Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.06. 22:43:31

Messi balhé kihegyezve, felkészül Aguero….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 22:43:16

csababarca írta:
2021.08.06. 22:27:25

Én is így vagyok bele, bár biztos nézni fogom a meccseket.
De hihetetlen pár év alatt milyen szinten középszerű, semleges emberekkel lett tele a csapat.
Tényleg kb Fati az egyetlen remény, de hát ki tudja vele is mi lesz.
Senkiért a csapatból nem tudok nem hogy rajongani de lelkesedni sem.
Pfejj.


@Normandia: oké de ez nem volt elegáns. Egyik fél részéről sem, mert a ligára kenik, holott ez nem egy ffrissen hozott szabály volt.
Kívancsi vagyok Messi mit mond majd, de gondolom közhely puffogtatás lesz.

Roures, a Barcelona member, claims that LaLiga had approved of Messi's contract days before the news of Messi leave the club.

"Forty-eight hours ago the agreement was ready to be announced, but something happened. I do not know what happened," Roures.


Ez még külön ad egy kis ízt az egésznek.
Ilyenkor jön az, hogy tény ami tény a Cou-Dembele-Grízesre elszórt 300 millió nagy baklövés, de mégnagyobb baklövés az hogy abból a maradék 500-600 millióból 1-2 kivétellel csupa olyan játékost vettünk akik:
a:középszerek
b:stílusidegenek
c: mindkettő együtt

Tele töltöttük a keretet tucat játékossal, és tőlük vártuk a megváltást miközben egy erős Barcánál padra sem biztos hogy beférnének, aztán nem értjük hogy hogyan süllyedtünk ide.
Elég emlékezni 2015 nyarára, ahol a triplázás után Gündogan és De Bruyne helyett inkább Ardákat kergettünk.

Szerintem annyi történt amúgy hogy kiderültek a CVC deal részletei ami kicsapta a Barca-Real kettősnél a biztosítékot, a Liga természetes hogy jóváhagyta volna Messi fizuját a CVC általi pénz miatt, de ezt a klub megvétózta abban a tudatban hogy ez volt az utolsó mentsvár.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.06. 22:41:42

Zozzy 5 írta:
2021.08.06. 22:32:51
visca el barca írta:
2021.08.06. 21:36:03
25 eve nezek barca meccseket, de laportanak hala, jovore olyan csapatunk lesz, hogy nincs a csapatban vilagklasszis aki miatt megerne leulni estenkent. mindig akadt egy figo, egy kluivert, rivaldo, kesobb puyol, iniek, messi stb. durva h hova sullyedtunk. pike, lenglet, sr meg a tobbi selejt, elmeny lesz minden meccs 😂. Fati miatt megérné, de belole 38 mutet utan mar sosem lesz focista.
Bocsi, de ez kumma nagy torzitas, h ez a dolog "laportanak hála" és barto felelősségét ebben az egészben azzal a parhuzammal magyarázni h "ő a Barca Gyurcsány". Vazolnad légyszíves, hogy a csőd közeli helyzetben, a realitás keretein belül mik azok a lépések, amiket nem tett meg Laporta - miközben megtehette volna - azért, hogy te egy vilagklasszist nezhess?

Ocsmány a keret ahhoz képest amihez szoktunk, de ez a hirtelen laporta utalat, ami mindent egy emberre vezet le, nagyon torzított. Tegyük fel, hogy Piquehez meg Robertohoz Ő RAGASZKODOTT - ha ez igaz, akkor ez támadható kb egyedül. Az összes többi selejt eladhatatlan. Klasszisra meg hogy lenne pénz?
Itt van fel eve es egy budos nagy nulla amit eddig felmutatott. Edzot nem hozott, szponzort nem szerzett, messit elbukta. Jott ingyen par sehova nem kello kozepszer, meg elment kolcsonbe 2 jatekos.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.08.06. 22:39:56

Messinek a főoldali cikk szerint tettünk egy ajánlatot, ami nem volt ok a Ligának. Tettünk egy másikat, ami ok volt a Ligának, de közben kiderült, hogy nagyobb a kaki. Szóval nem volt jó az utóbbi ajánlat sem a Liga fair play szabályai miatt. Ezt az elzálogosítást kifejtené valaki? Ez kicsit zavaros nekem. Ki adott volna pénzt? És ezt kérte cserébe? Köszi

Laporta nekem továbbra is csalódás, bár azért azt gondolhattuk, hogy Barto óriási sz.rt hagy maga után. Én azért remélem, hogy ha a sok semmirekellő, akit a vezetőség sem akart itt látni, de nem ment bele a távozásba, sem a fizucsökkentésbe, azok egész évben fügyülve lesznek. És nem Messi miatt, hanem mert semmibe nézik a klubot. Én örültem volna ha nevén nevezi őket, bár azért tudjuk kikről van szó.

Amugy azt nem lehetett volna hogy bezsarolja ezeket az embereket a vezetőség. Pl, hogy semmiképpen nem nevezi őket a Ligába és Bl-be?! Jövő év végén vb, azért ott csak játszani szeretne egy-két ember, ha viszont klubjában nem szerepel, akkor nem viszik katarba. Ok, hogy fizetni krll a bérét, de egy ilyen drasztikus lépéstől csak nézelődnének máshol vagy fizut csökkentdnének. Most is ezt kéne, mert sok idiota rajtunk marad.

Kicsit reménykedem, hogy Depay fut egy jó szezont, Griez Messi helyén javul, míg Fati felépül és ő lesz a jövő csapatának sztárcsatára. Furcsa lesz Messi nélkül
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.06. 22:37:09

Ezt nyilatkozta Laporta:
„A jelenlegi szerződések mellett egyszerűen nem költekezhetünk. A fizetések összessége tíz százalékkal nagyobb, mint a klub teljes éves bevétele. Ezért is nem jöhetett létre a megállapodás Lionel Messi és a Barcelona között.”

„Szerettük volna, hogy Messi maradjon, és ő is ezt akarta. Az elmúlt hónapokban folyamatosan tárgyaltunk, de meg kellett néznünk a számokat. Azzal is tisztában voltunk, hogy a liga szabályai szerint kell játszanunk.”

"Ahhoz, hogy egy 25 milliós szerződést regisztráljunk, 100 milliótól kellene megszabadulnunk."


Ha Messi 70 milliós fizetését nézve ez 280 millió.
Ezt játékos eladásból és fizetés csökkentésből nem tudta volna összehozni.
Ez egy " mission impossible" .
Már tudta ő is egy ideje, ha ezzel számolt.
Kellett a Liga bűnbaknak.
Sokkal jobban jött volna ki a végén, ha ezt tisztázta volna már júniusban.

Szerk.: És nem hülyiti a népet még két hónapig.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.06. 22:32:51

visca el barca írta:
2021.08.06. 21:36:03
25 eve nezek barca meccseket, de laportanak hala, jovore olyan csapatunk lesz, hogy nincs a csapatban vilagklasszis aki miatt megerne leulni estenkent. mindig akadt egy figo, egy kluivert, rivaldo, kesobb puyol, iniek, messi stb. durva h hova sullyedtunk. pike, lenglet, sr meg a tobbi selejt, elmeny lesz minden meccs 😂. Fati miatt megérné, de belole 38 mutet utan mar sosem lesz focista.
Bocsi, de ez [auto_cenzúra] nagy torzitas, h ez a dolog "laportanak hála" és barto felelősségét ebben az egészben azzal a parhuzammal magyarázni h "ő a Barca Gyurcsány". Vazolnad légyszíves, hogy a csőd közeli helyzetben, a realitás keretein belül mik azok a lépések, amiket nem tett meg Laporta - miközben megtehette volna - azért, hogy te egy vilagklasszist nezhess? Az a Laporta, aki mindig is abban volt érdekelt, hogy nagy neveket hozzon ide.

Ocsmány a keret ahhoz képest amihez szoktunk, de ez a hirtelen laporta utalat, ami mindent egy emberre vezet le, nagyon torzított. Tegyük fel, hogy Piquehez meg Robertohoz Ő RAGASZKODOTT - ha ez igaz, akkor ez támadható kb egyedül. Az összes többi selejt eladhatatlan. Klasszisra meg hogy lenne pénz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2021.08.06. 22:39:53-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.06. 22:27:25

visca el barca írta:
2021.08.06. 21:36:03
25 eve nezek barca meccseket, de laportanak hala, jovore olyan csapatunk lesz, hogy nincs a csapatban vilagklasszis aki miatt megerne leulni estenkent. mindig akadt egy figo, egy kluivert, rivaldo, kesobb puyol, iniek, messi stb. durva h hova sullyedtunk. pike, lenglet, sr meg a tobbi selejt, elmeny lesz minden meccs 😂. Fati miatt megérné, de belole 38 mutet utan mar sosem lesz focista.
Én is így vagyok bele, bár biztos nézni fogom a meccseket.
De hihetetlen pár év alatt milyen szinten középszerű, semleges emberekkel lett tele a csapat.
Tényleg kb Fati az egyetlen remény, de hát ki tudja vele is mi lesz.
Senkiért a csapatból nem tudok nem hogy rajongani de lelkesedni sem.
Pfejj.


@Normandia: oké de ez nem volt elegáns. Egyik fél részéről sem, mert a ligára kenik, holott ez nem egy ffrissen hozott szabály volt.
Kívancsi vagyok Messi mit mond majd, de gondolom közhely puffogtatás lesz.

Roures, a Barcelona member, claims that LaLiga had approved of Messi's contract days before the news of Messi leave the club.

"Forty-eight hours ago the agreement was ready to be announced, but something happened. I do not know what happened," Roures.


Ez még külön ad egy kis ízt az egésznek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.06. 21:47:51

csababarca írta:
2021.08.06. 19:04:46
Nem az a fő baj hogy ezzel kampányolt, jól ráérzet hogy ez kulcs.
A probléma az elmúlt hetek nyilatkozataival van.
Mert nem hiszem hogy tegnap szembesült a gondokkal, hanem már legkésőbb júniusban.
Szerintem.
Ki tudja, szerintem ezeket már nem tudjuk meg.
Persze, hogy tudta, ez nem tegnap meghozott szabály. Tompítani akarta a sokkot, hogy a liga miatt hiúsult meg a buli, nem miatta, vagy Leóék miatt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.06. 21:36:03

25 eve nezek barca meccseket, de laportanak hala, jovore olyan csapatunk lesz, hogy nincs a csapatban vilagklasszis aki miatt megerne leulni estenkent. mindig akadt egy figo, egy kluivert, rivaldo, kesobb puyol, iniek, messi stb. durva h hova sullyedtunk. pike, lenglet, sr meg a tobbi selejt, elmeny lesz minden meccs 😂. Fati miatt megérné, de belole 38 mutet utan mar sosem lesz focista.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.06. 21:34:13

LG írta:
2021.08.06. 19:03:14
Szerinem semmi ilyen nem történt. Még Laporta is azt nyilatkozta, hogy a Liga az érvényben lévő szabályok szerint járt el, ha kivételeztek volna, akkor a többi csapat tiltakozott volna, jogosan.
Ezzel nekem csak az a problémám, hogy amikor kijelentette, hogy minden sínen van és a szerződés, csak aláírásra vár, már akkor tisztában volt, hogy nem fog menni. Akkor minek kellett ez az egész? Iderendeli apucit, majd bejelenti, hogy mindenki kumma boldog meg elégedett, de a liga szabály miatt nem lehet ratifikálni, így Leó nem lesz a barca játékosa. Bakker erre mi szükség volt?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.06. 21:15:15

Laporta egyelőre nem látszik csodatevőnek. Talán a szuprliga számára az egyetlen remény 1-2 éven belül.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.06. 20:08:13

Mondjuk azért amellett sem szaladnék el, hogy milyen érdekes hogy megint 2 héttel a szezonkezdet előtt áll a bál…. Ez volt tavaly, ez volt tavalyelőtt( akkor a Neymar visszavásárlásával volt minden tele) meg azelőtt meg azelőtt……
Valami hajmeresztő infó mindig beúszik a social felületeken
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.06. 19:04:46

Nem az a fő baj hogy ezzel kampányolt, jól ráérzet hogy ez kulcs.
A probléma az elmúlt hetek nyilatkozataival van.
Mert nem hiszem hogy tegnap szembesült a gondokkal, hanem már legkésőbb júniusban.
Szerintem.
Ki tudja, szerintem ezeket már nem tudjuk meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.06. 19:03:14

zsoltfree írta:
2021.08.06. 15:18:58
Szerintetek az nem lehet benne, hogy a La Ligának ugyan fontos Messi, de azért mégiscsak spanyol ligáról beszélünk, és ha bele tudnak rúgni a katalánokba egy ilyen esettel, akkor egy szép nagyot bele is fognak rúgni. Presztízse itt igazából a kluboknak van. A liga olyan sokat nem veszíthet. Én simán kinézem ezt ezekből.
Szerinem semmi ilyen nem történt. Még Laporta is azt nyilatkozta, hogy a Liga az érvényben lévő szabályok szerint járt el, ha kivételeztek volna, akkor a többi csapat tiltakozott volna, jogosan.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.06. 18:40:23

Zozzy 5 írta:
2021.08.06. 18:28:00
Egyébként oké, a feltételezhető vakítás a részéről tényleg gáz, de azért nekem eszembe jut néhány kérdés.

1. Láthatta-e a megválasztása előtt, hogy mekkora az anyagi gáz, amibe nem fog beleférni Messi?
Szerintem előtte nem, még tegnap a Messi hír előtt írtam,hogy azt történhetett, hogy voltak adatok arról, hogy áll a klub anyagilag, de azt gondolta megoldja, és megígérte, hogy ha ő nyer ,az argentin maradni fog. Aztán beült a székbe, szembesült a pontos adatokkal, és akkor érezhette azt, hogy ez nem biztos hogy fog menni. De még ekkor sem pánikolt, mert azzal számolt, hogy majd tényleg kitakarít 5-6 embert , valamint mindenki aki marad és többet keres, bele fog menni a fizucsökkentésbe. Ez nem jött össze, vagy nem teljesen, ugye még mindig csak Firpot és Trincaot dobtuk kölcsönbe, mindenki más maradt. Illetve itt még mindig nem tuti az, hogy Piqué és társai kevesebbért maradnak, Alba hírek szerint vissza is dobta ugye. Szóval ez is befuccsolt. Ekkor gondolom jöttek a kevésbé szabályos ötletek, a kivárás a ligára, az új szponzorra, marika nénire hátha beszáll vagy 40 millióval, de nem jött össze.

És nyilván erre nem lehet azt mondani, hogy igen, erről Joan Laporta tehet, mert ez sok tényezős dolog. Csak a folyamatos kivárásból, hogy na majd most lesz pénz, majd most, az lett, hogy eltelt jó pár hónap, és közben folyamatosan az lett kommunikálva, hogy nyugi, minden rendben lesz. Szerintem sokak felháborodása ennek szól.

Meg ha valóban régóta megvolt a szóbeli egyezség Messivel és 2 napja lett tájékoztatva hogy keressen új csapatot, akkor ez sem túl szimpatikus dolog. Szóval a szurkolók és Messi felé is érdekes lehetett a kommunikáció. Vagyis én hiszem, hogy Messi maradni akart és belement volna fizetéscsökkentésbe (amibe egyelőre nem sokan, pedig még mindig 95%-át a pénzeknek a fizuk viszik el).

De ez az ügy sosem lesz tiszta, a nagy része csak találgatás, attól függően, ki hogy áll a helyzethez.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.06. 18:28:00

Egyébként oké, a feltételezhető vakítás a részéről tényleg gáz, de azért nekem eszembe jut néhány kérdés.

1. Láthatta-e a megválasztása előtt, hogy mekkora az anyagi gáz, amibe nem fog beleférni Messi?

2. Ha esetleg láthatta, akkor mennyiben lehet számon kérni azért, hogy ezzel kampányolt, miközben nem hitt benne? Vajon lehetett volna választást nyerni a culek előtt azzal, hogy objektíven felvazolja a lesujto valóságot? Nem sokkal szentimentalisabbak és erzelemvezereltebbek ennél ott kint egy Messi kérdésben? Nincs felelőssége esetleg a választóknak is, amennyiben megfelel a valóságnak az a feltevés, hogy ők Messi maradását ígérő kampányt voltak hajlandóak csak megszavazni?

3. Miután megválasztották a Messi ígérettel, hogyan máshogy lehetett volna sokkal korrektebben csinálni ezt, amikor radobbent, hogy mégsem fog menni?

Sztem is támadható morálisan azért, ahogy ez végül intézve lett, számomra is bűzlik ez a dolog. De sztem ez a Messi ügy iszonyú komplikált, és tuti h nem 2 változós az egyenlet, nem lehet ezt sztem csak Messi és Laporta felelősségével magyarázni. Igenis bazi nagy óriási szelet Bartoe, de akár sztem a culéké is, akik előtt csak a Messi szerelemmel lehetett győzni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.06. 17:48:03

az világos, hogy az előző vezetés baromságai hatnak ma. de ez világos volt abban a pillanatban is amikor Laporta ringbe szállt.
az hogy hirtelen több mint duplájára nő a klub vesztessége nyilvánvaló hazugság, vagy az egész új vezetőség egy agyatlan-hozzá-nemértő.
mi az, hogy meg volt a szerződés, csak aláírásra várt??? egy aláírhatatlan??? vagy mi? gyerekes ostobaságokat ismétel
nálam Laporta ebben az ügyben egy bukott ember, aki meg ígért valamit amit azután nem tudott teljesíteni. ha nem tudta - rosszul tudta - akkor azért.
szerettem Messi játékát, sajnálom és nehezen élem meg, hogy elment(még fel sem fogtam igazán) de nem veszem be egy percig sem azt, hogy áldozatot hozott volna a maradásáért. a tárgyalások azért folytak két hónapja, hogy mindent megkapjanak amit akarnak - némi késéssel.
Griezmannt szidják az utcán?! nos ez ide írva is az "utca hangja" kvázi ostobaság.
csak ismételni tudom, ez a csőd-közeli állapot nem a Kánaán...most éljük meg és lesz még rosszabb is.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.08.06. 17:21:21

Ez van... elobb utobb ugyis eljott volna a pillanat( nem igy kellett volna, de az mas dolog).
Anyagilag kicsit lehet felszusszanhqt a klub, de ha rovid idon belul nem sikerul egy uj arcot talalni( Fati?) marketing szempontjabol, akkor lesznek bajok...

Kluivert, R10, Messi... de most nem egy Griezmann miatt fog mezt venni egy gyerek...

Nagyon kezd a dolog a Milan esetehez hadonlitani...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 17:19:27

Laportának egyetlen esetben lehet mentsége ebben a helyzetben:
Ha előre tudott a Liga-CVC egyezségről(ami valószinűleg nem 1 nap alatt jött létre) minek segítségével megoldást látott a problémára, viszont Tebas elhallgatta azokat a szerződési kondíciókat amik a Barca-Real és a Szuperligára nézve erősen hátrányosak.

Egyedül ezt tudom elképzelni hogy emiatt van ez az egész diliház, ha viszont nem így volt, akkor sajnos ugyanolyan blöff-csalógép mint az elődei.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.06. 17:11:27

Barca_10 írta:
2021.08.06. 16:34:59
nem feltétlenül Laporta védelmében de ilyen adósságokkal és gazdasági számokkal mégis melyik elnökjelölt tudná jobban menedzselni? Igazolni nincs pénz, a szerződéseket felbontani szintén nincs pénz, ez a 22-es csapdája. Örüljünk hogy nem megy csődbe a csapat.
Laporta meg nyíltan kiállhatna és elkezdhetné sorolni a neveket hogy na miattuk nincs Leonak új szerződése mert az összes mohó zsoldos, hátha elsodorná őket a népharag. Nem Umtitiről vagy Dembeléről van szó, nekik nincs annyi agyi kapacitásuk hogy ezeket felfogják, de Cou-Gríz ha annyira akarnának még valamit ettől a sporttól engednének a fizujukból és mennének.
Nem kellett volna fújni a kamut,hogy Messi marad. Ilyen bérteher mellett hiába mondott volna le a fizu egy részéről 3-4 ember,Messi brutál bére akkor se fért volna bele. Plusz ha igaz az 5 éves bontás,fizetni kellett volna akkor is,amikor mar reg nem itt focizik. Ez a klub anyagi helyzetében viccnek is rossz. A vakítás és a mérhetetlen kamu a bántó,nem az,hogy nem tett csodát.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.08.06. 16:34:59

nem feltétlenül Laporta védelmében de ilyen adósságokkal és gazdasági számokkal mégis melyik elnökjelölt tudná jobban menedzselni? Igazolni nincs pénz, a szerződéseket felbontani szintén nincs pénz, ez a 22-es csapdája. Örüljünk hogy nem megy csődbe a csapat.
Laporta meg nyíltan kiállhatna és elkezdhetné sorolni a neveket hogy na miattuk nincs Leonak új szerződése mert az összes mohó zsoldos, hátha elsodorná őket a népharag. Nem Umtitiről vagy Dembeléről van szó, nekik nincs annyi agyi kapacitásuk hogy ezeket felfogják, de Cou-Gríz ha annyira akarnának még valamit ettől a sporttól engednének a fizujukból és mennének.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.06. 15:51:05

A magam részéről alapvetően úgy gondolom, hogy bőven ideje megkezdeni a Messi utáni éra építését, na nem azért mert Messi már ne tudna rengeteget adni a csapatnak, hanem azért, mert az utolsó éveiben nem fogjuk tudni úgy átépíteni a csapatot, hogy nemzetközi szinten sikeresek lehessünk, ahhoz túl sok minden hiányzik, akkor meg folytatni az újraépítés/újratervezés elodázását, már nem tűnik jó ötletnek.

De érzésem szerint Laporta itt már egyértelműen a Ligával játszmázik... Egy nap se telik el azután, hogy a Liga bejelenti a mentőcsomagot, amivel beleférne Messi szerződése is, erre Laporta bejelenti, hogy a Liga miatt Messi távozik. Gondolom a színfalak mögött a SzuperLiga-La Liga ellentét húzódik meg, a nagy mentőakciónak gondolom az volt az ára, hogy röghöz kösse a nagyobb klubokat is, erre Laporta meg beintett, és ráverte a balhét a Ligára.

Amúgy összességében azt gondolom, hogy nehéz helyzetből indult a rengeteg ballaszt miatt, amit le kellett volna passzolni, de akárhogy is, az eredmény az magáért beszél. Egyelőre az élet Fontot igazolja, hogy Laporta nem más, mint egy hangzatos szlogenekben erős, de valódi programban karcsú nosztalgiajárat.

Messit nem tudta megtartani, a ballasztot nem tudta lepasszolni, a béreket nem tudta megkurtítani, az edzőkérdést nem tudta rendezni, erősítésként Emersonon felül csak ingyen játékost tudott hozni. Ez eddig nehéz körülmények ide vagy oda, bitang karcsú...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.06. 15:41:48

Chino írta:
2021.08.06. 15:31:15

Többek között ezeknek a folyamatosan növekvő egyéves fizetéseknek gátat kellett volna vetni. És akkor könnyen lehet, hogy nem lennénk ekkora sz..ban és még ő is itt játszana.
utoljára nem 2017-ben lett a szerződése meghosszabbítva pont 2021ig?
és az futott ki most? vagy ezen is újítottak közben?

azt egy percig nem vitattam, hogy ő is felelős.
persze hogy az.
de a klubnak lett volna lehetősége többször kockáztatni, és nemet mondania.
vagy azt is mondhatta volna tavaly, hogy oké viszlát.

megvan itt a történetben mindenkinek a felelőssége szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.06. 15:31:15

csababarca írta:
2021.08.06. 14:58:08
Chino, igazad van.
De akkor csak az van, hogy a játékosok nagyobb mint a klub.
Mert ők diktálnak, az ő akaratuk érvényesül most is.

Persze valóban nehéz mit csinálni, sajnos. De nekem itt valami továbbra sem kerek, mind a Messi ügyben, mind a többi játékos ügyében.
A Messi ügyben érzek én is valamit a háttérben. Nem hiszem, hogy csődközeli helyzetben azért próbálták volna ilyen intenzitással/erővel/feltételekkel itt tartani, mert legenda vagy a csapatnak létszükséglet. Talán szponzori nyomás vagy egyéb mutyi lehetett ott, amit nem fognak soha kifelé kommunikálni.

Azzal most nem értek egyek, hogy a fizetéscsökkentések elutasítása azt sugallná, hogy a játékosok nagyobbak lennének mint a klub. Ez egy munkaviszony két fél között. Ha a munkaadó ilyen-olyan okból felkínálja, hogy kevesebbet vagy más kondíciókkal kapd a fizetésed attól nem vagy köteles elfogadni. Azt kell teljesíteni mindkét félnek, amit a szerződésbe foglaltak. Ugyanúgy a munkaadónak sem kell magasabb bért adni, mert mondjuk fel kell újítani a házad. (csak egy hülye példa)

Messi több szempontból is a klub és a csapat főlé nőtt ugyanakkor a hagyták is megtörténni. Az edzőknél is nagyobb szava volt, ami nagyon nem egészséges, ha Xavi nincs akkor a csapatnál könnyen lehet, hogy Lucho alatt nem jöttek volna ilyen sikerek.
Persze bizonyos szinten ez vice-versa alapon működött, de ha KIZÁRÓLAG az anyagi oldalát nézzük nagyban felelős a kialakult helyzetért, amiben ugyanakkor a vezetés is sáros. Többek között ezeknek a folyamatosan növekvő egyéves fizetéseknek gátat kellett volna vetni. És akkor könnyen lehet, hogy nem lennénk ekkora sz..ban és még ő is itt játszana.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.06. 15:19:32

csababarca írta:
2021.08.06. 14:58:08
Chino, igazad van.
De akkor csak az van, hogy a játékosok nagyobb mint a klub.
Mert ők diktálnak, az ő akaratuk érvényesül most is.

Persze valóban nehéz mit csinálni, sajnos. De nekem itt valami továbbra sem kerek, mind a Messi ügyben, mind a többi játékos ügyében.
Nem kizárt, hogy a játékosok szakszervezete egységes sztrájkkal fenyegette meg a klubbot... Én simán eltudom ezt képzelni. Pláne azt, hogy szakszervezetek ide szakszervezetek oda, Barto nekik is szabad kezett anno, a jogaik érvényesítéséhez...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Válasz küldése
cron