Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.25. 10:36:19

davi10 írta:
2021.04.24. 18:59:22
Egyetértek nagyjából NovaProspekt kollégával, szerintem is közel van az aranylabdához a srác :D

Viccet félretéve, én is hasonlóan állok Koeman-hoz, és tényleg megértem, hogy szándékos szívatásnak tűnhet, hogy ilyen mértékben jegeli a gyereket. De talán pont ez a Mingueza-lecseszés lehet a magyarázat arra, hogy mi az a fegyelem és védekező felfogás, amit Puig-ból hiányolhat. Amikor a meccs vége felé x-re álltunk / égtünk és minden mindegy alapon cserélt, akkor én úgy emlékszem, hogy rendre beküldte Puig-ot.
Koeman is a nagy stabilitás híve, azért a Busi-Pedri-De Jong trióról senkinek nem az offenzív kp elnevezés ugrik be, ezért nem tartom kizártnak, hogy pl. Valverde alatt sokkal több lehetőséget kapott volna a srác. Ha jól rémlik, nem is kapott csak a kupában, meg amikor "pihent" az A-csapat a BL meccsek előtt.

Bírom a gyereket, nagyon szurkolok neki, de egyre kevésbé lennék meglepve, ha végül nem járná be azt az utat, amit vizionáltak neki. Túl nagy tehetségnek tűnik ahhoz, hogy 21-22 évesen is csak 5 percekre játsszon és egy semmiből jött 18 éves gyerek csont nélkül kiszorítsa. Egyértelmű, hogy valamit nem veszünk észre azon kívül, hogy Pedri okosabban védekezik.
Persze, én nem mondom, hogy nem értem, mi Koeman preferenciája, és miért dönt úgy, ahogy, viszont ez a stabil (cserében egyáltalán nem kreatív és offenzív, ahogy írod) kp Messi mögött döbbenetes Messi-függőséget okoz, még jóval nagyobbat, mint ami korábban volt, és ez remekül látszik a meccseken. Valóban, sokszor beküldte, de általában 5-8 percekre, és ami nekem igazán árulkodó volt, hogy személyes probléma is van, hogy sem a góljának, sem egyéb remek megmozdulásának nem örült gyakorlatilag soha - a kamera nagyon sokszor koncentrált erre, mert minden ország minden operatőrét és kommentátorát nagyon foglalkoztatja a Puig-ügy.
A Madrid-meccs pl. a leginkább Puig-ért ordítozó meccs volt, és inkább hozta be a botladozó, épp felépülő, és még csúcsformájában is a magát csigaházában jól érző SR-t.
Amin szerintem kb (elfogult vagyok, de igyekszem) objektíve Puig mellett szólna:

- Ütőképesebb kp-támadójáték. A nagyobb csapatok ellen látványosan nem megy a Messi egyedül megoldja téma. Közben gondolkodásban, labdával passztempóban, mindenben gyorsabb, mint az alternatívái. DJ-on kívül, bár valamiben még nála is.
- Lelkesedés, hangulat - Szerintem mind egyet értünk, hogy főleg egy BL meccsen, de lassan már egy Klasszikón vagy ATM meccscen is jó lenne nem lehorgasztott fejeket látni az első perctől, vagy az első bekapott gól után, Puig meg kb végigröhögi a meccset, annyira élvezi, és ez azért ragályos is tud lenni. Pl. a döntő tizenegyesnél is egy lelkes kisgyerek volt, és meg sem fordult a fejében, hogy kihagyja a tizit, mindenki más tele gatyával remegett ott.
- Tempó - rendre döbbeneteset emelt az egész csapat játékán, amikor beállt - az utolsó perces csodafordítás, stb. Nagyon gyorsan gondolkodik és passzol, és a többiek bizony igazodnak hozzá, és ilyenkor jön ki, mennyire lehúzzák egymást a lassabb kp-sok és támadók ebben a Messi mögötti tötymörgésben, mert amúgy képesek jóval nagyobb tempóra, de eddig még csak és kizárólag Puig jelenlétében következett ez be a pályán. Lehet, hogy Pedri is képes lenne pl lendületesebb és gyorsabb játékra (nyilván egy kis pihi után végre), csak nincs aki felhúzza magával, és kidobja a bágyadt, bátortalan hozzáállását a kukába. Pedri játékban és személyiségében is szerintem olyan, aki hozzásimul a környezetéhez, és az jelenleg lassú és bátortalan.

Én értem, hogy nem szereti, és még az elképzeléseibe is jobban illik egy nála kicsit jobban védekező játékos (azért közben ne beszéljünk úgy, mintha Puig nem lépne jól közbe, és nem védekezne lélekszakadva, csak max kicsit kevésbé hatékonyan), de így is indokolatlan a játékpercmennyisége, főleg a nagyobb meccseken, ahol nem az a cél, hogy 6 meccset hozzunk egymás után stabilan, hanem az, hogy egyáltalán elméleti lehetőségünk legyen a győzelemre, mert Messit leszedve a pályáról sajna kb elméleti sanszaink sincsenek erre, túl lassúak vagyunk, és túl veszélytelenek. Egy döbbenetes La Masia tehetségről beszélünk, aki itt üldögél, közben meg 3-4 új Masiást fel akarunk hozni...

