Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.10. 19:20:28

Peter írta:
2023.02.10. 14:13:04
Ez a szuperliga a jelenlegi körülmények között inkább tűnik valamiféle politikai terméknek, eszköznek, mint reálisan megvalósítható végterméknek.
Mert valószínűleg az is. A klubok keveslik az UEFA-tól kapott pénzt és így akarnak nyomást gyakorolni.
Viszont érdekes ez az egész, mert a csapatok és az Ufea is erősen függ egymástól. A Bajnokok Ligájának az évek alatt komoly presztízse lett, amit a szuperliga nem lesz képes egy hamar utolérni, ha létrejön. Hiába rendeznek minitortának nagy csapatokkal, ahogy teszik ezt nyáron nem tudnak annyi nézőt megfogni, mint a BL.
Viszont, ha a sztárcsapatok nem indulnának a BL-ben, akkor a BL nézettségének is annyi lenne. Már most is elég nagy bajban vannak, nem képesek összeválogatni 32 erős csapatot. Bekerülhet pl a Fradi, akinek egy pocsék formában lévő Barcelona is képes egy ötöst gurítani.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.10. 14:13:04

Ez a szuperliga a jelenlegi körülmények között inkább tűnik valamiféle politikai terméknek, eszköznek, mint reálisan megvalósítható végterméknek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.10. 12:17:02

bence0330 írta:
2022.11.16. 11:16:08
A friss főoldali interjúra reagálva egy dologgal nagyon egyetértek, eggyel meg nagyon nem:

A szuperligáról nagyon kussolni kéne, meggyőződésem, hogy emiatt nem kaptunk meg nyilvánvaló büntetőket. Ha összejön, más tészta, de addig szerintem lapítani kellene.

A Liga merevsége tényleg vicc. Mi csak azért úsztuk meg, mert elég nagy csapat vagyunk, és tudtunk mit mozgósítani. Sevillát pl. teljesen tönkretették, ami szerintem hatalmas csapás a liga számára, főleg amennyi kupát hoztak az elmúlt években. Lehet, hogy teljesen el fognak tűnni a süllyesztőben, mint egy Depor, Valencia...
Azért a Sevilla kicsit vicces, mivel csak nekik és az Atmanak vannak képviselői a CVC tanácsban. Elvileg őket pont, hogy nyomatni kellene. Bár nem igazán értem őket se. Nyáron iszonyatos összeget, majdnem 100 milliót kerestek játékoseladásból, igazolni viszont csak ilyen lejáró szerződésű vagy kölcsönjátékosokat hoztak.
Semmi pótlásról nem gondolkoztak, pedig már a nyár elején nyilvánvaló volt, hogy Koundé és Diego Carlos dobbant. Ők meg szereztek egy Nianzout meg egy Marcaot a helyükre, Ocampost elküldték kölcsönbe.
Simán tudtak volna egy-két minőségi játékost igazolni.

A spanyol FFP legalább arra jó volt, hogy mondjuk egy Valenciára ne tegye rá a kezét egy sejk és kezdjen el ámokfutásba, mint mondjuk a Newcastle-nél történt legutóbb.Nem lett volna rossz, ha az elitbe kerülnek, de kérdés hogy megérte volna-e ilyen áron.

Visszakanyarodva Laportára szerintem nincs gond azzal, hogy ennyire kiáll a Szuperliga mellett, Perez is ezt teszi. És amíg a két legbefolyásosabb klub a CVC ellen van, addig Tebasék a fejükre is állhatnak, a pech csak az, hogy emiatt ott tesznek alánk ahol tudnak.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.10. 11:03:15

Amíg a csapat bajnokesélyes, addig Laporta azt beszélhet a pénzügyi helyzetről, a ligával való huzakodásáról és a nyári igazolásokról, amit akar. Ha viszont a csapat megbicsaklana, őt is elővennék minden félmondatáért.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.16. 11:16:08

A friss főoldali interjúra reagálva egy dologgal nagyon egyetértek, eggyel meg nagyon nem:

A szuperligáról nagyon kussolni kéne, meggyőződésem, hogy emiatt nem kaptunk meg nyilvánvaló büntetőket. Ha összejön, más tészta, de addig szerintem lapítani kellene.

A Liga merevsége tényleg vicc. Mi csak azért úsztuk meg, mert elég nagy csapat vagyunk, és tudtunk mit mozgósítani. Sevillát pl. teljesen tönkretették, ami szerintem hatalmas csapás a liga számára, főleg amennyi kupát hoztak az elmúlt években. Lehet, hogy teljesen el fognak tűnni a süllyesztőben, mint egy Depor, Valencia...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.30. 17:41:21

Balinho írta:
2022.08.30. 15:10:57

1) Hiba volt-e eladni a TV-s jogokat, meg a BLM-et, ezzel pillanatnyi sportszakmai előnyért komoly jövőbeni gazdasági potenciált feladni.
BLM-et NEM adtunk el, csak szólok... ;)
Barca Studios-t adtunk el...

Ha már elemzünk: kettő között nagyon nagy különbség van!

A BLM egy aranytojást tojó tyúk, csak a Covid utóhatásai miatt a forgalom (és így az értéke is) még növekvőben van - ezért ragaszkodott a vezetés ahhoz, hogy idén SEMMIKÉPP SE adják el, ennyit az "eltékozlásról"...
A Barca Studios ellenben egy fejlődő vállalkozás, ahol egy/két szakmai befektető sokat tud hozzátenni a fejlődés mértékéhez... Így akár a megmaradt 50% hozhat jóval több bevételt is...

Ha hozzávesszük, hogy a La Liga TV jogok pedig egy évente kvázi fix bevétel egy részének eladása - ezt tekinthetjük akár egy hitelügyletnek is, amit az FFP miatt kellett ilyen keretek közé foglalni...

Tehát jól körülhatárolható tranzakciók (TV jog = évente fix bevétel, BS = eddig kevés bevétel) történtek meg, nem "komoly gazdasági potenciál" eltékozlása...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.30. 16:08:00

Balinho írta:
2022.08.30. 15:10:57

- Aztán azzal, hogy ilyen dinamikával menekültünk előre, azzal beleástuk magunkat egy olyan gödörbe, amiből nem, vagy csak nagy veszteségek árán tudtuk kihámozni magunkat. Az eladások (vagyis inkább ingyen elengedések) tekintetében olyan nyomást helyeztünk magunkra, amiből nem lehetett jól kijönni. Az elengedni kívánt játékosokkal úgy bántunk mint a kutyákkal, akik így nemhogy nem voltak együttműködőek, de konkrétan direkt betartanak a klubnak.
- Braithwaite konkrétan ki akar szúrni a klubbal (mondjuk ha úgy hajlandó csak távozni, ha a hátralévő összes pénzét megkapja, akkor tőlem inkább ülje ki a lelátón, azért az ő esete meg már az ő oldaláról pofátlan), Umtititől, Lenglet-tól Puig-tól, Netótól is úgy szabadultunk meg, mintha pestisesek lennének, persze hogy egy fillért nem láttunk belőlük, Minguezaért meg Trincaoért is max fagyipénzt láttunk, Depay is bemondta, hogy nem hajlandó elmenni, ha átigazolási díjat kérünk érte, azt kéri szépen beforgatni a saját fizetésébe, Dest árát is sikerül a béka segge alá verni azzal, hogy még a keretből is száműztük, Alves is csalódottságról beszél azzal, hogy hogy bántak vele, Puig is fikázta a klubot, a végén meg most ott tartunk, hogy az egyetlen értelmes középcsatár cserénket, Aubát kell elengedni, mert a többi sallangot nem lehet csak veszteségesen elpaterolni.
Ezt az "úgy bántunk velük, mint a kutyákkal dolgot" nem igazán értem. Az, hogy valakit átadólistára teszünk, az nem azt jelenti, hogy páros lábbal rugdossuk.
Nem voltak benne a jövőt alakító projektben ezért nem tartottak rá igényt, ennyi. A sport ilyen, mindenhol. Az, hogy fillérekért mentek el annak köszönhető, hogy mindenképp fel kellett szabadítani helyeket és béreket.
Ezeknek a játékosoknak nem árultak zsákbamacskát, ott van Mingu esete, aki ezt megértette, jött egy ajánlat érte, ott játszhat, itt nem, fogta magát és ment. Lenglet se balhézott, ha jól tudom, szembesítették, hogy nem fog játéklehetőséghez jutni, érdeklődött egy csapat, ahol akár kezdő lehet, elment, még ha csak kölcsönbe is.
Umtiti is évekig húzta ezt amit most Braith meg hogy csak top csapatba megy, most választott. És nem klubszeretetből maradt itt.
Depay nem fért be ebbe a támadóalakzatba, ezt még a fotelből is játszott, itt inkább őt venném elő, hogy utolsó pillanatban meggondolja magát és emel a fizetési igényén, megtorpedózva a transzfert.
Az, hogy ingyen/minimális pénzért válthattak/válthattak volna csapatot a játékosok ez nekik pozitív lehetőség, sok csapat azért nem veszi meg ezeket az embereket, mert nem tud értük fizetni.
Inkább az lett volna szerintem a szemét dolog, ha ezeknek a klub fogja a szerződését és egyoldalúan felbontja, aztán ott maradnak csapat nélkül. Nyilván ez pénzbe kerül, de azért pl. Puiggal meg lehetett volna tenni.
Én inkább a Braith-féle magatartást nem tartom sportemberhez méltatlannak.
Egy az egyben tudja valaki, hogy nem fog játéklehetőséget kapni, de inkább választja azt, hogy eljárogat edzésre, leül a hazai meccseken a lelátóra és felveszi a nagy pénzt, mikor lenne lehetősége máshol, lehet, hogy kevesebb pénzért, de focistának lenni.

Nem tudom mit szólnának ha a Major ligákban játszanának.

Én nem akarom vitatni, hogy kinek, milyen, mekkora felelőssége van ezekben az igazolásokban,csak túlzónak tartom, ezt az "úgy bánunk a játékosokkal, mint a kutyákkal" szlogent.
Forca Barca!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2022.08.30. 15:10:57

Laportat alapvetően nem kedvelem és nem kedveltem soha, túl nagy pofával és túl nagy dumával áll bele mindenbe, csörtet mint a vaddisznó, közben átgázol embereken, végül meg reméli, hogy az általa generált dolgok meg majd valahogy csak megoldódnak menet közben. Az én ízlésemnek az ő személye túlontúl arrogáns és feltűnési viszketegségben szenvedő.

A munkásságát mindazonáltal a személyes ellenérzéseimtől függetlenül az alábbi szempontok alapján kell megítélni.

1) Hiba volt-e eladni a TV-s jogokat, meg a BLM-et, ezzel pillanatnyi sportszakmai előnyért komoly jövőbeni gazdasági potenciált feladni.

Alapvetően azt gondolom, hogy az üzleti életben nem példátlan, hogy egy veszteséges céget további tőkeinjekciókkal, hitelekkel próbálnak meg megmenteni, mert ha a modernizálás sportszakmailag sikeres, gazdaságilag nyereséges pályára állítja be a klubot, akkor lehet, hogy hosszútávon is jobban járunk, mintha totális megszorításokkal, kiadás minimalizálással évekig vegetálnánk.

Itt nyilván a csapat sikeressége vagy sikertelensége fogja magával húzni a pénzügyi vonzatot, de alapvetően azzal szerintem nincs baj, hogy el lettek adva a TV-s jogok meg a BLM, a lényeg, hogy jól legyen elköltve a pénz.

