Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.13. 11:52:03

Subinho írta:
2021.08.13. 11:47:49
Nekem nagy csalódás eddig Laporta. Nem az igazolások miatt, mert azt tudtuk, hogy nincs pénz, Hanem azért, hogy nem tudja a bértömeget csökkenteni. Tudom, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződéseket, de az, hogy aug közepe van és még mindig a Barca játékosa Dembelé, Umtiti, Lenglet, Griezman, Pjanic, Coutinho... Nem értem. Persze, tudom, ez nem a FIFA21, de akkor is. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni őket a csapatból és ezzel felszabadítani cirka 120 milliót! Értem én, hogy nem fogunk kapni soha 120 millió egyikért sem, de ha 30-ért megveszik, az 1. Bevétel, 2. Bértömeg csökkentés. Melyik a jobb? Rajtunk marad Griez évi 40 milláért, vagy eladjuk 30-ért és megspórolunk 40 milla fizut... Ha igy haladunk, be fog csődölni a klub! És akkor nem mi leszünk az új Milan, hanem az új Leeds...
vasarnaptol jonnek majd a szurkoloi bevetelek, jovore mar nem leszunk ennyire a kakaban, meg szep penzeket is kaphatunk ertuk

kar volna elfecserelni oket, jo ajanlat eseten viszont tenyleg meg lehet szabadulni az egy poszton tul sokan lezengo jatekosoktol

egyelore ez a megfelelo megoldas, amit Laporta csinal... :(
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.13. 11:47:49

Nekem nagy csalódás eddig Laporta. Nem az igazolások miatt, mert azt tudtuk, hogy nincs pénz, Hanem azért, hogy nem tudja a bértömeget csökkenteni. Tudom, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződéseket, de az, hogy aug közepe van és még mindig a Barca játékosa Dembelé, Umtiti, Lenglet, Griezman, Pjanic, Coutinho... Nem értem. Persze, tudom, ez nem a FIFA21, de akkor is. Nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni őket a csapatból és ezzel felszabadítani cirka 120 milliót! Értem én, hogy nem fogunk kapni soha 120 millió egyikért sem, de ha 30-ért megveszik, az 1. Bevétel, 2. Bértömeg csökkentés. Melyik a jobb? Rajtunk marad Griez évi 40 milláért, vagy eladjuk 30-ért és megspórolunk 40 milla fizut... Ha igy haladunk, be fog csődölni a klub! És akkor nem mi leszünk az új Milan, hanem az új Leeds...
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.08.13. 10:21:23

a probléma Laportával az, hogy a választási kampányban beígért fűt-fát, amolyan undorító politikus módon, majd miután semmit nem tud belőle betartani, széttárja a kezét, hogy sajnos rosszabb a helyzet, mint hittem, és ezzel el van intézve minden. ezt akár én is meg tudtam volna csinálni :D

pár socio mindenesetre készülődik Laporta ellenes feliratokkal, de gondolom ők még a Messi hívők akik nem tudják feldolgozni hogy elment...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.13. 09:19:59

PorSiempre írta:
2021.08.13. 09:11:40
El kellett inditani ezt a lavinát, mert Messi itt ült volna a nyakunkon még 4-5 évig....
Szerintem sok csapat örülne, ha olyan játékos ülne a nyakukon, aki a gólpontok jelentős részét szerzi...
Számomra hihetetlen, hogy elmegy/küldik a Barca történelem egyik legnagyobbja,ilyen hangulatban... Kis hazánkban meg a Kanta mitudoménki mezét visszavonultatják, vicc 😂
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.13. 09:15:58

