Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.29. 06:59:53

Kíváncsi vagyok. Ernővel kapcs. kicsit csalódtam mondjuk. Azt gondoltam, erősebb meccset játszik ellnünk.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2022.10.29. 06:35:06

A Villarreal jó csapat lehet neki, és ő jó fitt lehet a Villarrealnak. A Barca túlságosan nagy kabát volt neki, ő nem egy kirakatedző, de ha nem olyan nagy a nyomás, a médiafigyelem, és hagyják dolgozni, akkor nem rossz edző.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.28. 13:58:45

Olvastam a Marcában most ezt az interjút vele, hogy a Villareal vezetője lett. Tök normális, értelmes csávónak tűnik. Néha már buddhai szinteket tol a válaszaiban. Nekünk se Ernő nem volt jó, se ő, se Koeman, már Xavi sem. Pedig én is mindig panaszkodom.
Nem tudom, hol lehet a baj, de valami ősbaj van :D.
vidra írta:
2020.09.18. 19:36:21
Csodálkozom amúgy, hogy Koeman nem teszi fel a kérdést, hogy vele mikor fog ugyanez megtörténni.
Ez az idézetem jól öregedett amúgy! :P
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 11:06:43

davi10 írta:
2020.10.25. 10:23:41
Jézusom... Megnéztem és tényleg ez az oldala :D

Hát igen, Pep megkopaszodott, Valverde és Lucho megőszült, Ő meg szimplán megkattant.
Szerencsétlen milyen öltözőt vehetett át... Remélem élete végéig ellesz abból a pénzből amit itt kapott, pihenjen csak a tehenek között, semmi baj öreg harcos, már vége van... :D
Pokol lehet ez a meló amúgy nekik. Gyakorlatilag bármit csinálnak, széles embertömegek fogják fikázni a döntéseiket, és kb. sosem lesz jó, ahogy dolgoznak. Még ha BL-t nyer meg triplázik is az edző, akkor is jönni fognak azok a hangok, amelyek szerint nem játszatott elég fiatalt, vagy csak a bírónak köszönheti, vagy játszhattak volna szebben is, stb. És hála a médiának ezeknek jó része el is fog hozzájuk jutni.

Azt kell hogy mondjam, visszatekintve EV baromi jól kezelte mindezt*, és - lemondva a végkielégítésről is - méltósággal távozott annak ellenére, ahogyan kiebrudalták. Én utoljára akkor éreztem bárminemű stabilitást, nyugalmat a klub körül, amikor az öreg itt volt. Idióta elnök és vezetőség, és kiöregedett majrés játékosok, valamint követelőző szurkolók kereszttüzében baromi nehéz normálisnak maradni.

Ami engem illet, a melóm meg a fociedzők kihívásai között vonható elég sok párhuzam, így átérzem a csávók szenvedését valahol. :D De sztem ezt tényleg mindenki megteheti, hacsak megnézi valóban a Pep, Lucho, Ernő-féle before-after fotókat.

*Figyelem, figyelem, ez nem egy "hozzuk vissza Valverdét" beszéd kezdete.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.25. 10:23:41

Jézusom... Megnéztem és tényleg ez az oldala :D

Hát igen, Pep megkopaszodott, Valverde és Lucho megőszült, Ő meg szimplán megkattant.
Szerencsétlen milyen öltözőt vehetett át... Remélem élete végéig ellesz abból a pénzből amit itt kapott, pihenjen csak a tehenek között, semmi baj öreg harcos, már vége van... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.10.25. 09:36:18

Ez vótmá? Setién twitter-fiókja.

Megnéztem, nem kamuprofil, nincs feltörve sem. Megmondom őszintén, rám sokkolóan hatott ez valamiért, a f.aszinak elment az esze.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.09.18. 19:36:21

Ha tényleg így van, ahogy mondják, akkor kezdem én is elfogadni, hogy ez a Barto egy nevetséges alak. Amúgy én még mindig fenntartom, hogy más helyzetben, kicsit több idővel és mozgástérrel, nem biztos, hogy rossz edző lett volna ez a Setien. Nyilván az adott helyzet megoldására képtelen volt egy problémás időszakban.
Ha én lennék a Barca elnöke, tuti szerveztem volna egy sajtótájékoztatót, amin esetleg Koeman és Setien is részt vettek volna és egy barátságos beszélgetés során tisztázhatták volna, hogy mi miért történt, esetleg Koeman előadhatta volna, hogy ő mit látott hibának és ebből mi következik. Aztán egy baráti elköszönés, korrekten és akkor emberszámba vettünk mindenkit. Nyilván ez egy magasabb kommunikációs kultúrát igényelne annál, mint hogy kib*szunk egy twitter üzenetet, hogy Köszi, csá!

Csodálkozom amúgy, hogy Koeman nem teszi fel a kérdést, hogy vele mikor fog ugyanez megtörténni.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.09.18. 17:43:20

Atlantis írta:
2020.09.18. 09:39:53
Amúgy imádom, hogy ezen a fax kérdésen mindenki fenn van akadva, pedig szerintem teljesen korrekt. Szerződés bontásokat az ember nem sms-ben intéz. :D

Viszont a hapsi megcsinálta a világi szerencséjét. Fél évig dolgozott itt, valószínűleg olyan fizetésért, mint még soha életében, és aztán még kap +1 év fizut is munka nélkül. Ráadásul nem is kellett letennie semmit az asztalra. Ja és a történelem könyvekbe is beírta a nevét a 8:2-vel :D
Főleg, hogy spanyolba ez egy tök bevett hivatalos módja az intézkedéseknek, nem emailt küldenek, hanem pl. ezen küldöd el a felmondásod stb. Ez nem egyenértékü azzal,mintha itthon faxolgatnánk.
Hát pont ezért kellett megfizetni őt, egyébként ötödét kereste a nagyonak (Real, Atleti) és ilyenkor jönni csapathoz, mindenki éreztem nem a BL-ért mennek majd. Ilyenkor úgy szokták, közös megállapodással szerződést bontanak és fennmaradó összeg felével lép az edző. Baromteu éppen csak egy dolgot felejtett el gerinces embernek maradni. Küldött egy faxot ki vagy rugva, oszt ennyi. Aztán most szarkavarás közepette rájött ja, emberszámba kellett volna venni és tárgyalni vele, nem hetek óta le se kummantani, és ez is csak azért esett le mert, addig nem ülhet Kúúman le. Ne haragudj de még a kakit is kiperelném ebből a klubból, undorítóak.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.18. 14:54:26

Nem hinném, hogy Setién a hibás abban, hogy kéri azt a pénzt, ami szerződés szerint jár neki. Az ő helyzetében nagyon sokan így döntenének. Na, de reménykedjük, hogy hamarosan lapátra kerülnek az igazi felelősök.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.09.18. 14:45:35

Setiennek joga van a pénzhez, mivel egy szerződés ezt elöirja. Nem lehet hibáztatni, erre rengeteg példát találni. Egyébbként is elég rozoga csapatot vett át.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.18. 09:39:53

Amúgy imádom, hogy ezen a fax kérdésen mindenki fenn van akadva, pedig szerintem teljesen korrekt. Szerződés bontásokat az ember nem sms-ben intéz. :D

Viszont a hapsi megcsinálta a világi szerencséjét. Fél évig dolgozott itt, valószínűleg olyan fizetésért, mint még soha életében, és aztán még kap +1 év fizut is munka nélkül. Ráadásul nem is kellett letennie semmit az asztalra. Ja és a történelem könyvekbe is beírta a nevét a 8:2-vel :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.17. 19:30:48

MessiNeymarSuarez írta:
2020.09.17. 18:47:12
Ő is hivatalos eljárást indított az elnökség ellen a fizu és megkeresés hiánya miatt!
https://twitter.com/FCBNewsRoom/status/ ... 8431726592


Biztos ő is nagyobbra nőtt mint a klub, és a haverjait akarja itt tartani! :mrgreen: :mrgreen:


Feltehetőleg nem véletlen hogy mára időzítette amúgy
Mivel tegnap kapta meg 1 hónap után hivatalosan is a kirúgásáról az első dokumentumot, ez szerepel is a közleményében. Mondanom sem kell, hogy burofax formájában...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.17. 18:47:12

Ő is hivatalos eljárást indított az elnökség ellen a fizu és megkeresés hiánya miatt!
https://twitter.com/FCBNewsRoom/status/ ... 8431726592


Biztos ő is nagyobbra nőtt mint a klub, és a haverjait akarja itt tartani! :mrgreen: :mrgreen:


Feltehetőleg nem véletlen hogy mára időzítette amúgy
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.18. 18:29:51

Búcsúzom én is a fenoméntól, megpróbálta kisakkozni hogy mi is lenne jó a csapatnak, de csak a parasztokkal játszott...

Kár hogy megragadt 2008-2010 körül taktikailag, akkor ezzel a taktikával lehetett volna belőle komolyabb valaki is. Őt én pl el tudtam volna képzelni Pep stábjában vagy valami. Rendkívül kevés és képzetlen volt egy ilyen nagy csapathoz. Nem hibáztatom egyébként, 61 évesen ha megkeresnek egy Barcától még jó hogy ugrik rá. Itt azokkal volt a legnagyobb baj akik azt mondták hogy ő a megfelelő a csapatnak...(ugye Mr. Abidal és Planes) Amit akkor beígért hogy fiatalításba kezd és ami Bartonál pl végleg kiverte a biztosítékot az az volt hogy a Pool elleni tavalyi kezdőből 9-en voltak a pályán a Bayern ellen, ugyanúgy 442-ben.

2 jó meccset ha láttam tőle már nagy szó, de illik tőle is elbúcsúznom. A Puignak adott meccseket és játékperceket azért köszönöm.

Adíos!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2020.08.18. 09:46:12

Sajnálom emberileg a csávót, de próbálok visszaemlékezni és senki nem jut az eszembe, aki ránézésre töketlenebb lett volna. Érthetetlen, hogy állhat valaki csak ott a pálya szélén, vagy az ivószünetekben, anélkül, hogy bárkihez is hozzászólna. Ránézésre ő csak egy szurkoló volt, akinek megadatott, hogy az általa csodált focistákat testközelből nézhette. Nem tudom elképzelni, hogy az öltözőben más arcot tudott volna ölteni és ott érdemi taktikai, vagy mentális tanácsokat osztott volna. Mintha leblokkolt volna ezektől a sztároktól. Gondolom ezt azért, mert ez a semmi, amit ott a pálya szélén mutatott a 2. osztályhoz is kevés lett volna, márpedig kiscsapatnál azért kijött, hogy van neki karaktere, de azt elfelejtette áthozni Barcelonába. Ráadásul a lehetőség, hogy Messiéket irányíthatja, lehet nem élete lehetősége volt, hanem bukása. Nem biztos, hogy egyhamar kap másik kispadot.

Mindazonáltal az nem kérdés, hogy nem az ő hibája. Ő kb ennyit tud, az az őrült, aki kinevezte, az aki évek óta másodvonalbeli edzőket nevez ki. Sztárokhoz klasszis edző kell, egyébként nem működik. Ilyen egyszerű.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.18. 08:57:54

Xavier Hernandez írta:
2020.08.17. 23:40:40
LG írta:
2020.08.17. 22:35:41
Nem vitatja senki, hogy kevés volt ide, de ezt azért már erősen sejtettük a kinevezésekor is. Ahogy többen említették előttem, az ő részéről teljesen érthető, hogy elvállalta az állást, sokkal nagyobb a bűne annak, akik idehozta.
Én azért úgy emlékszem, itt a fórumon szinte mindenki Valverdét köpködte, és a többség lelkesen üdvözölte Setién érkezését... Sőt, nem csak itt, a Marcán is megszavaztatták az olvasókat, hogy kit akarnak Valverde helyett, és az egyik befutó ott is Setién volt. Én azt mondtam akkor is, hogy baromság félidőben edzőt váltani, ráadásul úgy, hogy a csapat, ha kicsivel is, de még vezeti a bajnokságot. de Cruyff-féle focit akart mindenki látni, látványos tiki-takát, és ekézte Valverde pragmatikus célfociját. Ő kihozta ebből az öregedő a csapatból, amit lehetett, ez a szerencsétlen a negyedét se. A fő felelősség természetesen a menedzsmenté, nem is állítottam az ellenkezőjét, de ezt a szerencsétlent se mentsük már fel azért, ilyen alapon mindenkit fel lehet menteni, hogy szegények, csak lehetőséget láttak némi pénzkeresésre. Ne már!
Felmenteni nem akarom, de ha valahol te vagy a főnök, és meghozol egy nagyon vitatható döntést, úgy, hogy már előtte is volt egy csomó rossz döntésed, és csak süllyed a vezetés alatt hajó, majd ez az utolsó húzásod is teljes csőd lesz, akkor van benned egy kis gerinc, lemondasz és elbujdosol. Normális helyen mondjuk, ha nem is akarnál lemondani, rákényszerítenének.

Valverdét pedig el lehetett küldeni, mert vele is csak egyre rosszabbak lettünk, már tavaly nyáron fel kellett volna állítani. Én nem bántam, hogy ment, azt bántom, hogy még nála is rosszabb edző jött. Középszer helyett gyenge.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.18. 00:25:32

Én Valverde menesztése mellett voltam, de kizárólag abban az esetben, ha jobbat hoznak helyette. Valverde és Setién egymás elleni mérlege egyértelműen Valverde felé billen, így nem láttam értelmét a váltásnak. Egy egykori hátvédnek örültem volna akkor is, a szokásos nevek mellett felvetettem Frank de Boert, a Reiziger-Bogarde-vonalat is, amely az Ajax ificsapatával végzett remek munkát. Kritizáltam Valverdét, de pont az ellenkezője miatt, mint amit az emberek a fejéhez vágtak. Azért utálták, mert nem tiki-takázott, és nem játszott látványosan, én meg pont ellenkezőleg, azért kritizáltam, mert valójában pont hogy nem volt elég pragmatikus. A védelmünk akkor is egy nulla volt, és akkor is csak rutinból akartuk lehozni a meccseket. Amikor ez a rutin felborult, és nem tudtunk dominálni, nem tudtuk az ellenfélre az akaratunkat rákényszeríteni, nem voltak forgatókönyvek, nem voltak B-tervek, és ez a Liverpool elleni visszavágó második félidejében kérlelhetetlenül kiviláglott. Valverde edzősködése alatt is csak abban bíztunk minden meccsen, hogy majd lesz valami, és lesz akkora mezőny- és labdabirtoklási fölényünk, hogy majdcsak megnyerjük valahogy. Sok meccset mákoltunk be úgy, hogy nem voltunk sokkal jobbak az ellenfélnél, Valverde meg erre annyit mondott, hogy a győzelemért nem fog elnézést kérni.

A "Valverde out"-ozást kifejezetten ostobának találtam, amit a lelátókon nyomattak, miközben az első évében mindössze egyszer kaptunk ki a bajnokságban, és a kupát is behúztuk. Két éve! Ma ez már elképzelhetetlennek hangzik. Sokan azt hitték, hogy a csapatban sokkal több van, én tudtam, hogy nincs, és nem tiki-taka kell ide - ezért is fogtam a fejem, amikor Setién a bemutatkozó írásában előjött azzal, mekkora Cruyff-rajongó és micsoda tiki-taka-reneszánsz jön majd el vele -, hanem egy jóval szerényebb célfoci, amit az erősebb ellenfelek ellen is lehet alkalmazni. De sajnos akkor sem játszottunk célfocit, a visszafogottabb játék nem volt tudatos, és nem valamiféle stabilitásból fakadt, hanem egyszerűen ennyit tudtunk. Ami nagy különbség volt Setiénhez képest, és ami miatt akkor még bíztam abban, hogy ez a csapat még nyerhet BL-t, hogy a védelem ennyire azért nem volt reménytelen állapotban. Valverde még játszott olyan meccset a Madriddal, ahol az ellenfél kb ugyanúgy dominált ellenünk, mint pénteken a Bayern. De kihúztuk. Ma azon a meccsen is durván elporolnának minket. Ráadásul úgy torkollott katasztrófába a szezon, hogy nem játszottunk túl sok meccset igazán erős csapatok ellen. A Real Madrid ellen játszottunk kétszer, az Atleti ellen háromszor, a Bayern ellen egyszer. Ehhez képest katasztrófa, már a kis csapatok ellen is szenvedünk, miközben egy éve még abban reménykedtem, hogy egy valamivel határozottabb és összefogottabb védekezésnyire vagyunk a csúcstól. Azóta meg minden szétesett.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.17. 23:40:40

LG írta:
2020.08.17. 22:35:41
Nem vitatja senki, hogy kevés volt ide, de ezt azért már erősen sejtettük a kinevezésekor is. Ahogy többen említették előttem, az ő részéről teljesen érthető, hogy elvállalta az állást, sokkal nagyobb a bűne annak, akik idehozta.
Én azért úgy emlékszem, itt a fórumon szinte mindenki Valverdét köpködte, és a többség lelkesen üdvözölte Setién érkezését... Sőt, nem csak itt, a Marcán is megszavaztatták az olvasókat, hogy kit akarnak Valverde helyett, és az egyik befutó ott is Setién volt. Én azt mondtam akkor is, hogy baromság félidőben edzőt váltani, ráadásul úgy, hogy a csapat, ha kicsivel is, de még vezeti a bajnokságot. de Cruyff-féle focit akart mindenki látni, látványos tiki-takát, és ekézte Valverde pragmatikus célfociját. Ő kihozta ebből az öregedő a csapatból, amit lehetett, ez a szerencsétlen a negyedét se. A fő felelősség természetesen a menedzsmenté, nem is állítottam az ellenkezőjét, de ezt a szerencsétlent se mentsük már fel azért, ilyen alapon mindenkit fel lehet menteni, hogy szegények, csak lehetőséget láttak némi pénzkeresésre. Ne már!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.17. 23:08:10

Setiént miért nem lehet értékelni? Szeretnék neki 1-est adni. Ilyen elképzeléstelenül kimenni a pályára egy nálunk nyilvánvalóan erősebb csapat ellen, egészen elképesztő. Ráadásul a járvány több hét szünetet adott neki a felkészülésre, és a bajnokság után is lett volna ideje speciálisan a Bayernre felkészülni. Valószínűleg akkor sem tudjuk kibekkelni, de ez a történelmi mészárlás azért nem lett volna szabad, hogy bekövetkezzen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.17. 22:35:41

Xavier Hernandez írta:
2020.08.17. 21:31:11
Ha a vereségért nem is, de a megalázó 2:8-ért bizony vastagon ő és a stábja a felelős, ennyire nem [auto_cenzúra] csapat a spanyol bajnokság második helyezettje. Nyilván az összes bajért nem okolható, de az alkalmatlansága már az első meccsein nyilvánvalóvá vált. Ígéretével ellentétben nem hogy nem sikerült visszahoznia a Cruyff-féle focit, a Barca játéka minden korábbinál sematikusabbá és élvezhetetlenebbé vált, fűszerezve még egy nagy adag fejetlenséggel is... Mire ráeszmélt, hogy ezzel az idősödő kerettel nem lehet azt játszatni, amit tíz éve Pep idején, már elvesztette minden tekintélyét (már ha volt neki egyáltalán bármikor is) és el is ment a bajnokság. Valverde kacagása most messze visszhangzik a galaxisban...

Remélem, azért a rátermett másodedzője, Éder Sarabia marad klubnál :mrgreen:
Nem vitatja senki, hogy kevés volt ide, de ezt azért már erősen sejtettük a kinevezésekor is. Ahogy többen említették előttem, az ő részéről teljesen érthető, hogy elvállalta az állást, sokkal nagyobb a bűne annak, akik idehozta.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.08.17. 22:24:01

Oszinten remelem, hogy a Manchester City kispadjan megtalalja a szamitasait, sok sikert.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.17. 21:31:11

Ha a vereségért nem is, de a megalázó 2:8-ért bizony vastagon ő és a stábja a felelős, ennyire nem [auto_cenzúra] csapat a spanyol bajnokság második helyezettje. Nyilván az összes bajért nem okolható, de az alkalmatlansága már az első meccsein nyilvánvalóvá vált. Ígéretével ellentétben nem hogy nem sikerült visszahoznia a Cruyff-féle focit, a Barca játéka minden korábbinál sematikusabbá és élvezhetetlenebbé vált, fűszerezve még egy nagy adag fejetlenséggel is... Mire ráeszmélt, hogy ezzel az idősödő kerettel nem lehet azt játszatni, amit tíz éve Pep idején, már elvesztette minden tekintélyét (már ha volt neki egyáltalán bármikor is) és el is ment a bajnokság. Valverde kacagása most messze visszhangzik a galaxisban...

Remélem, azért a rátermett másodedzője, Éder Sarabia marad klubnál :mrgreen:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.17. 21:13:25

Nem gondoltam hogy megváltja a világot,nálam az Atletico elleni töketlensége bőven elég volt. Sok sikert.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.17. 20:55:14

Hivatalos.

Viszlát.

Egy lepkefing volt a történelmünk margóján, sok sikert egy levantenel, az a Te szinted öreg.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.17. 20:03:50

bence0330 írta:
2020.08.17. 19:51:35
Természetesen igazad van minden pontban, semmit nem vitatok abból, amit írtál. Csak szerintem a helyzet nem javíthatatlan, és pár húzással meg lehetne fordítani még az egészet. Igen, volt pár rossz meccsünk, egy kirívóan rossz, a tendencia hanyatló, a helyzet rosszabb, mint mondjuk 5 éve volt. Én csak azt gondolom, hogy a helyzet semmiképp sem reménytelen, még rövidtávon sem. Nálunk a világ legjobb játékosa, aki futott egy "gyengébb szezont", ami azt jelenti, hogy 31 gólt rúgott és 26 gólpasszt adott 44 meccsen úgy, hogy taktikailag és sajnos az öregedő állomány által csapattársak szempontjából is kevésbé volt támogatva, mint korábban. Ezzel amúgy ő végzett az élen a kanadai táblázatban Európában. És ez egy gyengébb szezonja volt. Ez egy frissebb kp-val (Puig zászlóshajósként) és egy jó (JOBBLÁBAS!) támadópárral a másik oldalon (Fati, vagy bárki, aki nem Griezman ballábasként) már növekednének ezek a számok, amelyek azért így is brutálisan jók. És 1-2 végre szerencsés igazolással, amit előre nem láthatunk. A friss játékosok alighanem több gólt rúgnának, több kreativitást hoznának a játékba, gyorsabb lenne a csapat, és egy közepes edző közepes elképzeléseivel már újra top3 csapat lennénk simán. Megjegyzem, szerintem idén is a Bayern, a Liverpool csak akik egyértelműen jobbak voltak nálunk, talán a Párizs és a City, egy hangyányival a Reál, de ez is vitatható... és azért ez a szezon érezhetően a mélypont volt, és így is az élbolyban maradtunk.
Eddig is ezt próbálgattuk. Kis vérfrissítés elöl, kis vérfrissítés középen, meg egy közepes edző*, aztán hátha. Aztán a vérfrissítés nem jött össze, mert az újoncok általában lesérültek, meg az amigok között mentálisan a süllyesztőbe kerültek. Magukban az amigokban pedig évről-évre kevesebb van, szépen amortizálódnak. Az előző pár szezonban csak nagyon öregek voltak már, ma már gyakorlatilag a top focira alkalmatlanok. :D

Ez a recept nem vált be, itt már újjáépítés kell. Már a Bayern-meccs előtt is leírtam az aggályaimat a csapattal kapcsolatban, hogy itt évről-évre foltozgatva volt a keret, hogy még az amigok kipréseljenek magukból egy-egy kupát minden szezonban a szükségszerű rebuild előtt, viszont most már a gerinc elöregedése elért egy olyan mértéket, hogy már a minimumszint alá buktunk, ami a kupákhoz kell. Innentől nem lesz kupa (a Real stabilan védekezve viszi a La Ligát, a kupából kicsap minket simán egy meccsen egy harcos Bilbao vagy Atlético, a BL-ről ne is beszéljünk), szép játék sem, jövőkép sem. Akkor mi értelme az egésznek?

Megjegyzem, LG-vel értek egyet, és azt gondolom, h igazából erre az egész eszmefuttatásra nincs szükség, mert az öregeknek nincs maradásuk a meccs után. Torinót és Párizst úgy 10 évig, Rómát és Liverpoolt 25 évig, a mostani Bayern-meccset 50 évig fogják emlegetni az emberek.

*Itt Ernőre gondolok, Setién egy abszolút pánikigazolt tehenészbácsi volt. :D
Válasz küldése