2) Ezen a ponton jön be, hogy milyen játékosokat sikerült hozni a pénzből?

- Lewy: TOP befejező csatár, aki azért korához és a szerződése lejáratához képest nem volt olcsó, nem is volt elsőszámú hiányposzt Auba több, mint korrekt fél évét tekintve, de azért mégiscsak ő Lewandowski. Rövid távon tuti elit lesz, de sajnos benne van (ne legyen így), hogy ez az igazolás nem fog jól öregedni.
- Kessie és Christensen: Ingyen jöttek, én egyiküktől se voltam elájulva soha, de összességében ezekbe az igazolásokba nehezen lehet belekötni
- Kounde és Raphinha: Egy valag pénzért jöttek és nyilván a korábbinál eggyel magasabb szintre ugrottak, ami azért mindig zsákbamacska, de egyelőre úgy tűnik, hogy velük hosszú távon is jól járhat a klub.

Ha még jönne egy rendes jobbhátvéd (Balde két bíztató meccse után nem is értem ezt az Alonso dolgot...), akkor összességében azért azt lehetne mondani, hogy sikerült úgy befektetni a pénzt, hogy azért egy több, mint versenyképes keret álljon Xavi rendelkezésére, úgyhogy ezt a pontot is megadom Laportának, de talán főleg Alemany-nak

3) Az egész átigazolási szezont, igazolásokat, eladásokat kezelte a vezetés, az szerintem kontraproduktív és egyébként méltatlan is.

Itt egy picit el kell rugaszkodni a sziklaszilárd tények talajától, és a különböző beszámolók, hírek és az objektív végeredmény együttes elemzésével lehet talán képet alkotni. Ezekből viszont az jön le, hogy a nem kívánatos személyekkel sikerült olyan módon bánni, amire tömegével durcáztak be.

- FDJ: Egyik oldalon ott van az egyértelmű PR-szöveg, hogy nem akarják eladni, aminek nyilván nem lehet az ellenkezőjét kommunikálni, pláne, hogy napról-napra nagyobb az esélye, hogy nálunk marad. Másik oldalról azt hivatalos források is megerősítették (Guardiola maga is), hogy mentünk Bernarndoért, ami könnyen belátható, hogy csak úgy mehetett volna pénzügyileg, ha de Jongot elpasszoljuk. Próbáltunk nyomást gyakorolni arra, hogy csökkentse a fizetését, de közben azért csak elköltöttünk 150M + változókat három új igazolásra. Próbáltunk nyomást gyakorolni rá a sajtón keresztül, hogy az ő eladása kell az újak regisztrációjához, aztán bepróbáltuk, hogy középhátvédként játszattuk, valaki megszellőztette a Bartomeu-féle szerződéssel kapcsolatos jogi lépéseket. Ezek azért mind arra utalnak, hogy nem bántunk vele túl emberségesen.
- Aztán azzal, hogy ilyen dinamikával menekültünk előre, azzal beleástuk magunkat egy olyan gödörbe, amiből nem, vagy csak nagy veszteségek árán tudtuk kihámozni magunkat. Az eladások (vagyis inkább ingyen elengedések) tekintetében olyan nyomást helyeztünk magunkra, amiből nem lehetett jól kijönni. Az elengedni kívánt játékosokkal úgy bántunk mint a kutyákkal, akik így nemhogy nem voltak együttműködőek, de konkrétan direkt betartanak a klubnak.
- Braithwaite konkrétan ki akar szúrni a klubbal (mondjuk ha úgy hajlandó csak távozni, ha a hátralévő összes pénzét megkapja, akkor tőlem inkább ülje ki a lelátón, azért az ő esete meg már az ő oldaláról pofátlan), Umtititől, Lenglet-tól Puig-tól, Netótól is úgy szabadultunk meg, mintha pestisesek lennének, persze hogy egy fillért nem láttunk belőlük, Minguezaért meg Trincaoért is max fagyipénzt láttunk, Depay is bemondta, hogy nem hajlandó elmenni, ha átigazolási díjat kérünk érte, azt kéri szépen beforgatni a saját fizetésébe, Dest árát is sikerül a béka segge alá verni azzal, hogy még a keretből is száműztük, Alves is csalódottságról beszél azzal, hogy hogy bántak vele, Puig is fikázta a klubot, a végén meg most ott tartunk, hogy az egyetlen értelmes középcsatár cserénket, Aubát kell elengedni, mert a többi sallangot nem lehet csak veszteségesen elpaterolni.

Összességében a "lejárt szavatosságú" játékosainkkal csak sikerül úgy bánni, hogy aztán direkt be akarjanak feküdni a klubnak. Ez az egész eljárás bár sportszakmailag lehet, hogy indokolt, emberileg jól lefesti Laporta személyiségét, aminek viszont nem tudok tapsolni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 15:05:23

Iszonyatos naivitás uralja ezt a fórumot :D

De amúgy meg legyen igazatok, újra meg újra leírni nincs kedvem ugyanazt amúgy sem (most legalábbis).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.30. 14:10:59

Chino írta:
2022.08.30. 13:18:35
Andris írta:
2022.08.30. 11:11:43
Plusz itt van a sok igazolás, és a klub vagyonának áron aluli kiárusítása. Ezek is mind tények voltak a nyár 1-1 pontján már, és bizony nagyon felelőtlennek tűntek. Azóta lehet, hogy van ami bejönni látszik, de egyrészt ezt majd inkább mondjuk meg jövőre, másrészt meg korábban igen is olyan lépéseknek látszottak, amik indokolatlanul kockázatosak, szóval azokért haragudtam is. Most játszik annyira jól a csapat, hogy várakozó álláspontra kerültem, de csak mostanra.
Én nem tudok arról, hogy áron alul árusította volna ki a klub "vagyonát".
Ráadásul ennek közel fele hiteltörlesztésre ment. Ráadásul csak nálunk emlegetnek hasonlót, érdekes, hogy a többi 18 csapat cvc-megállapodásáról nem szól a fáma, pedig az egy jóval kötöttebb és "unszimpatikusabb" húzás, amibe mi is lazán belemehettünk volna, ráadásul kezdetben úgy is tűnt, hogy több pénzt hozna. Ettől viszont már a legelején elhatárolódott Laporta. Barto szerintem úgy lecsapott volna erre, mint gyöngytyúk a takonyra. De ezzel szemben az értékesítés is csak 25 évre szól, amit bármikor vissza lehet vásárolni és új piacot is nyitott, hogy nem egy kriptovalutás szir-tojnak adta el.
A játékosvásárlásról annyit, hogy lehetett volna 40-50 milliót költeni 2-3 középszer játékosra, amivel csak kijjebb lettünk volna, és akkor az lenne a baj. Most viszont van esély, hogy az elitbe kerülhessünk és nagyobb sikerek=nagyobb pénz.
Az sem mindegy, hogy most 80 000 fölött vannak a nézőszámok a raxo meg Vallaolid ellen, míg tavaly az átlag 40-et sem értük el Xavi érkezéséig És nem nevekre, hanem végre posztokra igazoltunk. Hogy ebben kinek volt nagyobb szava, a vezetőségnek vagy Xavinak, de az biztos, hogy egyeztettek az edzővel, Alemanynak pedig nagy érdemei vannak.
És úgy tűnik rendben is lesznek. Az árakon itt-ott lehet vitatkozni, de sajnos a piac ezt diktálja. Lewy-vel kapcsolatban is iszonyatosan sokalltuk az összeget, most megmentő lehet (kopp-kopp) És a bérek is vissza lettek fogva azért.
De speciel nekem a Sissoko-féle alkudozás is tetszett.

Nyilván vannak rossz húzásai is, de összességében én eddig nagyon pozitívan látom a működését,ami nagyban köszönhető, hogy van egy Alemany mellette.
Andrisnak ez a klub kiárusítás "beragadt", a fórum keretei közt nehéz bármiről is meggyőzni... Ugyanez a helyzet az igazolásokkal, pluszban hozzátéve a pénzügyi helyzetet (miért költöttünk ennyit) és a keretet (túl erős a csapat egy friss edzőhöz, nincs fokozatos és hosszútávú építkezés)...
Én már nem fogok vitatkozni, majd az élet eldönti, ahogy pl a Lewy ár/érték arány is kezd eldőlni...

A cikkre azért kíváncsi vagyok, habár tartok némi "részrehajlástól"! ;)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.30. 13:18:35

Andris írta:
2022.08.30. 11:11:43

Viszont ami az okokat illeti, én leginkább a Frenkie és a Gavi bánásmódot írnám le. Ahogy beszéltük is, tényszerűen sok részletet nem lehetett leszűrni, kinek-kinek a saját belátása szerint volt hite a sok innen-onnani hírrel kapcsolatban.
Viszont szerintem egy dolog ezekkel kapcsolatban nem kérdés: mindkét játékossal kapcsolatban "médiahadjárat" indult (Gavié hamar elhalkult szerencsére).
Gavi egyrészt azért halkult el, mert jóval kisebb volt a "jelentősége", amellett augusztusig nem is tudtunk volna vele hosszabbítani. Az elbánásról annyit, hogy pont ma volt egy cikk a Sporton amiben kifejtették ezt a dolgot és Gavinak eszébe sem volt elhagyni a csapatot, semmi kálvária nem történt, Xavi vele is vázolta a dolgot, amit elfogadott semmi hőbörgés nem volt.
A De Jong dolognak meg a felét se tudjuk, annak is jó, ha a fele igaz. Ott inkább szimpátia alapján döntse el mindenki, hogy mi, hogyan történt. Azt sem hiszem, hogy egy sima Piquéék-féle bércsökkentésről lett volna szó, biztos voltak olyan dolgok a háttérben amikről nem tudunk. Elmehetett volna magasabb fizetéséért egy top klubba igazi sztárnak, vagy a MU-ba BL ide vagy oda no. játékosnak gigászi bérért, a volt edzőjéhez erre itt marad, ahol nem biztosak a percei sem, de még minimálisan sem csökkent a bérén. Gyakorlatilag ez jött le a hírekből. Nálam ez több mint kérdéses.

Andris írta:
2022.08.30. 11:11:43
Plusz itt van a sok igazolás, és a klub vagyonának áron aluli kiárusítása. Ezek is mind tények voltak a nyár 1-1 pontján már, és bizony nagyon felelőtlennek tűntek. Azóta lehet, hogy van ami bejönni látszik, de egyrészt ezt majd inkább mondjuk meg jövőre, másrészt meg korábban igen is olyan lépéseknek látszottak, amik indokolatlanul kockázatosak, szóval azokért haragudtam is. Most játszik annyira jól a csapat, hogy várakozó álláspontra kerültem, de csak mostanra.
Én nem tudok arról, hogy áron alul árusította volna ki a klub "vagyonát".
Ráadásul ennek közel fele hiteltörlesztésre ment. Ráadásul csak nálunk emlegetnek hasonlót, érdekes, hogy a többi 18 csapat cvc-megállapodásáról nem szól a fáma, pedig az egy jóval kötöttebb és "unszimpatikusabb" húzás, amibe mi is lazán belemehettünk volna, ráadásul kezdetben úgy is tűnt, hogy több pénzt hozna. Ettől viszont már a legelején elhatárolódott Laporta. Barto szerintem úgy lecsapott volna erre, mint gyöngytyúk a takonyra. De ezzel szemben az értékesítés is csak 25 évre szól, amit bármikor vissza lehet vásárolni és új piacot is nyitott, hogy nem egy kriptovalutás szir-tojnak adta el.
A játékosvásárlásról annyit, hogy lehetett volna 40-50 milliót költeni 2-3 középszer játékosra, amivel csak kijjebb lettünk volna, és akkor az lenne a baj. Most viszont van esély, hogy az elitbe kerülhessünk és nagyobb sikerek=nagyobb pénz.
Az sem mindegy, hogy most 80 000 fölött vannak a nézőszámok a raxo meg Vallaolid ellen, míg tavaly az átlag 40-et sem értük el Xavi érkezéséig És nem nevekre, hanem végre posztokra igazoltunk. Hogy ebben kinek volt nagyobb szava, a vezetőségnek vagy Xavinak, de az biztos, hogy egyeztettek az edzővel, Alemanynak pedig nagy érdemei vannak.
És úgy tűnik rendben is lesznek. Az árakon itt-ott lehet vitatkozni, de sajnos a piac ezt diktálja. Lewy-vel kapcsolatban is iszonyatosan sokalltuk az összeget, most megmentő lehet (kopp-kopp) És a bérek is vissza lettek fogva azért.
De speciel nekem a Sissoko-féle alkudozás is tetszett.

Nyilván vannak rossz húzásai is, de összességében én eddig nagyon pozitívan látom a működését,ami nagyban köszönhető, hogy van egy Alemany mellette.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.30. 11:26:41

Andris írta:
2022.08.30. 11:11:43
Csak komolytalankodok, nem gondolom, hogy az elmebetegeken kívül más jó ötletnek tartja azt, hogy megüt valakit (bármiért is). :)
Viszont ami az okokat illeti, én leginkább a Frenkie és a Gavi bánásmódot írnám le. Ahogy beszéltük is, tényszerűen sok részletet nem lehetett leszűrni, kinek-kinek a saját belátása szerint volt hite a sok innen-onnani hírrel kapcsolatban.
Viszont szerintem egy dolog ezekkel kapcsolatban nem kérdés: mindkét játékossal kapcsolatban "médiahadjárat" indult (Gavié hamar elhalkult szerencsére). Azért írom idézőjelben, mert nem tudni, hogy ezt Laportáék akarták így, vagy sem. De azt viszont szerintem lehet tudni, hogy vagy ők csinálták, vagy úgy érezték, hogy kapóra jön. Én ezzel szemben azt gondolom, hogy nyilatkozatokban és közleményekben köteles a klub ilyenkor kiállni a játékosai mellett. Ezeket az ügyeket, ha van is érdekellentét, belül kell rendezni, és különösen ilyen játékosok esetén a klubnak eszenciális érdeke a jó viszony maximális ápolása. Különösen, ha szívességeket akar utána kérni, de szerintem amúgy is. Ez is hozzá kéne tartozzon a több, mint egy klub szemlélethez.
Ezzel szemben, ahogy írtam, ezek nem történtek meg, sőt ha nem is ők kreálták (bár szerintem igen), akkor is meglovagolták ezeket a hullámokat. Ugyanez volt igaz Dembelére is amúgy, csak ez nem nyáron volt. Ezt tényszerűen meg lehet állapítani, mármint hogy egyáltalán nem vették védelmükbe a klub (fontos és értékes) játékosait. Szerintem ez igen komoly hiba, sőt szerintem morálisan a klubhoz méltatlan, de ahogy mondom, szerintem bőven több is volt ennél. Ezeket nem tudjuk, csak tudni vélem.
Nyilván nem gondoltam, hogy odamész és felpofozod. :D De akkor is érzek indulatot.
Ha szándékosan csinálták, szerintem is gáz, persze enyhítő körülmény, hogy ha egy FDJ nem akar elmenni normális megbeszélés után - amiben biztos vagyok, hogy megtörtént, nem is miatta, hanem Xavi miatt - akkor is a klub érdekeit kell szem előtt tartani, és nyomást gyakorolni. Umtiti, BW féléknél ez senkit nem zavar(na). De persze, akkor emberileg gázos a dolog, de azért neki tényleg nem az a dolga, hogy mindenkit tutujgasson, elsősorban ki akar vezetni minket a trágyából, és a klubbal kell foglalkoznia. A játékosokkal majd az edző dealingel.
Ha viszont nem csinált semmit, az egész más ügy. Szerintem ma már tényleg nem nagyon kell ilyen hozzájárulás, nézz be egy Unitedbe, mi megy ott, vagy bárhová, a legkisebb gyanú esetén már hírlavinák indulnak, és tuti, hogy nem szellőztetnek mind.
Ha tényleg annyi a bűne, hogy nem állt ki egy játákosért valami miatt, amit a média kavart, főleg úgy, hogy amúgy távozásra szeretné bírni a játékos, az meg nem akar menni, ez már nekem eléggé kákán csomókeresés. Nem vagyok képben más kluboknál, csak a Milannál, és ott most rettenetesen nagy csapategység van, de senki nem állt ki Kessié, Donnarumma mellett, mikor a média ellenük fordult. Csak tipp, de szerintem a United sem áll ki most Ronaldo mellett hivatalos közleményben, de ha itt van pl. Daffy, vagy Kassandra, tőlük is megkérdezném, kiálltak-e hivatalos közleményban hasonló eseteknél, akár Hazard-nál, akár más, FDJ-hez jobban hasonlító esetben. Én kétlem, hogy ezt bárki bárhol megtenné, ha mindenkinek kötelessége lenne megvédeni a játékost minden negatív médiamegnyilvánulástól, egész nap ezzel kéne foglalkozniuk 5 csak erre tartott emberrel. De ha mutatsz ehhez hasonló közleményeket máshonnan, szívesen fogadom.
Amúgy annyiban még ki is álltak mellette, hogy a kötelező köröket néha elmondták, hogy FDJ a mi játékosunk, nagyon jó, stb.

Plusz azért nem volt itt semmi komoly sárdobálgatás, amitől védeni kéne. Hogy az újságírók tudni vélik a jelentősen megemelkedett fizut? Minden top csapatnál így van, ránk meg a klub ngysága miatt még az átlagosnál nagyobb figyelem is vetül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 11:11:43

bence0330 írta:
2022.08.30. 10:46:51
Andris írta:
2022.08.30. 10:44:58
Szemműtétek után szokott ilyesmi lenni, szerintem. :)
Én amúgy szívesen megcsaptam volna a nyáron 1-2 dologért.
Ha már mélyről jövő gyűlöletet emlegettél a másik topikban...? :D De tényleg érdekelnének tényszerű okok (nem spekulációk), miért, mert szerintem azok a hangok is elhalkultak már, akik Lewy miatt szidták pl. Ha a részesedések eladását, akkor értem, bár nem értek egyet.
Csak komolytalankodok, nem gondolom, hogy az elmebetegeken kívül más jó ötletnek tartja azt, hogy megüt valakit (bármiért is). :)
Viszont ami az okokat illeti, én leginkább a Frenkie és a Gavi bánásmódot írnám le. Ahogy beszéltük is, tényszerűen sok részletet nem lehetett leszűrni, kinek-kinek a saját belátása szerint volt hite a sok innen-onnani hírrel kapcsolatban.
Viszont szerintem egy dolog ezekkel kapcsolatban nem kérdés: mindkét játékossal kapcsolatban "médiahadjárat" indult (Gavié hamar elhalkult szerencsére). Azért írom idézőjelben, mert nem tudni, hogy ezt Laportáék akarták így, vagy sem. De azt viszont szerintem lehet tudni, hogy vagy ők csinálták, vagy úgy érezték, hogy kapóra jön. Én ezzel szemben azt gondolom, hogy nyilatkozatokban és közleményekben köteles a klub ilyenkor kiállni a játékosai mellett. Ezeket az ügyeket, ha van is érdekellentét, belül kell rendezni, és különösen ilyen játékosok esetén a klubnak eszenciális érdeke a jó viszony maximális ápolása. Különösen, ha szívességeket akar utána kérni, de szerintem amúgy is. Ez is hozzá kéne tartozzon a több, mint egy klub szemlélethez.
Ezzel szemben, ahogy írtam, ezek nem történtek meg, sőt ha nem is ők kreálták (bár szerintem igen), akkor is meglovagolták ezeket a hullámokat. Ugyanez volt igaz Dembelére is amúgy, csak ez nem nyáron volt. Ezt tényszerűen meg lehet állapítani, mármint hogy egyáltalán nem vették védelmükbe a klub (fontos és értékes) játékosait. Szerintem ez igen komoly hiba, sőt szerintem morálisan a klubhoz méltatlan, de ahogy mondom, szerintem bőven több is volt ennél. Ezeket nem tudjuk, csak tudni vélem.

Plusz itt van a sok igazolás, és a klub vagyonának áron aluli kiárusítása. Ezek is mind tények voltak a nyár 1-1 pontján már, és bizony nagyon felelőtlennek tűntek. Azóta lehet, hogy van ami bejönni látszik, de egyrészt ezt majd inkább mondjuk meg jövőre, másrészt meg korábban igen is olyan lépéseknek látszottak, amik indokolatlanul kockázatosak, szóval azokért haragudtam is. Most játszik annyira jól a csapat, hogy várakozó álláspontra kerültem, de csak mostanra.

A kijelölt irány se tetszik egyébként, de erről már ígértem máshol egy hosszabb fejtegetést, ami majd el is készül szeptemberben. Nekem nem tetszik a játékospolitikánk, és bár most jó nézni, de ha bejönnek a játékosok, akik érkeztek, akkor is úgy gondolom, hogy a rövidtávú sikerekért bőven túl nagy kockázatokat és árakat vállaltunk, míg ezeknek jó esetben is csak egy része alkalmas a hosszabbtávú építkezésre. + indokolatlanul nagy nyomást helyez egy nagyon fiatal, tapasztalatlan edzőre, aki amúgy potenciálisan lehetne a mi Sir Alexünk, és indokolatlanul nagy nyomást helyez egy rendkívül fiatal, és a nulladik lépésnél járó játékoskeretre is, különös tekintettel a kezdő 11 környékén lévőkre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.30. 10:46:51

Andris írta:
2022.08.30. 10:44:58
Szemműtétek után szokott ilyesmi lenni, szerintem. :)
Én amúgy szívesen megcsaptam volna a nyáron 1-2 dologért.
Ha már mélyről jövő gyűlöletet emlegettél a másik topikban...? :D De tényleg érdekelnének tényszerű okok (nem spekulációk), miért, mert szerintem azok a hangok is elhalkultak már, akik Lewy miatt szidták pl. Ha a részesedések eladását, akkor értem, bár nem értek egyet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 10:44:58

Szemműtétek után szokott ilyesmi lenni, szerintem. :)
Én amúgy szívesen megcsaptam volna a nyáron 1-2 dologért.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 09:53:14

Feast4 írta:
2022.08.30. 08:10:36
:D Láttátok hogy valaki megcsapta? :mrgreen:
Voltak is mémek róla, hogy ez a nyoma annak hogy valójában lemeccselte Tebassal Koundé regisztrálását :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.08.30. 08:10:36

:D Láttátok hogy valaki megcsapta? :mrgreen:
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.26. 15:56:32

Olyan jól megy az átigazolási szezon, hogy az emberünk Las Vegas utcáin ropja. :D

Reméljük a hölgy a felesége/lánya :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.07.15. 14:21:21

At
Az FdJ ügy nem elegáns,
A nyomas is nagy lesz Xavin,
Az adósság sem csökkent,
DE
azt ell kell ismerni, hogy most jó jatékosok akarnak ide jönni, kevesebb pénzért,mint máshova,
Alakul egy kontrollálható fizu rendszer, budget,
Megkezdtük a felesleg kiszórását.
És a keret Xavi elképzelése szerint alakul.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.15. 13:51:01

Andris írta:
2022.07.15. 13:27:14
Nagyon rossz üzenete van szerintem annak, hogy idejönnek játékosok, aztán pedig pikkpakk teljesen instabillá válik a helyzetük.
Dembelé kapcsán is voltak dolgok, Gavinál is voltak megjegyzések, ezek sem okék, de most nem ezekről van szó.

FDJ egy ideje húzódik, most meg Depay röppent fel, mint cserealap.
Jól látható, hogy a Barcának ha más nem is, nagy csábítóereje még mindig maradt. Ami megmaradt, azt egyelőre Xavival a padon tudnánk is őrizni. Raphinna is csak ide akart jönni, a hírek szerint Lewa is. És még ki tudja, hányan. Nyilván Kessiét is bombázták jobb fizukkal is.
Ezt nagyon rövid úton tönkre lehet vágni viszont, ha a vezetőség így cselekszik. Egyikük sem feltétlen hibás a hullámzó formájáért, a csapat teljesítményéért. A klub szakmailag nagyon rossz állapotban volt, amióta itt vannak. Most mégis megválnánk tőlük, és hoznánk/hozunk a helyükre újakat. Akikről nem tudhatjuk, mennyivel lesznek jobbak vagy rosszabbak.
Közben meg két relatíve fiatal srác, ide jöttek, van is bennük potenciál, messze nem is voltak a csapat legrosszabjai, maradni is szeretnének mindketten... kaptak végre egy jó edzőt is, mégis inog alattuk a pad. Nekik ez szerintem tök szívás, és nekem is rossz nézni. De a klub szemszögéből is szerintem káros lehet ez a fajta hozzáállás.
Ez Xavi ELSŐ (igazi) átigazolási szezonja, akadt némi pénzt is, szóval igyekeznek az elképzelései szerinti játékosokat igazolni!
Mindezek mellett prioritás a régi szerződések lezárása és új rendszer szerintiek megkötése - kordában tartani a fizetéseket.
Zajlik a klub játékosállományának az átalakítása...

(1-)2-3 év múlva már mi is olyanok lehetünk, mint most a Real - keret alig változik, történik pár kisebb jelentőségű eladás, pár vásárlás, 1-2 nagy igazolás...

Sajnos, ez azzal járhat, hogy egyes játékosok feleslegessé válnak (ha Lewa jön, lássuk be, Depay felesleges), felesleges játékosok meg nem kellenek a keretbe... Akkor is, ha egy éve jöttek!

FdJ a fizetése miatt lóg ki a keretből, előbb-utóbb kezdeni kell a dologgal valamit, 2026-ig van szerződése - 2-3 év múlva nagy fizetési kontraszt lenne az újak és Frenkie között (jó eséllyel addigra már egyik kapitány se lesz). Mivel most jó pénzért eladható, ez az egyik opció, vagy fizu csökkentés... Azt hiszem érthető... És talán az FFP szorításában nem lehet annyira "kényelmesen" intézgetni a dolgokat, mint más ligákban...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 13:27:14

Nagyon rossz üzenete van szerintem annak, hogy idejönnek játékosok, aztán pedig pikkpakk teljesen instabillá válik a helyzetük.
Dembelé kapcsán is voltak dolgok, Gavinál is voltak megjegyzések, ezek sem okék, de most nem ezekről van szó.

FDJ egy ideje húzódik, most meg Depay röppent fel, mint cserealap.
Jól látható, hogy a Barcának ha más nem is, nagy csábítóereje még mindig maradt. Ami megmaradt, azt egyelőre Xavival a padon tudnánk is őrizni. Raphinna is csak ide akart jönni, a hírek szerint Lewa is. És még ki tudja, hányan. Nyilván Kessiét is bombázták jobb fizukkal is.
Ezt nagyon rövid úton tönkre lehet vágni viszont, ha a vezetőség így cselekszik. Egyikük sem feltétlen hibás a hullámzó formájáért, a csapat teljesítményéért. A klub szakmailag nagyon rossz állapotban volt, amióta itt vannak. Most mégis megválnánk tőlük, és hoznánk/hozunk a helyükre újakat. Akikről nem tudhatjuk, mennyivel lesznek jobbak vagy rosszabbak.
Közben meg két relatíve fiatal srác, ide jöttek, van is bennük potenciál, messze nem is voltak a csapat legrosszabjai, maradni is szeretnének mindketten... kaptak végre egy jó edzőt is, mégis inog alattuk a pad. Nekik ez szerintem tök szívás, és nekem is rossz nézni. De a klub szemszögéből is szerintem káros lehet ez a fajta hozzáállás.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.03. 10:54:09

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.03. 09:34:39
Pontosan, és ezt mennyire jól is teszik...
De Jonggal sem lehet tudni hogy mi lesz végül, lehet hogy a tegnapi megszólalás is az ár feljebb tornászásáról szól.
Dembele ügynökének blöffét sem vették be, az elődök ilyenkor már rég hosszabbítottak volna vele dupla fizuért, ehhez képest most kiderült hogy valójában annyira rengeteg kérő van és olyan fizukért hogy a Barca csökkentett ajánlata a legvonzóbb :lol:

Azért ez a Kessie-Christensen mellé a Koundé, Raphinha, Lewa(vagy hasonló ), kiegészülve egy Marcos Alonsoval nagyon-nagyon komoly erősítés lehetne, ráadásul csupa olyan játékosok akik teljesítményben ott lehetnek a szinten, viszont mellé még a Barcában is akarnak játszani, ezzel vállalva az esetleges alacsonyabb fizut is.

Le sem lehet írni mekkora nagy a nagy a kontraszt az elmúlt sok évben elkövetett ténykedések után: zsoldosokat, frissen hosszabbított(magasabb fizuért) játékosokat hoztunk még elmeborultabb fizuval csábítva, túlárazva, ehhez képest könnyen lehet hogy egy Coutinho árából kijön a Kessie-Christensen-Koundé-Raphinha-Marcos Alonso tengely nem csillagászati fizetéssel.
Nem sok hozzászólással tudok ennyire egyetérteni. Tényleg nem is merem elképzelni, mi történt volna itt a korábbiak alatt, Dembélé 20 milliós nettóval mosolyogna a képeken. Vagy ha kötelező lett volna eladni DJ-ot, akkor ment volna 30-ért, meg a fele fizuját még álltuk volna, vagy nem is tudom.
Olvasok itt sok kritikát Laportáról, de ezeknek a 90%-a arra kritika, amiről tényeket sosem fogunk tudni (pár pletyka meg kommunikációs ügy), vagy amit a az adott illető szerint tenni fog a jövőben (Lewa 60 misis leigazolása horrorfizuért, ésatöbbi), esetleg folyamatban lévő ügyek miatt (pl Dembélé). Az ártatlanság védelme nem véletlenül alakult ki kb minden rendszerben mint megítélési mód. Ha 2-3 év alatt bebizonyosodik rengeteg marhasága, én is szidni fogom, de eddig félelmetes, hogy a vezetőség mit tudott összeügyködni ilyen szinten behatároltan. Griezmannt ki tudtuk adni a brutál fizujával, Dembélé vagy marad óccsón, vagy megy, Christensen, Kessié, télen nullpénzért tűzoltásnak kölcsöbe Traoré, Ferrán piaci ár körül jött, róla az idő eldönti, milyen igazolás volt, de bő 2 hónapig nagyon jó volt, és nagyon kellett is. Auba... Alonso közben alakul elég olcsón, meg úgy általában olyan nevek röpködnek, akikre tényleg szükség van posztra (Koundé, Azpi, Raphinha). A Pedri-Araujo-Gavi féle hosszabbítások mind rendben lezajlottak, és már azért is huhogott mindenki mindenhol, mert nem bólintottak rá gondolom az első igényre, mint korábban Bartóék tették volna, hanem normális menet szerint TÁRGYALTAK a felek.

Ellenérvnek csak a már megtörtént tényeket, nem pedig magyarosan sötét víziókat vizsgálva kb ott van Messi távozásának módja, vagy a Koemannal szembeni türelem, de hát az is lehet, hogy végig Xavi miatt volt, aki talán még végig akarta nyomni a bajnokságot, vagy kupát, vagy mit. Lehet, hogy találhatnák még 1 vagy 2 dolgot, de még akkor is nagyon pozitívban lenne.

Plusz hajlandó volt pl. a téli Dembélé vs lelátó esetben is engedni az egójából Xavi kedvéért, ami brutális vezetői erény, és ez is őt igazolta végül. Vagy ott az egész mentalitása, örömtől megrészegülve, kurjongatva tud ünnepelni a csapattal, biztatni, erőt adni, Xavival szerintem nagyon illenek egymáshoz, bár utóbbi talán higgadtabb jelenség.

Az eddigi TETTEI alapján nálam a lehetőségekhez képest elképesztőt hozott a pali.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.06.11. 13:07:41

Én nagyon túlzónak tartom a fórumozók értékeléseit vele szemben. Egyelőre nagy szavak mögött felmutatott eredmény igen kevés van. Persze, gondolom az 5-ös, 4-es értékelések pont akkor jöttek, mikor tavasszal nagyon ment a szekér, de már akkor sem értettem. Ezt a szezont Xavi mentette meg, akit ugyan valóban Laporta hozott, de tudjuk, hogy nem vele tervezett, de lényegében más választása nem maradt, miután Koeman már hatalmasat bukott, komolyabb nevet pedig nem tudott volna elhozni.

Az új igazolások közül Auba, aki igazán jó fogosnák tűnik, pláne ingyen. Traoré erősen kezdett, de aztán csak kiderült, miért nem jutott el soha komolyabb szintre, FT-ben pedig csak reménykedünk, hogy egyszer majd beindul, ő pedig nem volt olcsó, sőt, a jelenlegi helyzetünkben igen komoly álodzatot kellett érte hozni.

Komolyabb neveket pedig úgy néz ki, nem tudunk igazolni, sőt, jelenleg még a meglévő játékosok megtartása is necces néhány esetben.

Az jogos érv mellette, hogy rettentő rossz helyzetben vette át a klubot, de én most is úgy látom, nem volt valódi terve a válság kezelésére, amit nagyotmondásokkal próbált/próbál kompenzálni. Ráadásul Bartohoz hasonlóan folytatódnak a kétes ügyletek, pedig ezek megszűnését is reméltem én az előző vezetés bukásával. Kezdem úgy érezni, rossz lóra tettünk. Ugyan egyszer az ő vezetésével kijött a klub a válságból, de azóta eltelt két évtized, és nincsenek mellette már azok az emberek, akiknek szintén komoly szerepe volt az akkori felemelkedésben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 15:02:31

Deluigi írta:
2022.06.09. 13:45:17
sztem azt csak a sajto fujta fel

ez a TERV, leulni ezutan fognak

a sajto imadja kavarni a sz@rt
Az oké, csak én nekem úgy rémlik, hogy erről Laporta már nyilatkozott.

Plusz ott van az is, hogy ha ez vmi nem stabil lábakon álló info lenne, akkor szerintem Busquets most nem nyilatkozott volna így, ahogy.

De amúgy ne legyen így, nyilván.... csak Laportából ezt már tükörsimán kinézem, az eddigiek után.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.09. 13:45:17

sztem azt csak a sajto fujta fel

ez a TERV, leulni ezutan fognak

a sajto imadja kavarni a sz@rt
Válasz küldése