Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.04.11. 00:18:35

Ronci szezon elején kijelentette hogy nem számol a gyerekkel és tartja is magát a szavához.
A tegnapi büdös nagy nulla produkcióhoz valszeg ő sem tudott volna érdembe hozzá tenni...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.04.10. 23:48:42

Érthetetlen számomra, hogy ez a srác még egy percet sem kapott a mai meccsen. Pedri a 23. percben sárgát kapott, én biztos voltam benne, hogy félidőben Pedi - Puig csere, mert egyrészt a kissrác túl van hajtva, iszonyat mennyiséget játszik, látszik rajta a fáradtság, meg ugye középen sárgával nem egy életbiztosítás kb 0 rutinnal egy Madrid ellen.

Erre semmi. Sokat elmond azért, hogy Moribát inkább berakja Koeman. Nem emlékszem ilyenre mióta én követem a csapatot (2005), hogy egy játékos ennyire hanyagolva lett volna. Talán Zlatan, miután Peppel összebalhéztak, de annak nem sportszakmai oka volt, hanem személyes.

Nem értem, mi folyik a sráccal.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.04.10. 23:15:58

Egész jó lenne a csapat, ha nem Koeman az edző, nincsen Griezmann és játszik Puig. Erre a meccsre is mára 60. percben küldeni kellett volna, Moribaval együtt.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.04.10. 23:10:38

Atax írta:
2021.04.10. 23:02:59
És egyetlen egy percet sem kapott =D>

Hát szó szerint ordított érte a játék :lol: Aki szereti és érti a Barca fociját annak ez hogy nem nyilvánvaló?
Bezzeg SR milyen sokat hozzátett a játékhoz ma is..
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.04.10. 23:09:49

Döbbenet a mellőzése, komolyan, mintha Koeman miután megmondta, hogy el kéne mennie kölcsönbe, de végül nem ment, utána csakazértse játszatja.

Miközben nagyon teátrálisan építi be a fiatalokat, Puigot látványosan mellőzi, pedig...
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.04.10. 23:02:59

És egyetlen egy percet sem kapott =D>

Hát szó szerint ordított érte a játék :lol: Aki szereti és érti a Barca fociját annak ez hogy nem nyilvánvaló?
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.10. 00:27:57

Megint beállt 5 percre, és Puig rajongóként még ennyi idő alatt is igazolva érzem a véleményem, hogy kihagyhatatlannak kéne lennie. Olyan döbbenetes módon pörgette fel az egész játékot, amit egy BF is megirigyelhetne a ManU-ban. Kizártnak gondoltam a csere után, hogy nem lövünk gólt. Ha Dembi kihagyta volna, akkor is megnyerjük a meccset, úgy pörgött onnantól kezdve mindenki... És megint az előzte meg, hogy kontrából ellentmondást nem tűrően átszáguldott a pályán, ott bizony nem volt totojázás. Nekem mindig ez jut róla eszembe, ahol ő a kávé és a mókus a Barca... :D

https://www.youtube.com/watch?v=_fnme6o36nk
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 14:34:49

bunga írta:
2021.03.19. 13:20:29
Nem hiszem, hogy Koeman önmaga ellensége lenne és bár olyan jó, mint ti látjátok, juszt sem játszatja. A "keményfejűségen" kívül más oka is lehet. Egy biztos: nem a fiatalsága miatt mellőzi.
Sok mindent mondott. Volt hogy azzal vádolta meg hogy ő a tégla. Konkrét indokot szerintem soha nem említett, csak ehhez hasonló ködösítéseket. Asszem még az volt hogy nem edz rendesen, ami nyilvánvalóan nem igaz.
Ugyan tényleg nem a fiatalsága a probléma, de az is nyilvánvaló hogy nem a játéka miatt nem játszhat, hiszen még öt tíz percek alatt is brillírozni tudott, ami még egy Messitől sem feltétlenül lenne elvárható.
Itt van valami nagyon komoly magánügyi ék kettejük között. Mást legalábbis nem tudok elképzelni, főleg úgy amilyen szenzációs formában lejátszotta a nyári szezont, szóval már gyakorlatilag bizonyított is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.19. 13:20:29

Nem hiszem, hogy Koeman önmaga ellensége lenne és bár olyan jó, mint ti látjátok, juszt sem játszatja. A "keményfejűségen" kívül más oka is lehet. Egy biztos: nem a fiatalsága miatt mellőzi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.10. 15:59:12

sansz írta:
2021.03.10. 14:48:04
Pontosan, én is erre emlékszem. Messi is sokat vitatkozott vele, ahogy amúgy a mostani perceiben is, amikor nem neki passzol.

Én nem vagyok Puig ellenes, sőt, de valószínűleg nagyon nehéz eset, megy a feje után. Amúgy Messi is ilyen. Csak Messi itt van száz éve és ikon, ilyen szempontból őt (és egy ikont se) könnyű kezelni. Szerintem Bence nagyon félreérted a Puig-Messi kapcsolatot. Messi látványosan jóban van a régi barátokkal és azokkal, akik azonnal passzolnak, ha kéri a labdát.
Ja, hogyne látnám. Pedrivel jó kapcsolatban van, mert akkor is Leonak passzol, amikor nem kéne. Én mondjuk ezt sokkal inkább az összeszokottság - ismerettség számlájára IS írom, mint Ti, de lehet, hogy nincs igazam. Szerintem Puig is jobban meglátná a ténylegesen jól beinduló Albát, Leot, ha többet játszana és összeszokna velük, és hát ő aztán tényleg képes oda is varázsolni eléjük a labdát, ha már megvan a kapcsolat, ritka bokája van. Meg fordítva is, szép lassan Leoék is észrevennék, mikor miért adta/nem adta a labdát. Én még csak nem is olyan önfejűnek látom őt elöl, egyszerűen csak mindig azt lesi, ki van legjobb helyen, és kivel lehetne legjobban előrejátszani, angolul "percentage play", és csak akkor fordul vissza vagy játssza valaki rosszabbhoz, ha tényleg nincs más lehetőség. És a focit ott elöl szerintem bizony így kell játszani.
Szerintem amúgy nyár végére már nem volt rossz a játékkapcsolata Leoval sem. Tény, hogy akármilyen rajongója vagyok, Leo nehéz eset ilyen téren, de szerintem pár meccs alatt elfogadná. Azt azért rohadtul élvezte, mikor a minap ott szélvészkedtek a kényszerítővel, és ha 1-2 ilyet tán befejezi góllal, már más lenne a hozzáállása.
sansz írta:
2021.03.10. 14:48:04
Amikor nem ugyanazt a sablonos játékot tolja valaki, akkor egyből jönnek a szúrós nézések és beszólások és bocsánatot kér mindenki egy-egy lövésért. Ez abszolút nem Puig-kompatibilis stílus. De ez olyan mly Barca betegség, hogy pl mikor Trincao végre elkezdett focizni és veszélyesen játszani, még a szurkolók egy része is hurrogott, hogy miért nem passzol ez az önző..... Szemben van a kapuval, de miért nem passzolta mögé/mellé két védőn keresztűl..
Emlékszem az esetre, nevetséges volt, ahogy nekiestek itt is sokan. Ne már, tökéletes ziccer volt, 100/100-ból rá kellett lőni, és 90-szer be is ment volna. De látom miről beszélsz, és sajnos ez teljesen igaz.
sansz írta:
2021.03.10. 14:48:04
És Pedribe valóban elférne egy kicsi Puig vagányságából, de azért az erényeit nem kéne elfelejteni. Van, hogy 13 kmeket futkos, rettentő pontosan passzol, döntő többséggel az ellenfél térfelén és nem alibiből. Nagyon sok támadás indul az ő meglátásából és nagyon sok labdát is szerez. Szerencsére Xavit sem zavarták el mondjuk egy Neymar miatt, mert kb ez a különbség a két játékos közt.

Ezen a ponton továbbra sem értünk egyet, de ez így is van rendjén. :) Sztem a 13 km-jei pont ugyanazok, mint Busié, végigkocogja a meccset, néha meg is pörgeti magát, de olyan semmi az egész, nekem mindig alibi érzésem van, be akar olvadni, nem akar hibázni, mert az edző ezt a fajta játékost szereti amúgy is. Busival semmi bajom a posztján, de nekem egy elég belőle, pláne 3 belsővédőnél...
A Xavi-Ney párhuzamot is értem, noha szerintem Puig amúgy nagyon alázatos csapatjátékos is, és jó, ha félúton van a két játékos között.
sansz írta:
2021.03.10. 14:48:04
Puig szeszélyessége nem egyszer volt hátul életveszélyes. És nem arról beszélek, hogy bűn tévedni, rosszul labdába érni, hanem, hogy ezek nála általában a hebrencsségéből fakadtak. Messi pozíciójába (távol a saját kapunktól :) ) jobb volna neki és mindenki másként rakná össze a csapatot, szerintem az lenne a legjobb, ha Puig kezdene, kifárasztaná a védelmet, majd 30-40 percre jönne Messi és megadná a kegyelemdöfést, de maxon pörögve.
Mindazonáltal Koemannal egyetértve vagy sem, az lett volna mindenkinek a legjobb, ha kölcsönbe megy egy középcsapatba egy olyan edzővel, aki bevállalja a zabolátlanságát. És ha ott kitűnt volna stabilan, akkor lehetne jobban mutogatni rá, hogy érdemes volna beépíteni, pláne, ha nem lesz Messi és ezért szükség lesz a kreatív, váratlant húzó játékosokra.
De az edzők többsége nem szereti a zabolátlanságot a fiatal játékosoktól, főleg, ha csapatot akarnak építeni. Neymar, (brazil) Ronaldo, Ronaldinho és sokan mások erről mesélhetnének igazán. Amikor befutnak valahol, akkormár ők a királyok, de addig sok edző nyűgnek tekinti őket és amúgy nem is mindig alaptalanul, ha ez nem is szimpatikus és van amikor ez hatalmas hiba.
1-1 alkalommal többet fog hibázni valóban, de közben sokkal több veszélyt teremt. Szerintem bőven kifizetődő, és szerintem minden edzői filozófia mellett is kezdenie kéne egy PSG ellen all-in meccsen,, ahol a 19-re kell lapot húzni. 4 gól ugye minimum kell, és nélküle szerintem ez esélytelen. Egy gólt meg amúgy is kaphatunk.
Én nem látom benne ezt a szélsőséges nyűgjátékost, mint Neyben, stb. Sztem abszolút a csapatot pörgeti fel, semmi öncélú dolga nincs, minden mozdulata a legjobb százalékú támadásépítés céljából történik. Ettől még értem amit mondasz, de szerintem nincs velük egy polcon zabolátlanságban, inkább csak energiában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.10. 14:48:04

hajnesz írta:
2021.03.10. 11:28:56
bence0330 írta:
2021.03.10. 09:02:35
Puiggal kb nem játszott együtt még Messi idén. Pár percet igen, akkor olyan kényszerítőket nyomtak le akár 1 méteren belül, amit Neymarral sem tudott volna. Közben Messi persze egy nagyon introvertált játékos, és mint ilyen fontos neki nagyon az összeszokottság és a bizalom, és Puiggal erre nyilván esélye sem volt. Mindazonáltal az összjátékuk elöl totál meddő, akármennyit is keresi Pedrit - ami amúgy igaz, tényleg elég sokat.
Albát is ugye mennyit keresi, egyszerűen mert régóta összeszoktak, és barátok lettek. Szerintem 1-2 hónap együtt stabilan, és Puig lenne az egyik záloga a maradásának, mert a jelenlegi 3 támadószerepkörből, amit elvállal, lenne, aki átvállalja a hátsó felvevő/kreatív pozíciót, és nem neki kellene felvennie, gólpasszt adnia és magának befejeznie is. 34 évesen ez rettenetesen sokat számítana, Messi a világ legjobbja még mindig, de már nem 3 pozícióban egyszerre. Több gólt tudna rúgni az tuti. Puig ráadásul magára von 2-3 védőt is, és általában le is fordul 1-2-ről, több helyet is adva a zseninknek megadni a végső döfést.
Tisztán emlékszem, hogy tavaly Setien alatt többször nem tetszett Albának, mikor nem oda adta a labdát, ahova a többiek várták, hanem próbált váratlant húzni, és átfordítani a másik oldalra. Persze ez nem ok arra, hogy ne játsszon, csak így megjegyeztem. Bőven több lehetőséget is kaphatna, még ha nem is kellene, hogy kezdő legyen jelenleg.
Pontosan, én is erre emlékszem. Messi is sokat vitatkozott vele, ahogy amúgy a mostani perceiben is, amikor nem neki passzol.

Én nem vagyok Puig ellenes, sőt, de valószínűleg nagyon nehéz eset, megy a feje után. Amúgy Messi is ilyen. Csak Messi itt van száz éve és ikon, ilyen szempontból őt (és egy ikont se) könnyű kezelni. Szerintem Bence nagyon félreérted a Puig-Messi kapcsolatot. Messi látványosan jóban van a régi barátokkal és azokkal, akik azonnal passzolnak, ha kéri a labdát.
Amikor nem ugyanazt a sablonos játékot tolja valaki, akkor egyből jönnek a szúrós nézések és beszólások és bocsánatot kér mindenki egy-egy lövésért. Ez abszolút nem Puig-kompatibilis stílus. De ez olyan mly Barca betegség, hogy pl mikor Trincao végre elkezdett focizni és veszélyesen játszani, még a szurkolók egy része is hurrogott, hogy miért nem passzol ez az önző..... Szemben van a kapuval, de miért nem passzolta mögé/mellé két védőn keresztűl..

És Pedribe valóban elférne egy kicsi Puig vagányságából, de azért az erényeit nem kéne elfelejteni. Van, hogy 13 kmeket futkos, rettentő pontosan passzol, döntő többséggel az ellenfél térfelén és nem alibiből. Nagyon sok támadás indul az ő meglátásából és nagyon sok labdát is szerez. Szerencsére Xavit sem zavarták el mondjuk egy Neymar miatt, mert kb ez a különbség a két játékos közt.

Puig szeszélyessége nem egyszer volt hátul életveszélyes. És nem arról beszélek, hogy bűn tévedni, rosszul labdába érni, hanem, hogy ezek nála általában a hebrencsségéből fakadtak. Messi pozíciójába (távol a saját kapunktól :) ) jobb volna neki és mindenki másként rakná össze a csapatot, szerintem az lenne a legjobb, ha Puig kezdene, kifárasztaná a védelmet, majd 30-40 percre jönne Messi és megadná a kegyelemdöfést, de maxon pörögve.
Mindazonáltal Koemannal egyetértve vagy sem, az lett volna mindenkinek a legjobb, ha kölcsönbe megy egy középcsapatba egy olyan edzővel, aki bevállalja a zabolátlanságát. És ha ott kitűnt volna stabilan, akkor lehetne jobban mutogatni rá, hogy érdemes volna beépíteni, pláne, ha nem lesz Messi és ezért szükség lesz a kreatív, váratlant húzó játékosokra.
De az edzők többsége nem szereti a zabolátlanságot a fiatal játékosoktól, főleg, ha csapatot akarnak építeni. Neymar, (brazil) Ronaldo, Ronaldinho és sokan mások erről mesélhetnének igazán. Amikor befutnak valahol, akkormár ők a királyok, de addig sok edző nyűgnek tekinti őket és amúgy nem is mindig alaptalanul, ha ez nem is szimpatikus és van amikor ez hatalmas hiba.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.10. 11:33:44

Mindenki annyit lát bele a kedvencébe, amennyi a fantáziájából kitelik. Ezt segíti, ha a kedvenc nem kap rendszeres játéklehetőséget. Márpedig Puig nem fog kapni, amíg Koeman az edző. Én se tudom bizonyítani, hogy Cucurella beférne a mostani csapatba, ha nem klasszikus szélsőhátvédet akarnak vele játszatni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.10. 11:28:56

bence0330 írta:
2021.03.10. 09:02:35
Puiggal kb nem játszott együtt még Messi idén. Pár percet igen, akkor olyan kényszerítőket nyomtak le akár 1 méteren belül, amit Neymarral sem tudott volna. Közben Messi persze egy nagyon introvertált játékos, és mint ilyen fontos neki nagyon az összeszokottság és a bizalom, és Puiggal erre nyilván esélye sem volt. Mindazonáltal az összjátékuk elöl totál meddő, akármennyit is keresi Pedrit - ami amúgy igaz, tényleg elég sokat.
Albát is ugye mennyit keresi, egyszerűen mert régóta összeszoktak, és barátok lettek. Szerintem 1-2 hónap együtt stabilan, és Puig lenne az egyik záloga a maradásának, mert a jelenlegi 3 támadószerepkörből, amit elvállal, lenne, aki átvállalja a hátsó felvevő/kreatív pozíciót, és nem neki kellene felvennie, gólpasszt adnia és magának befejeznie is. 34 évesen ez rettenetesen sokat számítana, Messi a világ legjobbja még mindig, de már nem 3 pozícióban egyszerre. Több gólt tudna rúgni az tuti. Puig ráadásul magára von 2-3 védőt is, és általában le is fordul 1-2-ről, több helyet is adva a zseninknek megadni a végső döfést.
Tisztán emlékszem, hogy tavaly Setien alatt többször nem tetszett Albának, mikor nem oda adta a labdát, ahova a többiek várták, hanem próbált váratlant húzni, és átfordítani a másik oldalra. Persze ez nem ok arra, hogy ne játsszon, csak így megjegyeztem. Bőven több lehetőséget is kaphatna, még ha nem is kellene, hogy kezdő legyen jelenleg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.10. 09:02:35

hajnesz írta:
2021.03.10. 08:34:25
bence0330 írta:
2021.03.10. 00:41:41

Mindenki máshogy lát egy meccset vagy akár egy játékost is. Én leírom, hogy látom én, és természetesen mindenkinek joga van máshogy látni, és vitázni, főleg, ha érvekkel is alátámasztja. Szóval én úgy látom, hogy nem csak nem kreatív, hanem, egy óriási, tátongó feketelyuk a középpályán ELŐREJÁTÉKBAN. Már háromnegyed szezont végigtolt megállás nélkül, gólokról és gólpasszokról szó sincs, cselezőkészsége 0, sebessége 0, ritmusválásai 0, váratlan húzásai 0, bátorsága 0. 0-k alatt nyilván enyhe költői túlzást értek, Barca-szinten 2/10 mondjuk.
Messi látszólag mégis inkább vele szeret együtt játszani, ha mondhatok ilyet (nekem úgy tűnik a meccsekből). Ha megnézitek, rengeteget keresi a labdával.
Puiggal kb nem játszott együtt még Messi idén. Pár percet igen, akkor olyan kényszerítőket nyomtak le akár 1 méteren belül, amit Neymarral sem tudott volna. Közben Messi persze egy nagyon introvertált játékos, és mint ilyen fontos neki nagyon az összeszokottság és a bizalom, és Puiggal erre nyilván esélye sem volt. Mindazonáltal az összjátékuk elöl totál meddő, akármennyit is keresi Pedrit - ami amúgy igaz, tényleg elég sokat.
Albát is ugye mennyit keresi, egyszerűen mert régóta összeszoktak, és barátok lettek. Szerintem 1-2 hónap együtt stabilan, és Puig lenne az egyik záloga a maradásának, mert a jelenlegi 3 támadószerepkörből, amit elvállal, lenne, aki átvállalja a hátsó felvevő/kreatív pozíciót, és nem neki kellene felvennie, gólpasszt adnia és magának befejeznie is. 34 évesen ez rettenetesen sokat számítana, Messi a világ legjobbja még mindig, de már nem 3 pozícióban egyszerre. Több gólt tudna rúgni az tuti. Puig ráadásul magára von 2-3 védőt is, és általában le is fordul 1-2-ről, több helyet is adva a zseninknek megadni a végső döfést.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.10. 08:34:25

bence0330 írta:
2021.03.10. 00:41:41

Mindenki máshogy lát egy meccset vagy akár egy játékost is. Én leírom, hogy látom én, és természetesen mindenkinek joga van máshogy látni, és vitázni, főleg, ha érvekkel is alátámasztja. Szóval én úgy látom, hogy nem csak nem kreatív, hanem, egy óriási, tátongó feketelyuk a középpályán ELŐREJÁTÉKBAN. Már háromnegyed szezont végigtolt megállás nélkül, gólokról és gólpasszokról szó sincs, cselezőkészsége 0, sebessége 0, ritmusválásai 0, váratlan húzásai 0, bátorsága 0. 0-k alatt nyilván enyhe költői túlzást értek, Barca-szinten 2/10 mondjuk.
Messi látszólag mégis inkább vele szeret együtt játszani, ha mondhatok ilyet (nekem úgy tűnik a meccsekből). Ha megnézitek, rengeteget keresi a labdával.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.10. 07:03:42

Olcha írta:
2021.03.10. 05:06:30

Sok ponton egyetértek, viszont a Pedri jelenlegi játékához hozzátartozik, hogy szét van hajtva. Sokkal kreatívabb lenne, ha nem lenne ennyire kimerült..

De a lényeg: Puignak már rég stabil kezdőnek kéne lennie.. az a pali tényleg egy hatalmas energiabomba és iszonyat jól mozog, passzol.
Valószínűleg még jobb lenne, ha nem 5 perceket kapna, hogy bizonyítson.
Tökéletesen egyetértek. Még hozzátartozik az is, hogy amikor nagy ritkán van 1-1 jó meccse - ami még mindig nem egy atommagas színvonal, csak legalább nem lóg ki lefelé bárkivel szemben a posztján, és van pár jó előrepassza - az rendszerint 20-25 percig megy, utána észre sem fogod venni, hogy ott van a pályán. Hogy kreatívabb lenne-e, azt nem tudom, én úgy látom, hogy a jó megmozdulásai mind inkább mélységi indítás, amit akkor tud megoldani, ha a társ jól mozog be, és ő viszonylag jól tudja ilyenkor bejátszani neki. Tehát a mások által diktált játékhoz ilyen jobb meccsein tud asszisztálni, mert látni lát. De ebben is tényleg jobb lenne, ha inkább 1-2 meccsenként játszana félórát csereként. Eleve jobb lenne vele eredményt őrizni a kvalitásai miatt, kontra Puig akivel megszerezni kéne, és nem 0-3-nál vagy 1-1-nél a 87. percben, amikor be szokták cserélni, mert ez pont nem működik így. Nekem ahogy leírtam, Pedri tipikus Busquets kopi, és mint ilyen, 1-0-nál a 65. percben berakva jelenthetne pluszt a csapat játékában még kicsit elöl is, mert feltörni az ellenfelet ő sosem fogja, de stabilabbá is teszi a kp-t tán kicsivel, és megnyílt területek ellen pont kijönnének a felpasszai kicsit. Abban sem iszonyat profi, de abban profi lehet 1-2 év múlva. A sebessége, ereje nemigen fog nőni, és a visszahúzódó srácból sem lesz soha energiabomba, de ebben pl. fejlődhet, és még akár hátra is jobb lehet.

Puig meg nyilván, minden nem 5 perces meccse álom volt, de még 5 percesből is akadt olyan, pl. gólja, mikor az egész csapat úgy ünnepelte, amit még nemigen láttam (https://www.youtube.com/watch?v=wjFgzQpiDkU), mindenki tudja, ki is ő, és mit tud. Ja, meg mikor habozás nélkül bevállalta a Szoci ellen az utolsó büntetőt és bevágta, pár perc játékkal fél év alatt ez nem semmi önbizalomra is vall, ami kb egyik játékosunkban sincs meg. Gondoljunk bele, az edző utálja, amúgy sem kap lehetőséget, tehát ha belövi, hosszútávon kb semmi pozitívat nem hoz, de ha kihagyja, lehet, hogy nem játszhat már többet idén. És mégis szemrebbenés nélkül bevállalta. Pont ez a mentalitás hiányzik nálunk, pláne nagy meccseken. Szerintem konkrétan bárki kihagyta volna, Messi nem volt Dembi és Pjanic meg már belőtték, akik potensek ott. Mindig amikor hosszabb időre beszállt, olyan érzése volt az embernek, mintha a régi nagy Barcát látná, és a többiek is mindig megtáltosodtak. Volt pár olyan 1 m-en belüli kényszerítője Leoval, amiről a többiek, de talán a világon mindenki csak álmodna, mert egyszerűen nem hiszi el az ember, hogy ilyen gyorsan meg mehet csinálni. Azt sem hiszem, hogy ne tudna védekezni, mert megy, mint a golyó, és agresszív. De ha kevésbé is tudna, mint Pedri, és inkább csak zavarni tudna, akkor is könyörgöm, tkp, a többi 6-7 ember oldja meg mögötte.
Én csak azért nem tudok még teljes ellenszenvvel nézni Koemanra, mert nem sikerült neki elküldenie a csávót. CT is látta, hogy ezt nem húzhatja meg téli átigazolási szezonban, de még Barto is nyáron...
Alena elküldését mondjuk sajna meghúzta, pedig hát ő és pl. Pjanic nem is egy polcon van szerintem.

Végezetül: mivel Pedri kvalitásai hátrébb helyeznék őt eleve, nem is feltétlenül kellene választani közülük... De Jong-Busi-Puig és hátra stabilan rotálni Busit és neadj'Isten DJ-ot, aki sosem kap pihit, kicsit már látszik is ez rajta. Simán pályán lehetnének mindketten. Moribát most kihagytam a képletből mondjuk, ő Puig cseréje lehetne.
Sajna a fenti linknél pl kiderült, hogy Koeman tényleg konkrétan utálja valamiért, még mosolyogni sem tudott, és így a távozásáig mindez álom maradhat. Nem tudom, Laporta adhat-e neki valami erőteljes kérést, irányelvet vele kapcsolatban...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.03.10. 05:06:30

bence0330 írta:
2021.03.10. 00:41:41
Moriba 106 perc 1 gól 2 gólpassz
Pedri 1673 perc 2 gól 2 gólpassz (majdnem pontosan 16-szor annyi perc, mint Moribáé)

Vissza a topikhoz: Puig játéka sokkal inkább az egész csapatra gyakorolt döbbenetes hatásával segíti a csapatot, mindenkit kétszeres sebességre kényszerít passzjátékban, mikor beáll (Utolsó két meccse: Granada elleni csodafordításnál a 75. perc körül állt be, és emlékszik gondolom mindenki, hogy milyen tempóban mentünk utána, még ha a győzelem szerencse is volt. Alaves ellen végig játszott, és aligha lehet vitás, hogy az év legjobban pörgő Barcáját láttuk, ami még csak nem is a Pep-érát idézte sebességben, mint inkább a 2006-ost...). De még pár percek alatt görcsölve is lőtt gólt és kiosztott sok kulcspasszt, mai ilyen körülmények közt nagyon nem volt evidens.
Meg kb ugyanaz a két játékos csapatra gyakorolt hangulata, mint egy Barto vs Laporta/vagy bárki értelme elnöké. Félős szürkeség vs vigyorgó agresszív energiabomba.
Sok ponton egyetértek, viszont a Pedri jelenlegi játékához hozzátartozik, hogy szét van hajtva. Sokkal kreatívabb lenne, ha nem lenne ennyire kimerült..

De a lényeg: Puignak már rég stabil kezdőnek kéne lennie.. az a pali tényleg egy hatalmas energiabomba és iszonyat jól mozog, passzol.
Valószínűleg még jobb lenne, ha nem 5 perceket kapna, hogy bizonyítson.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.10. 00:41:41

MichaaBee írta:
2021.03.09. 23:30:08
bence0330 írta:
2021.03.09. 09:27:18
Meg ha visszajönnek a nézők, Messin kívül kit nézzenek? Az egy helyben tötymörgő Pedrit, Griezmannt? Szép dolog, hogy mindketten tudogatnak szerelni, de könyörgöm, ez a Barcelona.
Azért kicsit meredek azt mondani, hogy Pedri nem kreatív és csak szerelgetni tud.
Mindenki máshogy lát egy meccset vagy akár egy játékost is. Én leírom, hogy látom én, és természetesen mindenkinek joga van máshogy látni, és vitázni, főleg, ha érvekkel is alátámasztja. Szóval én úgy látom, hogy nem csak nem kreatív, hanem, egy óriási, tátongó feketelyuk a középpályán ELŐREJÁTÉKBAN. Már háromnegyed szezont végigtolt megállás nélkül, gólokról és gólpasszokról szó sincs, cselezőkészsége 0, sebessége 0, ritmusválásai 0, váratlan húzásai 0, bátorsága 0. 0-k alatt nyilván enyhe költői túlzást értek, Barca-szinten 2/10 mondjuk. A védők le se kakilják, ha nála van a labda, senki nem lép ki rá, mert a legjobb esetben meg előre 3-4 métert, ha elég üres területe van, aztán megfordul. Nem vesz el embert. Messinek hátra kell lépkedni a helyére, mert sosem indít támadást. Pedig ő van legelöl a kp, a fent leírtak lennének a főbb feladatai, nem az, hogy realtíve, a termetéhez képest jól szereljen.
Előrefelé egy dolgot tud - meccsenként 1-2 alkalommal - jó mélységi indítást. Nem perfekt benne, de 18 éves, és ebből lehet még bármi.
Hátra nem feltétlen rossz, de oda 3-5-2-ben vagyunk 7-en rajta kívül. Engem minden meccsen elkap az ideg, mikor ő játszik támadóközéppályásként egy Barcelonában, ahol hagyományosan kreatív játékosok díszítették azt a részleget.
Megint más lenne a véleményem, ha mondjuk 3 kp-s esetén lenne elöl valaki kreatív - Puig adja magát, de felőlem lehet bárki - és mögötte lenne Pedri. Minden, amit leírtam, a tkp szerepkörre vonatkozik, szerintem a Barcelona szégyene, hogy ő ott játszhat, és pláne, hogy stabilan. Egyszerűen (szinte) sosem tesz semmi konstruktívat hozzá a meccshez előrejátékban, másoknak kell kipótolnia. A főbb kvalitásai a biztos labdatartás, jó szerelés, érett, stabil labdakezelés. Teljesen egyértelműen egy sorral hátrébb való. Még az az egy támadókvalitása is jobban kijön hátulról, ami van. Szerintem ő kb 100%-ban az új Busi, lassú de ügyesen helyezkedik, nem erős, de jól szerel, és egy dolgot tud előre, és az az 1-1 jó felpassz. Ez totálisan megegyezik Busival.
Ja, és a sráccal semmi bajom! Szimpi, dolgozik, alázatos. De nem itt, nem most, nem így. Most kb egy Granadában, vkp/4-4-2-ben belső kp helyen lehetne többször kezdő. De ott sem ilyen túltolva, mikor mindenki többet bizonyít nála a pályán helyette beállva félórák alatt is.
Aki idegesít, az Barto, aki megvette - mint kiderült, nem is olcsón - és Koeman, aki így, ilyen módon, ilyen poszton, ilyen elvetemülten játszatja, és maga a Barca állapota, ahogy egy ilyen szürke, bátortalan játékost kell néznem minden egyes meccsen totál depresszióba ringatni a kp-t, és hogy mindez megtörténhet itt, egy ilyen nívójú csapatban.
Idegesít továbbá a magas vételára úgy, hogy ezt a teljesítményt szerintem bármelyik B-s játékosunk ingyen simán le tudná hozni. Idegesít, hogy nem onnan szerzünk ingyen jó játékost, akit ezért neveltünk, hanem veszünk egyet. Idegesít, hogy elküldünk helyette egy szintekkel jobb Alenát. A játszatása kb önmagában szétbarmolja a B-vel való kapcsolatunkat, hisz Alena és Puig játszana helyette - egyrészt jobban, de még ha csak ugyanúgy, akkor is mi szükség volt rá?

És ismétlem, egy sorral hátrébb, lassan, észszerűen beépítve még itt sem lenne akkora bajom vele. Kaphatna 1-1
BL-csoportmeccset, 1-1 bajnokit, meg 1-1 kupameccset, és akkor kb szintnél vagyunk. Illetve szerintem akkor sem, de akkor észszerűen kezelnénk egy fiatalt, aki majd egyszer még akár jó is lehet valahol.

Értem, hogy alázatos, meg minden, de köszönöm, én nem azért ülök le meccset nézni, hogy valaki alázatosan, óvatosan tötymörögjön végig egy egész meccset, de azt legalább nagy elánnal... Ennyi erővel Busit is berakhatjuk oda, tényleg pont ugyanolyan a két játékos, mindkettő lassú kocogásban lenyom 12 km-t észrevétlenül. Kösz, nem, elég egy ilyen játékos a pályára, és ő is játsszon csak hátul. Látványos megmozdulásokat akarok ott látni, agresszív passzokat, löbböléseket, lövéseket, cselt, Messiről elvonni pár embert az egyéni képességei miatt stb = Puig, hogy visszakanyarodjak a topikhoz. :D Moribát is elfogadom, 2 meccsen letett annyi tényleges támadómegmozdulást az asztalra, mint Pedri egész szezonban összesen. Gólpasszban és gólban is majdnem egész konkrétan utolérte, ami azért ijesztő stat Pedrire nézve.
Számokban:

Moriba 106 perc 1 gól 2 gólpassz
Pedri 1673 perc 2 gól 2 gólpassz (majdnem pontosan 16-szor annyi perc, mint Moribáé)

Nem hinném, hogy van mit hozzáfűzni, a számok makacs dolgok. Ráadásul még nem is egy komplett Couval hasonlítom össze, mert fiatalok beépítése meg minden, amivel takarózni szoktunk, hanem egy korabelivel. Ég és föld a két játékos tudásban. És jé, egy B-s, ingyen... Moriba ugyan kicsit szerencsés is volt tán, nem is az ő kiugró statja a lényeg, hanem Pedrinek az egészen gyötrelmes számai, amihez tkp poszton nehéz mit hozzáfűzni. Ez egy belső védő statja, nem egy egész évet stabilan tkp-sként végigtoló játékosé.
De még a számokat is megbocsáthatnánk, ha valami zseniként szervezne, és ha bármi konstruktívat hozzátenne amúgy, de nem tesz.

Vissza a topikhoz: Puig játéka sokkal inkább az egész csapatra gyakorolt döbbenetes hatásával segíti a csapatot, mindenkit kétszeres sebességre kényszerít passzjátékban, mikor beáll (Utolsó két meccse: Granada elleni csodafordításnál a 75. perc körül állt be, és emlékszik gondolom mindenki, hogy milyen tempóban mentünk utána, még ha a győzelem szerencse is volt. Alaves ellen végig játszott, és aligha lehet vitás, hogy az év legjobban pörgő Barcáját láttuk, ami még csak nem is a Pep-érát idézte sebességben, mint inkább a 2006-ost...). De még pár percek alatt görcsölve is lőtt gólt és kiosztott sok kulcspasszt, mai ilyen körülmények közt nagyon nem volt evidens.
Meg kb ugyanaz a két játékos csapatra gyakorolt hangulata, mint egy Barto vs Laporta/vagy bárki értelme elnöké. Félős szürkeség vs vigyorgó agresszív energiabomba. Lásd megint példának az utolsó két meccsét pár sorral feljebb kifejtve.
Ha ilyen szürkeséget akarnék látni, amot ő képvisel, átvedlenék mondjuk Crotone-drukkerré.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.03.09. 23:30:08

bence0330 írta:
2021.03.09. 09:27:18
Meg ha visszajönnek a nézők, Messin kívül kit nézzenek? Az egy helyben tötymörgő Pedrit, Griezmannt? Szép dolog, hogy mindketten tudogatnak szerelni, de könyörgöm, ez a Barcelona.
Azért kicsit meredek azt mondani, hogy Pedri nem kreatív és csak szerelgetni tud.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.09. 09:27:18

Sinya22 írta:
2021.03.08. 19:40:41
bunga írta:
2021.03.08. 17:14:06
Nagyon úgy néz ki, hogy jobban járt volna, ha a szezon előtt elment volna kölcsönbe. Most már nem csak az öregekkel kell rivalizálnia, hanem új versenytárs Ilaix is.
Ha elmegy az mivel jobb?Melyik kölcsönadott játékosunk jött ki jól belőle?

Szerintem nem ment kárba a karrierje,hogy maradt. Koeman nem számol vele alap emberként,egyáltalán nem biztos,hogy ez így lesz a jövő szezonban is,meg az se biztos,hogy a holland itt lesz.
Nagyon remélem, hogy vagy Koeman kezdni majd el feladni a makacsságát, vagy a következő edző korrekten a tudása szerint alapemberként számol vele. Puig szerintem a Cityben is többször lenne kezdő, mint nem.
Számomra roppant irritáló, hogy 3 előrejátékban, kreativitásban totál 0 középpályással toljuk. (De Jong még akivel lehet számolni támadásban, de vele is inkább a második hullámban érkezést lehet társítani.). Többek közt emiatt kell Leonak hátrajönnie ennyiszer. Nagyon-nagyon kellene egy kreatív kp. Moriba javulás, de Puig azért magasabb szintet képvisel.
Szegény csávó alig kap pár percet, sokmeccsenként, ahol még gondolom görcsöl is, és mégis eddig ahányszor 1-2 percnél többet kapott, mindig alaposan bizonyított. Főleg azzal, hogy kétszeresére emelte a játék tempóját, mert ő olyan tempóban passzol és fordul, ami mellett nem lehet másnak sem öregurasan megélnie. (Utolsó két meccse: Granada elleni csodafordításnál a 75. perc körül állt be, és emlékszik gondolom mindenki, hogy milyen tempóban mentünk utána, még ha a győzelem szerencse is volt. Alaves ellen végig játszott, és aligha lehet vitás, hogy az év legjobban pörgő Barcáját láttuk, ami kb egy 2006-os tempóra emlékeztetett.) És még gólt is lőtt ilyen kevés idő alatt, kapufája és kapufa mellett 1-2 centivel elsüvítő bombái is voltak, amik pont akkor mehetnének be, ha nem kéne görcsölnie, hogy 10 meccsre jegelik, ha nem megy be.
Meg ha visszajönnek a nézők, Messin kívül kit nézzenek? Az egy helyben tötymörgő Pedrit, Griezmannt? Szép dolog, hogy mindketten tudogatnak szerelni, de könyörgöm, ez a Barcelona.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.08. 19:40:41

bunga írta:
2021.03.08. 17:14:06
Nagyon úgy néz ki, hogy jobban járt volna, ha a szezon előtt elment volna kölcsönbe. Most már nem csak az öregekkel kell rivalizálnia, hanem új versenytárs Ilaix is.
Ha elmegy az mivel jobb?Melyik kölcsönadott játékosunk jött ki jól belőle?

Szerintem nem ment kárba a karrierje,hogy maradt. Koeman nem számol vele alap emberként,egyáltalán nem biztos,hogy ez így lesz a jövő szezonban is,meg az se biztos,hogy a holland itt lesz.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.08. 17:14:06

Nagyon úgy néz ki, hogy jobban járt volna, ha a szezon előtt elment volna kölcsönbe. Most már nem csak az öregekkel kell rivalizálnia, hanem új versenytárs Ilaix is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.26. 16:19:13

Mascherano14 írta:
2021.01.24. 22:21:52
Régóta örültem ennyire gólnak!
Én is, noha ez bizonyos szempontból szerencsésen jött ki inkább, nem ez az erőssége, és nem ez az, ami miatt játszania kéne, de persze nagyot is sprintelt érte.
De így örülni csapattársakat még őszintén nem láttam. Griez feje, amikor látta, hogy bent van, teljesen őszintén elkezdett tombolni, és a többiek is mind... :) Élmény volt nézni.

Koeman meg persze egy savanyú arcot eresztett meg kb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.25. 16:28:11

Barcahun írta:
2021.01.25. 15:11:44
Ohh hát el kell keserítselek rengeteg ilyen oldal van, igazából nem fer őt Trincaohoz hasonlítani, nem azért mert Ő a leggyengébb, hanem mert más poszt, őt Coutihoz érdemes nézni, és nem arról van szó Ő a megváltó, csupán, hogy a sérülések hiányában, egy inkompetens edző dacból mellőzi az egyik legígéretesebb játékost, és miután egy fiatal bele mer állni, bezzeg a roncsokat fixen kezdőbe teszi. Nem arról van szó neki kéne ott kezdeni, csupán arról, ogy igazságosabban kéne, vagy hát mondjuk ki, szakmailag érteni kéne hozzá, hogy kell összerakni egy csapatot, sajnos nagyon nem megy látjuk.
Visszatérve, nem csak azon a meccsen passzol 90%-ot, nem csak idén időhúzó csereként, hanem pl 19/20 szezonba, ahol azért félidőket kapott, és összeségében 600 perc körül volt, ami jól mérhető Couti 700 idei percéhez, és lehet gólt nem lőtt, de kioszott 2 gól passzt, pont annyit, amennyit Couti, 91% felett passzolt, Couti 89, és bezony nem is kevés passzból 424, Couti 490-ből igaz 700 perc alatt.
Szóval nem arra játszom jobb, mint Couti, vagy ő a megváltó, de aki látja játszani, észre kéne venni a mozgását, akaratát és bezony azt, hogy nem sokkal marad el a nagyoktól már, bőven lenne helye, főleg ennyi sérültel, ha a pályán elfér egy Trincao, egy Pjanic (benne mondjuk lenne, ha kijönne) akkor ő legalábbannyira ott lehetne.
Ez oké, Coutinho helyett mostmár simán játszhatna, mert a brazil eljátszott az utolsó esélyét is, de jelenleg azon a poszton nem Cou a kezdő játékosunk, akinél jobbnak kell lennie..
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.25. 15:11:44

Peter írta:
2021.01.25. 11:10:14
Barcahun írta:
2021.01.24. 21:01:30
döbbenetes amúgy, hogy Trincao 11x több időt tölt a pályán :roll:
Nála biztosan többet ér, bár más pozitúra, nálam fixen kezdő lenne, iszonyat paraszt volt lekapni őt a kupába, főleg, hogy 92% felett passzolt, és Trinaco aki maradt döbbenetesen gyenge volt.
"92 % feletti passzolt"...ahol ezt nézted (nem kell link, ne csatolj semmit), nézd meg légyszives, ha lesz időd és alkalmad, hogy összesen hány passza volt és azok hogy oszlottak meg? Ha labdaszerzésről is lenne valami statisztika, arra is kiváncsi lennék....:)))
Köszönöm szépen előre is!
Ohh hát el kell keserítselek rengeteg ilyen oldal van, igazából nem fer őt Trincaohoz hasonlítani, nem azért mert Ő a leggyengébb, hanem mert más poszt, őt Coutihoz érdemes nézni, és nem arról van szó Ő a megváltó, csupán, hogy a sérülések hiányában, egy inkompetens edző dacból mellőzi az egyik legígéretesebb játékost, és miután egy fiatal bele mer állni, bezzeg a roncsokat fixen kezdőbe teszi. Nem arról van szó neki kéne ott kezdeni, csupán arról, ogy igazságosabban kéne, vagy hát mondjuk ki, szakmailag érteni kéne hozzá, hogy kell összerakni egy csapatot, sajnos nagyon nem megy látjuk.
Visszatérve, nem csak azon a meccsen passzol 90%-ot, nem csak idén időhúzó csereként, hanem pl 19/20 szezonba, ahol azért félidőket kapott, és összeségében 600 perc körül volt, ami jól mérhető Couti 700 idei percéhez, és lehet gólt nem lőtt, de kioszott 2 gól passzt, pont annyit, amennyit Couti, 91% felett passzolt, Couti 89, és bezony nem is kevés passzból 424, Couti 490-ből igaz 700 perc alatt.
Szóval nem arra játszom jobb, mint Couti, vagy ő a megváltó, de aki látja játszani, észre kéne venni a mozgását, akaratát és bezony azt, hogy nem sokkal marad el a nagyoktól már, bőven lenne helye, főleg ennyi sérültel, ha a pályán elfér egy Trincao, egy Pjanic (benne mondjuk lenne, ha kijönne) akkor ő legalábbannyira ott lehetne.
Válasz küldése