Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.08.13. 17:40:58

Rivaldo11 írta:
2021.08.13. 16:46:12
Itt egy gond van: a számok. Azok makacs dolgok, nem hazudnak. Ha igaz az 50%-os minimum az előző szerződéshez képest, akkor fél éve tudja, mi fér bele, és mi nem. Gyakorlatilag Messivel fizettünk azért, hogy a selejt a nyakunkon marad. Bocs Leó, menned kell, mert itt van a sok lehűtő, használhatatlan szrházi.
Ha én vagyok az elnök, kivágom inkább Lengletet, Coutinhot, Umtitit, de még Griezmannt is (tehát nem a jövő embereit...) összesen egy 30 millaert, ha ezen múlik Messi maradása.
Mellesleg nem is lett volna rosszabb a csapat.
Igen, ahogy erről voltak is hírek, de nem nagyon lehet mit tenni, ha a játékos nem hajlandó elmenni. Nézd meg a realt, még mindig ott van Bale/Isco féle söpredék, de egyszerűen a szerződések a játékosokat védik, és nem a klubot. E téren én várok egy változást a közeljövőben, mert ez nem normális.
Felbonthatta volna egyoldalúan a szerződés, de akkor ugyanúgy ki kell fizetni a díjakat, csak egészben.
Egyébként, ha igazak a számok, akkor én a felsorolt nevek mellett Messit is elengedtem volna, hogy kicsit fellélegezzen a klub, de úgy tünik ebből a listából csak Messi az, akit el lehetett küldeni, mert lejárt a szerződése. Nekem az egésszel kapcsolatban olyan megérzésem van, hogy kicsit mindkét fél fellélegzett, Messi, mert elment ebből a szürke, állandó közegből, a klub is, mert így tovább tud létezni :D
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.13. 17:37:01

Rivaldo11 írta:
2021.08.13. 16:46:12
Itt egy gond van: a számok. Azok makacs dolgok, nem hazudnak. Ha igaz az 50%-os minimum az előző szerződéshez képest, akkor fél éve tudja, mi fér bele, és mi nem. Gyakorlatilag Messivel fizettünk azért, hogy a selejt a nyakunkon marad. Bocs Leó, menned kell, mert itt van a sok lehűtő, használhatatlan szrházi.
Ha én vagyok az elnök, kivágom inkább Lengletet, Coutinhot, Umtitit, de még Griezmannt is (tehát nem a jövő embereit...) összesen egy 30 millaert, ha ezen múlik Messi maradása.
Mellesleg nem is lett volna rosszabb a csapat.
sajnos, nem vaghatta ki, ha nem akartak elmenni :(
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.13. 16:46:12

Itt egy gond van: a számok. Azok makacs dolgok, nem hazudnak. Ha igaz az 50%-os minimum az előző szerződéshez képest, akkor fél éve tudja, mi fér bele, és mi nem. Gyakorlatilag Messivel fizettünk azért, hogy a selejt a nyakunkon marad. Bocs Leó, menned kell, mert itt van a sok lehűtő, használhatatlan szrházi.
Ha én vagyok az elnök, kivágom inkább Lengletet, Coutinhot, Umtitit, de még Griezmannt is (tehát nem a jövő embereit...) összesen egy 30 millaert, ha ezen múlik Messi maradása.
Mellesleg nem is lett volna rosszabb a csapat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.08.13. 16:10:40

Olcha írta:
2021.08.13. 15:14:12
Én még Laporta pártján vagyok. Hangsúlyozom: MÉG. Nagyon érdekel, hogy hogyan fog a csapat operálni.

