Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.19. 17:18:17

Már amikor Valverde menesztése felmerült, hangsúlyoztam, hogy egykori hátvédet kellene az edzői posztra szerződtetni. Most, hogy a meccseket már sokkal kevésbé tudjuk dominálni, és nincs akkora mezőnyfölényünk, már nem tudjuk az ellenfeleket egész meccsen át beszorítani, a saját kapujuk előterébe szegezni, fontos, hogy a nálunk erősebb csapatok ellen tudjuk védekezni, és ennek jelenlegi hiánya katasztrófákhoz vezetett. Amikor a meccsek jelentős részét még a támadóharmadban tudtuk lejátszani, nem volt ekkora jelentősége a védekezésünknek. Hosszú ideig olyan szinten a mezőny fölött álltunk játékban, hogy a védekezés fontossága szinte elfelejtődött, a meccseket szinte végigjátszottuk az ellenfél térfelén. Ennek az álomnak vége, és ehhez mostantól alkalmazkodnunk kell. Most, hogy vannak nálunk erősebb csapatok, kiviláglott, hogy sem szűrni, sem betonvédekezni, sem rombolni nem tudunk. Erre rá is világított Koeman, kiemelve Busquets használhatatlanságát, amit addig elbírt a csapat, amíg Xavi és Iniesta dominálta a meccseket, most viszont szükség lenne egy szűrőre, aki meg tudja akasztani a nálunk erősebb csapatok rohamait, amire Busquets sajnos képtelen. Örülök, hogy egykor védőt választottak edzőnek, a védelem rendbetétele kulcsfontosságú, hiszen nálunk erősebb csapatokat nyíltsisakos küzdelemben már nem tudjuk megverni, és ehhez az utóbbi években meg sem próbáltak stratégiát kidolgozni.

Szükség lesz egy klasszikus védekező középpályásra és két ellentmondást nem tűrő középhátvédre. Piqué-t én még nem küldeném el, mentorként még szükségünk van rá. Piqué és Lenglet mehet a padra, és jönnie kell két kőkemény középhátvédnek, sok más erősítés mellett, természetesen. Az új edzőtől pengés labdakihozatalokat várok, ez hozzátartozik a védelem megerősítéséhez. Rijkaard idején is ragyogóan tudtuk hátulról kihozni a labdát, tudtunk hátulról építkezni. Ez az utóbbi években teljesen kiveszett a játékunkból. Meg kell tanulnunk betonvédekezni a nálunk erősebb csapatok ellen, ha kell rombolni, ezzel egyidejűleg szükség van a pontos, pengés labdakihozatalokra, támadásépítésekre is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.19. 17:09:39

vg99 írta:
2020.08.19. 14:56:44
Koeman szabad kezet kap.
Barto megnevezte az érinthetetleneket.
Én érzek csak enyhe ellentmondást??

Majd megy Rakitic, Vidal, Umtititi, Setien és Abidal mellett, aztán minden igazi felelős nyugodtan hazamegy.
A játékosok sokszor kinyilatkoztak, játékkal sosem sikerült igazolniuk a szavukat.
Már csak egy módon tudnak felelősséget vállalni: mindegyik kinyilatkozza, hogyha az egyesület kéri, szerződést bontanak, és/vagy elfogadják a bércsökkentést, ha máshova eladhatóak.
És ezt Messistől kellene mindnek.
De ezt úgysem fogják.
Pontosan, miért ne mondhatná meg az edző hogy ki az érinthetetlen? Guardiola is lecserélte Hart-ot például mert más stílusú kapust szeretett volna, pedig jól teljesített.

Aztán majd jön Bartotol szezon közben a nyilatkozat hogy nem találtunk Busi,Rakitic, Robi, Alba, Umtiti, Lajos helyére alternítavát ezért maradnak. [-X

Pedig az alapanyag még a brutális bénázás ellenére is meg lenne a fiatalításra 2 hiányposzton is, Puig és Fati több mint bíztató, persze nyomni kell a 120 milliós Griezmant Fatival szemben, aki 17 éves korára jobban tud cselezni, helyzeteket teremteni mint a VB győztes 29 éves Griezmann.
Puig is üde színfolt volt a sok oldalpasszkirály mellett.

Az amúgy szép teljesítmény volt hogy az említett kettőst nem engedték a B csapat feljutási véghajrára, aztán végig padozták a párhuzamos Barca meccseket.

Ha Koeman egy Puig-De Jong-X középpályát össze tudna rakni, és Fatit előre beépíteni akkor én elégedett lennék, trófeák ide vagy oda.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.19. 16:13:02

Én bízom Koeman-ban. Határozott embernek és edzőnek tűnik számomra. A hollandsága külön kiemelendő, hiszen a holland foci híres a fiatalok támogatásáról.
Szerintem merész álom, hogy a 4-5 lassú és öreg KP-st el tudjuk adni és jobbakat igazolni helyettük, ehhez kérők is kellenek, meg a játékosok is. Engem annyira nem is zavarna, ha maradnának, Raki, Vidal, SR remek cserék lesznek a 80. percre vagy sérülések esetére, akkor legalább bizonyítaniuk is kell majd újra, és 1-2 meccsre meg 15 percre még fel fogják szívni magukat. Emlékeztek, mikor egész ősszel a padot koptatta Rakitic, aztán volt 1-2 meccse mikor beállították és zseniálisabbnál zseniálisabb passzokat, gólpasszokat adott? Aztán kezdő lett és megint 0.

Ha beépíti stabil kezdőnek Fatit Griezman helyett, és Puigot bárki helyett a kp-ra, már léptünk egy szintet előre. Én a Griezman kérdést nagyon veszélyesnek tartom, ugyanis a 120M forint amit kidobtunk, még hagyján, a probléma az, hogy az ára miatt ragaszkodunk ahhoz, hogy minden meccsen kezdő legyen. Ha mindenképp számolni akarnak vele, akkor Suarezzel kéne váltogatniuk egymást, bár egyelőre hiába öreg a uruguayi, sajnos még mindig sokkal gólerősebb mint Griez. Viszont öreg, és válthatnának félidőket egymással, akkor Suarez is bátrabban futhatna a 45 percében, annyit még bír. Fatival ne váltsák egymást, Fati jobblábasként nyilvánvaló választás bal oldalon, meg gólerősségben is egy osztállyal Griezmann felett van.

Ezeket a nyilvánvaló dolgokat kb mindenki látta Barton és Setienen kívül a világon, remélem hogy Koeman is a "mindenki" csoportjába tartozik.

Egy nagyon merész húzás: Nekem amúgy a középpályán tetszene Griezman, ha már semmit nem lehet kezdeni vele elöl. Nem védekezik rosszul, elég keményen megy egész meccseken, és azért van labdaügyessége. Ő egy bátortalan játékos, nem való gólszerzésre. Tehermentesíteni lehetne a kp-n, ahol úgyis hiányzik egy ügyes középpályás, és ő szeret dolgozni.

Nekem az ideális kezdő a jelenlegi keretből igazolásokat nem figyelembe véve ez lenne:

TS ha felépült
Alba - Lenglet - Araujo - Semedo (Piqué még mindig képes fél évekre, ahol csodásan védekezik, ha épp ilyenje van, akkor nyilván ő kerülne belülre, forma döntsön a 3 belső közt, de Araujo élvezne elsőbbséget)
De Jong, VK-ként, Puig, Couthinho ha itt lesz, ha nem, akkor akár még egy fiatal jöhet, pl Monchu, ha bizonyít, marad, ha nem, akkor nem. Itt Griezman is lehetne.

Elöl Fati - Suarez - Messi, Dembelé Jokerként bárki helyett sérülés esetén/csereként.

Ahová mindenképp igazolnék ebbe a rendszerbe: Alba helyett balhátvéd, azért az az ember jó lenne még, csak nem minden játékpercet végignyomva, mert ilyen futómennyiséggel kimúlt egy jó ideje már. Kell oda egy komolyabb csere, mint Firpo.

Ha elmegy valamelyik jelenlegi középhátvéd, akkor oda valakit, ha nem, akkor nem kell, szerintem a KP nagyobb baj, mint a belső védők kérdése.

1 kreatív, félelmet nem ismerő középpályás jó lövőképességgel és látással.

Egy gyors kilencest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.08.19. 15:28:58

LG írta:
2020.08.19. 09:14:03
Barto megetetett benneteket, megint. De nemcsak benneteket, hanem a többi szurkolót, a pártolókat, játékosokat, mindenkit. Valamit tud a fickó, azt el kell ismerni, bár engem már rég nem tud megvezetni.
Egy kicsit nem képzelsz többet magadról? Felesleges lényeglátó szerepben tetszelegni. Annak se nagyon van értelme, hogy naponta 3-4 alkalommal szidod minden topicban az elnököt. Nem fogja elolvasni és önkritikát gyakorolni sem fog.
Leírtad párszor, oké ismerjük, támogatjuk.
Kicsit lazítsál már, esetleg foglald el magad mással otthon.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.19. 14:56:44

Koeman szabad kezet kap.
Barto megnevezte az érinthetetleneket.
Én érzek csak enyhe ellentmondást??

Majd megy Rakitic, Vidal, Umtititi, Setien és Abidal mellett, aztán minden igazi felelős nyugodtan hazamegy.
A játékosok sokszor kinyilatkoztak, játékkal sosem sikerült igazolniuk a szavukat.
Már csak egy módon tudnak felelősséget vállalni: mindegyik kinyilatkozza, hogyha az egyesület kéri, szerződést bontanak, és/vagy elfogadják a bércsökkentést, ha máshova eladhatóak.
És ezt Messistől kellene mindnek.
De ezt úgysem fogják.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.19. 14:34:06

Tartottam ettől a variációtól, hogy Koeman lesz az edző. Eddigi munkássága nem sok jóval kecsegtet, és abban sem vagyok biztos, hogy kezelni tudja majd az öltözőt. Ha valami csoda nem történik, jövő nyáron úgyis új edzőnk lesz, de ha már itt van, megkezdheti a romok eltakarítását.
Sok sikert hozzá
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.08.19. 13:46:36

Én reménykedem (mert szurkoló vagyok)! Én is remélem, hogy csak nagyon kemény feltételek mellett fogadta el az edzői posztot, mert a hollandok komoly esélyesek voltak az európai címre. Úgy érzem Koeman meg fogja hozni a megfelelő és szükséges döntéseket, de azt is érzem, hogy elég nagy lesz a felháborodás a játékosok részéről...
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.19. 13:31:06

Peter írta:
2020.08.19. 12:46:28
a többiek (Alba, Raki, Busi, Vidal, SR, Lenglet, Umtiti) forgalomból kivonása ezután gyerekjáték...
Lenglet alapember marad, szevasz. Ezt már elmondta Barto. :mrgreen:
més que un club
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2020.08.19. 13:10:49

Varatrix írta:
2020.08.19. 10:48:52

Szerintem szó sincs megvezetésről, bizakodás van. Bizakodunk abban, hogy Koeman felfogása el tud valamit indítani! Eredményeket nem várunk, annyit várunk, hogy tartja magát az elveihez, és elkezdi játszatni a fiatalokat, ezzel talán meg tud ágyazni a következő edzőnek. Reménykedünk abban, hogy segít nekünk abban, hogy ne kótyavetyéljük el Puig-et, Fatit, Tricao-t, és ha esetleg ebben a bohózatban kitartanának mellettünk, akkor az álom Xavinak, ne null kilóméterrel kelljen beépítenie Őket a csapatba.

Nem az a naiv, aki bízik abban, hogy ebből még származhat valami jó is, hanem az aki többet várt, és azért elégedetlen!

Sikeres edzőt várunk, miközben van belőle három a piacon? Ki fog idejönni? Klopp? Pep?
Koemannak nincsenek eredményei, de Xavit szó nélkül elfogadnánk?

Elképesztőek az elvárások, de legalább teljességgel ellentétesek is egymással! A fejekben, valami romantizált tévképzet lebeg, hogy ha idejön Font, vagy Laporta (preferenciától függ), akkor ki lesz nevezve Xavi, aki a 23 éves átlag életkorú La masía csapattal, a szivárványos ég alatt megnyeri a bajnokok ligáját, és ami a legfontosabb "10 évre" meg vannak oldva a problémáink!

Kínkeserves év elé nézünk, ahol egy feladata van a klubnak, hogy egy picit megkönnyítsék azt az átmentet, ami ránk vár. Aztán az új vezetőségnek alsó hangon 2-3 éves türelmi idő kell, hogy működő csapatépítés történjen. Klopp 15-ben érkezett Livepoolba, 2 év után kezdtek szállingózni az eredmények.

Lehet, hogy három évig semmit sem nyerünk....
Ritkán írok mostanába ide, de ezt teljesen adom. Szinte minden szavával egyetértek!
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.19. 12:46:28

Nem lelkesedek Koeman érkezésétől, de elég hamar kiderül majd, hogy merre akar/tud/képes menni....
Engem - szubjektív vélemény - olyan edző tudna meggyőzni, aki az elsők között vonná ki a forgalomból PIQUÉ-t.....a többiek (Alba, Raki, Busi, Vidal, SR, Lenglet, Umtiti) forgalomból kivonása ezután gyerekjáték....ha a többiekkel kezdi és a végére hagyja Piqué-t, azzal is megbékélnék.... =D>
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.19. 12:40:05

palesz77 írta:
2020.08.19. 12:30:26
Varatrix írta:
2020.08.19. 12:07:03
Elméletileg Koeman vezér áldozat listája az alábbi, és már némelyikük ügynökével tudatták is ezt:
Rakitic, Umtiti, Vidal, Suárez, Alba és Busquets (Piqué nincs köztük!)
Válaszként jönnek is a riportok, hogy se Alba, se SR, se Busi, se Suárez nem érzi úgy, hogy el kellene menniük. Nem lesz egyszerű év a következő, ha csak a fele marad a "nagykutyáknak," szerintem Január körül már olyan állapotok lesznek mint 2014-ben az Anoeta után, csak most nem lesz olyan szerencsés fordulat a végén. Vagy Koeman is 1,5 hónap után meghajol az öltözőnek, bár az eddig olvasottak alapján inkább ő olyannak tűnik mint aki inkább megbukik, de nem hajol meg. Remélem tényleg ez a helyzet vele.
Nagyon nagyon remélem hogy csak szigorú feltételekkel volt hajlandó elvállalni az edzői posztot, ha már a végső győzelemre is esélyes Holland válogatottat hagyta ott a Barcáért.

Jöhet ide bármilyen edző, bármilyen igazolás amíg a szent tehenek fix kezdők
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.19. 12:38:41

palesz77 írta:
2020.08.19. 12:30:26
Válaszként jönnek is a riportok, hogy se Alba, se SR, se Busi, se Suárez nem érzi úgy, hogy el kellene menniük.
Az első hármon nem lepődök meg, gerinctelenek ehhez, főleg Alva és Busi a pályán is láthatóan viselkednek. De Lajos meg lep, azt hittem benne lesz annyi hogy azt mondja visszalép.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.08.19. 12:30:26

Varatrix írta:
2020.08.19. 12:07:03
Elméletileg Koeman vezér áldozat listája az alábbi, és már némelyikük ügynökével tudatták is ezt:
Rakitic, Umtiti, Vidal, Suárez, Alba és Busquets (Piqué nincs köztük!)
Válaszként jönnek is a riportok, hogy se Alba, se SR, se Busi, se Suárez nem érzi úgy, hogy el kellene menniük. Nem lesz egyszerű év a következő, ha csak a fele marad a "nagykutyáknak," szerintem Január körül már olyan állapotok lesznek mint 2014-ben az Anoeta után, csak most nem lesz olyan szerencsés fordulat a végén. Vagy Koeman is 1,5 hónap után meghajol az öltözőnek, bár az eddig olvasottak alapján inkább ő olyannak tűnik mint aki inkább megbukik, de nem hajol meg. Remélem tényleg ez a helyzet vele.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.19. 12:07:03

Már bedobtam tegnap is, de most a Mundo, és a SPORT is írja, hogy Koeman kezébe helyezik, hogy milyen játékosokat akar szerződtetni, illetve eladni. Tehát a sportszakmai döntéseket 100%-ban megkaphatja, így Ramón Planes feladata az Ő segítése, és a pénzügyi managelés lesz.

Elméletileg Koeman vezér áldozat listája az alábbi, és már némelyikük ügynökével tudatták is ezt:
Rakitic, Umtiti, Vidal, Suárez, Alba és Busquets (Piqué nincs köztük!)

Koeman szeretné Van De Beek-et, és bíznak benne, hogy Suárez bevonható az üzletbe, de Suáreznek a döntésén is múlik, hogy szeretne e visszatérni.

Koeman másik legfontosabb feladata, hogy megtudja, mikor induljon a felkészülés, mert a Liszabonból visszatérő keret kipakolta a cuccait, és senki nem tud semmit, hogy mikor kell edzésbe állnia. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.19. 11:56:10

HIVATALOS!

2 évre alá, 2022.június 30-ig.

Este 6-kor lesz a bemutatása, arról nincs infó hogy sajtótájékoztató lesz e, lehet mint tegnap Barto esetében a Barca Tv-n keresztül interjú lesz vele.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2020.08.19. 11:53:52

Abban igazatok van, hogy a vezetőség lemondása ezek után elvárható, sőt kötelező lenne.
Reméljük ha nem teszik meg maguktól amit meg kell, akkor a soron következő választás eredménye erre majd reflektál.
Viszont nem értek egyet azokkal, akik szerint Koeman lepaktál bárkivel is ha ugyan tényleg elvállalja így. Nem az edző dolga az elnökséget leváltani, de az öltözőben rendet tenni annál inkább. Ez is ugyanúgy fontos, mint a fejétől bűzlő hal.
A magam részéről úgy érzem, hogy erre ő talán alkalmasabb lehet mint pl. Xavi és határozottan tetszettek az utóbbi megnyilvánulásai is. Persze elfogult vagyok, mert játékosként is az egyik kedvencem volt anno.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.19. 11:39:56

Nem az a naiv, aki bízik abban, hogy ebből még származhat valami jó is, hanem az aki többet várt, és azért elégedetlen!
Elmondtam már, hogy mit vártam: a már több éve minden fronton tartó hanyatlás ennyire durva végső durranása után (vagyis így, hogy lényegi változások úgy tűnik, nem lesznek, még süllyedhetünk még mélyebbre is) forradalmat vártam, amelynek az első áldozata Bartomeunak kellett volna, hogy legyen. Semmilyen olyan opciót nem tudok elfogadni, amiben ő irányítja tovább a klubot. Persze meg lehet magyarázni, miért lenne húzós ebben a helyzetben az elnökség bukása, de amikor forradalom van, ilyenen nem gondolkozik az ember, hanem takarítja a rendszer mocskát, és amikor ezzel végez, utána jöhet csak a hogyan tovább kérdés.

Barto én szememben egy teljesen bukott ember, a klub ellensége. De nem csak én gondolom így, a szurkolók kimondták az ítéletét. Milyen klublegenda az, aki egy ilyen utált, megvetett elnökkel lepaktál? Nálam már ezzel elvágta magát Koeman.

Palesz! Emlékszel Setién esetében már ütközött a véleményünk. Tőle sem vártatok sokat, de még azt is mélyen alul tudta múlni. Valahol Koeman ezek után megérdemelné, hogy ő is ilyen csúfosan bukjon el, persze nem fogok ezért szurkolni, hiszen ezzel a csapat ellen is szurkolnék, de ha mégis megtörténik, még annyira sem fogom sajnálni, mint Setiént.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.19. 11:34:33

Én szkeptikus vagyok vele kapcsolatban annak ellenére is, hogy imádtam a játékát anno. Tulajdonképpen az Ő '92-es gólja és az akkori csapat játéka fordított a Barca felé.
Az én véleményem az, hogy ha nem fogja mellőzni azokat a játékosokat, akiket mellőznie kell (nem írom már le a neveket, mert kb. mindenki tudja), mert bedarálják, vagy lepattan a játékosok egojáról, vagy nem tud velük rendszeres megfelelő kommunikációt kialakítani, akkor nagyon nagy gáz lesz. Azért írom a rendszeres kommunikációt, mert most aztán minden játékos nagyon őszintén gyón és aztán most bizonyára mindent is meg fognak ígérni az új edzőknek, csak ne felejtse el 1 hónap múlva. Ha Koeman nem tartja folyamatosan az ujját a pulzuson, akkor biztos az újabb bukás. Emellett minimum a csapat felének sportpszichológushoz kellene járnia. Már előre fogtam a fejem mikor az arckifejezésüket a bajor fejek mellé néztem. És itt jön a kérdés, hogy Ő a megfelelő motivátor, hogy kihúzza a csapatot a Marianna árokból? Elbír ilyen típusú játékosokkal? Vajon csókolgatni fogják az 1992-es BL döntőn hordott Adidasát? Magyarán tisztelni fogják? Én azt gondolom kevés az esély erre.

Nem gondolom azt, hogy ha lemondott volna a sunyiképű és bandája és Xavi jön akkor aztán kánaán lesz, de olyan mélyen gyökerező a probléma most a klubnál morálisan, hogy nem lehetnek fél megoldások. Valaminek el kell most kezdődnie, mert mire jövő nyár lesz, mind gazdaságilag, mind morálisan nagyon mélyen lesz a klub. Gazdaságilag amúgy biztos. Csak nehogy valenciai útra lépjünk....
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.19. 10:57:38

vidra írta:
2020.08.19. 02:30:03
Lehet, hogy egyetlen játékos eladása nélkül is nagy sikereket érhetne el a csapattal, ha megtanítaná a következőket:

1. Mikor szabad a 16-osunk előtt még egyet passzolni labdakihozatal célzattal és mikor van az a pont, amikor inkább kivágjuk a nézőtérre?
2. Hogyan döntsük el, hogy a szélen támadó ellenfél ellen belül védekezünk, vagy kívül, de ne másodpercenként váltogatva?
3. Mit játsszunk, ha az ellenfél magasra tolta a védekezését, de nem feltétlen mi dominálunk?
4. Hogyan mozogjunk üres területre, ha az ellenfél támadó sora és középpályája 2 négyzetméternyi területen helyezkedik el? Továbbá hogyan érjük el, hogy ne ezen a 2 négyzetméteren passzolgassunk kényszeresen, hanem inkább mondjuk üres területre futkosással éljük ki a "szépfoci" vágyainkat.

Szal ilyesmik.
Adom írtál! Mivel védő volt, a maga szerepkörében meg nem is olyan rossz, ezért úgy látom én is hogy ezért esett rá a kiválasztás. Talán ebben az esetben Bartó tanácsadói nem voltak fakezűek, hisz érzik, hogy elsődelegesen mit kell rendbetenni. Sajnos Pep, majd Puyol lelépése óta hadilábon álltunk a védekezésben. Ezeket a lyukakat soha nem sikerült eddig befoltozni. Folyamatos helyezkedési problémák, lassúság, pontatlanság, saját térfélen történő labdavesztések. Ha ezeket Koeman helyre teszi, akkor a jelenlegi keretben lévő középpályásokkal és csatárokkal(aki marad ugye) simán le lehetne hozni a szezont... (lásd a Madrid is a betonkemény védelmének közószönheti(meg a tiziknek ;) ) az idei bajnokságot.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.19. 10:48:52

LG írta:
2020.08.19. 09:14:03
Egy valamire már jó volt: Barto parasztvakítására. Mert már itt is egyre többen nem az ő disznóságaival vannak elfoglalva, hanem azzal, hogy talán nem is olyan tragikus a helyzet, és Koeman majd rendet tesz, mert ellentmondást nem tűrő karakter. :lol: Láthatjuk, hogy ez a tulajdonsága mennyit ért a többi klubjánál, mennyi sikert, kupát hozott neki. :lol: Barto megetetett benneteket, megint. De nemcsak benneteket, hanem a többi szurkolót, a pártolókat, játékosokat, mindenkit. Valamit tud a fickó, azt el kell ismerni, bár engem már rég nem tud megvezetni.

De azért szomorú, hogy annyira igénytelen klub lettünk, ahol a sok égés után jön történelmi kudarc, és elég egy középszerű edzőt idehozni tűzoltásnak. Szégyen. :evil:
Szerintem szó sincs megvezetésről, bizakodás van. Bizakodunk abban, hogy Koeman felfogása el tud valamit indítani! Eredményeket nem várunk, annyit várunk, hogy tartja magát az elveihez, és elkezdi játszatni a fiatalokat, ezzel talán meg tud ágyazni a következő edzőnek. Reménykedünk abban, hogy segít nekünk abban, hogy ne kótyavetyéljük el Puig-et, Fatit, Tricao-t, és ha esetleg ebben a bohózatban kitartanának mellettünk, akkor az álom Xavinak, ne null kilóméterrel kelljen beépítenie Őket a csapatba.

Nem az a naiv, aki bízik abban, hogy ebből még származhat valami jó is, hanem az aki többet várt, és azért elégedetlen!

Sikeres edzőt várunk, miközben van belőle három a piacon? Ki fog idejönni? Klopp? Pep?
Koemannak nincsenek eredményei, de Xavit szó nélkül elfogadnánk?

Elképesztőek az elvárások, de legalább teljességgel ellentétesek is egymással! A fejekben, valami romantizált tévképzet lebeg, hogy ha idejön Font, vagy Laporta (preferenciától függ), akkor ki lesz nevezve Xavi, aki a 23 éves átlag életkorú La masía csapattal, a szivárványos ég alatt megnyeri a bajnokok ligáját, és ami a legfontosabb "10 évre" meg vannak oldva a problémáink!

Kínkeserves év elé nézünk, ahol egy feladata van a klubnak, hogy egy picit megkönnyítsék azt az átmentet, ami ránk vár. Aztán az új vezetőségnek alsó hangon 2-3 éves türelmi idő kell, hogy működő csapatépítés történjen. Klopp 15-ben érkezett Livepoolba, 2 év után kezdtek szállingózni az eredmények.

Lehet, hogy három évig semmit sem nyerünk....
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.08.19. 10:19:26

LG írta:
2020.08.19. 09:14:03
Barto megetetett benneteket, megint. De nemcsak benneteket, hanem a többi szurkolót, a pártolókat, játékosokat, mindenkit. Valamit tud a fickó, azt el kell ismerni, bár engem már rég nem tud megvezetni.

De azért szomorú, hogy annyira igénytelen klub lettünk, ahol a sok égés után jön történelmi kudarc, és elég egy középszerű edzőt idehozni tűzoltásnak. Szégyen. :evil:
Most másik topicról beszélsz amit nem olvastam, vagy itt van megvezetve mindenki? Mert a hsz-ek 90%-a arról szól, hogy az egyetlen elvárás, hogy kicsit ki legyen takarítva a keret, ennél többen senki nem bízik jövőre. Kb senkinek nincsenek elvárásai a következő szezonnal kapcsolatban ezen kívül.

Tűzoltás edző dologra meg annyit, hogy várható volt, hogy nem jön top edző, lévén jövőre választások, és akkor fele annyi esély van maradni, mint normál esetben. Mellé a korona miatt híresen [auto_cenzúra] a költségvetés, nincs reális esély újraépíteni most. Nálunk meg jelenleg totális a [auto_cenzúra], szóval kb csoda kéne egy olyan szezonhoz, hogy maradjon az edző. Koeman is azért vállalta csak el szerintem, mert kb utolsó esélye volt, többi jelöltnél jó eséllyel szóba se kerülne.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.19. 09:59:08

LG írta:
2020.08.19. 09:14:03
Láthatjuk, hogy ez a tulajdonsága mennyit ért a többi klubjánál, mennyi sikert, kupát hozott neki. :lol: Barto megetetett benneteket, megint. De nemcsak benneteket, hanem a többi szurkolót, a pártolókat, játékosokat, mindenkit. Valamit tud a fickó, azt el kell ismerni, bár engem már rég nem tud megvezetni.
Az elsővel már vitatkoztunk eleget, a másodikat meg bárkire rá lehet húzni. Nem tanultátok meg legyőzni a parasztvakítást, hanem úgy döntöttetek, hogy bármire, ami történik, azt mondjátok: bullshit. El lehet utasítani mindent, de ez nem lesz okosabb hozzáállás a miénknél. Ettől függetlenül adom, hogy Bartonak takarodnia kellett volna.

Üdv itt, Ronald, mutasd meg nekik, hogy van vér ott, ahol vérnek kell lennie! :mrgreen:
més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.19. 09:14:03

Nem gondolom, hogy Koeman itt meg fogja váltani a világot. Nem azért mert jó, vagy nem jó edző, van e vagy nincs konkrét elképzelése vagy nincs, egyszerűen azért, mert egy olyan klubjóhoz érkezik amely mély vezetői válságban van.
Hasonlóan látom, szerintem is nagyon nehéz helyzetbe lenne még egy kiváló edző is, de Koeman messze van ettől a szinttől.

Egy valamire már jó volt: Barto parasztvakítására. Mert már itt is egyre többen nem az ő disznóságaival vannak elfoglalva, hanem azzal, hogy talán nem is olyan tragikus a helyzet, és Koeman majd rendet tesz, mert ellentmondást nem tűrő karakter. :lol: Láthatjuk, hogy ez a tulajdonsága mennyit ért a többi klubjánál, mennyi sikert, kupát hozott neki. :lol: Barto megetetett benneteket, megint. De nemcsak benneteket, hanem a többi szurkolót, a pártolókat, játékosokat, mindenkit. Valamit tud a fickó, azt el kell ismerni, bár engem már rég nem tud megvezetni.

De azért szomorú, hogy annyira igénytelen klub lettünk, ahol a sok égés után jön történelmi kudarc, és elég egy középszerű edzőt idehozni tűzoltásnak. Szégyen. :evil:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.19. 08:05:12

visca el barca írta:
2020.08.19. 07:50:51
Subinho írta:
2020.08.19. 07:48:09
Ellene szól a Valenciai időszaka
Meg az, hogy a csapatai nagy részétől idő előtt kirúgták. AZnál pl. fél évet se volt.
Viszont lehet hogy Barto-val jól megértik egymást. Lehet, hogy ő volt az ideális jelölt ebben a katasztrófális állapotban.Majd ketten vállvetve, egymással egyeztetve csinálnak valami langyos vizet, amiben lehet evickélni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.19. 07:50:51

Subinho írta:
2020.08.19. 07:48:09
Ellene szól a Valenciai időszaka
Meg az, hogy a csapatai nagy részétől idő előtt kirúgták. AZnál pl. fél évet se volt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése