Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.30. 12:02:24

Feast4: Egyetértek azzal, amit Koemanról írsz. Viszont bunga egy szóval nem említette, hogy Laporta azért hibás, mert még mindig a csapat edzője. Az átigazolások, felesleges játékosok elküldése, csk. stb. miatt teszi felelőssé. Ez viszont nem teljesen az ő hibája (Laportáé). De ezt már sokszor kiveséztük.
Nálam semmilyen szempontból nem védhető Koeman munkássága.

Chino: Azzal nincs felmentve, hogy nem tudtunk hozni mást. Conte talán elérhető még?

bunga: A legtöbb játékosnak véget ért június végén a szezon. És azok sincsenek sehol edzettségben. Akkor mit mondjon egy PSG vagy egy BM? Csődről meg (már) nem volt szó a nyáron. Folyamatosan Messi, meg az új játékosok leigazolásánál voltak gondok. Attól még edzeni lehetett volna a többieknek, plusz rendeződtek a dolgok már több mint 3 hete.
Ne kapaszkodjunk már ilyenekbe....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.30. 10:59:04

Feast4 írta:
2021.08.30. 10:03:20
Sonoma írta:
2021.08.30. 09:54:07
Erre Laportát veszed idén bűnbaknak. Jövőre ki miatt nem tudja majd a mester (megint) rendesen összerakni a csapatot?
Mondjuk olyan szempontból igazat adok neki, hogy ezt a bohócot fel kellett volna állítani. Ez nálam még megbocsájthatatlan. Tavaly is látszott, hogy nem a felkészülés hiánya volt itt a gond, hanem a koncepciótlanság, erőléti hiányosságok, nem tud cserélni.

Tulajdonképp minden meccsen ahol, mint szakvezető mutatni kellett volna valamit, simán lemeccselték.

Ez mondjuk Laporta sara. A vereségeknek követkeményei lesznek mantrába, ez nálam nem fér bele.
Akkor mondj valakit akivel előrébb lettünk volna és el tudtuk volna hozni! Max. egy középszert és még fizethettünk volna Koemannak. Laporta sem őt akarta, ez jól látszott abból, hogy meddig halasztgatta a bejelentést és folyamatosan kétértelműen nyilatkozott vele kapcsolatban. Xavit sem véletlenül keresték meg.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.30. 10:15:54

Rendes felkészítés? A csapat zöme válogatottakban szerepelt. És a teljes bizonytalanság: lesz-e csőd, kik lesznek a keretben.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.30. 10:03:20

Sonoma írta:
2021.08.30. 09:54:07
Erre Laportát veszed idén bűnbaknak. Jövőre ki miatt nem tudja majd a mester (megint) rendesen összerakni a csapatot?
Mondjuk olyan szempontból igazat adok neki, hogy ezt a bohócot fel kellett volna állítani. Ez nálam még megbocsájthatatlan. Tavaly is látszott, hogy nem a felkészülés hiánya volt itt a gond, hanem a koncepciótlanság, erőléti hiányosságok, nem tud cserélni.

Tulajdonképp minden meccsen ahol, mint szakvezető mutatni kellett volna valamit, simán lemeccselték.

Ez mondjuk Laporta sara. A vereségeknek követkeményei lesznek mantrába, ez nálam nem fér bele.
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.30. 09:54:07

bunga írta:
2021.08.30. 07:14:04
Igazságtalan dolog Koeman teljesítményét a nélkül értékelni, hogy előtte ne Laportaéval foglalkoznánk. Kedden lezárul az átigazolási szezon és semmi se sikerült a feleslegeseken való túladással kapcsolatban.Így nem lehet kezelni az öltözőt. A csk-k kinevezése is bilincsbe teszi az edző kezét.
Hát persze. Szegény Koeman. Mindig más a hibás. Laporta, az igazolások, most a csk, majd jöhet a széljárás.
Teljesítmény? Milyen teljesítményről beszélsz?
Tavaly az a mantra ment, hogy nem tudta rendesen felkészíteni a csapatot, mert Setien után kellett beugrani.
Idén volt rá lehetősége, mégis ugyanazok a problémák. Se kondi, se koncepció.
Erre Laportát veszed idén bűnbaknak. Jövőre ki miatt nem tudja majd a mester (megint) rendesen összerakni a csapatot?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.30. 07:14:04

Igazságtalan dolog Koeman teljesítményét a nélkül értékelni, hogy előtte ne Laportaéval foglalkoznánk. Kedden lezárul az átigazolási szezon és semmi se sikerült a feleslegeseken való túladással kapcsolatban.Így nem lehet kezelni az öltözőt. A csk-k kinevezése is bilincsbe teszi az edző kezét.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.19. 13:04:28

https://en.wikipedia.org/wiki/2021%E2%80%9322_La_Liga
itt lent van statisztika.

Nyílván nálunk volt a legtöbb néző, 20k, 67%-os kihasználtság.
A Sevillánál elvileg 30%os max felett volt a létszám kicsit, lol. Nem tudom hogy hozták össze, de jó nekik 100+% kihasználtság!
A kövi Valencia a 30%os maxot az Alevéshez és a Barcához hasonlóan 0,67%-ra töltötte ki. Ez már nem lehet véletlen.
Ahogy más is írta, az utolsó pillanatban is volt változtatás a számokon, hogy kik hogyan hányan mehetnek be.
Nem kell egy forduló után a kardunkba dőlni hogy jaj nem lesznek nézők, ez is Laporta hibája, meg Messi nincs soha többet nem érdekel senkit a Barca meccs.
Ez két hetente változni fog, oltottságtól, aktuális vírus adatoktól, ellenféltől, és nem utolsó sorban ahogy Csababarca is írta, az eredményektől függően.
Ha jól játszunk, és versenyben vagyunk, lesznek nézők, hiszen most is 67%os volt a kihasználtság pedig most mélyen vagyunk és még semmit se mutattunk. Ha jól leszünk simán felmegy a szokásos 75-90%-ra, rangadókon 100%-ra.

Ahogy Andris is írta, a jelenlegi helyzet érthető ha perspektívába helyezzük.
Daffy, persze hogy lehetne jobb, és törekeni kell rá, de ha az emberek félnek meccsre menni, ha nincs elég oltott akkor nincs mit tenni. Itt a sportszakmaiságon túl is vannak korlátjai a nézők becsalogatásának.
Nem kell aggódni, még. Ha egy évközepi rangadón nem lesz közel se telt ház (legyen az 30k vagy 100k mind1), akkor kell aggódni és mutogatni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.19. 12:47:24

Bocs srácok, de most megint vitatkoznom kell kicsit.

Tujátok már, hogy Laportáról alig lehetne rosszabb véleményem, különösen a választások óta összehozott produkciójáról. Szerintem nagyon kérdéses a klub jövője vele a volánnál.

De a meccsen lévő nézők száma nem feltétlenül egy negatív dolog.
Látom itt a 30at, de meccs előtti napokban arról volt szó hogy csak 22 vagy 23k néző lehet bent.
De ha 30 volt és csak 20 lett, akkor sincs gond. Vírus még mindig van, csak korlátozások kevésbé, valamint turizmus is aligha van, különösen meccsturizmus. Ráadásul a bérletesek jó része idős ember.

A perspektívához: 99ezer férőhelyre átlagosan 75ezer ember szokott menni. Egy Sociedad ellen kb pont ez az átlag nézőszám illetve néző/férőhely arány lenne. A stadiont pedig a bérletesek számának ellenére a turisták szokták megtölteni a visszatérítős rendszernek köszönhetően. Max a madridéval lehet összehasonlítani, a többiek számaival arányaival nem érdemes. De a madridnál meg ugye most nincs Bernabeu.

A 20ezer néző szerintem egy jó szám, akkor is ha 30 is lehetett volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.19. 12:31:02

Kalapos írta:
2021.08.19. 12:17:28


Statisztikát úgy kell vizsgálni hogy viszonyítunk, és körbe nézünk mi a helyzet máshol.

SZÓVAL NO PARA
nekem erre a szőrszálhasogatásra nincs időm, de érdemes lenne akkor megnézni viszonyítási alapnak az előző évek első hazai meccsén mekkora volt a telítettség.

semmi ördögtől való nincs abban, ha most csökken a nézettségünk, előző években is Messivel a csapatban is csökkenő tendencia volt, ritka teltházakkal, szóval ez benne van.
ha jönnek majd az eredmények, jönnek a nézők is, ez mindig így volt és lesz is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.19. 12:27:06

Kalapos írta:
2021.08.19. 12:17:28
...
Szerintem nem muszáj másokhoz viszonyítani. Egy fociszerető országban,ahol Messi játszott és a világ egyik legnagyobb klubja van,ott a 66%-os kihasználtság nem jó. Miért nem? Mert csődközelben a klub,a bérekre sincs pénz. És még miért? Mert ha kb sosem megy be 100k ember,akkor minek a 100k-s stadiont fenntartani,felújítani? Nyilván az emberek félnek a vírustól,de a jegybevétel elég nagy pénzt hozhatna. Átlag 20 meccsel és 70 eurós jegyárral az a hiányzó 33% is 13-15millió euró. Tehát ha csak 30k ember bement volna,Umtiti ingyen van az idényben.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.19. 12:17:28

Na szóval még egyszer.
Nem volt a maxig sem tele a stadionunk, ok.
De másoknak tele volt? Ha egyik stadion se volt a maxig tele, akkor nem gáz hogy a miénk se volt. Ha mindenhol a 30%-os maxig tele volt a stadion, csak nekünk nem, akkor baj van. Nyílván a spanyolok habitusa teljesen más, és őket is máskor, máshogy érintette a covid, sőt még régiónként is komoly különbségek.

Szóval a tény hogy a 30%os maxot, ami 30k ember is csak 67%-ban töltöttük ki, tehát 20k-emberrel egy tény, ami semmit se mond ÖNMAGÁBAN.
Sokszor a 100k-t is csak 70-80%van töltöttük ki bajnokikon. Most covid volt.

Hirtelen ennyit találtam, google dobta ki:
Season 2021–22
Lowest attendance 3,968 Alavés 1–4 Real Madrid 14 August 2021 (megjegyzésem hogy szintén google keresés alapján az Alavés stadionjának max férhelye 20k, annak 30%-a 6k, ami újra dettó 0,67%os telítettséget jelent)
Total attendance 90,499
Average attendance 9,050

Most akkor a 20k az rossz? Sztem jó de nem találtam minden meccsre stattot, ezért kérdeztem, hogy mihez viszonyítunk?
Meg kellene nézni hogy a 30%-t mennyire töltötték ki a többiek. A fenti példa is muttatja hogy az Alavés-Real meccsén arányosan pontosan ugyanannyian voltak mint a miénken.

Statisztikát úgy kell vizsgálni hogy viszonyítunk, és körbe nézünk mi a helyzet máshol.

SZÓVAL NO PARA
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.19. 10:34:08

Kalapos írta:
2021.08.19. 09:42:24
más spanyol csapatok stadionja tele volt? Ha igen, akkor gáz. Ha nem, akkor logikus hogy a miénk sincs.
Így nem mond semmit hogy nem volt "tele".
30.000 jegy volt a 100.000 helyre, de csak 20.000-en voltak

erre irtak, hogy nem volt tele (nem mentek el mind a 30.000-en, akik befertek volna)
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.19. 09:42:24

más spanyol csapatok stadionja tele volt? Ha igen, akkor gáz. Ha nem, akkor logikus hogy a miénk sincs.
Így nem mond semmit hogy nem volt "tele".
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.19. 09:03:43

csak egy érdekesség a Laporta cikkhez: az a bekezdés amit a nézők visszatéréséről mondott, jól szemlélteti a kommunikációját: pozitív eseményként aposztrofál egy negatív tényt! én legalábbis minden ezzel összefüggő véleményt min. kérdőjelesként olvastam.(hogy t.i. kevesebben mentek ki mint a helyek száma)
igaz, Koemann is örült, hogy voltak nézők és szerényen elhallgatta, hogy kevesebben mint lehettek volna.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.18. 20:02:18

szbsz írta:
2021.08.18. 17:56:37
daffy írta:
2021.08.18. 13:41:11
Azt hiszem sokkal-sokkal melyebb a tragya a Barcanal ahhoz,hogy Haalandrol lehessen almodozni. Tehetsegeket kell keresni es sztart csinalni beloluk. Tudom ez az Ajax dolga,de nincs kizarva,hogy par evig bizony hatrabb kell lepni kicsit. Kitakaritani az elozo generacio oregjeit es fizeteseit,a besult jatekosokat,stb. Utana lehet almodni a felso polcrol.
Valahol olvastam, hogy hattalmas Messi fan a srác, szóval lehet el lehetne hozni olcsóba ha igaz a hír-nem elképzelhetetlen egyáltalán, hogy már akár jövőre egy 10-es számú gránátvöröst fog viselni!

Ha viszont csak a lóvé érdekli akkor valóban sansztalan egyelőre, ahogy Mbappe is egyre valószínűbb, hogy maradni fog PSG-ben, hiába pénz beszél, kutya meg vau-vau. :/
Messi már a PSG-ben van, szóval, ha nagy Messi fan, akkor oda kéne mennie, nem? :D

Meg azért legyünk őszinték, jelenleg a PSG nem csak anyagiakban van előttünk.

Ha meg a pénzről beszélünk: én Barca-fan vagyok, de ha a klub kínálna valami munkát 1000 euróért, a PSG ugyanezt a munkát felkínálná 4000 euróért, a párizsiakat választanám. Nyilván Haaland esetében inkább 10 millió meg a 40 millió lenne az összeg, de az még akkor is a négyszerese.

Persze lehet mondani, hogy millió eurós tételeknél már szinte mindegy, de nem így van. 25-30 százalékos különbségbél még sok esetben szimpátia alapján döntenek a játékosok, de 100 százalékos, vagy még nagyobb különbségnél már nem, lásd Wijnaldum.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.18. 18:22:54

Én még bízom benne, de több dolgot nem értek:
Bevétel korábban 1 milliárd euró volt. A covid elvitt 90et, akkor hogy csökkent 600ra? És miért lett 400 millió plusz adósság tavaly?
Milyen alkudozás az a játékosokkal (Alba), hogy bő 1 hónapja küldök 1 levelet, és annyi..
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.18. 17:56:37

daffy írta:
2021.08.18. 13:41:11
Azt hiszem sokkal-sokkal melyebb a tragya a Barcanal ahhoz,hogy Haalandrol lehessen almodozni. Tehetsegeket kell keresni es sztart csinalni beloluk. Tudom ez az Ajax dolga,de nincs kizarva,hogy par evig bizony hatrabb kell lepni kicsit. Kitakaritani az elozo generacio oregjeit es fizeteseit,a besult jatekosokat,stb. Utana lehet almodni a felso polcrol.
Valahol olvastam, hogy hattalmas Messi fan a srác, szóval lehet el lehetne hozni olcsóba ha igaz a hír-nem elképzelhetetlen egyáltalán, hogy már akár jövőre egy 10-es számú gránátvöröst fog viselni!

Ha viszont csak a lóvé érdekli akkor valóban sansztalan egyelőre, ahogy Mbappe is egyre valószínűbb, hogy maradni fog PSG-ben, hiába pénz beszél, kutya meg vau-vau. :/
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.18. 17:37:08

Zsolti írta:
2021.08.18. 13:58:40
daffy írta:
2021.08.18. 13:41:11
Messi megtartásának hangoztatása nem lehetett egy "csel" arra,hogy a klub nincs annyira rossz állapotban,hogy mindenáron eladni kényszerüljön? Mert így a felesleges embereket nem tesco-s áron kellett volna értékesíteni. Nem jött be,most meg Pjanic és Umtiti is mehet,ha a vevő állja a repülőjegyük felét és a kajájukat a Duty Free-ben.
Szia!
Szerintem eleg naivnak kell lenni ahhoz, hogy barki is penzt remeljen ezekert az arcokert, plane ugy, ha megnezzuk az elmult par evet, pl. Rakitic, vagy Suarez "eladasat".
Oszinten remelem, hogy azert ment el Messi, mert Lapi papa mar Haalandnak kesziti elo a terepet.:D
Azt hiszem sokkal-sokkal melyebb a tragya a Barcanal ahhoz,hogy Haalandrol lehessen almodozni. Tehetsegeket kell keresni es sztart csinalni beloluk. Tudom ez az Ajax dolga,de nincs kizarva,hogy par evig bizony hatrabb kell lepni kicsit. Kitakaritani az elozo generacio oregjeit es fizeteseit,a besult jatekosokat,stb. Utana lehet almodni a felso polcrol.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.18. 16:43:54

Zsolti írta:
2021.08.18. 13:58:40
daffy írta:
2021.08.18. 13:41:11
Messi megtartásának hangoztatása nem lehetett egy "csel" arra,hogy a klub nincs annyira rossz állapotban,hogy mindenáron eladni kényszerüljön? Mert így a felesleges embereket nem tesco-s áron kellett volna értékesíteni. Nem jött be,most meg Pjanic és Umtiti is mehet,ha a vevő állja a repülőjegyük felét és a kajájukat a Duty Free-ben.
Szia!
Szerintem eleg naivnak kell lenni ahhoz, hogy barki is penzt remeljen ezekert az arcokert, plane ugy, ha megnezzuk az elmult par evet, pl. Rakitic, vagy Suarez "eladasat".
Oszinten remelem, hogy azert ment el Messi, mert Lapi papa mar Haalandnak kesziti elo a terepet.:D
Szerintem nagyobb naivitás kell ahhoz, hogy valaki jövő nyáron Haalandot várja. Szerintem eléggé túlértékelitek Laportát, és nem azért alakult így ez a nyár, mert valami nagy dobást készít elő jövőre. Simán ennyit tud.
Messi távozása pedig szintén nem kedvez egy drága igazolásnak. Hiába szabadult fel a fizetése, marketing-bevételekben többet bukunk.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.18. 13:58:40

daffy írta:
2021.08.18. 13:41:11
Messi megtartásának hangoztatása nem lehetett egy "csel" arra,hogy a klub nincs annyira rossz állapotban,hogy mindenáron eladni kényszerüljön? Mert így a felesleges embereket nem tesco-s áron kellett volna értékesíteni. Nem jött be,most meg Pjanic és Umtiti is mehet,ha a vevő állja a repülőjegyük felét és a kajájukat a Duty Free-ben.
Szia!
Szerintem eleg naivnak kell lenni ahhoz, hogy barki is penzt remeljen ezekert az arcokert, plane ugy, ha megnezzuk az elmult par evet, pl. Rakitic, vagy Suarez "eladasat".
Oszinten remelem, hogy azert ment el Messi, mert Lapi papa mar Haalandnak kesziti elo a terepet.:D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.18. 13:41:11

Messi megtartásának hangoztatása nem lehetett egy "csel" arra,hogy a klub nincs annyira rossz állapotban,hogy mindenáron eladni kényszerüljön? Mert így a felesleges embereket nem tesco-s áron kellett volna értékesíteni. Nem jött be,most meg Pjanic és Umtiti is mehet,ha a vevő állja a repülőjegyük felét és a kajájukat a Duty Free-ben.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.18. 13:26:51

Ezek a nyilatkozatok most már teljes mértékben bebizonyították a számomra, hogy Laporta ordas nagy ferdítéseket és kavarásokat eszközöl megállás nélkül.
Eddig se nagyon bíztam benne, de most már végképp nem várok tőle semmilyen pozitív előrelépést.
Csak ne kerüljön mélyebbre a klubb, ennyi legyen.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.18. 09:06:50

Ne mondja már senki, hogy aki tavasszal átveszi a klubot egy csomó jogásszal, hozzáértő gazdasági emberrel, az augusztusra lesz képben egy válllat, vállalkozás, akármilyen gazdasági szervezet anyagi helyzetével!
Laporta mindenképpen takargat valamit, nem mond igazat, és már a kampányban is Messi megtartásával hozta a pozicióját! Mindenképpen bukott szerintem. Be kellene adnia a lemondását, már ha meg szeretné különböztetni magát Bartótól. A játékosok is most kezdil elmondani a valóságot fizetés ügyben,amikor a saját bőrükön tapasztalják, hogy a szurkolók előtt miképpen lett ez a téma elkotoygva.
Messi átigazolása annyira volt villámtranszfer, mint decemberben a meglepetés hó! Ennyi mezt, emléktárgyat simán kinyomtat,legyártat két nap alatt bárki is? Hát persze. Laporta meg szépen átjahtozott a szigetekre a balhé után, hogy csendesedjen a vihar!
Nem látunk tisztán,és nem is fogunk! De Laporta a fő ígéretét nem tartotta, hazudott a játékosok elmondása alapján a bérek tárgyalásásról, nem volt tisztában csak öt hónappal megválasztása után a klub valós anyagi helyzetével. Ez mind egyenként is elég arra, hogy alkalmatlan je4lzőt kapjon. Ezt most azzal üti el, hogy a jövővel kell foglalkozni. Közhely, ez a múltat nem feledtetheti.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.18. 08:56:56

nem tudom pontosan hogyan is hangzik a mondás:...nagy lett a kabát....a Barcának Messi ügyben.
egyszerűen nem engedhette meg magának, hogy megtartsa -azzal az igénnyel amit Messi támasztott! Messi maradni akart é - valójában? persze, nem bolond és nem a saját ellensége! maradt volna ha megkapja amit kért. ilyen egyszerű ez sporttársak.
Laporta hazudik e ? azt mondanám egy ügyvédnek ez alapból megy, de nem mondom, mert nem vot erre szüksége. elég csak homályosan, rafináltan, monoton ismétlésekkel a kínos tényeket elhallgatva befolyása alá vonni akiket lehet.
Albáék? detto. megy az alkudozás ezerrel, hogy minél kevesebb veszteséggel jöjjenek ki belőle, ki-ki a (tárgyalási) pozíciója szerint. a többi pörhintés.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.18. 08:39:20

ktm írta:
2021.08.18. 07:38:59
drobika írta:
2021.08.18. 07:14:39
A Messi maradás bejelentése egyre inkább úgy tűnik nekem egy kommmunikációs csel volt , időhúzás. Tudta nagyon jól Laporta Messi nem fog maradni, mert nem is akar, és mert nem is tudjuk megtartani. Ezért nem is tárgyaált más játékosokkal. Messi távozásakor megrendezték azt a méltatlan előadást mialatt a párizsiak már nyomatták a Messi mezeket a Távol Keleten... Ő Pedig hétfőn elment nyaralni a Baleár szigetekre , mint aki jól végezte a dolgát. Tiszta vizet a pohárba!!!!
Ha Messi nem akart volna maradni, akkor miert engedett volna a fizetesebol? Nehezen tudom elkepzelni, hogy az argentin egy ilyen szinjatekba belement volna, eleg csak a palyan nyujtott viselkedesere gondolni, arrol nem is beszelve, hogy a csaladja biztos inkabb maradt volna Barcelonaban, mint, hogy olyan helyre koltozzenek, ahol meg a nyelvet se beszelik.
Szerintem Laportaek mar reg tudtak, hogy mekkora az adossag(ezt biztos nem kotottek a jatekosok orrara) es ugy dontottek, hogy Messinek mennie kell, anelkul, hogy kulonosebb erofeszitest tettek volna a megtartasa erdekeben(lasd nem kommunikaltak Albaval stb..., az is eleg beszedes, hogy az Umtiti ultimatum is most jut eszukbe, nem 1 honappal ezelott).
Értem, hogy az embereknek könnyíti most a lelkét, ha haragudhatnak Messire, de mire alapozzátok, hogy menni akart, és csak színjáték volt, hogy maradni szeretne?

Tavaly kerek perec kijelentette, hogy menni akar, de most valamiért inkább színészkedik??? Amúgy mi mindent kellett, mi mindet tudott volna még megtenni a maradásért? Elment a falig a fizetéscsökkentéssel, de a távozása pillanatában semmilyen fizuért, a negyedéért sem tudtuk volna itt tartani...

Az, hogy utána villámgyorsan írt alá a PSG-hez, abból is mindenki azt a következtetést vonja le, hogy már erre készült, de könyörgöm minden átigazolási időszak végén beesik egy-két villám transzfer, ahol a kluboknak egymással, a vevőnek pedig a játékossal is meg kell egyeznie akár az utolsó órákban, és letudni az adminisztrációt. Miután Laporta bejelentette, hogy mennie kell, utána mit kellett volna csinálnia? hónapokig gyászolni, és csak utána aláírni, miközben már így is megy a francia bajnokság? Vagy aztán a PSG-mezben nem mosolyogni, nem biztató szavakat mondani, hanem azzal nyitni az új helyen, hogy én nem is akartam idejönni?

A szitu nálam sokkal inkább úgy áll össze, hogy Laporta volt, aki nem igazán akarta ezt az egészet. Ahogy mondta ezzel a döntéssel két évvel előrehoztuk a poszt-Messi korszakot... Ami amúgy abszolút lehet helyes döntés is, sőt szerintem az is. A mostani állapotában a klub a következő 2 évben aligha lesz Európa elitjében, akkor minek odázni az odázhatatlant?

Ami engem zavar az a szurkolók hülyébe vétele, mert bármi történt reálisan 2 okra vezethető vissza:

1) Laporta soha nem akarta megtartani Messit, de választást akart nyerni, és azért húzta idáig a témát, hogy aztán utólag azt kommunikálhassa, hogy ő mindent megtett, a végsőkig harcolt, de hát nem lehetett mit tenni, gonosz Barto ellehetetlenített mindent [ez amúgy igaz]. Ez esetben egy igazi manipulatív politikus, aki hülyére veszi a szurkolókat.
2) Laporta meg akarta tartani Messit, de el kellett jöjjön az augusztusnak, hogy leessen neki a tantusz, és képbe jöjjön a klub valós helyzetével (meg a Liga nevezési szabályzatával). Ez esetben mit csinált eddig?

Lehet, hogy nem az utolsó pillanatban kellett volna nagy pofával be/visszaszállni a Barca életébe, és arra alapozni, hogy én vagyok Laporta, megmentem a klubot, hanem meg komolyan kellett volna venni azokat a hangokat, akik évek óta kongatják a vészharangot, hogy óriási probléma van, ami akut kezelést igényel.

Ideje lenne elkezdeni komolyan, mélységeibe nyúlóan vezetni ezt a klubot, mert már így is majd' fél év késésben van.
Válasz küldése