Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 23:28:12

visca el barca írta:
2021.08.09. 22:42:35
Ezentul barmi balul sul el, lehet mondani: elmútnyócév. a sok soci meg benyalja.
Kicsit politikai szlogen szerű, de így lesz...
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 23:21:36

Jó estét mindenkinek!
Érdeklődve olvasom az előttem leírt hozzászólásokat.
Nem akarok senkit sem megszólni, mert mindenkinek megvan a sáját meglátása és véleménye.
Ezért csak néhány megállapítást tennék fel mindenkinek.
1. Aki a Fórum-on ír azok közzül hányan látták az FC Barcelona pénzügyi adatait, a számokat amit az előző elnökség örökségül hagyott?
2. Igaz még nem éltem 1961-ben amikor Kubala távozott (34 évesen), de úgy tudom a klub nem szünt meg. Vagy ha valaki másként tudja, szóljon.
3. Messi távozása körüli hercehurca. Az én meglátásom szerint a labdarúgás történetének legjobb játékosát láthattuk 17 éven keresztül játszani szeretett csapatomban és ezért nagyon szerencsésnek mondhatom magamat és mindenkit aki a Barca-ért rajong.
Ha Messi bárhova aláír másfél héten belül szinte biztos, hogy nem a múlt héten kezdőttek a tárgyalások.
4. Laporta és Kouman. Várjuk már meg a szezon végét és utána törjünk pálcát a vezetőség és a csapat felett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.09. 22:42:35

Ezentul barmi balul sul el, lehet mondani: elmútnyócév. a sok soci meg benyalja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2021.08.09. 22:37:20

LG írta:
2021.08.09. 22:01:11
Ügyelve arra, hogy ne legyen szavahihetetlen? :lol:

Hol a sztáredző? Hol van Haaland? Hol a megújulás? Hol vannak a vereségek következményei, amit beígért a bajnokság a végén? Hol van Messi?

Ha azt ígérte volna, hogy megróbálja a lehetőségekből kihozni a maximumot, akkor most esetleg vitatkozhatnánk, hogy ez így történt-e. De ő konrétumokat ígért, amiből semmi nem valósult meg, szóval nincs miről vitatkozni. Ezek a tények, a többi csak magyarázkodás. Magyarázkodnia pedig annak kell, aki valamit rosszul csinál. Ennyi erővel Bartomeuékat is ki lehetne mosdatni egy csomó dologból, pl. azzal nem számolhattak, hogy Umtiti és Dembelé ennyit lesz sérült, vagy hogy Coutinho ilyen szinten felsül, és még lehetne sorolni.
LG, ne viccelj. Az előzetes kampányígéretek a mervadóak, vagy amit azóta kommunikált, hogy beleült a székbe? Vagy egy kissé az antipátia és az indulat szól belőled, vagy nálad OV a politikai idol. Bár még ő sem váltotta valóra minden álmunk, amit ígért, de ő áll ahhoz a legközelebb, amit számon kérsz... 😐 Bárhogy is, főleg a rosszízű viccet félretéve, én másképp látom.

Haaland: én magam nem tudom, hogy a kampány alatt meg volt e nevezve a norvég, méghozzá idézhetően, hasonló kontextusban: "meg fogjuk venni". Amire én emlékszem, az az, hogy áprilisban Haaland és Raiola Barcelonában voltak, s akkor Laporta lehet szólt is arról, hogy akarják őt. Én meg Ferrarit, de ne kövezz meg, ha töredék értékű autóm van csak... Szerintem erre jelenleg két klubnak és talán még a ManU-nak van esélye, de engem egyébként sem zavar, hogy ki kivel kampányol, hidegen hagyott Neymar is, Beckham is, Haaland is. Viszont az, hogy Dembelé szintű igazolás nincs, az maga a gyönyör. És szerencse, hogy nincs ilyesmire keret.

Sztáredző: ezt sem hallottam / olvastam így. Egyébiránt az, hogy új edzőt akart, tulajdonképpen tény, akár látatlanul azt is aláítom, hogy lenyilatkozta ezt. Sokkal inkább az, hogy végül Koeman maradt, ami a szájából feneket csinálok dolog, még akkor is, ha leírtam miért nem lehetett másképp. Mondom ezt úgy, hogy a " helyébe' " én már rég lapátra tettem volna. Kevés az ember. Ha ez nem objektivitás, hanem mosdatás, akkor nem tudom mi nem az.

Vereségek következménye: ez állja meg a leginkább a helyét, ehhez kevés is lett, nem tud mit kezdeni a felesleggel látható módon. Ha komolyan gondolta, ha nem. Hogy ezt mégis hogy képzelte, mi alapján lehetne számon kérni, az már kérdéses. Mert az, hogy kirúgja a neked, vagy többségnek nem tetsző játékosokat, azért elég naiv dolog, nem Laporta hibája, ha úgy értelmezte bárki, csak hát a realitás, a valóság... Sokkal érthetőbb és számonkérhető lenne úgy, hogy eladásra gondolunk, vagy ideiglenes szaműzésre. Hát ez sem sikerült. Persze más nyilván meg tudta tenni volna.

Hol van Messi? Ha ezt Laporta nyakába varrod, akkor tényleg felesleges vitatkozni. Ha pedig azt állítod, hogy bárki a világon nem ezt nyilatkozta volna, aki oda kerülhetett, s ez tényleg a leginkább számonkérhető dolog Laportát, akkor azért lehet bebandzsítok. Ennyi erővel a saját családtagjaink is naponta hazudnak a saját szemünkbe.

Az a gond, nem mosdattam ki senkit a nyakig kakis pelenkából, hanem ahelyett, hogy siránkozom, vagy gyűlölködöm, átfogóan keresem a magyarázatokat, próbálom a helyén kezelni a lehetőségeket. Az pedig már valóban csak a szubjektív véleményem, hogy egyrészt ebbe bele fog bukni, másrészt más már bele is fulladt volna. Azt már csak mellékesen mondom, hogy bár most Az FC Barcelona a téma, nem ismerek olyan politikust, akire ugyanez nem húzható rá. Persze nem is ők a téma, de egyelőre azt látom, hogy kapar, s nincs ereje, nem jut előrébb, de ezért hibáztatni csak olyan magvas érvekkel lehet, hogy "miért nem csinálja úgy? Hazudik". Ettől még a realitás más.

Semmit nem mutatott fel a felsoroltak közül, ami pedig eredmény, az nem ellensúlyozza. Elégedetlen vagyok én is. De Laporta nyakába varrni a helyzetet egyenlő a vakhittel Istenben, vagy más vallások által igaznak mantrázott képzeletbeli barátiaban. Ha valakit demonizálni kell, én inkább a Covid-öt, Tebast, az Uefa-PSG-t azzal, amit megtestesít, az előző elnökséget, és fenntarthatatlan modell halálát okolom (ő is építette ezt, teljesen igaz). Amiben pedig bízom: ez az év kuka, mentális purgatórium. Messi távozása ehhez a szimbólum. Innen kell megtisztulni 3 év alatt. Akik Haalandot siratják, meg hogy Koeman a nyakunkon maradt, s Messi nehezen emésztik, illetve azt gondolják a leszerepelt felesleg márpedig eddig is eladható lett volna, azokkal nem cserélnék, mert úgy érzem bilibe lóg a kezük, s kínkeserves szezonon jönnek számukra, ahol a pozitívumokat észre se nagyon tudják majd venni. Le kell adni az igényekből, másképp fáj, és lehet hibáztatni a jelent, múltat, embert, intézményt, bármit.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2021.08.09. 23:04:07-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.09. 22:30:58

Beszélgethetünk, mindenki találhat pro és kontra érveket.
Egy dolog változatlan : Lucho volt az utolsó edzője a csapatnak.
Mi is többek között azért agyalgatunk, találgatunk számunkra információhiányos dolgokról, mert egyáltalán nem folyik tudatos és következetes szakmai munka a csapatunknál hosszú évek óta.
Addig semmit sem várhatunk, míg ezen a téren nem történik változás.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 22:01:11

torrestoni írta:
2021.08.09. 21:31:05
Üdv mindenkinek!


Kommunikáció: szerintem el vagyunk tévedve. Melyik klubvezető az, aki jobban kommunikál? Peréz, Abramovics, valamelyik sejk, Bartomeu?
Laporta politikai kommunikációból jeles, hibázott is már többször, de azt gondolom culéként, ügyelve arra, hogy ne legyen szavahiheetetlen, mégis optimistán. A teljes őszinteséget és transzparenciát hagyjuk meg a gyermekkornak. Nem ismerek olyan nagyvállalatot (kettőnél lokális menedzsmentben dolgoztam a top 20 legnagyobb vállalt közül), amelyiknél ez megvalósul. Nyilván, ez egy pártoló tagok által birtokolt futballkulb, eszmékkel, álmokkal, ettől még a kommunikáció nagyon nehéz terep.

Ügyelve arra, hogy ne legyen szavahihetetlen? :lol:

Hol a sztáredző? Hol van Haaland? Hol a megújulás? Hol vannak a vereségek következményei, amit beígért a bajnokság a végén? Hol van Messi?

Ha azt ígérte volna, hogy megróbálja a lehetőségekből kihozni a maximumot, akkor most esetleg vitatkozhatnánk, hogy ez így történt-e. De ő konrétumokat ígért, amiből semmi nem valósult meg, szóval nincs miről vitatkozni. Ezek a tények, a többi csak magyarázkodás. Magyarázkodnia pedig annak kell, aki valamit rosszul csinál. Ennyi erővel Bartomeuékat is ki lehetne mosdatni egy csomó dologból, pl. azzal nem számolhattak, hogy Umtiti és Dembelé ennyit lesz sérült, vagy hogy Coutinho ilyen szinten felsül, és még lehetne sorolni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.09. 21:51:52

Feast4 írta:
2021.08.09. 20:09:31
Másrészt, mi most a koncepció?Merre megyünk?Mit csinálunk?Mire lesz felhúzva a csapat?Kikre?Milyen játékra?
A zsák megtalálta a foltját. Laporta és Koeman egymásra talált.
Koeman vélhetően bólogató jános, Laporta azt hallja tőle, amit hallani akar.
Ahogy esik, úgy puffan, lesz ami lesz.
Bűnbaknak ott lesz Barto.
Ha valami összejön, akkor pedig egymás vállát fogják paskolgatni büszkén.
Érdekes szezonunk lesz.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2021.08.09. 21:31:05

Üdv mindenkinek!

Úgy gondolom néhányan több erőt, erőforrást, lehetőséget képzelnek nem hogy a komplett elnökség, hanem pusztán maga Laporta kezébe, és jóval nagyobb mozgásteret álmodnak, mint amit a valóság mutat. Én nem akarom őt védeni, s Messi távozását mindenkinek emészteni kell (akár gyászolni is), de azt hiszem az álom és a realitás messze van egymástól.

Koeman: Bartomeu hozta ide, hozzá híven csillagászati fizetésért, s amennyiben jól tudom, kommunikálva volt, hogy nagyságrendileg még az első éves járandóságából sem sok lett realizálva eddig (értsd: fizetésként átutalva), miközben a valós költsége az új adminisztrációt terheli, akik még csak nem is januárban vették át az irányítást. Koeman elbocsátásakor pedig a szerződés egyoldalú felmondása a tartozás mellé csak újabb költséget generált volna - előbb a holland számára milliós értékben, másrészt az új edző szerződtetésekor. Már, ha egyáltalán lett volna reális opció a helyére. Egy teljesen kaotikus, előre is láthatóan átmeneti szezonra. Bár én azt vallom, hogy Koeman korlátolt, és örültem volna másnak, de jobb megoldás jelenleg nem volt. Főleg pénzügyileg, illetve ő legalább culé, bár az nem ellensúlyozza a hibáit.

Pénzügyek: mégis miért ne hivatkozhatna jogos magyarázatként Laporta arra, hogy az előrejelzésekhez képest is rosszabb a mérleg? Alanyi joga van hozzá, és tény. Még a Monopoliban is sokat számít egy-két jatékmillió. Másrészt a Covid hatásai őt érintik igazán, nem Bartomeu küzdött vele az elejétől a végéig. Evidens, hogy ami csak lehet, rajtuk kívül álló okok miatt is rosszabbra fordult, szerencsénk sem igazán volt. Nem beszélve a Szuperligáról: az a 10-12 sztárklub, akik írásban nyilatkozva elindították volna, épp gazdasági értelemben próbálták menteni a menthetőt, s fenntarthatóvá tenni azt az egyébként életidegen, fenntarthatatlan rendszert, amit részben ők és maga a piac alkotott meg, s pont mi, a szurkolók várunk el az FC Barcelonától leginkább, s ami a Covid miatt végképp megmutatta mennyire törékeny is valójában. A Szuperliga egyértelmű reakció volt arra, hogy ezt az utópiát meg tudják tartani, egyébként oedig tényleg csak az olajos csapatok lehetnek ezen a szinten. Minden csatlakozni kívánt klub (Guardioláékat leszámítva) hasonlóan borzalmas helyzetben van. Ennél fogva, hogy lehet azt mondani, hogy érthetetlen, miből nincs pénz nálunk? Kinek van? Miért nem csinál Laporta pénzt? Nem igazán látni erre jelenleg opciót. Szponzoráció, persze. Az élő szerződések (sokszor kizárólagosságot élvezőek) pedig önhatalmúlag sztornózva lesznek? Adjuk el a klub nevét (is)?

LFP / Liga: tény, hogy sikertelen volt a kiugrási kísérlet. Az is tény, hogy ennek elsődleges következménye a vasszigor és szankciók Tebastól, aki tulajdonképpen autokrata módon, vaskézzel fogja az istrángot. A büntetésünk pedig elég fájó pont, mint az FFP szigorú betartatása, vagy a Liga szabályzatára való kíméletlen hivatkozás, miszerint Messi új szerződésében nem lehet 50%-os csökkentéstől nagyobb. Erre nem hogy nem hivatkozhat,, hanem kötelező neki, ki kell állnia a klubnak ez ellen. Messi nem írhatott alá 1, vagy 1 millió euróért. Nyilván ott van a másik két fél szerepe is, de hogy Tebas nem adott helyet a szabályok kisebb-nagyobb áthágásának, egyéb interpretációként értelmezésének, az tény.

Kommunikáció: szerintem el vagyunk tévedve. Melyik klubvezető az, aki jobban kommunikál? Peréz, Abramovics, valamelyik sejk, Bartomeu? Főleg utóbbi volt a nagy joker ebben, és az őszinteségben. Akik Neymart elnökségi szintek alattig kijelentették, hogy marad, ilyen jól tudósítottak... De lehetne Gaspart, vagy Nunez a példa, hogy házon belül maradjunk.
Laporta politikai kommunikációból jeles, hibázott is már többször, de azt gondolom culéként, ügyelve arra, hogy ne legyen szavahiheetetlen, mégis optimistán. A teljes őszinteséget és transzparenciát hagyjuk meg a gyermekkornak. Nem ismerek olyan nagyvállalatot (kettőnél lokális menedzsmentben dolgoztam a top 20 legnagyobb vállalt közül), amelyiknél ez megvalósul. Nyilván, ez egy pártoló tagok által birtokolt futballkulb, eszmékkel, álmokkal, ettől még a kommunikáció nagyon nehéz terep.

Messi: az a gond, hogy a történet legalább 4 szereplős - ebből egyet képvisel Laporta (és az elnökség) maga, egyben pedig neki van a legnagyobb hatásköre: a klub bértömege. Ezek közül maximum utóbbit nem kezelte elég hatékonyan, de mégis hogy lehet megszabadulni azoktól az emberektől, akik eladhatatlanok, maradni akarnak, nincs kereslet rájuk és egyoldalú szerződésbontás után olyan kompenzációk (illetve ezek okán pereskedések azok költségeivel együtt) járnának, melyek még inkább ellehetetlenítenék a helyzetet? Azt gondolom, világos mit akart eddig Laporta: kármentés a legjobb hatásfokon, azaz eladni aki eladható, nem túl drágán, mindazonáltal minimalizálva a veszteségeket. Ez azonban jelenleg olyan, mint a szexuális aktus partner nélkül: marad a képzelet. Nehéz elhinni, hogy pl. Umtitiért meghatároztak 10 millió € azonnali + szotyoládéban mérhető, piros hó esésekor járó opciókkal együtt egy minimum árat, ami senkit sem érdekel? Az, hogy ő maga pedig menne e, illetve a fizetése szintén létező akadály. Griezmann esetében is vélhetően az volt a gond, hogy Saulra cserélni csak ingyen lehetett, barter üzletben. A legpiackésebb játékost a keretből egy kiváló, de alacsonyabb értékű, szintén borzasztó idény után lévőre egy az egyben? Merthogy Saul piaci értéke Griezmann alatt van, az talán vitathatatlan. Persze ezen kívül még Koeman véleménye is szerepet játszhatott.
Ennyi erővel adjuk el a székeket is a camp nou-ból, carpe diem, mindent áron alul, mert meg vagyunk szorulva. Nem hiszem, hogy azért van itt még Lenglet, Sergi Roberto, vagy Umtiti, mert érkezett értük ajánlat, közel a reálishoz, de egy-egy millió miatt kútba esett, főleg Laporta miatt, aki épp ellenkezőleg, irreális árakat szabott meg. Még egyszer mondom, ezen játékosok esetében a szerződésbontás nem opció. Egyébként, ha végül el is mentek volna már ezek az emberek, a bevételek és Tebas okán Messire hivatalosan akkor sem maradt volna szabad bértömeg, s érdemben másra sem. Nem is ez a fő, vagy egyetlen cél, de mégis, egy Wijnaldumot siratunk, a világ élvonala alatti "megmentőt" emberek, aki ingyen lett volna, de még így sem voltunk a PSG szintjén bérben. Nekünk ez jelenleg luxus, mint a DVTK-nak egy Zubkov. Mindeközben egy ingyen szerzett Alba Ramos távozása ellenére is finom "székrekedést" okozott Madridban, pedig ők azért mélyebb butykosból kortyolgatnak... Másrészt Messi azért a könnyek ellenére alighanem (ha a családját kivesszük a képletből), elég nyitott volt a távozásra. Más a helyzet, mint egy éve, de most is vannak ambíciói, van fizetési igénye, van az apja és van némi kalandvágy benne. Ezek nem segítettek, persze nem ezen múlt, ellenben azt kijeletnem, hogy csak a pályafutását szakmailag nézve önmaga számára jelenleg ez nem tragédia, érzelmileg viszont annál inkább. Abban biztos vagyok, hogy mind Messi, mind Laporta őszinte volt: megpróbálták a maradást, vártak a pozitív előrelépésekre az utolsó pillanatokig, megállapodtak, mindenki számára ez lett volna a legjobb megoldás, de nem sikerült. Egyszer be kell látni, ha valami jelenleg olyan távoli, mint Magyarországnak az Euró bevezetése. Hogy ezt miért akkor és úgy kommunikálták le, illetve hogy amennyiben (feltételezve, esetleg) Messi inkább távozni akart, de Laporta az argentinre, saját magára és a klub számára kevésbé ártóan inkább hallgatott, az számomra objektív szemüveggel is érthető, védhető.

CVC: nyilvánvalóan, ha egy elnök számára nem sikerül a célkitűzéséseket elérni (és az elnöknek Joan Laporta mellékesen a neve), akkor nem fog habozni, ha kifogásként hivatkozhat valamire. Ők is elrontottak dolgokat, tény. Az viszont, hogy a helyzet lehetetlen több szempontból, az maximum rosszul lett kommunikálva. Nem szabad elfelejteni, hogy a CVC szerződés vállalhatatlan. Egy jelen piaci értékén (50 évre nézve) mintegy 40 milliárd Euró értékű jogot 2-3 Mrd € ellenében elodázni, s a nagy klubok számára kedvezőtlen ellenértéken kárpótolni (ők a valódi tulajdonosai a jogoknak), úgy, hogy ráadásként a befolyásuk (üzletileg mindenképpen) csökken, az üzletpolitikailag és eszmei vonalon is vállalhatatlan.

A többi elnökjelölt: őt választották meg. Édesmindegy, hogy miért. A többi jelöltnek is maximum szépen lefűzött paksamétái és programterve volt, illetve ígéretek és vágyak. A propaganda mindegyiknél ment. Persze, lehet Laporta a leginkább demagóg, de alighanem jelen pillanatban a legfontosabb, az erős kezű, tapasztalt evezés egy hullámzó tengeren, amit szvsz Font és más is csak ideiglenesen tudott volna tartani, de inkább már fulldokolnának. Laporta is nyeli rendesen, de számomra életképesebbnek tűnik. Kizártnak tartom, hogy más elnöksége esetén mára megvalósult volna bármi is ettől mérhetően jobban. Készülhet a többi jelölt, sotaz újak is. Ez a vihar valószínűeg elsöpri Laportát is.

Én nem sajnálom, s védeni sem akarom szubjektíven, érzelmi alapon Laportát. Részben tudta, hogy a pártoló tagok és a közvélemény számára ez a regnálás csak csoda folytán lehet sikeres, főleg a korábbi elnökség munkája és a Covid miatt. Nem félt az árnyékától és a bukástól. Ez nem csak vakmerőség, főleg nem csak ego, sokkal inkább mutat elhivatottságot az FC Barcelona mint fogalom és intézmény, valamint a pártoló tagok, a culék és egyszerű szurkolók irányába. Ettől függetlenül bevállalta, vállalnia kell a végén az eredményeket, de legalább mindezt culéként, a klub érdekeit szem előtt tartva, tapasztalt vezetőként teszi, legjobb tudása szerint. Teszi a dolgát, hoz rossz döntéseket. Ez a helyzet azonban benne fog szerepelni vastagon a klub történelemkönyvében, nem véletlenül. Zivataros időben időben vette át a pozícióját, s úgy gondolom jelen pillanatban érdemben hibáztatni, főleg ilyen hendikep mellett, egy ilyen komplex helyzetben dőreség, naivitás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2021.08.09. 21:58:43-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.09. 20:40:17

Font és Laporta között szerintem az volt a nagy különbség, hogy utóbbi azt mondta, amit a szurkolók hallani akartak, előbbinek pedig konkrét terve és filozófiája volt, amit már évek óta hangoztatott - nyilván nem mindenki értett vele egyet. Többek között ezért is Laportát választották meg nagyon simán.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.09. 20:19:04

LG: Robertot próbálták eladni, nem kellett senkinek (ha igaz a hír).

Dembele lehet elkelt volna, erre ismét lesérült. Lenglet, a dán kapott ajánlatot, a Klub közbenjárásával, de egyik se akar lécelni.

Most Pjanic nagy nehezen visszamegy, 20%-al kisebb bérért ( nekem ez is agyrém, hogy nyamvadt 2-3 millió euróért húzták a tárgyalást vagy 1 hónapig).

Umtitit is nagyon eladnák, kapott is fütyülés ösztönzőnek. Neki, konkrétan Koemanon keresztül elmondták, hogy utolsó belső védő opció, ha marad, akkor a szezon javában a lelátón fog ülni.

Példának még Moriba lehet nem a legjobb, mert szemtelen kis csikó még, de azért nem mondhatod, hogy finomkodnak vele, a B-csapatban se játszik.

Nem látványos az elnökség munkája, én is türelmetlen vagyok, de ne feledd, legutóbb Laporta csinált itt nagytakarítást. Most is beígérte, a szándéka biztos adott.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 20:09:31

Bocsi hosszú leszek, de jó pár dolog kavarog az agyamban:

Nem egészen értem, hogy a büdös francba kerekedtünk ki oda, hogy miért nem Font vagy bárki az elnök fél év után, de akkor már legyünk reálisak:

Nézzük végig mi volt a felhozatal:

Font a Delta Partners banki tanácsadó vállalat egyik tulajdonosa egyébként van egy újságja is.

A program:
-La Masia
-Vissza Xavit, Puyolt és Iniestát
-Messinek a klubnál kell maradnia
-részletes audit, új stratégiai partnerek az Espai Barça projekt kiteljesítése
-többször nyilatkozta, hogy a meglévő szerződéseket (szponzori) át kell nézni felül kell bírálni stb. stb.


Frexia szintén jogász, Laporta mellett gazdasági vezető volt:

Na ez baromi cink volt:
-sociók a turisták helyére
-La Masia
-Messi marad
-Elszámoltatás
-Új Barca TV
-Xavit vissza
-Valahol nyilatkozta, hogy egyébként Ő megegyezett Haalandal.

Laporta:
-La Masia
-Sztáredző
-Messi marad
-Keretszűkítés
-Audit és elszámoltatás
-Haaland

Na akkor mi volt a különbség? Tulajdonképp semmi? Erre mondtam, hogy kicsit olyan volt melyik ujjunkat rágjuk le. Laporta azért nyert mert a három jelölt közül mert a nosztalgiafaktor vitte. Egyébként kb. ugyanazt mondta mindenki. Azt tudni kell, hogy a jelöltjeinknek fogalma sem volt arról, hogy a klub valójában hogy áll. Valószínűleg mindenki kényszerpályán maradna.

Ez az Espai Barça projekt nagyon jó, nagyon szép, de baromira em időszerű. Font sportszakmaisága annyi volt, hogy Xavi.

Frexia összehordta a világ baromságát, kb.

Laporta pedig kb. befutott azzal, hogy ő Laporta. Kb. ennyi és itt is maradtunk. Sajnos ennyire futja.

A dühítő az volt, hogy ha logikusan belegondoltok tudjuk mekkora a fizetési sapka. Tudjuk mekkora a lóvé amit ki lehet fizetni. Akkor milyen szerződés volt felajánlva Messinek, hogy mégsem fért bele a sapkába? Az összes pénzügyesünk és jogászunk hülye? Nem hiszem! Itt valami nem kerek! Ez tök egyszerű. Van egy millió forintom, akarok egy három milliós kocsit lealkudom másfélre de nincs másfél millám. A másik elvileg augusztus 13 a határidő, hogy rendbe tegyük amit rendbe teszünk. Szombaton augusztus 7 volt. 6 nap. Nem volt elég idő arra, hogy odaslattyogjon valaki Leoékhoz: "Figyi Leó, amiben megállapodtunk az sem játszik. Nem tudunk mihez kezdeni a felesleggel. Mennyi az a pénz amiért még maradnál?"

Ez a Messi story ugyanúgy nem kerek mint az amikor a bohóc helyet sztáredzőt hozunk. Az is egy vetítés volt, ezt nekem ne mondja senki.

Amit én látok és dühít: Laporta azt játsza el, hogy minden ígéretébe belekezd, eljátszuk a nagy halált mennyire dolgozik, aztán befarcan a story és mutogatunk Bartoékra, a Covidra, a La Ligára.

A léhőtűk közül ki lett kirakva, aki nagyon megnyomja a fizetést? Senki? Ja senki! Egyébként amilyen bikaarcú hozzáállása volt régen, most amikor szabadulni kellett volna a selejttől ez nagyon nem jött ki.

Mi lett az edzőcseréből? Semmi?

Messi hosszabbítása? Bukta? Egyénként azt tudjuk, hogy a liga dobta mentőöv miért nem kellett?Miben hátrányos?Mert én utána olvastam amennyire lehet, de nem igazán jöttem rá mi a gáz.

Ami engem bosszant a régi Laporta féle vetítés. Azon felül, hogy mindenki hibás, még egyszer nem hallottam a szájából, hogy gyerekek becsődöl a klub. Annyi feleslegesen leigazolt játékosunk van aki annyit se ér mint amennyit egy héten keres, hogy hihetetlen.Eladhatatlanok! Nem tudjuk, hogy hozzunk új edzőt és nem tudjuk megtartani Leot. Ez van. Tüzet oltunk és újjá kell építeni. Ezeket már régen tudniuk kell, amit most csinál csak színház!

Másrészt, mi most a koncepció?Merre megyünk?Mit csinálunk?Mire lesz felhúzva a csapat?Kikre?Milyen játékra?
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 20:00:41

LG írta:
2021.08.09. 19:56:47
De az előző vezetés a koncepció hiánya miatt is támadva volt. Laportáéknak mi volt a koncepciója? Kb. az, hogy majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok....

Ha szerencséje van, a fiatalokból összeáll egy ütőképes csapat, és megmentik a seggét.
Szerintem maga koncepció az, hogy nem hirdetjük meg őket kvázi ingyen, hátha elkel legalább 1-2 normál áron. Nem mondom, hogy ez jól sült el, vagy jól fog elsülni, félre ne érts, de szerintem teljesen védhető, főleg, hogy azt is nehéz megoldani, hogy 6 játékost padoztatunk (ha nem sikerülne elpasszolnunk akár ingyen is őket), és marad 18 játékra, amiből még 3 sérült, és kvázi nem tudnánk már kihasználni a cserekvótánk. Ez is isznyatosan rizikós, meg az is, amelyik utat választotta, nem tudom, volt-e jó döntés e tekintetben...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 19:56:47

De az előző vezetés a koncepció hiánya miatt is támadva volt. Laportáéknak mi volt a koncepciója? Kb. az, hogy majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok....

Ha szerencséje van, a fiatalokból összeáll egy ütőképes csapat, és megmentik a seggét.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 19:41:42

LG írta:
2021.08.09. 19:35:10
...Ne mondja már nekem senki, hogy egy Griezmannban nincs annyi kurázsi, hogy ha megmondják neki, hogy nem kell ide, akkor nem igazol el. De ilyen nem történt. Olyan hírek jöttek csak róla, hogy HA jön egy jó ajánlat, akkor eladjuk...
Szerintem tavaly nyáron pont az volt a gond, hogy Rakitic, Suarez, Vidal kvázi ki lettek dobva, és emiatt ingyen, apróért mentek el, vagy valakinek még mi finanszíroztuk a házigólkirályságát :D Szerintem ha ezt megint ugyanígy kommunikáljuk, és jöttek volna Griezért az "oké, elvisszük ingyen, ha nagyon akarjátok, csak fizessétek a fizuja felét", akkor tényleg kitört volna a botrány itt is, meg mindenhol. Ezt így nem lehet...
Griez meg amúgy is kapott most levegőt Messi távoztával.
A többiben kb egyetértek persze, meg félig a fentiekkel is, de szerintem nem fért bele nekünk még egy ekkora blamázs...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 19:35:10

Én Laporta karizmatikusságát a nagytakarításnál nagyon hiányoltam/ hiányolom.

Már írtam korábban, én azt vártam volna, hogy néhány játékosnak nyíltan megmondják, hogy ők itt nem lépnek többet pályára a csapatban, ha nem igazolnak el, a lelátón fognak ülni. Ha ez megtörtént volna, és a jómadarak mégis itt maradnak, akkor adnék igazat azoknak, akik azzal védik Laportát, hogy hát nem lehetett őket elküldeni. Persze, ha semmilyen nyomásgyakorlás nincs feléjük, akkor miért is mennének el!? Ha játszanak a felkészülési meccseken, akkor joggal reménykedhetnek abban, hogy tétmeccseken is fognak, és akár a kezdőbe is beverekedhetik magukat.

Ne mondja már nekem senki, hogy egy Griezmannban nincs annyi kurázsi, hogy ha megmondják neki, hogy nem kell ide, akkor nem igazol el. De ilyen nem történt. Olyan hírek jöttek csak róla, hogy HA jön egy jó ajánlat, akkor eladjuk. Na, és itt szerintem megis bukot Laporta "mindent megtettünk, hogy Messi maradjon" böfögése, mert az már rég világos volt, hogy ők ketten együtt nem fognak beleférni. Annyit ért csak el ez a hazug disznó, hogy franciára meg más játékosra berágtak szurkolók. #-o

Vagy pl. álomodozunk, hogy a tavalyi szezon legnagyobb két kerékkötője, a Pique-SR páros, vagy legalább az egyikük el lehet küldve, de minimum játsszon a lehető legkevesebbet. De mire fel? Ők Koeman érinthetetlen emberei. :lol:
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.09. 16:14:29

Balinho írta:
2021.08.09. 15:15:32

Meg egyszer én nem mondom, hogy Fonttal kolbaszbol lenne a kerítés, de egy évek óta kidolgozott alternatívát tett le az asztalra. Nem tudjuk mi lett volna ha, mert az emberek nagy része az alapján döntött, hogy a nosztalgiara szavaz. A döntés helyességéről evek múltán lehet vmi konklúziót levonni (akkor se teljeset, mert nem látjuk, hogy ugyanennyi idő alatt mit csinált volna a másik jelölt), jelenleg annyit látunk, hogy Laporta semmit nem tudott megvalósítani azokból a kritikus pontokbol, amiket beígért, és amik feltétlen szükségesek egy új korszak alapjainak lerakasahoz.
Nézzük mit ígért Font:
"Tervei szerint hosszú távú kontraktust kínálnának az argentinnak, ugyanakkor olyan pénzügyi kondíciókkal, melyek a klub számára is fenntarthatóak. A szerződése kiszivárogtatásáról azt mondta: megválasztása esetén átfogó vizsgálatot és meghallgatásokat kezdeményez, hogy minél előbb kiderüljön, ki hozta nyilvánosságra az adatokat, s robbantotta ki a játékos számára „sok kárt okozó” ügyet...."

Ezt ígérte Laporta is. Hosszútávú szerződést Messinek. Szerintem ezt ő is bukta volna. 0-1.

"Általános vélekedés, hogy Xavi egy nap a Barcelona vezetőedzője lesz. Hogy erre előbb vagy utóbb kerül sor, az Victor Font sikerétől is függ, ugyanis ő azt ígéri, Xavival építi újra a katalán csapatot...Font kampányát gyengíti, hogy Xavi nem szólalt meg az ügyben, s nem is támogatta nyilvánosan az elnökjelöltet."
Font barátunk azt ígérte hogy Xavit idehozza edzőnek. Mivel Xavi visszautasította Laporta ajánlatát, vszeg a Fontéval is ezt tette volna. 0-2.

A programjáról nyilatkozva: "A klub igazgatásának egy reformra van szüksége, melynek olyan bátornak, kreatívnak, újszerűnek és sikeresnek kell lennie, mint amit Johan Cruyff a pályán vitt véghez. Ez a reform és átalakulás pedig lehetséges, mert a klubban rejlő potenciál hatalmas. Ahhoz, hogy ezt véghez vihessük, viszont szükséges a tehetségek klubnál tartása, valamint azon játékosok bevonása, akik a klubtörténelem legjobb Barçáját alkották. A ‘Sí al futur’ egy őszinte projektet kínál, melyben a pártoló tagok részt vehetnek majd, illetve amely elkötelezett lesz mind az ország, mind pedig a társadalom mellett...." a többi rész is hasonlóan általánosító

Ugyanúgy lózungokat mond, semmi olyat ami konkrétan megoldaná ezt a pénzügyi válságot, amiben a klub van. Ő is felvázolt egy ideált, hogyan kellene működnie a klubnak. Ez is egy választási szöveg volt, mint a Laportáék.

Olyan kevés mozgástere van a mostani elnöknek, hogy más se tudott volna villantani egy nagyot.
Plusz Laporta tető alá hozott egy nagyobb kölcsönszerződést, hogy a klub ne menjen csődbe még tavasszal. Mert ott tartott a klub, hogy lassan a fizetésekre sem volt még a pénz. Csak ezt valahogy az őt bírálók elfelejtik.

Ugyanez megy mint Messinél csak fordítva. Ott a jó részt emelik ki a pályafutásából, a hibáiról mélyen hallgatnak. Itt meg mit nem csinált meg. Bezzeg a másiknál ez nem történt volna meg, mert ő az ígérte...biztos pontról pontra be is tartotta volna.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.09. 16:05:44

Balinho írta:
2021.08.09. 15:15:32
...
1. Ha sok ember teljesen irreális, a valósággal teljes mértékben összeegyezhetetlen dolgot vár el, akkor joggal gondolhatom, hogy nem felnőtt (szellemileg legalábbis).
Most ha én indulok a kövi országgyűlési választáson olyan szlogennel, hogy elszámoltatok minden eddigi politikust, a magyar GDP-t megháromszorozom 2 év alatt, és a minimál bért az első évben az 5szörösére emelem, akkor szerinted mit gondolnak rólam az emberek? Mert kb. ilyet várnak el most sokan Laportától.

2. Nem legitimálom a hazudozást, leírtam a realitást. Nézd meg a kelet-európai, meg a mediterrán országok politikáját. Aki az igazat mondja, és reálisakat ígér, azt nem fogják megválasztani. Nézd meg Magyarországot...
Hidd el, én sem szeretem ezt, ezért nem is akartam volna sose politikus vagy hasonló lenni.
De be kell látni, a választók (sociók) nagy része buta, a nagy szlogeneket akarja hallani, hogy minden szép lesz újra.
(Font is kamuzott egy csomót a kampánya alatt, alább olvasható is.)
Nagyon örülnék egy olyan világnak, ahol reálisakat ígérve, a földön maradva lehet válazstást nyerni. Talán van is 1-2 ország, ami ilyen, de Spanyolország nem az.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.09. 15:52:23

Font szimpatikus, átgondolta az ötleteit, és jó pár évig építette a kampányát. A kampánya alatt viszont jöttek az amatőr hibák, a teljesség igénye nélkül, amikre emlékszem:

- Xavira épített mindent, folyton-folyvást Xavizott. Xavi pedig nyilvánosan nem állt ki mellette. Sőt, inkább Laporta felé húzott.
- Piqué egyik tweetjének a jelentését kiforgatta, és előnyt próbált kovácsolni belőle. Piqué nyilvánosan elhatárolódott ettől a próbálkozástól.
- Félig-meddig ő is a régi idők pompájának visszaállításával kampányolt, ami meg javarészt Laporta nevéhez fűződik. A vitájukon meg is köszönte Laportának, h alatta olyan szépen virágzott a Barca :mrgreen:
- Kijelentette, h Koemant kidobná egyből Xavi javára, ha elnökké választják; mi lett volna akkor, ha Xavi utána nem jön össze vmiért, és Koeman vele is rajtunk marad? Utána milyen lett volna a viszony?

És még ki tudja mi, ami most így nem jut hirtelen az eszembe. Szerintem Font kreatív, ötletes, szimpatikus figura. Viszont ettől több kell ahhoz, h vki elnök legyen. Aki a lámpalázában ilyen bakikat vét az ellenlábasával szemben, abból nem nézem ki, h majd a többi rafkós klubelnökkel, szövetségi elnökkel szemben megállja a helyét sajnos. Ettől függetlenül szívesen látnám még a Barca elnökeként. Kívánom neki, h tartsa meg az ötleteit, és tanuljon a mostani kampányidőszak bakijaiból, váljon rafkósabbá, politikusabbá, aztán térjen vissza behúzni a kövi választást. Pláne ha Laporta papának nem úgy alakulnak most a dolgai.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.09. 15:28:18

Balinho írta:
2021.08.09. 15:15:32

Meg egyszer én nem mondom, hogy Fonttal kolbaszbol lenne a kerítés, de egy évek óta kidolgozott alternatívát tett le az asztalra. Nem tudjuk mi lett volna ha, mert az emberek nagy része az alapján döntött, hogy a nosztalgiara szavaz. A döntés helyességéről evek múltán lehet vmi konklúziót levonni (akkor se teljeset, mert nem látjuk, hogy ugyanennyi idő alatt mit csinált volna a másik jelölt), jelenleg annyit látunk, hogy Laporta semmit nem tudott megvalósítani azokból a kritikus pontokbol, amiket beígért, és amik feltétlen szükségesek egy új korszak alapjainak lerakasahoz.
Font azért nem nyert, mert a Socio-k pontosan tudták, hogy a klub helyzetén a Font által felvázolt tervezetek nem segítettek volna. Ahhoz hogy az FC Barcelona név ismét egy húzó márkanév lehessen, komoly politikai behatás és érzék kell.. Na erre van Laporta.
Talán ha majd egy 2-3 év mulva csillapodnak a hullámok, a tartozások elkopnak, akkor majd szóba jöhet egy Font. De most sajna a nagyarc az amire sükség van. Lásd:
Szemrebbenésnélküli politikai fapofa....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.09. 15:26:12

Feast4 írta:
2021.08.09. 14:34:34
Font szerintem egy álomvilágban élő figura, szóval Ő teljesen fölösleges lett volna. Amit a modern klubmodellben az ő gondolatai nem működhetnek.
Mi a baj, hogy évekig készült és végig gondolt programot tett az asztalra rögtön amikor bejlentette, hogy indul?
Nem modern? Ő volt az egyetlen jelölt, aki kiétért arra, hogy Barcának nem elég az online jelenléte és már konkrét egyeztetései voltak cégekkel, hogy hogyan felezik le jobban ezt a piacot. A programjában ő tért ki egyedül arra, hogy szrinte a Barca modellje, nem elég modern! Nem ígért rövid távú sikereket és engem nem zavart, hogy szeretne a La masíára építeni és nem ígér galaktikus igazolásokat. Olyan emberek támogatását nyerte el, akiket mindenki itt akar látni minél hamrabb, mint Xavi és Puyol.


Elsők között vette észre, hogy nagyon rossz irányba tart a klub és nem hallgatott, hanem mindent megtett, hogy Bartoék ne tölthessék ki a mandátumukat!

Kevesen állnak inkább két lábbal a földön, mint Font.
Az ő projektje a jövőbe mutatott és nem a múltból táplálkozott.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.09. 15:25:34

LG írta:
2021.08.09. 15:01:15
Azt én is jó döntésnek tartom, hogy végül nem zálogasította el a klub jövőjét Messi miatt, hanem józanul döntött. De mi az, hogy tekintsünk el attól, hogy lehazudta az égről a csillagokat, és a kampányából semmi sem teljesült?

Jól keveri a lapokat. :lol: Még tapsoljuk is meg, amiért ilyen szépen kimagyarázta a pofáraesését meg a szurkolók behülyítését. #-o

Én azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy totális bukta a fickó, emberileg és szakmailag egyaránt. De ha esetleg a fiatalok hoznak valami eredményt, az nyilván az ő számlájára lesz írva, pedig vajmi kevés köze lesz hozzá. :roll:
Elnok akart lenni, igy azzal kampanyolt amit hallani szerettek volna a sociok. Mi mast tehetett volna?! Ha a realitas talajan mozog, es kijelenti, hogy ugyan annyi esely van megtartani Messit mint amennyi arra, hogy ki tudjuk paterolni a sallangot akkor ember nem szavazott volna ra, ezt o is nagyon jol tudta.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.09. 15:15:32

Feast4 írta:
2021.08.09. 14:34:34
dani87 írta:
2021.08.09. 13:05:38

És Font fel tudná egyöntetűen bontani a szerződéseket, ugye? Mindenki belemenne, hogy 0 pénzért, Font két csillogó szeméért felmondja a saját, sok tízmiliós szerződését?
Vagy eladni az összes semmirekellő játékost, aki a kutyának nem kell?
Font szerintem egy álomvilágban élő figura, szóval Ő teljesen fölösleges lett volna. Amit a modern klubmodellben az ő gondolatai nem működhetnek.
Ezt alatamasztanad? A programjának melyik része álomvilág és melyik része, melyik megvalósíthatatlan a modern klubfutballban?

És ha ő alomvilagban el akkor abban élt Laporta is mert az alom ígéreteit mindet felülírta a realitás.
dani87 írta:
2021.08.09. 13:05:38
Kezdjünk már el gondolkozni, de tényleg...
Komolyan mondom, úgy értem, a fórumozók nagy része még 10 éves gyerek, akinek fogalma sincs, hogy működik a világ.

Amúgy meg azt is mindenki beláthatná, hogy ha valaki úgy állt volna neki kampányolni, hogy semmire nincs pénz, Messit nem tudjuk megtartani, és őszintén elmondott volna minden ilyet, az kapott volna 1% szavazatot maximum.
A szavazók nagy része nem a valóságra kíváncsi, és simán felül bármiféle popuplista dumának.
Ebben a pénzhiányban ha Font kezdte volna el tevékenységét, garantálom, kb semmit nem tudott volna elkezdeni abból, amit ígért.
Egyrészt az, hogy ha valaki aki nem úgy gondolkozik, mint te az csak 10 éves gyerek lehet, az nem biztos, hogy a legjobb felütés annak, aki az érvelését arra próbálja alapozni, hogy o érettebb, mint az ellenvélemény formaloi.

Az megint nem kiindulási pont, hogy te garantalod, hogy Font nem tudott volna semmit meg elkezdeni se, amit ígért. De ha így is van, akkor is max ott tart, ahol Laporta…

Amit irsz, azzal ha jól értem legitimalod azt hogy egy kampányban hazudni és vetíteni kell? Akkor ezek szerint az is oke volt, hogy Barto évekig hazudott a számokról, különben a végén meg előbb váltják le? És ha Laporta joggal vetithetett egészen pár nappal ezelőttig, akkor milyen alapon veszed elo Fontot a programjaert.

Meg egyszer én nem mondom, hogy Fonttal kolbaszbol lenne a kerítés, de egy évek óta kidolgozott alternatívát tett le az asztalra. Nem tudjuk mi lett volna ha, mert az emberek nagy része az alapján döntött, hogy a nosztalgiara szavaz. A döntés helyességéről evek múltán lehet vmi konklúziót levonni (akkor se teljeset, mert nem látjuk, hogy ugyanennyi idő alatt mit csinált volna a másik jelölt), jelenleg annyit látunk, hogy Laporta semmit nem tudott megvalósítani azokból a kritikus pontokbol, amiket beígért, és amik feltétlen szükségesek egy új korszak alapjainak lerakasahoz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 15:01:15

Zsolti írta:
2021.08.09. 11:20:41
Azt most tegyuk felre, hogy mivel kampanyolt, meg akkor is hazudik amikor kerdez, DE!! Ami tetszik ebben az egesz storyban, hogy meghuzott egy vonalat, es nem akarta minden aron itt tartani Messit. Kiderul mennyire volt jo dontes (szerintem az volt), hiszen nem az egyen, hanem a Klub erdeket nezte.

..ne legyenek afelol ketsegeink, hogy valami uton ne tudtak volna zsirba hozni a szerzodes hosszabbitast a klub reszerol..
Azt én is jó döntésnek tartom, hogy végül nem zálogasította el a klub jövőjét Messi miatt, hanem józanul döntött. De mi az, hogy tekintsünk el attól, hogy lehazudta az égről a csillagokat, és a kampányából semmi sem teljesült?

Jól keveri a lapokat. :lol: Még tapsoljuk is meg, amiért ilyen szépen kimagyarázta a pofáraesését meg a szurkolók behülyítését. #-o

Én azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy totális bukta a fickó, emberileg és szakmailag egyaránt. De ha esetleg a fiatalok hoznak valami eredményt, az nyilván az ő számlájára lesz írva, pedig vajmi kevés köze lesz hozzá. :roll:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 14:34:34

dani87 írta:
2021.08.09. 13:05:38

És Font fel tudná egyöntetűen bontani a szerződéseket, ugye? Mindenki belemenne, hogy 0 pénzért, Font két csillogó szeméért felmondja a saját, sok tízmiliós szerződését?
Vagy eladni az összes semmirekellő játékost, aki a kutyának nem kell?
Font szerintem egy álomvilágban élő figura, szóval Ő teljesen fölösleges lett volna. Amit a modern klubmodellben az ő gondolatai nem működhetnek.

A probléma nem a szerződések felmondásán van, mert nyilván nem lehet őket csak úgy felmondani. A probléma a távozások kikényszerítésén van. Nyilván egy Umtitit nem hat meg ha felvágod a lelátóra, sehol sincs évek óta ezt ő is tudja. Azért van itt, hogy kifizettesse a szerződéséből ami még lóg aztán meg ökörködik Katarban vagy 4 évet és pá. Sajna itt be kell nyelni a békát. Dembiel és Coutinhoval is meg vagyunk lőve, mivel vagy sérültek, vagy sérülésből jönnek vissza.

De pl. Griezmann (csak egy példa sportszakmai szempontból az ő megtartása a legértelmesebb a sok felesleges játékosból, viszont piaci értéke neki van). "Antoine, drága haverom, vagy lelépsz magadtól vagy felrakunk a lelátóra ameddig kockásra nem ülöd a segged. Fújhatod a francia válogatottságot, mert nem játszol. És 30 évesen ez bizony egy karrier vége is lehet."- na ő pl. nyomásgyakorlásra tuti biztos vagyok benne, hogy lelép. Már máshol tartunk.

Ezt szerintem Lenglettel is el lehetett volna játszani, tök mindegy milyen szerződésről beszélünk, meg ő mit mond meg mint mond McKoeman. Bakker tele vagyunk belső védővel...

Na az ilyen és ehhez hasonló tökös beleállásokat hiányolom a leginkább. És egyébként ha ezt szezon végén elkezdi, nem mondom, hogy mindenkivel, de a legalább két-három okoskolbásszal kevesebben lennénk és lehet Messi marad.
Kép
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.09. 14:23:28

Ha azt feltételezzük, hogy szerződésbontás esetén a fennmaradó fizut meg kell téríteni a játékosok felé (és könnyen lehet, hogy olyan szerződések vannak, ahol az egyoldalú szerződésbontás esetén valami extrát is kell fizetni), kb. ennyit kéne fizetni a klubnak, ha elkezdenénk ezt:
Pjanic: 22 mEUR
Dembelé: 12 mEUR
Umtiti: 24 mEUR
Coutinho: 17 mEUR
Lenglet: 14 mEUR
Piqué: 38 mEUR
S. Roberto: 10 mEUR

Ez összesen úgy 137 millió EUR. Nem beszélve ügyvédi költségekről, meg a klub hírnevének se tenne jót.
Ilyen csődközeli helyzetben ez nyilván kivitelezhetetlen.

Amit remélek, ha már máshogy nem, de Pjanic-t, Dembelét és Coutinhot valami minimál pénzért el tudjuk adni (ha hármójukért kapnánk 50 milliót, én már boldog lennék), de az is csak jót tenne a klubnak, ha ingyen megszabadulnánk tőlük (legalább a fizujukat nem kéne fizetni).
Umtiti-Lenglet-Piqué-Roberto pakk már nehezebb. Umtiti nem akar kisebb pénzért elmenni, és máshol ennyit nem fog keresni, Lenglet szegény teljesen leépült, és más csapat, más közeg kéne neki, hogy kicsit magára találjon. Fizuja nem is nagy gond, de azok a gyermeteg hibák nagyon nem hiányoznak.
Piqué-Roberto páros viszont káros a klubra, félek attól, hogy maradnak, és tovább rontják a csapat teljesítményét.
Válasz küldése