Egyszer már jól sült el, hogy X-Y dolgot meghúzott.. csak tudja mit csinál - legalábbis rövidesen kiderül.
Én jövő augusztusban/szeptemberben fogok róla véleményt formálni, idén valószínüleg nem volt lehetősége, de ha jövő nyáron nem lesz jobb a helyzet, az már az ő sara.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.13. 16:03:56

Én Laporta párti vagyok,
De kb. semmit nem tudnék mondani, amit ő és az új csapata elért, megvalósított az új ciklusában.
Ja de, a keménykedés Moribával.
Pedig látnia kellett a pénzügyi helyzetet, problémákat.
Ehhez képest,
Messit elvesztettük,
Haaland ... (1 beígert sztárigazolás)
Koeman saga
és minden túlfizetett és/vagy öreg játékos rajtunk van..
Lehet, hogy all int nyomott a szuperligára?
Amúgy a mostani helyzet szólhatna a megtisztulásról, mindenki örülne szerintem. De akkor miért Lenglet meg SR-ek rohangálnak pályán?
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.08.13. 15:14:12

Én még Laporta pártján vagyok. Hangsúlyozom: MÉG. Nagyon érdekel, hogy hogyan fog a csapat operálni.

Egyszer már jól sült el, hogy X-Y dolgot meghúzott.. csak tudja mit csinál - legalábbis rövidesen kiderül.
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2021.08.13. 14:03:20

Subinho írta:
2021.08.13. 11:47:49
Nekem nagy csalódás eddig Laporta.
Nekem az utóbbi 5-10év a nagy csalódás!
Rettenetesen rossz gazdálkodás , rossz üzletpolitika, rossz játékos vásárlások, eladások stb stb.
Összességében ma értünk el oda: vége van, ezt nem lehet tovább így, ebben a formában csinálni!
Hogy ehhez mennyi köze van Laportának... Van!
Az meg hogy a történelmünk legjobb játékosát (fű alatt) elszórtuk, NO COMMENT.
Közel 40 év BARCA SZÍV - szurkolás után, ma az egyetlen pozitívum számomra: lejebb már nincsen, innen már csak felfelé haladhatunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.13. 14:02:54

vamosrobi írta:
2021.08.13. 10:21:23
a probléma Laportával az, hogy a választási kampányban beígért fűt-fát, amolyan undorító politikus módon, majd miután semmit nem tud belőle betartani, széttárja a kezét, hogy sajnos rosszabb a helyzet, mint hittem, és ezzel el van intézve minden. ezt akár én is meg tudtam volna csinálni :D

pár socio mindenesetre készülődik Laporta ellenes feliratokkal, de gondolom ők még a Messi hívők akik nem tudják feldolgozni hogy elment...
Első bekezdésre: Pontosan! És számomra az megdöbbentő, hogy a kommentek szerint sok ember szerint ez így teljesen rendben van! :shock: Aki szerint meg nem, az naiv, hiszen a mai világban mindenki hazudik, különösen a politikában. Szerintem meg pont ez az utóbbi gondolkodás a hatalmas probléma, hiszen emiatt tehetik meg a politikusok, hogy hazudozzanak és mindent kimagyarázzanak. Az előző vezetés is azért juttathatta ennyire mélyre a klubbot, mert a pártolók tétlenül nézték a garázdálkodásukat, és mikor végre összeszedték magukat és megbuktatták, annak már inkább csak szimbolikus jelentősége volt.
Mikor pedig megbukott az előző vezetés, már tudni lehetett, hogy nagy baj, és a válság kezelése komoly rátermettséget igényel. Laporta pedig elsősroban azért nyerte meg a választásokat, mert egyszer anno a vezetésével már sikerült megoldani egy válságot.
Emlékszem, már itt a fórumon is voltak néhányan (én nem tartoztam közéjük), akik figyelmeztek, hogy Laporta későn kapcsolódott be a történésékbe, és igazi programja nem is volt pár közhely elpuffogatása meg blöfföt leszámítva, hanem a múltjára épített.
Nos, most ezeknek az embereknek adnék igazat. Ami azóta történt, az alapján én is úgy látom, hogy Laporta felkészületlenül, reális koncepció nélkül vágott neki a kalandnak, "majd valami lesz" mentalitással. Ezt igazolják a sorozatos rossz helyzetfelismerései, felsülései és a kínos magyarázkodásai.

Második bekezdésre: a Messi hívők már a PSG-nek szurkolnak. :lol: Komolyra fordítva a szót, szerintem valóban berágtak az emberek Laportára, és most szorul a hurok a nyakán. Szerintem a sorsát az fogja eldönteni, hogyan szereplünk ősszel.
-Ha viszonylag jól, akkor le fognak csillapodni a kedélyek.
-Ha nem, akkor minden egyes bukta után egyre élesebbek lesznek a kritikák, és ha esetleg az év végén komolyabb hátrányba kerülünk a bajnoki versenyfutásban, akkor szerintem jönni fog a bizalmatlansági indítvány.

Bár amúgy ki tudja, a pártolók is sokat változtak. 2008-ban egy gyengébb szezon után kis híján megbukott Laporta, úgy, hogy előtte kivezette a válságból a klubbot, sok év után jöttek újra sikerek, többek között a klub 2. BEK/BL címe. Nem voltak olyan durva simlik, amelyek később jelemezték a klubot, és gazdasági összeomlás sem.
Aztán a 2010-es évek második felében sokkal nagyobb felsülések, botrányokat és a rettenetes gazdálkodást is lenyelték a sociók. Könnyen lehet, hogy még a 8-2-t is túlélhette volna Barto, csak aztán Messi kiborította a bilit, és akkor végre méltóztattak megbuktatni az elnökséget derék katalán szurkolótársaink. :lol:
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.13. 13:09:10

Subinho írta:
2021.08.13. 11:47:49
Nekem nagy csalódás eddig Laporta. Nem az igazolások miatt, mert azt tudtuk, hogy nincs pénz, Hanem azért, hogy nem tudja a bértömeget csökkenteni. Tudom, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződéseket, de az, hogy aug közepe van és még mindig a Barca játékosa Dembelé, Umtiti, Lenglet, Griezman, Pjanic, Coutinho... Nem értem. Persze, tudom, ez nem a FIFA21, de akkor is. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni őket a csapatból és ezzel felszabadítani cirka 120 milliót! Értem én, hogy nem fogunk kapni soha 120 millió egyikért sem, de ha 30-ért megveszik, az 1. Bevétel, 2. Bértömeg csökkentés. Melyik a jobb? Rajtunk marad Griez évi 40 milláért, vagy eladjuk 30-ért és megspórolunk 40 milla fizut... Ha igy haladunk, be fog csődölni a klub! És akkor nem mi leszünk az új Milan, hanem az új Leeds...

Nem védem Laportát, de tényleg TE mit csinálnál? :) Ha elad 2 éve 120 millióért vett játékost 30ért akkor Ő 4 hónapos regnálása alatt azonnal csinált egy 90 milliós hiányt. Nem adhatja el ilyen olcsón. Akárhogy nézzük többet ér. Bérekkel meg nem tud mit csinálni. BTW Cou-t én el se adnám. Szerintem javulni fog.
Csak is Puyol
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.13. 12:24:37

Subinho írta:
2021.08.13. 11:47:49
Nekem nagy csalódás eddig Laporta. Nem az igazolások miatt, mert azt tudtuk, hogy nincs pénz, Hanem azért, hogy nem tudja a bértömeget csökkenteni. Tudom, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződéseket, de az, hogy aug közepe van és még mindig a Barca játékosa Dembelé, Umtiti, Lenglet, Griezman, Pjanic, Coutinho... Nem értem. Persze, tudom, ez nem a FIFA21, de akkor is. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni őket a csapatból és ezzel felszabadítani cirka 120 milliót! Értem én, hogy nem fogunk kapni soha 120 millió egyikért sem, de ha 30-ért megveszik, az 1. Bevétel, 2. Bértömeg csökkentés. Melyik a jobb? Rajtunk marad Griez évi 40 milláért, vagy eladjuk 30-ért és megspórolunk 40 milla fizut... Ha igy haladunk, be fog csődölni a klub! És akkor nem mi leszünk az új Milan, hanem az új Leeds...
Hát pedig hidd el, hogy nem lehet csak úgy elpasszolni ezeket a játékosokat. Coutinhot sem az Arsenal sem az Everton nem igazolta le 30-ért, főleg, hogy még sérülésből lábadozott/lábadozik. Ez a 2 klub volt ami érdeklődött.
Most elvinné a Lazio, de ők is csak kölcsönbe, ráadásul a fizetése egy részét is továbbra nekünk kell állni. Ami nettó 10 milliónál nem kevés.

Umtiti kerek-perec kimondta, hogy mi az álláspontja. Pjanic-csal most mennek a tárgyalások, holnap vagy holnapután érkezik az ügynöke Barcelonába. Allegri is akarja, Pjanic is menne, akár 20 %-os bércsökkentéssel, de a Juve keretébe még ez sem fér bele. Lenglet szintén nem menne egy középcsapatba jóval kevesebb fizetésért, már amilyen kereslet volt rá. Dembélé az egyetlen aki kapós volt, de egy hónapokra kiesett, amúgy is sérülékeny játékost senki nem vesz meg. Főleg, hogy jövőre ingyen vihetik. De ez csak így pár példa. Nagyon jól tudja minden csapat, hogy rohadt könnyű lenne elvinni őket, a klub semmilyen akadályt nem gördítene elé, de egy-két csapattól eltekintve szinte mindenkit megviselt gazdaságilag a pandémia. Az egész átigazolási piac pang az elmúlt évekhez képest.
Ki a francnak kell egy 12 milliót kereső Umtiti, Pjanic, ki tudja mikor/mennyire egészséges Dembélé, akit jövőre ingyen vihetnek és még lehetne folytatni a sort. Még a cserekapus is többet keres, mint máshol egy kezdőjátékos.

Nem akarom védeni Laportát és mindent Bartomeura kenni, de most gyakorlatilag az ő teremtette káosz hatását nyögjük.
De az sem feltétlenül jó megoldás, ha boldog-boldogtalant ingyen vagy egy-két fillérért eladunk, mert ha egyensúlyba is kerülnénk, nem lenne senki aki bármilyen bevételt is generálna, hogy a jövőben akár olcsón is igazoljunk. Nem lehet mindent saját nevelésből vagy ingyenes igazolásból megoldani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.13. 11:52:03

Subinho írta:
2021.08.13. 11:47:49
Nekem nagy csalódás eddig Laporta. Nem az igazolások miatt, mert azt tudtuk, hogy nincs pénz, Hanem azért, hogy nem tudja a bértömeget csökkenteni. Tudom, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződéseket, de az, hogy aug közepe van és még mindig a Barca játékosa Dembelé, Umtiti, Lenglet, Griezman, Pjanic, Coutinho... Nem értem. Persze, tudom, ez nem a FIFA21, de akkor is. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni őket a csapatból és ezzel felszabadítani cirka 120 milliót! Értem én, hogy nem fogunk kapni soha 120 millió egyikért sem, de ha 30-ért megveszik, az 1. Bevétel, 2. Bértömeg csökkentés. Melyik a jobb? Rajtunk marad Griez évi 40 milláért, vagy eladjuk 30-ért és megspórolunk 40 milla fizut... Ha igy haladunk, be fog csődölni a klub! És akkor nem mi leszünk az új Milan, hanem az új Leeds...
vasarnaptol jonnek majd a szurkoloi bevetelek, jovore mar nem leszunk ennyire a kakaban, meg szep penzeket is kaphatunk ertuk

kar volna elfecserelni oket, jo ajanlat eseten viszont tenyleg meg lehet szabadulni az egy poszton tul sokan lezengo jatekosoktol

egyelore ez a megfelelo megoldas, amit Laporta csinal... :(
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.13. 11:47:49

Nekem nagy csalódás eddig Laporta. Nem az igazolások miatt, mert azt tudtuk, hogy nincs pénz, Hanem azért, hogy nem tudja a bértömeget csökkenteni. Tudom, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződéseket, de az, hogy aug közepe van és még mindig a Barca játékosa Dembelé, Umtiti, Lenglet, Griezman, Pjanic, Coutinho... Nem értem. Persze, tudom, ez nem a FIFA21, de akkor is. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni őket a csapatból és ezzel felszabadítani cirka 120 milliót! Értem én, hogy nem fogunk kapni soha 120 millió egyikért sem, de ha 30-ért megveszik, az 1. Bevétel, 2. Bértömeg csökkentés. Melyik a jobb? Rajtunk marad Griez évi 40 milláért, vagy eladjuk 30-ért és megspórolunk 40 milla fizut... Ha igy haladunk, be fog csődölni a klub! És akkor nem mi leszünk az új Milan, hanem az új Leeds...
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.08.13. 10:21:23

a probléma Laportával az, hogy a választási kampányban beígért fűt-fát, amolyan undorító politikus módon, majd miután semmit nem tud belőle betartani, széttárja a kezét, hogy sajnos rosszabb a helyzet, mint hittem, és ezzel el van intézve minden. ezt akár én is meg tudtam volna csinálni :D

pár socio mindenesetre készülődik Laporta ellenes feliratokkal, de gondolom ők még a Messi hívők akik nem tudják feldolgozni hogy elment...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.13. 09:19:59

PorSiempre írta:
2021.08.13. 09:11:40
El kellett inditani ezt a lavinát, mert Messi itt ült volna a nyakunkon még 4-5 évig....
Szerintem sok csapat örülne, ha olyan játékos ülne a nyakukon, aki a gólpontok jelentős részét szerzi...
Számomra hihetetlen, hogy elmegy/küldik a Barca történelem egyik legnagyobbja,ilyen hangulatban... Kis hazánkban meg a Kanta mitudoménki mezét visszavonultatják, vicc 😂
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.13. 09:15:58

Peter írta:
2021.08.12. 23:57:34
bunga írta:
2021.08.12. 22:05:43
Erre egy biztos módja lenne, ha merne olyan drasztikusan viselkedni néhány felesleges vagy nélkülözhető kerettaggal, mint Moribaval. Ha nem, készülhet egy bizalmatlansági szavazásra.
Egyszerűbb lenne, mint az egyszeregy. Koeman ugyanakkor nem olyan habitus, aki alkalmas lenne fiatalokból összerakni egy csapatot, ezzel Laporta is tisztában van, így a léhűtők maradni fognak. A léhűtők között néhány cimbora is van, szóval több okból sem foglalkozik ezzel Laporta. Nem véletlen az sem, hogy hagyta Koemant. Koemannal ugyan egy picit eljátszotta éppen az ellenkezőjét, mint Messivel, miközben saját maga (Laporta) nagyon is jól tudta, hogy maradni fog.
Nem olyan könnyű megszabadulni felesleges játékosoktól. Sőt, ha ők nem akarják akkor lehetetlen. Ilyen anyagi helyzetben hány szerződést lehetett volna felbontani. Kb. nullát. Mindenki csak maradni akar, nagyon jól elvannak. Lenglet is kapott ajánlatot, de lenyilatkozta, hogy nem akar elmenni. Dupla fizetésért keménykedhetsz velük. Nem fognak elmenni fele bérért egy középcsapatba, főleg ilyen 29-30 pluszos játékosok . Piquétől is megnézem bárki hogy szabadult volna meg, mikor tavaly utolsó szögként adtak neki egy négyéves szerződést.
Messivel kapcsolatban pedig annyi nagy "szakértő" véleményét lehet olvasni/hallani, amik legtöbbje szembemegy egymással, hogy kizárt megtudni hol van az igazság.
A fizetésnyisszantást pedig sztem Laportával inkább megcsinálták.
Koemant nem akarta megtartani Laporta, ez teljesen nyilvánvaló volt, minden nyilatkozatból, gesztusból ez jött le. De értelmes edző nem volt a piacon, Xavi nem akart jönni. Plusz ha elküldjük még a hollandnak is kellett volna tejelni. Most itt lehet még egy évig, addig lehet keresni valakit és ingyen távozik.
Forca Barca!!!!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.08.13. 09:11:40

Nem értem miért Laportát kell ekézni....
Értem én, hogy megigért valamit és 80%-ban rajta kivül álló okok miatt nem tudta teljesiteni....
Nem ő vágta haza a klub pénzügyeit, hanem Bartomeu.... Ő szerintem igy is kimaxolta ezt a nyarat. El kellett inditani ezt a lavinát, mert Messi itt ült volna a nyakunkon még 4-5 évig.... Remélem, hogy Laporta a kapcsolataival tud hozni némi pénzt, hogy legyen jövőre zsé és elindulhassunk felfelé.


ps.: sorry, hogy mindent rövid "i" - vel irtam, de nem volt kedvem keresgetni a szlovén billen :lol:
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.13. 08:55:36

Zozzy 5 írta:
2021.08.13. 08:10:32
amúgy jogos felhozni koeman maradását onnantól kezdve, hogy látjuk mennyi pénz van (az új igazolásokat sem tudjuk normálisan benevezni)? nekem full irreálisnak tűnik h megengedhettünk volna egy szerződésbontást vele, hogy egybe kifizessük a bérét. nekem úgy tűnik h itt tényleg fillérre van kiszámolva minden. az a része idegesítő h Laportanak ebben is nagy volt a szája azt ígérgetett mindenkit a padra, de egyébként maga a döntés része a mostani helyzet fényében érthető.
Így van, nagyon valószínű, hogy nem engedhettük volna meg a menesztését. Sőt, jöttek olyan hírek is, hogy még az előző szezonból is lógunk neki a fizuja egy részével.

Setiént sem tudom, hogy sikerült-e már azóta kifizetni, neki is tartoztunk. :lol:

Meg a játékosoknak is, hiszen elvileg velük is úgy ment/és megy az újabb az egyesség, hogy amiről most lemondanak, elvileg egyszer visszakapják. Ezek után pedig nem valószínű, hogy akiknek a legnagyobb lóvéval lóg a klub, azok mellőzve lennének, pláne nem eladva. :roll:
Ezért nem értem a Wijnaldum meg a Haaland féle tárgyalásokat. Egyáltalán minek vetődött fel a nevük, ha még az ingyen szerződtetett játékosokat se tudjuk nevezni, már Messi nélkül se!

Itt vmi nagyon nincs jól, gondolom Wijnaldum ügynöke is tudna 1-2 érdekességet mondani a tárgyalásról…
Lehet, hogy nekik is meg lett mondva, hogy most nem tudunk sokat fizetni, de hamarosan Kánaán lesz, és akkor a sokszorosát kapjátok. :lol:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.13. 08:41:17

Zozzy 5 írta:
2021.08.13. 08:10:32
amúgy jogos felhozni koeman maradását onnantól kezdve, hogy látjuk mennyi pénz van (az új igazolásokat sem tudjuk normálisan benevezni)? nekem full irreálisnak tűnik h megengedhettünk volna egy szerződésbontást vele, hogy egybe kifizessük a bérét. nekem úgy tűnik h itt tényleg fillérre van kiszámolva minden. az a része idegesítő h Laportanak ebben is nagy volt a szája azt ígérgetett mindenkit a padra, de egyébként maga a döntés része a mostani helyzet fényében érthető.
Ezért nem értem a Wijnaldum meg a Haaland féle tárgyalásokat. Egyáltalán minek vetődött fel a nevük, ha még az ingyen szerződtetett játékosokat se tudjuk nevezni, már Messi nélkül se!

Itt vmi nagyon nincs jól, gondolom Wijnaldum ügynöke is tudna 1-2 érdekességet mondani a tárgyalásról…
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.13. 08:10:32

amúgy jogos felhozni koeman maradását onnantól kezdve, hogy látjuk mennyi pénz van (az új igazolásokat sem tudjuk normálisan benevezni)? nekem full irreálisnak tűnik h megengedhettünk volna egy szerződésbontást vele, hogy egybe kifizessük a bérét. nekem úgy tűnik h itt tényleg fillérre van kiszámolva minden. az a része idegesítő h Laportanak ebben is nagy volt a szája azt ígérgetett mindenkit a padra, de egyébként maga a döntés része a mostani helyzet fényében érthető.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.12. 23:57:34

bunga írta:
2021.08.12. 22:05:43
Erre egy biztos módja lenne, ha merne olyan drasztikusan viselkedni néhány felesleges vagy nélkülözhető kerettaggal, mint Moribaval. Ha nem, készülhet egy bizalmatlansági szavazásra.
Egyszerűbb lenne, mint az egyszeregy. Koeman ugyanakkor nem olyan habitus, aki alkalmas lenne fiatalokból összerakni egy csapatot, ezzel Laporta is tisztában van, így a léhűtők maradni fognak. A léhűtők között néhány cimbora is van, szóval több okból sem foglalkozik ezzel Laporta. Nem véletlen az sem, hogy hagyta Koemant. Koemannal ugyan egy picit eljátszotta éppen az ellenkezőjét, mint Messivel, miközben saját maga (Laporta) nagyon is jól tudta, hogy maradni fog.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 22:31:54

Mennyire lehet rossz a klubboknak, ha nagy többséggel megszavazták, még a címvédő Atletico, az EL-győztes Villarrel és a Sevilla is? - akik azért nem kutyaütő csapatok.

És azért nagyon úgy tűnik, hogy Perez és a Real járt ezzel a legjobban. Ő náluk messze nem annyira komoly a válság, simán megérte nekik, hogy nemet mondjanak erre a lehetőségre, hogy mi maradjunk a ganéban. Messi elvesztése sportszakmailag még kérdőjel, de gazdaságilag szinte biztos, hogy újabb komoly csapás lesz. Reméljük, hogy a fiatalok majd megoldják. De pl. ha Fati rendben lesz, és vissza tud térni a sérülése előtti útra, hoz egy kiváló szezont, és kap majd ajánlatok lényegesen magasabb fizetéssel, szerintetek nem fog elmenni? :roll:

Hosszútávon nem érte volna meg elfogadni a CVC-ajánlatát? Ezt biztosra nem tudhajtuk, mert attól, hogy Laporta azt mondja, nem biztos, hogy tényleg így van. Ez az ember tett érte, hogy ne adjunk hitelt a szavának. De tételezzük fel, hogy utánaszámolak, és tényleg így jött ki nekik. DE!
-Vajon hogy kalkulálták bele, hogy Messi távozásával mennyivel lesznek kiesebbek a marketingbevételek? Mert ezt csak max. megbecselülni lehet. Nincs az az elemző, aki megmondaná, hogy hány ember van, aki csak Messi miatt szurkolt a Barcának és csak miatta nézett meccset. Mert amilyen adatok jöttek Párizsből, valószínűleg nem kevés. Itt a fórumon is hányan fanyalogtak olyanok, akik nem tegnap kezdtek szurkolni a csapatnak, hogy így már nem is érdemes a TV elé leülni. Akkor mit mondanak, akik konkrétan Messi miatt kezdték követni a csapatot? Messi után Griezmann-nak volt valószínűleg a legnagyobb marketingértéke, de őt most a legtöbb barcafan kb. a pokolba kívánja, szóval nem hinném, hogy túl sok mezet adnak el a nevével.
-A másik dolog, amit át kell gondolni: ha valaki nagyon megszorul, akkor a túlélésért akár nagyon előnytelen üzleteket is bevállalhat. Mi ugyan nem tapasztaltuk meg az éhezést, de maradtak fent források, hogy kemény ostromok idején galambtrágyáért fizettek ki komoly pénzeket az emberek, hogy ne haljanak éhen. És igazuk volt, mert ha ennek köszönhetően túlélték az ostromot, pénzt még szerezhettek, de aki sóher volt és éhenhalt, annak már nem volt erre lehetősége.

Ami még tényező lehet, sőt, szerintem innen fúj a szél: a nagy Szuperliga-biznisz. Ahogy viszont én látom, ebben hiában reménykednek. Vagy talán 3 csapattal (Barca, Real, Juve) akarják elindítani? Mert jelenleg kb. ennek a három csapatnak lenne valóban érdeke. Az angolok jól elvannak, a PSG most vitte el a két spanyol óriás kapitányát, szóval valószínűleg ők is, a többi spanyol klubra se nagyon számítsunk, ha megszavazták a CVC-dealt. Szóval ez kb. meg is bukott.

Mbappét viszont a pletykák szerint valóban sikerült még közelebb lökni Madridhoz. Ha behúzza Perez, akkor nyugodtan rá is adhatjuk Laportára a bohócsipkát.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.12. 22:05:43

Nézzük a dolgot kizárólag Laporta oldaláról. Elment Messi - ezt sokan, sokáig úgysem bocsájtják meg neki. De mit tud ezzel szemben felmutatni? Kizárólag, ha jó csapat jön össze, mert az elzálogosítás meg hasonlók nem érdeklik a szurkolókat. Ez meg nem utolsó sorban attól függ, hogy a La Liga törekvése ellenére tud-e játékosokat regisztrálni. Erre egy biztos módja lenne, ha merne olyan drasztikusan viselkedni néhány felesleges vagy nélkülözhető kerettaggal, mint Moribaval. Ha nem, készülhet egy bizalmatlansági szavazásra.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.12. 21:47:03

culinho írta:
2021.08.12. 20:47:43
De kérdem, vajon szerintetek ki sütögeti a pecsenyéjét itt, Tebas, vagy Laportáék? A Szövetség 10-15 százalékot kap a szerződés megkötéséért. A másik oldalon a Barcelona évek alatt kapta 270 milliót. Ha megérné a Klubnak, vagy ha a pénz java a közeli jövőben érkezne, akkor mért ellenezné Laporta? Mondhatná, hogy mit érdekel engem, hogy 20 év múlva ez mennyire előnyös a Klubnak, most ezzel meg tudom tartani Messit, vagy leigazolom Haalandot, akármi..Ha előnyös lenne nekünk, aláírták volna, ahogy a hírek szerint elsőre Laporta nagyon meg is örült neki, aztán kiderültek a részletek. Szóval ki zsarol kit?
emögött politika IS van sztem. nem módosítottak La Ligás szabályt, h megtarthassuk Messit (nem mondom, h bölcs lett volna ilyen irányba elmenni mondjuk), akkor mi sem írjuk alá a javaslatotokat. na meg a Szuperliga affér kapcsán is van ellentét. sztem ezt a játékot fogják most a nagyok játszani, h menjünk szembe mindenkivel (UEFA + La Liga egyaránt), ahol csak lehet.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.12. 20:47:43

Én meg fordítva. Kihagyják a megállapodásból a 3 legnagyobb múltú spanyol csapatot és cinikusan üzenget Tebas, hogy akkor így jártatok, ti nem kaptok pénzt! Ez szerintetek rendben van? Hát mi ad értéket a spanyol focinak, egy Oviedo-Murcia? Aki megszavazta ezt a megállapodást, az a szerződés tartama alatt nem léphet be más versenysorozatba, ergo Szuperligába. Kérdem mért? Mi köze van a spanyol szövetség és egy befektetői csoport megállapodásának a nemzetközi versenyekhez. Feltételezem Perezék a BL-t akarják kiváltani a Szuperligára, mert felhígult, sok a felesleges meccs és keveset kapnak vissza. Gondolom az UEFA és a Szövetség szoros viszonyban van és így akarták őket kiütni. Ebből nekem csak az jön le, hogy félnek ott Svájcban, nincs ez lefutva.

De kérdem, vajon szerintetek ki sütögeti a pecsenyéjét itt, Tebas, vagy Laportáék? A Szövetség 10-15 százalékot kap a szerződés megkötéséért. A másik oldalon a Barcelona évek alatt kapta 270 milliót. Ha megérné a Klubnak, vagy ha a pénz java a közeli jövőben érkezne, akkor mért ellenezné Laporta? Mondhatná, hogy mit érdekel engem, hogy 20 év múlva ez mennyire előnyös a Klubnak, most ezzel meg tudom tartani Messit, vagy leigazolom Haalandot, akármi..Ha előnyös lenne nekünk, aláírták volna, ahogy a hírek szerint elsőre Laporta nagyon meg is örült neki, aztán kiderültek a részletek. Szóval ki zsarol kit?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 18:51:13

visca el barca írta:
2021.08.12. 17:55:41
dévid villa írta:
2021.08.12. 17:37:31
Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Millioszor le lett irva. A cvc tobb evtizedre belenyulna a tv-s kozbetitesekbe, amit a ket nagy nem akar. Nyilvan osztottak, szoroztak es hosszu tavon tobb penztol esnek el, mint ami most tokeinjekcio formajaban bevetel lehetne.
+ ugye olyan hírek is voltak, hogy a Szuperligáról is le kellett volna mondaniuk.

Viszont akkor az, amit m is írt valaki, hogy a megállapodás illegális lenne, ezek szerint kamu.

Kezdem úgy érezni, hogy amit Llopis elmondott, elég közel lehet az igazsághoz.
Válasz küldése