Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.10. 21:57:01

LG írta:
2021.08.10. 14:14:38

Nos, nem tudom ennek mennyi a valóságalapja, de nekem már az is abszurd volt, hogy Szuperliga ügyben is Laporta teljes mellszéleséggel Perez mögött állt. Persze, sok jogos vádat fel lehet hozni az Uefa ellen, de hogy majd pont PEREZ vezetésével tisztul meg a futball, az nevetséges.

Érdekes módon, az öreg Flrorentino Papa akkor nem akart reformokat, amikor ő robbantotta fel a piacot a sztárigazolásaival. Vagy amikor a BL-ben látványosan megkapott a Real minden segítséget, többek között így tudtak történelmet írni. Most, amikor már nem neki van a legnagyobb befolyása, az már nem tetszik neki. Laporta detto.

Én nagyon szeretném, ha futball tényleg igazságosabb lenne, és amennyire csak lehet, megtisztulna, de akkor abban a Perez, Laporta-féle arcoknak nem nagyon lenne helye.
Nézd, ez sajnos nem tündérmese és nem a valóság, ahol van/lesz egy jó oldal. a szuperliga ellenzői pont ezt nem akarták elfogadni. Felháborodtak,hogy ki akarják sajátítani a focit és minden a pénzről szól.
Ez valahol így is van, csak a gond,hogy a másik fél már bőven rosszabb. Minden a pénzről szól és mindkét félen tanyázik sok pénzleső politikus, de az uefa lényegében már egy maffia szervezet, éppencsak a gyerekrablás nincs a listájukon és régen túl vannak azon,hogy csak meg kéne újulniuk.
És igen, még a Perez-féle liga is jobb lenne, az uefa sem szűnne meg, megmaradna az EL,ami talán még színvonalasabb is lenne. Ne azt nézd, hogy Perez mikor milyen oldalon állt,hanem,hogy az uefa most milyen szervezet.
De persze nincs esélyük, egy szuperligába nem hat angol csapat kéne és nem hiányozhatna két francia és két német csapat sem.
De amennyire kifogyott Laporta a szerencséből, szerintem simán összejöhet majd egy uefa és szuperliga bírság is egyszerre. Egyik azért,mert nem léptünk be a szuperligába,másikat azért,mert nem léptünk ki teljesen belőle.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.10. 21:50:05

Az igazi probléma abból következik, hogy a nemzetközi foci élvonal nagy része kőgazdag teljhatalmú tulajdonosok kezében van és ezekkel kéne egy tradicionális klubnak az ósdi alapszabályával versenyezni. Nem csoda, hogy olyan elnökök jönnek, akik fél lábbal a börtönben vannak. A nemzeti szövetségek, meg az UEFA szintén obskúrus módon próbál "rendet" tartani. Így aztán egy hagyományos felépítésű klub csak a szerencsének köszönheti, ha tartósan a csúcson tud lenni. A szuperliga az alapítókat egy időre garantáltan az elitben tartja - nem csoda, ha a tulajdonos nélküli klubok elnökei ettől várják a megváltást.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.10. 21:44:27

Szándékosan hetek óta nem írtam le sehol a gondolataimat, meg akartam várni a Messi saga végét, hogy összeszedetten leírjam a kérdéseimet, gondolataimat, az elmúlt évtized egyik legnagyobb színjátékáról, nagyon remélem, hogy páran fogtok rá reagálni.

1. Laportát én hibáztatni nem tudom, DE!!! volt egy felületes információjuk a klub pénzügyi helyzetéről, amiről időről időre derültek ki rosszabbnál rosszabb hírek. Vmikor eljött az a pont, amikor a teljes stábját elérte a shock és a teljes audit után nekik tudniuk kellett, hogy a helyzet annyira rossz, hogy játékosok eladása se lesz elegendő, hanem a meglévő játékosok drasztikus fizetését is nagyon gyorsan csökkenteni kell. Miután kiderült, hogy ezekből 1 se valósul, valósult meg, úgy, hogy ha még Messit ebből kivesszük se vagyunk belül a fizetési sapkában. Nekik ezt már hónapokkal ezelőtt tudniuk kellett és biztos vagyok benne, hogy tudták is, hogy Messit nem tudja megtartani a klub, ennek tudatában folytatom.

2. Tisztában voltak vele, hogy a klub effektíve fizetésképtelen, akkor mégis minek tárgyaltunk Wijnaldummal és Haalanddal, amikor a Messi + jelenlegi játékosok fizetése se megoldható, sőt még Messi nélkül se.

3. Arra leszek kíváncsi, hogy titokban tudják-e tartani vagyis meddig tudják titokban tartani azt, hogy mikor lett az Eifel torony lefoglalva Messi bemutatására, mert hogy nem 4 nappal ezelőtt, arra bármit ráteszek.

Mindezek tükrében Laporta, mint vérbeli culé tudta, hogy ezt a távozást húzni kell az utolsó pillanatig és úgy kommunikálni a világ felé, hogy ők mindent megtettek. (Én nem ismerek egy olyan komoly üzletembert se, aki a Maserati pénztárhoz fárad 15 millióval, majd széttárja a karját, hát de én azt hittem, hogy ennyiért is ideadják, nem muszáj az a hiányzó 40 millió)

Azt, hogy a Barca nem tudja majd kifizetni Messit (se) egy olyan kapcsolatokkal rendelkező ember, mint az arab, aki mellékesen az uefa ellenőrző bizottság elnöke, már régesrégen még Laporta megjelenése előtt tudnia kellett. (az a Neymaros elszólás, hogy Messivel fogok játszani a következő idényben, nem véletlen volt innen is látszik)

Laporta és Messi pontosan tudták, hogy ez az átigazolás a Barcanak hatalmas presztízs veszteség lesz, főleg még mekkora lenne, ha ez már idény közben kiderül. Ez gyökeres változást tud hozni a párizsi csapat megítélésében, a jövendőbeli játékosok tárgyalása során még Messi után is, nem beszélve a fiatal tehetségekről, akik nem kis számban kezdtek el átigazolni Párizsba az elmúlt években.

Ebből az egész Szuperligáról is,most lett nekem világos, hogy mi halandók nagyon sok mindent nem tudunk. Pontosan nem tudom, hogy mik mehettek a háttérben, de a Szuperligás ötlet is jól jelzi, hogy a spanyolok nagyon is jól tudták, hogy náluk mekkora a baj, ott szerintem az arab már tudta, hogy nyert ügye van és ahogy eljutott hozzá a hír (most nem emlékszem, hogy őket is meghívták vagy sem, de úgy rémlik, hogy igen) biztosak lehetünk benne, hogy azonnal szólt az uefának, hogy mi készül ellenük, amiből persze ők kimaradnak, biztosak lehettek benne, hogy vmi kompenzációért cserébe, mert az életben semmi sincs ingyen.

A foci a pénzről szól, a zsákok tetején Perez ült és Katalónia, ahonnan őket a befolyásukkal együtt az arabok lelökték, aminek az utolsó visszaszerzési próbálkozása a Szuperliga volt.

A világ változik, egyszer fent egyszer lent.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 21:16:25

Totál hihetetlen számomra az is, ami ebben a topicban megy.
Nehogy már bárki védelmébe vegye Laportát.

Mindenki tudta, hogy a klubnak milliárdos adóssága van. Aki a klub élére pályázik, az nyilván a liga pénzügyi szabályzatát is ismeri. (Az alternatíva az, hogy nem, de akkor meg micsoda inkompetenciáról van szó?)

Még egyszer utoljára leírom:
Nem baj, hogy nem vette meg pl Haalandot.
Nem baj, hogy nem sikerült kiraknia Umtitit, meg a többi jómadarat.
Nem baj, hogy kb senkire nem sikerült rádumálni a fizetéscsökkentést.
Nem baj, hogy nulla új szponzort tudott a klubhoz hozni.
Nem baj, hogy nem sikerült megtartania Messit.
Ezek lettek volna azok, amikből ha többet összehoz, tényleg jó elnöknek lehet mondani.

BAJ, hogy mindezekkel kampányolva nyert választást.
BAJ, hogy mindezekről tudnia kellett, hogy ideális esetben 1-2 sikerülhet max, szerencsével. Mert nem vagyunk, nem lehetünk olyan helyzetben. Tisztességes ember egyikkel se kampányolhatott volna.
BAJ, hogy minden ügy, ami mostanában történt, 100%-ban olyna transzparenciával van intézve, mint Bartomeu legsötétebb napjai alatt.
BAJ, hogy ő lett az elnökünk.

BAJ, hogy még mindig vannak, akik nem értik, mik a különbségek a két lista között, és felmentenék Laporta teljesítményét.

Olyan dolgokban hibázott, olyan dolgokat tett, amiket lehetett volna jól , illetve tisztességesen csinálni egy fillér nélkül is. Kétségtelen, hogy nem lett volna feltétlen elnök, ha mindent így csinál.
Nem vagyok naiv, hogy másmilyen kampányt várjak egy politikustól. DE ne merje nekem senki azt mondani, hogy egyébként ez rendben is van, hogy bármilyen szinten védhető.
Vagy azt, hogy a Barcelonát ilyen embernek kell vezetnie.

Nyilván megmarad amúgy a támogatottsága, és nyilván még benne van a pakliban, hogy a klub helyrejön. Laporta valódi érdemeként, vagy csak szimplán önerőből is.
De az ilyen sumákságokat nekem nem veszi be a gyomrom, ennyiről van itt szó.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.10. 19:36:28

dani87 írta:
2021.08.09. 16:05:44
1. Ha sok ember teljesen irreális, a valósággal teljes mértékben összeegyezhetetlen dolgot vár el, akkor joggal gondolhatom, hogy nem felnőtt (szellemileg legalábbis).

2.De be kell látni, a választók (sociók) nagy része buta, a nagy szlogeneket akarja hallani, hogy minden szép lesz újra.
(Font is kamuzott egy csomót a kampánya alatt, alább olvasható is.)
Világos, a kampány az kampány, nem mindent tud megvalósítani az ígéreteiből az ember. De Laporta jó sok mindent ígért, lebegtetett be nyárra, illetve régi-új elnökként jó sok akut tennivalója lett volna nyárra, ezeket többször leírtuk, és a tény, hogy ezek közül semelyiket nem sikerült minimálisan sem végrehajtani. Hozzáteszem akinek újdonság, hogy Laporta nagy pofával blöfföl a választások előtt, az idézze fel, hogy anno beígérte Beckhamet, akit csúfosan (igaz végül a Dinho-féle "vigaszdíj" fényében szerencsésen) bukott el a Real ellenében.

Lehet mentegetni, hogy piszok nehéz dolga van/volt, és ez igaz is, de könyörgöm erre a piszok nehéz dologra szerződött... A pénzügyi válságnak nem látott a mélyére, de komolyan augusztus 7-én kellett erre rádöbbenni? Addig hülyíteni kellett mindenkit? Tényleg egyik ballasztot se sikerül elpasszolni?

Elfogadom, hogy nem akarta nyilvánvalóvá tenni az eladási szándékot az unalomig ismert játékosok tekintetében, de akkor ki kell mondani, hogy ez a blöff/rizikó nem jött be neki.

Nem az a gond, hogy hangzatos dolgokkal kampányolt, hanem, hogy semmit nem valósított meg belőlük...
vinszentvega írta:
2021.08.09. 15:28:18
Font azért nem nyert, mert a Socio-k pontosan tudták, hogy a klub helyzetén a Font által felvázolt tervezetek nem segítettek volna.
A sociok csont nélkül újraválasztották Bartomeut, és egyszer már elüldözték Laportát. Ne tegyünk úgy, mintha ne pont az átlag szavazópolgár mélységével rendelkeznének. Lucho triplázott, akkor Barto jó elnök, Messi távozással fenyeget, akkor Barto repüljön.

Laportával volt egy sikerkorszakunk, őt ismerjük, jöjjön ő, kb ennyivel nyert, Font a feje tetejére állhatott volna, akkor se nyer...
amonos írta:
2021.08.09. 16:14:29
Nézzük mit ígért Font:

Font barátunk azt ígérte hogy Xavit idehozza edzőnek. Mivel Xavi visszautasította Laporta ajánlatát, vszeg a Fontéval is ezt tette volna. 0-2.

Ugyanúgy lózungokat mond, semmi olyat ami konkrétan megoldaná ezt a pénzügyi válságot, amiben a klub van.
Össze lehet szedni egy rövid összefoglalót (ha jól sejtem az eurobarcás cikkből), és igen az alapján nagyjából mindenki ugyanazt ígéri, Font is. A XXI. századi embernek nem lehet 200 oldalas üzeneteket közvetíteni, mert nem érdekli, nem bírja végigolvasni. Én sem olvastam végig se Font, se Laporta teljes programját.

Részben dani87 posztjára is reflektálva, elismerem, hogy nincs garancia arra, hogy Font minden programpontját meg tudta volna valósítani, ahogy az is egyértelmű, hogy a választáskor kívülről senki nem látott bele mélységében a klub anyagi problémáiba.

De azért az, hogy hasraütésszerűen tényként állítanak egyes Laporta-fanok itt olyanokat, hogy Font semmit nem tudott volna megvalósítani, hogy Font tuti nem tudta volna megvalósítani a programját, hogy tuti, hogy Xavit se tudta volna elhozni, az abszurd (ezt a részt azért emeltem ki, mert többször kapta meg, hogy Xavi sem áll hivatalosan mellé, ami önmagában igaz, de ahogy Laporta bejelentette az indulását, onnantól 90%-ra lehetett mondani, hogy ő nyer, Xavi meg nem hülye, hogy elvágja magát azzal, hogy a jó eséllyel vesztes fél mellett köteleződik el).
amonos írta:
2021.08.09. 16:14:29
Bezzeg a másiknál ez nem történt volna meg, mert ő az ígérte...biztos pontról pontra be is tartotta volna.
Végezetül pedig pont ez a baj, csak fordítva. Én állítom, hogy Font mindent megígért volna, azt se tartom irreálisnak, hogy ugyanannyira tehetetlen lenne, mint Laporta.

Itt a baj, hogy egyesek, akik attól a vágytól vezérelve, hogy Laportában továbbra is láthassák a megmentőt, olyan érveket hoznak, hogy Laporta nem tehet semmit, nem tehet semmiről, a körülmények áldozata, miközben magabiztosan állítják, hogy biztos, hogy más se tudott volna semmit tenni, sőt Fonttal még rosszabb lenne a helyzet, így igazából nem is volt, és nincs is alternatívája Laportának (sőt tulajdonképpen még az is rendben, hogy hazudott, de legalábbis vakon blöffölt a kampányában, ez kellett ahhoz, hogy biztos legyen a második eljövetele).

Sok mindent nem tudunk, nem tudjuk mire lett volna képes a többi jelölt, de amit tudunk, hogy Laporta eddig semmit nem valósított meg az ígéreteiből, és azokból a dolgokból, amik kritikusak lettek volna Volt rá lassan fél éve, ez azért már értékelhető időintervallum. Azt is tudjuk, hogy volt olyan jelölt, aki évekig készült a jelöltségére, és évekig vett részt aktívan a klub ügyeiben. Ebből jóindulattal feltételezhető, hogy a programjának valódi mélysége lehetett, de azt gondolom, hogy a vele szembeni tiszteletre alapozva minimum elvárható, hogy ne nyilatkoztassuk ki teljes magabiztossággal, hogy teljesen alkalmatlan lett volna, és semmit ne tudott volna megvalósítani az általa vázoltakból.

Az viszont nem feltételezés, hogy Laporta a valóban kritikus lépések közül semelyikben nem tudott jelentős előrehaladást elérni (mondom ezt úgy, hogy már tavaly is Messi eladását támogattam volna). Laporta regnálásáról a végkövetkeztetést a ciklusa végén vonhatunk, lesz ideje javítani, ebben a helyzetben radikális lépéseket is tehet. Én az eddigi tevékenysége alapján nem vagyok bizakodó, eddig csak a dumát látom a teljesítményt nem. Kívánom, hogy győzzön meg az ellenkezőjéről.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.08.10. 19:08:03

Szerintem kárenyhítés folyik, erről fog szólni ez az év. Nincs pénz kifizetni Koemant se.
Szerintem nem lett volna jó ötlet kapkodva idehozni valahonnan egy edzőt. Jó edzőt nehezebb hozni, mint egy játékost.
Szerintem ez az év lemegy, rendezik a játékosokkal a dolgokat, és lehet, hogy jönni fog Xavi.
Meglátjuk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.10. 15:53:54

Vakmacska írta:
2021.08.10. 13:58:17
Lehet, hogy Messi mindenáron menni akart.
Az igazi haverjai már rég nincsenek itt.
Csak leboltolták Laportával, hogy akkor legalább így legyen.
Lehet, hogy Laporta megpróbálta, csak Messi nem akart maradni
Nálam is ebből az irányból fúj a szél. Messi szándéka ellenére ezt nincs ember a földön aki véghez tudta volna vinni.
Laporta ugyanakkor az egyéb kárenyhítések helyett pótcselekvésekhez fordul, ezzel próbálja leplezni alkalmatlanságát. Az is szomorú, hogy leginkább a szerencsében bízhatunk és a fiatalok életösztönében, mert a Laporta - Koeman duoból minden látszik, kivéve a céltudatos újjászületést.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.10. 15:42:19

Vakmacska írta:
2021.08.10. 13:58:17
Az igazi haverjai már rég nincsenek itt.
Mondjuk ez pont egy olyan pont ahol nagyon kváncsi leszek, hogy ha kilábalunk a gazdasági nehézségekből, milyen lesz úgy játékosokat szerződtetni, hogy az edző észrevételei érvényesülnek és nem az, hog melyik sztárunk milyen haverját hozzuk ide.

Lényegében elszoktunk attól, hogy úgy működjünk mint egy normális csapat, mert nekünk eddig itt volt Messi.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.10. 14:14:38

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39
Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa.
Ha jól látom, akkor a CVC is hajlandó lett volna újratárgyalni a dolgokat, és szó sem lett volna már 50 évnyi közvetítési jogról, de el se gondolkodtak. És egyébként is van még egy csomó idő az átigazolási ablakból. És Messinek sem tettek már újabb ajánlatot, csak az 50%osat amit aztán vissza is vontak. Pedig lehetett volna.
Állítólag a Barca CEO-ja, meg Florentino Perez győzték meg Laportát hogy engedje el a Messi ügyet.

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
Nos, nem tudom ennek mennyi a valóságalapja, de nekem már az is abszurd volt, hogy Szuperliga ügyben is Laporta teljes mellszéleséggel Perez mögött állt. Persze, sok jogos vádat fel lehet hozni az Uefa ellen, de hogy majd pont PEREZ vezetésével tisztul meg a futball, az nevetséges.

Érdekes módon, az öreg Flrorentino Papa akkor nem akart reformokat, amikor ő robbantotta fel a piacot a sztárigazolásaival. Vagy amikor a BL-ben látványosan megkapott a Real minden segítséget, többek között így tudtak történelmet írni. Most, amikor már nem neki van a legnagyobb befolyása, az már nem tetszik neki. Laporta detto.

Én nagyon szeretném, ha futball tényleg igazságosabb lenne, és amennyire csak lehet, megtisztulna, de akkor abban a Perez, Laporta-féle arcoknak nem nagyon lenne helye.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.08.10. 13:58:17

Lehet, hogy Messi mindenáron menni akart.
Az igazi haverjai már rég nincsenek itt.
Csak leboltolták Laportával, hogy akkor legalább így legyen.
Lehet, hogy Laporta megpróbálta, csak Messi nem akart maradni
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.10. 13:06:03

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39
Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa.
Nekem pont az volt vele a bajom, hogy úgy csinált hónapokig, hogy mindent megtesz egy olyan játékosért, aki igazából nem is akar maradni és nem is a jövő embere.
Jött Agüero, aki lehet, hogy nem kért sok pénzt, de azért túlzás egy lényegében sérült, pályafutásától elbúcsúzó embert felvenni. Kicsit drága teapartner Messinek.
Meg szó volt - igaz ez lehet csak szurkolói fantázia, hogy élő szerződéssel rendelkező játékosokat kidobnának (eladósítva a klubbot totálisan) és már az öt évre eltolt Messi kifizetés is egy hajmeresztő ötlet volt.

Szóval összességében tényleg hazudott, mert valóban nem tett meg mindent, pedig ezt ígérte. Csak semmi szükség nem lett volna a hazudozásra, egyik félnek sem.

Viszont itt a pénzügyeknél is nagy a susmus. Én egy multinál vagyok és tudom mennyi idő és energia egy teljes pénzügyi vizsgálat, mikor a céget el akarták adni, több ilyen kör is volt.
De egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nagyságrendileg nem lehetett pár nap, vagy pár hét alatt tisztába jönni.
És azt is éreztem, de persze ez lehet, hogy a rosszindulatom, hogy mintha a covid hatását is próbálták volna kisebbíteni, mondván mindenről Bartoék tehetnek.
Pedig óriási hatása volt a covidnak is. Vagy nem tudom, lehet azért kerülgették Laportáék ezt a dolgot, hogy a bíróságon Barto ne tudjon a coviddal védekezni. Na mindegy. Álszent, hazug díszkatalán, pár hete, a Messi ügy előtt valakivel pont azon vitatkoztam, hogy Laportának az előző korszakban csak szerencséje volt.
A szerencséhez tenni is kell, de látjuk, milyen az, mikor csak kicsit nem jönnek be a számítások.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.10. 12:53:54

Andris írta:
2021.08.10. 12:18:25

Figyi, ha minden félinfot és találgatást kiveszünk az elmúlt hétből, akkor ezt kapjuk:
Laporta szerdán: Messi holnap jön aláírni, kész a szerződés.
Laporta csütörtökön: Messi távozik, mert különben 50 évre tönkretettük volna a klubot.
Ma kedd van, kb 5 perce jelentették be Messi végleges PSG szerződését.

Ezek után konkrétan bármit el tudok képzelni bármiről, Laportáékról végképp.
Pontosan.És akárhányszor utána olvasok ennek a cvc dealnek nincsenek ilyen halálos feltételei, ráadásul nem os végleges a konstrukció Másrészt azt is érdemes végiggondolni, hogy egy ilyen deal lehet jó egy Getafenak, de egy Sevilla, Atletico, Bilbao minek írná alá ?A ligától augusztus 13. az első határidő az új játékosok bejelentésére. De az átigazolási időszak vége szeptember.

Másrészt tudjuk mekkora a fizetési sapka, amibe bele kell férni. Tudjuk mennyi a max pénz ami Messire költhető. Na most kérdezem én mindenki olyan hülye a klubnál, hogy nem tudják mekkora szerződést lehet az orra alá tolni. Sőt mindenki olyan hülye, hogy eszükbe nem jut megkérdezni, hogy Leo mennyi az annyi amiért maradsz?

Itt valami nem kerek, függetlenül attól, hogy milyen infómorzsák vannak csepegtetve!
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.10. 12:40:49

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39
Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa...
Ha ez igaz, akkor ugyan hazudozott, de mégiscsak felvállalt egy elég bátor döntést, és tegyük hozzá, egyáltalán nem biztos, hogy rossz döntés volt. Könnyen lehet, hogy mindenki számára jó volt. Mi elkezdhetjük az újraszervezést, Messinek esélye lesz még bármire 1 vagy 2 évig, a PSG-nek meg lehet, hogy ez hiányzott a BL-hez, de az is lehet, hogy ez akadályozza meg őket a megnyerésében, ez kicsit szintén kétélű. Pár hónap alatt ki fog derülni, lehet, hogy egy sokkal szebb focit láthatunk, és ugyan nem látjuk majd azt az 1-2 villanást tőle, amire szinte senki nem képes, de az összkép pozitív lesz, és aki akarja, megnézheti őt minden héten Párizsban. Akit meg ennyire nem érdekel, az nem is hal bele a távozásába.
A villanásait meg majd egyenként pótolják elosztva. Depay kőkemény befejezőnek tűnik, önbizalmat, erőt sugároz, ami nálunk baromi rég volt. Fati ha jól tér vissza, akkor megint átkígyózik néha a védelmen és tökös döntésekkel fejezi be a támadást, Puig most lőtt akkora gólt a rosszabb lábával 16+-ról, mint amilyet Leo szokott, azelőtt meg olyan ütempasszból kiugorva, amilyet Messi szokott adni/kapni, Demir meg úgy szlalomozik át embereken, és úgy érinti a labdát, hogy szinte dejavu-m támad. Lesz itt látványos megmozdulás is bőven. Közben a csapatvédekezésünk javulni fog, satöbbi, nem akarom felsorolni az érveket mind.

Könnyen lehet, hogy Laporta ezt alaposan átgondolta, és arra jutott, hogy ha már küzdeni is kell érte, nem éri meg, és nem tartjuk meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 12:18:25

culinho írta:
2021.08.10. 12:14:38
Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
Ezt el tudod képzelni, hogy Laportáék így benézik? Együttműködnének a Madriddal, mondván mindkettőnek fáj, közben Perez meg Mbappét akarja, mi gyengülünk, ők meg erősödnek..Bennem sokkal inkább az van, hogy mi próbáltuk elhozni anno Verattit, erre jól elintézett minket az olajcsapat. Perez Mbappét akarta, amit látni, hogy Ramos idén elment hozzájuk..nem bánnám, ha most ők lennének a soron :)
Figyi, ha minden félinfot és találgatást kiveszünk az elmúlt hétből, akkor ezt kapjuk:
Laporta szerdán: Messi holnap jön aláírni, kész a szerződés.
Laporta csütörtökön: Messi távozik, mert különben 50 évre tönkretettük volna a klubot.
Ma kedd van, kb 5 perce jelentették be Messi végleges PSG szerződését.

Ezek után konkrétan bármit el tudok képzelni bármiről, Laportáékról végképp.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.10. 12:14:38

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
Ezt el tudod képzelni, hogy Laportáék így benézik? Együttműködnének a Madriddal, mondván mindkettőnek fáj, közben Perez meg Mbappét akarja, mi gyengülünk, ők meg erősödnek..Bennem sokkal inkább az van, hogy mi próbáltuk elhozni anno Verattit, erre jól elintézett minket az olajcsapat. Perez Mbappét akarta, amit látni, hogy Ramos idén elment hozzájuk..nem bánnám, ha most ők lennének a soron :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 11:22:39

Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa.
Ha jól látom, akkor a CVC is hajlandó lett volna újratárgyalni a dolgokat, és szó sem lett volna már 50 évnyi közvetítési jogról, de el se gondolkodtak. És egyébként is van még egy csomó idő az átigazolási ablakból. És Messinek sem tettek már újabb ajánlatot, csak az 50%osat amit aztán vissza is vontak. Pedig lehetett volna.
Állítólag a Barca CEO-ja, meg Florentino Perez győzték meg Laportát hogy engedje el a Messi ügyet.

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.10. 10:42:55

Laporta: “Mindent meg fogok annak érdekében tenni, hogy meggyőzzem Messit a maradásról. Meg kell tennünk mindent, mert ő a labdarúgás történelmének legjobb játékosa és – de ne haragudj Leo, hogy ezt most mindenki előtt mondom – jól tudod hogy mennyire szeretlek és mennyire szeretném, hogy velünk maradj.”

Ezt mondta Laporta a beiktatásán márciusban. Nincs benne az, hogy Messi biztosan itt fog maradni, hanem hogy ő a maga részéről mindent meg fog tenni. Ez nekem a mostaniak ismeretében nem összeférhetetlen. Azt a mondatát se feledjük Laportának, hogy 200 millió eurós veszteséget vártak, a valóság pedig 480 lett. Nem mindegy. Nyílván lehet előre részleteket tudni, hogy rosszabb a helyzet, de márciusban, amikor átveszi a Klubot, akkor még biztosan nem, a sötétben tapogatózott és igazán pontos képet akkor kap az elnökség, amikor az átvilágítás, valamint az éves beszámoló megérkezik.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.10. 09:45:30

Remélem nem gond ha a tegnapi hozzászólásom idézem:
Feast4 írta:
2021.08.09. 20:09:31

A dühítő az volt, hogy ha logikusan belegondoltok tudjuk mekkora a fizetési sapka. Tudjuk mekkora a lóvé amit ki lehet fizetni. Akkor milyen szerződés volt felajánlva Messinek, hogy mégsem fért bele a sapkába? Az összes pénzügyesünk és jogászunk hülye? Nem hiszem! Itt valami nem kerek! Ez tök egyszerű. Van egy millió forintom, akarok egy három milliós kocsit lealkudom másfélre de nincs másfél millám. A másik elvileg augusztus 13 a határidő, hogy rendbe tegyük amit rendbe teszünk. Szombaton augusztus 7 volt. 6 nap. Nem volt elég idő arra, hogy odaslattyogjon valaki Leoékhoz: "Figyi Leó, amiben megállapodtunk az sem játszik. Nem tudunk mihez kezdeni a felesleggel. Mennyi az a pénz amiért még maradnál?"
Pont ezért mondom, hogy ez az egész Messi story szerintem vetítés.
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2021.08.10. 09:41:15

LG írta:
2021.08.09. 23:36:42

Pedig pont Messi miatt verte a mellét, hogy maradni fog, mert ő Laporta, és megoldja. Gyakorlatilag az utolsó pillanatokig ezt kommunikálta, hogy minenki nyugodjon le, maradni fog, megoldjuk. Aztán kiborult a bili.

Amikor átvette az elnökséget, és látta, hogy szinte lehetetlen a megtartása, nyugodtan kommunikálhatta volna, hogy: mindent követ megmozgatunk, hogy Leo itt maradjon, de nagyon nehéz a helyzet, mert sokkal rosszabbak az anyagi lehetőségeink a vártnál. Így mégsem ért volna mindenkit hidegzuhanyként az, ami végülis történt.

Mi volt Laporta koncepciója? Elvileg az, hogy Messi marad, és elkövetlezendő min. 2 évben rá építjük a csapatot. Akkor ez most meg is bukott. Innentől lutri, hogy Koeman ki tud-e hozni valamit a meglévő keretből.

Az ígéreteket be kell tartani, nem pedig megmagyarázni, hogy miért nem tartottuk be őket. Még okosabb dolog, ha nem ígérgetünk felelőtlenül.

Pl. amikor a kampány volt, akkor még teljesen nyitott volt Messi jövője. Nyugodtan mondhatta volna azt is, hogy mindent megtesz, hogy itt maradjon, de van B-terv is, ha ez mégsem sikerülne. Nem hiszem, hogy emiatt elbukta volna a választást. Sőt, mivel ahogy említettem, teljesen kétesélyes volt Messi sorsa, kellett is volna, hogy legyen B-terv.

Így viszont az a helyzet, hogy ő azt mondta valamire, hogy fehér lesz, de fekete lett. Ezen nincs mit magyarázni.

Válságot kezelni az tud, akinek van életképes koncepciója és kellő határozottsága. Itt most Laportánál egyik sem volt meg. Próbált/próbál ügyeskedni, lavírozgatni, kivárni, de ilyen helyzetekben ezt nem lehet.

Röviden összefoglalva:
-A választásokkor Laporta azt mondta, hogy ő megoljda a válságot.
-Most azt mondja, nem lehetett megoldani a válságot.

És néhányatok szerint ez így rendben van. :roll: Egy példa: ha mondjuk valamit házatokon/lakásban át akartok építeni, kerestek hozzá egy kőművest. Ő azt mondja, meg tudja oldani, és elvállalja. Aztán utólag azt mondja, mégsem lehetett megoldani, ti erre azt mondjátok, hogy okés, ez így rendben van?! Mert ez kb. ilyen.
Én azt gondolom biztos is volt ebben, nem csak bemondásra, hanem volt egy tervezet, megvalósíthatónak tűnt. Abban a pillanatban sem, és később sem tűnt úgy, hogy ne hinnének benne, vagy ne lett volna valamilyen fundamentum, amire alapoztak volna, s amiben bíztak. Szerintem el van bagatellizálva az, hogy
  • Bármekkora felelősség terheli őt és az elnökséget, ill. menedzsmentet, de nem tudtak több forrást, bevételt előteremteni közvetlenül a játékoskeret átalakításából eladásokkal, bérek felszabadításával. Nem kimondottan erre volt alapozva Messi hosszabbítása, de ez is súlyosan hozzájárult a végkifejlethez.
  • A Liga - ha tetszik, ha nem - annyira keresztbe tett, hogy jogilag nem maradt kibúvó, alternatíva. Ezt nem lehetett előre látni, még ha előzmény volt is, hiszen az egészet a Szuperliga indította el. Ettől még nem kellett azzal számolni - látva a korábbi metódust és az ésszerű, épeszű érveket -, hogy a Liga, részben saját maga alatt vágva a fát, ilyen módon bele fog nyúlni a világ legjobb játékosánák hosszabbításába az FC barcelonánál, s bele fogja kényszeríteni Laportáékat egy olyan helyzetbe, ami után már csak elméleti síkon lehetséges a szabály betartása mellett Messi hosszabbítása. Azt gondolom, pont erre gondolt akkor, amikor azt mondta, nem fog mindenáron aláíratni Messivel egy szerződést, mert ennek egyenes következménye a jogi útra lépés és a klub gazadasági helyzetének további romlása. Látta, hogy Tebas semmiképp sem fog engedni, másrészt a klub pedig valóban nagyobb bármilyen játékosnál. Az a gond, hogy nem akarod te sem figyelembe venni, hogy egyrészt van az alapvető FFP által megadott mozgástér, ami önmagában már túl szűk, s amiből nem engedtek. Ehhez jött az is, hogy azt sem engedték egy teljesen más, szintén létező szabályra hivatkozva, hogy Messi az 50% helyett mondjuk 75% csökentéssel maradjon. Nem arra kellett alapoznia az elnökségnek, hogy kivétel lesz, hanem arra, hogy ha egy Covid után/közben, egy FC Barcelona egy Lionel Messit a Liga számára is publikált gazdasági adatok alapján nem tud a szabályzat fekete-fehér betartásával megtartani, akkor ha nem is szabálymódosítást, de ideiglenes lazításokat kap. Mivel a Liga részben az FC Barcelonából él, ez lett volna a minimum. Msrészt létezik szolidaritás. Léetezik racionális, pénzügyi érdek is, mert ezzel a Liga is jelentős bevételtől esik el, ahogy az adók miatt az állam is. Kapott ilyet? Ne gyertek azzal, hogy "ki lát bele a pénzügyi helyzetbe", s hogy "honnan tudjuk, mit akart Tebas". Egyrészt vannak hivatalosan elérhető adatok, mind az adósságállományról, mind az FFP ránk vonatkozó értékeiről, másrészt Tebas legjobb tudomásom szerint semmilyen vádra nem reagált, azt azonban valóban, idézhetően kijlentette, hogy nem enged. Ha ez nem evidens, akkor a Föld is lapos. S végül, harmadik csapásként a Liga vélhetően szándékosan úgy alakította a CVC szerződést is (ami alapból nevetséges a nagy klubok sázmára nézve), hogy vélhetően nem véletlenül lett a nagyságrendileg említett 270€ millió € csupán töredéke engedélyezve a bérekre. Ezt sem tagadták a Liga részéről, pedig azért Tebas nem gondolom, hogy nem állna ki a vádaskodás ellen, miközben a Szuperliga indulásakor is habzó szájal nyilatkozott. Ezért mondom azt ellenszenv nélkül neked, hogy vagy akkor vagy naiv, ha azt gondolod ezeket a szabályokat rendszeresen és vasszigorral betartatják, s mindenképp erre kellett alapozni, vagy akkor, ha ennek ellenére - legyen bármennyire elfogadhatatlan és fájó pont Messi távozása - elbagatellizálod ennek a Laportáék számára nem várt, váratlan következményeit.
  • Valószínűleg vártak más forrásokra is, akár egy nagyobb tőkeinjekcióra is, amit nem sikerült időben tetó alá hozni. Ez teljes mértékben az ő sikertelenségük.
Én azt vallom, hogy letolt gatyával, ambíciók nélkül, (akár részben "demagóg") optimizmus nélkül nem lehet egy ilyen pozíciót betölteni. Nem lehet azt mondani csak azért, hogy ne csináljon hülyét magából, vagy hogy ne okozzon csalódást neked, vagy bármely másik szurkolónak mert az ígéretét nem tudja külső okok, vagy saját kudarcai miatt betartani), hogy "igen-igen, szeretnénk, de talán ha minden jól sikerül és semmi váratlan nem tesz keresztbe, imádsággal, szerencsével megtoldva, akkor talán Messi maradhat". Hogyne... Azt kellett modnani, ami a vlaóság: meg fogjuk tartani Messit, ő az alappillér. Ez volt a terv, erre haladt mindenki, ezen dolgoztak, ebbe buktak bele, de önmagában az, hogy ezt így kijelentette, helyes volt. Akkor is, ha előre is rizikósnak tűnt, s akkor is, ha túl sok volt a változó, amit tetézett minden negatívum, ami történt. Megpróbálták, igaz rengeteg tényezőtől függött, gyenge lábakon állt, s ha úgy tetszik hazudott abban, hogy mennyire lehetséges, ergo nem állta a szavát, mert nem valósították meg. Csakhogy ez nem egy egyszemélyes "sport", ennyi erővel a csapat legutóbbi kudarcait mind rá lehet srófolni Messire, mert ki, ha nem ő volt a csapat kulcsembere, megtestesítője, aki azt ígérte mindent megtesz, s jön a siker. Ígért valamit Laporta is, meg is bukott vele, de innen nézve azt látom, nem igazán rajta, vagy Messin múlott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2021.08.10. 09:56:29-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 23:36:42

torrestoni írta:
2021.08.09. 22:37:20



Hol van Messi? Ha ezt Laporta nyakába varrod, akkor tényleg felesleges vitatkozni. Ha pedig azt állítod, hogy bárki a világon nem ezt nyilatkozta volna, aki oda kerülhetett, s ez tényleg a leginkább számonkérhető dolog Laportát, akkor azért lehet bebandzsítok. Ennyi erővel a saját családtagjaink is naponta hazudnak a saját szemünkbe.
Pedig pont Messi miatt verte a mellét, hogy maradni fog, mert ő Laporta, és megoldja. Gyakorlatilag az utolsó pillanatokig ezt kommunikálta, hogy minenki nyugodjon le, maradni fog, megoldjuk. Aztán kiborult a bili.

Amikor átvette az elnökséget, és látta, hogy szinte lehetetlen a megtartása, nyugodtan kommunikálhatta volna, hogy: mindent követ megmozgatunk, hogy Leo itt maradjon, de nagyon nehéz a helyzet, mert sokkal rosszabbak az anyagi lehetőségeink a vártnál. Így mégsem ért volna mindenkit hidegzuhanyként az, ami végülis történt.

Mi volt Laporta koncepciója? Elvileg az, hogy Messi marad, és elkövetlezendő min. 2 évben rá építjük a csapatot. Akkor ez most meg is bukott. Innentől lutri, hogy Koeman ki tud-e hozni valamit a meglévő keretből.

Az ígéreteket be kell tartani, nem pedig megmagyarázni, hogy miért nem tartottuk be őket. Még okosabb dolog, ha nem ígérgetünk felelőtlenül.

Pl. amikor a kampány volt, akkor még teljesen nyitott volt Messi jövője. Nyugodtan mondhatta volna azt is, hogy mindent megtesz, hogy itt maradjon, de van B-terv is, ha ez mégsem sikerülne. Nem hiszem, hogy emiatt elbukta volna a választást. Sőt, mivel ahogy említettem, teljesen kétesélyes volt Messi sorsa, kellett is volna, hogy legyen B-terv.

Így viszont az a helyzet, hogy ő azt mondta valamire, hogy fehér lesz, de fekete lett. Ezen nincs mit magyarázni.

Válságot kezelni az tud, akinek van életképes koncepciója és kellő határozottsága. Itt most Laportánál egyik sem volt meg. Próbált/próbál ügyeskedni, lavírozgatni, kivárni, de ilyen helyzetekben ezt nem lehet.

Röviden összefoglalva:
-A választásokkor Laporta azt mondta, hogy ő megoljda a válságot.
-Most azt mondja, nem lehetett megoldani a válságot.

És néhányatok szerint ez így rendben van. :roll: Egy példa: ha mondjuk valamit házatokon/lakásban át akartok építeni, kerestek hozzá egy kőművest. Ő azt mondja, meg tudja oldani, és elvállalja. Aztán utólag azt mondja, mégsem lehetett megoldani, ti erre azt mondjátok, hogy okés, ez így rendben van?! Mert ez kb. ilyen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 23:28:12

visca el barca írta:
2021.08.09. 22:42:35
Ezentul barmi balul sul el, lehet mondani: elmútnyócév. a sok soci meg benyalja.
Kicsit politikai szlogen szerű, de így lesz...
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 23:21:36

Jó estét mindenkinek!
Érdeklődve olvasom az előttem leírt hozzászólásokat.
Nem akarok senkit sem megszólni, mert mindenkinek megvan a sáját meglátása és véleménye.
Ezért csak néhány megállapítást tennék fel mindenkinek.
1. Aki a Fórum-on ír azok közzül hányan látták az FC Barcelona pénzügyi adatait, a számokat amit az előző elnökség örökségül hagyott?
2. Igaz még nem éltem 1961-ben amikor Kubala távozott (34 évesen), de úgy tudom a klub nem szünt meg. Vagy ha valaki másként tudja, szóljon.
3. Messi távozása körüli hercehurca. Az én meglátásom szerint a labdarúgás történetének legjobb játékosát láthattuk 17 éven keresztül játszani szeretett csapatomban és ezért nagyon szerencsésnek mondhatom magamat és mindenkit aki a Barca-ért rajong.
Ha Messi bárhova aláír másfél héten belül szinte biztos, hogy nem a múlt héten kezdőttek a tárgyalások.
4. Laporta és Kouman. Várjuk már meg a szezon végét és utána törjünk pálcát a vezetőség és a csapat felett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.09. 22:42:35

Ezentul barmi balul sul el, lehet mondani: elmútnyócév. a sok soci meg benyalja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2021.08.09. 22:37:20

LG írta:
2021.08.09. 22:01:11
Ügyelve arra, hogy ne legyen szavahihetetlen? :lol:

Hol a sztáredző? Hol van Haaland? Hol a megújulás? Hol vannak a vereségek következményei, amit beígért a bajnokság a végén? Hol van Messi?

Ha azt ígérte volna, hogy megróbálja a lehetőségekből kihozni a maximumot, akkor most esetleg vitatkozhatnánk, hogy ez így történt-e. De ő konrétumokat ígért, amiből semmi nem valósult meg, szóval nincs miről vitatkozni. Ezek a tények, a többi csak magyarázkodás. Magyarázkodnia pedig annak kell, aki valamit rosszul csinál. Ennyi erővel Bartomeuékat is ki lehetne mosdatni egy csomó dologból, pl. azzal nem számolhattak, hogy Umtiti és Dembelé ennyit lesz sérült, vagy hogy Coutinho ilyen szinten felsül, és még lehetne sorolni.
LG, ne viccelj. Az előzetes kampányígéretek a mervadóak, vagy amit azóta kommunikált, hogy beleült a székbe? Vagy egy kissé az antipátia és az indulat szól belőled, vagy nálad OV a politikai idol. Bár még ő sem váltotta valóra minden álmunk, amit ígért, de ő áll ahhoz a legközelebb, amit számon kérsz... 😐 Bárhogy is, főleg a rosszízű viccet félretéve, én másképp látom.

Haaland: én magam nem tudom, hogy a kampány alatt meg volt e nevezve a norvég, méghozzá idézhetően, hasonló kontextusban: "meg fogjuk venni". Amire én emlékszem, az az, hogy áprilisban Haaland és Raiola Barcelonában voltak, s akkor Laporta lehet szólt is arról, hogy akarják őt. Én meg Ferrarit, de ne kövezz meg, ha töredék értékű autóm van csak... Szerintem erre jelenleg két klubnak és talán még a ManU-nak van esélye, de engem egyébként sem zavar, hogy ki kivel kampányol, hidegen hagyott Neymar is, Beckham is, Haaland is. Viszont az, hogy Dembelé szintű igazolás nincs, az maga a gyönyör. És szerencse, hogy nincs ilyesmire keret.

Sztáredző: ezt sem hallottam / olvastam így. Egyébiránt az, hogy új edzőt akart, tulajdonképpen tény, akár látatlanul azt is aláítom, hogy lenyilatkozta ezt. Sokkal inkább az, hogy végül Koeman maradt, ami a szájából feneket csinálok dolog, még akkor is, ha leírtam miért nem lehetett másképp. Mondom ezt úgy, hogy a " helyébe' " én már rég lapátra tettem volna. Kevés az ember. Ha ez nem objektivitás, hanem mosdatás, akkor nem tudom mi nem az.

Vereségek következménye: ez állja meg a leginkább a helyét, ehhez kevés is lett, nem tud mit kezdeni a felesleggel látható módon. Ha komolyan gondolta, ha nem. Hogy ezt mégis hogy képzelte, mi alapján lehetne számon kérni, az már kérdéses. Mert az, hogy kirúgja a neked, vagy többségnek nem tetsző játékosokat, azért elég naiv dolog, nem Laporta hibája, ha úgy értelmezte bárki, csak hát a realitás, a valóság... Sokkal érthetőbb és számonkérhető lenne úgy, hogy eladásra gondolunk, vagy ideiglenes szaműzésre. Hát ez sem sikerült. Persze más nyilván meg tudta tenni volna.

Hol van Messi? Ha ezt Laporta nyakába varrod, akkor tényleg felesleges vitatkozni. Ha pedig azt állítod, hogy bárki a világon nem ezt nyilatkozta volna, aki oda kerülhetett, s ez tényleg a leginkább számonkérhető dolog Laportát, akkor azért lehet bebandzsítok. Ennyi erővel a saját családtagjaink is naponta hazudnak a saját szemünkbe.

Az a gond, nem mosdattam ki senkit a nyakig kakis pelenkából, hanem ahelyett, hogy siránkozom, vagy gyűlölködöm, átfogóan keresem a magyarázatokat, próbálom a helyén kezelni a lehetőségeket. Az pedig már valóban csak a szubjektív véleményem, hogy egyrészt ebbe bele fog bukni, másrészt más már bele is fulladt volna. Azt már csak mellékesen mondom, hogy bár most Az FC Barcelona a téma, nem ismerek olyan politikust, akire ugyanez nem húzható rá. Persze nem is ők a téma, de egyelőre azt látom, hogy kapar, s nincs ereje, nem jut előrébb, de ezért hibáztatni csak olyan magvas érvekkel lehet, hogy "miért nem csinálja úgy? Hazudik". Ettől még a realitás más.

Semmit nem mutatott fel a felsoroltak közül, ami pedig eredmény, az nem ellensúlyozza. Elégedetlen vagyok én is. De Laporta nyakába varrni a helyzetet egyenlő a vakhittel Istenben, vagy más vallások által igaznak mantrázott képzeletbeli barátiaban. Ha valakit demonizálni kell, én inkább a Covid-öt, Tebast, az Uefa-PSG-t azzal, amit megtestesít, az előző elnökséget, és fenntarthatatlan modell halálát okolom (ő is építette ezt, teljesen igaz). Amiben pedig bízom: ez az év kuka, mentális purgatórium. Messi távozása ehhez a szimbólum. Innen kell megtisztulni 3 év alatt. Akik Haalandot siratják, meg hogy Koeman a nyakunkon maradt, s Messi nehezen emésztik, illetve azt gondolják a leszerepelt felesleg márpedig eddig is eladható lett volna, azokkal nem cserélnék, mert úgy érzem bilibe lóg a kezük, s kínkeserves szezonon jönnek számukra, ahol a pozitívumokat észre se nagyon tudják majd venni. Le kell adni az igényekből, másképp fáj, és lehet hibáztatni a jelent, múltat, embert, intézményt, bármit.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2021.08.09. 23:04:07-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.09. 22:30:58

Beszélgethetünk, mindenki találhat pro és kontra érveket.
Egy dolog változatlan : Lucho volt az utolsó edzője a csapatnak.
Mi is többek között azért agyalgatunk, találgatunk számunkra információhiányos dolgokról, mert egyáltalán nem folyik tudatos és következetes szakmai munka a csapatunknál hosszú évek óta.
Addig semmit sem várhatunk, míg ezen a téren nem történik változás.
Válasz küldése