FC Barcelona - Csapat, taktika, felállások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 15:54:53

Chino írta:
2024.01.24. 15:42:13
Nem akarok itt akkora vitát kiváltani vagy hasonló, én a bajnokságot tekintettem, de összességében Koeman alatt 63/7 és ne felejtsük, hogy akkor azért volt ott egy 31-32 éves Busquets és ahogy említetted szabadabban, btb-t játszott. Most főleg ő látja el azt a feladatot (olykor Gündogan). Felveszi hátul, a saját térfelén a labdát és indul el/indítja el a támadást, illetve labdaszerzésekben is élen jár.
Nem azt mondom, hogy ennek ellenére nem érkezhetne többet a második hullámban, de nem olyan mintha lenne mögötte egy Rodri-Kovacic duó. Vonatkoztatva ezt Gündoganra is.

Pedri már más tészta, de idén nem venném még alapul. Kétszer tért vissza sérülésből, van 3 teljes meccse. (azért 1 gólt és 1 assistot termelt :) )
Tavaly lehozta 35 meccsen azt a góltermést, mint amit Koeman alatt említettél. (Pedri 35 meccs, 2715 perc/7 gól,; De Jong 51 meccs, 4492/7 gól/perc) egyedül assistban volt gyengébb.
Xavi 21/22-es fél szezonja alatt pedig 12/4. (de ide leehetne venni a Valencia? elleni bombáját, amihez hozzáért Aubameyang meze és utóbbinak adták)
Tőle inkább az assistokat hiányolom, abban kellene fejlődnie.
Viszont még a szezon (kevesebb mint?), felénél tartunk, ha egszséges marad, lehet, hogy lehoz egy hasonló átlagot.
Szerintem félreértettél, nem kritizáltam DJ-ot, klasszis játékosnak tartom. De a gólok (és erről szólt a vita, ennek fügvényében írtam csak) szerintem akkor is hiányoznak a kp-ról, és ő annak a része. Rodri is termeli őket, vkp-ként. És szerintem DJ-ban ez megvan. Átlövéssel is akár, de kapu elé érkezve is, nagyon magas a játékintelligenciája. Nem 10/10-es szezont várok tőle, de úgy néha teremtsen ott egy kis váratlan veszélyt, lőjön 4-5-6 gólt a szezonban, képes rá.

Pedriben én is bízom természetesen. :) És pont azt mondtam, hogy Xavi alatt szintet lépett ebben, egyelőr még nem annyira látszik ez idén. Csak tartson ki egészségesen, és jönni fog. Tőle egyelőre nem a gólokat hiányolom, hanem inkább azt, hogy nem keveredik úgy oda, mint tavaly, hogy jöhessenek a gólok néha. De nyilván, ez csak pár meccs.

Gündogannak sajna nagyon gyatra a helyzetkihasználása, rengeteg ziccert puskázott el. A számai még így is rendben vannak, de lehet érezni, hogy hiányzik valami, ami még benne lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 15:42:13

bence0330 írta:
2024.01.24. 14:36:50
Én mondjuk életemben nem néztem még számokat csak egy sorozatra szűkítve, nem az adja ki a teljes szezont. DJ 7/8-a minden sorozatot nézve volt, és az egy nagyon komoly szezonja volt ilyen téren. Persze a szerepköre akkor más volt.

Jelenleg minden sorozatot nézve 1/0. Azért a 7/8 és az 1/0 között óriási a különbség, még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy az utóbbi nyilván fél szezon eredménye.

Én nem mondom, hogy Xaviban nincs meg erre a szándék, mert megvan, de nem látszik a pályán elég régóta, sajnos. Kb Pedri tavalyi visszasérülése óta.

Persze, amúgy asszisztnál engem jobban érdekel sokkal az xAg, mert az nem függ a befejező hatékonyságától. DJ-nál ezt nem néztem meg, de vélhetően elég gyenge, még ha 1-2-nek be is kellett volna róla esnie. Engem az zavar, hogy láttuk már, hogy benne megvan az a képesség, hogy érkezzen a kapu elé, de ilyet Xavi óta nem láttunk tőle, még akkor sem, amikor nyolcast játszott. Többet ki lehetne belőle hozni. Gündogannal amúgy elégedett vagyok, csak kb gyengébben használta ki ősz elején a ziccereit, mint a támadóink. Azóta kicsit ettől el is ment a kedve, nem is sűrűn keveredik oda, meg persze ő is gyakrabban van hátul. De persze az ő számai nagyon-nagyon jók így is, az asszisztja meg egyenesen kiváló. Nem tőle hiányoznak a kapu előtti meccsdöntő megmozdulások.
Nem akarok itt akkora vitát kiváltani vagy hasonló, én a bajnokságot tekintettem, de összességében Koeman alatt 63/7 és ne felejtsük, hogy akkor azért volt ott egy 31-32 éves Busquets és ahogy említetted szabadabban, btb-t játszott. Most főleg ő látja el azt a feladatot (olykor Gündogan). Felveszi hátul, a saját térfelén a labdát és indul el/indítja el a támadást, illetve labdaszerzésekben is élen jár.
Nem azt mondom, hogy ennek ellenére nem érkezhetne többet a második hullámban, de nem olyan mintha lenne mögötte egy Rodri-Kovacic duó. Vonatkoztatva ezt Gündoganra is.