Ha marad ez a felállás - Koeman marad + Puig marad konok (mert ez a helyzet az ő hibája is, akármennyire menő, hogy mennyire imádja a klubot)) és a Barca-fanatizmusát teszi előrébb a karrierjénél - akkor egy értelmetlen hősi halált fog itt halni, és totál igazad van, egyre kisebb az esélye, hogy bejárja a pályát, ami "meg volt neki írva".
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.04.24. 20:36:13

Szerintem nem Puig védekezést nem szereti Koeman,. hanem hogy túl sokat kockáztat, "túl hamar" ad kulcspassz jellegűt, ami néha elveszített labda.
Nekem nagyon tetszik a dinamikus és kreatív játéka,. és hogy emellett erőszakos, de nem durva (bár azért sokat bakizik, aprít). A személyisége is kiváló, ahogy ragyog amikor pályára lép, az embernek kedve támad focizni, és elhiszi, hogy bármi siekrülhet. (Mindig fogtam a fejem, hogy Iniesta meg Xavi mennyire komoly volt meccs közben.)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.24. 18:59:22

Egyetértek nagyjából NovaProspekt kollégával, szerintem is közel van az aranylabdához a srác :D

Viccet félretéve, én is hasonlóan állok Koeman-hoz, és tényleg megértem, hogy szándékos szívatásnak tűnhet, hogy ilyen mértékben jegeli a gyereket. De talán pont ez a Mingueza-lecseszés lehet a magyarázat arra, hogy mi az a fegyelem és védekező felfogás, amit Puig-ból hiányolhat. Amikor a meccs vége felé x-re álltunk / égtünk és minden mindegy alapon cserélt, akkor én úgy emlékszem, hogy rendre beküldte Puig-ot.
Koeman is a nagy stabilitás híve, azért a Busi-Pedri-De Jong trióról senkinek nem az offenzív kp elnevezés ugrik be, ezért nem tartom kizártnak, hogy pl. Valverde alatt sokkal több lehetőséget kapott volna a srác. Ha jól rémlik, nem is kapott csak a kupában, meg amikor "pihent" az A-csapat a BL meccsek előtt.

Bírom a gyereket, nagyon szurkolok neki, de egyre kevésbé lennék meglepve, ha végül nem járná be azt az utat, amit vizionáltak neki. Túl nagy tehetségnek tűnik ahhoz, hogy 21-22 évesen is csak 5 percekre játsszon és egy semmiből jött 18 éves gyerek csont nélkül kiszorítsa. Egyértelmű, hogy valamit nem veszünk észre azon kívül, hogy Pedri okosabban védekezik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.24. 18:35:52

Én kiálltam sokszor Koeman mellett, továbbra is alapvetően így állok az ő személyéhez. Viszont azzal nem tudok vitatkozni, hogy indokolatlanul jegeli a gyereket. Oké, kijelentette még az elején, hogy nincs már a számára hely, és menjen kölcsönbe, de azóta számtalanszor becserélhette volna nyugodt szívvel, és sosem tette. Szándékos szívatást érzek a dolog mögött (ami nagyon gáz Koemanra nézve), és fogalmam sincs, mi ennek az oka. De remélem, kibékülnek valahogy.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.24. 18:30:33

Jack Napier írta:
2021.04.24. 12:19:03
Azért szerintem azzal lehet vitakozni, hogy Puig lenne az egyik hanem a legtehetsegesebb U21es jatekos.
Csak nehany nev: Phil Foden, Saka, Camavinga, de pl Haaland is csak 20 eves.
Nyilvan maskepp nezne ki a helyzet ha Puig is annyi lehetoseget kapna mint ők, de azert szerintem ők es meg nehany iden berobbant tehetseg joval eretebben jatszik mint Riqui.
Persze tehetseges es en is evek ota varom, hogy berobbanjon, mert nem kerdes, nagyon szepen/dinamikusan jatszik es orom is nezni.
De nem vagyok benne biztos, hogy csak Koeman tehet arrol, hogy meg mindig nem sikerult az igazi szint lepes a reszerol.
Utolsó mondatra: nem tudhatjuk, lehet, hogy más edzőnél sem robbant volna be, de ennyi lehetőséggel esélye sem volt rá.
Meg ahogy te is írtad, az általad felsorolt játékosok lehetőséget kapnak, bízik benne az edzőjük, egy fiatal játékosnak pedig ez rendkívül fontos.

Az a szezon így hatalmas - Puignak, lehet, hogy a holland tönkre is vágta a pályafutását, vagy legalább komoly törést okozott benne. De ha innen feláll a srác, és bizonyít, (esélyesebb mostmár, hogy máshol) akkor le a kalappal előtte.

Koeman megítélését pedig az eredményesség fogja eldönteni. Ha behúzzuk a bajnokságot, akkor Puig el lesz könyvelve járulékos vesztéségként. Ha nem, akkor viszont ez egy komoly támadási felület lesz a kritikusoknak.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.04.24. 12:39:51

Szoboszlai lemaradt :D Viccet félretéve, van legalább húsz olyan u-21 játékos akit jelen pillanatban nagyobb tehetségnek tartanak mint amekkora Puig, nem alábecsülve egyáltalán őt.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.04.24. 12:19:03

Azért szerintem azzal lehet vitakozni, hogy Puig lenne az egyik hanem a legtehetsegesebb U21es jatekos.
Csak nehany nev: Phil Foden, Saka, Camavinga, de pl Haaland is csak 20 eves.
Nyilvan maskepp nezne ki a helyzet ha Puig is annyi lehetoseget kapna mint ők, de azert szerintem ők es meg nehany iden berobbant tehetseg joval eretebben jatszik mint Riqui.
Persze tehetseges es en is evek ota varom, hogy berobbanjon, mert nem kerdes, nagyon szepen/dinamikusan jatszik es orom is nezni.
De nem vagyok benne biztos, hogy csak Koeman tehet arrol, hogy meg mindig nem sikerult az igazi szint lepes a reszerol.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 22:59:20

Chino írta:
2021.04.23. 22:01:14
Igazából nehéz veled bármilyen lényegi párbeszédet folytatni a témáról mert mindkét játékossal kapcsolatban iszonyatosan elfogult vagy. Amúgy az fel sem tűnt, hogy összehasonlíthatatlan a pályán betöltött szerepük? Az, hogy a mágnestáblán hova írják vagy minek tüntetik fel a posztját nem mérvadó.
Nem lehetséges, hogy a feladata a labdatartás, stabilitás megteremtése, visszatámadás? És esetleg ezt kéri tőle Koeman Mert ezeket nagyon jól csinálja. Lehetne bátrabb? Igen. Kiforrott játékos? Nem. De Koemanékon kívül biztos Luchoék is vakok vagy éppen a világ 4. legjobb játékosa is totál véletlenül lett. A hollandra sem lehet azt mondani hogy a szerelme volt. Többször nyilatkozta, hogy azt se tudta ki az amikor idekerült és a csapattársak is csak néztek miket tud. Az előző edzője is szinte sírva engedte el.

Puigot kezdettől fogva nagyon szerettem. Amikor még a B-ben is aránylag új volt. Látszott a tehetsége. Ha visszakeresel palesz-szel többször is beszéltünk róla, habár a vélemények elég megosztottak voltak (finoman fogalmazva) leginkább a testfelépítéséből adódóan.
Szóval nem vádolhatsz elfogultsággal én is nagyon szeretném többször látni a pályán, Pedrinek meg amúgy is jó lenne már pihennie, meccsek óta látszik rajta a fáradtság/fásultság. Viszont olyan dolgokat írsz néha Riquivel kapcsolatban, amit már komolyan venni is nehéz. Ahogy Pedriről fordított esetben is.
Teljesen igazad van, elfogult vagyok.
Először Pedrire reagálnék : Az égvilágon semmi bajom a gyerekkel, kifejezetten szimpatikus. De nehéz lenne szerintem tagadni, hogy a játékhoz vajmi keveset ad hozzá, amolyan kaméleonosan nem tűnik ki nagyon lefelé, ha épp jó meccse van, mert SR szerűen nem csinál semmit, és ha Puignál testi korlátokról beszélünk - van neki, és le is írtam én is épp az imént, hogy szerintem emiatt nem lesz a következő Bruno F., szóval tök elfogult mégsem vagyok - akkor Pedrinél nála jóval nagyobb testi korlátokról beszélhetünk. Eleve alig nagyobb mint Puig. Nem gyors, ráadásul az indulósebessége is kicsi. A labdával nem bánik túl jól konstruktív szempontból - jól tartja, jól fedezi, de csel/lövés tb nem megy neki, ami ezen a szinten kicsit húzós. És mivel van egy ugyanilyen szürke munkásunk, csak épp sokkal hosszabb lábakkal és pontosabb játékkal, én sokallom kettejük jelenlétét. Busi helyett épkézláb módon beépítve (nem bedobva év elején úgy, hogy kivesszük majd év végén) kifejezetten tetszene. Pedrinél sosem Pedrit szidom, hanem ahogy, ahol használva van. És ő nem a mágnestáblán van csak elöl, mindig ő van a (jelenleg 2) támadó és Busi/DJ között feltolva. És oda pont egyáltalán nem való. Kis meccseken elmegy, mert nem kell oda senki Leo mellé, de a nagy csapatok ellen szembetűnően nagy lyuk van ott a helyén. Pedrinek eggyel hátrébb kéne lennie, csereként, és örülnék neki, vagy inkább elfogadnám.
Spanyol válogatott és 4. hely: Transfermarkt. A 4. hely is kb az alapján van. Végigtolt hiányzás nélkül a világ egyik legnagyobb klubjában fél évet, tökmindegy, hogy, ez automatikusan túlárazáshoz, hype-hoz vezet. Lenglet az előző frissítésnél 50 millióval a világ top15 védőjébe tartozott (pár hónapja néztem, nem emlékszem konkrétan, 8-12. hely közt volt kb), mikor alig van a Barca top10 védője közt. Nyilván ez költői túlzás volt, Piqué, jobb formában lévő Araujo és Mingu mögött alighanem a 4 így, hogy Umtiti kb tönkrement, mert amúgy az 5. is lehetne. De végigtolt kb egy évet Barca-kezdőben, úgyhogy akkor biztos jó. Senkit nem érdekelt a kvázi meccsenkénti egyes gólátlaga hátrafelé. Nem mellesleg, azóta is francia válogatott - Pedri párhuzam újra.
Lucho: ugyanez, orrvérzésig játszatva a ligádban a volt klubodnál. Esélyed sincs nem beválogatni. Láttad a spanyolok meccseit? Őszintén azt tudod mondani, hogy nem az elmúlt 15 év leggyatrább spanyol középpályája állt ott fel? Mert én amit láttam az elmúlt 15 évből, azok közül tuti hogy messze kitűnik lefelé.Tragikus volt az összes meccsük a szünetben, egy épkézláb támadást nem tudtak vezetni - nem tudom, láttad-e a meccseket. Ugyanaz volt, mint itt, Busi és Pedri egy csapatban, és totál homály volt az egész előrejáték, mert ott nincs Messi, aki egyedül megoldja. Olmo próbálta átvenni ezt a szerepet, és még nem is volt rossz, de ő mégsem Messi. Ennek ellenére megmentette a spanyolokat a szégyentől a Grúzok ellen hosszabbításban, kvázi megint egyedül. Véletlen, hogy pont most voltak ennyire gyatrák?
Véletlen, hogy a Madrid és PSG úgy rongyolnak át rajtunk középen, mint kés a vajon? Hogyha Messit megfogják, akkor semmit nem tud hozzáadni az előrejátékhoz? Nem csak ő persze, de ő ül azon a poszton, ahol mondjuk egy Cou villanhatna, ha lenne, vagy Puig is. De még akár Moriba is, hiába nem győzött még meg engem, de benne van spiritusz. Pedri előre nem jó, de szerintem még hátra sem elég gyors és erős. Mindez Busira is vonatkozik, csak ő mindenben kicsivel jobb, illetve ketten együtt vannak szerintem pont egy passzív játékossal többen a csapatban, mint ahogy az egészséges - mondom, főleg nagycsapatok ellen, a kicsik ellen elegek, meg nem is téma Leo döbbenetes játéka miatt.
Puigban szerintem egyetértünk, én maximum az elfogultságomban túlzásba tudok esni, de szerintem azzal, hogy az egyik, vagy talán A legtehetségesebb u21-es játékos Európában, szerintem nehéz lenne vitázni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.23. 22:01:14

bence0330 írta:
2021.04.23. 19:03:38


De Pedri a helyén megint megváltotta a világot. Mint az elmúlt meccsek mindegyikén, kb mindegyik támadásunkból gól született, amelyikbe nem ért bele, és mindegyik kapásból elhalt, amelyikbe beletette a lábát. De mondjuk ez ma kivételesen nem tökéletesen igaz, egy megindulásából, amikor épp ismerkedett az életérzéssel, hogy milyen is cselezni és megugrani egy focipályán - nyilván kapásból szerelték - utána két érintésből született egy öngól.
Az az iszonyatos mákja Koemannak, hogy van egy Messi, aki ráadásul hónapok óta bombaformában van. Se támadótársra, se középpályára nincs szüksége a kiscsapatok ellen, mert megoldja az egészet, 3 Getafe védő nem elég ellene. 3 Reál védő/szűrő vagy épp a PSG-ből 3-an már megfogják, és nincs senki más rajta kívül. Na akkor jöhetne Puig levenni 1-2 védőt a pályáról hogy Leonak legyen helye, és játékot diktálni. Nyilván egy ilyen meccsen is aranyat érne, de itt el lehet fedni Messi zsenialitásával a problémát. No meg van még egy klasszis DJ-unk aki valamelyest egyedül fenntartja a középpálya látszatát - láthattuk, mi történt, mikor hátrament... - és egy azért klasszis Griezmannunk is, aki minden 3 meccsen az csak, de azt el is tudja dönteni. Kiscsapatok ellen ez mind elég. Aztán láthattuk a Reál B ellen mire elég ez a "középpálya" és az, hogy összesen egy playmaker van a csapatban, akit 3 top védő le tud fogni és végünk...

Puig a támadószekcióban - mondjuk a szűrőktől felfelé - a 2. legjobb egészséges játékosunk. Messe a legtehetségesebb Leo után, és az egyik, ha nem a legtehetségesebb u21-es játékos a posztján egész Európában. Talán a legpörgősebb a csapatban, a legdinamikusabb a labdával, akár Leo előtt is lehet ebben. És ezt már sokszor bizonyította. Nemhogy játszania kéne, hanem stabil húzóembernek kellene lennie.

Ha ezt a 98-2-es arányú Pedri-Puig témát megfordítaná mondjuk érdem szerint (szerintem kb 25-75 lenne), akkor már alig lenne bajom Koemannal. De az, hogy Európa legtehetségesebb fiatalja még csereként sem szállhat be, nagyon dühítő. Hiába kezdett el építgetni valamit, ez hosszú távon nagyon nagy gáz lehet a csapatnak, mert Puig nem csak komoly játékerő, hanem komoly látványt is ad (mármint nem a nevetséges megjelenésére célzok :D), nézőcsalogató, és Messin kívül ő konkrétan az egyedüli ilyen a csapatban...

Igazából nehéz veled bármilyen lényegi párbeszédet folytatni a témáról mert mindkét játékossal kapcsolatban iszonyatosan elfogult vagy. Amúgy az fel sem tűnt, hogy összehasonlíthatatlan a pályán betöltött szerepük? Az, hogy a mágnestáblán hova írják vagy minek tüntetik fel a posztját nem mérvadó.
Nem lehetséges, hogy a feladata a labdatartás, stabilitás megteremtése, visszatámadás? És esetleg ezt kéri tőle Koeman Mert ezeket nagyon jól csinálja. Lehetne bátrabb? Igen. Kiforrott játékos? Nem. De Koemanékon kívül biztos Luchoék is vakok vagy éppen a világ 4. legjobb játékosa is totál véletlenül lett. A hollandra sem lehet azt mondani hogy a szerelme volt. Többször nyilatkozta, hogy azt se tudta ki az amikor idekerült és a csapattársak is csak néztek miket tud. Az előző edzője is szinte sírva engedte el.

Puigot kezdettől fogva nagyon szerettem. Amikor még a B-ben is aránylag új volt. Látszott a tehetsége. Ha visszakeresel palesz-szel többször is beszéltünk róla, habár a vélemények elég megosztottak voltak (finoman fogalmazva) leginkább a testfelépítéséből adódóan.
Szóval nem vádolhatsz elfogultsággal én is nagyon szeretném többször látni a pályán, Pedrinek meg amúgy is jó lenne már pihennie, meccsek óta látszik rajta a fáradtság/fásultság. Viszont olyan dolgokat írsz néha Riquivel kapcsolatban, amit már komolyan venni is nehéz. Ahogy Pedriről fordított esetben is.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.23. 20:29:52

Jó, én egyetértek azokkal, amiket írsz a képességeiről, tudásáról, hozzáállásáról. De mint ahogy írtad is, még bizonyítania kell. Jelenleg ugyanúgy egy szárnyait próbálgató nagy reménység, de drukkolok neki. A legjobb én szerintem az lenne, ha Pedrivel mindketten meg tudnának a kezdőben ragadni, de a mai fociban szerintem két ilyen kisgyerkőc kevés lesz fizikálisan, hacsak nem tudnak Kanté-féle pitbullokká fejlődni mellékesen a mostani kvalitásaikat megtartva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 19:56:58

NovaProspekt írta:
2021.04.23. 19:29:52
Szerintem Puignak már az aranylabda sincs messze. Ami elképesztő teljesítmény úgy, hogy 5-5 perceket játszik. Szerintem ha bekerülne végre a kezdőbe, a visszavonulásáig teljesen kisajátítaná a díjat.
Értem az iróniát, ennek ellenére kihasználnám a mondatban rejlő lehetőségeket azzal, hogy egy picit is komolyra fordítva pusztán elméleti szinten ha Leo után valaki a jelenleg egészséges Barca-játékosok közül valaha közel kerülhet hozzá, akkor az egyértelműen Puig (DJ például már most beast, de ilyen stílusú játékos nemigen kap aranylabdát). Zseniális támadó vagy kreatív playmakerek kapják meg jellemzően. Nem azt mondom, hogy valaha megkapja, vagy egyáltalán téma legyen, csak azt, hogy ő állna hozzá a legközelebb a jelenlegi keretünkből Ha Fati visszajön ahogy előtte játszott, akkor TALÁN őt előrébb tenném, de nem lennék benne biztos. Nyilván mindez normál játékpercek esetén egy másik edzővel/másik csapatban, mondjuk a Cityben, és ha stabilan le tudja hozni hosszútávon azt, amit eddig 5 percek és fél nyár alatt láttunk tőle. A tehetsége egyértelműen megvan, kérdés, hogy a fizikai korlátai és a makacs Barca-imádata megengedik-e, hogy csúcskorára ténylegesen a legjobbjává válhasson a posztján. Szerintem a fizikuma az egyetlen, ami miatt alighanem azért nem lesz belőle egy legalább B. Fernandes, kisebb lesz a lövőereje, nem lesz olyan gólérzékeny, kicsit könnyebb lesz talán elnyomni. De tehetségre, labdaérzékre, a finom, kreatív cseleiben, megugrásaiban, löbböléseiben stb csak hozzá tudnám hasonlítani. KDB kicsit más stílus, a labadakezelése, finom megmozduálsai nem feltétlen a közvetlen top, de hihetetlenül jól lő, jól lát, ezáltal jól passzol, és fejben kb a legerősebb, legmagabiztosabb játékos aki létezik, szerintem abban CR7 szint.

Pályafutása jelenlegi szakaszán - még ha csak 2 hónap és néhány epizódszerep alapján is - leginkább szintre és a csapatra gyakorolt hatásban a Leicester J. Maddisonjához és a BVB Gio Reynájához hasonlítanám, még ha stílusban nem is pont ugyanazok. Azt még nyilván nem bizonyította, hogy ilyen jól tud játszani egy egész szezonon keresztül, de szerintem megilleti ebben az ártatlanság védelme.

Amúgy nem kell messze menni hasonló példáért, maradjunk csak házon belül. Ibra simán aranylabda-alapanyag volt, ha kicsit szerencsésebb helyeken van szerencsésebb időben, akkor még a dualizmusban is megkaphatta volna, CR és Leo nélkül meg mindenképp. Mégsem játszhatott itt túl sokat személyes okok miatt. Attól még a világ legjobb 9-ese volt, vagy legalábbis lett belőle 1-2 év után (nyilván Eto'o ide százszor jobban illett de nem ez a téma).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.23. 19:29:52

Szerintem Puignak már az aranylabda sincs messze. Ami elképesztő teljesítmény úgy, hogy 5-5 perceket játszik. Szerintem ha bekerülne végre a kezdőbe, a visszavonulásáig teljesen kisajátítaná a díjat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 19:03:38

Norton írta:
2021.04.23. 12:17:12
Én nem írnám le sem Puig-ot, sem Trincao-t még.

"Koeaman beépíti a fiatalokat a csapatba" - hangzik a sokszor hangoztatott érv mellette. Lássuk kik ezek a fiatalok:
Pedri. A szezon elején kb. azonos játékperceket kapott Trincaóval és abban a rendszerben ő jobban is tudott élni a kapott pár perces lehetőségekkel, ennek köszönhetően több egymás utáni meccsen is kezdő volt és mára ott tartunk hogy csapágyasra van járatva a srác, olykor a teljesítménye rovására is.

Dest. Koeman személyes kérése volt, de a szezon első felét követő pár meccs után kikerült a kezdőből, aztán Roberto sérülése pont jókor jött neki, hogy bizonyíthasson.

Mingueza. Kényszerhelyzet szülte azt, hogy kiderült van benne potenciál. Piqué lesérült, Umtiti nem stabil, kellett valaki. Mondhatjuk bevállt, még ha Bartóék jelentése nem is tartotta Barca szintű játékosnak. Majd meglátjuk a tegnapi hibája mibe kerül most hogy Araujo és Pique felépült.

Az előbbi 3 játékos kétségtelen a fenti állítást igazolja, még ha Destnél félig, Minguezánál meg úgy gondolom 100%-ban a kényszer szülte a csapatba építését.

Moribát én pár meccs (8 meccs 220 perc) alapján még nem ítélném meg, nála többet játszott Puig is tavaly, Setien alatt (11 meccs, 500+ perc).

Én továbbra is tartom azt, hogy megnézném mit tud Puig és Trincao már ebben a 3 védős játékrendszerben úgy, hogy 2-3 egymást követő meccsen is kapnak 60+ játékpercet és nem 15 perccel a hármas sípszó előtt pályára küldve őket, mert akkor már a csapat sem úgy játszik körülöttük egy biztos vezetés birtokában. Puig az, aki megmutatta már többször is milyen lendületet visz a csapat játékába még ilyen rövid idő alatt, szóval nála szerintem egyértelmű Koeman személyes sértődöttsége amiért ellent mondott neki. Trincao szimplán szerintem rágörcsöl arra a pár percre is amit kap, megnézném őt kezdőként pár meccsen, pláne most hogy Dembi kiesett megint.

A fent elhangzottak az én személyes szubjektív véleményemet tükrözik.
De Pedri a helyén megint megváltotta a világot. Mint az elmúlt meccsek mindegyikén, kb mindegyik támadásunkból gól született, amelyikbe nem ért bele, és mindegyik kapásból elhalt, amelyikbe beletette a lábát. De mondjuk ez ma kivételesen nem tökéletesen igaz, egy megindulásából, amikor épp ismerkedett az életérzéssel, hogy milyen is cselezni és megugrani egy focipályán - nyilván kapásból szerelték - utána két érintésből született egy öngól.
Az az iszonyatos mákja Koemannak, hogy van egy Messi, aki ráadásul hónapok óta bombaformában van. Se támadótársra, se középpályára nincs szüksége a kiscsapatok ellen, mert megoldja az egészet, 3 Getafe védő nem elég ellene. 3 Reál védő/szűrő vagy épp a PSG-ből 3-an már megfogják, és nincs senki más rajta kívül. Na akkor jöhetne Puig levenni 1-2 védőt a pályáról hogy Leonak legyen helye, és játékot diktálni. Nyilván egy ilyen meccsen is aranyat érne, de itt el lehet fedni Messi zsenialitásával a problémát. No meg van még egy klasszis DJ-unk aki valamelyest egyedül fenntartja a középpálya látszatát - láthattuk, mi történt, mikor hátrament... - és egy azért klasszis Griezmannunk is, aki minden 3 meccsen az csak, de azt el is tudja dönteni. Kiscsapatok ellen ez mind elég. Aztán láthattuk a Reál B ellen mire elég ez a "középpálya" és az, hogy összesen egy playmaker van a csapatban, akit 3 top védő le tud fogni és végünk...

Puig a támadószekcióban - mondjuk a szűrőktől felfelé - a 2. legjobb egészséges játékosunk. Messe a legtehetségesebb Leo után, és az egyik, ha nem a legtehetségesebb u21-es játékos a posztján egész Európában. Talán a legpörgősebb a csapatban, a legdinamikusabb a labdával, akár Leo előtt is lehet ebben. És ezt már sokszor bizonyította. Nemhogy játszania kéne, hanem stabil húzóembernek kellene lennie.

Ha ezt a 98-2-es arányú Pedri-Puig témát megfordítaná mondjuk érdem szerint (szerintem kb 25-75 lenne), akkor már alig lenne bajom Koemannal. De az, hogy Európa legtehetségesebb fiatalja még csereként sem szállhat be, nagyon dühítő. Hiába kezdett el építgetni valamit, ez hosszú távon nagyon nagy gáz lehet a csapatnak, mert Puig nem csak komoly játékerő, hanem komoly látványt is ad (mármint nem a nevetséges megjelenésére célzok :D), nézőcsalogató, és Messin kívül ő konkrétan az egyedüli ilyen a csapatban...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 12:17:12

Én nem írnám le sem Puig-ot, sem Trincao-t még.

"Koeaman beépíti a fiatalokat a csapatba" - hangzik a sokszor hangoztatott érv mellette. Lássuk kik ezek a fiatalok:
Pedri. A szezon elején kb. azonos játékperceket kapott Trincaóval és abban a rendszerben ő jobban is tudott élni a kapott pár perces lehetőségekkel, ennek köszönhetően több egymás utáni meccsen is kezdő volt és mára ott tartunk hogy csapágyasra van járatva a srác, olykor a teljesítménye rovására is.

Dest. Koeman személyes kérése volt, de a szezon első felét követő pár meccs után kikerült a kezdőből, aztán Roberto sérülése pont jókor jött neki, hogy bizonyíthasson.

Mingueza. Kényszerhelyzet szülte azt, hogy kiderült van benne potenciál. Piqué lesérült, Umtiti nem stabil, kellett valaki. Mondhatjuk bevállt, még ha Bartóék jelentése nem is tartotta Barca szintű játékosnak. Majd meglátjuk a tegnapi hibája mibe kerül most hogy Araujo és Pique felépült.

Az előbbi 3 játékos kétségtelen a fenti állítást igazolja, még ha Destnél félig, Minguezánál meg úgy gondolom 100%-ban a kényszer szülte a csapatba építését.

Moribát én pár meccs (8 meccs 220 perc) alapján még nem ítélném meg, nála többet játszott Puig is tavaly, Setien alatt (11 meccs, 500+ perc).

Én továbbra is tartom azt, hogy megnézném mit tud Puig és Trincao már ebben a 3 védős játékrendszerben úgy, hogy 2-3 egymást követő meccsen is kapnak 60+ játékpercet és nem 15 perccel a hármas sípszó előtt pályára küldve őket, mert akkor már a csapat sem úgy játszik körülöttük egy biztos vezetés birtokában. Puig az, aki megmutatta már többször is milyen lendületet visz a csapat játékába még ilyen rövid idő alatt, szóval nála szerintem egyértelmű Koeman személyes sértődöttsége amiért ellent mondott neki. Trincao szimplán szerintem rágörcsöl arra a pár percre is amit kap, megnézném őt kezdőként pár meccsen, pláne most hogy Dembi kiesett megint.

A fent elhangzottak az én személyes szubjektív véleményemet tükrözik.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.04.23. 12:12:37

Akinek csak egy kis érzéke/rálátása van a Focihoz az tudja, hogy Riqui egy kisebb zseni a posztján. Koeman miért nem játszatja? Szerintem dacból. Engem is iszonyatosan zavar, hogy nem kapja meg azokat a perceket amelyeket már rég meg kellett volna kapjon..
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.23. 11:34:43

Léfe írta:
2021.04.23. 10:08:21
Riquit el kellene már feljteni. Én nem látok benne smmi különöset.
Lelátón ülve én se,maszkban is van,sokszor még a sisakot is felteszi. De pl a vonal mellett jókat szokott melegíteni fölöslegesen.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.04.23. 11:16:22

Léfe írta:
2021.04.23. 10:08:21
Riquit el kellene már feljteni. Én nem látok benne smmi különöset. Nem hiányzik és Moribát én is jobbnak látom.
Nagyon szépen kérlek, hogy fejtsd ezt ki, mert ki kell simítanom az adidas jelet a szemöldökeim közűl az írásod miatt....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2021.04.23. 10:08:21

Riquit el kellene már feljteni. Én nem látok benne smmi különöset. Nem hiányzik és Moribát én is jobbnak látom. Griezmann nem az aki az A.Madridban volt, de ez egy más stilusu csapat. Szerintem az Ő középpályán végzett munkája hiányozna.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.04.22. 23:50:09

Itt cseng a fülemben Koeman mondta, hogy ő nem látja Puigot a rendszerében. Kérdem én mi a helyzet Trincaoval?Ő beleillik? Pedri miben más mint Riqui? Moriba? Nekem elképesztően bizonytalannak tűnik a mozgása....Tényleg nekem fáj amit csinálnak vele. Azt kívánom, hogy igazoljon el valahova, ahol megkapja azt ami jár neki. És ha egyszer rúg egy golt ellenünk, akkor Koeman orra előtt ugráljon majd örömében
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.19. 13:04:57

Puignak csakis abban az esetben lett volna esélye bejátszani magát a csapatba, ha Messi tartósan sérült lett volna. Nem így történt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.18. 20:20:46

Barcaforever írta:
2021.04.18. 19:09:23
Balinho írta:
2021.04.10. 23:09:49
Döbbenet a mellőzése, komolyan, mintha Koeman miután megmondta, hogy el kéne mennie kölcsönbe, de végül nem ment, utána csakazértse játszatja.

Miközben nagyon teátrálisan építi be a fiatalokat, Puigot látványosan mellőzi, pedig...

Moriba egyértelműen megelőzte a rangsorban, el kell fogadni, hogy lehetséges, hogy indokolt a döntés, ha Moriba kezdő játékossá fog érni, akkor Puigot De Jong vagy Pedri helyére raknátok be? :roll: Moribának mi az eredeti posztja, vkp vagy inkább előrébb? Bár amikor épp nem nyerünk akkor Pedrit is nagy divat ekézni. :lol: Az első szezonjában egy 18 éves srácot...
Lehet úgy nézni, hogy még csak 18 éves, de lehet úgy is nézni, hogy Messi és de Jong után őt nyomatja leginkább az edző. Ügyes gyerek, de azért ez nem biztos, hogy ezt indokolja a teljesítménye, és nem is biztos, hogy jót tesz neki. Iniesta pl. szupertehetség volt, mégis szépen fokozatosan lett a kezdőbe építve. Az ekezés is inkább Koemannak szól. Vannak tök jó dolgai, de Pedrivel és Puig-csal azért elfogult, az egyikkel ilyen, a másikkal olyan irányban. Pedig volt olyan, hogy 5 utóbbi 5 perc alatt többet mutatott, mint előbb 80 alatt...

Na mindegy, én Koeman mellett vagyok, jövőre még mindeképp vele képzelem el a Barcát. Puig-nak így viszont kelleni fog 1 év kölcsön, a többit meg majd meglátjuk. Pedri pedig tehetséges, időval belenőhet abba a kabátba, amit ráadott holland, de most még nagy rá.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.18. 19:09:23

Balinho írta:
2021.04.10. 23:09:49
Döbbenet a mellőzése, komolyan, mintha Koeman miután megmondta, hogy el kéne mennie kölcsönbe, de végül nem ment, utána csakazértse játszatja.

Miközben nagyon teátrálisan építi be a fiatalokat, Puigot látványosan mellőzi, pedig...

Moriba egyértelműen megelőzte a rangsorban, el kell fogadni, hogy lehetséges, hogy indokolt a döntés, ha Moriba kezdő játékossá fog érni, akkor Puigot De Jong vagy Pedri helyére raknátok be? :roll: Moribának mi az eredeti posztja, vkp vagy inkább előrébb? Bár amikor épp nem nyerünk akkor Pedrit is nagy divat ekézni. :lol: Az első szezonjában egy 18 éves srácot...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.14. 13:56:51

Atax írta:
2021.04.11. 01:51:30

...Egy részről jár a dícséret Koemannak, látni, hogy pozitív irányba változott a személyisége mióta idekerült. Próbálja összerántani a keretet, jó pár játékosba megvan a potenciál, van amikor szép a játék, nem egyszer küzdöttünk már elképesztően, másrészről viszont még mindig van benne egy fajta fafejűség és érthetetlen favorizálás ami nagyon beárnyékolja az összképet.
Kb minden ponton egyetértek. Ráadásul ő nem egy 17 éves valaki, aki semmit nem tett le az asztalra. A tavalyi nyáron Leo után meg az akkor még keveset játszót Fati után talán a Barca 2. vagy 3. legjobb játékosa volt meccs és meccs után. 5 percek alatt képes 2-szeres tempót hozni a meccsbe, befoltozni a középpályás lyukat - sőt, inkább létrehozni a kp fogalmát - és kb minden csodafordításunk előtt pár perccel lett becserélve. Szóval még 5-10 percek alatt is bizonyít, és igazolva érzem magam, pedig ha ezeken az 5-10 perceken bűngyenge lenne, még akkor is megilletné az ártatlanság védelme, hisz ennyi idő alatt lényegében (gólok, gólpasszok) lehetetlen szinte hozzájárulni. Amit viszont lehetett, mindig megtette, ezzel a döbbenetes sebességemeléssel, kulcspasszokkal, gólt eredményező kontrák indításával, stb.

Az utolsó - idézett - bekezdés is tükrözi a véleményem. Borzasztó volt amit a játékosokkal művelt a padon és interjúkban, de ennek kb vége, és lassan elkezdte vállalni a felelősséget. A pozitív és negatív favorizálások ügye maradt a legnagyobb gond, illetve a cseréi. Kár, hogy az elmúlt évek messze legzseniálisabb utánpótlásunk - és ezzel mi, nézők - isszuk meg ennek a levét...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.04.11. 01:51:30

Én azt nem tudom felfogni, hogy pl. Messi vagy Busquets akik aztán tényleg kívülről fújják hogy kellene játszani nem látják hogy Puignak mi a hozzáadott értéke? Nyilván nem azt akarom sugallni, hogy ők döntsék el ki játsszon, de hát nekik pláne látni kell, hogy akármikor beszállt milyen szinten "csempészte" vissza a régi időket... Persze voltak hibái , de a legtöbb megoldásában ott volt az amiért megszerettük a csapatot.
Nem hiába nyilatkozta nemrég Iniesta se, hogy most már itt az idő bedobni a mély vízbe.
Mi a franc történik?

Illetve tényleg nem látja senki hogy Pedrinek jelenleg mik a képességei és határai? Senki nem szól Koemannak hogy ez így nem lesz jó? Látszik a srácon amúgy hogy a szívét is kiteszi a pályára de olyan szinten van kifingatva hogy azt valami szörnyű nézni... #-o

Az meg hogy Moribát előbb berakja mint Riquit egy ilyen szituban mint a mai, hát egyszerűen nem tudok rá mit mondani. Minden tiszteletem a srácé és van benne potenciál, de szegény nem egy labdát nem tudott rendesen átvenni és az egyikből komoly ellentámadás is jött... Puig egy ilyen után a keretbe nem kerülne be :D

Amúgy lehet bence0330-t Puig szerelmesnek hívni, de előbb utóbb mindenki rájön, hogy sok dologban igaza van mind vele, mind a Pedri-Puig összehasonlításban is. Egy Riqui típusú játékos úgy hiányzik a kezdőből mint a közönség a pályáról... Messi Albán és Busin kívül kis túlzással senkivel nem tud érdemben összejátszani... Területbe kb. csak akkor indul be néha ha Busquetsnél van a labda mert tudja, hogy az valószínű pontos átadás lesz. 10ből hány labdát kap vissza rendesen lábra amiért nem kell nyújtózkodni? Régen az ilyen "apróságok" mint hogy folyékony támadás teljesen természetesnek tűntek. Kinek nincs gyomorgörcse mikor visszalép, felpasszol valakire és már azon gondolkodsz hogy na, ebből mi lesz? :lol: Persze van amikor klappolnak a dolgok, de az a legnagyobb baj hogy kiszámíthatatlan.

Egy részről jár a dícséret Koemannak, látni, hogy pozitív irányba változott a személyisége mióta idekerült. Próbálja összerántani a keretet, jó pár játékosba megvan a potenciál, van amikor szép a játék, nem egyszer küzdöttünk már elképesztően, másrészről viszont még mindig van benne egy fajta fafejűség és érthetetlen favorizálás ami nagyon beárnyékolja az összképet.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.04.11. 00:21:04

Leon írta:
2021.04.11. 00:18:35
Ronci szezon elején kijelentette hogy nem számol a gyerekkel és tartja is magát a szavához.
A tegnapi büdös nagy nulla produkcióhoz valszeg ő sem tudott volna érdembe hozzá tenni...
De. Szerintem ő pont nagyon hiányzott, pláne hátrányban..
Válasz küldése