lehet, hogy őket is klasszis játékosokká tesszük ennyi idő alatt. Semmi nem zárja ki, mint ahogy Iniék sem 18-20 éves korukban lettek sztárok, ahogy sokan le is írták. És nem hiszem, hogy Klopp rendszer lenne való nekik, ennyi Masiással nem lehetne játszatni ilyet. Ha már Klopp idejönne, 3 50+ milkós vízhordó középpályással kéne kezdeni, és két klasszis szélsővédővel. Ez kb a minimum, olyan 250-300 millió körül. Ennyi Masiásból szerintem egy módon lehet csak legalább elméleti szinten nagy csapat, és az az, amit gyerekkoruk óta tanultak, mert azzal tudnak kitűnni. 1-2 év, és bármi lehet ebből, főleg, ha lesz legalább két tökös játékosunk elöl is. Egyelőre ez csak Ferran, ha Fati jövő ősztől is kuka, akkor majd kell valaki a helyére.
De ahogy korábban is írták, ez komplex, lassan tanulható játék, idő kell, míg beérik. Az araboknál is majdnem egy év volt, mire a ligájuk fölé nőttek szép, látványos játékkal.

Mondom, az öregekhez való hozzáállása eddig nálam is feketepont. Főleg a két szélen, Piqué-t értem egyedül, ott tényleg nincs jobb alternatíva, Lenglet-val ne is viccelődjünk. A két szélre azért minimum rotációra van alkalmas játékosunk, és Busi helyett is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.01.22. 20:33:29

Az, hogy Xavi a Cruyff-féle totális footballban hisz, ezt nevelték bele, még nem jelenti azt, hogy nem lesz látványos és főként hatékony. A "tiki-taka", amit Xavi játszott fénykorában Messivel, Iniestával és Busquetsszel, ennek a totális footballnak a továbbgondolása. Az alapelv a pozíció játék, a holland iskola. Ez egy nagyon látványos, precíz stílus. Idő kell, míg automatizmusok alakulnak. Ha jól csinálják, sémából meg lehet verni csapatokat, nem kell, hogy a világ legjobbjai legyenek a csapatban, csak olyanok, akik technikailag és taktikailag nagyon képzettek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.22. 20:28:25

"Tovább tart, mint azt gondoltuk volna. Ragaszkodnunk kell ahhoz az eszméhez, ami a Barçát naggyá tette. Természetesen aggódom az eredmények miatt. Hiszünk viszont ebben a felfogásban, és továbbra is ebbe az irányba fogunk haladni. Türelmet kérünk, amíg a dolgok helyükre kerülnek”.

En anno pont ezert nem akartam xavit, mert feltem h ez lesz. O is a multban el, azt hiszi ami akkor mukodott, most is fog. Csak az a baj, hogy 10 eve volt kb 7-8 vilagklasszis a kezdoben, most van 6 getafe szintu meg 5 db 3. osztalyu. 3 honap utan a hulye is latja h ez ami neki a fejeben van nem fog mukodni, de gorcsosen ragaszkodik hozza. Az, hogy ezt neki ukazba adták, hagyomanytiszteletbol csinalja vagy csak egyszeruen ennyit tud, az lenyegtelen. Ez amihez ragaszkodunk az nem mukodik most sem, es nem fog jovore sem meg 5 ev mulva sem.

Itt azt kellett volna csinalni, hogy idehozni egy kulsost (conte, klopp akarki, csak ne ez a spanyolos, tikitaka vonal), kiszabni innen az osszes oskovuletet, de ugy hogy a padra se keruljenek, aztan elhagyni ezt a labdatartos, 100at passzolunk baromsagot, es vmi uj taktikat raszabni egy ts balde eg araujo dest pedri de jong gavi dembele/fati depay torres 11re.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.01.22. 21:23:05-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.22. 20:06:09

Szerintem ahhoz, hogy valami tényleg elinduljon, nélkülözhetetlen az öregek kikopása. Az edig sajnos még évekbe fog telni, és addigra a fiatalok beleszürkülhetnek az egészbe, vagy foghaják magukat, és azt mondják, köszönjük, ennyi elég volt, megyünk máshová, nem várunk éveket, hogy felépüljön egy valamira való csapat.

Anno Xavi és Puyol mondjuk szépen kiböjöltölték a rossz éveket, de ez szerintem nem elvárható dolog. Főleg, ha a BL-t érő helyek megszerzése is problémás lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 19:37:10

visca el barca írta:
2022.01.22. 19:05:58
Es amig xavi lesz az edzo, be is leszunk. Ott van a fooldali interju, nekem az jon le belole, h hiaba nem mukodik ez a tikitaka baromsag, o akkor is ezt fogja eroltetni. Mondjuk ezt mar akkor megmondtam h ez lesz, meg o ennyit tud.
Az öregekkel múltban ragadás részével egyetértek, de ez ki fog kopni majd azért. Amiért áthoztam, hogy többedszer olvasok ilyet, hogy nem működik a tiki-taka, és hogy már nem elég modern.
Ezt nem értem még mindig. 10 éve nem játszottunk tiki-takát, mármint kb pontosan 10 éve. Ne hívjuk annak, amikor Vidallal meg Rakiticcel mondjuk Setien pár hónap alatt akart valami hasonlót, és örgetes totyogás lett belőle. Így honnan tudjuk, hogy elég modern-e, és működni fog-e nálunk? És most még ezzel nem akarok vitatkozni, hogy működik-e, meg elég modern-e, pont azért, mert egyelőre totál hipotetikus az egész. Ha megfelelő emberekkel megfelelő idő után nem fog működni, én is beszállok ebbe a táborba, és meg leszek győzve. Most az érdekel, mi alapján mondod (bocs, nem személyeskedni szeretnék, csak hirtelen a te hozzászólásodat láttam meg)? Mert szerintem a mostani jó 2 hónap Xavival olyan volt, hogy Koemannál kicsit szervezettebben rohangásztunk, kicsit bátrabban fociztunk, de tiki-takát jó ha 2-szer látni egy meccsen. Ez alapján nem értem, hogy lehet kijelenteni, hogy nem működik. Most sem játszunk tiki-takát, max néha megvillan. Hogy nem működhet valami, ha nem is csináljuk?

Szerintem Xavi játéka amúgy is modernebb pozíciós játék, Guardioláé is az, és Európa legjobb csapata. Az Ajax tán kb az egész csoportkör legjobb formában lévő csapata volt, de top3 mindenképp. Ők ketten játszanak technikás, labdabirtoklós pozíciós játékot, és elég modern, és működik is látványosan. Csak nekik éveik voltak rá, és jobb játékosaik, Xavinak meg 2 hónapja (!), és kiforratlan játékosok, befejezők nélkül. De ami a legfontosabb, erőnlét nélkül! Hulla mindenki... De akárhogy is, ez a játék a fent említett két csapatot elnézve igenis működik még, nem lett divatjamúlt.
Az Arsenal is hasonlót játszik, kb 2 év kellett Artetának, addigra lettek 21 évesek a 19 évesek, és addigra ért be a meló. És működik, elég szépen.

Csak pár meccsüket láttam, kijavítanak, ha tévedek, de a Brentford játszik még hasonlót. Talajon, sokpasszos, agresszív téma. Kiscsapatként noname playerekkel középmezőnyben tudnak lenni vele. A maguk szintjén ez is azt jelzi, hogy működik a dolog. De idő kell hozzá.

Tehát még egyszer, értem, hogy szerinted idejétmúlt, lehet, hogy igazad is lesz. Az érdekel, mi alapján alkotod meg ezt a véleményt, kiváncsiságból.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.12.22. 21:15:53

Kluivert92 írta:
2021.12.04. 16:48:16
Van itt olyan aki nem menne bele egy pedri-ferran torres cserebe? Gavi is lehozza amit pedri, nico meg plane
Na ez övön aluli volt😄😄 Pedrit aki mindenki más sztár jelöltnek tart díjakat nyer itt meg oldalpassznak hívják…lol… Xavi alatt sztem Pedri brutális lesz!
adam.poor
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.12.11. 15:24:55

2021.12.22. 19:33:11

Kluivert92 írta:
2021.12.04. 16:48:16
Van itt olyan aki nem menne bele egy pedri-ferran torres cserebe? Gavi is lehozza amit pedri, nico meg plane
Én biztos nem… [-X Mind a hárman kellenek a jövő csapatába.
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2021.12.04. 16:48:16

Van itt olyan aki nem menne bele egy pedri-ferran torres cserebe? Gavi is lehozza amit pedri, nico meg plane
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.12.04. 14:43:38

johdepp írta:
2021.12.04. 12:55:30
Nem kötekedésből, de azért ez megint olyan eset, hogy Dembélé szemében a szálkát is, máséban a gerendát sem... Egy kicsit túl van reagálva ez a hírfoszlány.
Valakinek érkeznie kell utolsónak, nem érkezhet mindenki elsőnek. (Más kérdés, hogy a hírek alapján sokszor Dembélé az utolsó érkező, igaz.)
Másrészt meg Pedri estéje volt, az ő bulija volt, lehet, ő ment oda egy órával korábban a megbeszéltnél.
Szóval ja, itt idegrohamot kapnak egyesek, mert "Dembélé megint késett még a vacsoráról is", meg hasonlók. Kezd kicsit uncsi lenni, hogy szó szerint mindenből azt kell kihozni, hogy mekkora balfék, meg nulla agyú.
Nem kell kihozni semmiből, hogy hülye, egyszerűen az arcára van írva. Dembélében sajnos egy fellettébb primitív életformát láthatunk. Veled megesett már pl., hogy láttál róla egy fotót/videót, és láttad a szemeiben bárminemű értelem csillogását? Velem még sosem.
Én szerettem volna kedvelni ezt a srácot, de borzasztó mód irritál az egész működése, mióta a klubnál van. És nagyon várom azt a napot, amikor nem kell a sérüléseiről, hülyeségeiről olvasgatnom, meg a pályán néznem a "de legalább ő próbálkozik" botladozását figyelnem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.04. 13:50:03

egy oraval Pedri utan erkezett, Pedri volt az utolso elotti

NC
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2021.12.04. 12:55:30

Nem kötekedésből, de azért ez megint olyan eset, hogy Dembélé szemében a szálkát is, máséban a gerendát sem... Egy kicsit túl van reagálva ez a hírfoszlány.
Valakinek érkeznie kell utolsónak, nem érkezhet mindenki elsőnek. (Más kérdés, hogy a hírek alapján sokszor Dembélé az utolsó érkező, igaz.)
Másrészt meg Pedri estéje volt, az ő bulija volt, lehet, ő ment oda egy órával korábban a megbeszéltnél.
Szóval ja, itt idegrohamot kapnak egyesek, mert "Dembélé megint késett még a vacsoráról is", meg hasonlók. Kezd kicsit uncsi lenni, hogy szó szerint mindenből azt kell kihozni, hogy mekkora balfék, meg nulla agyú.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.04. 09:22:54

mess2009 írta:
2021.12.04. 09:10:38
én meg arra(lehet, hogy ez sem ide való?) hogy egy ilyen - nyilvánvalóan öntörvényű - fickóra a sport projektje pilléreként tekint Xavi hozzá téve persze az itteni múltját is. hát nem tudom.... #-o
Szerintem Xavi kedveli a játékát, de az ajnározás tuti az értékemelésnek szól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.12.04. 09:10:38

Titinho írta:
2021.12.02. 11:09:22
The whole Barça squad reunited to have dinner tonight, including Xavi. Pedri paid for the dinner, as he wanted to celebrate his birthday and the Kopa award. Dembélé was the last player to arrive, an hour after Pedri.

— @mundodeportivo


Nem tudtam hová tegyem, ha nem baj ide szúrtam be. :)

Tegnap este Xavi hívta össze a csapatot az edzés után, hogy Pedri születésnapját és a Kopa díj győzelmét ünnepeljék. De Pedri fizette a számlát. :D

Örülök az ilyeneknek, Xavi nagyobb hangsúlyt fektet a csapategységre is, több alkalommal fog összehívni ilyen vacsorákat, ha pl. valakinek születésnapja is van.

Az utolsó kiemelt mondatra azért felhívnám a figyelmet... #-o =D>
én meg arra(lehet, hogy ez sem ide való?) hogy egy ilyen - nyilvánvalóan öntörvényű - fickóra a sport projektje pilléreként tekint Xavi hozzá téve persze az itteni múltját is. hát nem tudom.... #-o
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.02. 11:09:22

The whole Barça squad reunited to have dinner tonight, including Xavi. Pedri paid for the dinner, as he wanted to celebrate his birthday and the Kopa award. Dembélé was the last player to arrive, an hour after Pedri.

— @mundodeportivo


Nem tudtam hová tegyem, ha nem baj ide szúrtam be. :)

Tegnap este Xavi hívta össze a csapatot az edzés után, hogy Pedri születésnapját és a Kopa díj győzelmét ünnepeljék. De Pedri fizette a számlát. :D

Örülök az ilyeneknek, Xavi nagyobb hangsúlyt fektet a csapategységre is, több alkalommal fog összehívni ilyen vacsorákat, ha pl. valakinek születésnapja is van.

Az utolsó kiemelt mondatra azért felhívnám a figyelmet... #-o =D>
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése