Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.26. 22:42:17

LG írta:
2020.08.26. 15:07:48
Peter írta:
2020.08.25. 23:15:42
Annyi még nagyon a bögyömben maradt, hogy Koeman, aki belső védő volt, hogy a jó Istenben számíthat egy csigához mérten is lassú, körülményes Piquére, akit bármelyikünk nagymamája is háromszor körbefut?!
Rajtunk röhög valamennyi leendő ellenfél =D>
Én hasonló véleményen vagyok. Ahhoz képest, hogy Koeman Busquets és a védelem lecseréléséről beszélt korábban, ebből úgy tűnik semmi sem lesz. Pedig a védekezéssel sokkal nagyobb problémáink vannak, mint a támadójátékkal, mert azért gólok úgy-ahogy jöttek, főleg ugye Messitől és Suareztől. Ehhez képest meg látjuk mi van... Nem fűzök sok reményt a holland edzői munkásságához, egyelőre inkább tényleg úgy tűnik, hogy ő az ostor most Barto kezébe (egyik fórumtárs írt hasonlót, csak ő az ostor helyett csúnyább metaforát hozott fel :mrgreen: ), ami nem túl jó ómen. :(
Én úgy emlékszem, hogy nem Busquets elküldéséről, hanem a kezdőből való kirakásáról beszélt, szóval emiatt nem kell ekézni. Piquével pedig számolt, ami szerintem teljesen jogos. A pályán Piqué azért vezéregyéniség, kell oda, főleg, hogy ilyen Todibo, Araujo, Eric Garcia- féle fiatalok lesznek mellette.
Nemrég nevezték ki és még az eladások se indultak be, (ami nélkül igazolni sem lehet) ráadásul a Messi ügy is sok mindent felülír, szóval ne menjünk még bele a jósolgatásokba és ne írjuk már le ennyire előre.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 15:07:48

Peter írta:
2020.08.25. 23:15:42
Annyi még nagyon a bögyömben maradt, hogy Koeman, aki belső védő volt, hogy a jó Istenben számíthat egy csigához mérten is lassú, körülményes Piquére, akit bármelyikünk nagymamája is háromszor körbefut?!
Rajtunk röhög valamennyi leendő ellenfél =D>
Én hasonló véleményen vagyok. Ahhoz képest, hogy Koeman Busquets és a védelem lecseréléséről beszélt korábban, ebből úgy tűnik semmi sem lesz. Pedig a védekezéssel sokkal nagyobb problémáink vannak, mint a támadójátékkal, mert azért gólok úgy-ahogy jöttek, főleg ugye Messitől és Suareztől. Ehhez képest meg látjuk mi van... Nem fűzök sok reményt a holland edzői munkásságához, egyelőre inkább tényleg úgy tűnik, hogy ő az ostor most Barto kezébe (egyik fórumtárs írt hasonlót, csak ő az ostor helyett csúnyább metaforát hozott fel :mrgreen: ), ami nem túl jó ómen. :(
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.26. 13:10:17

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.26. 12:48:32



Amúgy csak számomra furcsa hogy Vidalt már látatlanban száműzi miközben a lelkét is kidolgozta a meccseken és nagyot robotolt, míg Busquetsnek aki évek óta önmaga paródiája, a hírek szerint ad még egy esélyt?!
Szerintem Busi egy utolsó 20 percre még TALÁN jó lehet szigorúan a védelmet segítve,labdát megtartani,higgadtan passzolni,amikor van egy kis előnyünk,de rezeg a léc.
Ellenben Vidal erre nem jó, és kb ugyanannyira beszürkül,mint minden középpályásunk. Hogy tényleg Messi miatt-e azt már nem tudjuk meg.
Illetve azért már amúgyis árnyéka önmagának, de most még lehetne érte pénzt kapni, talán ez is egy motiváció. Busiból pénzt már nem lehetne kihozni.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.26. 12:58:56

Nem akarom teljesen védeni, de a 38 kapott gól masszívan a középpálya alkalmatlanságának is köszönhető.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.08.26. 12:56:01

Sokan égtek már le 1 meccs alapján, T. Silva is (6-1), de Piqué mentalitása szerintem is pozitívabb sokaknál, nem emlékszem olyan meccsekre, ahol unottan sétálgatott volna és nem futott volna az utolsó erőtartalékát is használva, vagy próbált volna fellépni, mert a kp. impotens volt még a labdát felvinni is.
Szerintem a védelemben nem az ő személye az alapvető probléma, hanem ez csapatszíntű. Ennyi erővel T. Stegent is elő lehet venni (nem).
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 12:48:32

Peter írta:
2020.08.26. 12:34:34
Nagyon védelmetek alá vettétek Piquét, de a 38 kapott gól a bajnokságban és a számtalan kimaradt ziccer ellenünk ennek ellentmond és az sem menti fel, hogy a középpálya olyan volt amilyen, átrohannak rajtunk stb, stb, lassúsága miatt helyezkedni sem tud, mindegy hajrá Piqué még legalább egy évig. Amíg itt van, a védelem nem fog megújulni.
Thiago Silva összehasonlításnak semmi értelme, hagyjuk meg a Bayern elleni statisztikáknak (ott az, itt ez volt a védelem vezére) és ezt ne a psg szélső védők vagy csapatvédekezésével magyarázzuk vagy felállt védelem stb, stb.
Senkit sem akarok meggyőzni, a számok nem hazudnak :roll:
Piqué azzal védhető, hogy egyszerűen nincsen helyettese, de jelenleg még Lengletnek sem.
Amúgy a Bayern lefordulós gólja mutatja, hogy miért volt nálunk sikeres az 1 colos +1 alacsonyabb de gyors KH kombó, egy Mascheranot nem tudott volna úgy megkerülni.


Amúgy csak számomra furcsa hogy Vidalt már látatlanban száműzi miközben a lelkét is kidolgozta a meccseken és nagyot robotolt, míg Busquetsnek aki évek óta önmaga paródiája, a hírek szerint ad még egy esélyt?!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.26. 12:34:34

Nagyon védelmetek alá vettétek Piquét, de a 38 kapott gól a bajnokságban és a számtalan kimaradt ziccer ellenünk ennek ellentmond és az sem menti fel, hogy a középpálya olyan volt amilyen, átrohannak rajtunk stb, stb, lassúsága miatt helyezkedni sem tud, mindegy hajrá Piqué még legalább egy évig. Amíg itt van, a védelem nem fog megújulni.
Thiago Silva összehasonlításnak semmi értelme, hagyjuk meg a Bayern elleni statisztikáknak (ott az, itt ez volt a védelem vezére) és ezt ne a psg szélső védők vagy csapatvédekezésével magyarázzuk vagy felállt védelem stb, stb.
Senkit sem akarok meggyőzni, a számok nem hazudnak :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.26. 10:50:31

Peter írta:
2020.08.25. 23:15:42
Annyi még nagyon a bögyömben maradt, hogy Koeman, aki belső védő volt, hogy a jó Istenben számíthat egy csigához mérten is lassú, körülményes Piquére, akit bármelyikünk nagymamája is háromszor körbefut?!
Rajtunk röhög valamennyi leendő ellenfél =D>
Szerintem Piqué kezdőtagsága egyáltalán nem indokolatlan. Akkor van igazán igazán baj, ha mellé is egy hasonló kaliber érkezik. Jelenleg nem rendelkezünk egy tapasztalt védővel, Lenglet helyére keresünk valakit, és odáig jutottunk hogy van Araujo meg Todibo, illetve Eric Garcia van még tervben, aki szintén még egy nagyon fiatal játékos. Kell egy rutinosabb, aki összefogja őket és Piqué bármennyire link is olykor az életben, a pályán azért más a mentalitása. Mellesleg nem egy nyeretlen kétéves, azért még mindig nívót képvisel. Sok csapatban vannak ilyen emberek. A PSG-ben is ott van pl Thiago Silva közel 36 évesen, aki mellett Piqué gyorsvonat, Kimpembevel mégis nagyon jól kiegészítik egymást, de anno a Puyol -Piqué duó sem a sebességéről volt híres, főleg míg utóbbi elég tapasztalatlan volt). Nyilván nem akarom őket összehasonlítani, csak a helyzetet körülírni. Mellesleg ha tényleg ott lesz előttük egy Pjanic-De Jong duó valószínű kevésbé jön ki ez a fogyatékossága.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.26. 10:31:36

Peter írta:
2020.08.25. 23:15:42
Annyi még nagyon a bögyömben maradt, hogy Koeman, aki belső védő volt, hogy a jó Istenben számíthat egy csigához mérten is lassú, körülményes Piquére, akit bármelyikünk nagymamája is háromszor körbefut?!
Rajtunk röhög valamennyi leendő ellenfél =D>
Én pedig még mindig azt mondom, hogy a Busquets, Piqué, Suárez, Alba, SR, Rakitic, Vidal sorból még mindig Piqué a leginkább használható, neki szerintem a hozzállása is közelebb áll ahhoz, amilyennek lennie kell. Ki is állt a vereség után.
més que un club
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.25. 23:15:42

Annyi még nagyon a bögyömben maradt, hogy Koeman, aki belső védő volt, hogy a jó Istenben számíthat egy csigához mérten is lassú, körülményes Piquére, akit bármelyikünk nagymamája is háromszor körbefut?!
Rajtunk röhög valamennyi leendő ellenfél =D>
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.25. 22:59:16

NovaProspekt írta:
2020.08.25. 16:42:30
Jó nagy forradalom lesz itt. elküldjük az öltözőben full súlytalan Vidalt, kitesszük Rakiticset aki amúgy is ment volna, Umtiti úgyis élősködni fog tovább, meg vhogy kipateroljuk Suárezt, mert neki is lejár a szerződése jövőre. a többiek maradnak, aztán be lesz lengetve, h itt Riqui, De Jong meg Fati lesz a kezdő, aztán az első pontvesztésnél mennek vissza Busiék a kezdőbe a szezon végéig :D
Hát bizony ez teljesen így van és így is lesz #-o
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.08.25. 20:00:38

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.25. 19:35:01
MatyiG írta:
2020.08.25. 18:28:40


Annyit azért köszönhetünk neki, hogy Puig nála kapta meg igazán a lehetőséget a játékra...
Plusz Semedo is, még mindig nem a legjobb, de klasszisokkal jobb megoldás a jobbosra mint Robi, hát még ha sikerülne ki is használni a sebességét.
Neki köszönhetjük azt is, hogy kiderült:alkalmatlan jobbhátvédnek ezen a szinten.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.25. 19:35:01

MatyiG írta:
2020.08.25. 18:28:40


Annyit azért köszönhetünk neki, hogy Puig nála kapta meg igazán a lehetőséget a játékra...
Plusz Semedo is, még mindig nem a legjobb, de klasszisokkal jobb megoldás a jobbosra mint Robi, hát még ha sikerülne ki is használni a sebességét.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2020.08.25. 19:29:20

Azért dúrva, hogy mi folyik a szúrkolók közt :shock: mindenki temeti Koemant és kb álmodozva egyszerre küldenének el kb minden féknek mondható játékost! Nekem személy szerint már az is megteszi bőven Koemantól,hogy változást hoz és ezt nem feltétlenűl a jatékra gondolom. 26 éve barca az életem része és bármi is történjen örökre az is marad! De az itteni és a facebookos hozzászólásokat olvasva többség messi vagy csak divatdrukker.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.25. 19:03:05

Úgy látom Mr.Shakira és Busquets esetében jön a fék.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.25. 18:28:40

Nyiri81 írta:
2020.08.25. 17:14:25
MatyiG írta:
2020.08.25. 17:02:30
Egyelőre nem tett semmit.
Tehát már annyit biztosan mint Setien :)
Annyit azért köszönhetünk neki, hogy Puig nála kapta meg igazán a lehetőséget a játékra...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.25. 17:50:39

Nyiri81 írta:
2020.08.25. 16:51:03
Most nem azért srácok, de máris többet tett mint Setien. Miért kell máris ennyire ekézni? :) Okés 4 éve taknyosra [auto_cenzúra]@tnak a BL-ben de legalább most már valami karizmával rendelkező edző lesz. Vagy ennyire bele fásultatok, hogy a semmi se jó?

Eurobarca facebook oldalán is olyan kommentek vannak, hogy nem is értem hogy nevezheti magát szurkolónak egy két ember.
Nem korrekt Setiénnel összehasonlítani, a holland szabad kezet kap elvileg, alakíthatja a keretet, kiszemelhet játékosokat, Setiénnek ezek a lehetőségei nem voltak meg.

Szerintem érthető, hogy sokan nem előlegeznek bizalmat Koemannak, én is közéjük tartozom. Eleve megkérdőjelezhető, hogy elvállalta Bartónál a tűzoltó szerepet. Nem mellesleg valóban középszerű eredményei vannak eddig edzőként, szóval a sokat emlegetett karizma eddig olyan sokat nem hozott neki.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.08.25. 17:14:25

MatyiG írta:
2020.08.25. 17:02:30
Egyelőre nem tett semmit.
Tehát már annyit biztosan mint Setien :)
Csak is Puyol
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.25. 17:02:30

Nyiri81 írta:
2020.08.25. 16:51:03
Most nem azért srácok, de máris többet tett mint Setien. Miért kell máris ennyire ekézni? :) Okés 4 éve taknyosra [auto_cenzúra]@tnak a BL-ben de legalább most már valami karizmával rendelkező edző lesz. Vagy ennyire bele fásultatok, hogy a semmi se jó?

Eurobarca facebook oldalán is olyan kommentek vannak, hogy nem is értem hogy nevezheti magát szurkolónak egy két ember.
Egyelőre nem tett semmit.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.08.25. 16:51:03

Most nem azért srácok, de máris többet tett mint Setien. Miért kell máris ennyire ekézni? :) Okés 4 éve taknyosra [auto_cenzúra]@tnak a BL-ben de legalább most már valami karizmával rendelkező edző lesz. Vagy ennyire bele fásultatok, hogy a semmi se jó?

Eurobarca facebook oldalán is olyan kommentek vannak, hogy nem is értem hogy nevezheti magát szurkolónak egy két ember.
Csak is Puyol
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.25. 16:42:30

Jó nagy forradalom lesz itt. elküldjük az öltözőben full súlytalan Vidalt, kitesszük Rakiticset aki amúgy is ment volna, Umtiti úgyis élősködni fog tovább, meg vhogy kipateroljuk Suárezt, mert neki is lejár a szerződése jövőre. a többiek maradnak, aztán be lesz lengetve, h itt Riqui, De Jong meg Fati lesz a kezdő, aztán az első pontvesztésnél mennek vissza Busiék a kezdőbe a szezon végéig :D
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.25. 16:33:25

Peter írta:
2020.08.25. 12:51:19
Gyerünk Koeman Úr !
Raki, Vidal, Suarez, Umtiti - a mindeki által már érkezésed előtt ismert egyéb okok miatt - bemelegítésnek rendben van. Bár én azt vártam volna, hogy már eleve bemelegítve érkezel és keményen beleállsz az edzésbe.
Érdeklődve figyelem milyen edzésmódszert alkalmazol, nehezebb feladatokon túlesni az elején vagy fokozatosan növeled a terhelést ? Ne adj Isten, langyos átmozgatásra készülsz ?
Türelem van, hajrá ! =D>
Piqué és Busquets marad. Piquét nem bánom, ő képes jó teljesítményre, de Busquets évek óra olyan, mintha be lenne szívva minden meccsen. Mit lát benne Koeman? Első lett volna akinek megköszönöm a munkáját.
Remélem Dembelé is kap telefon hívást! Umtiti mellett ő a másik teljesen felesleges emner a keretben. Évi 15 meccs, amiből 4-5 meccsen hoz jó teljesítményt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.25. 12:51:19

Gyerünk Koeman Úr !
Raki, Vidal, Suarez, Umtiti - a mindeki által már érkezésed előtt ismert egyéb okok miatt - bemelegítésnek rendben van. Bár én azt vártam volna, hogy már eleve bemelegítve érkezel és keményen beleállsz az edzésbe.
Érdeklődve figyelem milyen edzésmódszert alkalmazol, nehezebb feladatokon túlesni az elején vagy fokozatosan növeled a terhelést ? Ne adj Isten, langyos átmozgatásra készülsz ?
Türelem van, hajrá ! =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.25. 12:15:28

Én nem mondanám Koemanra, hogy egy bukott edző lenne. Azért az Ajax-al és az Eindhovennel se ment túl rosszat, az ilyen Southamptonokkal pedig kíváncsi lennék ki tett volna csodát, a válogatottal pedig elég szépen megy azért.
Itt volt mondjuk LE, aki a Roma-nál tényleg bukott, a Celtánál egy középcsapat szintjén maradt, aztán láttuk itt mi lett.

Nem azt mondom, hogy egy top edző érkezett a csapathoz, de nem volt akkora választék, és gyorsan is kellett hozni valakit. Valverdénél meg Setiennél én karakánabbnak tartom. belőle kinézem, hogy a játékosok nem nőnek a feje fölé. Messi nyilván maradni fog a pozíciójában, de melyik edző kezdte volna azzal hogy kimondja, Busi helyett De Jong fog játszani, Lajostól meg elköszön, ami azért Messinek is egy kis üzenet lehet. Nyilván nem ő volt a legnagyobb kerékkötő és egy cserének tökéletes lett volna, de ezt a horribilis fizetést nem lehetett erre áldozni. Meg kell neki köszönni, sokat tett a csapatért és látszott hogy szerette a klubot, de ha egy Setien-féle puhap..cs jött volna még 35 évesen is itt lett volna kezdőként.

Az, hogy látszik valami koncepció nála engem egy kicsit optimizmussal tölt el, de még iszonyatosan korai mondani akármit. Nem tudunk semmit az érkezőkről, mennyit reformál a taktikán (már ha megteszi) és az hogy jön be, a fiatalokkal mit tesz stb.

Bár nekem még mindig az a véleményem, hogy nem egy taktikai zseni kell ide, hanem azzal nyernénk a legtöbbet, ha jönne egy tökös edző vagy olyan aki rendet tud tenni a fejekben, mert a játékosanyaggal nem lenne igazán baj, de mentálisan nagyon szét van esve a csapat.
Forca Barca!!!!
Kocka2013
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.08.04. 17:16:33

2020.08.25. 10:36:59

LG írta:
2020.08.25. 00:21:41
Az a baj, hogy Koeman egy full középszerű figura.Idehozták eljátszani a tankot, csak sajnos nem értem miért őt?
Szerintem ez egy utolsó szalmaszál Bartéktól. Csak nyerhetnek vele, mert ennél rosszabb a megítélésük már úgysem lehet, ha teljes bukás lesz a holland, őket már az sem ássa mélyebbre.

Ellenben, ha tényleg elindulna valami látványosan pozitív, akkor Barto emberének akár még lehetne esélye is a választásokon. Egyrészt mert ő nem Barto lenne, csak Barto embere, másrészt pedig lehet félnének a pártolók, hogy pl. Font nem vinné tovább azt, ami elindult, főleg a legutóbbi nyilatkozata után.

Talán más edzővel tényleg jobbak lehettek volna ez utóbbi lehetőségre az esélyeik, de nekik most nagyon gyorsan kellett valaki a tűzoltásra, aki még pluszba ráadásul játékosként Barca-leganda.

Edzőként viszont tényleg teljesen középszerű eddig, talán ezért vállalta el a csapatot hátha megtörténik az áttörés, hozzáteszem, szerintem a holland válogatottal erre nagyobb esélye lehetett volna, de ő tudja.

Sansz jól mondja, én sem örülök a hollandnak, de beletörődtem, mert mást úgysem tehetek. Szóval innentől szurkolok, hogy ha csodát nem is tud tenni, legalább tényleg valami olyan alapot tudjon lerakni, amire lehet építeni a jövőben, hogy ő lesz a további építő, vagy egy új edző, azon majd ráérünk később gondolkodni.
Ugyanezt érzem, gondoltam én is. Van az elnökségnek 7 hónapja ez idő alatt kell valami reménykeltőt összehozni vagy lapát. Megpróbálnak az utolsó pillanatban 19re lapot húzni hogy black jack legyen. Koeman minden klubcsapatánál megbukott, holland válogatottban meg talált valamit ami működik... kettős érzések, ha csak annyit csinál hogy letakaritja a keretet, márciusban pedig váltás és Xavi előtt elsöpörte a szemetet mi már azzal is nyerünk.... szerintem
Válasz küldése