Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
4
5%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 73
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.08.11. 09:15:49

visca el barca írta:
2021.08.11. 08:31:58
Bizonyithatnak a beegett sztarok...pffff... evek ota bizonyitanak. Iden sem lesz maskent, es koeman az osszes, mar ezerszer leszerepelt nimandot eroltetni fogja...
Tipikus pesszimizmus. Én bízom benne, hogy nem a te érzésed fognak bekövetkezni! Nyílván te sem gondolod komolyan, hogy az őskatalánokra gondoltam a “beégett sztárok” szó alatt! Nyílván az elmúlt évek katasztrófális égései miatt van ez a felfogás nálad… én tartom amit írtam! Viszont Robertót, Piquet és Lemgletet én sem bírom elviselni, mert egy nagy nulla mind 3! Ellenben a tehetséges fiatalok illetve ( tudom nem illik a csapatba) Griezman, Depay, De jong, Coutinho(ha sérül le megint szerintem nagyot mehet idén), Ansu Fati, Pedri, Araujo, Garcia kvartett simán összehozhat valamit! Tudom Koeman [auto_cenzúra] és taktikailag nulla, de egy utolsó esélyt ő is megérdemel hiszem a klub élő legendája! Sikerekben és kupákban gazdag évet kívánok nekünk Barcásoknak! Visca el Barca
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.11. 09:06:12

visca el barca írta:
2021.08.11. 08:31:58
Bizonyithatnak a beegett sztarok...pffff... evek ota bizonyitanak. Iden sem lesz maskent, es koeman az osszes, mar ezerszer leszerepelt nimandot eroltetni fogja...
A sikerességben ő az egyik szűk keresztmetszet sajnos.

MSN: nem mindegy, h ki a 3., 4. számú csk? Ötletem nincs, h mit rugóztok rajta, a lőtéri kutyát nem érdekli. Továbbá azt sem értem, h Busit vagy Albát miért kellett volna elzavarni? Előbbi tavaszi legjobbunk volt, balhátvéd meg csakúgy hemzseg a piacon [-X
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.11. 09:00:01

visca el barca írta:
2021.08.11. 08:31:58
Bizonyithatnak a beegett sztarok...pffff... evek ota bizonyitanak. Iden sem lesz maskent, es koeman az osszes, mar ezerszer leszerepelt nimandot eroltetni fogja...
Mindenki szeretne most kicsit Griezmann lenni:
Besült, hatalmas fizut kap, tized annyit sem mutatott mint amekkora arca és ára volt, cserébe lényegében ő maga dönthet hogy kitúrja-e Messit a csapatból azzal hogy marad/nem csökkent a fizetésén, vagy pedig távozik. Nem lennék meglepve ha nem lenne meghatva attól hogy "jajj szegény Messinek el kellett hagynia a csapatot pénzügyi okokból" és örömmel veszi fel a fizuját mint a többi jómadár.

Az meg mi hogy Alba lett a 4-edik csk? Tudom hogy a csapat szavaz de Stegen hamarabb megérdemelte volna, Albával meg Moribázni kellene azok után hogy kijelentette hogy nem fog fizetéscsökkentésbe belemenni mert "elég áldozatot hoztam már" #-o

Busi, Robi, Alba, gyönyörű, pont azok lesznek a CSK-k akiket úgy elkellett volna zavarni már rég mint a pinty, erre feljebb lépnek a ranglistán. :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.11. 08:31:58

Bizonyithatnak a beegett sztarok...pffff... evek ota bizonyitanak. Iden sem lesz maskent, es koeman az osszes, mar ezerszer leszerepelt nimandot eroltetni fogja...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.11. 08:03:06

1994barca írta:
2021.08.11. 00:58:06
Bevallom, én egyre jobban élvezem ezt a pénzhiányt. Amíg tele voltunk lóvéval, hibát hibára halmoztunk minden igazolásnál, és nekem ebből már nagyon elegem volt.
Már a az előző szeonba is pénz hiány volt és azt kell, hogy mondjam, hogy egyetértek. Szvsz, ha tudtunk volna kemény lóvéért igazolni, akkor most nem ilyen szinten lenne Pedri, Fati, vagy Araujo. Örülök, hogy kényszerből fiatalaok felé kell nézelődni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.08.11. 02:24:21

bence0330 írta:
2021.08.10. 23:40:54

Szerintem ha Laporta jól lavírozik ezekben a nehéz időkben, akkor 5 év múlva visszanézve hatalmas hős is lehet még. A Messi-eset lenne az egyik oka. Egyáltalán nem biztos, hogy szagolni fogjuk az előző vezetés amúgy tényleg rettenetes munkáját, lehet, hogy bizony illatozva jövünk ki belőle akár már idén, vagy 2-3 éves távlatban.
...
Én nem tudom, hogy miféle gondolatolvasó médium vagy, de szinte ugyanezt akartam mondani. Hajrá Barca, hajrá Fiatalok, hajrá Laporta!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.08.11. 00:58:06

bence0330 írta:
2021.08.10. 23:40:54
1994barca írta:
2021.08.10. 23:12:51
...Amit az előző vezetés művelt azt még 1-2 év múlva is “szagolni” fogjuk! Tudom nem érdekel senkit a pénz, de akkora a trágya amibe könnyen beletörhet Laporta bicskája! Fél év alatt mutass egy elnököt aki ennyi mindent megoldott volna? Font is ugyan ezt a bűzt szagolná mint Laporta!
Én nem vagyok Laporta párti, de én is a Sociók véleményén vagyok.
Ezt a “csatát” együtt kell lebíróznunk összetartva és hinni, hogy kimászunk a Bartoék által okozott gödörből...
Szerintem ha Laporta jól lavírozik ezekben a nehéz időkben, akkor 5 év múlva visszanézve hatalmas hős is lehet még. A Messi-eset lenne az egyik oka. Egyáltalán nem biztos, hogy szagolni fogjuk az előző vezetés amúgy tényleg rettenetes munkáját, lehet, hogy bizony illatozva jövünk ki belőle akár már idén, vagy 2-3 éves távlatban.

Bevallom, én egyre jobban élvezem ezt a pénzhiányt. Amíg tele voltunk lóvéval, hibát hibára halmoztunk minden igazolásnál, és nekem ebből már nagyon elegem volt. Ha lenne lóvénk, még mindig 2 évig Messi köré épülne a csapat, és nem lenne egészséges a csapatszintű játék. Pedig előbb-utóbb válni kellett volna mindenképp, így legalább muszáj volt (Imádom Messit, de ettől még tartom.) Ez a helyzet most rákényszerítette a csapatot olyan üzletekre, és olyan lépésekre, amiket pénzben dúskálva nem tettünk volna meg. Nekem élmény nézni Nicot, Gavit, Puigot, középen élmény nézni Demirt, sőt, Colladot is elöl, Depayt, Fatit szintén. Sőt, hátul a 4-es számú bivalyunkat is, oké, hogy nem védő miatt ülök le meccset nézni, de szédületes, amit művel, néha olyan látványosan szerel, hogy szinte élmény. Ha most tele kasszával vásároltunk volna be, akkor mondjuk hátra jött volna egy Laporte/De Ligt, és Araujo lehet be sem férne a kezdőbe. Minimum egy komoly név jött volna a középpályára, de inkább kettő, aki vagy bevált volna, vagy nem, mint eddig. Előre sem hiszem, hogy Demir érkezett volna, hanem mondjuk... passz, egy Mahrez, Salah, vagy ki tudja. Aztán vagy jók lettek volna ide, vagy nem. Én sokkal izgatottabb vagyok most, legalább végre megadjuk a lehetőséget a fiataljainknak, hogy kiválasztódhasson egy új aranygeneráció. Lehet, hogy nem jön össze, de lehet, hogy nagyon is összejön, mindenkiben van fantázia. Kiderül, szorítsunk nekik.

Gavi (oké, ő még tán csak a jövő zenéje)-Puig-Demir-Fati-Depay amúgy nemcsak jó játékosok, hanem közönségcsalogatóak is, látványosan nyomják, gyors a lábuk, jók 1v1-ben, váratlanul villannak. Ügyeletes klasszisaink is van azért DJ-Griez-Depay-(Alba) tengelyben, meg korrekt, stabil, erős, bizonyított játékosaink is (Garcia, Pedri) szóval azért messze nem Barca B-vel megyünk neki a szezonnak, csak kapunk tőlük egy kis fűszert. Nekem élmény lehet ez a szezon, és ha Koeman nem hozza ki belőlük az igazi állatot, akkor majd jövőre valaki más.

Na de a lényeg, amire ki akartam lyukadni, hogy ebből az egész katasztrófából rettenetesen szerencsésen is kijöhetünk, és szerintem most így kell ezt felfogni, és így kell nekiállni. Ez Laporta felelőssége is lesz, és ez alapján már meg lehet tán majd ítélni 2-3 év múlva. (Közvetlenül nagyobb az edző felelőssége, de jövőre már minimum Laportán múlik, megy-e Koeman, ha mondjuk nem tud teljesíteni, szóval ez is rajta múlik.) Sokkal jobban meg lehet majd, mint a megkötött kézzel leült fél évével.
Egyet kell értsek veled! Én is bízom benne, hogy jól is elsülhet ez a kialakult helyzet. Most bizonyíthatnak a fiatalok a “beégett” sztárok illetve Koeman is!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.11. 00:51:30

Lehet ezt rágni napokig, de a lényeg az, amit itt páran már leírtak: a spanyol foci leesett a trónról, és nem most, hanem már a pandémia okozta gazdasági összeomlás előtt. A korlátlan (állami) arab olajpénzekkel egyik tradicionális klub sem tud versenyezni, úgy felverték a transzferárakat és a játékosok fizetését, hogy a piaci alapon, a megtermelt bevételekből működő klubok szépen a tönk szélére manőverezték magukat. Ezzel párhuzamosan a Barca korábbi menedzsmentje gyakorlatilag szisztematikusan szétverte-szétlopta a klubot, miközben elhanyagolták az újkori Barca sikereinek kovácsát, a híres La Masiát, és a saját nevelések helyett túlértékelt, stílusidegen, százmilliós játékosokat vettek, elképesztő fizetésekkel és a klub számára előnytelen szerződésekkel hosszú évekre ellehetetlenítve a Barcelónát. Könyvelési trükkök, szakmailag megkérdőjelezhető, méregdrága igazolások, ügynököknek kifizetett eurómilliók, klub kasszájából fizetett pr-cégek, akiket ara fogadtak fel, hogy a saját játékosaik ellen hangolják a közönséget, a sor végtelen, elképesztő és ocsmány az egész történet.
Ennek nem lehetett szép vége, Laporta megpróbálta úgy menedzselni ezt a cirkuszt, hogy a klub a lehető legkisebb presztízsveszteséget szenvedje el. Nem nagyon sikerült neki, de nem hiszem, hogy lehetett volna ezt jobban, ügyesebben kommunikálni a futballszerető közönség felé, egy évek óta gazdasági és sportszakmai csődben lévő klub frissen megválasztott elnökeként nem nagyon van most mozgástere, lássuk be. Esetleg lemondhatott volna, mikor ténylegesen szembesült azzal, mekkora a baj - de ezzel csak tovább mélyítette volna a Barca válságát.
Nyilván szimpatikusabb lett volna, ha nem azt kommunikálja a szurkolók felé, hogy minden rendben, Messi marad - de ellenkező esetben akkor a szponzorokkal, hirdetőkkel, az új igazolásokkal nem tudtak volna jó pozícióból tárgyalni, megegyezni, hisz egy Messi nélküli Barcelona már sokkal kevésbé értékes és vonzó brand - a klub túlélése érthető módon fontosabb volt.
A fentiek okán, Messi távozása miatt én sem Laportát, sem Messit nem tenném felelőssé. Így a Barca szép lassan talán el tud kezdeni egy új, ütőképes, szép focit játszó csapatot építeni, minden idők legjobbja meg kap még egy lehetőséget egy új helyen, ahol megfelelően megbecsülik, értékelik és honorálják a csodálatos képességeit.
Nekünk, Barca szurkolóknak pedig egy ideig be kell érjük Griezmann idióta gólörömével, Dembelé, SR és a többiek szerencsétlenkedéseivel, és a harmadik-negyedik hellyel a bajnokságban, a BL-ben meg örülnünk kell, ha túljutunk a csoportkörökön. EL trófeánk még úgysincs, nézzük a jó oldalát :).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.10. 23:40:54

1994barca írta:
2021.08.10. 23:12:51
...Amit az előző vezetés művelt azt még 1-2 év múlva is “szagolni” fogjuk! Tudom nem érdekel senkit a pénz, de akkora a trágya amibe könnyen beletörhet Laporta bicskája! Fél év alatt mutass egy elnököt aki ennyi mindent megoldott volna? Font is ugyan ezt a bűzt szagolná mint Laporta!
Én nem vagyok Laporta párti, de én is a Sociók véleményén vagyok.
Ezt a “csatát” együtt kell lebíróznunk összetartva és hinni, hogy kimászunk a Bartoék által okozott gödörből...
Szerintem ha Laporta jól lavírozik ezekben a nehéz időkben, akkor 5 év múlva visszanézve hatalmas hős is lehet még. A Messi-eset lenne az egyik oka. Egyáltalán nem biztos, hogy szagolni fogjuk az előző vezetés amúgy tényleg rettenetes munkáját, lehet, hogy bizony illatozva jövünk ki belőle akár már idén, vagy 2-3 éves távlatban.

Bevallom, én egyre jobban élvezem ezt a pénzhiányt. Amíg tele voltunk lóvéval, hibát hibára halmoztunk minden igazolásnál, és nekem ebből már nagyon elegem volt. Ha lenne lóvénk, még mindig 2 évig Messi köré épülne a csapat, és nem lenne egészséges a csapatszintű játék. Pedig előbb-utóbb válni kellett volna mindenképp, így legalább muszáj volt (Imádom Messit, de ettől még tartom.) Ez a helyzet most rákényszerítette a csapatot olyan üzletekre, és olyan lépésekre, amiket pénzben dúskálva nem tettünk volna meg. Nekem élmény nézni Nicot, Gavit, Puigot, középen élmény nézni Demirt, sőt, Colladot is elöl, Depayt, Fatit szintén. Sőt, hátul a 4-es számú bivalyunkat is, oké, hogy nem védő miatt ülök le meccset nézni, de szédületes, amit művel, néha olyan látványosan szerel, hogy szinte élmény. Ha most tele kasszával vásároltunk volna be, akkor mondjuk hátra jött volna egy Laporte/De Ligt, és Araujo lehet be sem férne a kezdőbe. Minimum egy komoly név jött volna a középpályára, de inkább kettő, aki vagy bevált volna, vagy nem, mint eddig. Előre sem hiszem, hogy Demir érkezett volna, hanem mondjuk... passz, egy Mahrez, Salah, vagy ki tudja. Aztán vagy jók lettek volna ide, vagy nem. Én sokkal izgatottabb vagyok most, legalább végre megadjuk a lehetőséget a fiataljainknak, hogy kiválasztódhasson egy új aranygeneráció. Lehet, hogy nem jön össze, de lehet, hogy nagyon is összejön, mindenkiben van fantázia. Kiderül, szorítsunk nekik.

Gavi (oké, ő még tán csak a jövő zenéje)-Puig-Demir-Fati-Depay amúgy nemcsak jó játékosok, hanem közönségcsalogatóak is, látványosan nyomják, gyors a lábuk, jók 1v1-ben, váratlanul villannak. Ügyeletes klasszisaink is van azért DJ-Griez-Depay-(Alba) tengelyben, meg korrekt, stabil, erős, bizonyított játékosaink is (Garcia, Pedri) szóval azért messze nem Barca B-vel megyünk neki a szezonnak, csak kapunk tőlük egy kis fűszert. Nekem élmény lehet ez a szezon, és ha Koeman nem hozza ki belőlük az igazi állatot, akkor majd jövőre valaki más.

Na de a lényeg, amire ki akartam lyukadni, hogy ebből az egész katasztrófából rettenetesen szerencsésen is kijöhetünk, és szerintem most így kell ezt felfogni, és így kell nekiállni. Ez Laporta felelőssége is lesz, és ez alapján már meg lehet tán majd ítélni 2-3 év múlva. (Közvetlenül nagyobb az edző felelőssége, de jövőre már minimum Laportán múlik, megy-e Koeman, ha mondjuk nem tud teljesíteni, szóval ez is rajta múlik.) Sokkal jobban meg lehet majd, mint a megkötött kézzel leült fél évével.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.08.10. 23:12:51

Andris írta:
2021.08.10. 21:16:25
Totál hihetetlen számomra az is, ami ebben a topicban megy.
Nehogy már bárki védelmébe vegye Laportát.

Mindenki tudta, hogy a klubnak milliárdos adóssága van. Aki a klub élére pályázik, az nyilván a liga pénzügyi szabályzatát is ismeri. (Az alternatíva az, hogy nem, de akkor meg micsoda inkompetenciáról van szó?)

Még egyszer utoljára leírom:
Nem baj, hogy nem vette meg pl Haalandot.
Nem baj, hogy nem sikerült kiraknia Umtitit, meg a többi jómadarat.
Nem baj, hogy kb senkire nem sikerült rádumálni a fizetéscsökkentést.
Nem baj, hogy nulla új szponzort tudott a klubhoz hozni.
Nem baj, hogy nem sikerült megtartania Messit.
Ezek lettek volna azok, amikből ha többet összehoz, tényleg jó elnöknek lehet mondani.

BAJ, hogy mindezekkel kampányolva nyert választást.
BAJ, hogy mindezekről tudnia kellett, hogy ideális esetben 1-2 sikerülhet max, szerencsével. Mert nem vagyunk, nem lehetünk olyan helyzetben. Tisztességes ember egyikkel se kampányolhatott volna.
BAJ, hogy minden ügy, ami mostanában történt, 100%-ban olyna transzparenciával van intézve, mint Bartomeu legsötétebb napjai alatt.
BAJ, hogy ő lett az elnökünk.

BAJ, hogy még mindig vannak, akik nem értik, mik a különbségek a két lista között, és felmentenék Laporta teljesítményét.

Olyan dolgokban hibázott, olyan dolgokat tett, amiket lehetett volna jól , illetve tisztességesen csinálni egy fillér nélkül is. Kétségtelen, hogy nem lett volna feltétlen elnök, ha mindent így csinál.
Nem vagyok naiv, hogy másmilyen kampányt várjak egy politikustól. DE ne merje nekem senki azt mondani, hogy egyébként ez rendben is van, hogy bármilyen szinten védhető.
Vagy azt, hogy a Barcelonát ilyen embernek kell vezetnie.

Nyilván megmarad amúgy a támogatottsága, és nyilván még benne van a pakliban, hogy a klub helyrejön. Laporta valódi érdemeként, vagy csak szimplán önerőből is.
De az ilyen sumákságokat nekem nem veszi be a gyomrom, ennyiről van itt szó.
Attól, hogy benned van egy kiforrott vélemény az nem azt jelenti, hogy amit írsz azzal egyet is kell érteni!
Messi már 2 éve lépni akar.
Sociók is Laportában látták/ látják, hogy kihúzza ebből a mocsokból a klubbot!
Amit az előző vezetés művelt azt még 1-2 év múlva is “szagolni” fogjuk! Tudom nem érdekel senkit a pénz, de akkora a trágya amibe könnyen beletörhet Laporta bicskája! Fél év alatt mutass egy elnököt aki ennyi mindent megoldott volna? Font is ugyan ezt a bűzt szagolná mint Laporta!
Én nem vagyok Laporta párti, de én is a Sociók véleményén vagyok.
Ezt a “csatát” együtt kell lebíróznunk összetartva és hinni, hogy kimászunk a Bartoék által okozott gödörből. 5 éves korom óta imádom a barcát és átéltem már a jelenleginél rosszabb éveket is! Klub mindig az első! Messi sajnos elment. Amiben Laporta keze is benne azaz, hogy ő is rég tudta Messi távozni fog! Felénk szurkolók fele mást lett leadva! Ami nekem nem világos, hogy tavaly hogyan fért bele a klub ( beleértve Messiét is) fizetése a La liga fizetési sapkájába idén meg már nem? Több ponton is sántít a dolog! Valamilyen szinten csalódtam Laportávan és Messiben is! Eddig is utáltam a P$G-t ezek után jobban fogom mint a Realt!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.10. 21:57:01

LG írta:
2021.08.10. 14:14:38

Nos, nem tudom ennek mennyi a valóságalapja, de nekem már az is abszurd volt, hogy Szuperliga ügyben is Laporta teljes mellszéleséggel Perez mögött állt. Persze, sok jogos vádat fel lehet hozni az Uefa ellen, de hogy majd pont PEREZ vezetésével tisztul meg a futball, az nevetséges.

Érdekes módon, az öreg Flrorentino Papa akkor nem akart reformokat, amikor ő robbantotta fel a piacot a sztárigazolásaival. Vagy amikor a BL-ben látványosan megkapott a Real minden segítséget, többek között így tudtak történelmet írni. Most, amikor már nem neki van a legnagyobb befolyása, az már nem tetszik neki. Laporta detto.

Én nagyon szeretném, ha futball tényleg igazságosabb lenne, és amennyire csak lehet, megtisztulna, de akkor abban a Perez, Laporta-féle arcoknak nem nagyon lenne helye.
Nézd, ez sajnos nem tündérmese és nem a valóság, ahol van/lesz egy jó oldal. a szuperliga ellenzői pont ezt nem akarták elfogadni. Felháborodtak,hogy ki akarják sajátítani a focit és minden a pénzről szól.
Ez valahol így is van, csak a gond,hogy a másik fél már bőven rosszabb. Minden a pénzről szól és mindkét félen tanyázik sok pénzleső politikus, de az uefa lényegében már egy maffia szervezet, éppencsak a gyerekrablás nincs a listájukon és régen túl vannak azon,hogy csak meg kéne újulniuk.
És igen, még a Perez-féle liga is jobb lenne, az uefa sem szűnne meg, megmaradna az EL,ami talán még színvonalasabb is lenne. Ne azt nézd, hogy Perez mikor milyen oldalon állt,hanem,hogy az uefa most milyen szervezet.
De persze nincs esélyük, egy szuperligába nem hat angol csapat kéne és nem hiányozhatna két francia és két német csapat sem.
De amennyire kifogyott Laporta a szerencséből, szerintem simán összejöhet majd egy uefa és szuperliga bírság is egyszerre. Egyik azért,mert nem léptünk be a szuperligába,másikat azért,mert nem léptünk ki teljesen belőle.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.10. 21:50:05

Az igazi probléma abból következik, hogy a nemzetközi foci élvonal nagy része kőgazdag teljhatalmú tulajdonosok kezében van és ezekkel kéne egy tradicionális klubnak az ósdi alapszabályával versenyezni. Nem csoda, hogy olyan elnökök jönnek, akik fél lábbal a börtönben vannak. A nemzeti szövetségek, meg az UEFA szintén obskúrus módon próbál "rendet" tartani. Így aztán egy hagyományos felépítésű klub csak a szerencsének köszönheti, ha tartósan a csúcson tud lenni. A szuperliga az alapítókat egy időre garantáltan az elitben tartja - nem csoda, ha a tulajdonos nélküli klubok elnökei ettől várják a megváltást.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.10. 21:44:27

Szándékosan hetek óta nem írtam le sehol a gondolataimat, meg akartam várni a Messi saga végét, hogy összeszedetten leírjam a kérdéseimet, gondolataimat, az elmúlt évtized egyik legnagyobb színjátékáról, nagyon remélem, hogy páran fogtok rá reagálni.

1. Laportát én hibáztatni nem tudom, DE!!! volt egy felületes információjuk a klub pénzügyi helyzetéről, amiről időről időre derültek ki rosszabbnál rosszabb hírek. Vmikor eljött az a pont, amikor a teljes stábját elérte a shock és a teljes audit után nekik tudniuk kellett, hogy a helyzet annyira rossz, hogy játékosok eladása se lesz elegendő, hanem a meglévő játékosok drasztikus fizetését is nagyon gyorsan csökkenteni kell. Miután kiderült, hogy ezekből 1 se valósul, valósult meg, úgy, hogy ha még Messit ebből kivesszük se vagyunk belül a fizetési sapkában. Nekik ezt már hónapokkal ezelőtt tudniuk kellett és biztos vagyok benne, hogy tudták is, hogy Messit nem tudja megtartani a klub, ennek tudatában folytatom.

2. Tisztában voltak vele, hogy a klub effektíve fizetésképtelen, akkor mégis minek tárgyaltunk Wijnaldummal és Haalanddal, amikor a Messi + jelenlegi játékosok fizetése se megoldható, sőt még Messi nélkül se.

3. Arra leszek kíváncsi, hogy titokban tudják-e tartani vagyis meddig tudják titokban tartani azt, hogy mikor lett az Eifel torony lefoglalva Messi bemutatására, mert hogy nem 4 nappal ezelőtt, arra bármit ráteszek.

Mindezek tükrében Laporta, mint vérbeli culé tudta, hogy ezt a távozást húzni kell az utolsó pillanatig és úgy kommunikálni a világ felé, hogy ők mindent megtettek. (Én nem ismerek egy olyan komoly üzletembert se, aki a Maserati pénztárhoz fárad 15 millióval, majd széttárja a karját, hát de én azt hittem, hogy ennyiért is ideadják, nem muszáj az a hiányzó 40 millió)

Azt, hogy a Barca nem tudja majd kifizetni Messit (se) egy olyan kapcsolatokkal rendelkező ember, mint az arab, aki mellékesen az uefa ellenőrző bizottság elnöke, már régesrégen még Laporta megjelenése előtt tudnia kellett. (az a Neymaros elszólás, hogy Messivel fogok játszani a következő idényben, nem véletlen volt innen is látszik)

Laporta és Messi pontosan tudták, hogy ez az átigazolás a Barcanak hatalmas presztízs veszteség lesz, főleg még mekkora lenne, ha ez már idény közben kiderül. Ez gyökeres változást tud hozni a párizsi csapat megítélésében, a jövendőbeli játékosok tárgyalása során még Messi után is, nem beszélve a fiatal tehetségekről, akik nem kis számban kezdtek el átigazolni Párizsba az elmúlt években.

Ebből az egész Szuperligáról is,most lett nekem világos, hogy mi halandók nagyon sok mindent nem tudunk. Pontosan nem tudom, hogy mik mehettek a háttérben, de a Szuperligás ötlet is jól jelzi, hogy a spanyolok nagyon is jól tudták, hogy náluk mekkora a baj, ott szerintem az arab már tudta, hogy nyert ügye van és ahogy eljutott hozzá a hír (most nem emlékszem, hogy őket is meghívták vagy sem, de úgy rémlik, hogy igen) biztosak lehetünk benne, hogy azonnal szólt az uefának, hogy mi készül ellenük, amiből persze ők kimaradnak, biztosak lehettek benne, hogy vmi kompenzációért cserébe, mert az életben semmi sincs ingyen.

A foci a pénzről szól, a zsákok tetején Perez ült és Katalónia, ahonnan őket a befolyásukkal együtt az arabok lelökték, aminek az utolsó visszaszerzési próbálkozása a Szuperliga volt.

A világ változik, egyszer fent egyszer lent.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 21:16:25

Totál hihetetlen számomra az is, ami ebben a topicban megy.
Nehogy már bárki védelmébe vegye Laportát.

Mindenki tudta, hogy a klubnak milliárdos adóssága van. Aki a klub élére pályázik, az nyilván a liga pénzügyi szabályzatát is ismeri. (Az alternatíva az, hogy nem, de akkor meg micsoda inkompetenciáról van szó?)

Még egyszer utoljára leírom:
Nem baj, hogy nem vette meg pl Haalandot.
Nem baj, hogy nem sikerült kiraknia Umtitit, meg a többi jómadarat.
Nem baj, hogy kb senkire nem sikerült rádumálni a fizetéscsökkentést.
Nem baj, hogy nulla új szponzort tudott a klubhoz hozni.
Nem baj, hogy nem sikerült megtartania Messit.
Ezek lettek volna azok, amikből ha többet összehoz, tényleg jó elnöknek lehet mondani.

BAJ, hogy mindezekkel kampányolva nyert választást.
BAJ, hogy mindezekről tudnia kellett, hogy ideális esetben 1-2 sikerülhet max, szerencsével. Mert nem vagyunk, nem lehetünk olyan helyzetben. Tisztességes ember egyikkel se kampányolhatott volna.
BAJ, hogy minden ügy, ami mostanában történt, 100%-ban olyna transzparenciával van intézve, mint Bartomeu legsötétebb napjai alatt.
BAJ, hogy ő lett az elnökünk.

BAJ, hogy még mindig vannak, akik nem értik, mik a különbségek a két lista között, és felmentenék Laporta teljesítményét.

Olyan dolgokban hibázott, olyan dolgokat tett, amiket lehetett volna jól , illetve tisztességesen csinálni egy fillér nélkül is. Kétségtelen, hogy nem lett volna feltétlen elnök, ha mindent így csinál.
Nem vagyok naiv, hogy másmilyen kampányt várjak egy politikustól. DE ne merje nekem senki azt mondani, hogy egyébként ez rendben is van, hogy bármilyen szinten védhető.
Vagy azt, hogy a Barcelonát ilyen embernek kell vezetnie.

Nyilván megmarad amúgy a támogatottsága, és nyilván még benne van a pakliban, hogy a klub helyrejön. Laporta valódi érdemeként, vagy csak szimplán önerőből is.
De az ilyen sumákságokat nekem nem veszi be a gyomrom, ennyiről van itt szó.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.10. 19:36:28

dani87 írta:
2021.08.09. 16:05:44
1. Ha sok ember teljesen irreális, a valósággal teljes mértékben összeegyezhetetlen dolgot vár el, akkor joggal gondolhatom, hogy nem felnőtt (szellemileg legalábbis).

2.De be kell látni, a választók (sociók) nagy része buta, a nagy szlogeneket akarja hallani, hogy minden szép lesz újra.
(Font is kamuzott egy csomót a kampánya alatt, alább olvasható is.)
Világos, a kampány az kampány, nem mindent tud megvalósítani az ígéreteiből az ember. De Laporta jó sok mindent ígért, lebegtetett be nyárra, illetve régi-új elnökként jó sok akut tennivalója lett volna nyárra, ezeket többször leírtuk, és a tény, hogy ezek közül semelyiket nem sikerült minimálisan sem végrehajtani. Hozzáteszem akinek újdonság, hogy Laporta nagy pofával blöfföl a választások előtt, az idézze fel, hogy anno beígérte Beckhamet, akit csúfosan (igaz végül a Dinho-féle "vigaszdíj" fényében szerencsésen) bukott el a Real ellenében.

Lehet mentegetni, hogy piszok nehéz dolga van/volt, és ez igaz is, de könyörgöm erre a piszok nehéz dologra szerződött... A pénzügyi válságnak nem látott a mélyére, de komolyan augusztus 7-én kellett erre rádöbbenni? Addig hülyíteni kellett mindenkit? Tényleg egyik ballasztot se sikerül elpasszolni?

Elfogadom, hogy nem akarta nyilvánvalóvá tenni az eladási szándékot az unalomig ismert játékosok tekintetében, de akkor ki kell mondani, hogy ez a blöff/rizikó nem jött be neki.

Nem az a gond, hogy hangzatos dolgokkal kampányolt, hanem, hogy semmit nem valósított meg belőlük...
vinszentvega írta:
2021.08.09. 15:28:18
Font azért nem nyert, mert a Socio-k pontosan tudták, hogy a klub helyzetén a Font által felvázolt tervezetek nem segítettek volna.
A sociok csont nélkül újraválasztották Bartomeut, és egyszer már elüldözték Laportát. Ne tegyünk úgy, mintha ne pont az átlag szavazópolgár mélységével rendelkeznének. Lucho triplázott, akkor Barto jó elnök, Messi távozással fenyeget, akkor Barto repüljön.

Laportával volt egy sikerkorszakunk, őt ismerjük, jöjjön ő, kb ennyivel nyert, Font a feje tetejére állhatott volna, akkor se nyer...
amonos írta:
2021.08.09. 16:14:29
Nézzük mit ígért Font:

Font barátunk azt ígérte hogy Xavit idehozza edzőnek. Mivel Xavi visszautasította Laporta ajánlatát, vszeg a Fontéval is ezt tette volna. 0-2.

Ugyanúgy lózungokat mond, semmi olyat ami konkrétan megoldaná ezt a pénzügyi válságot, amiben a klub van.
Össze lehet szedni egy rövid összefoglalót (ha jól sejtem az eurobarcás cikkből), és igen az alapján nagyjából mindenki ugyanazt ígéri, Font is. A XXI. századi embernek nem lehet 200 oldalas üzeneteket közvetíteni, mert nem érdekli, nem bírja végigolvasni. Én sem olvastam végig se Font, se Laporta teljes programját.

Részben dani87 posztjára is reflektálva, elismerem, hogy nincs garancia arra, hogy Font minden programpontját meg tudta volna valósítani, ahogy az is egyértelmű, hogy a választáskor kívülről senki nem látott bele mélységében a klub anyagi problémáiba.

De azért az, hogy hasraütésszerűen tényként állítanak egyes Laporta-fanok itt olyanokat, hogy Font semmit nem tudott volna megvalósítani, hogy Font tuti nem tudta volna megvalósítani a programját, hogy tuti, hogy Xavit se tudta volna elhozni, az abszurd (ezt a részt azért emeltem ki, mert többször kapta meg, hogy Xavi sem áll hivatalosan mellé, ami önmagában igaz, de ahogy Laporta bejelentette az indulását, onnantól 90%-ra lehetett mondani, hogy ő nyer, Xavi meg nem hülye, hogy elvágja magát azzal, hogy a jó eséllyel vesztes fél mellett köteleződik el).
amonos írta:
2021.08.09. 16:14:29
Bezzeg a másiknál ez nem történt volna meg, mert ő az ígérte...biztos pontról pontra be is tartotta volna.
Végezetül pedig pont ez a baj, csak fordítva. Én állítom, hogy Font mindent megígért volna, azt se tartom irreálisnak, hogy ugyanannyira tehetetlen lenne, mint Laporta.

Itt a baj, hogy egyesek, akik attól a vágytól vezérelve, hogy Laportában továbbra is láthassák a megmentőt, olyan érveket hoznak, hogy Laporta nem tehet semmit, nem tehet semmiről, a körülmények áldozata, miközben magabiztosan állítják, hogy biztos, hogy más se tudott volna semmit tenni, sőt Fonttal még rosszabb lenne a helyzet, így igazából nem is volt, és nincs is alternatívája Laportának (sőt tulajdonképpen még az is rendben, hogy hazudott, de legalábbis vakon blöffölt a kampányában, ez kellett ahhoz, hogy biztos legyen a második eljövetele).

Sok mindent nem tudunk, nem tudjuk mire lett volna képes a többi jelölt, de amit tudunk, hogy Laporta eddig semmit nem valósított meg az ígéreteiből, és azokból a dolgokból, amik kritikusak lettek volna Volt rá lassan fél éve, ez azért már értékelhető időintervallum. Azt is tudjuk, hogy volt olyan jelölt, aki évekig készült a jelöltségére, és évekig vett részt aktívan a klub ügyeiben. Ebből jóindulattal feltételezhető, hogy a programjának valódi mélysége lehetett, de azt gondolom, hogy a vele szembeni tiszteletre alapozva minimum elvárható, hogy ne nyilatkoztassuk ki teljes magabiztossággal, hogy teljesen alkalmatlan lett volna, és semmit ne tudott volna megvalósítani az általa vázoltakból.

Az viszont nem feltételezés, hogy Laporta a valóban kritikus lépések közül semelyikben nem tudott jelentős előrehaladást elérni (mondom ezt úgy, hogy már tavaly is Messi eladását támogattam volna). Laporta regnálásáról a végkövetkeztetést a ciklusa végén vonhatunk, lesz ideje javítani, ebben a helyzetben radikális lépéseket is tehet. Én az eddigi tevékenysége alapján nem vagyok bizakodó, eddig csak a dumát látom a teljesítményt nem. Kívánom, hogy győzzön meg az ellenkezőjéről.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.08.10. 19:08:03

Szerintem kárenyhítés folyik, erről fog szólni ez az év. Nincs pénz kifizetni Koemant se.
Szerintem nem lett volna jó ötlet kapkodva idehozni valahonnan egy edzőt. Jó edzőt nehezebb hozni, mint egy játékost.
Szerintem ez az év lemegy, rendezik a játékosokkal a dolgokat, és lehet, hogy jönni fog Xavi.
Meglátjuk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.10. 15:53:54

Vakmacska írta:
2021.08.10. 13:58:17
Lehet, hogy Messi mindenáron menni akart.
Az igazi haverjai már rég nincsenek itt.
Csak leboltolták Laportával, hogy akkor legalább így legyen.
Lehet, hogy Laporta megpróbálta, csak Messi nem akart maradni
Nálam is ebből az irányból fúj a szél. Messi szándéka ellenére ezt nincs ember a földön aki véghez tudta volna vinni.
Laporta ugyanakkor az egyéb kárenyhítések helyett pótcselekvésekhez fordul, ezzel próbálja leplezni alkalmatlanságát. Az is szomorú, hogy leginkább a szerencsében bízhatunk és a fiatalok életösztönében, mert a Laporta - Koeman duoból minden látszik, kivéve a céltudatos újjászületést.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.10. 15:42:19

Vakmacska írta:
2021.08.10. 13:58:17
Az igazi haverjai már rég nincsenek itt.
Mondjuk ez pont egy olyan pont ahol nagyon kváncsi leszek, hogy ha kilábalunk a gazdasági nehézségekből, milyen lesz úgy játékosokat szerződtetni, hogy az edző észrevételei érvényesülnek és nem az, hog melyik sztárunk milyen haverját hozzuk ide.

Lényegében elszoktunk attól, hogy úgy működjünk mint egy normális csapat, mert nekünk eddig itt volt Messi.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.10. 14:14:38

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39
Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa.
Ha jól látom, akkor a CVC is hajlandó lett volna újratárgyalni a dolgokat, és szó sem lett volna már 50 évnyi közvetítési jogról, de el se gondolkodtak. És egyébként is van még egy csomó idő az átigazolási ablakból. És Messinek sem tettek már újabb ajánlatot, csak az 50%osat amit aztán vissza is vontak. Pedig lehetett volna.
Állítólag a Barca CEO-ja, meg Florentino Perez győzték meg Laportát hogy engedje el a Messi ügyet.

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
Nos, nem tudom ennek mennyi a valóságalapja, de nekem már az is abszurd volt, hogy Szuperliga ügyben is Laporta teljes mellszéleséggel Perez mögött állt. Persze, sok jogos vádat fel lehet hozni az Uefa ellen, de hogy majd pont PEREZ vezetésével tisztul meg a futball, az nevetséges.

Érdekes módon, az öreg Flrorentino Papa akkor nem akart reformokat, amikor ő robbantotta fel a piacot a sztárigazolásaival. Vagy amikor a BL-ben látványosan megkapott a Real minden segítséget, többek között így tudtak történelmet írni. Most, amikor már nem neki van a legnagyobb befolyása, az már nem tetszik neki. Laporta detto.

Én nagyon szeretném, ha futball tényleg igazságosabb lenne, és amennyire csak lehet, megtisztulna, de akkor abban a Perez, Laporta-féle arcoknak nem nagyon lenne helye.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.08.10. 13:58:17

Lehet, hogy Messi mindenáron menni akart.
Az igazi haverjai már rég nincsenek itt.
Csak leboltolták Laportával, hogy akkor legalább így legyen.
Lehet, hogy Laporta megpróbálta, csak Messi nem akart maradni
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.10. 13:06:03

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39
Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa.
Nekem pont az volt vele a bajom, hogy úgy csinált hónapokig, hogy mindent megtesz egy olyan játékosért, aki igazából nem is akar maradni és nem is a jövő embere.
Jött Agüero, aki lehet, hogy nem kért sok pénzt, de azért túlzás egy lényegében sérült, pályafutásától elbúcsúzó embert felvenni. Kicsit drága teapartner Messinek.
Meg szó volt - igaz ez lehet csak szurkolói fantázia, hogy élő szerződéssel rendelkező játékosokat kidobnának (eladósítva a klubbot totálisan) és már az öt évre eltolt Messi kifizetés is egy hajmeresztő ötlet volt.

Szóval összességében tényleg hazudott, mert valóban nem tett meg mindent, pedig ezt ígérte. Csak semmi szükség nem lett volna a hazudozásra, egyik félnek sem.

Viszont itt a pénzügyeknél is nagy a susmus. Én egy multinál vagyok és tudom mennyi idő és energia egy teljes pénzügyi vizsgálat, mikor a céget el akarták adni, több ilyen kör is volt.
De egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nagyságrendileg nem lehetett pár nap, vagy pár hét alatt tisztába jönni.
És azt is éreztem, de persze ez lehet, hogy a rosszindulatom, hogy mintha a covid hatását is próbálták volna kisebbíteni, mondván mindenről Bartoék tehetnek.
Pedig óriási hatása volt a covidnak is. Vagy nem tudom, lehet azért kerülgették Laportáék ezt a dolgot, hogy a bíróságon Barto ne tudjon a coviddal védekezni. Na mindegy. Álszent, hazug díszkatalán, pár hete, a Messi ügy előtt valakivel pont azon vitatkoztam, hogy Laportának az előző korszakban csak szerencséje volt.
A szerencséhez tenni is kell, de látjuk, milyen az, mikor csak kicsit nem jönnek be a számítások.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.10. 12:53:54

Andris írta:
2021.08.10. 12:18:25

Figyi, ha minden félinfot és találgatást kiveszünk az elmúlt hétből, akkor ezt kapjuk:
Laporta szerdán: Messi holnap jön aláírni, kész a szerződés.
Laporta csütörtökön: Messi távozik, mert különben 50 évre tönkretettük volna a klubot.
Ma kedd van, kb 5 perce jelentették be Messi végleges PSG szerződését.

Ezek után konkrétan bármit el tudok képzelni bármiről, Laportáékról végképp.
Pontosan.És akárhányszor utána olvasok ennek a cvc dealnek nincsenek ilyen halálos feltételei, ráadásul nem os végleges a konstrukció Másrészt azt is érdemes végiggondolni, hogy egy ilyen deal lehet jó egy Getafenak, de egy Sevilla, Atletico, Bilbao minek írná alá ?A ligától augusztus 13. az első határidő az új játékosok bejelentésére. De az átigazolási időszak vége szeptember.

Másrészt tudjuk mekkora a fizetési sapka, amibe bele kell férni. Tudjuk mennyi a max pénz ami Messire költhető. Na most kérdezem én mindenki olyan hülye a klubnál, hogy nem tudják mekkora szerződést lehet az orra alá tolni. Sőt mindenki olyan hülye, hogy eszükbe nem jut megkérdezni, hogy Leo mennyi az annyi amiért maradsz?

Itt valami nem kerek, függetlenül attól, hogy milyen infómorzsák vannak csepegtetve!
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.10. 12:40:49

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39
Ma mindegyik spanyol lapnál azt olvasom, hogy Laporta abszolút nem tett meg mindent, hogy Messit megtartsa...
Ha ez igaz, akkor ugyan hazudozott, de mégiscsak felvállalt egy elég bátor döntést, és tegyük hozzá, egyáltalán nem biztos, hogy rossz döntés volt. Könnyen lehet, hogy mindenki számára jó volt. Mi elkezdhetjük az újraszervezést, Messinek esélye lesz még bármire 1 vagy 2 évig, a PSG-nek meg lehet, hogy ez hiányzott a BL-hez, de az is lehet, hogy ez akadályozza meg őket a megnyerésében, ez kicsit szintén kétélű. Pár hónap alatt ki fog derülni, lehet, hogy egy sokkal szebb focit láthatunk, és ugyan nem látjuk majd azt az 1-2 villanást tőle, amire szinte senki nem képes, de az összkép pozitív lesz, és aki akarja, megnézheti őt minden héten Párizsban. Akit meg ennyire nem érdekel, az nem is hal bele a távozásába.
A villanásait meg majd egyenként pótolják elosztva. Depay kőkemény befejezőnek tűnik, önbizalmat, erőt sugároz, ami nálunk baromi rég volt. Fati ha jól tér vissza, akkor megint átkígyózik néha a védelmen és tökös döntésekkel fejezi be a támadást, Puig most lőtt akkora gólt a rosszabb lábával 16+-ról, mint amilyet Leo szokott, azelőtt meg olyan ütempasszból kiugorva, amilyet Messi szokott adni/kapni, Demir meg úgy szlalomozik át embereken, és úgy érinti a labdát, hogy szinte dejavu-m támad. Lesz itt látványos megmozdulás is bőven. Közben a csapatvédekezésünk javulni fog, satöbbi, nem akarom felsorolni az érveket mind.

Könnyen lehet, hogy Laporta ezt alaposan átgondolta, és arra jutott, hogy ha már küzdeni is kell érte, nem éri meg, és nem tartjuk meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 12:18:25

culinho írta:
2021.08.10. 12:14:38
Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
Ezt el tudod képzelni, hogy Laportáék így benézik? Együttműködnének a Madriddal, mondván mindkettőnek fáj, közben Perez meg Mbappét akarja, mi gyengülünk, ők meg erősödnek..Bennem sokkal inkább az van, hogy mi próbáltuk elhozni anno Verattit, erre jól elintézett minket az olajcsapat. Perez Mbappét akarta, amit látni, hogy Ramos idén elment hozzájuk..nem bánnám, ha most ők lennének a soron :)
Figyi, ha minden félinfot és találgatást kiveszünk az elmúlt hétből, akkor ezt kapjuk:
Laporta szerdán: Messi holnap jön aláírni, kész a szerződés.
Laporta csütörtökön: Messi távozik, mert különben 50 évre tönkretettük volna a klubot.
Ma kedd van, kb 5 perce jelentették be Messi végleges PSG szerződését.

Ezek után konkrétan bármit el tudok képzelni bármiről, Laportáékról végképp.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.10. 12:14:38

Andris írta:
2021.08.10. 11:22:39

Erre írják még valamelyik lapnál, hogy Florentino Perez, a madrid elnöke lehet az egyik hunyó, neki már a rövidtávú CVC deal se lenne jó a szuperliga projektje miatt, ráadásul ha Messit megveszi a PSG, akkor sokkal könnyebb lenne leigazolnia Mbappét.

(nem vállalok 100% felelősséget a google translate-es fordításokért, de nagyjából ezekről van szó)
Ezt el tudod képzelni, hogy Laportáék így benézik? Együttműködnének a Madriddal, mondván mindkettőnek fáj, közben Perez meg Mbappét akarja, mi gyengülünk, ők meg erősödnek..Bennem sokkal inkább az van, hogy mi próbáltuk elhozni anno Verattit, erre jól elintézett minket az olajcsapat. Perez Mbappét akarta, amit látni, hogy Ramos idén elment hozzájuk..nem bánnám, ha most ők lennének a soron :)
Válasz küldése