Pedri már más tészta, de idén nem venném még alapul. Kétszer tért vissza sérülésből, van 3 teljes meccse. (azért 1 gólt és 1 assistot termelt :) )
Tavaly lehozta 35 meccsen azt a góltermést, mint amit Koeman alatt említettél. (Pedri 35 meccs, 2715 perc/7 gól,; De Jong 51 meccs, 4492/7 gól/perc) egyedül assistban volt gyengébb.
Xavi 21/22-es fél szezonja alatt pedig 12/4. (de ide leehetne venni a Valencia? elleni bombáját, amihez hozzáért Aubameyang meze és utóbbinak adták)
Tőle inkább az assistokat hiányolom, abban kellene fejlődnie.
Viszont még a szezon (kevesebb mint?), felénél tartunk, ha egszséges marad, lehet, hogy lehoz egy hasonló átlagot.
Forca Barca!!!!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.24. 15:09:37

FORT (Kounde) ARAUJO CHRISTENSEN (Cubarsi) BALDE (Fort)

(Fermín,Pedri) CANCELO DE JONG RAPHINHA (Gavi,Pablo Torre)

YAMAL (Ferran) LEWY (Rogue) FELIX (Guiu)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 14:36:50

Én mondjuk életemben nem néztem még számokat csak egy sorozatra szűkítve, nem az adja ki a teljes szezont. DJ 7/8-a minden sorozatot nézve volt, és az egy nagyon komoly szezonja volt ilyen téren. Persze a szerepköre akkor más volt.

Jelenleg minden sorozatot nézve 1/0. Azért a 7/8 és az 1/0 között óriási a különbség, még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy az utóbbi nyilván fél szezon eredménye.

Én nem mondom, hogy Xaviban nincs meg erre a szándék, mert megvan, de nem látszik a pályán elég régóta, sajnos. Kb Pedri tavalyi visszasérülése óta.

Persze, amúgy asszisztnál engem jobban érdekel sokkal az xAg, mert az nem függ a befejező hatékonyságától. DJ-nál ezt nem néztem meg, de vélhetően elég gyenge, még ha 1-2-nek be is kellett volna róla esnie. Engem az zavar, hogy láttuk már, hogy benne megvan az a képesség, hogy érkezzen a kapu elé, de ilyet Xavi óta nem láttunk tőle, még akkor sem, amikor nyolcast játszott. Többet ki lehetne belőle hozni. Gündogannal amúgy elégedett vagyok, csak kb gyengébben használta ki ősz elején a ziccereit, mint a támadóink. Azóta kicsit ettől el is ment a kedve, nem is sűrűn keveredik oda, meg persze ő is gyakrabban van hátul. De persze az ő számai nagyon-nagyon jók így is, az asszisztja meg egyenesen kiváló. Nem tőle hiányoznak a kapu előtti meccsdöntő megmozdulások.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2205
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.24. 14:14:47

Xavi egyik első erősen szembetűnő intézkedése az volt, hogy a középpályások (akkor első sorban De Jong) érkezzenek a kapu elé határozottabban. Ez nála amúgy kiválóan is működött, sok veszélyt jelentett. Azóta inkább a fiatal titánjainkkal próbálkozik, Gavi is volt feltolt szerepkörben, ahol kevésbé érezte komfortosan magát (bár szerintem teljesen rendben volt, csak nem játszották meg a társak), Pedri abszolút elkezdte lőni a gólokat, csak hát azok a fránya sérülések nem tesznek neki jót, Fermin alapból is ilyen, Gündogan meg kényszerből lett visszább húzva, ő is rendre robbant be területre.

Azt akarom mondani, hogy a szándékot egyértelműen látom Xaviban, de egyelőre nehezen tudott stabil rendszert kiépíteni, gyakran kényszermegoldásokra hagyatkozva.

Bence:
https://i.imgur.com/KHzrQ4a.png
De Jong kb ugyanazt hozza gólok számában, mint eddig arányosan. Assist épp nem pottyant, de ez kevésbé rajta múlt, amennyire emlékszem. Lehet kulcspasszokat sem ártana nézni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 12:32:29

Chino írta:
2024.01.24. 12:09:17
...
De Jonghoz annyit, Koeman alatt 45 meccsen lőtt 3 gólt.
A többivel egyetértek, nyilván rettenetesen alulrúgtuk magunkat, ebben kicsit nyilván benne van a játékosok gólerőssége, de még így is jóval többet rúghattunk volna, és ha lett volna centerünk, lehet hogy Gündo is Raphimha is 10 felett járna asszisztokban.

DJ Koeman teljes szezonjában 51 meccsen 7 góllal és 8 assziszttal fejezte be a szezont, ami szerintem szenzációs teljesítmény egy középpályástól, akit nem is lehet tkp-nak mondani, egyik rendszerben sem. Koemannál persze box-to-box volt. Nem mondanám, hogy most gyengébb, mint akkor, más dolgokban meg sokat fejlődött, de tavaly 2/4 volt minden sorozatban, ami már óriási visszaesés, idén meg 1/0, ami azért elég kellemetlen. Nyilván ha nem hagy ki mindenki mindent, egy-két gólpassza neki is lehetett volna, de akkor is. Nyilván ebben a szerepköre is szerepet játszott, bár tavaly az esetek döntő többségében nyolcast tolt. Idén már stabilan pivot, az első pár még nem szétesett Romeus meccset kivéve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 12:26:43

Szerintem meg túl van magyarázva. Ha van elég sok pénzünk Felixre, aki 26 meccsen lő 7 gólt, akkor inkább egy gólerősebb játékosra költsük azt a sok pénzt.

De Jongnak volt Koeman alatt 7 gólos szezonja is (a bajnokságban 5), csak egyszerűbb egy gólerős játékost leigazolni (ha már Felixre lenne pénzünk), mint 4-5 ember feljavulását várni, akik ezt a gólmennyiséget pótolgatnák. Ha Lewandowskinak annyi, amúgy is kell egy csatár, oda mindenképpen kell ember.

A helyzetkihasználás meg sok problémát takar. Jelentheti azt, hogy nem olyan helyzeteket dolgozunk ki, amikből a játékosaink a legkönnyebben gólt tudnak szerezni. Jelentheti azt is, hogy sok egyhangú támadást vezetünk, amire az ellenfelek fel vannak készülve, és már előre olvassák a szűkös repertoárt. A helyzetkihasználásról azért vannak viták, mert egyesek ezt úgy akarják beállítani, hogy milyen közel vagyunk a célhoz, már csak be kéne lőni a helyzeteket, és akkor minden jó lesz. Mások meg úgy látják, hogy ez pont nem azt jelenti, hogy közel vagyunk a célhoz, hanem azt, hogy milyen távol, és milyen sok problémát rejt a rossz helyzetkihasználás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 12:09:17

bence0330 írta:
2024.01.24. 10:03:14
gránit írta:
2024.01.24. 09:46:55
Éppen erről írtam, hogy nincs értelme összemosni a kettőt, ami az lentebb megtörtént. A City középpályássora sokkal gólerősebb, most is az, akkor is az volt. Éppen ezért nekünk gólerősebb csatárok kellenek. Náluk működött az, hogy számos játékos hozott 10 gólos szezont, nálunk más a helyzet.
Nálunk is gólerős középpályások vannak, csak nem lőnek gólt. Ezt egyszerűbb lenne megoldani, mint hozni egy Salah-Mbappé duót. DJ Koeman alatt rengeteg gólt lőtt, Pedri tavaly is hozta szépen a clutch gólokat, mikor egészséges volt, Gündogannak meg az utolsó két szezonja elég sok gólosra sikerült, most nem néztem rá, de asszem az utolsóelőtti méginkább. Mindhárman nagyon alulteljesítenek ebben.
Szerintem a fő baj amúgy velük az, hogy nem érkeznek megfelelő ütemekben a második hullámban, rendszerhiba. DJ hagyján, ha pivotot játszik, bár néha odakeveredhetne, miközben valamelyik szélsőbekk behúzódik pl. a helyére, vagy bármi. 1 dolgot nem lehet mondani a szélsőinkről, hogy ne lennének jó előkészítők. Lewyre sajna mindegy, úgyis kihagyja, de rendre csak ő, vagy esetleg a másik szélső bóklászik a kapu körül. Így persze, hogy nem lőnek gólt a középpályásaink, lehetőséget sem teremtenek maguknak. Nem is emlékszem, hogy pl. Pedri kapu elé került volna idén.
Gündogan tavaly lehozott egy 8 gólos szezont, úgy, hogy az esetek többségében támadó szellemű kp-t játszott Rdrival és egy egy másik vkp/kkp-val maga mögött. Nem minden, hogy egy csatárral vagy 3 támadóval játszik. Előbbi esetben nyíílván többet kell hozzátenni a középpályásoknak, még ha egy Haaland is van előttük. Ennek ellenére pl. De bruyne is elég gólszegény, viszint kioszt sok gólpasszt és kulcspaszt, amit ott egy Haaland kegyetlenül bevarr, míg nálunk 2-3 ziccer, de legalábbis nagy helyzet kell általában egy gólhoz. Ráadásul a szezonnak ebben a szakaszában 2 gólja volt a németnek, kevesebb mint itt.

Pedri az, akire lehet mondani, hogy posztjához képest gólerős volt, amikor huzamosabban tudott játszani.
Viszont szerintem nem az az igazi gond, hogy a középpályáról hiányoznak a gólok, hanem hogy nem tudunk élni a lehetőségeinkkel. Megegyezhetünk abban, hogy az xG nem teljesen tényszerű, de valamit azért csak tükröz és Európában ebben utolsók vagy utolsó előttiek vagyunk. De szemre is látszik ez. Pl. Iniesta sem volt soha igazán gólerős, 1-2 gólos szezonokat hozott le és assistkirálynak sem lehetett nevezni. Nyilván nincs vele (még?) Pedri egy szinten, de volt egy Messink és mellette jó ideig Suarez, Neymar, Pedro, szóval mindig volt(ak) olyan támadó(k) akik szállították a gólokat. Most ez eltűnt. Tavaly Lewy kis túlzással megnyerte az őszünket. 15 meccsen 13 gól. Ez a lengyel hiányzik most, akinek hasonlóra az esélye meg is volt.

De Jonghoz annyit, Koeman alatt 45 meccsen lőtt 3 gólt.
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.24. 11:34:51

gránit írta:
2024.01.24. 10:28:22
bence0330 írta:
2024.01.24. 10:03:14
Nálunk is gólerős középpályások vannak, csak nem lőnek gólt.
Jöhetne több gól a középpályásoktól. Ha ezt hiányoljuk, akkor az edzői hiba. Nincsenek erre kiforrott sémáink.
Először arra kellene rájönni, hogy ki milyen poszton játszik a kp-n.
Pedri egyértelmű, a sèrülèsek miatt hiányoznak a tavaly meglőtt pontokat érő góljai
De Jong is volt sèrült, az ezzel foglalkozó statisztikai oldalak szerint legtöbbször kp-st játszik, tőle hiányoznak a gólok ès a gólpasszok, minden másban kiemelkedő
Gündogan elèg szèpen teljesít, az említett oldalak szerint leginkább ő a vkp-s a csapatban. 33 èvesen ő az irányító ès a leggólerősebb kp-s is.
Valószínűleg tènyleg rendszerszintű problémáink is akadnak a kp-n.
Nem lehetne akkor egyértelműen De Jong a "pivot" ès Gündogant feltolni, főleg ha Pedri sem játszik?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 11:00:27

gránit írta:
2024.01.24. 10:28:22
Mert nem a középpályásokra játsszuk ki a helyzeteket. Nem nekik adjuk vissza második hullámba, nem készítünk le középpályásoknak lövésre.

Jöhetne több gól a középpályásoktól. Ha ezt hiányoljuk, akkor az edzői hiba. Nincsenek erre kiforrott sémáink.

Meg attól, hogy a középpályáról jöhetne több gól, attól a csatársorba is igazolhatunk gólerősebb játékost. Ha Felixre lesz sok pénzünk, akkor inkább egy gólerősebb játékosra költsük azt a sok pénzt. Oké, hogy jöjjön több gól a középpályáról, de attól még a csatársorból is jöhetne több.
Igen, ilyesmire gondoltam. Ebben lehetne előrelépni gólok tekintetében igazolás nélkül. Persze, nem az ellen vagyok, hogy hozzunk gólerősebb támadót. :D Reméljük, hogy hoztunk amúgy, Roque szerintem tipikusan az lesz, akinek kell egy gól, hogy megérkezzen, aztán átszakadhat az a gát. Csak nem látom reálisnak, illetve az ellen érvelek inkább, hogy Felix-el, vagy Torressel ne lehetne még a jelen keretek közt is gólerős játékot letenni az asztalra, akár BL-esélyes szintűt is (a mélységtől eltekintve nyilván, mert az nincs túl sok). A cápával a centerposzton meg alighanem 20 plusszos játékosról beszélnénk, aminek elégnek kéne lenne sokmindenre. Még így is gyanús, hogy az lesz, hogy ott volt a legkevesebbet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 10:28:22

bence0330 írta:
2024.01.24. 10:03:14
Nálunk is gólerős középpályások vannak, csak nem lőnek gólt.
Mert nem a középpályásokra játsszuk ki a helyzeteket. Nem nekik adjuk vissza második hullámba, nem készítünk le középpályásoknak lövésre.

Jöhetne több gól a középpályásoktól. Ha ezt hiányoljuk, akkor az edzői hiba. Nincsenek erre kiforrott sémáink.

Meg attól, hogy a középpályáról jöhetne több gól, attól a csatársorba is igazolhatunk gólerősebb játékost. Ha Felixre lesz sok pénzünk, akkor inkább egy gólerősebb játékosra költsük azt a sok pénzt. Oké, hogy jöjjön több gól a középpályáról, de attól még a csatársorból is jöhetne több.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 10:03:14

gránit írta:
2024.01.24. 09:46:55
Éppen erről írtam, hogy nincs értelme összemosni a kettőt, ami az lentebb megtörtént. A City középpályássora sokkal gólerősebb, most is az, akkor is az volt. Éppen ezért nekünk gólerősebb csatárok kellenek. Náluk működött az, hogy számos játékos hozott 10 gólos szezont, nálunk más a helyzet.
Nálunk is gólerős középpályások vannak, csak nem lőnek gólt. Ezt egyszerűbb lenne megoldani, mint hozni egy Salah-Mbappé duót. DJ Koeman alatt rengeteg gólt lőtt, Pedri tavaly is hozta szépen a clutch gólokat, mikor egészséges volt, Gündogannak meg az utolsó két szezonja elég sok gólosra sikerült, most nem néztem rá, de asszem az utolsóelőtti méginkább. Mindhárman nagyon alulteljesítenek ebben.
Szerintem a fő baj amúgy velük az, hogy nem érkeznek megfelelő ütemekben a második hullámban, rendszerhiba. DJ hagyján, ha pivotot játszik, bár néha odakeveredhetne, miközben valamelyik szélsőbekk behúzódik pl. a helyére, vagy bármi. 1 dolgot nem lehet mondani a szélsőinkről, hogy ne lennének jó előkészítők. Lewyre sajna mindegy, úgyis kihagyja, de rendre csak ő, vagy esetleg a másik szélső bóklászik a kapu körül. Így persze, hogy nem lőnek gólt a középpályásaink, lehetőséget sem teremtenek maguknak. Nem is emlékszem, hogy pl. Pedri kapu elé került volna idén.

Ezen azért lehetne változtatni, jóval könnyebben, mint nem létező ffp kerettel nem létező pénzből egy sorcserét összehozni elöl úgy, hogy igazából még a Citynek sincsenek jobb szélsői, szóval nem tudom, honnan, kit akarnánk akik előrelépés lennének a jelenlegihez képest. Nem tudom, hány 20+ gólos szélső lehet az egész európai klubfociban. 4-5? Nagy fogás lenne egy ilyen, csak esélyünk sincs rá jelenleg. Kis szerencsével Yamal az lesz, két év múlva mondjuk. Jelenleg jó eséllyel Torres amúgy az lesz, bár ő érdekes, mert ő egy szélre kihelyezett center inkább.

Két dologban tudunk változtatni. A középpálya, amiről most írtam. A gólerős center, ami mellett sima BL-esélyesek lehetnénk a jelenlegi szélsőinkkel is (nem azt írom, hogy azok leszünk, csak hogy nem ők fogják megakadályozni azt). Efelé több lépést is tett a klub, Roque pl, sajna sok függ attól, hogy mennyire gyorsan rázódik bele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 09:46:55

Chino írta:
2024.01.24. 09:35:16
A City és a Barca középpályásait posztonként/taktikailag távolról sem mosnám össze. Gündogan többnyire teljesen más pozícióban játszott. Valójában egycsatáros rendszerben tolták, a szekciót kiegészítette de Bruyne meg sokszor Gündogan, mögöttük pedig Rodri és mellette sokszor változóan duplapivotban egy kp-s. Ha megnézzük ennek ellenére tavaly a belga 32 meccsen lőtt gólt 7 gólt a bajnokságban, a BL-ben 10 meccsen kettőt, ha a mi rendszerünkkel hasonlítjuk össze, inkább Felixnek felel meg amit játszott, ahogy Gündogan is sokszor. Ott egyértelműen Haalandot tömte mindenki, nem véletlen az a 18 assist de Bruyne-től
De nálunk lehetetlen ezt alkalmazni, mert ott egy Haaland van, itt meg egy 36 éves Lewandowski. 8-9 évvel ezelőtt még talán-talán, de most képtelenség. A német itt sokszor pivotot játszunk, de minimum középső középpályást, akinek komoly védekező feladatai vannak, míg tavaly ezt Rodri és többnyire vele párban valaki más megoldotta.
Nem mellesleg tavaly ilyenkor a bajnokságban 2 góllal és 2 assisttal állt Gündogan, a Bl-ben összesen egyet lőtt a 16 között Szóval én nem mondanám, hogy gólerősebb volt., sőt!
Éppen erről írtam, hogy nincs értelme összemosni a kettőt, ami az lentebb megtörtént. A City középpályássora sokkal gólerősebb, most is az, akkor is az volt. Éppen ezért nekünk gólerősebb csatárok kellenek. Náluk működött az, hogy számos játékos hozott 10 gólos szezont, nálunk más a helyzet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.24. 09:35:16

gránit írta:
2024.01.24. 08:45:59
Tryommal értek egyet. A Manchester City-ben abban a szezonban a középpályások is ontották a gólokat. Gündogan abban a szezonban 13 gólt lőtt a bajnokságban. Most is ő vezeti a házi góllövőlistát a középpályások között, féltávot éppen átlépve 3 gólnál tart. Mivel a középpályáról nálunk nem igazán jönnek a gólok, pontosan ezért van szükségünk gólerősebb játékosokra. A City-nek lehet, hogy elég volt csupa kb 10 gólos csatár abban a szezonban, most nálunk nem jön ennyi embertől ennyi gól. Felix szerintem nem elég gólerős ahhoz, hogy sok pénzért megvegyünk. Akkor már inkább vegyünk egy gólerősebb csatárt. Cancelót egyértelműen megtartanám, mindkét szélen kiváló teljesítményre képes. Egy roppant szűk keretben ez főleg felértékelődik. Felixet viszont csak akkor tartanám meg, ha nagyon olcsón adja az Atleti, és sokkal alacsonyabb fizetésbe is belemegy. Ellenkező esetben sok pénzért inkább egy nála gólerősebb játékost szereznék.
A City és a Barca középpályásait posztonként/taktikailag távolról sem mosnám össze. Gündogan többnyire teljesen más pozícióban játszott. Valójában egycsatáros rendszerben tolták, a szekciót kiegészítette de Bruyne meg sokszor Gündogan, mögöttük pedig Rodri és mellette sokszor változóan duplapivotban egy kp-s. Ha megnézzük ennek ellenére tavaly a belga 32 meccsen lőtt gólt 7 gólt a bajnokságban, a BL-ben 10 meccsen kettőt, ha a mi rendszerünkkel hasonlítjuk össze, inkább Felixnek felel meg amit játszott, ahogy Gündogan is sokszor. Ott egyértelműen Haalandot tömte mindenki, nem véletlen az a 18 assist de Bruyne-től
De nálunk lehetetlen ezt alkalmazni, mert ott egy Haaland van, itt meg egy 36 éves Lewandowski. 8-9 évvel ezelőtt még talán-talán, de most képtelenség. A német itt sokszor pivotot játszunk, de minimum középső középpályást, akinek komoly védekező feladatai vannak, míg tavaly ezt Rodri és többnyire vele párban valaki más megoldotta.
Nem mellesleg tavaly ilyenkor a bajnokságban 2 góllal és 2 assisttal állt Gündogan, a Bl-ben összesen egyet lőtt a 16 között Szóval én nem mondanám, hogy gólerősebb volt., sőt!
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.24. 08:45:59

Tryommal értek egyet. A Manchester City-ben abban a szezonban a középpályások is ontották a gólokat. Gündogan abban a szezonban 13 gólt lőtt a bajnokságban. Most is ő vezeti a házi góllövőlistát a középpályások között, féltávot éppen átlépve 3 gólnál tart. Mivel a középpályáról nálunk nem igazán jönnek a gólok, pontosan ezért van szükségünk gólerősebb játékosokra. A City-nek lehet, hogy elég volt csupa kb 10 gólos csatár abban a szezonban, most nálunk nem jön ennyi embertől ennyi gól. Felix szerintem nem elég gólerős ahhoz, hogy sok pénzért megvegyünk. Akkor már inkább vegyünk egy gólerősebb csatárt. Cancelót egyértelműen megtartanám, mindkét szélen kiváló teljesítményre képes. Egy roppant szűk keretben ez főleg felértékelődik. Felixet viszont csak akkor tartanám meg, ha nagyon olcsón adja az Atleti, és sokkal alacsonyabb fizetésbe is belemegy. Ellenkező esetben sok pénzért inkább egy nála gólerősebb játékost szereznék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.24. 01:09:42

Troym írta:
2024.01.23. 22:24:39
...
Remélem itt jó, Ferránnál ez nagyrészt off lett volna.

- Van egy fél évvel a szakkommentátori karrierje előtt álló Lewa
- Egy Yamal, aki lehet, hogy épp koordináta geometriát tanul, hogy 2025-ben érettségizhessen

Igen, itt nyilván van egy probléma, Lewyt leamortizáltuk teljesen, Yamal meg klasszis TEHETSÉG, de ez azért még csak 1-1 meccsre elég, és ha nem is csak 1-1 meccsre lenne elég, akkor sem szabadna túltolni.

