Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.02.15. 19:15:20

Kovbal88 írta:
2024.02.15. 18:27:34
Mit kellett volna csinálni? Eladni az összes értékes játékost kifizetni az adósság nagy részét és nekivágni az ifikkel? Nyilván ez nem is lehetséges. Vagy tucat játékosokkal feltölteni a keretet, hogy ők viseljék a Barca mezt, és megkockáztatni, akár egy kiesést is a ligából. Vagy eladni a klubot egy tőkeerős csoportnak?
Ezt az idő eldönti. Olyan nyomást helyezett el a csapatra,amit láthatóan nem bír el. És még nagyon rossz vége is lehet.
De bejöhet,amit bevállalt. Szerintem egyelőre ez nagyon 50-50.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.15. 18:27:34

daffy írta:
2024.02.15. 10:55:48
Kovbal88 írta:
2024.02.15. 10:50:03
És a semmiből építkezik
Abból nem épül stadion. Eladta a jövőt,jelent,a wc papírt,a füvet,mindent. Szerintem már Laporta hátán is van egy spotify tetoválás,mert azért is kapott 1 milliót.
Mit kellett volna csinálni? Eladni az összes értékes játékost kifizetni az adósság nagy részét és nekivágni az ifikkel? Nyilván ez nem is lehetséges. Vagy tucat játékosokkal feltölteni a keretet, hogy ők viseljék a Barca mezt, és megkockáztatni, akár egy kiesést is a ligából. Vagy eladni a klubot egy tőkeerős csoportnak?
5/10 jóindulattal.

Megérteném, hogy üres a kassza és nem futja semmire, ha közben nem lennének ígérgetések, amiből semmi nem lett és közben az egyéb elnöki megnyilvánulásai is szerintem csak feszültséget keltenek a klub körül.

- 2022 tavaszán még Haalanddal, tavaly tavasszal Messivel haknizott
- Gyakorlatilag csak sehol nem bizonyított szakmájukban noname szakembereket hoz (Deco, Xavi) Ők jó játékosok voltak, de ez semmit nem jelent sportigazgatói, vagy edzői munka esetén.
- Az utolsó 150 millió átigazolási keret jelentős részét kidobta egy 34 éves játékosra, hogy populista módon felvillanthasson egy "sztárt"
- Aprópénzért engedi elkótyvetyélni a játékosokat
- Az Espai projektet 10 évvel eltolta volna bármely felelősségteljes vezető és a 1,5 mrd euró helyett 10-20 millióért javította volna addig a stadiont, amíg csődközelben a csapat
- Minden fórumon összerúgja a port a ligával (CVC, üzletrészek eladása, szuperliga) utána csodálkozik, ha kiteregetik a szennyesüket
- Úgy csinál Negreia ügyben, mint az ártatlan bárányka, holott 8 évig ő fizette a számlákat előző elnöksége alatt
- Egyre másra jönnek a büntetések a stiklik miatt (Pl Neto "ingyenes" elengedése is 4 millióba került végül)
Egyedül Laporta munkája ér valamit elnökként az elmúlt 30 évben az összes többi elnök csak rombolta a klubot. Főleg Gaspar és Bartomeu
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.15. 17:31:02

5/10 jóindulattal.

Megérteném, hogy üres a kassza és nem futja semmire, ha közben nem lennének ígérgetések, amiből semmi nem lett és közben az egyéb elnöki megnyilvánulásai is szerintem csak feszültséget keltenek a klub körül.

- 2022 tavaszán még Haalanddal, tavaly tavasszal Messivel haknizott
- Gyakorlatilag csak sehol nem bizonyított szakmájukban noname szakembereket hoz (Deco, Xavi) Ők jó játékosok voltak, de ez semmit nem jelent sportigazgatói, vagy edzői munka esetén.
- Az utolsó 150 millió átigazolási keret jelentős részét kidobta egy 34 éves játékosra, hogy populista módon felvillanthasson egy "sztárt"
- Aprópénzért engedi elkótyvetyélni a játékosokat
- Az Espai projektet 10 évvel eltolta volna bármely felelősségteljes vezető és a 1,5 mrd euró helyett 10-20 millióért javította volna addig a stadiont, amíg csődközelben a csapat
- Minden fórumon összerúgja a port a ligával (CVC, üzletrészek eladása, szuperliga) utána csodálkozik, ha kiteregetik a szennyesüket
- Úgy csinál Negreia ügyben, mint az ártatlan bárányka, holott 8 évig ő fizette a számlákat előző elnöksége alatt
- Egyre másra jönnek a büntetések a stiklik miatt (Pl Neto "ingyenes" elengedése is 4 millióba került végül)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.15. 16:39:03

daffy írta:
2024.02.15. 10:55:48
Abból nem épül stadion. Eladta a jövőt,jelent,a wc papírt,a füvet,mindent. Szerintem már Laporta hátán is van egy spotify tetoválás,mert azért is kapott 1 milliót.
Milyen jövőt és jelent adott el? Szörnyű állapotban vette át a klubot, mára sikerült stabilabb pályára állni. Az üzletrészek értékesítése engem nem annyira zavar, mert a klub bármikor tud új cégeket alapítani. A cég maga ne legyen olajosok kezén, és ennek Laporta pont biztosítéka (igaz, ez a többi jelölt számára is alap, de Laporta sem ad el jelent és jövőt).

A fű, WC-papír eladásával mi a gond? Már ha arra utaltál, hogy a klub sales csapata igyekszik mindent értékesíteni. De ezzel mi a gond? Pont pár hete támadták itt azzal, hogy javítani kellene a klub sales tevékenységét, és több bevételt kellene generálni. De hát ez meg is van. 80 euróért lehet venni eredeti Camp Nou füvet, nekem is van otthon ilyen. Camp Nou széket is lehet venni, igaz, ez drágább, 200 euró. Vigyétek, vegyétek, támogassátok a klubot (és még szuvenír is lesz otthonra)!

https://store.fcbarcelona.com/collections/memorabilia

Az új kosaras mezek is kijöttek már, lehet venni.

A stadiont muszáj volt felújítani, mert már romos állapotban volt. Az tény, hogy a milliárdos költségek nem nyilvánosak, fejleszteni kellene a klubmodellt. De azt nem az elnöktől várom, hogy a saját mozgásterét csökkentse.
Kovbal88 írta:
2024.02.15. 10:50:03
nálam 9,5 fél Laporta, de közel van a tízhez. Nagyon rossz állapotban vette át a klubot. És a semmiből építkezik. Stadiont épít. Pont időben küldte el Koemant és akkor Xavi is remek választás volt. Pont ő kellett ide, hogy összekapja a csapatot, és most lenne jó továbblépni egy komolyabb edzővel, aki játékosokat is tud ide csábítani.
Egyetértek.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.02.15. 10:55:48

Kovbal88 írta:
2024.02.15. 10:50:03
És a semmiből építkezik
Abból nem épül stadion. Eladta a jövőt,jelent,a wc papírt,a füvet,mindent. Szerintem már Laporta hátán is van egy spotify tetoválás,mert azért is kapott 1 milliót.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.15. 10:50:03

gránit írta:
2024.02.13. 23:06:55
A szűk keretért én is Xavit hibáztatom, hiszen lemondott számos, alacsonyabb fizetésű játékosról.

Laportának 10-es skálán eddig 7,5-öt adnék erre a ciklusra. Anyagilag rendbe hozta a klubot, értelmesebb szerződéseket kötöttünk, bár előfordulnak most is kicsit túlméretezettek, de abszolút vállalható kategória. Voltak rossz igazolások, mint Koundé vagy Raphinha, bár ezért leginkább a szakmai igazgató (és Xavi) a felelős, persze Laporta jóváhagyta. A pénzügyi helyzet rendbetételére adok egy 10-est, nem azért, mert szerintem nem lehetett volna ennél is jobban, hanem azért, mert mással csak rosszabb lenne a helyzet egy olyan klubnál, ami már elhiszi magáról, hogy csak rossz üzleteket köthet. Ezért lesz újraválasztva szerintem. A játékospolitikára 5 pontot adnék, így jön ki a 7,5. Voltak jó és rossz igazolásaink is. Lewandowski nélkül a tavalyi bajnoki cím kuka, az nagy igazolás volt. Gündogan is jó húzás, Cancelo is abszolút, Christensen is, Kessié is az volt, Roque is kezdi beváltani a reményeket. Emellett voltak borzasztó igazolások is, így ez kicsit lejjebb viszi nálam a pontszámot. Összességében eddig újraválasztandó szerintem. Az új edző kiválasztásán sok fog múlni. Aminek jelenleg sajnos nincs sok jelentősége, de a jövőben remélhetőleg lesz, az a szuperliga támogatása, ez szintén az újraválasztását erősíti.
nálam 9,5 fél Laporta, de közel van a tízhez. Nagyon rossz állapotban vette át a klubot. És a semmiből építkezik. Stadiont épít. Pont időben küldte el Koemant és akkor Xavi is remek választás volt. Pont ő kellett ide, hogy összekapja a csapatot, és most lenne jó továbblépni egy komolyabb edzővel, aki játékosokat is tud ide csábítani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.14. 15:40:19

Én az értékelésével megvárnám most már a nyarat, az új edzőt, igazolásokat, milyen lesz a közhangulat, stb. Az új szezon előtt már nagyjából az egész ciklust értékelhetjük.
bence0330 írta:
2024.02.13. 22:06:21


Lehet mondani, hogy túl sokat kommunikált kifelé, de szerintem nem nagyon. A semmiből összeraktak egy top szintű keretet, tele klasszisokkal. Még jó, hogy nem az a cél velük, hogy valahogy legyen meg a BL hely... tökmindegy, honnan indultunk. Miénk a világ legjobb védősora a világ legjobb védőjével és a világ egyik legjobb kapusával, a világ talán legjobb középpályása további közel száz millió értékű társakkal, a világ egyik legjobb szélsőbekkje, az elmúlt 15 év egyik legjobb centere, és sorolhatnám, mellette európai szinten magasan jegyzett játékosokkal, amikor egy Ferrán meg Felix tartozik a leggyengébb játékosok közé... mindemellé egy elképesztő Masiás generáció érkezett meg.
Ebben azért érzek erős túlzásokat. Nem a semmiből rakta össze keretet, hanem a lehetőségeket maximálisan kitolva, már-már túlfeszítve igazolt játékosokat, felélve jelentős taralékokat.

Tele vagyunk klasszissal? Kinek mit jelent a klasszis, ugye ez elég szubjektív. Én pl. jobban szeretem, amikor betűkkel vagy számokkal értékelik a játékosokat, jobban szemlélteti a különbségeket. Ha mondjuk az angolszász osztályzást vesszük alapul, én azt mondanám, hogy A+ szintű játékosunk jelenleg egyáltalán nincs. Még az A, A- ami takarhatja esetleg a klasszist, ide sorolnám ter Stegent, Araujot, Gündogant. És nálam ennyi. Én pl. Cancelot vagy FdJ-t messze nem tartom annyira nagyra, mint itt néhányan. Pedri lehetett volna még az előbbi kategória, de egy ideje ő is megcsömörlött. Lewa pedig már nem az, túl hosszú ideje gyenge ahhoz, hogy csak formahanyatlásról beszélhessünk nála.

A Masia növendékeit pedig még többnyire az előző, kiátkozott vezetőségnek köszönhetjük. Nálam az új elnökség igazolásai közül Gündogan az, aki tényleg hatalmas fogás volt, emellett Auba segített még sokat rövidtávon. A többieknél már kisebb-nagyobb mértékben húzom a számat.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.14. 01:01:18

Szerintem teljesen értelmetlen a konkrét igazolásokból megítélni Laporta munkáját. Merthogy az nem egy klubelnök feladata, pontosan ki jön-megy és hogyan - ez teljes mértékben sportigazgatói kompetencia. Laporta "bevonása" a döntésekbe ezen a téren legfeljebb szimbolikus. Lewandovskitól Roquén át Yamalig semmiért nem hibáztatható és nem is dicsérhető.

Az elnöki feladatkör sokkal inkább egy általános pénzügyi-menedzseri és víziós képességet jelent, amire egyébként sokkal nehezebben látunk is rá (és még látni, hogy pontosan mit és hogyan csinálhatott volna másképp, mikor mozgott kényszerpályán). Nagyjából a következő feladatokról van szó:

- kommunikáció a szurkolók és a nyilvánosság felé, a csapat megtestesítője. Jól végzi a feladatát, szeretik, világosan kommunikálja, mit akar kihozni a csapatból? Nyomást helyez rájuk, kommunikál velük úgy egyébként, krízishelyzetben?
- a Barcelona-imázs megtartása és megerősítése (én ide sorolnám a Szuperligával kapcsolatos furcsa megnyilvánulásokat is)
- a csődhelyzet-közeli állapot menedzselése, a konkrét csőd elkerülésére tett lépések (szerintem ez a legerősebb oldala egyelőre)
- hosszú távú gazdasági lépések és invesztíciók, mint a stadion és a médiastratégia
- a játékoskeret kapcsán a víziók és a rendelkezésre bocsátott források - igen, Laporta egy ponton úgy döntött, hogy a relevancia megtartása végett kevés és drága játékost igazol a csapat, hát ez a minőség-a-mennyiség-előtt stratégia biztosan nem jött be
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.13. 23:06:55

A szűk keretért én is Xavit hibáztatom, hiszen lemondott számos, alacsonyabb fizetésű játékosról.

Laportának 10-es skálán eddig 7,5-öt adnék erre a ciklusra. Anyagilag rendbe hozta a klubot, értelmesebb szerződéseket kötöttünk, bár előfordulnak most is kicsit túlméretezettek, de abszolút vállalható kategória. Voltak rossz igazolások, mint Koundé vagy Raphinha, bár ezért leginkább a szakmai igazgató (és Xavi) a felelős, persze Laporta jóváhagyta. A pénzügyi helyzet rendbetételére adok egy 10-est, nem azért, mert szerintem nem lehetett volna ennél is jobban, hanem azért, mert mással csak rosszabb lenne a helyzet egy olyan klubnál, ami már elhiszi magáról, hogy csak rossz üzleteket köthet. Ezért lesz újraválasztva szerintem. A játékospolitikára 5 pontot adnék, így jön ki a 7,5. Voltak jó és rossz igazolásaink is. Lewandowski nélkül a tavalyi bajnoki cím kuka, az nagy igazolás volt. Gündogan is jó húzás, Cancelo is abszolút, Christensen is, Kessié is az volt, Roque is kezdi beváltani a reményeket. Emellett voltak borzasztó igazolások is, így ez kicsit lejjebb viszi nálam a pontszámot. Összességében eddig újraválasztandó szerintem. Az új edző kiválasztásán sok fog múlni. Aminek jelenleg sajnos nincs sok jelentősége, de a jövőben remélhetőleg lesz, az a szuperliga támogatása, ez szintén az újraválasztását erősíti.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.13. 22:06:21

Érdekes, mennyire máshogy látjuk, de persze ez nagyon nehezen megítélhető eleve, mert párhuzamos valóságokat kéne látni, mi történhetett volna más esetekben. Én eddig lazán 9-est adok neki a 10-ből, ha a karakterhibáit is nézem, akkor 8-8,5. Egész egyszerűen azért, mert szerintem jelenleg EL helyeken tanyáznánk jó eséllyel egy párhuzamos univerzumban, és azt én nagyobb anyagi és szakmai gondnak ítélem meg hosszútávon, amit csinált. A 19 fős keretet 0%-ban az ő hibájának látom, 70%-ban még Bartóék hagyatékának (ezt nem ragoznám, nyilván nem votl túl sok mozgástér) és 30%-ban Xaviénak, amiért olyan jó kiegészítőembereket küldött el gyakorlatilag a kipróbálásuk nélkül, akik alighanem simán fértek volna bele az ffp-be. Az nem az ő hibája, hogy nincs egy 27 fős keretünk, de hogy 19 a mondjuk 22 helyett, azt neki tulajdonítom.

Lehet mondani, hogy túl sokat kommunikált kifelé, de szerintem nem nagyon. A semmiből összeraktak egy top szintű keretet, tele klasszisokkal. Még jó, hogy nem az a cél velük, hogy valahogy legyen meg a BL hely... tökmindegy, honnan indultunk. Miénk a világ legjobb védősora a világ legjobb védőjével és a világ egyik legjobb kapusával, a világ talán legjobb középpályása további közel száz millió értékű társakkal, a világ egyik legjobb szélsőbekkje, az elmúlt 15 év egyik legjobb centere, és sorolhatnám, mellette európai szinten magasan jegyzett játékosokkal, amikor egy Ferrán meg Felix tartozik a leggyengébb játékosok közé... mindemellé egy elképesztő Masiás generáció érkezett meg.

És már csak azért sem tartom túlzásnak, mert még a zöldfülű Xavi is bajnokságot nyert ezzel a kerettel úgy, hogy messze nem hozta ki a legjobbat a játékosainkból a hátvédeken kívül, és hogy kb hajszálon múlt, hogy nem jutottunk ki a BL-ből. Egy zöldfülő edzővel. Egy top edző alighanem ezeket a hajszálakat átbillentette volna pozitívra (ez nem Xavi ellen megy, én elfogadtam, hogy ő kezdő, és ehhez képest is nézem, hanem a keret erőssége mellett).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.13. 21:08:47

grgly50 írta:
2024.02.13. 20:58:42
Nem vitának szánom, mert nagyjábol osztom a véleményt, csupán annyit jegyeznék meg, hogy az a milliő, amibe Laporta belekerült nem írígylésre méltó.
Itt, túl a focin valós/valótlan támadások, nem csak a klubot, de személyes büntetőjogi felelőségre vonást is vizionáltak/ vizionálnak. Ilyen körülmények között toppon lenni, a legoptimálisabb döntést meghozni, embert próbáló feladat.
Nem mentem fel a vezetőséget, de a mérleg serpenyőjébe ezt is bele kell tenni. Szerintem.
Abszolút, én természetesen ehhez mérem az elnökség teljesítményét.
Ahogy a leírtakból kiolvasható, elsősorban olyan döntéseket kérek rajtuk számon, amiket szerintem az adottaktól, az alap szituációktól függetlenül meghozhattak volna teljesen másként is.
Illetve egy sor döntést nagyon hiányolok is, aminek híre-hamva nincs, nem is volt, sajnos nem is lesz. Oldalakat lehetne írni az elemzésről, de szándékosan nem mentem bele, így is túl sok tldr posztot írtam már, meg időm sincs most.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.02.13. 20:58:42

Andris írta:
2024.02.13. 19:54:16
Nagyon röviden összefoglalva azt gondolom, hogy ő a végső felelős a csapat körül kialakult helyzetért.
Már bő másfél-két évvel ezelőtt is leírtam, és nem voltam egyedül: százmilliókért venni játékosokat azt az illúziót keltheti, hogy valóban minden évben gond nélkül címekért harcolunk, és erre alkalmas lehet ez a csapat. Erre játszunk a játékospolitikánkkal. De nem az, soha nem is volt az, a körülmények rabjai vagyunk klubként. Teljesen mindegy, hogy Xavi egy bizonyos spektrumon milyen kvalitású és tapasztalatú edző, ez itt a való élet és nem a fifa manager. Ugyanígy mindegy lesz a következő edző esetében is mindez, maximum valami isteni szerencsével lehet majd egymás után több évünk, ahol valóban címekért harcolunk. De szerintem szinte csak romolhat a helyzet.

Felelős vezetőként az első pillanatban, mikor felmérhették a klub helyzetét jogi, anyagi és sportszakmai területeken, ki kellett volna jelenteni, hogy a visszatérésünk egy elnöki ciklusokon átívelő dolog lesz, akár évtizedes hosszúságú folyamat.
A MU, a PSG, a Real, a Juve.. de még sok más csapat is bizonyítja, illetve bizonyította az elmúlt 10-15 évben nem egyszer, nem kétszer, hogy egy focicsapat se pénztől, se hatalmas költésektől, se hatalmas sztároktól, nagy nevektől nem lesz igazán jó. Laportáék teljesen figyelmen kívül hagyták ezt annak idején, mikor megvették Raphit, Lewát és Koundét. Ahogy most is figyelmen kívül hagyták, amikor belementek abba, hogy 19 fős keretünk legyen, hiszen abban van egy bő kezdőcsapatnyi nagyon jó játékos/nagy név.
Hogy Xavi ezekben a sportszakmai döntésekben mekkora részt vállalt, arról sose lesz infonk, de Laportát ismerve a sztárigazolások többsége biztosan nem Xavi ötlete volt, és abban is biztos vagyok, hogy ha megadatott volna a lehetőség, nem 19 fővel akart volna nekifutni ennek a szezonnak, mert ez őrült kockázatokat rejt magában. Más kérdés, hogy ezek ellen nyilvánosan nem kelt ki, sőt egy rossz szava nem volt, úgyhogy nem 0 a felelőssége.

Összességében szerintem Laporta folyamatosan, minden szavával fals reményeket kelt és fals képet fest a szurkolók és a sajtó számára is, amióta megválasztották. Sőt, már előtte is...
Nem gondolom, hogy akár csak 3-4esre lehetne értékelni a tevékenységét eddig (10es skálán), ha azt a klub jelenjének, illetve középtávú jövőjének kapcsán vizsgálom.
Fontos, hogy értsétek, amire gondolok: Xavi és a játékosok is bőven (sőt) felelősek a játékért, de ebben is van Laportának és az általa gerjesztett elvárásoknak szerepe vastagon. Viszont a klub rengeteg egyéb problémával is küzd, nem csak a játék minőségével. És minden téren rendkívül gyengének látom a helyzetünket, a haladásunkat, a damage controllt, és így tovább... sőt, szerintem több helyen új problémákat gerjesztett ez az elnökség, ha még nem lett volna elég.
Nem vitának szánom, mert nagyjábol osztom a véleményt, csupán annyit jegyeznék meg, hogy az a milliő, amibe Laporta belekerült nem írígylésre méltó.
Itt, túl a focin valós/valótlan támadások, nem csak a klubot, de személyes büntetőjogi felelőségre vonást is vizionáltak/ vizionálnak. Ilyen körülmények között toppon lenni, a legoptimálisabb döntést meghozni, embert próbáló feladat.
Nem mentem fel a vezetőséget, de a mérleg serpenyőjébe ezt is bele kell tenni. Szerintem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.13. 19:54:16

Nagyon röviden összefoglalva azt gondolom, hogy ő a végső felelős a csapat körül kialakult helyzetért.
Már bő másfél-két évvel ezelőtt is leírtam, és nem voltam egyedül: százmilliókért venni játékosokat azt az illúziót keltheti, hogy valóban minden évben gond nélkül címekért harcolunk, és erre alkalmas lehet ez a csapat. Erre játszunk a játékospolitikánkkal. De nem az, soha nem is volt az, a körülmények rabjai vagyunk klubként. Teljesen mindegy, hogy Xavi egy bizonyos spektrumon milyen kvalitású és tapasztalatú edző, ez itt a való élet és nem a fifa manager. Ugyanígy mindegy lesz a következő edző esetében is mindez, maximum valami isteni szerencsével lehet majd egymás után több évünk, ahol valóban címekért harcolunk. De szerintem szinte csak romolhat a helyzet.

Felelős vezetőként az első pillanatban, mikor felmérhették a klub helyzetét jogi, anyagi és sportszakmai területeken, ki kellett volna jelenteni, hogy a visszatérésünk egy elnöki ciklusokon átívelő dolog lesz, akár évtizedes hosszúságú folyamat.
A MU, a PSG, a Real, a Juve.. de még sok más csapat is bizonyítja, illetve bizonyította az elmúlt 10-15 évben nem egyszer, nem kétszer, hogy egy focicsapat se pénztől, se hatalmas költésektől, se hatalmas sztároktól, nagy nevektől nem lesz igazán jó. Laportáék teljesen figyelmen kívül hagyták ezt annak idején, mikor megvették Raphit, Lewát és Koundét. Ahogy most is figyelmen kívül hagyták, amikor belementek abba, hogy 19 fős keretünk legyen, hiszen abban van egy bő kezdőcsapatnyi nagyon jó játékos/nagy név.
Hogy Xavi ezekben a sportszakmai döntésekben mekkora részt vállalt, arról sose lesz infonk, de Laportát ismerve a sztárigazolások többsége biztosan nem Xavi ötlete volt, és abban is biztos vagyok, hogy ha megadatott volna a lehetőség, nem 19 fővel akart volna nekifutni ennek a szezonnak, mert ez őrült kockázatokat rejt magában. Más kérdés, hogy ezek ellen nyilvánosan nem kelt ki, sőt egy rossz szava nem volt, úgyhogy nem 0 a felelőssége.

Összességében szerintem Laporta folyamatosan, minden szavával fals reményeket kelt és fals képet fest a szurkolók és a sajtó számára is, amióta megválasztották. Sőt, már előtte is...
Nem gondolom, hogy akár csak 3-4esre lehetne értékelni a tevékenységét eddig (10es skálán), ha azt a klub jelenjének, illetve középtávú jövőjének kapcsán vizsgálom.
Fontos, hogy értsétek, amire gondolok: Xavi és a játékosok is bőven (sőt) felelősek a játékért, de ebben is van Laportának és az általa gerjesztett elvárásoknak szerepe vastagon. Viszont a klub rengeteg egyéb problémával is küzd, nem csak a játék minőségével. És minden téren rendkívül gyengének látom a helyzetünket, a haladásunkat, a damage controllt, és így tovább... sőt, szerintem több helyen új problémákat gerjesztett ez az elnökség, ha még nem lett volna elég.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.12. 15:26:57

bunga írta:
2024.02.02. 21:33:38
Ma kiderült Laporta egyéni taktikája. Ha ez a szezon további kudarcokat hoz, akkor azért ő nem felelős. Xavi féléves maradását nem helyesli, de Xavi személyére tekintettel fogadta el. A következő edzőért se felelős, annak kiválasztását albérletbe adta Deconak. Ő rendbe hozná a csapat deficitjét, nem tehet róla, ha az edző ragaszkodik minden piacképes játékosáhot. Megoldást abban látna, ha meg lehetne kerülni a jelenlegi kiírást - de az nem rajta múlik. Ő a pénzszerzésre koncentrál, ahonnan lehet.
Ez a tektika mostanra már kudarcot vallott. Az edző kiválasztásáért nem térhet ki a felelősség alól - nem adhatja albérletbe Deconak.Neki kell eldönteni nemcsak azt, hogy KI lesz a következő edző, hanem azt is, hogy MIKOR állapodik meg vele és ezt MIKOR TESZI NYILVÁNOSSÁ. Továbbá azt is, meddig hagyja ebben a szezonban Xavi kezében a csapatot, vagy MIKOR BÍZ MEG IDEIGLENES EDZŐT. Az ÁTIGAZOLÁSI ÜGYEKBEN is neki kell a felelősséget vállalni, hogy ki fog róla tárgyalni és kikkel egyetértésben. Ilyen formán mind az esetleges siker vagy kudarc is az övé lesz.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.02. 21:33:38

Ma kiderült Laporta egyéni taktikája. Ha ez a szezon további kudarcokat hoz, akkor azért ő nem felelős. Xavi féléves maradását nem helyesli, de Xavi személyére tekintettel fogadta el. A következő edzőért se felelős, annak kiválasztását albérletbe adta Deconak. Ő rendbe hozná a csapat deficitjét, nem tehet róla, ha az edző ragaszkodik minden piacképes játékosáhot. Megoldást abban látna, ha meg lehetne kerülni a jelenlegi kiírást - de az nem rajta múlik. Ő a pénzszerzésre koncentrál, ahonnan lehet.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.02.02. 21:11:04

grgly50 írta:
2024.02.02. 18:53:52
Kíváncsi vagyok azoknak a véleményére, akik csípőből utasítják el a jelenlegi Európa ligás versenyek lebonyolítását a "töltelék csapatok" miatt.
A nyilatkozatban megnevezett csapatok is csak "tizenkettő egy tucat" kategória.
A jelenlegi Barca szint is az alsó lépcsőn foglal helyet.
Elsőre tegyük félre, hogy mekkora valóságtartalma volt Laporta elszólásának, ahogy azt is, szimpatikus-e maga az ötlet, vagy van-e létjogosultsága, esetleg megvalósítható-e, s végképp tekintsünk el a morális kérdésektől.

Azt mondod, tizenkettő egy tucat csapatok. Ezt hogy érted? Mert azért az a bizonyos patina ott "ragyog" rajtuk, komoly szurkolói bázissal és történelemmel rendelkező klubok ezek, fejlett infrastruktúrával, közepes vagy nagy méretű stadionokkal.

Gondolom inkább a jelenlegi játékerőre gondolsz, amit képviselnek, ill. az elmúlt pár év teljesítményére Európában. Nyilván többszáz millió eurós befektetői támogtatás után - amit azért magában rejt ez a sorozat -, nem ugyanez maradna a státuszuk, legalábbis a lehetőségeik kiugróan jobbak lennének.

Hát épp ez az egyetlen igazán kecsegtető külsős klubok számára a Szuperliga ötletében: az olajos és/vagy PL-csapatok mögött fényévekkel lemaradva anyagi lehetőségek tekintetében, a lokális versenyek szervezését irányító bohócok által hozott szabályok béklyója mellett (FPP), az UEFA autokratikus működési környezetében, ez egy olyan üzleti modell lenne, ahol egyrészt jóval demokratikusabb, magasabb és a klubok között arányosabb javadalmazású liga lenne. Hirtelen egy Newcastle és Aston Villa is tulajdonképpen általános elfogadottsággal tényező lett a legek ligájában, gusztustalan tőkeinjekció után, de a Girona is aligha lenne ezen a szinten a City által biztosított hátország nélkül. Kis pénz, kis foci...

A Premier League csapatai ma utolérhetetlen kiskirályok, rajtuk kívül az arab tőke van még Európában, sajnos közvetlenül. Az UEFA jó ideje bemutatta sötét oldalát (korrumpálódásra berendezkedve, sőt régóta El-Kelaifi alattvalóiként) még mindig mérföldekkel gusztustalanabb opció. Akkor már inkább üzleti modellben gondolkodó befektetők üzemeltessenek egy viszonylag demokratikus ligát, ahol szakmailag nem kontárkodnak bele a jött-ment ámokfutású újgazdag tulajok, ill. ahol felkapaszkodhatnak közepes klubok Európából, ami egyben alternatíva lehet a Közel-Kelet és a PL mellett. Ez azért ezerszer jobb opció, mint még 10 Newcastle-Chelsea féle őrület, vagy a szaúdi liga.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.02.02. 20:55:04

gránit írta:
2024.02.02. 20:33:53
grgly50 írta:
2024.02.02. 18:53:52
Kíváncsi vagyok azoknak a véleményére, akik csípőből utasítják el a jelenlegi Európa ligás versenyek lebonyolítását a "töltelék csapatok" miatt.
A nyilatkozatban megnevezett csapatok is csak "tizenkettő egy tucat" kategória.
A jelenlegi Barca szint is az alsó lépcsőn foglal helyet.
Én személy szerint azért utasítom el, mert Európa legerősebb csapatai ritkán találkoznak egymással. Ha az a tizenkét csapat évente összeállna egy tornára vagy bajnokságra, az már sokkal nagyobb buli lenne annál, ami most van.

Én az ellenérzéseket nem értem. Komolyan nem értem, mi lenne ezzel a probléma.
Így is agyon vannak hajtva ezek az EMBEREK! Ismétlem EMBEREK. Nem gépek. Nem videó játékok.
- De hát meg vannak fizetve.
A magas fizetésükért nem ők a hibásak. Ők csak elfogadják. De ebbe nem mennék bele.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 20:33:53

grgly50 írta:
2024.02.02. 18:53:52
Kíváncsi vagyok azoknak a véleményére, akik csípőből utasítják el a jelenlegi Európa ligás versenyek lebonyolítását a "töltelék csapatok" miatt.
A nyilatkozatban megnevezett csapatok is csak "tizenkettő egy tucat" kategória.
A jelenlegi Barca szint is az alsó lépcsőn foglal helyet.
Én személy szerint azért utasítom el, mert Európa legerősebb csapatai ritkán találkoznak egymással. Ha az a tizenkét csapat évente összeállna egy tornára vagy bajnokságra, az már sokkal nagyobb buli lenne annál, ami most van.

Én az ellenérzéseket nem értem. Komolyan nem értem, mi lenne ezzel a probléma.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.02.02. 18:53:52

Kíváncsi vagyok azoknak a véleményére, akik csípőből utasítják el a jelenlegi Európa ligás versenyek lebonyolítását a "töltelék csapatok" miatt.
A nyilatkozatban megnevezett csapatok is csak "tizenkettő egy tucat" kategória.
A jelenlegi Barca szint is az alsó lépcsőn foglal helyet.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.02. 18:00:01

megint bohócot csinált magából ezzel a szuperligás nyilatkozattal.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.22. 19:00:57

Nagybarcelona írta:
2023.10.22. 12:40:21
Nem "bírózásról" vagy "báncsákabarcátról" volt szó.
Részedről lehet, hogy nem. De Laporta a legutóbbi nyilatkozatában is pontosan arról beszélt, amit a szurkolók többsége gondol, és ő is főleg a média által megrendezett lejáratókampányról beszélt, pont amiről nagyon sok szurkoló. Nem mindenki, ez tény. Én konkrétan roppant gáznak tartom a Negreira-ügyet is, de hát mit mondott a legtöbb szurkoló? Nincs bizonyíték, lejáratókampány (amúgy érdekes lenne, ha az eljárás rögtön a bizonyítással kezdődne :D ). Ő azt mondja, amit a legtöbb szurkoló hallani akar. Így tesz egy politikus, ha újra akarja magát választatni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.22. 12:40:21

gránit írta:
2023.10.22. 11:25:22
Mint minden sikeres politikus, azt mondja, amire kereslet van. Itt a fórumon talán nem az megy, hogy minket hogy bántanak? Ezt Katalóniában még szorozzuk is fel. Én ezeket nem tudom komolyan venni, tavaly is megnyertük a bajnokságot. Ha minket annyira bántanának, simán elcsalták volna. Néhány 1-0-ás meccset kellett volna átbillenteni, vagy a tavaszi bajnokin megadni Asensio lesgólját, és ők mennek 2-1-re. Három meccs elcsalásával simán megnyerethették volna a bajnokságot a Real Madriddal. De úgy bántanak minket, hogy tavaly is bajnokok lettünk... Szóval, nem lehet ezeket komolyan venni.
A stílusával èn sem èrtek egyet, ès azzal sem, ahogy kifejezi magát, mert nagyméretű unszimpátiát kelt a klub ellen, főleg azok szemèben, akik nincsenek tisztában a helyzettel.

Nem "bírózásról" vagy "báncsákabarcátról" volt szó. Annál inkább a madridi szèkhelyű lapok híreivel kapcsolatban az ügyről, ès azok hangvètelèről.

A bírói szövetsèg CAT sem az FC Barcelonat, hanem Joaquin Aguirret (Negreira ügy bírója)kèszül beperelni a polgárjogi bíróságon.

A bírói szövetsèg ès a volt bírók sem az FC Barcelonat, hanem a Reál Madridot figyelmeztettèk, hogy hagyják abba a nyomásgyakorlást a bírókra.

Mèg ha sok igazság is van abban amit mond, (2030 Vb döntő helyszíne biztosan nem a 30 ezer fèrőhellyel nagyobb Camp Nou lesz) jó lenne szerènyebben nyilatkozni, különösen a jelenlegi anyagi/erkölcsi helyzetben.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.22. 11:25:22

Mint minden sikeres politikus, azt mondja, amire kereslet van. Itt a fórumon talán nem az megy, hogy minket hogy bántanak? Ezt Katalóniában még szorozzuk is fel. Én ezeket nem tudom komolyan venni, tavaly is megnyertük a bajnokságot. Ha minket annyira bántanának, simán elcsalták volna. Néhány 1-0-ás meccset kellett volna átbillenteni, vagy a tavaszi bajnokin megadni Asensio lesgólját, és ők mennek 2-1-re. Három meccs elcsalásával simán megnyerethették volna a bajnokságot a Real Madriddal. De úgy bántanak minket, hogy tavaly is bajnokok lettünk... Szóval, nem lehet ezeket komolyan venni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.21. 18:55:14

Jah ezt a full populista sódert nyomja, telibe, mint Orbán. Elég fárasztó. Még a fizimiska is stimm :mrgreen:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.21. 17:21:18

Az első regnálása alapján nem gondoltam volna, hogy ennyire gáz ez az ember. Fájdalmas olvasni a nyilatkozatait, fröcsög a mocsoktól. #-o
Válasz küldése