Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.01.24. 19:02:46

Andris írta:
2022.01.24. 13:34:18
Sokkal szívesebben fogadnám, mint a korábban szóbakerült kripto hiénákat.
Én is. Laporta is ezért nem akarta őket.

Újabb jelentkezők
https://index.hu/sport/futball/2022/01/ ... arcelonat/
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.24. 13:34:18

Vakmacska írta:
2022.01.24. 13:10:44
Most olvastam, lehet, hogy a Spotify lesz a főszponzor, évi 75 millával
Sokkal szívesebben fogadnám, mint a korábban szóbakerült kripto hiénákat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.01.24. 13:10:44

Most olvastam, lehet, hogy a Spotify lesz a főszponzor, évi 75 millával
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.14. 23:55:02

En mondjuk nem mondtam azt hiszem egy szoval se, hogy ezzel gond volna. De dicserni se tudnam Laportat miatta. Egyreszt mert egy igazolasnak elobb be kell valnia legalabb kozeptavon. Masreszt mert lehet, hogy Laporta nagy erossege a kapcsolati tokeje, de ez szerintem most nem azon mult, hanem csak az emlitett urak jotekonykodasa egy szakadek melyen levo Barca szamara.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.14. 19:50:34

Andris írta:
2022.01.14. 16:20:50
Plusz vettük egy relatíve lutri fiatalt 55 millióért, aki a citynek nem kellett, és ezt is nyilván első sorban Txiki és Pep jó szívének köszönhetjük.
Ezt a hozzáállást felejtsük el.
Xavi kérte. LE is szereti. Pep is szereti. Lutri és fiatal? Igen.
De ha öreget veszünk akkor meg az a baj.
Ha meg topot veszünk aki nem lutri, és nem is öreg, akkor az meg 100+ millió és ugyanúgy befürödhet lásd Coutinho, Ibra, Griezmann és még hányan máshol mint Hazard Lukaku és stb. Nincs is pénzünk nem lutri emberre. Lutrit kell venni, nincs más lehetőség.

50 misi ilyen kifizetési sémával nem sok, ezt egyszerűen nem lehet ráfogni hogy drága volt, vagy hogy rossz üzlet lett volna.

Amúgy ja értelek, csak ezt emelném ki hogy nem igaz. Ezért az igazolásért Laportát max dicsérni lehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.14. 16:20:50

Ha nem vette volna telibe a kamera az egészet, csak úgy kiszivárgott volna a tartalma, jobban elhinném, hogy ez a csapatnak szólt.

Én továbbra se vagyok oda Laporta személyéért, és stílusáért. Még ha fényévekre is van Bartomeutól. De valljuk be, hogy utóbbi csak egy középkategóriás bűnöző, semmi több. Így nem egy hízelgő dolog ez az egész összehasonlítás.

Örülök, hogy jól mentek a dolgok ebben a tél átigazolási ablakban, de azért nagy dolgok nem történtek: Coutinho félévi fizuját megúsztuk, és Umtitiét újrastruktúráltuk. Plusz vettük egy relatíve lutri fiatalt 55 millióért, aki a citynek nem kellett, és ezt is nyilván első sorban Txiki és Pep jó szívének köszönhetjük.

Én nem könnyen felejtem el, hogy hónapokig az arcunkba hazudott Messiről (vagy annyira nem volt képben, ami még rosszabb). És azt sem, hogy ő nem Xavit akarta edzőnek, sőt ráadásul megmaradt a kiváló Koemannál. Nem akarom újra felhozni a témákat, eléggé alaposan körbejártuk, hogy mely döntéseket milyen kényszer szülhette, de ettől még nem bizonyultak jó döntéseknek.
Nyilván örülök, hogy korrigálták utólag. Már ez is valami.
Szóval csak szép visszafogottan figyelem, hogy vajon tényleg képes-e megmenteni a klubot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.13. 20:26:13

davi10 írta:
2022.01.13. 20:14:00
Úgy tűnik a főnököt annyira nem viselte meg a korona.
Ő is utazott tegnap és beszédet mondott a játékosoknak a meccs után:
https://youtu.be/b3pwDRjCx1w
Jól hangzott, és nem is üres beszéd volt. Elképzeltem közben egy párhuzamos világban Bartót egy ilyen beszédnél, és valahogy úgy hangott, hogy:

"Szép volt fiúk! Már ha a végén ti mentetek a jobboldali kapu felé. Nem? Eszerint akkor nem is mi nyertünk? Nem baj, akkor is szép volt!"

Minden ilyen apróság számíthat szerintem, megváltoztahatja a hangulatot. Nyilván nem ettől leszünk jó csapat, és Laporta is szeret szerepelni és hallgatni meg nézni magát, az tuti, de ez a hozzáállás az igazi akkor is, akár politikus közben, akár nem.

Már csak a bugyikék-sötétrózsaszín mezt kell nyáron bordó-kékre visszaállítani, és visszaáll a teljes Barca-identitás csomag. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 20:14:00

Úgy tűnik a főnököt annyira nem viselte meg a korona.
Ő is utazott tegnap és beszédet mondott a játékosoknak a meccs után:
https://youtu.be/b3pwDRjCx1w
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 11:16:38

Szerintem is, ha nagyon akarták volna, megoldották volna. Nem tudom van-e szabályozás, hogy milyen gyakran lehet új szerződést kötni egy játékossal, de hosszabbítunk vele fele fizuért, aztán 1 nap múlva megint fele fizuért, és tessék, 75%-os fizucsökkentés :D
NovaProspekt írta:
2022.01.11. 10:58:58
Szerintem jobb, hogy így alakult ahelyett, hogy eszetlenül hosszabbítgatjuk továbbra is. Egyszer vége kellett, hogy szakadjon a sztorinak, mert ő már nem a jövő. Ha itt lenne, valamennyire jobbak lennének az eredményeink, de kupára már az sem lenne elég. Plusz tovább lehetne nézni szezonról szezonra, hogy hogyan zsugorodik a csapat. Most viszont felívelő pályára álltunk, még ha elég mélyről is indulunk.
Én is ezt mondtam, sokat adott a klubnak, de hosszútávon jobb, hogy elment. Így lehetett ledugni az emberek torkán, hogy a Liga a hibás, így Laporta és Messi renoméja is sértetlen marad.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.11. 10:58:58

Valószínűleg volt egy küszöbszint fizuban, ami alá már Messiék sem akartak lemenni. Laporta meg egyáltalán nem tett meg mindent azért, hogy a szezon költségvetésében helyet csináljon Messi hosszabbításának (mint az alább taglalva van a topikban). A szurkolók hajlamosak azt feltételezni, hogy Messi akár ingyen is eljátszott volna, csak valami összeesküvés miatt ez nem sikerülhetett. Viszont az eddigi évek során az már bebizonyosodott, hogy Messiéknek egy olyan táboruk van, ahol finoman szólva nem másodlagos, hogy mennyi a pénz. Abban biztos vagyok, hogy Barcelonát az otthonának tartja, és a könnyei is őszinték voltak. Viszont attól még simán lehetett vele úgy, hogy inkább elmegy még 2-3 évet máshol játszani és nagy pénzt szakítani továbbra is (meg megismerni valami új közeget, Neymarral újra együtt játszani, stb.), utána még simán hazajöhet Barcelonába, 2-3 év az meg semmi. Buffon is átigazolt a PSG-be egy évre.

Szerintem jobb, hogy így alakult ahelyett, hogy eszetlenül hosszabbítgatjuk továbbra is. Egyszer vége kellett, hogy szakadjon a sztorinak, mert ő már nem a jövő. Ha itt lenne, valamennyire jobbak lennének az eredményeink, de kupára már az sem lenne elég. Plusz tovább lehetne nézni szezonról szezonra, hogy hogyan zsugorodik a csapat. Most viszont felívelő pályára álltunk, még ha elég mélyről is indulunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.11. 10:44:31

Kalapos írta:
2022.01.11. 09:51:49
Chino írta:
2022.01.11. 09:34:34
Nem csökkentették, csak átütemezték, így azt az összeget, amit a jelenlegi szerződése lejártáig kapott volna csak 3 év múlva kapja meg. Gyakorlatilag ez nem jelent változást, de a fizetési sapkában úgy jelenik meg, mintha a fele lenne bére.
Umtiti topikból hozom át, a fizu csökkentés/átütemezéssel kapcsolatban.

Messivel is lehetett volna kötni akkor egy 100 éves szerződést ennyi erőből :D
Tuti volt, hogy ő is dobbantani akar, és hogy Laporta is tudott valamit, hogy miért nem maradthat. Valaki spekulálta hogy Xavi nem jönne Messi mellé.. akár ez is lehetett nem tudom.

Nagyon fura volt az egész, de továbbra is biztos vagyok benne, hogy meg lehetett volna oldani, ha tényleg mindenki azt akarja.
Messi annyiból volt más, hogy neki lejárt a szerződése, plusz olyan magas volt a fizetése még csökkentéssel is, hogy ezt akkor sem bírta el a klub. Csak gondoljunk bele, hogy még úgy is, hogy megszabadultunk Griezmann bérétől sem voltunk egyenesben. Plusz még soron van Gavi, Nico, Araujo és talán Fati hosszabbítása is. Gondolom emiatt akarják Dembélét télen mindenképpen elsózni Laportáék. Ha hosszabbít vagy ha elmegy nincs gond a bérével, de ha nyárig marad nagy a súlya.

SR-rel is hasonlóan terveznek, Ha jól emlékszem neki 2+2 éves szerződést kínálnak fizetéscsökkentéssel.

Azért rohadt nagy gáz, hogy az anyagi helyzetünk olyan, hogy a selejttől nemhogy megszabadulni nem tudunk, de még magunkhoz kell láncolni.
Alapesetben pénzzé kellene tenni őket, de már annak is örülünk ha elmennek kölcsönbe és a fizetésük egy részét álljuk.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.11. 09:51:49

Chino írta:
2022.01.11. 09:34:34
Nem csökkentették, csak átütemezték, így azt az összeget, amit a jelenlegi szerződése lejártáig kapott volna csak 3 év múlva kapja meg. Gyakorlatilag ez nem jelent változást, de a fizetési sapkában úgy jelenik meg, mintha a fele lenne bére.
Umtiti topikból hozom át, a fizu csökkentés/átütemezéssel kapcsolatban.

Messivel is lehetett volna kötni akkor egy 100 éves szerződést ennyi erőből :D
Tuti volt, hogy ő is dobbantani akar, és hogy Laporta is tudott valamit, hogy miért nem maradthat. Valaki spekulálta hogy Xavi nem jönne Messi mellé.. akár ez is lehetett nem tudom.

Nagyon fura volt az egész, de továbbra is biztos vagyok benne, hogy meg lehetett volna oldani, ha tényleg mindenki azt akarja.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.08. 19:35:04

Chino írta:
2022.01.08. 18:28:12
Főleg, hogy ezzel valamilyen szinten a saját lábába is lőne, sokkal rosszabb helyzetben van íígy a csapat, kevesebb esély a sikerekre. Sokkal nagyobbat szólhatott volna, ha nem ingyen igazolásokkal kell csapatot építeni.
Igen, viszont a pletykák alapján Haaland-fixációja van Laportának (és nagyon más húzónevet nem is találna most), neki pedig 2022-ben lép életbe a 75 milliós kivásárlási ára, sztem arra próbálja előkészíteni a terepet az öreg. Más kérdés, hogy végül úgy sem lesz 75 millió, mert ki kell fizetni a játékosnak majd a prémiumot, az ügynököt, a komornyikot, a nagynénit... de egyszerűbbnek egyszerűbb lesz 2022-ben leigazolni, mert legalább egy tárgyalófelet ki lehet így zárni az alkudozásból a kivásárlási ár megfizetésével (Dortmund), már ha igaz egyáltalán ez a pletyó.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.08. 19:00:10

Chino írta:
2022.01.08. 18:28:12

Főleg, hogy ezzel valamilyen szinten a saját lábába is lőne, sokkal rosszabb helyzetben van íígy a csapat, kevesebb esély a sikerekre. Sokkal nagyobbat szólhatott volna, ha nem ingyen igazolásokkal kell csapatot építeni.
A megvágásnak -ha valóban igaz- pont az a lényege, hogy 21 nyarán rossz helyzetbe kerültünk, azért, hogy 22-ben viszont egy jóval magasabb fizetési sapkát kaphassunk. Tehát ezzel két legyet üt a vezetőség egy csapásra, egyrészt könyebben átnyomja most a megszorításokat, másrészt lehetőséget teremt idén nyárra valami nagy dobást igazolni. Igaz, ez a szezon így kicsit be lett áldozva, de legalább láthatjuk, hogy mit tudnak a fiatalok.

Persze ez csak találgatás, de ha igaz, akkor ez nekem egyrészt antipatikus húzás Laportától, mert csúnyán megvezetett mindenkit, szakmailag viszont mindenképpen nagy dobásnak tartanám.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.08. 18:28:12

NovaProspekt írta:
2022.01.08. 17:51:43
Hát Laportának van egy karizmája, rendelkezik egy olyan kisugárzással, hogy hinni akar neki valahogy az ember, amikor hallgatja a beszédét. Ezek Bartora abszolút nem voltak jellemzőek, neki a szeme sem állt jól ránézésre sem, meg kicsit nyominak tűnt. Emiatt az átlag szurkoló szemében valóban megnyerőbb Laporta. De ő sem tegnap vagy tegnapelőtt lett politikus, pontosan tisztában van ezekkel és rájátszik ezekre a dolgokra, a háttérben meg ugyanannyit mutyizik legalább, mint Bartoék. Az biztos, hogy Laportától tanulhatna egy pár ember itthon, ha még lenne mit. :mrgreen:
lehet, hogy van benne valami, de még jóval a választások előtt, nagyban a Barto éra alatt hatalmas tartozása volt a klubnak, amire további hitelt vett fel, a fizetések pedig az egekben. Azt nagyon jól tudtuk, hogy holl van a bére (még ha nem is pontosan), Umtitié vagy Coutinhoé. Plusz nem Laporta agyszüleménye volt Griezmann, akinek szintén olyan fizetést adtak, ami nem csak a plafont verdeste, haneem át is törte.
Az adóságállományt tekintve kb. minden klubot megelőztünk (a bérekkel toronymagasan), közel 400 milliót verte el 3 olyan igazolásra, ami semmit sem tett hozzá a csapathoz és 60-70 milliót ha látunk belőle.
Lehet, hogy volt valami, de az, hogy ennyire megvágta volna nem hiszem.
Főleg, hogy ezzel valamilyen szinten a saját lábába is lőne, sokkal rosszabb helyzetben van íígy a csapat, kevesebb esély a sikerekre. Sokkal nagyobbat szólhatott volna, ha nem ingyen igazolásokkal kell csapatot építeni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.08. 18:05:38

LG írta:
2022.01.08. 17:51:24
Azért megjegyezném, ha valóban az a helyzet Messivel, amit most gondolunk, én ugyan erkölcstelennek tartom, hogy így kellett mennie, de szakmailag, a klub jövője szempontjából jó döntésnek. Csúnya talán ezt mondani, de ha a jövő csapatát akarjuk építeni, akkor őt be kellett szvsz áldozni. Számokkal megy a trükközés, de azért látjuk azt, hogy nagyon ki kell centiznünk az anyagiakat, hogy tudjunk a jövőben erősíteni. Ő pedig még lefelezett fizetéssel is megkötötte volna a vezetőség kezét. Szomorú, de ez van. :|
Plusz még van egy olyan gyanúm - lehet hogy totál homály - hogy Xavi nem jött volna Messihez. Sőt, még abban sem vagyok biztos, hogy ez szó szerint nem hangzott el, és nem játszott-e szerepet Leo kvázi kitoloncolásában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.08. 17:51:43

Hát Laportának van egy karizmája, rendelkezik egy olyan kisugárzással, hogy hinni akar neki valahogy az ember, amikor hallgatja a beszédét. Ezek Bartora abszolút nem voltak jellemzőek, neki a szeme sem állt jól ránézésre sem, meg kicsit nyominak tűnt. Emiatt az átlag szurkoló szemében valóban megnyerőbb Laporta. De ő sem tegnap vagy tegnapelőtt lett politikus, pontosan tisztában van ezekkel és rájátszik ezekre a dolgokra, a háttérben meg ugyanannyit mutyizik legalább, mint Bartoék. Az biztos, hogy Laportától tanulhatna egy pár ember itthon, ha még lenne mit. :mrgreen:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.08. 17:51:24

Azért megjegyezném, ha valóban az a helyzet Messivel, amit most gondolunk, én ugyan erkölcstelennek tartom, hogy így kellett mennie, de szakmailag, a klub jövője szempontjából jó döntésnek. Csúnya talán ezt mondani, de ha a jövő csapatát akarjuk építeni, akkor őt be kellett szvsz áldozni. Számokkal megy a trükközés, de azért látjuk azt, hogy nagyon ki kell centiznünk az anyagiakat, hogy tudjunk a jövőben erősíteni. Ő pedig még lefelezett fizetéssel is megkötötte volna a vezetőség kezét. Szomorú, de ez van. :|
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.08. 17:41:49

NovaProspekt írta:
2022.01.08. 17:26:40
Tehát megy az adok-kapok rendesen, két minden hájjal megkent, dörzsölt politikus között.
Azért Laporta nagyságrendekkel kompetensebbnek tűnik :D
De igen, Laporta szép kis adósságot kapott a nyakába. Az a szerencséje, hogy Barto-ék annyira idióta, amatőr és ellenszenves módon vezették a klubot, hogy bármit rájuk kenhet büntetlenül, legalábbis pár évig biztos.

Nagyon erős párhuzamot érzek bizonyos itthoni politikai események között. Nevek nélkül én mindig azt hallom indoknak, hogy de az xy legalább úgy mutyizik, hogy az ország is fejlődik. Na valahogy így állok én most Laporta-val :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.08. 17:40:34

Persze, én most nem is az előző vezetést akartam felmenteni, de Laportát sem kell félteni. Mondjuk már eljátszottak egy hasonlót Laporta első regnálása után, ott is ment az egymásra mutogatás, meg a játék a számokkal.

Politikusként viszont biztos, hogy Laporta magasan veri Bartot, utóbbival abszolút nem tudott azonosulni a mezei szurkoló.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.08. 17:26:40

LG írta:
2022.01.08. 17:06:05
Egyrészt igen, ha ezek a hírek igazak, akkor azoknak van igazok, akik szerint Laporta nem tett meg mindent Messi maradásáért, hiába mondogatta ezt. Most abba nem mennék bele én sem, hogy ezt jól tette vagy nem, az egy külön téma, de az biztos, hogy csúnyán megvezette a szurkolókat.

Másrészt ezzel még rosszabb képet festett az előző vezetésről a szurkolóknak, és egyben megalapozta magának a megmentő szerepet, mert így majd verheti a mellét, hogy egy szezon alatt mekkora javulást tudott elérni a csapat ezen a téren az ő vezetése altt.

Nagy rohadék ez az ember. :lol:
Igen, politikailag is ez egy neki előnyös húzás volt abszolút, és tutira veszem, hogy a rajongók/sociok 90%-át be is hülyíti ezzel, akik nem néznek utána ezeknek a manővereknek. És közben mutogathat a La Ligára Messit illetően (ezt sejtettük szerintem már eddig is, hogy ez történik), plusz a játékosokat könnyebben szorongatja meg fizetésügyileg.

Ugyanakkor az is igaz, hogy Bartotól nem gyenge meglepit kapott: a klubnak 1,2 milliárdos adóssága van (ha az adósság legtágabb definíciója szerint nézzük a számokat), ami önmagában még nem katasztrófa, de nem is jó már. Viszont ebből 732 milliót 12 hónapon belül kell visszafizetni (ami már masszív cumshot). Ezt Barto vette még fel, de Laporta fizeti vissza. :mrgreen:
Ezeket a rövidtávú adósságokat átstrukturálni nem kevés fejfájás lehetett az új vezetőségnek.

Tehát megy az adok-kapok rendesen, két minden hájjal megkent, dörzsölt politikus között.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.08. 17:06:05

Áthozom ide, mert ez elsősorban őt és az embereit érinti:
NovaProspekt írta:
2022.01.08. 15:52:06


Magyarul több forrás is megerősíteni látszik az itteni vélekedést, hogy Laporta jóval nagyobb veszteséget könyvelt el szándékosan a 2020-2021 szezonra (akár 200 millióval többet), az assetek (javarészt játékosok) amortizációival játszva. Ha ezt a 200 misit hozzáadnánk a 100 misis fizetési sapkához, mindjárt lenne egy 300 milliós limit, ami azért már értelmesebbnek néz ki.

Az csak slusszpoén, h sztem ez volt az a "vártnál jóval nagyobb deficit", amiről Laportáék magyaráztak akkortájt, amikor megnyerték a választást, és nagyító alá vették a megörökölt pénzügyeket. Csak azt elfelejtették hozzátenni, h maguknak kreálták szándékosan a deficitet papíron :mrgreen: .