Ferran legjobb formájában sem éri el a 2 hónapig nem játszó 33 éves Aubameyang szintjét.
- Torres lehozott 11 gólt 1500 játékperc alatt (Auba 13-at, nem nagy különbség, főleg, hogy ő csak center volt, Torres meg az nem sűrűn... Ferran mellette kiosztott több gólpasszt is, és általában jobb a mezőnyben). Szóval Ferrán jobb számokat hoz, mint Auba.
Ez nem egy klasszis teljesítmény, de azért elég jó. Mindezt több posztról, össze-vissza dobálva. Ha nem Kane és Haaland a hasonlítási alap, akkor teljesen rendben van, főleg, hogy őt amolyan 3 posztos elsőszámú cserének gondoljuk szerintem, jó formában/a másik rossz formájában akár kezdőnek. Egy BL-győzelemért hajtó elsőszámú centernek tán kevés, de a végén visszacsatolok ide valamivel, amiért talán mégsem lenne az.


Raphinha vért izzadva sem képes még a lelátóra száműzött Dembele assziszt számait sem hozni.
Ezt nem is tudom értelmezni, objektíve messze az ellenkezője az igaz, a francia 1/8 1500 perc alatt egy gyengébb bajnokságban erősebb befejezőkkel az oldalán, Raphinha 4/7 1000 perc alatt, nálunk fele, most már harmadannyit keresve, kevesebb, mint féláron. Lazán kenterbe veri a franciát minden téren, aki azért előkészítésben szintén magas szint, közben még védekezik is és a gólpontjai is messze "clutchabbak", statisztikailag igazolt. Raphinha továbbra is a La Liga toronymagasan legjobb előkészítője, nyomába sem ér senki, Európa egyik legjobbja, ezt számok, látszat is igazolja. Ennél nem tudom, hová akar valaki jobbat, sokat elmond erről a post-Messi korban lévő szürreális elvárásról, hogy az ebben a legeslegjobb nekünk nem jó. Tényleg konkrétan az öregedő Messi számait hozza benne, ami brutális. Ha kizárólag ezt nézzük, a csávó egy klasszis, abból is az extra fajta. Vagy ha ő nem az, akkor nem létezik a klasszis előkészítő. Nézőpont kérdése. Tavaly még a góljaival is a legtöbb pontot hozta a csapatunkban, miután belerázódott. De abban tényleg egy középszer. Amúgy 5 meccsből 4-szer lehozza a gólhelyzetgyáros formáját, minden meccsen 100%-ban odateszi magát, elég stabil. Idén életében először sérülékeny sajnos, ezzel nem lehetett számolni, de ha ezt a számot kivetíted mondjuk egy gyenge átlag 3000 perces szezonra, az 12/21. Klasszis számok asszisztban, okés gólokban. És ja, közben vért is izzad.

Luuk de Jong annyi gólt lőtt a BL-ben és a BL selejtezőben, mint Ferran a bajnokságban. (meg még 15-t a bajnokságban)
DJ cserepadról való elküldése szerintem is hiba volt, pláne, ha Auba is ment. Azért a holland bajnokságban lőtt gólokat nem nagyon venném ide, más szint. És azt se felejtsd el, hogy a játékot ugyanúgy akadályozná, mint Lewy. De ja, jó lenne, ha őt be lehetne küldeni a 80. percben, egyetértünk. Szerintem ebben Lewy is király lenne amúgy, csak nem így használjuk.

Felix meg képes a leggyengébb lenni a két csapat játékosai közt egy harmadosztályú csapat ellen is.
A srác 17 meccsen (1000 perc) eljutott 4 gólig, ez 250 perc / gól. Ez minden csak nem kiemelkedő.
Velük nincs se fejlődés, se előrelépés.

- Felix... fura eset. Ő is inkább playmaker. Máshogy, mint a brazil, kis helyen, izgágán, lezserül. A gond itt talán az, hogy a brazil szintjét nem üti meg ebben egyáltalán, de azért egészen jó, viszont így, hogy van két elsősorban playmaker szélsőnk, kéne egy brutál kilences, és 3-4-5 gólos meccseink lennének rendre. Viszont nemhogy nem volt erős 9-esünk, kvázi nem volt kilencesünk, Xavi hónapokig makacsul ragaszkodott a 10 emberes focihoz. Felix amúgy ez a langyos dolog, hogy kicsit mindenben jó, de nagyon semmiben sem. Nem rossz, de nem igazán jó. Viszont ő is hajlamos a nagyobb meccsekre összekapni magát, ez plusz pont. Még mindig működhetne a jelenléte, ha Roque hamar belerázódna. Ők együtt tudnának nagyon élni szerintem kis helyeken. De szerintem ő nem éri meg még mai piaci árak szerint sem azt, amit kérnek érte, függetlenül az anyagi helyzetünktől, azzal együtt meg nem is téma. Azért ő is összekalapált egy 7/5-öt fél év alatt, ami szintén nem rossz, még ha nem is igazán csúcs. Lewynél jobb, bár sajna ez már nem jelent semmit.
Őt amúgy megnézném a középpályán Pedri posztján. Felixben nagyon megvan az x, csak a kapu előtt ez nem jön ki. Az érintései tényleg golden boyosak.

És itt jön be az, ami miatt minden támadónk elég lenne egy akár BL győztes csapathoz is: a City. oké, nem nyertek, de nem is Haaland miatt tették, aki végignullázta az egyenes kiesést. Csupa 10-12 gólos csatáruk volt 1-2 évig, mindent elmond, hogy Ferrán volt ott a legjobb góllövő, mikor még ott focizott. Mégis csak ilyen 3 perces összeomlásokkal estek csak ki rendre, nem a csatárteljesítményeik miatt, és a világ legjobb csapata volt így is. Szóval ha a City fő BL esélyes tudott lenni ugyanazzal a Ferránnal legjobb góllövőként, aki itt "nem elég", akkor szerintem ez nekünk is menne. Persze, Kane-el vagy Haalanddal, de akár egy Ben Yedderrel könnyebb lenne, a baloson Mbappéval, jobbon Salah-val. De nélkülük is lehet. Nem ez fog megakadályozni minket, még ha könnyítene is 1-2 klasszis támadó a jelenlegi egyöntetűen kifejezetten erős kbartett/kvintett helyett. Amiben pl. mi le vagyunk maradva, az az ótvar középpályás góljaink, ami majdnem kereken 0. Gündo legalább az asszisztokat hozza, gólt senki nem szerez onnan. Ezt nem lehet megoldani 10-15 gólos támadókkal, az tény. De pl. a leggyengébb támadónk, Felix (Yamalt nem veszem ide, igazságtalan lenne) is hozza azokat a számokat, amit a City szélsői. Doku és Foden kicsit jobbakat, Grealish pl jóval gyengébbet, Silvánál(!!!) kicsit jobbakat hoz a lenézett Joao. A különbség a Citynél, hogy van egy gólgyáros center, sőt, igazából kettő lett már. De voltak évek, mikor még ez sem volt igaz.

Az MSN-t még vagy 10 évig fogjuk nyögni az elvárások miatt.

Az istenítésről alkotott véleményünk a legellentétesebb. Rengeteg ilyen kritikát látok (nem feltétlenül tőled, amúgy is), hogy ezt meg ezt istenítik, mikor annyi történik, hogy ha jól focizik, megdicsérjük. Ha valamiben jó, megdicsérjük. Megértem, hogy ez egy másik nézőpont, másik elvrendszer alapján az lehet, de nálam ez már egy elég sötét világképet jelent.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1853
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.20. 07:25:58

tegnap a Brema - Lipcse meccset neztem 0.23-2.37 korul volt az xG, 1-1 lett

a ficko egy 3%-os goleselyu 16-oson kivuli lovessel egyenlitett

nem ertem, ha 3% bemehet, miert ne szamolhatnank ket 50%-ost 1 golnak

en legalabbis remelem, hogy idovel bemennek a kidolgozott helyzeteink
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.20. 06:52:34

Tehát ha a gólvágónk, akire a helyzeteinket játsszuk ki, és aki ezért van a pályán, a világ egyik legjobbja, de 6 meccs alatt nem lőt gólt, akkor pontosan ezt várod tőle a továbbiakban? Sosem fog? És így reális a góllövésünk, és nem emelkedhet?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.20. 00:09:53

Az elmúlt 6 meccsen egy gólt sem lőtt, éppen ezért nem is várok már tőle többet, és a góltermésünket is realitásnak látom, nem valamiféle csodának.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.19. 23:26:05

Hú, mennyit lehetne összevágni csak az utolsó 5 meccsből, mikor Lewy a kapu előterében kapott remek labdát... Csak fejesekből rémlik most kettő, amit szinte taccsra helyzett, egyik majdnem a kapunk felé ment.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.19. 23:23:25

bence0330 írta:
2023.12.19. 23:04:49
Amiről te beszélsz az az, hogy mindkettőt berúgjuk.
Igen. Amiről te írsz, az a kettőt 100%-nak veszi, én meg abban nem hiszek, hogy ezek összeadhatók. Ahogy a gyakorlat nálunk bizonyítja, nem is adhatók össze. Az említett példát véve, lehet, hogy valaki gólt szerez egy fejre ívelt labdából, aki ebben jó, és ezért így játsszák meg. Lehet, hogy összességében rosszabb képességű játékos, mint Felix, de ebben jó, ezért így próbálják helyzetbe hozni. A mi szempontunkból teljesen mindegy, hogy ez a játékos hogy értékesíti, ha számunkra nem ez a legmegfelelőbb játék. Ezért sem hiszek ezeknek a számoknak a mechanikus összeadhatóságában. Nem hiszem, hogy 100%, hiába adjuk őket egyenként össze.

Főleg akkor nem, ha nem 50%-os helyzeteket teremtünk. Andrisnak abban igazat adok, hogy nagyon sok adatot elemeznek ma a csapatok. Lehet, hogy nálunk nem a legmegfelelőbb következtetéseket vonják le ezekből. Lewandowskit például nagyon sokszor játszottuk meg távol a kaputól, ő pedig már közel sem olyan éles, hogy a védőit kicselezze. Ő kb akkor szerez már gólt, ha egy érintésből megoldhatja. Ilyen helyzetbe viszont nem tudtuk hozni, magának meg már nem tudja kialakítani.

Úgy kell megteremteni a lehetőségeinket, hogy azokból minél több gól születhessen. Ha Lewandowski öt olyan labdát kap, mint amilyet a 47. percben, abból nem egy gól fog összejönni, hanem öt kihagyott helyzet. Nem hiszek ennek az összeadhatóságában.

Legalábbis próbálok magyarázatot találni arra, hogy lőhetnénk több gólt, mert az, hogy mindent úgy csinálunk, mint eddig, úgy tűnik, nem jön be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.19. 23:27:11-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.19. 23:04:49

Gránit, két 50%-os helyzetből sehogy nem lesz 25%. Nincs az a számítás a világon. Ennyi erővel 10 tiziből egyet szinte lehetetlen lenne berúgni, mert 0,76 a tizediken lenne az esélye. 0,064. :D Szóval ezen logika mentén 10 tizenegyesből 6,4% eséllyel értékesítene egyet egy csapat... remélem érthető a gond. És ha 100 tizit rúgna a csapat... :D Már alig lenne kimutatható az az esély.

Amiről te beszélsz az az, hogy mindkettőt berúgjuk. Erről meg senki nem beszélt, senki nem várja el, hogy két 0,5-ös helyzetből 2 gólt rúgjon, max Kane és Haaland, bár elvárni még tán tőlük sem várják.

Hosszútávon két 50%-os esély 100%-os esélynek felel meg, és kész. Nyilván ez így nem pontos kifejezés, ezért jobb az xG kifejezése, hosszútávon 1 gólt érő esély.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.19. 23:24:01-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.19. 22:50:37

La Masia1 írta:
2023.12.19. 22:41:11
Én meg a problémáira hívtam fel a figyelmet. Lehet, hogy valaki gólt szerez a Felix fejére előrevágott ívelésből, de Felix nem. A mi szempontunkból pont teljesen mindegy, hogy mások hogy értékesítik. Sok ilyen helyzetcsökevényt összeadva meg nem jön ki egy tuti gól, csak egy romhalmaz.

Nekünk arra a játékra kell rátalálnunk, amiben igazán jók lennénk, és én azt nem látom, hogy erre rátaláltunk volna.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.19. 22:41:11

gránit írta:
2023.12.19. 22:29:16
La Masia1 írta:
2023.12.19. 21:47:44
És nem az volt a - már csak a hétköznapi szurkolói logika alapján is - elvárható, hogy ez egyiket berúgja?! Tehát a két próbálkozásból nem volt elvárható, hogy gól lesz?!

Hol voltak azok az 50%-os helyzetek? De tényleg?
Remélem nem azt próbálod mondani, hogy én azt írtam, hogy voltak 50%-os helyzetek a Valencia-meccsen :shock:

Egy példát írtam, amiből látszik, hogy - megfelelően értelmezve - miért működik és logikus az xG, az összes nyilvánvaló korlátaival együtt.
Semmiféle számmágia nincsen benne.
És senki nem csal vele: az általad sokszor említett "trash helyzetek" annak megfelelő értékkel szerepelnek.
Senki nem csinál ziccert egy 30 méterről a kapus kezébe emelt labdából.

Amúgy az esetek nagy részében az xG teljesen jól visszaadja a játék képét: a Valencia -meccsen, ahogy nézted az egész meccset, az összképet, ahogy visszagondolsz a helyzetekre, anélkül, hogy szétcincálnál mindent, nem az volt az érzésed, meggyőződésed, hogy "rúghattunk volna 2-3 gólt"?
A gólon kívül ott volt Lewa lövése, Pedri lövése, Lewa másik helyzete, Ferran nagy helyzete, Raphinha helyzete...anélkül, hogy a konkrét százalékokat néznénk, nem mondanád, hogy "ennyiből lehetne 2-3 gólt rúgni"...?
Mindenki ezt mondaná...érthető módon.
És az xG pont ezt adja vissza.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.12.19. 22:51:31-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.19. 22:29:16

La Masia1 írta:
2023.12.19. 21:47:44
És nem az volt a - már csak a hétköznapi szurkolói logika alapján is - elvárható, hogy ez egyiket berúgja?! Tehát a két próbálkozásból nem volt elvárható, hogy gól lesz?!
Ezért nem hiszek ebben a számmágiában. Ha 50%-os helyzeteket gyártunk, akkor jók vagyunk. Szerintem nem gyártunk 50%-os helyzeteket, hanem sok kicsit, és én abban nem hiszek, hogy ezek mechanikusan összeadhatók.

Hol voltak azok az 50%-os helyzetek? De tényleg? Néhány helyzetet említettünk, Raphinha kiugratását, Lewandowski kapáslövését, bár ott elég nagy volt a szög, a kapus fogta a rövidet. Én hozzátettem a meccs 10. percében mellélőtt helyzetét meg Gündogan elpuskázott lövését. Ez egyáltalán nem sok. Soknak akarjuk látni, mert akkor tényleg kijelenthetnénk, hogy minden oké, csak be kéne őket lőni. Sokan letudják ennyivel, szerintem ennek komolyabb okai vannak. Például az, hogy nem biztos, hogy úgy próbáljuk felépíteni a támadásainkat, amiben ez a keret igazán remekelne. A hétvégén is ívelgettünk előre, aztán írogatták be ezeket a statisztikák közé, aminek semmi értelme. Lehet, hogy valaki, valakik ezekből gólt szereznek, de nem biztos, hogy ez a mi asztalunk, és ezért nem hiszek abban, hogy ezek a statisztikák összeadhatók, és tíz ilyen elcseszett helyzetből gólt kellene szereznünk.

A gól szituációját egy alkalommal próbáltuk még megcsinálni, szintén Raphinha lett beindítva a védők mögé, csak a betett labda volt pontatlan. Arra a mintára kellene rátalálnunk, amiben jók vagyunk, és nem ad hoc próbálkozni. Mert lehet, hogy a statisztika kihozza, hogy olyan helyzetekből mások gólt szereznek, csak az nem biztos, hogy a nekünk legmegfelelőbb játék.

Biztosan megvannak az okai a helyzetnek, de az biztosan nem jó válasz, hogy csak be kéne lőni őket, meg ez majd egyszer csak magától átfordul, mert ennél azért mélyebb okai vannak a dolognak.
Válasz küldése