Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.06.28. 14:30:26

Nem találom sehol a cikket magyarul de most nem mondott nagy baromságot az öreg hollandus:
(Ja a főoldalon kellett volna keresni:D)
,,A Barca a múltban él a tiki-takával és 4-3-3as taktikával. A foci gyorsabb és fizikálisabb ennél. Nem lehet a múltban élni."
(…)
Ezt is mondta még:
,,Az öltőző sosem volt ellenem. A problémák számomra az új elnökség érkeztekor kezdődtek.''
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jack Napier 2022.06.28. 15:01:19-kor.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.11. 13:22:23

Nyilván nem teljesen korrekt az összehasonlítás, más a játékosállomány, a Reál egy meccset le is adott, bár a matektudás és logika hiányát nyilván így is bizonyította (nem mindegy, hogy pár meccs alatt kerülsz nyolc pont hátrányba, vagy 3-szor annyi alatt...). Azért két hónapot Xavi is az ifikkel tolt végig, jobb játékkal és jobb eredményekkel, és noha most már nekem is tele a hócipőm Ferránnal, ő és Adama nagyon kellettek télen a BL-hez, és Xavi nélkül kétlem, hogy jöttek volna. De szerintem az eredményeknél fontosabb a jövőkép megváltozása mély depresszióból reménykedéssé. Koemannak meg köszönjük Depayt és a kecskét, nagyon sok pontot hozott nekünk még az utóbbi is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.11. 13:09:41

Mondjuk nem kellett volna akkora arccal beszélnie itt jobb és bal felé, hogy ki hány pontot szerzett.

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... al-2891295
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.06. 17:58:50

soadroli írta:
2022.04.06. 11:49:35
A VB után átveszi a holland válogatottat.
Sok sikert neki!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.04.06. 15:01:15

grgly50 írta:
2022.03.04. 09:20:44
Mostani nyilatkozatával elérte azt a szintet, hogy törölném a Barca tablójáról, történelméből is.
Vannak akik még mindíg próbálják mosdatni. Tisztelem a véleményüket, de nagyon eltorzultnak tartom.
Szerencsére nem így dől el, hogy ki szerepel a Barca történelmében.
Pár hete voltam a Camp Nouban.Az asszony mindenáron kávét akart inni, hát élvezze ő is azt, hogy itt vagyunk bementünk a Barca caféba. Leültünk az első asztalhoz, és szétnéztünk. Az asztalba intarziával bele volt írva a Sampdoria elleni mérkőzés időpontja, eredménye. Ezen kívül egy ábra a pályáról, ami a Koeman szabadrúgása előtti pillanatban a játékosok elhelyezkedését és a labda útvonalát ábrázolta. A falon az a narancssárga mez volt kitéve amilyen mezben játszottak, körülötte fényképek... Csodálatos érzés volt. Nem olyan egyszerű őt kitörölni a Barca történelméből, és nem azért mert bele van vésve az asztalba a BEK-győzelmet jelentő gólja. Ő a Dream Team csapatkapitánya.
Gyanítom, hogy edzőként is minden tőle telhetőt megtett. Köszönet érte. Sajnos ez a tőle telhető, ez kevésnek bizonyult. Az edzői és a távozása utáni megnyilvánulásai sem sikerültek elegánsra ez is tény. Ezzel együtt a Barca történelmének fényes lapjain ott a helye.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.04.06. 11:49:35

A VB után átveszi a holland válogatottat.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.04. 09:50:16

bence0330 írta:
2022.03.04. 09:25:39
bunga írta:
2022.03.04. 07:32:38
Ha azt sorolná, hogy kiket hozott a csapatba és kiállt mellettük, többre menne.És akkori "főbűne", hogy nem kell neki Puig, ma más fényben látszik.
Az első mondat alatt azt érted, hogy felhozta a fiatalokat + Depay, Luuk? Én is ilyesmivel jöttem volna, ha már mosdatni akartam volna magam, ez tény. :) A fiataloknál lehet vitatkozni, mennyire tette kényszerből, de összességében azért tényleg bátran nyúlt hozzájuk.

De nagyon sokan leírtunk itt nagyon sok okot (ezt senki meg sem említette), úgyhogy kétlem, hogy az említett ügy lett volna a fő bűne bárki szerint is. De még csak top10 sem.
A fialakoknak valóban ő adott lehetőséget. Erre írta valaki, hogy Pedri is ennyit köszönt neki: hogy lehetőséget adott. Mert amúgy mást valóban nem köszönhettek/köszönhetünk neki, a fejlődésükhöz nem járult hozzá mással. Xavival néhány hónap alatt többet léptek előre, mint a hollanddal bő egy szezon alatt.

Olyat nyilatkozhatott volna Koeman, hogy gratulál Xavinak, amiért ilyen szépen fejlődik a csapat a kezei alatt, és örül, hogy ebben egy kicsit neki is része lehet, és itt mondhatta volna a valós erényeit.

De amit nyilatkozott, az még egy Pintér Attila-féle vergősdésnél is rosszabb. :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.04. 09:25:39

bunga írta:
2022.03.04. 07:32:38
Ha azt sorolná, hogy kiket hozott a csapatba és kiállt mellettük, többre menne.És akkori "főbűne", hogy nem kell neki Puig, ma más fényben látszik.
Az első mondat alatt azt érted, hogy felhozta a fiatalokat + Depay, Luuk? Én is ilyesmivel jöttem volna, ha már mosdatni akartam volna magam, ez tény. :) A fiataloknál lehet vitatkozni, mennyire tette kényszerből, de összességében azért tényleg bátran nyúlt hozzájuk.

De nagyon sokan leírtunk itt nagyon sok okot (ezt senki meg sem említette), úgyhogy kétlem, hogy az említett ügy lett volna a fő bűne bárki szerint is. De még csak top10 sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.03.04. 07:32:38

Ha azt sorolná, hogy kiket hozott a csapatba és kiállt mellettük, többre menne.És akkori "főbűne", hogy nem kell neki Puig, ma más fényben látszik.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.04. 06:51:10

[*]
davi10 írta:
2022.03.03. 11:46:53
Szerintem az idei szezonra érti, hogy nem kapott annyi időt.

Én se jártatnám a számat fölöslegesen. Már a kinevezésekor tudni lehetett, hogy nem a BL győzelem a feladata, ennek ellenére én a tavalyi szezont jobban élveztem, mint az azt megelőző mondjuk 3-at.
Volt egy jó tavaszunk, a végén még partiban voltunk a bajnokságban is, és begyűjtöttünk egy kupát (es nem múlott sokon a szuperkupa sem).
Az idei szezon viszont teljes kudarc volt. Haragudni nem tudok rá, de el kellett küldeni.
Azért ezek szintisztán csak számok, statisztikák.
Tavasszal elkaptunk pár meccset, köszönhetően néhány sztárnak, de soha nem volt igazán erő a csapatban, soha nem volt élvezhető a játék. Valaki itt mondta anno, hogy mint egy lelkes kis csapat, akinek összejött pár meccs. De nem látszott olyan munka, mint most Xavi kezei alatt! Ég és föld, összehasonlíthatatlan. Végre megint élvezem a Barca meccseket!!! Koeman maradjon csendben! Nem tudott volna ő semmit építeni itt, csak még jobban leépíteni! További emlékezetes kapura lövés nélküli nézhetetlen szenvedéssel.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.03.03. 23:59:42

Rémes alak, szakma nulla, motiválás nulla, kifogás hegyekben. mb1-be remek lenne!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.03.03. 21:37:26

davi10 írta:
2022.03.03. 11:46:53
Szerintem az idei szezonra érti, hogy nem kapott annyi időt.

Én se jártatnám a számat fölöslegesen. Már a kinevezésekor tudni lehetett, hogy nem a BL győzelem a feladata, ennek ellenére én a tavalyi szezont jobban élveztem, mint az azt megelőző mondjuk 3-at.
Volt egy jó tavaszunk, a végén még partiban voltunk a bajnokságban is, és begyűjtöttünk egy kupát (es nem múlott sokon a szuperkupa sem).
Az idei szezon viszont teljes kudarc volt. Haragudni nem tudok rá, de el kellett küldeni.
Azért nagyjából tudta, mit vállalt mikor ide jött, csak látta vagy legalább hallott az égésről a Bayern ellen. Szomorú, hogy az ilyen emberek, mint ő edzőként munkát kapnak és tönkretehetnek csapatokat. És ezért még pénzt is kap.Itt mindenesetre nem épített semmit, pedig volt rá másfél éve.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.03. 19:03:15

Hát azért ehhez a nyilatkozathoz tényleg pofa kell... Tényleg nem látja basszus, hogy mi változott, tényleg nem! Hihetetlen ez az ember! Ugyanaz a pökhendiség! És valószínű el is hiszi magáról. =D>
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2022.03.03. 18:39:17

Azért ehhez a nyilatkozathoz pof@ kell...
Még jó hogy nem ő volt Laporta embere a kispadra. Ha tehette volna(bár tette volna) már a nyáron kirúgja.
Sajnos ő is Bartomeu és sleppjének áldozata. Elvolt ő a holland válogatottnál, kárnak jött el onnan. Bárhol möszterkedett eddig, el lett hajtva.
Ezután jó ha egy Al-Ahli hívja majd a kispadra...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.03. 16:59:32

Úgy elegáns, ha ehhez inkább hozzá se szólok :)
Tesz róla, hogy ne üresedjen ki a topicja :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.03.03. 16:40:02

Amíg az edzőnk volt többször leírtam, hogy milyen munkássága volt, klubszinten. Kb. 2-1 arányra jönnek ki a nyert vesztett meccsei, tehát konkrétan minden második győzelem után koppant. Ha átvett egy csapatot, ha jól jött ki az első másfél éve akkor hozott egy-két hazai kupát, aztán pedig csúnyán tönkreverte az egész csapatot. Lehetne sorolni a csapatokat ahonnan úgy zavarták el, hogy pattant, Portugália, Hollandia, Anglia, Spanyolország, mindenhol előbb utóbb csúnyán megégett.

Mindenhol magára haragította az öltözőt, a klubvezetést a szurkolókat, kb. mindenkit akit lehetett.

Másfél évet tűrtünk neki és nem volt képes egy legalább elfogadható játékképet kialakítani. Ráadásul amikor Xavi és a stábja megjött láthatóan hetekig azzal küszködtek, hogy a rossz beidegződéseket az idióta ívelgetős játékot, a folyamatos hátra-passz, oldalra-passz marhaságokat kiöljék. Az erőlétről és az edzettségről ne is beszéljünk. A játékosok kontakt nélküli szitukba sérültek le 3-4-5-6 hetekre. Egy erősebb lövésnél izomszakadás. #-o Arról ne is beszéljünk, hogy szinte kivétel nélkül minden rangadót elbukott. Az utolsó meccseinken nem volt kaput eltaláló lövésünk. A BL.-ben pedig még próbálkozásig se jutottunk.

Egy ilyen kretén, mint ez a bohóc inkább fogja be és lapítson mint az a bizonyos a fűben. Hatalmas játékos volt és mint játékost nagyon tisztelem, de ritka rossz taktikai érzék nélküli, nárcisztikus és pokolian arrogáns edző lett belőle. Meg is látszik az egész edzői munkásságán.
Kép
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.03.03. 15:09:44

Ronald Koeman játékosként felejthetetlen számomra(, és gondolom sok más Barca szurkoló számára). Így álltam az edzőségéhez is. Biztosan a legjobb tudása szerint végezte a munkáját, ezért köszönet illeti, de ez kevés volt a csapat múltját és céljait tekintve, ezért pedig meg kellett válni tőle.
Azt gondolom, hogy részben van igazság abban amit mond. Sokkal nyugodtabb Xavi helyzete kezdettől fogva. Sokkal nagyobb a türelem Xavival kapcsolatban. Azonban Xavi olyan eredményt produkált már most, amit Koemantól már nem vártunk. (Én személy szerint az Europa liga sorsolása után nem vártam, hogy a Napolival szemben továbbjutunk.) Nem voltunk egy súlycsoportban a rangadókon Koemannal. Állandóan azt hallottuk tőle, hogy ez a keret ennyire képes... Igaz, hogy jött Xavi kérésére néhány játékos, ami nagy segítség, de Xavi alatt virágzott ki Pedri és Luuk DeJong is. Sőt Frenkie is jobban játszik. Száz szónak is egy a vége kedves Ronald, ezt a békát így kell lenyelni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.03. 12:39:18

Bencéhez hasonlóan látom. Egy nárcisztikus ember, akinek nincs önkritikája, és mindig másokra akarja kenni a saját sikertelenségét. Játékosként ez még nem akorra baj, de edzőnek nem való egy ilyen karakter.

Az pedig, hogy Pedri, Dembelé és mások is formába lendültek, és hogy erőnlétben jelentősen javultunk, azt Xavinak nem csak a "gép dobta", hanem a munkájának a gyömölcse. De még a kevesebb sérülésről sem gondolom, hogy szerencsés véletlen lenne, legalábbis biztos nem teljes mértékben. Hanem valószínűleg korszerű és minőségi edzésmunka folyik a csapatnál, annak pedig ilyen eredményei vannak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.03. 11:46:53

Szerintem az idei szezonra érti, hogy nem kapott annyi időt.

Én se jártatnám a számat fölöslegesen. Már a kinevezésekor tudni lehetett, hogy nem a BL győzelem a feladata, ennek ellenére én a tavalyi szezont jobban élveztem, mint az azt megelőző mondjuk 3-at.
Volt egy jó tavaszunk, a végén még partiban voltunk a bajnokságban is, és begyűjtöttünk egy kupát (es nem múlott sokon a szuperkupa sem).
Az idei szezon viszont teljes kudarc volt. Haragudni nem tudok rá, de el kellett küldeni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.03.03. 11:32:51

"A Barcelona nem adott nekem annyi időt, mint Xavinak"

Én csak erre reagálnék. Kapott egy teljes szezont, és még egy kicsit. Ezalatt folyamatosan lefelé fejlődtünk, a fiatal játékosokat (Mingueza, Nico) lehúzta a nyilatkozataival, butaságokat csinált a kezdőben és a cseréknél is. Még is melyik csapatnál kapott volna több időt így? :D Amúgy is évek óta lejtmenetben voltunk már minden szempontból, nem akarom megtudni mi lett volna ha még marad. Igen, most Xavinak könnyebb, nincsenek sérültek már és új emberek vannak. Nehézségei azonban minden edzőnek vannak, Koeman viszont még saját magának is nehezebbé tette.

A Laportával való kapcsolatához meg a Messi sztorihoz nem tudok mást mondani, azt a szurkolók úgy sem fogják sosem megtudni, az az ő belső ügyük, aztán lehet találgatni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.03. 11:26:08

Épp most olvastam én is. Elhatároztam, hogy több szót nem vesztegetek rá, de hát ez felháborító volt, látszik, hogy olyan szintű egója van, és annyira nincs tisztában azzal, miért is rúgták ki, hogy az elképesztő, főleg az ő korában. De pár olyan megszólalása, ami szerintem teljesen fals, és magát járatja le velük:

- Szerinte nem kapott időt. Xavi 4 hónapja van itt, ő majdnem másfél évig volt. Bőven-bőven túl sok időt kapott, kapott egy évet sztárokkal, meg pár hónapot nélkülük.
- Neki Abdékra kellett támaszkodnia. Ja, mert Xavinak 1-1,5 hónappal ezelőttig nem? És mégis összvissz egyszer kapott ki, és ezalatt is annyi pontot gyűjtött majdnem, mint a Reál, mindezt úgy, hogy ideje sem volt még kidolgozni a rendszerét, Koemannak meg volt.
- Nem kapott igazolásokat: ez majdhogynem teljesen igaz (bár Depay pl. jött, és ugyanúgy kinyírta), viszont volt tavaly 3 brutális neve elöl, egyáltalán nem volt gyengébb a keret tavaly, mint idén. Egy év alatt is csak annyira futotta, hogy Leo majd megoldja - és ő tavasszal (majdnem) meg is oldotta. Ez ideiglenesen megmentette a hátsóját.
- Pedri, aki újra formában van. Ja, vajon miért fulladt ki tél-tavaszra és sérült le őszre? Minimum félig az ő hibája, félig meg a spanyoloké, akik elengedték még az Olimpiára is. Meg még LE is túljátszatta.
- Ferrán igazolása: nem tudom, mit nem lehet megérteni azon, hogy jelenleg ingyen érkezett, lehet, hogy ő ezt nem tudja, de mindenhol le van írva. Most csak a fizuja számított, ami minimális. Meg nézzük meg, ki akart idejönni áldozatokat hozva alatta, és ki Xavi alatt. Minő véletlen.
- Nem lesz a Camp Nouban egy ideig: legenda, meg minden, de szerintem ez egy ideig még az ő érdeke is sajnos, ha nem akar füttykoncertet. És ő nem tudná jó játékkal elhallgattatni a szurkolókat, mint Dembélé. Egy ilyen gyalázkodó interjú után meg egyenesen a testi épsége érdeklében javaslom, hogy ne jöjjön egy ideig.
- Laporta "csak azért akart kirúgni, mert nem ő nevezett ki". Lehet, hogy ennek van miimális igazságtartalma, de ja, a játéknak és az eredményeknek köze sem volt hozzá.

És ezek csak az ő szájából kiejtett dolgok. Amikről nem beszél, és nem tudom megérteni, hogy nem jutott el hozzá:


- Egy játékost nyíltan nem kritizálunk.
- A csapata soha nem szól róla egy szót sem, sőt, már alig burkoltan próbálta elküldeni melegebb éghajlatra, hogy játékosok bukkannak elő folyamatosan, akik szerint nemhogy nem foglalkozott velük, még csak nem is szólt hozzájuk, és soha nem magyarázott meg nekik semmit. Pl. Pjanic ugye, most nem ugrik be, ki volt a másik aki nem túl rég vallotta ugyanezt. Mingueza talán. Nem voltak videós elemzések, satöbbi, 60 évvel ezelőtti állapotok uralkodtak.
- Az erőnlétük 1,5 év után is amatőr, 0. Annyira, hogy még egy Müller sem átallotta lenyilatkozni szinte sajnálkozva. Xavi 4 hónap alatt megoldotta alapozás lehetősége nélkül is. Ezt nem lehet megmagyarázni.
- Nem fejlődött alatta senki, kivéve talán DJ-ot, de hát még nála is látjuk, hogy van szintje a tavalyi felett is.
- Semmilyen szemmel látható taktikai elve nem volt. Állítólag direkt focit játszott, de Xavi még tikitaka-alappal is sokkal direktebb.
- A Barca játéka lényegesen jobb az igazolások nélkül is, mint nála volt. (Középpálya pl.) Remélem ezt azért látja a TV-ben, és erre utalás volt a végén a dicséret.
- Legendaként is, ahogy azért könnyebben bocsátanak meg az emberek, attrocitások érték a végére már, ami nyilván nem szép, de nem igaz, hogy nem szembesíti kicsit azzal, hogy valamit nagyon nem jól csinál. Vagy a nézőszámok, mikor visszatérhettek.
- Még ahhoz sincs méltósága, hogy elfogadja a kirúgását kb kiesve a BL-ből, 8-9. helyről a La Ligában, milliók utálatának kereszttüzében. Azért a legtöbb edzőnek ez még akkor is megy, ha tényleg igazságtalan lett volna a dolog.

Hogy nem volt könnyű dolga? Tényleg nem volt. Főleg a mostani szezonban. De egy edzőnek ettől még normálisan kell viselkednie, ki kell hozni a maximumot a csapatából, ésatöbbi. Ezek közül semmi nem történt meg. Nyilván sajnálom kicsit, hogy ennyire megviselte, és hogy lerombolta a saját szobrát, de mindezt magának köszönheti...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.03.03. 11:34:27-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2022.03.03. 10:29:16

Koeman írta:A Barcelona nem adott nekem annyi időt, mint Xavinak. Nekem ez még mindig fáj. Laporta ezerszer elmondta, hogy Xavi nem lesz az edzője, mert nincs tapasztalata.

Egy ideig nem fogtok látni a Camp Nouban, ezt még nem tehetem meg. Ezzel az elnökkel nem tehetek úgy, mintha semmi sem történt volna.

Sok sérülttel dolgoztam együtt. Most Pedri újra formában van, Ousmane Dembélé pedig...Nem kell magyarázni. Minden edzőnek időre és türelemre van szüksége a vezetőségtől.

A vezetőség ragaszkodására vállaltam bele néhány játékos elengedését a pénzügyek rendbetételenek érdekében. De majd amikor látod, hogy 55 millió euróért vesznek valakit nem sokkal azután, hogy elengedték Lionel Messit. Elgondolkodtat, vajon nem állhat más a háttérben. Miért kellett Messinek távoznia?

Nem én voltam Laporta edzője. A választások után az első pillanattól fogva az volt az érzésem, hogy nem jövünk ki jól egymással. Hiányzott a szükséges felülről jövő támogatás. Nekem nem a pénz volt a fontos. Nagyon szerettem volna sikeres lenni edzőként a Barcelonánál, mindent megtenni, amit csak lehet, de rájöttem, hogy Laporta csak meg akar szabadulni tőlem, mert nem ő nevezett ki edzőként.

Örülök a klubnak és a játékosoknak is, hiszen most jobban mennek a dolgok. Jó látni Frenkie de Jong-ot, aki a jó, régimódi focit képviseli.
Egyfelől sajnálom Koemant, mert a fél csapatot kicserélték alóla rövid időn belül, a másik fele pedig konstant sérült volt. Gondolom ekkora káoszra ő sem számított amikor idekerült. Viszont sajnos elkerülhetetlen volt a kirúgása, olyan mélységbe került a csapat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 12:41:03

bunga írta:
2022.02.18. 11:29:10
Koeman játékospolitikáját talán utólag nem ártana újragondolni: Pedri, Gavi, Nico Xavinál is kedvenc,Puig nála se játszik. Ilyesmire is érdemes odafigyelni.
Puig esetére túl sok szót nem akarok(akartam) fecsérelni, de felülök a provokációnak. Szerintem ez olyan, mintha vennél egy Audit, ami baromi jól megy, de bizonygatod, hogy egy kalap kaki, mert BMW-s vagy, vagy mert szimplán nem szimpi valamiért, és csak néha ülsz bele, megkopik, ráadásul nekimész vele egy villanyoszlopnak, ahonnan még szép nyugisan el tudsz döcögni a szerelőig, miközben jobbról-balról potyognak le az alktarészek, beérsz felnik nélkül 3 kerékkel törött szélvédővel, és az adott pillanat alapján kezdenél el érvelni, hogy mennyire sz@r ez az Audi, és igazolva éreznéd magad... ne hasonlítsuk össze a Koeman által átvett Puigot a mostanival, mert a mostani még rajongói szemel is egy kerek 0, szerintem ő már csak egy átlagnál közelebb szurkolói szerepet van itt betölteni némi zsebpénzért. :D Meg max ha lesz megint covidhullám, akkor beállhat megint, de megint rosszul fog játszani. Xavi próbálta játszatni, de nála már botrányosan rosszul játszott, befagyasztotta teljes joggal. Koeman 1-2-szer próbálta, akkor még nagyon jól játszott, mindenki ajnározta minden médiában, de befagyasztotta. Nem ugyanaz a kettő, illetve a mostani helyzet nem igazolja Koemant. Ettől még lehetett volna Koemannak is igaza, és lehet, hogy Puig hosszabb távon nem tudott volna úgy játszani, mint a beszállásaikor, de ez nem derülhetett ki (és most hozzá sem tenném, hogy ha legalább csereként számított volna rá, márpedig azt a szintet kérdés nélkül megütötte, akkor nem süllyedt volna idáig, és eggyel több értelmes középpályásunk ülne a padon, akit ténylegesen be lehet hozni, ami több variációs lehetőséget hozhatna.)
Pedri: játékospolitikáról beszélve borzalmasan elcseszte. Igen, favorizálta, Pedri jó alapanyag is volt, jól is indult, és teljesen megölte, lecserélhetetlen volt 18 évesen, meg is szívtuk, mert nem bírta el végül a szervezete, tavasszal szellemként mozgott a pályán hősiesen dolgozva, aztán meg lesérült. Százszor jobb most Xavi alatt amúgy még sérülésből visszatérve is.
Gavi és Nico pár meccset játszott alatta, más amúgy sem volt, és nyilván mindketten jók, és nem ilyen "zseni, de nem elég erős meg fegyelmezett" megosztó stílusban, szóval nem csoda, bárki favorizálná őket.

Egyébként meg igen, Koeman játékospolitikájával volt még így is a legkisebb probléma. Minden mást rosszabbul csinált, de ha csak a játékosokról beszélünk, FDJ kivételével mindenkiből kevesebbet hozott ki 1,5 év alatt, mint Xavi 1-2 hónap alatt. Bár FDJ is éledezik megint.

A minapi Pedris interjú rémlett most amúgy fel, mikor megkérdezték, melyik edző mit adott. Pedri még most sem tudott jót mondani, csak annyit, hogy nála kapta meg a lehetőséget. Nem sok ilyet láttam, hogy másfél évig egyetlen játékosa sem tud egy dicsérőszót szólni róla, mint emberről, vagy mint taktikusról. Xaviról meg már ömlengenek maguktól, "Sok örümünk lesz még" "Tisztán át tudja adni az elképzeléseit" "Jobban hiszünk az ő elképzelésében" "Foglalkozik velem mint egyénnel is", stb. Egyetlen ilyen nem született Koemanról 1,5 év alatt, még a favorizáltjaitól sem, pedig azt hinné az ember, hogy már csak udvariasságból beböfög valaki egy ilyet, de még ennyihez sem volt gyomra senkinek.

Ezt a fejezetet le kell zárni, és elfelejteni. 1-2 apró pozitívumot adott a fiatalokkal TALÁN, és amúgy néha még az eredményességével sem volt AKKORA gáz, de minden másban elképesztően, kimondhatatlanul nagy csőd volt, aminek pl Xavi is issza a levét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.18. 12:02:14

bunga írta:
2022.02.18. 11:29:10
Koeman játékospolitikáját talán utólag nem ártana újragondolni: Pedri, Gavi, Nico Xavinál is kedvenc,Puig nála se játszik. Ilyesmire is érdemes odafigyelni.
A csapat edzőjeként bukott meg, nem játékospolitikusként.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.02.18. 11:29:10

Koeman játékospolitikáját talán utólag nem ártana újragondolni: Pedri, Gavi, Nico Xavinál is kedvenc,Puig nála se játszik. Ilyesmire is érdemes odafigyelni.
Válasz küldése
cron