Peter írta:
2021.08.12. 23:57:34
bunga írta:
2021.08.12. 22:05:43
Erre egy biztos módja lenne, ha merne olyan drasztikusan viselkedni néhány felesleges vagy nélkülözhető kerettaggal, mint Moribaval. Ha nem, készülhet egy bizalmatlansági szavazásra.
Egyszerűbb lenne, mint az egyszeregy. Koeman ugyanakkor nem olyan habitus, aki alkalmas lenne fiatalokból összerakni egy csapatot, ezzel Laporta is tisztában van, így a léhűtők maradni fognak. A léhűtők között néhány cimbora is van, szóval több okból sem foglalkozik ezzel Laporta. Nem véletlen az sem, hogy hagyta Koemant. Koemannal ugyan egy picit eljátszotta éppen az ellenkezőjét, mint Messivel, miközben saját maga (Laporta) nagyon is jól tudta, hogy maradni fog.
Nem olyan könnyű megszabadulni felesleges játékosoktól. Sőt, ha ők nem akarják akkor lehetetlen. Ilyen anyagi helyzetben hány szerződést lehetett volna felbontani. Kb. nullát. Mindenki csak maradni akar, nagyon jól elvannak. Lenglet is kapott ajánlatot, de lenyilatkozta, hogy nem akar elmenni. Dupla fizetésért keménykedhetsz velük. Nem fognak elmenni fele bérért egy középcsapatba, főleg ilyen 29-30 pluszos játékosok . Piquétől is megnézem bárki hogy szabadult volna meg, mikor tavaly utolsó szögként adtak neki egy négyéves szerződést.
Messivel kapcsolatban pedig annyi nagy "szakértő" véleményét lehet olvasni/hallani, amik legtöbbje szembemegy egymással, hogy kizárt megtudni hol van az igazság.
A fizetésnyisszantást pedig sztem Laportával inkább megcsinálták.
Koemant nem akarta megtartani Laporta, ez teljesen nyilvánvaló volt, minden nyilatkozatból, gesztusból ez jött le. De értelmes edző nem volt a piacon, Xavi nem akart jönni. Plusz ha elküldjük még a hollandnak is kellett volna tejelni. Most itt lehet még egy évig, addig lehet keresni valakit és ingyen távozik.
Forca Barca!!!!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.08.13. 09:11:40

Nem értem miért Laportát kell ekézni....
Értem én, hogy megigért valamit és 80%-ban rajta kivül álló okok miatt nem tudta teljesiteni....
Nem ő vágta haza a klub pénzügyeit, hanem Bartomeu.... Ő szerintem igy is kimaxolta ezt a nyarat. El kellett inditani ezt a lavinát, mert Messi itt ült volna a nyakunkon még 4-5 évig.... Remélem, hogy Laporta a kapcsolataival tud hozni némi pénzt, hogy legyen jövőre zsé és elindulhassunk felfelé.


ps.: sorry, hogy mindent rövid "i" - vel irtam, de nem volt kedvem keresgetni a szlovén billen :lol:
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.13. 08:55:36

Zozzy 5 írta:
2021.08.13. 08:10:32
amúgy jogos felhozni koeman maradását onnantól kezdve, hogy látjuk mennyi pénz van (az új igazolásokat sem tudjuk normálisan benevezni)? nekem full irreálisnak tűnik h megengedhettünk volna egy szerződésbontást vele, hogy egybe kifizessük a bérét. nekem úgy tűnik h itt tényleg fillérre van kiszámolva minden. az a része idegesítő h Laportanak ebben is nagy volt a szája azt ígérgetett mindenkit a padra, de egyébként maga a döntés része a mostani helyzet fényében érthető.
Így van, nagyon valószínű, hogy nem engedhettük volna meg a menesztését. Sőt, jöttek olyan hírek is, hogy még az előző szezonból is lógunk neki a fizuja egy részével.

Setiént sem tudom, hogy sikerült-e már azóta kifizetni, neki is tartoztunk. :lol:

Meg a játékosoknak is, hiszen elvileg velük is úgy ment/és megy az újabb az egyesség, hogy amiről most lemondanak, elvileg egyszer visszakapják. Ezek után pedig nem valószínű, hogy akiknek a legnagyobb lóvéval lóg a klub, azok mellőzve lennének, pláne nem eladva. :roll:
Ezért nem értem a Wijnaldum meg a Haaland féle tárgyalásokat. Egyáltalán minek vetődött fel a nevük, ha még az ingyen szerződtetett játékosokat se tudjuk nevezni, már Messi nélkül se!

Itt vmi nagyon nincs jól, gondolom Wijnaldum ügynöke is tudna 1-2 érdekességet mondani a tárgyalásról…
Lehet, hogy nekik is meg lett mondva, hogy most nem tudunk sokat fizetni, de hamarosan Kánaán lesz, és akkor a sokszorosát kapjátok. :lol:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.13. 08:41:17

Zozzy 5 írta:
2021.08.13. 08:10:32
amúgy jogos felhozni koeman maradását onnantól kezdve, hogy látjuk mennyi pénz van (az új igazolásokat sem tudjuk normálisan benevezni)? nekem full irreálisnak tűnik h megengedhettünk volna egy szerződésbontást vele, hogy egybe kifizessük a bérét. nekem úgy tűnik h itt tényleg fillérre van kiszámolva minden. az a része idegesítő h Laportanak ebben is nagy volt a szája azt ígérgetett mindenkit a padra, de egyébként maga a döntés része a mostani helyzet fényében érthető.
Ezért nem értem a Wijnaldum meg a Haaland féle tárgyalásokat. Egyáltalán minek vetődött fel a nevük, ha még az ingyen szerződtetett játékosokat se tudjuk nevezni, már Messi nélkül se!

Itt vmi nagyon nincs jól, gondolom Wijnaldum ügynöke is tudna 1-2 érdekességet mondani a tárgyalásról…
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.13. 08:10:32

amúgy jogos felhozni koeman maradását onnantól kezdve, hogy látjuk mennyi pénz van (az új igazolásokat sem tudjuk normálisan benevezni)? nekem full irreálisnak tűnik h megengedhettünk volna egy szerződésbontást vele, hogy egybe kifizessük a bérét. nekem úgy tűnik h itt tényleg fillérre van kiszámolva minden. az a része idegesítő h Laportanak ebben is nagy volt a szája azt ígérgetett mindenkit a padra, de egyébként maga a döntés része a mostani helyzet fényében érthető.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.12. 23:57:34

bunga írta:
2021.08.12. 22:05:43
Erre egy biztos módja lenne, ha merne olyan drasztikusan viselkedni néhány felesleges vagy nélkülözhető kerettaggal, mint Moribaval. Ha nem, készülhet egy bizalmatlansági szavazásra.
Egyszerűbb lenne, mint az egyszeregy. Koeman ugyanakkor nem olyan habitus, aki alkalmas lenne fiatalokból összerakni egy csapatot, ezzel Laporta is tisztában van, így a léhűtők maradni fognak. A léhűtők között néhány cimbora is van, szóval több okból sem foglalkozik ezzel Laporta. Nem véletlen az sem, hogy hagyta Koemant. Koemannal ugyan egy picit eljátszotta éppen az ellenkezőjét, mint Messivel, miközben saját maga (Laporta) nagyon is jól tudta, hogy maradni fog.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 22:31:54

Mennyire lehet rossz a klubboknak, ha nagy többséggel megszavazták, még a címvédő Atletico, az EL-győztes Villarrel és a Sevilla is? - akik azért nem kutyaütő csapatok.

És azért nagyon úgy tűnik, hogy Perez és a Real járt ezzel a legjobban. Ő náluk messze nem annyira komoly a válság, simán megérte nekik, hogy nemet mondjanak erre a lehetőségre, hogy mi maradjunk a ganéban. Messi elvesztése sportszakmailag még kérdőjel, de gazdaságilag szinte biztos, hogy újabb komoly csapás lesz. Reméljük, hogy a fiatalok majd megoldják. De pl. ha Fati rendben lesz, és vissza tud térni a sérülése előtti útra, hoz egy kiváló szezont, és kap majd ajánlatok lényegesen magasabb fizetéssel, szerintetek nem fog elmenni? :roll:

Hosszútávon nem érte volna meg elfogadni a CVC-ajánlatát? Ezt biztosra nem tudhajtuk, mert attól, hogy Laporta azt mondja, nem biztos, hogy tényleg így van. Ez az ember tett érte, hogy ne adjunk hitelt a szavának. De tételezzük fel, hogy utánaszámolak, és tényleg így jött ki nekik. DE!
-Vajon hogy kalkulálták bele, hogy Messi távozásával mennyivel lesznek kiesebbek a marketingbevételek? Mert ezt csak max. megbecselülni lehet. Nincs az az elemző, aki megmondaná, hogy hány ember van, aki csak Messi miatt szurkolt a Barcának és csak miatta nézett meccset. Mert amilyen adatok jöttek Párizsből, valószínűleg nem kevés. Itt a fórumon is hányan fanyalogtak olyanok, akik nem tegnap kezdtek szurkolni a csapatnak, hogy így már nem is érdemes a TV elé leülni. Akkor mit mondanak, akik konkrétan Messi miatt kezdték követni a csapatot? Messi után Griezmann-nak volt valószínűleg a legnagyobb marketingértéke, de őt most a legtöbb barcafan kb. a pokolba kívánja, szóval nem hinném, hogy túl sok mezet adnak el a nevével.
-A másik dolog, amit át kell gondolni: ha valaki nagyon megszorul, akkor a túlélésért akár nagyon előnytelen üzleteket is bevállalhat. Mi ugyan nem tapasztaltuk meg az éhezést, de maradtak fent források, hogy kemény ostromok idején galambtrágyáért fizettek ki komoly pénzeket az emberek, hogy ne haljanak éhen. És igazuk volt, mert ha ennek köszönhetően túlélték az ostromot, pénzt még szerezhettek, de aki sóher volt és éhenhalt, annak már nem volt erre lehetősége.

Ami még tényező lehet, sőt, szerintem innen fúj a szél: a nagy Szuperliga-biznisz. Ahogy viszont én látom, ebben hiában reménykednek. Vagy talán 3 csapattal (Barca, Real, Juve) akarják elindítani? Mert jelenleg kb. ennek a három csapatnak lenne valóban érdeke. Az angolok jól elvannak, a PSG most vitte el a két spanyol óriás kapitányát, szóval valószínűleg ők is, a többi spanyol klubra se nagyon számítsunk, ha megszavazták a CVC-dealt. Szóval ez kb. meg is bukott.

Mbappét viszont a pletykák szerint valóban sikerült még közelebb lökni Madridhoz. Ha behúzza Perez, akkor nyugodtan rá is adhatjuk Laportára a bohócsipkát.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.12. 22:05:43

Nézzük a dolgot kizárólag Laporta oldaláról. Elment Messi - ezt sokan, sokáig úgysem bocsájtják meg neki. De mit tud ezzel szemben felmutatni? Kizárólag, ha jó csapat jön össze, mert az elzálogosítás meg hasonlók nem érdeklik a szurkolókat. Ez meg nem utolsó sorban attól függ, hogy a La Liga törekvése ellenére tud-e játékosokat regisztrálni. Erre egy biztos módja lenne, ha merne olyan drasztikusan viselkedni néhány felesleges vagy nélkülözhető kerettaggal, mint Moribaval. Ha nem, készülhet egy bizalmatlansági szavazásra.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1973
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.12. 21:47:03

culinho írta:
2021.08.12. 20:47:43
De kérdem, vajon szerintetek ki sütögeti a pecsenyéjét itt, Tebas, vagy Laportáék? A Szövetség 10-15 százalékot kap a szerződés megkötéséért. A másik oldalon a Barcelona évek alatt kapta 270 milliót. Ha megérné a Klubnak, vagy ha a pénz java a közeli jövőben érkezne, akkor mért ellenezné Laporta? Mondhatná, hogy mit érdekel engem, hogy 20 év múlva ez mennyire előnyös a Klubnak, most ezzel meg tudom tartani Messit, vagy leigazolom Haalandot, akármi..Ha előnyös lenne nekünk, aláírták volna, ahogy a hírek szerint elsőre Laporta nagyon meg is örült neki, aztán kiderültek a részletek. Szóval ki zsarol kit?
emögött politika IS van sztem. nem módosítottak La Ligás szabályt, h megtarthassuk Messit (nem mondom, h bölcs lett volna ilyen irányba elmenni mondjuk), akkor mi sem írjuk alá a javaslatotokat. na meg a Szuperliga affér kapcsán is van ellentét. sztem ezt a játékot fogják most a nagyok játszani, h menjünk szembe mindenkivel (UEFA + La Liga egyaránt), ahol csak lehet.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.12. 20:47:43

Én meg fordítva. Kihagyják a megállapodásból a 3 legnagyobb múltú spanyol csapatot és cinikusan üzenget Tebas, hogy akkor így jártatok, ti nem kaptok pénzt! Ez szerintetek rendben van? Hát mi ad értéket a spanyol focinak, egy Oviedo-Murcia? Aki megszavazta ezt a megállapodást, az a szerződés tartama alatt nem léphet be más versenysorozatba, ergo Szuperligába. Kérdem mért? Mi köze van a spanyol szövetség és egy befektetői csoport megállapodásának a nemzetközi versenyekhez. Feltételezem Perezék a BL-t akarják kiváltani a Szuperligára, mert felhígult, sok a felesleges meccs és keveset kapnak vissza. Gondolom az UEFA és a Szövetség szoros viszonyban van és így akarták őket kiütni. Ebből nekem csak az jön le, hogy félnek ott Svájcban, nincs ez lefutva.

De kérdem, vajon szerintetek ki sütögeti a pecsenyéjét itt, Tebas, vagy Laportáék? A Szövetség 10-15 százalékot kap a szerződés megkötéséért. A másik oldalon a Barcelona évek alatt kapta 270 milliót. Ha megérné a Klubnak, vagy ha a pénz java a közeli jövőben érkezne, akkor mért ellenezné Laporta? Mondhatná, hogy mit érdekel engem, hogy 20 év múlva ez mennyire előnyös a Klubnak, most ezzel meg tudom tartani Messit, vagy leigazolom Haalandot, akármi..Ha előnyös lenne nekünk, aláírták volna, ahogy a hírek szerint elsőre Laporta nagyon meg is örült neki, aztán kiderültek a részletek. Szóval ki zsarol kit?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 18:51:13

visca el barca írta:
2021.08.12. 17:55:41
dévid villa írta:
2021.08.12. 17:37:31
Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Millioszor le lett irva. A cvc tobb evtizedre belenyulna a tv-s kozbetitesekbe, amit a ket nagy nem akar. Nyilvan osztottak, szoroztak es hosszu tavon tobb penztol esnek el, mint ami most tokeinjekcio formajaban bevetel lehetne.
+ ugye olyan hírek is voltak, hogy a Szuperligáról is le kellett volna mondaniuk.

Viszont akkor az, amit m is írt valaki, hogy a megállapodás illegális lenne, ezek szerint kamu.

Kezdem úgy érezni, hogy amit Llopis elmondott, elég közel lehet az igazsághoz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.12. 17:55:41

dévid villa írta:
2021.08.12. 17:37:31
Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Millioszor le lett irva. A cvc tobb evtizedre belenyulna a tv-s kozbetitesekbe, amit a ket nagy nem akar. Nyilvan osztottak, szoroztak es hosszu tavon tobb penztol esnek el, mint ami most tokeinjekcio formajaban bevetel lehetne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.12. 17:37:31

Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5174
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.08.12. 17:08:53

A LaLiga által összehívott gyűlésen a klubok megszavazták a CVC nemzetközi befektető alappal való együttműködést:
✅ 38 csapat szavazott mellette
❌ A Real Madrid, az FC Barcelona, az Athletic Club és még egy csapat a Segundából pedig ellene
via El Partidazo de COPE
Updates:
A Marca információi szerint CVC elzárja a pénzcsapot azokkal a klubokkal szemben, akik az együttműködés ellen szavaztak, így a Real és a Barca sem kap jelen állás szerint semmit abból a 10%-ból, amit a befektető a teljes összeg, a közel 2700 millió eurós keretből a kluboknak biztosítana.

(forrás: La Liga Loca fb)
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.12. 17:03:46

visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini? Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Én se hiszem, hogy elmenne. Nincsenek egy szinten, se pénzileg, se játékoskeretileg, igazából sehogy se. Egyetlen tényező szól a Real mellett az erősebb liga. De még egy ilyen covidos év és amilyen ütemben kell elküldeni a La Ligából a játékosokat lehet ez se lesz igaz. :mrgreen:

Szerintem a jelenleg ismét a foci erő viszonyainak átrendeződését látjuk és a spanyol foci igazából lassan lekerül ez első oldalról. Sajnos ez törvényszerű. A ciklusok változnak. Most megint az angol csapatok jönnek ahogy látom. Meg az olajmilliárdosok csapatai. Sajnos látható volt, hogy nem csak mi de a spanyol foci sem tudja majd megtartani a hegemóniát, főleg ezek miatt a hülye szabályok miatt. Oka van, hogy a spanyol fociba csak ilyen Malaga ( jó ott másik gond is volt) szintű próbálkozásokra futotta csak, nem jött ide egyetlen olajsejk se megvenni a Rayo Vallecano-t és megcsinálni a spanyol csodát.

Azzal egyet értek, hogy a Real jobban le van pukkanva mint mi. Viszont ők lassan ahogy előttem is mondták lecsapolják a rossz vért. És még az az elnökség lecsapolja aki felhalmozta. Laportáéknak először valahogy a csődöt kell majd elkerülni, utána pedig még több év lesz, mire megszabadulunk ezektől a lehetetlen szerződésektől és azoktól a játékosoktól akik egy év alatt megkeresik a piaci értékük háromszorosát.
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.12. 09:46:22

visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini?
Azért a Reál Mbappe kapcsolat nem mai történet, szerintem max az időpont kérdéses, Mbappe meg több gigaszerzodest utasított már el csilliardos fizetéssel, mert nem a PSG-ben képzeli el a jövőjét.

Itt két dologra hazardirozik a PSG: 1) a Madrid gyengébb lesz, a PSG meg hasít és akkor szakmai okokból mégis inkább marad. Ezzel annyi a probléma, hogy ha BL-t nyer idén a PSG, akkor nincs miért maradjon, ha így se nyer BL-t a PSG, akkor meg lehet, hogy azért nem marad, mert végképp eselytelennek látja a csapatot. 2) az lehet meg a PSG esélye, hogy a Covid a piaci alapon működő csapatoknak teljesen alaver, és mivel az FFP-t úgyis kivezetik, a sugardaddys csapatok hasítani fognak.

Igazából az Mbappeert kapható pénz nem hatja meg az arabokat, ugyhogy ezt a rizikót végigviszik.

Viszont ha valamit, hat ezt nem lehet Laporta nyakába varrni, mert az az átigazolás a Barcatol és Messitol teljesen független életet el.
visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Igen, de a Real sokkal jobb perspektivaban is van, mint mi. Kisebb az adósság, kisebb fizetések, az óriás ballasztok lassan kifutnak. Nekünk évekbe telhet, mire kikecmergünk Barto (szakmai és pénzügyi) örökségéből.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.12. 09:08:09

visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini? Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Várjuk azért meg, Perez szava sokat nyomhat a latba.
Nem kérdés, hogy Neymar-Messi kettőssel, ezért se tudom Messit se mondjuk kárhoztatni, hogy a MBappé-DiMaria-Neymar pakkot választotta, mint minket :lol:

Az biztos, hogy keretileg a real is le van épülve, de azt ne feledjük el, hogy ott a fizetések sincsenek így elszállva, illetve nem nagyon igazolnak egy ideje, adósság sincs akkora ha van egyáltalán, stb.
Gazdaságilag biztosan jobb helyzetben vannak.

Én sem igazolnék most a romhalmaz spanyol ligába, ez tény. De MBappé előtt két út van, vagy marad, vagy Real. Máshova nem fog menni, ebben majdnem biztos vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.12. 08:52:13

Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini? Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.12. 08:45:15

recrea írta:
2021.08.12. 07:05:29

Van egyfajta romantikája annak, h politikusoktól vártok igazságot :D sztem el kéne ezt engedi…Barto is megígérte, h gazdasági csoda lesz a klub, most meg a csőd szélén állunk.

A PSG nem annyira ostoba klub, mint mi vagyunk, nem fogja a világ legdrágább focistáját ingyen a Realnak adni, ebben teljesen biztos vagyok.
Jah, hát igen, de én nem várom, csak jó lenne, mert mennek a konteok, meg a szubjektív vélemények a félinfók alapján, amiket aztán egyes megmondók teljes mellszélességgel nyilatkoztatnak ki egyetlen igazságként, és bizony az úgy történt:D

MBappét meglátjuk, bízok az arabban azért, nem lenne jó, ha Messi odavitelét duplán szívjuk meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 08:37:09

1994barca írta:
2021.08.12. 00:02:15
A főoldali cikk egy vicc( nem az eurobarca részéről) nyíltan le lett hozva, hogy a cvc sántít erre az ürge csak azt hajtja… sárdobálás megy, de úgy látom a számolás már kevésbé… nehez benyelni a tényt, hogy Messi már nincs.
Csak akkor felmerül a kérdés, hogy mi a bánatért vártak augusztusig, miközben Laporta állandóan azt nyilatozgatta, hogy maradni fog Messi. Most pedig olyan hírek jönnek, hogy annyira rossz volt a gazgadási helyzet, hogy eleve esélytelen lett volna a megtartása, sőt, nélküle is átlépjük a keretet, és még ahhoz is jelentős csökkentést kell elérnünk, hogy az új érkezőket regisztráljuk. Hogy mi volt a háttérben nem tudjuk, ami tény: Laporta nagyon csúnyán benézte a dolgot, és pofára esett.
recrea írta:
2021.08.12. 07:05:29
csababarca írta:
2021.08.12. 06:55:46
Nem tudom megítélni igaza van e a cikkben megszólaló embernek, de bizonyosan olyan kérdéseket pedzeget, ami többünkben felmerült.
Hogy hol az igazság? Majd mindenki kialakítja magában a félinformációk alapján.

Egy viszont nagy úgy néz ki bejön, mégpedig az hogy ezzel MBappét odarúgtuk közvetetten a realnak, ingyen. Mert nem fog maradni a francia többedhegedűsnek, a real meg tárt karokkal várja.
De nem baj majd ide meg biztos jön Haaland vagy valami másik gólgép.
Van egyfajta romantikája annak, h politikusoktól vártok igazságot :D sztem el kéne ezt engedi…Barto is megígérte, h gazdasági csoda lesz a klub, most meg a csőd szélén állunk.

A PSG nem annyira ostoba klub, mint mi vagyunk, nem fogja a világ legdrágább focistáját ingyen a Realnak adni, ebben teljesen biztos vagyok.
Én nem tartottam Laportát szentnek, de úgy gondoltam, a Rosell-Barto kettőségnél azért mégis tisztességesebb, őszitébb, korektebb ember. De eddig sajna az jön le, hogy egyáltalán nem, csinált is egy jó nagy nyári botrányt, ami a legkevésbé hiányzott a klubnak. A fos áradat szerintem még messze nem ért véget, ezen a nyáron már nem is fogunk kimosakodni belőle.

Kicsit off: azért a PSG is neccesre hagyta Mbappé jövőjét, ha eddig nem hosszabbított vele. Idén láthatnak utoljára pénzt belőle. Meglátjuk mi lesz, de sajnos a hírek szerint most tényleg esélyes neki a Real, akár most valami pénzért (hatalmas összeget nem kérhetnek érte, hiszen jövőre ingyen menne), vagy ingyen jövőre.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.12. 07:05:29

csababarca írta:
2021.08.12. 06:55:46
Nem tudom megítélni igaza van e a cikkben megszólaló embernek, de bizonyosan olyan kérdéseket pedzeget, ami többünkben felmerült.
Hogy hol az igazság? Majd mindenki kialakítja magában a félinformációk alapján.

Egy viszont nagy úgy néz ki bejön, mégpedig az hogy ezzel MBappét odarúgtuk közvetetten a realnak, ingyen. Mert nem fog maradni a francia többedhegedűsnek, a real meg tárt karokkal várja.
De nem baj majd ide meg biztos jön Haaland vagy valami másik gólgép.
Van egyfajta romantikája annak, h politikusoktól vártok igazságot :D sztem el kéne ezt engedi…Barto is megígérte, h gazdasági csoda lesz a klub, most meg a csőd szélén állunk.

A PSG nem annyira ostoba klub, mint mi vagyunk, nem fogja a világ legdrágább focistáját ingyen a Realnak adni, ebben teljesen biztos vagyok.
Válasz küldése