Mindenesetre ez valóban érdekes megvilágításba helyezi Messi távozását. Ha nincs ez a susmus, valószínűleg még ma is a játékosunk lenne (hogy ez jó lenne vagy nem, azt döntse el mindenki maga).
Egyrészt igen, ha ezek a hírek igazak, akkor azoknak van igazok, akik szerint Laporta nem tett meg mindent Messi maradásáért, hiába mondogatta ezt. Most abba nem mennék bele én sem, hogy ezt jól tette vagy nem, az egy külön téma, de az biztos, hogy csúnyán megvezette a szurkolókat.

Másrészt ezzel még rosszabb képet festett az előző vezetésről a szurkolóknak, és egyben megalapozta magának a megmentő szerepet, mert így majd verheti a mellét, hogy egy szezon alatt mekkora javulást tudott elérni a csapat ezen a téren az ő vezetése altt.

Nagy rohadék ez az ember. :lol:
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.12.10. 01:53:53

Szerezzel pénzt…. mindegy honnan , amíg nem túl késő !!!!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.09. 23:04:31

sansz írta:
2021.12.09. 08:13:26
visca el barca írta:
2021.12.09. 07:35:07
Hát igen, sokkal tobbet erne ha az ertelmetlen espai barca projektre felvett 500 millios hitelbol venne 11 epkezlab jatekost. Lehet lesz szep uj csilivilli stadion, meg egyeb sportkomplexum, csak majd nezo nem lesz aki kijarjon, mert valljuk be, egy spanyol kozepcsapat nem lesz tul vonzo senkinek.
Ha meg is tehetné, 500 millióból ma nem jön ki 11 jó játékos. Mondjuk 5-7. Csak ezután kéne még fizetést is adni. Plussz a spanyol szabályok (aminek pont az a lényege,hogy nem lehet hitelekből bevásárolni).
Laporta elpasszolta utolsó pillanatban Grizest, Messit, a bajnokságban ketten rúgtak vagy 35 gólt. El lett passzolva Trincao is,amikor már sérült volt Dembele és Fati is. Ja és aztán fillérekért kidobta a Barcáért rajongó Emersont is, aki fizikailag lekörözte Destet, technikailag Minguesát. Laporta felelőssége itt kezdődik igazán. Trincao, Messi, Grizes csomagból valakiket egyelőre hagyni kellett volna. Grizessel és Trincaoval se lennénk BL nyerő csapat, de lenne dupla ennyi gólunk.
Szóval most már nem tudom Laporta hogyan tudna kimászni abból a gödörből,amit ő is szépen mélyített rövid idő alatt.
Most is alig tudjuk fizetni a béreket, a fél csapatét már csökkenteni kellett, új szerződéseket és hosszabbítást is kevés fix-sok változóban tudunk ajánlani. Hogy lehetett volna megtartani Messit vagy akár Griezmanntt!? Az utóbbi mellesleg lehozott tavaly 36 meccsen 13 gólt, azelőtt 35/9-et. Na ez megmentene minket. Érdemes lenne milyen vélemények voltak nyáron a távozásával kapcsolatban.
Mellesleg van jelenleg is kismillió csatár, nyáron is azon ment a matek, hogy kit adjunk el a támadósorból.
Az pedig hogy Emerson is mit csinált volna itt pedig további kérdőjel. Amennyire türelmesek itt a fórumon az emberek 3 meccséből kettőn katasztrófa volt.
És mindezeket mínuszos tárcából oldja meg. Törvényszerű volt, hogy amit Bartomeu csinált annak előbb vagy utóbb meg fogjuk inni a levét. Aztán szegény embert az ág is húzza alapon még a sérülések is úgy sújtanak minket, amilyet nem sűrűn látni.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 10:55:24

Azzal fog megtérülni, hogy bevonzza az embereket, mint Európa legnagyobb, legújabb stadionja. Meg gondolom újítják a múzeumot, meg lesz minden cirkusz. Plusz ki lehet adni koncertekre, konferenciákra, meg mindenféle rendezvényre, de ezeket te is tudod.

Sőt, ha jól tudom az új Puskásban pl. rendesen irodák is vannak, amiket ugyanúgy bérbeadnak, mint bármelyik irodaházat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése