Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.04. 08:25:38

Én aztán bárkibe és bármibe belekötök.. de Laportát egyelőre szidni felesleges.
Eddig ok, pedig én nagyon akartam hogy edzőt váltsunk. És nyílván Laporta is, különben nem nyilatkozott volna olyanokat hogy Koeman nem az ő embere, hogy keresni kell mást stb. Egyszerűen el tudom hinni hogy akikre gondoltak nem akartak jönni. Nagyon sajnálom de evvan.

Laporta még évekig lesz elnök, és eddig konkrétan hetekben mérhető, hogy mennyit dolgozott "ténylegesen". Hagyjuk még őt szerintem felesleges már most ítéleteket hozni.

Nem komoly elnök??? Ha ő nem, akivel szuperklubbá nőttünk, akkor ki? =D> Egy kis tiszteletet és bizalmat pls.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.06.04. 07:58:39

Peter írta:
2021.06.03. 22:17:41
Ha lett volna terve Laportának, akkor azt elindította volna.
Koeman történet Laportára nézve is bizonyítvány.
Komolyan tervező elnök úgy indul el a választáson, hogy nagyon pontosan tisztában kell lennie azzal, ha nyer, akkor milyen emberekkel fog dolgozni.
Komoly elnök a választás előtt felkészül és tudja ki lesz a kinevezett edzője, akit az első adandó alkalommal ki is nevez.
Komoly elnök nem lenget be edzőcserét, ha nincs adu a tarsolyában.
Komoly elnök nem visszakozik, a föld alól is előteremti az edző menesztéséhez szükséges összeget, vagy megállapodik vele.
Komoly elnök semmilyen aktív játékost nem von be a klub üzleti ügyeinek tárgyalásaiba.
Komoly elnök semelyik játékosával nem bratyizik nyilvánosan.
Fura eszmefuttatás, a tények figyelembe vétele nélkül. Durván ismert volt a pénzügyi helyzet, de csak a részletes vizsgálatok után derült ki a valóság. Ebben a helyzetben kell lejátszani egy kemény sakkjátszmát, amibe bele kell vinni egy kis pókert is. S nagyon kell vigyázni a Médiával is. Mert nekik semmi sem drága.
Tehát csak óráról órára lehet a terveket nyívánosságra hozni a pillanatnyi lehetőséghez képest alakítani. Nagyon az elején tartunk. Várjuk ki a végét!
A játékos piac még nem nyitott.
Koeman sorsa a levegőben lehet. Amennyiben nem jól muzsikál, s az anyagiak megengedik, s lenne helyette komolyabb, fel lehet állítani bármikor.
Augusztus végére már tisztább képet látunk. Addig türelem!
Szerintem Laporta nagy sakk játékos.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.04. 00:11:44

ALEXDP írta:
2021.06.03. 23:07:38
Jogos felvetések, de..
Nem lehet, hogy Laporta pl beszélt a meghatározóbb személyekkel a csapatból, és esetleg azok kiálltak az edző mellett? Nem állítom , hogy ez történt, csak kérdezem, kizárt-e?
Ez is jogos felvetés, de alkalma lett volna rá mielőtt elindítja az edzőkérdést....
Laporta nem először elnökösködik, vannak tapasztalatai. Ráadásul igen komoly lejtmenetben kandidált, szóval tudnia kellett, hogy milyen fába kell vágni a fejszét.
Az öltözőt jelenleg meghatározó személyek pedig nem a jővő játékosai, így nem az ő véleményükre kellene hallgatnia egy elnöknek.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.06.03. 23:07:38

Peter írta:
2021.06.03. 22:17:41
Ha lett volna terve Laportának, akkor azt elindította volna.
Koeman történet Laportára nézve is bizonyítvány.
Komolyan tervező elnök úgy indul el a választáson, hogy nagyon pontosan tisztában kell lennie azzal, ha nyer, akkor milyen emberekkel fog dolgozni.
Komoly elnök a választás előtt felkészül és tudja ki lesz a kinevezett edzője, akit az első adandó alkalommal ki is nevez.
Komoly elnök nem lenget be edzőcserét, ha nincs adu a tarsolyában.
Komoly elnök nem visszakozik, a föld alól is előteremti az edző menesztéséhez szükséges összeget, vagy megállapodik vele.
Komoly elnök semmilyen aktív játékost nem von be a klub üzleti ügyeinek tárgyalásaiba.
Komoly elnök semelyik játékosával nem bratyizik nyilvánosan.
Jogos felvetések, de..
Nem lehet, hogy Laporta pl beszélt a meghatározóbb személyekkel a csapatból, és esetleg azok kiálltak az edző mellett? Nem állítom , hogy ez történt, csak kérdezem, kizárt-e?
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.03. 22:30:58

Melcior Mauri írta:
2021.06.03. 16:59:59


Már erre se nagyon lenne érdemes reagálni, hiszen jól látható, megfogtalak. A tényekkel nehéz vitatkozni, tudom. Logikai következetésekkel nem igazán tudsz mit kezdeni, mint ahogyan azzal sem vagy tisztában, kik az aktuális elérhető edzők.
Értem, gyűlölöd Koemant, megértelek,nekem se szimpi, de könyörgöm, ne magyarázz tényekről,amik csak a te személyes érzelmi világod és ne állítsd be logikai összefüggésnek az érzelmeidből táplálkozó következtetéseidet.
Az Eurobarcán a témában megjelenő cikkek is inkább kérdések és pletykák voltak. És ezzel nem a szerkesztőket szidom,sőt,pont,hogy nagyon sok kamuhírt kiszűrnek,aki olvas spanyol sportlapot,tudja miről beszélek. Nagyon kevés tényünk van valójában. Az,hogy te és sokan mások az "utálom koemant" szemüvegen keresztűl mit olvastok ki a pletykákból, az egy dolog,de attólmég mindig nincsenek tények,hacsak nem Laporta kedvenc csipkés bugyija vagy,amit mindig visel a Koemannal folytatott találkozóin. Laporta egy sunyi hóhányó,szerintem Bartonál nem jobb,max határozottabb, ettől függetlenűl ebben az ügyben nem volt komoly kavarás,amiről tudni lehet. Laporta soha nem titkolta,hogy vegyesek az érzései, tiszteli a Barca legendát, de zavarja minden kulcsposzt,ahol nem ő választott,csak örökölt. Illetve elismerte,hogy nagyon mélyről indult a csapat,ehhez képest kiküzdöttek egy kupát és egy hajszálon múlt a bajnokság is. Másrészről nem lett meg a kívánt eredmény,ezért elmondta,hogy minden eshetőséget át kell venni. És ez történt valójában is.Normál esetben,egy normál klubnál is az van,hogy felveszik a kapcsolatot két-három jelölttel és aztán döntenek. Itt is kb ez volt. Bármi is volt sokak vágya,valójában mindigis az volt a valószínűbb,hogy marad Koeman. És igazából nem történt rossz dolog. Még átigazolási időszak sincs,máris erősödött a keret és Koeman emberei is jöhetnek. Megkapja azt,amit tavaly is ígértek neki és van motivációja is. Most nem lesz elég jóban lennie Messiékkel, akkor kap még egy évet,ha nyernek. Ez teljesen korrekt, senki nem járt rosszul. A Barcának sok baja van,az edző csak az egyik és messze nem a legnagyobb. Nincs olyan az elérhetetlenek közül sem,akire tényként lehetne mondani,hogy vele biztos mindent megnyernénk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.03. 22:17:41

Ha lett volna terve Laportának, akkor azt elindította volna.
Koeman történet Laportára nézve is bizonyítvány.
Komolyan tervező elnök úgy indul el a választáson, hogy nagyon pontosan tisztában kell lennie azzal, ha nyer, akkor milyen emberekkel fog dolgozni.
Komoly elnök a választás előtt felkészül és tudja ki lesz a kinevezett edzője, akit az első adandó alkalommal ki is nevez.
Komoly elnök nem lenget be edzőcserét, ha nincs adu a tarsolyában.
Komoly elnök nem visszakozik, a föld alól is előteremti az edző menesztéséhez szükséges összeget, vagy megállapodik vele.
Komoly elnök semmilyen aktív játékost nem von be a klub üzleti ügyeinek tárgyalásaiba.
Komoly elnök semelyik játékosával nem bratyizik nyilvánosan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2021.06.03. 22:42:21-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.03. 22:05:03

Szerintem a bajnokság Koemannal is simán meglehet. Most sem voltunk messze (ráadásul az első 1-2 hónap több szerencsélen ok egybeesésével lett ennyire pocsék, Barto, Messi esete, és Koeman akkoriban még mad genius-t játszott némi padlásszobás fifázóba oltva). És most jóval minőségibb keretünk lesz, főleg hátul, de elöl is. Emiatt pl Contét felesleges lett volna hozni szerintem. A kérdés sokkal inkább az, hogy megint egy halott játék lesz-e, amit Messi eldöntöget, vagy nem. Illetve hogy esélyünk lesz-e top csapatok ellen, avagy sem. Idén ez sokkal inkább eldöntheti Koeman megítélését, mert erős keretünk lesz, azzal már nem lehet takarózni szerintem. Spanyolban mindenképp a legerősebb lesz, vagy már most is az. Meglátjuk, hogy + legalább 1 melósabb kp-sal és + legalább 1 megbízhatóbb védővel össze tudja-e kapni a védekezést. Mert eddig volt némi igazság abban, hogy nehéz dolga volt - most ez már mind nem fog ülni szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.03. 21:38:42

Melcior Mauri írta:
2021.06.03. 16:59:59
Titinho írta:
2021.06.03. 16:20:18
Nem kiváló egy szóval sem mondtam, Koeman helyett én is nagyon vártam egy másik edzőt.

De kíváncsi lennék arra a számtalan elérhető edzőből ha 3 épkézlábat fel tudnál sorolni.

Ha nem hiszed el ezeket Laportáról akkor az a te dolgod, én ezzel nem tudok mit kezdeni. :D :D A többire nem érdemes reagálni.
Már erre se nagyon lenne érdemes reagálni, hiszen jól látható, megfogtalak. A tényekkel nehéz vitatkozni, tudom. Logikai következetésekkel nem igazán tudsz mit kezdeni, mint ahogyan azzal sem vagy tisztában, kik az aktuális elérhető edzők. Nagylelkű leszek veled, vegyük ki az egyenletből Xavi - Flick párost.

Leonardo Jardim: A Monacóval jutott BL-elődöntőbe és francia bajnok volt abban az évben. Luis Campos segítségével építettél fel azt a Monacót, amit végül Rybolovlev pénzéhsége (és válása) miatt kellett szétrombolni pillanatok alatt. Rossz átigazolási politikát folytattak a klubnál, ez lett a veszte a mesternek, aki abban a 2016/17-es szezonban lemeccselte Guardiolát a BL-ben, illetve az elmúlt két évben BL-döntőbe jutó Thomas Tuchelt. Jardim kiváló taktikus, jó meglátásokkal, ért a fiatalok beépítéséhez, rossz formában lévő csapatot képes kihúzni a gödörből. Az, hogy utána szórakoztak vele a Monacónál, az inkább a klub szegénységi bizonyítványa volt.

Antonio Conte: Tudom, BL-ben 'mit is' ? sem ér, de lássuk be, hogy vele biztosan nyernénk egy bajnoki címet, megágyazna az alapoknak hosszabb távra, stabil védekezést tenne lenne az asztalra, amire lehetne építeni hosszabb távon. Kétségtelen tény, ha a csapat BL-t akar nyerni, nem őt kell hozni, de Koemannál mindenképpen jobb, ahogyan az elmúlt évek eddigi edzőinél is nálunk.

Maurizio Sarri: Tudom, olasz, meg Juvénál is [auto_cenzúra] volt, meg Sarriball és miegymás, de a stílusa nem lenne annyira idegen nálunk, mint Torinóban volt. Koemannál csak jobb lehetett volna, plusz azért behúzott egy El-t.

Ezek voltak azok, akik ingyen elérhetőek, de ha a pénz nem gond - mert ugye Laporta mindent is megold, próbálkozik stb. -, akkor bőven három felett lettünk volna jelöltekből:
- Marcelo Gallardo
- Sergio Conceicao
- Erik ten Hag
- Marco Rose
- Julian Nagelsmann

Ezen edzők többsége mozdítható volt (vagy még az), mindössze attól függ minden, mennyire tud tárgyalni az illető (mennyire hiteles személy, mekkora a tettvágy benne). Gallardo kapcsán felmerült tavaly is, hogy nem jönne, de ki tudna olyan karizmatikus személynek nemet mondani, mint Laporta? Benne van, hogy valamelyik személy nemet mondott volna, de ha nem próbálja meg a vezetőség, akkor ez sosem derül ki. A Real Madrid 2-3 nap alatt leakasztotta Zidane utódját, ahogyan a Juventus is Pirlóét. Igen, visszahívták az egykori edzőt, de velük sikeresek voltak. Ezzel a lépéssel egy dolgot ért el Laporta: hiteltelenné vált. Nem, most nem a szurkolókra gondolok, hanem a többi klubra, menedzserre, játékosra és ügynökre.

Gyakorlatilag Xaviékkal kiegészítve ez 9-10 jelölt, de még bőven lehetne sorolni, remélem ennyi elég volt.
Ezeket az embereket úgy ette volna meg az öltöző, hogy rossz lett volna nézni. Az szép és jó, hogy egy kis - középcsapatnál ki mit ért el, ez más szint. Amiket felsoroltál pedig mind max. tűzoltás lett volna. Nagelsman nevét a kinvezéskor felhozta Laporta, de akkor még Koeman elküldése sem volt napirenden, (mellesleg a fórumon se egyértelműen) plusz áprilisban már a Bayernné volt.

Amúgy meg honnan veszel ilyen dolgokat tényként, például hogy Contéval biztos bajnokság lenne meg elkezdené az újítást és hasonlók. ?
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.03. 19:45:04

Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55


...Meg a másik, hogy nem küldte még el a cullangot meg az áldozatokat akikről beszélt. JÚLIUS elején nyit a piac, de már június 3-án miért nincs elküldve Umtiti, Piqué, SR, Lenglet meg Griezmann meg a többi. Mikor volt kész a keretünk június 3-án?

Meg Agüero is...szereztünk egy rohadt nagy legendás csatárt INGYEN, harmad fiezetésért, de ez se jó. Kíváncsi vagyok kire kellett volna ingyen ráugrani? Rohadtul nem érdekel hogy Messi barátja, Suárezért bezzeg egész évben ment a sírás.

El lett intézve egy elég komoly hitel is egy amerikai befektetési bankkal ami kb most arra kell hogy ki tudjuk fizetni a játékosokat és a stábot, meg június 30-al kifizetni egy csomó másik hitelt mert júliusban mehetne a csőd eljárás a klub ellen.

De igaz, miért nincs itt Top edző, meg minek vannak még itt Robiék, meg csak a duma megy. Egy hónap múlva nyit az átigazolási piac, meg közben EB meg Copa meg Olimpia meg ilyenek. Kb 8 emberen kívül a keretben mindenkinek csökkentené a fizetését, vagy mehet amerre lát.

Esküszöm komolyan kérdezem, de az ilyenek mit várnak Június 3-án? Hát még nem láttam klubot ami 5 játékost leigazol meg 10-et elad június elején, pedig 25 éve nézek focit...
Az edzői kérdés kivételével teljes mértékben egyetértek, amit írtál.
Tavaly elkövettünk azt a hibát, hogy kimondta a vezetőség kiket akar mindenáron elküldeni a csapatból, minden mindegy alapon. A többi klub látva ezt, olyan ajánlatokat tettek értük, ami már a "lopás" fogalmát is kimeríti. Botrányos ahogy eladtuk Lajost, Rakiticet és a többit.
Úgy látom Laporta ennél okosabban csinálja. Nem kiállt ki bűnbakokat, nem gyárt " mindenképp elzavarjuk" szlogeneket. Megpróbálja piaci alapon eladni akikre nem tart igényt, de nem mindenáron.

Ami nem tetszik, az az edző kérdés. Koeman nem tette meg, hogy kivágja a kerékkötőket, a csapat megújhodása érdekében. A végére ezek az emberek ismét vissza szivárogtak a kezdőbe. Egy- egy gyengébb meccs után olyan variálásokba kezdett, hogy minket a foteledzőket is kiakasztott. Az eredmények meg "magukért beszéltek". Tartok tőle, hogy jövőre is ugyanezt látjuk- kapjuk tőle majd. Időnként értelmezhetetlen kezdők összeállításán át, az olykor minősíthetetlen cserékig, mind- mind edzőváltásért kiáltottak.

Nekem is az a gyanúm, hogy nem is akarta Koemant leváltani. Bedobott olyan neveket ( Xavi, Flick, Pep) akikről még mi is tudtuk biztosan, hogy nem vállaljákel a padot nálunk. Utána meg, ez van alapon hosszabbított vele. Nálam ez egy nagy mínusz pont Laportának.

Kevés olyan edzőt láttam, aki átlépve a saját árnyékát ( belátva saját hibáit), gyökeresen megváltoztatja a taktikáját, hozzáértően nyúlna a csapathoz egy rossz év után. Annál többet, akik a saját rögeszméikhez ragaszkodva, még mélyebbre húzták csapataikat...
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2021.06.03. 16:59:59

Titinho írta:
2021.06.03. 16:20:18
Nem kiváló egy szóval sem mondtam, Koeman helyett én is nagyon vártam egy másik edzőt.

De kíváncsi lennék arra a számtalan elérhető edzőből ha 3 épkézlábat fel tudnál sorolni.

Ha nem hiszed el ezeket Laportáról akkor az a te dolgod, én ezzel nem tudok mit kezdeni. :D :D A többire nem érdemes reagálni.
Már erre se nagyon lenne érdemes reagálni, hiszen jól látható, megfogtalak. A tényekkel nehéz vitatkozni, tudom. Logikai következetésekkel nem igazán tudsz mit kezdeni, mint ahogyan azzal sem vagy tisztában, kik az aktuális elérhető edzők. Nagylelkű leszek veled, vegyük ki az egyenletből Xavi - Flick párost.

Leonardo Jardim: A Monacóval jutott BL-elődöntőbe és francia bajnok volt abban az évben. Luis Campos segítségével építettél fel azt a Monacót, amit végül Rybolovlev pénzéhsége (és válása) miatt kellett szétrombolni pillanatok alatt. Rossz átigazolási politikát folytattak a klubnál, ez lett a veszte a mesternek, aki abban a 2016/17-es szezonban lemeccselte Guardiolát a BL-ben, illetve az elmúlt két évben BL-döntőbe jutó Thomas Tuchelt. Jardim kiváló taktikus, jó meglátásokkal, ért a fiatalok beépítéséhez, rossz formában lévő csapatot képes kihúzni a gödörből. Az, hogy utána szórakoztak vele a Monacónál, az inkább a klub szegénységi bizonyítványa volt.

Antonio Conte: Tudom, BL-ben 'mit is' ? sem ér, de lássuk be, hogy vele biztosan nyernénk egy bajnoki címet, megágyazna az alapoknak hosszabb távra, stabil védekezést tenne lenne az asztalra, amire lehetne építeni hosszabb távon. Kétségtelen tény, ha a csapat BL-t akar nyerni, nem őt kell hozni, de Koemannál mindenképpen jobb, ahogyan az elmúlt évek eddigi edzőinél is nálunk.

Maurizio Sarri: Tudom, olasz, meg Juvénál is [auto_cenzúra] volt, meg Sarriball és miegymás, de a stílusa nem lenne annyira idegen nálunk, mint Torinóban volt. Koemannál csak jobb lehetett volna, plusz azért behúzott egy El-t.

Ezek voltak azok, akik ingyen elérhetőek, de ha a pénz nem gond - mert ugye Laporta mindent is megold, próbálkozik stb. -, akkor bőven három felett lettünk volna jelöltekből:
- Marcelo Gallardo
- Sergio Conceicao
- Erik ten Hag
- Marco Rose
- Julian Nagelsmann

Ezen edzők többsége mozdítható volt (vagy még az), mindössze attól függ minden, mennyire tud tárgyalni az illető (mennyire hiteles személy, mekkora a tettvágy benne). Gallardo kapcsán felmerült tavaly is, hogy nem jönne, de ki tudna olyan karizmatikus személynek nemet mondani, mint Laporta? Benne van, hogy valamelyik személy nemet mondott volna, de ha nem próbálja meg a vezetőség, akkor ez sosem derül ki. A Real Madrid 2-3 nap alatt leakasztotta Zidane utódját, ahogyan a Juventus is Pirlóét. Igen, visszahívták az egykori edzőt, de velük sikeresek voltak. Ezzel a lépéssel egy dolgot ért el Laporta: hiteltelenné vált. Nem, most nem a szurkolókra gondolok, hanem a többi klubra, menedzserre, játékosra és ügynökre.

Gyakorlatilag Xaviékkal kiegészítve ez 9-10 jelölt, de még bőven lehetne sorolni, remélem ennyi elég volt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.03. 16:46:16

Én is azt mondom, legyünk türelmesek, de Koeman maradása nálam csúnya rosszpont. De a hollandnak is komoly önbecsülése lehet, hogy úgy marad, hogy ő a szamár a ló a helyett.

De egyre inkább félek, hogy tavalyhoz hasonlóan idén nyáron is szembe leszünk köpve.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.06.03. 16:20:18

Feast4 írta:
2021.06.03. 14:46:51
...
Nem tudom mindegyiket idézni sorry, de pontokban néhány dologra reagálnék.

- Az hogy még nem tett ki senkit, ismét hangsúlyozom a mai nappal június 3-ával bezárólag, azt ne rójuk fel neki. Ez így hogy működne a gyakorlatban? Nincs két hete hogy befejeztük a szezont. CSAK arról megy a hír, hogy a keret 70%-val csökkentené a bért vagy viszontlátásra. Nincsen nyitva piac, nem is olyan jàtékosokról beszélünk akik könnyen eladhatóak. Ezt a részt továbbra sem értem, de pontosan arról van szó amit leírtál.

- A hitel dolgot azért írtam, hogy szemléltessem mennyi más dolog és fontosabb dolog is volt az elmúlt pár hétben, mintsem a kerettel foglalkozni, amikor az első megszólalásánál ki lett jelentve, hogy szezon végén lesz döntés mindenről, edzőről, játékosokról.

- Bejelentett a héten 3 igazolást, plusz ma egy Cruyff-ot, volt mivel foglalkozni a héten is, plusz még jöhet napokon belül úgy néz ki egy Depay-Wijnaldum pakk, ami úgy durván tegyük fel 1 hét alatt 5 játékos. Nem emlékszem, hogy történt volna hasonló is az elmúlt 20 évben. Az meg hogy ugyanazok a játékosok mint tavaly meg nincs előrelépés? Hát mert talán tavaly óta nem hosszabbítottak? Vagy mert Koeman már tavaly is kérte őket? Persze hogy figyeltük őket, kb Alabát leszámítva a legjobb és legtöbbet érő játékosok. Ingyen. Kit kellett volna ingyen nézni akkor? Így hogy marad Koeman persze hogy felerősödtek a hírek Depayról is. Azért volt róluk szó tavaly is, mert vagy Koeman kifejezett kérése volt, vagy olyan játékosok akikre megéri lecsapni ha nem hosszabbítanak, még egyszer mondom, ingyen. Ha Wijnaldum hosszabbított volna 2024-ig szóba se kerülne. Ezt a logikát megint nem értem egyébként. Hogy tavaly is, idén is ezek a játékosok.

- Kb pont azt csinálja ezekkel a szerződésekkel, meg hogy a "szentekkel" újra akarja tárgyalni a szerződéseket, amit te is írtál hogy nyomás gyakorlás.

- Koeman szintén így volt, ha annyira bízott volna benne, ha nem keresett volna mást, akkor már hetekkel ezelőtt vagy legalábbis a bajnokság végén a megbeszélés után megerősítette volna, hogy igenis kitartunk a legendánk mellett ő lesz az edző. Nem még meg is erősíti, hogy 15 nap haladékot kért tőle. Én biztos vagyok benne, hogy tárgyalt más edzőkkel, de nem járt sikerrel, ezért is lett kikötve Koemannak hogy oké maradhatsz de akkor totál támadó foci orrvérzésig.
De ha te ebben nem hiszel, akkor oké persze elfogadom.

- Ha 1 hét alatt bejelentünk 5 játékost (ami kb a csoda kategória) ami még hiányposztra is jön, pont kapóra jönnek, lesz idő utána foglalkozni EGÉSZ NYÁRON a távozókkal is. Ebből az 5-ből 3 már meg is van, volt mivel foglalkozni az elmúlt hetekben, napokban úgy néz ki, nem csak vakargatták a brét meg nyilatkozgattak. És akkor utoljára: Június 3 van, ezt amit egyesek kívánnak hogy miért nincsenek távozók sem, kb a Fifában sem lehetne megcsinálni (nem tudom ott milyen).

Nem mondom, hogy tökéletes a meló, egy szóval sem írtam, de nem is tragikus meg ne hasonlítsuk egy Barto féle bagázshoz higy nem történt előre lépés.
Melcior Mauri írta:Téelezzük fel, hogy Titinho kollégának minden egyes részletben igaza van, Laporta eddig kiváló munkát végzett, amit lehetett azt megpróbálta, de vajon ez tényleg így van?
Nem kiváló egy szóval sem mondtam, Koeman helyett én is nagyon vártam egy másik edzőt.

De kíváncsi lennék arra a számtalan elérhető edzőből ha 3 épkézlábat fel tudnál sorolni.

Ha nem hiszed el ezeket Laportáról akkor az a te dolgod, én ezzel nem tudok mit kezdeni. :D :D A többire nem érdemes reagálni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.06.03. 14:53:58

Jordi Cruyff will join the football area of the Club and form part of the new organisational structure as of August 1.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.06.03. 14:46:51

Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

Oké nem sikerült Koemant kirakni, de nem lehet rá azt mondani hogy nem is próbálta. Meg is mondta neki, hogy időt kér, próbálkozott más edzőkkel beszélni, sőt abban is biztos vagyok hogy Xavit is megkereste, de ő mint azt már mi is sokan gondoltuk, a haverok miatt nem jött, túl nagy rizikó lett volna.

Bartonak köszönhetjük, hogy olyan két éves szerződést kötött Koemannal és a stábjával, hogy 12 milla lett volna az egész stábot kirakni. Úgy hogy tudta Barto is annó hogy már csak egy évig maradhat elnök. Ezt megszívtuk igen.
Most ebben nem adok igazat. Laporta mindig is az a tipús volt, hogy ha valaki nem tetszett neki a következményektől függetlenül úgy vágta ki hogy nyekkent. Hogy most szerintem két dologról árulkodhat. Vagy nem talált edzőt aki vállalta, vagy jelenleg fogalmuk sincs, hogy merre tovább. Ezt érzem eddig a legnagyobb hibájának.
Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

Közben akkora mínuszban van a klub, hogy csoda hogy fennmaradtunk kb., hogy nem mentünk totál csődbe. Még mindig megy a könyvvizsgálat, minden héten kb derülnek ki furcsaságok meg ide-oda fizetett összegek, meg olyan pozíciókért fizetett Barto ami nem is létezik a klubnál. Már egy hónapja jött is a cikk, hogy sokkal nagyobb gebasz van pénzügyileg mint azt előzetesen gondolták.
Mit mondtam én nem is várom a 300 millás átigazolást csak azt, hogy egy saját ötlet legyen már. Kicsit olyannak érzem a szitut mint amikor edzőt váltunk jön az új edző elkezd működni, csak azt felejtik el, hogy a pokolba kívánt elődje már mindent végig próbált, tehát nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy ne tudd mit ne csinálj.
Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

Meg a másik, hogy nem küldte még el a cullangot meg az áldozatokat akikről beszélt. JÚLIUS elején nyit a piac, de már június 3-án miért nincs elküldve Umtiti, Piqué, SR, Lenglet meg Griezmann meg a többi. Mikor volt kész a keretünk június 3-án?
Ebben szerintem nincs igazad. Ha ki akarok valakit tenni kiteszem. Milliószor megtörtént a foci történelemben, kis barátom írd alá ezt a számodra nagyon kedvezőtlen szerződést. Nem írod alá semmi gond ameddig én itt vagyok te egy percet sem játszol egyébként bagóért eladlak bárkinek. Jó nyilván egy ingyenélő Umtitinél ez nem megoldás, de mondjuk francia válogatott lehet egyből elkezdene új csapatot keresni. Ha itt annyira szabadulni akarunk ettől attól, akkor igencsak lehetne lépéseket tenni efelé. Bár az is lehet, hogy addig ameddig Messi nem hosszabbít, nem akarja bontogatni a keretet.
Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

Meg Agüero is...szereztünk egy rohadt nagy legendás csatárt INGYEN, harmad fiezetésért, de ez se jó. Kíváncsi vagyok kire kellett volna ingyen ráugrani? Rohadtul nem érdekel hogy Messi barátja, Suárezért bezzeg egész évben ment a sírás.
Az ő leigazolásával nekem azon túl, hogy tök mindegy lett volna ha helyette marad Suarez semmi bajom nincs. Leszámítva, hogy ez sem saját ötlet. Nyilván nem lehet arra várni, hogy Lewa szerződése lejár, csupán annyi a gondom, hogy ezek olyan ügyletek amikről már tavaly szó volt. Várnék valami mozgolódást a olyan irányba, amit nem egy évvel ezelőtt is lehetett tudni.
Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

El lett intézve egy elég komoly hitel is egy amerikai befektetési bankkal ami kb most arra kell hogy ki tudjuk fizetni a játékosokat és a stábot, meg június 30-al kifizetni egy csomó másik hitelt mert júliusban mehetne a csőd eljárás a klub ellen.
Na most ehhez meg ne tapsoljak már. Minden épkézláb gazdasági vezető látja, hogy húúú basszus becsődülünk ha nem fizetünk akkor egy megoldás van, veszek fel egy újabb hitelt, hogy kifizessem a hitelt. Ez egy ilyen szinten mozgó, ilyen kapcsolatrendszerrel bíró elnöknek az alap. Nagyon jó, hogy elrendezte, örülünk Vincent, de ez ebben a helyzetben szerintem minimum egy elnöktől.

Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

De igaz, miért nincs itt Top edző, meg minek vannak még itt Robiék, meg csak a duma megy.
Nem azért, de szerintem jelen helyzetben jogosan elvárható, hogy kommunikáljunk már le egy koncepciót, hogy merre tovább. Ha tényleg keretszűkítés lesz akkor, gyakoroljunk már egy kis nyomást azokra a, akiket ki akarok vágni. Az meg hogy top edző... Háthhhh nahhh. :D Ha tényleg top edzőt akarok ne égjek már ekkorát azzal, hogy azt mondom kell egy top edző, de amíg nincs jó lesz ez a bohóc is, aztán marad a bohóc. Ez az egész edző ide edző oda csak egy óriási blöff volt, hogy hallagsanak el az emberek. Még azt sem tudjuk tényleg tárgyalt e valakivel vagy csak simán elolt egy új szerződést és ennyi. Koeman óriási játékos volt, de az edzői előélete és az elmúlt egy éve baromira mutatja, hogy ez egy nagy kabát. Ahhoz képest megtartjuk.

Nem mondom, hogy rossz irányba viszi a dolgokat, de egyenlőre én nem látom azt mit akar kihozni abból amit most csinál és merre az arra. Kicsit pánikszerű toldozgatás, foltozgatás szagú minden perpill.

Lehet, hogy menet közben kialakul, de egyenlőre még nem látom a fényt az alagút végén.
Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55

Egy Font belerokkant volna már ebbe a két és fél, majdnem 3 hónapba... :?
Na ezzel fullra egyet értek. Tök szimpi a csávó, de nem a modern foci világában él.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2021.06.03. 14:54:01-kor.
Kép
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2021.06.03. 14:27:53

Téelezzük fel, hogy Titinho kollégának minden egyes részletben igaza van, Laporta eddig kiváló munkát végzett, amit lehetett azt megpróbálta, de vajon ez tényleg így van?

Mindössze egyetlen részletre reagálnék az egészből (lehetne többre is, mert van miből szemezgetni): Koeman szituációban nem volt semmi ellentmondás?

Minden az Eurobarcáról lesz idézve, szóval semmi találgatás nincs a részemről, mindent vissza lehet keresni. Az egész úgy kezdődött, hogy május közepén mindenki biztosra vette: Ronald Koeman nem marad Barcelonában. Laporta ekkor el is kezdett nézelődni a piacon, ekkoriban érkezett épp Xavi is Barcelonában, felmerült Flick neve is, mint lehetséges utód. Azzal mindenki tisztában van, hogy Laportának tudnia kellett a Koeman és stábját érintő szerződésekről.

Ha ez komolyan visszatartó erő lett volna, akkor Laporta nem kezd el a piacon keresgélni, mondván azt a pénzt ki kell fizetnie, ha új edző jön, nem? A másik, hogy az új edzőt is ki kell fizetni, ahogyan a stábját is. Magyarán: akkor vagy Laporta hazudott és rohadtul nem tárgyalt senkivel, vagy Laporta (esetlet Titinho) állított valótlanságot a pénzügyi helyzet kapcsán, miszerint az komoly befolyásoló tényező lett volna. Ennek fényében: nem volt komolyan napirenden Koeman távozása, hiszen a pénzügyi helyzet, illetve Koeman és stábjának szerződése kötött minket (ha ez tényleg igaz), de ami biztosabb, hogy Laporta nem mondott igazat.

Négy nappal a Koeman-féle szerződéshosszabbítás előtt mit mondott Laporta? "Az én elnökségem alatt a vereségeknek következményei vannak".
Csökkentették Koeman alapbérét? Igen, egyben kapott egy opciós hosszabbítási lehetőséget is. Ha valóban történt tárgyalás bárkivel is a lehetséges edzők közül (ez továbbra sem tudjuk biztosan), akkor kérdéses, hogy jelöltek hogyan viszonyultak Laportához? Honnan tudhatjuk biztosan, hogy történtek tárgyalások? Sehonnan, hiszen Flick rá egy-két napra már alá is írt a németekkel, rögtön cáfolta a híreket. Xavi? Mendemonda az egész, hiszen senki sem tudja biztosra, hogy tárgyaltak.

Eddig volt az objektív, tényekre alapuló rész, most jön a szubjektív:
Nem volt itt semmilyen tárgyalás, tervben sem volt új edző, mert Xavi számára hiteltelen az egész projekt, Flick ennél komolyabb edző, hogy ezen egy pillanatig is elgondolkodjon. Laporta tökéletes politikus. Jól bánik a szavakkal, amit az emberek benyelnek szépen. Számos elérhető tréner volt a piacon, de ők gyakorlatilag két hét alatt meghosszabbították a holland szerződését, pénzügyi változások történtek benne, ennyi. Okosan csinálta, ehhez kétség sem fér, hiszen a szurkolókkal elhitette, hogy rendkívüli módon próbálkozott, mondjuk ráért volna még pár hétig edzőt keresni, hiszen Jardim és hozzá hasonló edzők is elérhetőek lettek volna, de inkább gyorsan lépett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.03. 13:37:03

Titinho írta:
2021.06.03. 13:14:55
...
A Koeman história nagyon szomorú volt, azon kívül egyetértek, remek, sőt kiemelkedő játékosok jöttek ingyen, és fognak is még, illetve egy 9 milliós nagyon ígéretes játékos, PL szinten éhbérért tényleges hiányposztokra. Ez utóbbi mikor volt egyáltalán prioritás az elmúlt években? Ráadásul nem 5 új ballábas szélsőt tervez még hozni, hanem egy klasszis védőre ment rá nagyon. Előző nyáron pl Trincaó jött kb a 4. jobbszélsőnek, előtte meg kb 3 új Neymar. Fizuk le, út kiadva több játékosnak, pár hét alatt több pozitív dolog történt, mint 4-5 évig összesen. Ha megnézzük, hogy már most mennyivel egészségesebb lesz a keret összetétele, sőt, minőségében is erősebb lesz, már fél győzelem.
Ha ez a Koeman-ügy nem lett volna, akkor már most megelőlegeztem volna a 10/10-et neki, az edzőkérdésen kívül egyszerűen ennél többet nem lehetett volna tenni, főleg a mai napig bezárólag nézve. ÉS lehet, hogy az edzőkérdés is kb esélytelen volt vagy anyagi okokból, vagy mert nem volt értelmes pótlék. És azért itt is lehet abban bízni, hogy ha még fél szezont látunk értelmezhető játék nélkül, akkor lehet, hogy ki is vágja. Ha meg jó lesz a játék, akkor szerencséje is lehet.
Arról nem is beszélve, hogy egy GW-típusú középpályás talán még a védőknél is jobban hiányzott, és lehet, hogy csak Koemannal együtt jött volna mindenképp, és úgy döntött, hogy szerez ingyen két klasszis hollandot Depay-t is belevéve (meg De Ligtnél ki tudja, nem ez lenne-e a mérleg nyelve) azon az áron, hogy Koeman kap még egy lehetőséget. Aztán pár hónap után még mindig ki lehet vágni, ha nem jön be, a játékosok meg 1-2-3 évig itt lesznek. Nem látunk bele semennyire a helyzetbe.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.06.03. 13:14:55

Komolyan kihullik a hajam néha mekkora baromságok mennek itt. :lol: =D>

Mit kellett volna eddig csinálnia, hogy ne Bartoval legyen kb egy szinten emlegetve?

Oké nem sikerült Koemant kirakni, de nem lehet rá azt mondani hogy nem is próbálta. Meg is mondta neki, hogy időt kér, próbálkozott más edzőkkel beszélni, sőt abban is biztos vagyok hogy Xavit is megkereste, de ő mint azt már mi is sokan gondoltuk, a haverok miatt nem jött, túl nagy rizikó lett volna.

Bartonak köszönhetjük, hogy olyan két éves szerződést kötött Koemannal és a stábjával, hogy 12 milla lett volna az egész stábot kirakni. Úgy hogy tudta Barto is annó hogy már csak egy évig maradhat elnök. Ezt megszívtuk igen.

Közben akkora mínuszban van a klub, hogy csoda hogy fennmaradtunk kb., hogy nem mentünk totál csődbe. Még mindig megy a könyvvizsgálat, minden héten kb derülnek ki furcsaságok meg ide-oda fizetett összegek, meg olyan pozíciókért fizetett Barto ami nem is létezik a klubnál. Már egy hónapja jött is a cikk, hogy sokkal nagyobb gebasz van pénzügyileg mint azt előzetesen gondolták.

Meg a másik, hogy nem küldte még el a cullangot meg az áldozatokat akikről beszélt. JÚLIUS elején nyit a piac, de már június 3-án miért nincs elküldve Umtiti, Piqué, SR, Lenglet meg Griezmann meg a többi. Mikor volt kész a keretünk június 3-án?

Meg Agüero is...szereztünk egy rohadt nagy legendás csatárt INGYEN, harmad fiezetésért, de ez se jó. Kíváncsi vagyok kire kellett volna ingyen ráugrani? Rohadtul nem érdekel hogy Messi barátja, Suárezért bezzeg egész évben ment a sírás.

El lett intézve egy elég komoly hitel is egy amerikai befektetési bankkal ami kb most arra kell hogy ki tudjuk fizetni a játékosokat és a stábot, meg június 30-al kifizetni egy csomó másik hitelt mert júliusban mehetne a csőd eljárás a klub ellen.

De igaz, miért nincs itt Top edző, meg minek vannak még itt Robiék, meg csak a duma megy. Egy hónap múlva nyit az átigazolási piac, meg közben EB meg Copa meg Olimpia meg ilyenek. Kb 8 emberen kívül a keretben mindenkinek csökkentené a fizetését, vagy mehet amerre lát.

Esküszöm komolyan kérdezem, de az ilyenek mit várnak Június 3-án? Hát még nem láttam klubot ami 5 játékost leigazol meg 10-et elad június elején, pedig 25 éve nézek focit.

Egy Font belerokkant volna már ebbe a két és fél, majdnem 3 hónapba... :?

De én vagyok az idióta, hogy ilyen baromságokat el is olvasok, meg még fel is húzom rajta magam. Egy ideig elég is volt a fórumból.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2021.06.03. 12:16:18

Másik topicban leírtam a választások előtt:
Melcior Mauri írta:
2021.03.07. 11:44:42
Véleményem szerint, borzalmas döntés azért szavazni valakire, mert voltak jobb évei. Azzal kampányolni, hogy már egyszer bizonyítottam, szánalmas. Miért? Azért, mert ha minden flottul ment volna, akkor fel sem merült volna az eltávolítása. Joan Laporta egy autoriter vezető, aki egyfelől politikai, másfelől gazdasági törekvéseire használta a csapatot, semmivel sem jobb, mint Bartomeu és a többiek (ugyanolyan agresszív, ha nem sokkal jobb, mint Bartoék). Mindent elmond a klubról, hogy ilyen elnökei voltak az elmúlt 20-30 évben. Az utóbbi két elnök kezén bilincs kattant, Laporta pedig a "fantasztikus" múlttal kampányol.
Ahogyan azt leírtam, Laporta nem fog változást hozni, marad az állóvíz, sosem szabad egy ilyen jelöltet megválasztani (voltak páran az oldalon, akikben hasonló aggályok merültek fel), de emlékszem rá, mennyire örült neki mindenki, miután megválasztották. Csak ismételni tudom magam, számára a pénz és politikai törekvései a legfontosabb, illetve az, hogy a látszatot fenntartsa. Nevettem azokon, akik vagdalkoztak, hogy de neki igenis ilyen meg olyan tervei vannak, programjai, ellentétben Fonttal, aki egy ismeretlen, nem bízonyított vezető. Egy embernek voltak konkrét tervei a klubbal kapcsolatban, az pedig Font volt, de ahogyan látom, végre a fórumon is kezdik egyre többen belátni, hogy Laporta kapcsán vakvágányon voltak. Merész kijelentés pár hónap "munkája" után, de ez még csak a kezdet. Okosan építi megint a haveri kört, Piqué megy vele a tárgyalásokra, valószínűleg már készíti fel a havert a következő évtizedekre.

Tudom, véleményem megint nem lesz népszerű, ahogyan a korábbi sem volt az, de nem különösebben izgat. Akik hittek Laportában, azok nem látták a valóságot, velük bármilyen politikai dumát meg lehet etetni, mert csak arra figyelnek, ami a szemük előtt van, részletekre és összefüggésekre egyáltalán nem. Laportának viszont gratulálok, kiválóan megvezette az embereket, okosan helyezkedett, kihasználta az ismertségét, kapcsolatait. Mindenki boldog, Messi is, mert jött egy haver, talán jövőre jön majd egy bajnoki cím, ha Ancelotti vagy Simeone nem barmolja el a madridi csapatok szezonját. Azért az mérvadó, hogy Xavi, Flick és a többiek nem jöttek edzőnek, maradt a jó öreg Koeman, akit úgy jelentettek be, mint valami óriási húzást. Szerencsére a holland kedvére is sikerült tenni, így mindenki boldog.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.03. 11:54:05

Feast4 írta:
2021.06.03. 11:44:53
Szerintem ugyanazon a vonalon lépkedünk, mint korábban. Nem változott egyenlőre semmi.
Annyival túllicitállak, hogy Barto csak főpróba volt.....az előadást Laporta vezényli.... #-o
Én speciel hittem benne, talán nem is kukáztam még a titkon reménykedést, de egyre kevesebb olyan dolog történik, ami ezt a titkon reménykedést még életben tartja.
Talán annyi maradt, hogy a labda gömbölyű .....
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.06.03. 11:44:53

Nem lesz népszerű, amit mondok, de sajnos jelenleg az történik amitől féltem. Megválasztottak Laportat azzal, hogy én vagyok Laporta, visszajöttem imádjatok. De nem volt semmi program.

Egyenlőre teljesen súlytalan, amit csinál. Beszélünk a nagy változásokról, új prjektről, arról, hogy mekkora következménye lesz annak ha itt jönnek a vereségek. Ezzel szemben semmi mást nem csinál csak a mocsok szemét bagázs visszamaradt vésztervét valósítja meg.

Garcia visszatérése, tavaly más Bartoék alatt biztos volt.
Agüero ide hozatala tavaly és már szóban volt.
Depay szintén tavalyi story.
Emerson visszavásárlása tavalyi story.
Wijnaldum, neve tavaly is játszott, ha lejár a szerződése.

Ha megnézitek az átigazolási topicot, mintha a tavaly nyári folytatása lenne.

Egyenlőre pont ugyanott tartunk, ahol a mocsadék Bartoékkal is tartanánk. De McKoemant helyére nem tudott edzőt hozni, így egyenlőre úgy néz ki marad ez a bohóc. (Egyébként ez hihetetlen számomra)
El még nem adtunk senkit, aláírta Bartoék csodás szuperliga megállapodását és teper, hogy Messi maradjon. Minden negyedik interjúban pedig utal arra, hogy lesz még nagy húzás, de nem tudjuk mi, közben meg beszélünk arról, hogy mindent megteszünk Messiért és a klub anyagi helyzete nagyon rossz.
Ezt eddig Bartoék is hozták volna, sőt ez mind az Ő nagy tervük volt eddig. Értem én, hogy nincs pénz nem is a 300 millás igazolást várom, de legalább valami saját ötletet, merészség, valami csibészes gondolat, ami már az ő stábjától jött és még nem is volt szóban már korábban.

Szerintem ugyanazon a vonalon lépkedünk, mint korábban. Nem változott egyenlőre semmi.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.02. 13:56:15

Peter írta:
2021.06.02. 13:33:28
visca el barca írta:
2021.06.02. 12:05:05
En egyelore varok a megitelesevel, nekem h kik mennek fontosabb mint hogy kik jonnek. Ha az ilyen nulla pike, sr, umtiti, lenglet, pjanic feleket nem tudja kiszabni innen, akkor az egesz pali egy nagy kamu.

Az mar egy nagy minusz h egy allegri/flick kalibert nem tudott idehozni.
Nekem egy Ten Hag is már megnyugtató lett volna....a kik mennek fejezet érdekes lesz bizony, a névsorod tökéletes, de tartok tőle, Laporta más névsorral dolgozik
A névsor nem más. SR-t ő erőlteti, ha csak úgy tessék -lássék szeretné eladni, vagy nem is akarná, akkor nem felezné a fizetését és nem hozna a helyére 1-1 játékost. Umtitival Alemany már közölte hogy nem számolnak vele, kölcsönbe vagy véglegesen távoznia kellene, csak hát ugye ott az a fránya fizu. Pjanicnak tél óta kifelé áll a rúdja, ő is szeretne lépni, kérői pedig vannak. Angliából is hallani híreket, de legkomolyabban az Inter és a Juve hívja. Valószínűleg utóbbi lehet nyerő, mert Allegri nagyon komálta és szüksége lenne rá.
De az amit még biztos hírnek nevezhetünk, az a Coutinho - Arsenal házasság, bár a brazil biztos volt, a záradék miatt.

Amiket több forrás még nem erősített meg, de hallani az a Trincao-Sporting kölcsön, amivel kapcsolatban pedig még nincs konkrétum az Matheus és Neto eladása. Bár ez sztem nem meglepő.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.02. 13:33:28

visca el barca írta:
2021.06.02. 12:05:05
En egyelore varok a megitelesevel, nekem h kik mennek fontosabb mint hogy kik jonnek. Ha az ilyen nulla pike, sr, umtiti, lenglet, pjanic feleket nem tudja kiszabni innen, akkor az egesz pali egy nagy kamu.

Az mar egy nagy minusz h egy allegri/flick kalibert nem tudott idehozni.
Nekem egy Ten Hag is már megnyugtató lett volna....a kik mennek fejezet érdekes lesz bizony, a névsorod tökéletes, de tartok tőle, Laporta más névsorral dolgozik
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.02. 13:13:15

visca el barca írta:
2021.06.02. 12:05:05
En egyelore varok a megitelesevel, nekem h kik mennek fontosabb mint hogy kik jonnek. Ha az ilyen nulla pike, sr, umtiti, lenglet, pjanic feleket nem tudja kiszabni innen, akkor az egesz pali egy nagy kamu.

Az mar egy nagy minusz h egy allegri/flick kalibert nem tudott idehozni.
Amit eddig csinált az inkább pozitívum, legalábbis látszik, hogy milyen úton indulna el, de amilyen helyzetben vette át a klubot nem túl kellemes. Nem tudom melyik elnökünk volt utoljára ekkora gebaszban. Eladni meg pláne rohadt nehéz. Egy-két klubtól eltekintve egyik sincs rózsás helyzetben, a játékosokat meg persze, hogy nem viszik, mert a többségével ótvar szerződést kötöttek. Viszont nyesi a fizetéseket, ingyen igazolt relatíve megfelelő játékosokat. Az eladásokkal várjunk addig amíg visszajönnek a válogatottól. A fentiekből pedig átadólistára tette SR-t, Pjanicot, Umtitit, előbbi kettőnek már valamenyire ki is néz egy váltás, de a francia is piacon van és nem csak annyira, hogy nem védett játékos. Az, hogy Piquének meg odadobtak egy 2024-ig szóló szerződést, az volt egy ámokfutás. A jelenlegi szerződéshosszabbításokat/igazolások bérét pedig, elég jól kezeli. Dembélével is ezért nincs még többek között megegyezés, nincs elájulva a fizetésétől. Plusz elég okosan játékosokat próbál bevonni az igazolásokba. Ez nagyon hiányzott eddig.
Nem azt mondom, hogy minden király, ő a Megváltó, de ez az út amin eddig halad nem tűnik rossznak. Mikor volt ennyi játékosunk átadólistán, főleg SR-félék? Miközben gazdaságilag is rendbe kellene rakni a klubot.

Az edzőkkel kapcsolatban pedig mikor pl. Nagelsmann neve felmerült Laportanál osztották, hogy mekkora lúzer. És nem azért nem akarnak ide jönni, mert senkinek nem vonzó a Barca, hanem nincs elérhető. Egy Conteval előrébb lennénk? A Real sem tudott kit vinni. Visszahívták azt az Ancelottit, akit anno páros lábbal penderítettek ki.
Koeman pedig nem is biztos, hogy marad, de ha csak ilyen egyszezonos vészmegoldások vannak, nem biztos, hogy rossz ötlet meghagyni a hollandot, főleg, hogy még tejelni is kellene neki.
Nem akarok Tuchel érdemeiből semmit levonni, ha már ő itt az etalon, de azért amikor megérkezett a Chelsea-be nem csinált akkor csodát. A bajnokságban 18 meccs alatt 11/4/3 nem egy kivételes rekord, a BL-ben az Atma ellen tényleg megsüvegelendő a teljesítményük, de egy Porto ellen pl. nagyon meleg volt a pite.
És nem egy középcsapattal érte ezt el, a PL-ben simán top3-as a játékosállománya.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.06.02. 13:05:45

Mondok jobbat.
Többen vannak azon a véleményen, hogy egyes játékosok csak Koeman miatt jönnének ide. Tehát, ha meg akarja őket fogni, akkor legalább a szerződés aláírásáig itt kell Koemant tartani. S miután a "mór megtette kötelességét, a mór mehet"
Majd meglátjuk. Nem egyszerű.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.02. 12:05:05

En egyelore varok a megitelesevel, nekem h kik mennek fontosabb mint hogy kik jonnek. Ha az ilyen nulla pike, sr, umtiti, lenglet, pjanic feleket nem tudja kiszabni innen, akkor az egesz pali egy nagy kamu.

Az mar egy nagy minusz h egy allegri/flick kalibert nem tudott idehozni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése