Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.09. 20:19:04

LG: Robertot próbálták eladni, nem kellett senkinek (ha igaz a hír).

Dembele lehet elkelt volna, erre ismét lesérült. Lenglet, a dán kapott ajánlatot, a Klub közbenjárásával, de egyik se akar lécelni.

Most Pjanic nagy nehezen visszamegy, 20%-al kisebb bérért ( nekem ez is agyrém, hogy nyamvadt 2-3 millió euróért húzták a tárgyalást vagy 1 hónapig).

Umtitit is nagyon eladnák, kapott is fütyülés ösztönzőnek. Neki, konkrétan Koemanon keresztül elmondták, hogy utolsó belső védő opció, ha marad, akkor a szezon javában a lelátón fog ülni.

Példának még Moriba lehet nem a legjobb, mert szemtelen kis csikó még, de azért nem mondhatod, hogy finomkodnak vele, a B-csapatban se játszik.

Nem látványos az elnökség munkája, én is türelmetlen vagyok, de ne feledd, legutóbb Laporta csinált itt nagytakarítást. Most is beígérte, a szándéka biztos adott.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 20:09:31

Bocsi hosszú leszek, de jó pár dolog kavarog az agyamban:

Nem egészen értem, hogy a büdös francba kerekedtünk ki oda, hogy miért nem Font vagy bárki az elnök fél év után, de akkor már legyünk reálisak:

Nézzük végig mi volt a felhozatal:

Font a Delta Partners banki tanácsadó vállalat egyik tulajdonosa egyébként van egy újságja is.

A program:
-La Masia
-Vissza Xavit, Puyolt és Iniestát
-Messinek a klubnál kell maradnia
-részletes audit, új stratégiai partnerek az Espai Barça projekt kiteljesítése
-többször nyilatkozta, hogy a meglévő szerződéseket (szponzori) át kell nézni felül kell bírálni stb. stb.


Frexia szintén jogász, Laporta mellett gazdasági vezető volt:

Na ez baromi cink volt:
-sociók a turisták helyére
-La Masia
-Messi marad
-Elszámoltatás
-Új Barca TV
-Xavit vissza
-Valahol nyilatkozta, hogy egyébként Ő megegyezett Haalandal.

Laporta:
-La Masia
-Sztáredző
-Messi marad
-Keretszűkítés
-Audit és elszámoltatás
-Haaland

Na akkor mi volt a különbség? Tulajdonképp semmi? Erre mondtam, hogy kicsit olyan volt melyik ujjunkat rágjuk le. Laporta azért nyert mert a három jelölt közül mert a nosztalgiafaktor vitte. Egyébként kb. ugyanazt mondta mindenki. Azt tudni kell, hogy a jelöltjeinknek fogalma sem volt arról, hogy a klub valójában hogy áll. Valószínűleg mindenki kényszerpályán maradna.

Ez az Espai Barça projekt nagyon jó, nagyon szép, de baromira em időszerű. Font sportszakmaisága annyi volt, hogy Xavi.

Frexia összehordta a világ baromságát, kb.

Laporta pedig kb. befutott azzal, hogy ő Laporta. Kb. ennyi és itt is maradtunk. Sajnos ennyire futja.

A dühítő az volt, hogy ha logikusan belegondoltok tudjuk mekkora a fizetési sapka. Tudjuk mekkora a lóvé amit ki lehet fizetni. Akkor milyen szerződés volt felajánlva Messinek, hogy mégsem fért bele a sapkába? Az összes pénzügyesünk és jogászunk hülye? Nem hiszem! Itt valami nem kerek! Ez tök egyszerű. Van egy millió forintom, akarok egy három milliós kocsit lealkudom másfélre de nincs másfél millám. A másik elvileg augusztus 13 a határidő, hogy rendbe tegyük amit rendbe teszünk. Szombaton augusztus 7 volt. 6 nap. Nem volt elég idő arra, hogy odaslattyogjon valaki Leoékhoz: "Figyi Leó, amiben megállapodtunk az sem játszik. Nem tudunk mihez kezdeni a felesleggel. Mennyi az a pénz amiért még maradnál?"

Ez a Messi story ugyanúgy nem kerek mint az amikor a bohóc helyet sztáredzőt hozunk. Az is egy vetítés volt, ezt nekem ne mondja senki.

Amit én látok és dühít: Laporta azt játsza el, hogy minden ígéretébe belekezd, eljátszuk a nagy halált mennyire dolgozik, aztán befarcan a story és mutogatunk Bartoékra, a Covidra, a La Ligára.

A léhőtűk közül ki lett kirakva, aki nagyon megnyomja a fizetést? Senki? Ja senki! Egyébként amilyen bikaarcú hozzáállása volt régen, most amikor szabadulni kellett volna a selejttől ez nagyon nem jött ki.

Mi lett az edzőcseréből? Semmi?

Messi hosszabbítása? Bukta? Egyénként azt tudjuk, hogy a liga dobta mentőöv miért nem kellett?Miben hátrányos?Mert én utána olvastam amennyire lehet, de nem igazán jöttem rá mi a gáz.

Ami engem bosszant a régi Laporta féle vetítés. Azon felül, hogy mindenki hibás, még egyszer nem hallottam a szájából, hogy gyerekek becsődöl a klub. Annyi feleslegesen leigazolt játékosunk van aki annyit se ér mint amennyit egy héten keres, hogy hihetetlen.Eladhatatlanok! Nem tudjuk, hogy hozzunk új edzőt és nem tudjuk megtartani Leot. Ez van. Tüzet oltunk és újjá kell építeni. Ezeket már régen tudniuk kell, amit most csinál csak színház!

Másrészt, mi most a koncepció?Merre megyünk?Mit csinálunk?Mire lesz felhúzva a csapat?Kikre?Milyen játékra?
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 20:00:41

LG írta:
2021.08.09. 19:56:47
De az előző vezetés a koncepció hiánya miatt is támadva volt. Laportáéknak mi volt a koncepciója? Kb. az, hogy majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok....

Ha szerencséje van, a fiatalokból összeáll egy ütőképes csapat, és megmentik a seggét.
Szerintem maga koncepció az, hogy nem hirdetjük meg őket kvázi ingyen, hátha elkel legalább 1-2 normál áron. Nem mondom, hogy ez jól sült el, vagy jól fog elsülni, félre ne érts, de szerintem teljesen védhető, főleg, hogy azt is nehéz megoldani, hogy 6 játékost padoztatunk (ha nem sikerülne elpasszolnunk akár ingyen is őket), és marad 18 játékra, amiből még 3 sérült, és kvázi nem tudnánk már kihasználni a cserekvótánk. Ez is isznyatosan rizikós, meg az is, amelyik utat választotta, nem tudom, volt-e jó döntés e tekintetben...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21158
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 19:56:47

De az előző vezetés a koncepció hiánya miatt is támadva volt. Laportáéknak mi volt a koncepciója? Kb. az, hogy majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok....

Ha szerencséje van, a fiatalokból összeáll egy ütőképes csapat, és megmentik a seggét.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 19:41:42

LG írta:
2021.08.09. 19:35:10
...Ne mondja már nekem senki, hogy egy Griezmannban nincs annyi kurázsi, hogy ha megmondják neki, hogy nem kell ide, akkor nem igazol el. De ilyen nem történt. Olyan hírek jöttek csak róla, hogy HA jön egy jó ajánlat, akkor eladjuk...
Szerintem tavaly nyáron pont az volt a gond, hogy Rakitic, Suarez, Vidal kvázi ki lettek dobva, és emiatt ingyen, apróért mentek el, vagy valakinek még mi finanszíroztuk a házigólkirályságát :D Szerintem ha ezt megint ugyanígy kommunikáljuk, és jöttek volna Griezért az "oké, elvisszük ingyen, ha nagyon akarjátok, csak fizessétek a fizuja felét", akkor tényleg kitört volna a botrány itt is, meg mindenhol. Ezt így nem lehet...
Griez meg amúgy is kapott most levegőt Messi távoztával.
A többiben kb egyetértek persze, meg félig a fentiekkel is, de szerintem nem fért bele nekünk még egy ekkora blamázs...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21158
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 19:35:10

Én Laporta karizmatikusságát a nagytakarításnál nagyon hiányoltam/ hiányolom.

Már írtam korábban, én azt vártam volna, hogy néhány játékosnak nyíltan megmondják, hogy ők itt nem lépnek többet pályára a csapatban, ha nem igazolnak el, a lelátón fognak ülni. Ha ez megtörtént volna, és a jómadarak mégis itt maradnak, akkor adnék igazat azoknak, akik azzal védik Laportát, hogy hát nem lehetett őket elküldeni. Persze, ha semmilyen nyomásgyakorlás nincs feléjük, akkor miért is mennének el!? Ha játszanak a felkészülési meccseken, akkor joggal reménykedhetnek abban, hogy tétmeccseken is fognak, és akár a kezdőbe is beverekedhetik magukat.

Ne mondja már nekem senki, hogy egy Griezmannban nincs annyi kurázsi, hogy ha megmondják neki, hogy nem kell ide, akkor nem igazol el. De ilyen nem történt. Olyan hírek jöttek csak róla, hogy HA jön egy jó ajánlat, akkor eladjuk. Na, és itt szerintem megis bukot Laporta "mindent megtettünk, hogy Messi maradjon" böfögése, mert az már rég világos volt, hogy ők ketten együtt nem fognak beleférni. Annyit ért csak el ez a hazug disznó, hogy franciára meg más játékosra berágtak szurkolók. #-o

Vagy pl. álomodozunk, hogy a tavalyi szezon legnagyobb két kerékkötője, a Pique-SR páros, vagy legalább az egyikük el lehet küldve, de minimum játsszon a lehető legkevesebbet. De mire fel? Ők Koeman érinthetetlen emberei. :lol:
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.09. 16:14:29

Balinho írta:
2021.08.09. 15:15:32

Meg egyszer én nem mondom, hogy Fonttal kolbaszbol lenne a kerítés, de egy évek óta kidolgozott alternatívát tett le az asztalra. Nem tudjuk mi lett volna ha, mert az emberek nagy része az alapján döntött, hogy a nosztalgiara szavaz. A döntés helyességéről evek múltán lehet vmi konklúziót levonni (akkor se teljeset, mert nem látjuk, hogy ugyanennyi idő alatt mit csinált volna a másik jelölt), jelenleg annyit látunk, hogy Laporta semmit nem tudott megvalósítani azokból a kritikus pontokbol, amiket beígért, és amik feltétlen szükségesek egy új korszak alapjainak lerakasahoz.
Nézzük mit ígért Font:
"Tervei szerint hosszú távú kontraktust kínálnának az argentinnak, ugyanakkor olyan pénzügyi kondíciókkal, melyek a klub számára is fenntarthatóak. A szerződése kiszivárogtatásáról azt mondta: megválasztása esetén átfogó vizsgálatot és meghallgatásokat kezdeményez, hogy minél előbb kiderüljön, ki hozta nyilvánosságra az adatokat, s robbantotta ki a játékos számára „sok kárt okozó” ügyet...."

Ezt ígérte Laporta is. Hosszútávú szerződést Messinek. Szerintem ezt ő is bukta volna. 0-1.

"Általános vélekedés, hogy Xavi egy nap a Barcelona vezetőedzője lesz. Hogy erre előbb vagy utóbb kerül sor, az Victor Font sikerétől is függ, ugyanis ő azt ígéri, Xavival építi újra a katalán csapatot...Font kampányát gyengíti, hogy Xavi nem szólalt meg az ügyben, s nem is támogatta nyilvánosan az elnökjelöltet."
Font barátunk azt ígérte hogy Xavit idehozza edzőnek. Mivel Xavi visszautasította Laporta ajánlatát, vszeg a Fontéval is ezt tette volna. 0-2.

A programjáról nyilatkozva: "A klub igazgatásának egy reformra van szüksége, melynek olyan bátornak, kreatívnak, újszerűnek és sikeresnek kell lennie, mint amit Johan Cruyff a pályán vitt véghez. Ez a reform és átalakulás pedig lehetséges, mert a klubban rejlő potenciál hatalmas. Ahhoz, hogy ezt véghez vihessük, viszont szükséges a tehetségek klubnál tartása, valamint azon játékosok bevonása, akik a klubtörténelem legjobb Barçáját alkották. A ‘Sí al futur’ egy őszinte projektet kínál, melyben a pártoló tagok részt vehetnek majd, illetve amely elkötelezett lesz mind az ország, mind pedig a társadalom mellett...." a többi rész is hasonlóan általánosító

Ugyanúgy lózungokat mond, semmi olyat ami konkrétan megoldaná ezt a pénzügyi válságot, amiben a klub van. Ő is felvázolt egy ideált, hogyan kellene működnie a klubnak. Ez is egy választási szöveg volt, mint a Laportáék.

Olyan kevés mozgástere van a mostani elnöknek, hogy más se tudott volna villantani egy nagyot.
Plusz Laporta tető alá hozott egy nagyobb kölcsönszerződést, hogy a klub ne menjen csődbe még tavasszal. Mert ott tartott a klub, hogy lassan a fizetésekre sem volt még a pénz. Csak ezt valahogy az őt bírálók elfelejtik.

Ugyanez megy mint Messinél csak fordítva. Ott a jó részt emelik ki a pályafutásából, a hibáiról mélyen hallgatnak. Itt meg mit nem csinált meg. Bezzeg a másiknál ez nem történt volna meg, mert ő az ígérte...biztos pontról pontra be is tartotta volna.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.09. 16:05:44

Balinho írta:
2021.08.09. 15:15:32
...
1. Ha sok ember teljesen irreális, a valósággal teljes mértékben összeegyezhetetlen dolgot vár el, akkor joggal gondolhatom, hogy nem felnőtt (szellemileg legalábbis).
Most ha én indulok a kövi országgyűlési választáson olyan szlogennel, hogy elszámoltatok minden eddigi politikust, a magyar GDP-t megháromszorozom 2 év alatt, és a minimál bért az első évben az 5szörösére emelem, akkor szerinted mit gondolnak rólam az emberek? Mert kb. ilyet várnak el most sokan Laportától.

2. Nem legitimálom a hazudozást, leírtam a realitást. Nézd meg a kelet-európai, meg a mediterrán országok politikáját. Aki az igazat mondja, és reálisakat ígér, azt nem fogják megválasztani. Nézd meg Magyarországot...
Hidd el, én sem szeretem ezt, ezért nem is akartam volna sose politikus vagy hasonló lenni.
De be kell látni, a választók (sociók) nagy része buta, a nagy szlogeneket akarja hallani, hogy minden szép lesz újra.
(Font is kamuzott egy csomót a kampánya alatt, alább olvasható is.)
Nagyon örülnék egy olyan világnak, ahol reálisakat ígérve, a földön maradva lehet válazstást nyerni. Talán van is 1-2 ország, ami ilyen, de Spanyolország nem az.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1973
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.09. 15:52:23

Font szimpatikus, átgondolta az ötleteit, és jó pár évig építette a kampányát. A kampánya alatt viszont jöttek az amatőr hibák, a teljesség igénye nélkül, amikre emlékszem:

- Xavira épített mindent, folyton-folyvást Xavizott. Xavi pedig nyilvánosan nem állt ki mellette. Sőt, inkább Laporta felé húzott.
- Piqué egyik tweetjének a jelentését kiforgatta, és előnyt próbált kovácsolni belőle. Piqué nyilvánosan elhatárolódott ettől a próbálkozástól.
- Félig-meddig ő is a régi idők pompájának visszaállításával kampányolt, ami meg javarészt Laporta nevéhez fűződik. A vitájukon meg is köszönte Laportának, h alatta olyan szépen virágzott a Barca :mrgreen:
- Kijelentette, h Koemant kidobná egyből Xavi javára, ha elnökké választják; mi lett volna akkor, ha Xavi utána nem jön össze vmiért, és Koeman vele is rajtunk marad? Utána milyen lett volna a viszony?

És még ki tudja mi, ami most így nem jut hirtelen az eszembe. Szerintem Font kreatív, ötletes, szimpatikus figura. Viszont ettől több kell ahhoz, h vki elnök legyen. Aki a lámpalázában ilyen bakikat vét az ellenlábasával szemben, abból nem nézem ki, h majd a többi rafkós klubelnökkel, szövetségi elnökkel szemben megállja a helyét sajnos. Ettől függetlenül szívesen látnám még a Barca elnökeként. Kívánom neki, h tartsa meg az ötleteit, és tanuljon a mostani kampányidőszak bakijaiból, váljon rafkósabbá, politikusabbá, aztán térjen vissza behúzni a kövi választást. Pláne ha Laporta papának nem úgy alakulnak most a dolgai.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.09. 15:28:18

Balinho írta:
2021.08.09. 15:15:32

Meg egyszer én nem mondom, hogy Fonttal kolbaszbol lenne a kerítés, de egy évek óta kidolgozott alternatívát tett le az asztalra. Nem tudjuk mi lett volna ha, mert az emberek nagy része az alapján döntött, hogy a nosztalgiara szavaz. A döntés helyességéről evek múltán lehet vmi konklúziót levonni (akkor se teljeset, mert nem látjuk, hogy ugyanennyi idő alatt mit csinált volna a másik jelölt), jelenleg annyit látunk, hogy Laporta semmit nem tudott megvalósítani azokból a kritikus pontokbol, amiket beígért, és amik feltétlen szükségesek egy új korszak alapjainak lerakasahoz.
Font azért nem nyert, mert a Socio-k pontosan tudták, hogy a klub helyzetén a Font által felvázolt tervezetek nem segítettek volna. Ahhoz hogy az FC Barcelona név ismét egy húzó márkanév lehessen, komoly politikai behatás és érzék kell.. Na erre van Laporta.
Talán ha majd egy 2-3 év mulva csillapodnak a hullámok, a tartozások elkopnak, akkor majd szóba jöhet egy Font. De most sajna a nagyarc az amire sükség van. Lásd:
Szemrebbenésnélküli politikai fapofa....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.09. 15:26:12

Feast4 írta:
2021.08.09. 14:34:34
Font szerintem egy álomvilágban élő figura, szóval Ő teljesen fölösleges lett volna. Amit a modern klubmodellben az ő gondolatai nem működhetnek.
Mi a baj, hogy évekig készült és végig gondolt programot tett az asztalra rögtön amikor bejlentette, hogy indul?
Nem modern? Ő volt az egyetlen jelölt, aki kiétért arra, hogy Barcának nem elég az online jelenléte és már konkrét egyeztetései voltak cégekkel, hogy hogyan felezik le jobban ezt a piacot. A programjában ő tért ki egyedül arra, hogy szrinte a Barca modellje, nem elég modern! Nem ígért rövid távú sikereket és engem nem zavart, hogy szeretne a La masíára építeni és nem ígér galaktikus igazolásokat. Olyan emberek támogatását nyerte el, akiket mindenki itt akar látni minél hamrabb, mint Xavi és Puyol.


Elsők között vette észre, hogy nagyon rossz irányba tart a klub és nem hallgatott, hanem mindent megtett, hogy Bartoék ne tölthessék ki a mandátumukat!

Kevesen állnak inkább két lábbal a földön, mint Font.
Az ő projektje a jövőbe mutatott és nem a múltból táplálkozott.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.09. 15:25:34

LG írta:
2021.08.09. 15:01:15
Azt én is jó döntésnek tartom, hogy végül nem zálogasította el a klub jövőjét Messi miatt, hanem józanul döntött. De mi az, hogy tekintsünk el attól, hogy lehazudta az égről a csillagokat, és a kampányából semmi sem teljesült?

Jól keveri a lapokat. :lol: Még tapsoljuk is meg, amiért ilyen szépen kimagyarázta a pofáraesését meg a szurkolók behülyítését. #-o

Én azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy totális bukta a fickó, emberileg és szakmailag egyaránt. De ha esetleg a fiatalok hoznak valami eredményt, az nyilván az ő számlájára lesz írva, pedig vajmi kevés köze lesz hozzá. :roll:
Elnok akart lenni, igy azzal kampanyolt amit hallani szerettek volna a sociok. Mi mast tehetett volna?! Ha a realitas talajan mozog, es kijelenti, hogy ugyan annyi esely van megtartani Messit mint amennyi arra, hogy ki tudjuk paterolni a sallangot akkor ember nem szavazott volna ra, ezt o is nagyon jol tudta.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.09. 15:15:32

Feast4 írta:
2021.08.09. 14:34:34
dani87 írta:
2021.08.09. 13:05:38

És Font fel tudná egyöntetűen bontani a szerződéseket, ugye? Mindenki belemenne, hogy 0 pénzért, Font két csillogó szeméért felmondja a saját, sok tízmiliós szerződését?
Vagy eladni az összes semmirekellő játékost, aki a kutyának nem kell?
Font szerintem egy álomvilágban élő figura, szóval Ő teljesen fölösleges lett volna. Amit a modern klubmodellben az ő gondolatai nem működhetnek.
Ezt alatamasztanad? A programjának melyik része álomvilág és melyik része, melyik megvalósíthatatlan a modern klubfutballban?

És ha ő alomvilagban el akkor abban élt Laporta is mert az alom ígéreteit mindet felülírta a realitás.
dani87 írta:
2021.08.09. 13:05:38
Kezdjünk már el gondolkozni, de tényleg...
Komolyan mondom, úgy értem, a fórumozók nagy része még 10 éves gyerek, akinek fogalma sincs, hogy működik a világ.

Amúgy meg azt is mindenki beláthatná, hogy ha valaki úgy állt volna neki kampányolni, hogy semmire nincs pénz, Messit nem tudjuk megtartani, és őszintén elmondott volna minden ilyet, az kapott volna 1% szavazatot maximum.
A szavazók nagy része nem a valóságra kíváncsi, és simán felül bármiféle popuplista dumának.
Ebben a pénzhiányban ha Font kezdte volna el tevékenységét, garantálom, kb semmit nem tudott volna elkezdeni abból, amit ígért.
Egyrészt az, hogy ha valaki aki nem úgy gondolkozik, mint te az csak 10 éves gyerek lehet, az nem biztos, hogy a legjobb felütés annak, aki az érvelését arra próbálja alapozni, hogy o érettebb, mint az ellenvélemény formaloi.

Az megint nem kiindulási pont, hogy te garantalod, hogy Font nem tudott volna semmit meg elkezdeni se, amit ígért. De ha így is van, akkor is max ott tart, ahol Laporta…

Amit irsz, azzal ha jól értem legitimalod azt hogy egy kampányban hazudni és vetíteni kell? Akkor ezek szerint az is oke volt, hogy Barto évekig hazudott a számokról, különben a végén meg előbb váltják le? És ha Laporta joggal vetithetett egészen pár nappal ezelőttig, akkor milyen alapon veszed elo Fontot a programjaert.

Meg egyszer én nem mondom, hogy Fonttal kolbaszbol lenne a kerítés, de egy évek óta kidolgozott alternatívát tett le az asztalra. Nem tudjuk mi lett volna ha, mert az emberek nagy része az alapján döntött, hogy a nosztalgiara szavaz. A döntés helyességéről evek múltán lehet vmi konklúziót levonni (akkor se teljeset, mert nem látjuk, hogy ugyanennyi idő alatt mit csinált volna a másik jelölt), jelenleg annyit látunk, hogy Laporta semmit nem tudott megvalósítani azokból a kritikus pontokbol, amiket beígért, és amik feltétlen szükségesek egy új korszak alapjainak lerakasahoz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21158
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 15:01:15

Zsolti írta:
2021.08.09. 11:20:41
Azt most tegyuk felre, hogy mivel kampanyolt, meg akkor is hazudik amikor kerdez, DE!! Ami tetszik ebben az egesz storyban, hogy meghuzott egy vonalat, es nem akarta minden aron itt tartani Messit. Kiderul mennyire volt jo dontes (szerintem az volt), hiszen nem az egyen, hanem a Klub erdeket nezte.

..ne legyenek afelol ketsegeink, hogy valami uton ne tudtak volna zsirba hozni a szerzodes hosszabbitast a klub reszerol..
Azt én is jó döntésnek tartom, hogy végül nem zálogasította el a klub jövőjét Messi miatt, hanem józanul döntött. De mi az, hogy tekintsünk el attól, hogy lehazudta az égről a csillagokat, és a kampányából semmi sem teljesült?

Jól keveri a lapokat. :lol: Még tapsoljuk is meg, amiért ilyen szépen kimagyarázta a pofáraesését meg a szurkolók behülyítését. #-o

Én azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy totális bukta a fickó, emberileg és szakmailag egyaránt. De ha esetleg a fiatalok hoznak valami eredményt, az nyilván az ő számlájára lesz írva, pedig vajmi kevés köze lesz hozzá. :roll:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 14:34:34

dani87 írta:
2021.08.09. 13:05:38

És Font fel tudná egyöntetűen bontani a szerződéseket, ugye? Mindenki belemenne, hogy 0 pénzért, Font két csillogó szeméért felmondja a saját, sok tízmiliós szerződését?
Vagy eladni az összes semmirekellő játékost, aki a kutyának nem kell?
Font szerintem egy álomvilágban élő figura, szóval Ő teljesen fölösleges lett volna. Amit a modern klubmodellben az ő gondolatai nem működhetnek.

A probléma nem a szerződések felmondásán van, mert nyilván nem lehet őket csak úgy felmondani. A probléma a távozások kikényszerítésén van. Nyilván egy Umtitit nem hat meg ha felvágod a lelátóra, sehol sincs évek óta ezt ő is tudja. Azért van itt, hogy kifizettesse a szerződéséből ami még lóg aztán meg ökörködik Katarban vagy 4 évet és pá. Sajna itt be kell nyelni a békát. Dembiel és Coutinhoval is meg vagyunk lőve, mivel vagy sérültek, vagy sérülésből jönnek vissza.

De pl. Griezmann (csak egy példa sportszakmai szempontból az ő megtartása a legértelmesebb a sok felesleges játékosból, viszont piaci értéke neki van). "Antoine, drága haverom, vagy lelépsz magadtól vagy felrakunk a lelátóra ameddig kockásra nem ülöd a segged. Fújhatod a francia válogatottságot, mert nem játszol. És 30 évesen ez bizony egy karrier vége is lehet."- na ő pl. nyomásgyakorlásra tuti biztos vagyok benne, hogy lelép. Már máshol tartunk.

Ezt szerintem Lenglettel is el lehetett volna játszani, tök mindegy milyen szerződésről beszélünk, meg ő mit mond meg mint mond McKoeman. Bakker tele vagyunk belső védővel...

Na az ilyen és ehhez hasonló tökös beleállásokat hiányolom a leginkább. És egyébként ha ezt szezon végén elkezdi, nem mondom, hogy mindenkivel, de a legalább két-három okoskolbásszal kevesebben lennénk és lehet Messi marad.
Kép
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.09. 14:23:28

Ha azt feltételezzük, hogy szerződésbontás esetén a fennmaradó fizut meg kell téríteni a játékosok felé (és könnyen lehet, hogy olyan szerződések vannak, ahol az egyoldalú szerződésbontás esetén valami extrát is kell fizetni), kb. ennyit kéne fizetni a klubnak, ha elkezdenénk ezt:
Pjanic: 22 mEUR
Dembelé: 12 mEUR
Umtiti: 24 mEUR
Coutinho: 17 mEUR
Lenglet: 14 mEUR
Piqué: 38 mEUR
S. Roberto: 10 mEUR

Ez összesen úgy 137 millió EUR. Nem beszélve ügyvédi költségekről, meg a klub hírnevének se tenne jót.
Ilyen csődközeli helyzetben ez nyilván kivitelezhetetlen.

Amit remélek, ha már máshogy nem, de Pjanic-t, Dembelét és Coutinhot valami minimál pénzért el tudjuk adni (ha hármójukért kapnánk 50 milliót, én már boldog lennék), de az is csak jót tenne a klubnak, ha ingyen megszabadulnánk tőlük (legalább a fizujukat nem kéne fizetni).
Umtiti-Lenglet-Piqué-Roberto pakk már nehezebb. Umtiti nem akar kisebb pénzért elmenni, és máshol ennyit nem fog keresni, Lenglet szegény teljesen leépült, és más csapat, más közeg kéne neki, hogy kicsit magára találjon. Fizuja nem is nagy gond, de azok a gyermeteg hibák nagyon nem hiányoznak.
Piqué-Roberto páros viszont káros a klubra, félek attól, hogy maradnak, és tovább rontják a csapat teljesítményét.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.09. 14:14:26

1) azt, amit Laporta lehozott, azt bárki lehozta volna 2) Font évek óta veri a tamtamot, hogy óriási sportszakmai, gazdasági és morális válság van, lehet, hogy picit reálisabb lett volna a helyzetértékelése 3) lehet hogy augusztus közepéig nem hitegette volna a szurkolókat Messi megtartásával, de legalabbis a távozása előtt 2 nappal meg ne arról szoktak volna a hírek, hogy minden szuper 4) lehet hogy nem hazudott volna végig fel évet.

A 2-4) pont csupa feltevés, lehet hogy mindent úgy csinált volna, mint Laporta, de kevesebbet fizikailag nem lehetett volna tenni. Most komolyan kérdem van rosszabb verzió a mostaninál? Senkitől nem sikerült megszabadulni, csak ingyen játékost sikerült elhozni (akiket lehet regisztrálni se lehet), Messit nem sikerült megtartani, edzőt nem sikerült cserélni, fizetescsokkentesrol nem sikerült megállapodni…

Ennek fényében, hogy nem volt Laportanak alternatívája, legalábbis megmosolyogtató…
Ronaldinho&Barca írta:
2021.08.09. 14:03:05
Az utóbbi 10 évben csak olyan elnökök voltak akik a leköszönés után masszív bíróságra járás vagy épp felfüggesztettet kaptak..
Ez hogy jön ide? Pont ezért ne lehetne valaki új? Laporta is a semmiből jött. Miért törvényszerű, hogy a rettenetes Rossell-Barto duo után az elodjuk jöjjön. Ha Koeman rossz ne hozzunk valaki frisset, hanem jöjjön vissza Valverde vagy Rijkaard, mert velük sikeresek voltunk?

Ha tetszik ha nem az élet eddig azt igazolja, hogy Laporta nem több egy a Bernabeu melletti óriásplakátba csomagolt nosztalgia járat.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4504
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.08.09. 14:03:05

Balinho írta:
2021.08.09. 12:47:58
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
Ki volt az a jelölt? Az a jelölt pont ennyit tett, hogy elindult Laporta és simán nyerte a választást. Szeretem ezeket a véleményeket, hogy Laporta húzzon a fszba mekkora lúzer, oké tegyük fel, de akkor ki üljön a helyére? Az utóbbi 10 évben csak olyan elnökök voltak akik a leköszönés után masszív bíróságra járás vagy épp felfüggesztettet kaptak.. Akkora krixkrax van ez a klub hogy döbbenet, ezeket a csilliárdos szerződéseket meg nem annyit tesz hogy megfogjuk és félúton kettészabjuk, mert gondolom az egyoldalú felbontás során óriási kilépési záradékot kellene fizetni. Magyar viszonylatban láttam már finomságokat, egy ilyen nemzetközi üzletnél képzelem mik mehetnek.. hosszú évek vegetálása következik, főleg ha a covid felüti ismét a fejét és zárkapus meccsek jönnek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.09. 13:10:27

Balinho írta:
2021.08.09. 12:47:58
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
És a másik jelölt mit csinált volna ebben a helyzetben?
Beül az elnöki székbe, el kezd dolgozni a csapatával és szembejön a valóság.
A hiány a duplája mint mondták, a bérek a legmagasabbak az összes klubhoz mérve is, a bevételek zuhannak a fizetési plafon a felére esett. Ezt Bartóék mind eltitkolták.
A játékosok meg azért nem hajlandóak elmenni, mert máshol jó, ha a felét megadják nekik.
Szerinted mit csinált volna a többi jelölt?
Komolyan kíváncsi vagyok szerinted mit tudott volna tenni a többi.

Szerk.: Ja és csak azért nincs csődben a Barca, mert Laportának sikerült összehozni egy nagy összegű áthidaló kölcsönt.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.09. 13:05:38

Balinho írta:
2021.08.09. 12:47:58
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
És Font fel tudná egyöntetűen bontani a szerződéseket, ugye? Mindenki belemenne, hogy 0 pénzért, Font két csillogó szeméért felmondja a saját, sok tízmiliós szerződését?
Vagy eladni az összes semmirekellő játékost, aki a kutyának nem kell?

Kezdjünk már el gondolkozni, de tényleg...
Komolyan mondom, úgy értem, a fórumozók nagy része még 10 éves gyerek, akinek fogalma sincs, hogy működik a világ.

Itt a klub, baromi sok adósággal, kevés bevétellel.
Sok semmirekellő játékossal, akik nem fognak fizucsökkentésbe belemenni, és nem kellenek semmi csapatnak.
Nincs egy ember se a világon, aki ebből a ****kupacból bármit ki tudna hozni pár hónap alatt.

Amúgy meg azt is mindenki beláthatná, hogy ha valaki úgy állt volna neki kampányolni, hogy semmire nincs pénz, Messit nem tudjuk megtartani, és őszintén elmondott volna minden ilyet, az kapott volna 1% szavazatot maximum.
A szavazók nagy része nem a valóságra kíváncsi, és simán felül bármiféle popuplista dumának.
Ebben a pénzhiányban ha Font kezdte volna el tevékenységét, garantálom, kb semmit nem tudott volna elkezdeni abból, amit ígért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dani87 2021.08.09. 13:23:49-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.09. 12:52:42

csababarca írta:
2021.08.09. 12:16:31
még kivárok, mert van hátra pár hét, hátha sikerült legalább az Umtiti-Pjanic kettőst elhajtani, meg 1-2 fizut csökkenteni.
Csaba, en ugy tudom, megegyeztek a Juveval, Pjanic belement a 20%-os fizucsokkentesbe is es iden mar ott jatszik (kolcsonbe?)

nem tudom megerositeni a hirt, talan itt olvastam egy masik topikban, linkkel
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.09. 12:47:58

Feast4 írta:
2021.08.09. 12:18:42
recrea írta:
2021.08.09. 12:07:00
Kár ezen rúgózni, nem volt alternatíva, Ti is tudjátok jól.
Mondjuk ebben igazad van.Számomra ez a melyik ujjamat rágjam le döntésnek tűnt.
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.08.09. 12:32:37

Nyilván meg lehetett volna tartani Messit és nyilván Messi is maradhatott volna, kérdés, hogy milyen áron és megérte volna-e ez hosszú távon a klubnak. De aki elvárta Laportatól, hogy kerül, amibe kerül, tartsa meg Messit, az elvárhaná Messitől is, hogy bármi áron maradjon itt. Azt sem tudhatjuk, Messi mennyire akart maradni, ennyi év után egy normális ember akkor is padlót fog azért, ha ő maga (is) tervezte a váltást már.
Én sokat nem tudok Laportáról bevallom, és elég nyílt ember vagyok, de nem nagyon tartom életszerűnek, hogy az új elnők kiáll hónapokkal ezelőtt a nyilvánosság elé és meggyónja, hogy gyakorlatilag semmi esélyünk sincs Messit megtartani. Így is tsunami lett, de azt nem tette volna zsebre senki. Azt aláírom, hogy az ilyen Haalanddal való kampánydumák tényleg az erős demagógia kategóriáját merítették ki.
Azon is gondolkodtam, hogy nem lehet, hogy Messi is már váltani akart és kölcsönösen egymást fedezik az elnökkel?
Szerintem amúgy a végeredménnyel nincs gond, csak az egész történet módja rohadt gáz, nem így kellett volna elválnia a klubnak és Messinek, viszont az idő már eljött és valószínűleg nyomás nélkül nem tudták volna ezt így megtenni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 12:18:42

recrea írta:
2021.08.09. 12:07:00
Kár ezen rúgózni, nem volt alternatíva, Ti is tudjátok jól.
Mondjuk ebben igazad van.Számomra ez a melyik ujjamat rágjam le döntésnek tűnt.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.09. 12:16:31

nem csak Messi meg nem tartása a "probléma" vele, hanem hogy végighazudta valószínűleg az egész nyarat:D

még kivárok, mert van hátra pár hét, hátha sikerült legalább az Umtiti-Pjanic kettőst elhajtani, meg 1-2 fizut csökkenteni.
de aki kritizálja, nem csak Messi miatt teszi, a cvc megállapodásról se tudunk semmit, amennyit tudunk, arra én is azt mondom, hogy persze, hülyeség lett volna, de ez nem egy nagy dolog észrevenni.

én Laporta mellett voltam és vagyok most is, mert bizonyított vezető, de egyelőre a körülmények felülkerekednek rajta, ezt kár kimagyarázni, mert amit egyelőre látunk, az nem bíztató.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése