Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.06. 09:36:36

LG írta:
2021.08.05. 23:34:30


Először is reálisan felmérni az anyagi lehetőségeket, hogy mennyit szánhatunk Messi fizetésére. Ha ez megtörtént, akkor leülni Messivel tárgyalni, és világosan megmondani neki, hogy: Nézd, ilyen helyzetben van a klub, ennyit tudunk neked adni. Tudom, hogy kevesebb, és ha nem fogadod el, megértjük, és köszönünk mindent. De legyél annyira lojális a klubhoz, hogy legkésőbb egy héten belül döntesz, mert nekünk nagyon fontos, hogy rád építhetjük-e a következő szezon projektjét, vagy teljesen új lehetőségek után kell néznünk.
De ezt Laporta nem tehette meg, mert a választási ígéretével szembe ment volna, ha ezt csinálja. Vagyis mindenáron meg akarta tartani Messit.
Messi papa (az elmúlt éveket látva) meg valószínűleg most sem volt hajlandó engedni a fizetésből, azt gondolván Laportának és a Barcanak minden pénzt megér Messi megtartása. És eddig mindig bejött a kemény tárgyalása.
A gond, hogy ezt az 500 milliós terhet már nem bírta el a klub.

Valaki írta a Messi topikban, hogy Messi meghallva a tárgyalások eredménytelenségét, kiborulva utazott vissza a Ibizára ( vagy hova).
Ebből az látszik teljesen az apjára bízta a tárgyalásokat, az apja meg a pénzt választotta...
Ha nálunk akarna focizni mégis, ahhoz neki kellene azt mondani, hogy oké ennyiért is hajlandó vagyok nálatok maradni, mert innen akarok visszavonulni, és tett értem annyit a klub, hogy most én adok vissza ebből.
A mai anyagias világban ez elképzelhetetlen, mivel apuka még évekig pénzforrást lát benne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.06. 08:13:59

LG,

bartomeu a mi gyurcsanyuk. a laporta fanatikusok, innentol barmi lesz, siman rahuznak mindent, majd még évek múlva is...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.06. 05:30:54

Amikor Barto szembesült azzal, hogy Neymar távozik, pánikszerűen keresett új sztárt a csapatnak. Ebből keletkeztek a túlfizetett igazolások,akik közül egyik se hozta azt; amit vártak tőle. ISTEN MENTS, HOGY LAPORTA EGY SZTÁRRAL PÓTOLJA AZT AZ ŰRT, AMIT MESSI HAGY MAGA UTÁN.

KAPCSOLD KI A CAPSLOCK GOMBOT!! -messideco
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.08.06. 04:07:19

Nálam az ilyennek következményei lesznek - vagy valami hasonlót nyilatkozott. Hát eddig csak őt terhel tényleg minden felelősség.
"And my heart will leave you never."
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2021.08.06. 01:32:31

Amikor a választások voltak, írtam Laportáról:
https://www.eurobarca.hu/forum/viewtopi ... 0#p1175200

Mikor felmerült Laporta neve, tudtam, hogy bepalizza majd az embereket, elhitet a szavazókkal és a szurkolókkal mindent, "konkrét tervekkel" áll elő, aztán kiderült, hogy szinte semminek se nézett jobban utána. Sztárokat ígért, amiből lett Agüero és Depay, olyan játékosokat ígért utána, mint Wijnaldum, aki inkább a PSG-t választotta (igen, a pénzért, de akkor is a PSG-t választotta). Mindössze négy olyan játékost tudott hozni, akik valószínűleg nélküle is hozzánk igazoltak volna.

Új edzőről beszélt, majdnem elküldte Koemant, majd ebből az lett, hogy Koeman maradt, ahogyan az öregek is, csak Messi ment. Minden kolonc a nyakunkon maradt, de ez várható volt. Nem változott semmi, manipulatív, hangzatos dolgokat mantrál és kamuzik. Rohadtul nem örülök neki, hogy igazam lett, de tudtam, hogy így alakul minden. Amikor Titinho "nevetett", hogy mennyi hülyeséget hordok össze, mert nincs eladva június elejéig a régi slepp, akkor most elmondanám neki, hogy augusztus közepéig sem sikerült. A baj az, hogy az ilyen karizmatikus emberek, mint Laporta, nagyon sok szavazót és szurkolót be tudnak hülyíteni, most is sikerült. Csak most nem jött egy Ronaldinho, aki megmentheti a szezont és a klubot...

Tudom, most is én vagyok az idióta és francnak okoskodom. Ugyanakkor nekem kellemetlen és rossz érzés, hogy pár ígérettel ennyi embert be lehet húzni a csőbe és onnantól kezdve, maximálisan odaállnak egy ember vagy egy ügy mellé úgy, hogy nem is látják át a szituációt, szimplán mindent elhisznek, amit hallanak. Fel sem merül bennük, hogy itt valami nem stimmel, hanem mennek előre, mint a birkák. Lehetséges, hogy pontosan ezért tart itt a Barcelona, ahol. Ahogyan itt a fórumról eléggé sok ember, úgy a szavazók is sok dolgot elhittek neki, mert a szép múlt és a "megoldóember" szerepe vonzó volt.

Mindenesetre remélem továbbra is, hogy tévedek, ez csak egy nagy ördögi terv része, miszerint a rutinos maggal, Messi nélkül fogjuk alázni éveken át Európát, Sergi Roberto világklasszis mindenes lesz, illetve Agüero aranycipős, csődből meg simán kimászunk Laportával.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.05. 23:34:30

Atax írta:
2021.08.05. 23:10:25
Aki annyira szidja Laportát, az mondja már meg, hogy mégis mi a bánatos francot kellett volna még csinálnia?
Először is reálisan felmérni az anyagi lehetőségeket, hogy mennyit szánhatunk Messi fizetésére. Ha ez megtörtént, akkor leülni Messivel tárgyalni, és világosan megmondani neki, hogy: Nézd, ilyen helyzetben van a klub, ennyit tudunk neked adni. Tudom, hogy kevesebb, és ha nem fogadod el, megértjük, és köszönünk mindent. De legyél annyira lojális a klubhoz, hogy legkésőbb egy héten belül döntesz, mert nekünk nagyon fontos, hogy rád építhetjük-e a következő szezon projektjét, vagy teljesen új lehetőségek után kell néznünk.

Ha így megy el Messi, és ő aztán lenyilatkozza, hogy az előző vezetés annyira rossz anyagi helyzetbe hozta a klubot, hogy Messi megtartása lehetetlen, új korszak kezdődik, akkor jogosan köpködné mindenki Bartot, de az új vezetőség és Messi moshatná kezeit.

De nem ez történt. Az volt a kommunikáció, hogy Messi maradni fog, mert ő Laporta, és megoldja a helyzetet. Erre építette a csapat a következő szezont. Aztán augusztus 5-én meg jön a hidegzuhany? Nehogy már ezek után bárki mosdassa Laportát. :evil:
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.05. 23:17:19

Minden tiszteletem Messinek, de reagálva: ekkora brutális keresetek mellett az adót is evidens befizetni, nem? Aztán mintha mégis lett volna valami nagy jogi balhé abból is.

Azt akarom ezzel mondani, hogy szerintem vagy neki, vagy a jogi, pénzügyi, mittomén képviselőjének van egy gondolkodása, ami eléggé mentesnek tűnik a magasztosságtól. Lehet ebből következett egy besokallás a klubnál. Aztán ki tudja, hogy egy ilyen klub irányába, ami úgy működik, ahogy hallottuk az elmúlt években, jár-e a magasztosság...
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.08.05. 23:10:25

Aki annyira szidja Laportát, az mondja már meg, hogy mégis mi a bánatos francot kellett volna még csinálnia?

Ha Messi TÉNYLEG annyira maradni akart volna, akkor miért nem ment bele egy jóval kevesebb összegbe egy bizonyos ideig? Annak a függvényében, hogy MINDENT a Barcának köszönhet, minden köré volt építve stb stb. Ráadásul úgy, hogy tudjuk milyen helyzetbe van a klub, ilyen krízis helyzetben Ő is hozhatna áldozatot.
Lehet itt mondani hogy de ha annyival csökkenne a fizetése, akkor Griezmann Umtiti stb. nehogy már többet keressen. Csak ez egy teljesen más szitu. Messi és a Barca kapcsolata egy olyan mélyre nyúló dolog, ami teljesen túlmutat az ilyen kérdéseken, főleg a jelenlegi helyzetben.

Úgy tűnik végre elkezdődött a folyamat egy normális, tiszta ideológia irányába. Nehogy már Messi ilyenkor a pénzre gondoljon és amiatt megy el... Nagyon remélem más van a háttérben.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.05. 22:49:30

visca el barca írta:
2021.08.05. 21:44:48
A nagy mágus :lol: Hogy megette mindenki a nagy valasztasi kamujat :lol:

messit elcseszte, edzot se tudott hozni, sr, pike, umtiti, lenglet, pjanic, dembele, griezmann, szoval az osszes selejt itt maradt. Szep ideny ele nezunk.

Konkretan amiota itt van SEMMIT nem csinalt.
Adom, ez így hatalmas blamázs. Tényleg azt hitte az ember, hogy a tavalyi nyár után már nagyobb káosz nem lehet, innen csak felfelé vezet az út. Laportáéknak viszont sikerült az a bravúr, hogy rácáfoltak erre.

Én már aggódva figyeltem egy ideje ami a klubnál folyik, írtam is, hogy Laporta egy csomó mindenben hazárdírozik. Ma is épp ebben a topicban volt téma, hogy sokszor volt eddig szerencséje. Igen, csakhogy a szerencsére nem lehet alapozni, mert annak előbb-utóbb csúnya pofáraesés lesz a vége. Laportánál ez most jött el. Ha az ismerősöm lenne, küldeném is neki Zámbó Jimmytől a Bukott diák című slágert.

Szerk: látom Messi topicban még Barto a fő ellenség. :lol: Innentől akkor az lesz, hogy minden baj rá lesz fogva? Ne vicceljünk már, ez itt bőven Laportáék felsülése már. A fickó azzal verte a mellét, hogy Messi maradni fog, mivel most már ő az elnök. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2021.08.05. 23:10:33-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 22:44:22

Ilyen a világon nincs, mint ez a mai Messi sztori.
Ahogy Ti is a lentebb lévő hozzászólásokban írjátok, nem kerek a sztori, hasonlóan írtam a Messi topicban.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2021.08.05. 22:34:01

Engem egyes egyedül az érdekelne az ügyben, hogy mi az az új spanyol szabályozás, ami nem teszi lehetővé, hogy maradjon. X millió felett nem adhat fizetést egyetlen egy klub sem a játékosnak? Teljesen vakon vagyok, valaki segítsen ki, köszi. Mert ha látnám ezt teljes képben, Andris összes kérdése is megválaszolódna.
Football, bloody hell. /SAF/
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.05. 22:16:36

Holnap sajtótájékoztatót tart Laporta, talán azután okosabbak leszünk. Bár ott is kamuzhat, ugye
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.05. 22:10:39

Én azon kevesek közé tartoztam, akik nem szerették volna mégegyszer Laportát a klub élén látni.
Ahányszor téma volt, vagy próbáltam érvelni, leírtam: ő egy klasszikus politikus. Ráadásul egy leszerepelt politikus. Sok nagy mondat, látványos kijelentések és akciók, de kevés valódi tartalom.
Egy egészen aprót se változott róla a véleményem, amióta átvette a klubot, de nem írtam.

Most se varrnám a nyakába a Messi ügyet, lehet soha se tudjuk meg kin vagy min bukott pontosan a dolog, és amúgy is Messi hosszabbítása egy rég óta nyúló és rendkívül komplex témakör.

De egy részletet kiemelnék a ma estéből és az elmúlt hetekből, ami mindenképp Laportát és az ő elnökségét fémjelzi: A jó ég tudja, mennyi ideje hallgatjuk tőle, hogy minden sinen van, megegyeznek, megegyeztek, megoldják, Messi biztosan marad.
Most pedig kiadnak egy közleményt, amelyben az szerepel, hogy mindenben megegyeztek, de a liga szabályzatába ütközik a megegyezés. Most ez vagy nem így van, és megy a ködösítés: ugyanott vagyunk, ahol Bartomeuékkal tartottunk, kamu hegyek, és a bánat tudja mi van a háttérben valójában.
Vagy pedig ennyire voltak kompetensek Laportáék (pl maga Laporta aki hivatalosan jogász): készítettek egy olyan szerződést, és megegyeztek valami olyasmiben, ami a Liga szabályzatába ütközik.

Nem látok harmadik opciót, döntse el mindenki, hogy szerinte melyik forgatókönyv van: megint csak a kamut kapjuk, vagy pedig ennyire alkalmatlanok voltak.
(btw: lehet ám a kamunak akár az is az oka, hogy Messi faterja pl az utolsó pillanatban váratlanul asztalt borított, és ez nem Laportáék hibája, de végső soron akkor is mit kapunk mi? egy kamu közleményt. Laportáéktól.)

Aztán persze várjuk ki az egésznek a végét.
Meg ettől még lehet majd sikeres a klub Laporta ideje alatt is.
Csak megint jelezném, hogy mennyire olyan fajta ember ő, akit nem szerettem volna és most sem szeretek a Barca élén látni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 21:58:19

Hát sajnos van olyan élethelyzet, amikor az ember baromira nem tud annak örülni, hogy igaza lett.
Laporta kiszabottul nem készült fel erre az elnökségre.
Komoly elnök ..... =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.05. 21:56:51

dévid villa írta:
2021.08.05. 21:55:26
Mondjuk engem meglepett, hogy nem áldozta be a fél csapatot Messi maradásáért. Ritka tőle, hogy racionálisan és nem érzelmi alapon dönt.
Messi még igy 34 evesen, setalgatva is tobbet ert mint a fel csapat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.05. 21:55:26

Mondjuk engem meglepett, hogy nem áldozta be a fél csapatot Messi maradásáért. Ritka tőle, hogy racionálisan és nem érzelmi alapon dönt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.05. 21:44:48

A nagy mágus :lol: Hogy megette mindenki a nagy valasztasi kamujat :lol:

messit elcseszte, edzot se tudott hozni, sr, pike, umtiti, lenglet, pjanic, dembele, griezmann, szoval az osszes selejt itt maradt. Szep ideny ele nezunk.

Konkretan amiota itt van SEMMIT nem csinalt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.05. 19:35:48

LG írta:
2021.08.05. 18:33:49
Tivadar6 írta:
2021.08.05. 16:17:50
A gondolatától is émelygek, hogy hiába jött Laporta, 2 hét múlva szinte teljesen ugyanaz a csapat fog kezdeni, akik az elmúlt években annyi szégyent produkáltak :shock:
Nagyon nem ezt vártam, és meglepne ha ezzel a drukkerek többsége nem így lenne....
Pontosan ez a legnagyobb bajom nekem is. Ugyanúgy el lett sunnyogva a csapat megújítása, ahogy tavaly. Még a biztonság kedvéért az edző is marad, nehogy egy új ember esetleg többet ki tudjon hozni a keretből. Ráadásul a nagy öregekkel olyan szerződéseket kötünk, ami előnytelen a klubnak, még jobban a fejünkre nőnek. Így sajnos két lehetőség van: vagy még évek múlva is ők fogják alkotni a csapat gerincét, vagy ha odébb is méltóztatnak állni, még mindig a klub fogja fizetni őket.

Borzalom. :cry:
Volt próbálkozás edzőváltásra, utalt is rá nem egyszer, elég emlékezni a Koemannal kapcsolatos válaszokra. Nem volt elérhető edző, rengeteg csapat próbálkozott. Kergettük Xavit, de nem akart jönni. Olyan edző nem volt aki megütötte volna szintet, elérhető és vállalta volna egyáltalán, még a holland volt a legjobb megoldás. Elég érdekes most így olvasgatni a fórumot, míg itt anno nagy egyetértés volt vele kapcsolatban.
Elég nagy kérdés, hogy ilyen fizuval ki tudta volna lapátra tenni Umtitit, SR-t, Busquetset, vagy Piquét, akinek odadobtak 33 évesen egy négyéves szerződést és még lehetne sorolni. Viszont Barto alatt még próbálkozásokra sem nagyon emlékszem. Ki az aki pl. Umtitit el tudná adni, főleg, hogy szinte az összes klubot megviselte ez az év anyagilag. A Real nem tudta megtartani Ramost, most valószínűleg dobják Varane-t is a bérkeret miatt. Nemsokára vége az átigazolási időszaknak és egész Európában volt egy darab komolyabb transzfer, Grealish. Illetve még talán Sancho, de normál esetben csak egy mindennapi üzlet. De ez is a City+MU kombónál.

Lehet, hogy a szurkolókat ez annyira nem érdekli, de ezen a nyáron az a legfontosabb, hogy megpróbálja csökkenteni a vezetés a béreket, meghúzni a költségvetést. De a jövőre is gondolni kell.Néhány játékossal hosszabbítani kell valahogy, mert jövőre ingyen mennek.
Jelenleg a klub az elmúlt évek fejetlenségét és a Covidot nyögi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.05. 19:35:22

Mondjuk egy csak az én személyes véleményem, de lehetséges az is, hogy mielőtt Laporta átvette az elnöki széket, vagy röviddel azután hogy leült, komolyan gondolta, hogy itt lesznek változások. Szerette volna, hogy legyen, hasonlók, mint amiket mi is leírtunk 1000x az elmúlt 3 évben. Aztán szép lassan szembesült a valódi pénzügyi helyzettel, és rájött, hogy ide nem hogy nem fér bele mondjuk 2 nagyobb igazolás, hanem csoda lesz ha nem rokkan bele most nyáron a klub a szituba. Aztán a nyáron az is kiderült, hogy nem csak a cseréinket nem tudjuk eladni, de még azokért se jött komolyabb ajánlat (Griezmann, Lenglet) akikből lehetett volna pénzt is csinálni. Hogy ennek mi az oka, az biztos összetett, egy csapatot sem látok most dobálni a pénzt, bár az a Grealish 100 millió font brutális, de a City más kategória.

Be kell érni megint ezzel a csapattal, az öregek és jó pár fiatallal. Meg azzal, hogy lassan visszabillen a pénzügyi mérleg, és akkor nagyobb tere lesz a vezetőségnek takarítani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.05. 18:33:49

Tivadar6 írta:
2021.08.05. 16:17:50
A gondolatától is émelygek, hogy hiába jött Laporta, 2 hét múlva szinte teljesen ugyanaz a csapat fog kezdeni, akik az elmúlt években annyi szégyent produkáltak :shock:
Nagyon nem ezt vártam, és meglepne ha ezzel a drukkerek többsége nem így lenne....
Pontosan ez a legnagyobb bajom nekem is. Ugyanúgy el lett sunnyogva a csapat megújítása, ahogy tavaly. Még a biztonság kedvéért az edző is marad, nehogy egy új ember esetleg többet ki tudjon hozni a keretből. Ráadásul a nagy öregekkel olyan szerződéseket kötünk, ami előnytelen a klubnak, még jobban a fejünkre nőnek. Így sajnos két lehetőség van: vagy még évek múlva is ők fogják alkotni a csapat gerincét, vagy ha odébb is méltóztatnak állni, még mindig a klub fogja fizetni őket.

Borzalom. :cry:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.05. 16:43:41

Tivadar6 írta:
2021.08.05. 16:17:50
A gondolatától is émelygek, hogy hiába jött Laporta, 2 hét múlva szinte teljesen ugyanaz a csapat fog kezdeni, akik az elmúlt években annyi szégyent produkáltak :shock:
Nagyon nem ezt vártam, és meglepne ha ezzel a drukkerek többsége nem így lenne....
Igazából ezt vártam. Annyi a bajom, hogy azt gondoltam legalább idehoz valakit akinek reális elképzelései vannak és elkezd csapatot építeni.
Kép
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2021.08.05. 16:17:50

A gondolatától is émelygek, hogy hiába jött Laporta, 2 hét múlva szinte teljesen ugyanaz a csapat fog kezdeni, akik az elmúlt években annyi szégyent produkáltak :shock:
Nagyon nem ezt vártam, és meglepne ha ezzel a drukkerek többsége nem így lenne....
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.05. 16:00:36

davi10 írta:
2021.08.04. 16:47:42
Milyen saját ötletre gondolsz?
Semmi nem volt eddig amit Ő talált ki. Leboltolt dealek voltak. Kivételesen jó dealek de ezek mind meglettek volna nélküle is.

Ez pl. szúrja a csőröm.

De a legnagyobb bajom, hogy McKoeman maradt az edző. Amit az előző évben ez az ember leszerencsétlenkedett az kabaré, konkrétan egyetlen egy rangadót nem tudom megnyerni, ez pedig szerintem nem megbocsájtható! Jöhettek itt nekem a fiatalok beépítésével de az is csak azért kezdődött el mert lesérült a nyugdíjasklub fele.Amint elkezdtek felépülni elkezdett a bagázs visszaszivárogni a kezdőbe. Ezt a Messi-Griezmann hogyan működik együtt a pályán problémát szerintem Ő sem volt képes megoldani. És még sorolhatnánk...

Szerintem két oka van/lehet annak, hogy nem cseréltünk edzőt. Szerintem csak olyan lett volna aki brutális pénzért jön, saját elképzelésekkel és nem lett volna túlzottan simulékony a mostani helyzethez. Vagy becsokiztak attól, hogy Messinek nincs szerződése és nem akartak olyan edzőt, aki neki nem vonzó.

Összességében az egész amit az edzőcserével lejátszottunk egy baromi nagy blöff volt.

Az, hogy ilyen szponzori szerződés, meg olyan szponzori szerződés az tök jó, csak még nem láttunk belőle semmit, szóval ettől se kell még hasra esni. Az, hogy a La Liga idenyúlt, az a mázli. Bár hozzá kell tenni csak annak lehet mázlija aki csinál is valamit.

Még egyszer elmondom igaz nagyon rossz állapotban van a klub. Ez nyilván behatárolja a mozgást elfogadom.

És, hogy kérdésedre válaszoljak, nem hiszem el, hogy ebben a helyzetben sem próbálkozunk ezekkel a pár 100ezer euróért innen onnan kikukázott fiatal játékosokkal, legalább a B csapatba. Haalandot a Moldeből vette az Rb. (Jó 5 millió euró volt) De legalább nézelődnénk. Van pár ígéretes fiatalunk a B csapatban most is, de nem lenne célszerű még beszerezni párat negyed pénzért, ami ha nem válik be nem veszteség, a mégis bejön, akkor lehet találunk egy új sztárt. Valószínűleg nem fogunk tudni 100 millás igazolást csinálni még évekig. De mondjuk találhatunk egy Alphonso Daviest valahol.
davi10 írta:
2021.08.04. 16:47:42

De mindegy is, szerintem legkorábban 1 év múlva lesz értelme ítelkezni a munkássága felett.
Na ebben teljesen egyetértek. Ha jövő nyáron is ugyanezzekkel a problémákkal küzdünk (jó a pénzügyi része adott lesz, és szerintem nagyot nem fog változni) akkor lesz baj. Egyébként egy év elég kell, hogy legyen arra, hogy legalább azt elérje, hogy egy tényleges fiatalítás elkezdődjön, ne pedig sérülések miatt dobáljuk be random őket. Másrészt arra is elég egy év, hogy akitől most nem tud szabadulni, ténylegesen kikényszerítse a keretből.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.05. 00:11:17

sansz írta:
2021.08.04. 23:46:20
Milyen bajból? Olyan bajból,hogy eddig kérdéses volt,hogy tudja e Messit és Depayt nevezni a klub a start előtt. Ez nem elég? Most meg már hirtelen még igazolhatnak is.
Bocsi, ha félreérthető voltam. A kérdésem arra irányult, hogy pontosan milyen, ki által okozott bajból kellett kiindulna. Nem tehet róla. Mint ahogy arról sem nagyon, hogy a frissen jött segítség nélkül nagy bajban lett volna a nevezésekkel - szerződést kellett volna bontania 4-5 emberrel, de az is iszonyatosan nehéz döntés, és sokáig ittuk volna a levét, nem csak anyagilag, hanem morálisan is. Itt most csak rossz és nagyon rossz döntések voltak/lesznek egy darabig, nagyon nehéz lehet ez az egész.

Szerintem minden, amit írtál, kvázi arra érv, hogy előtte borzalmasan elcseszték, és ebből iszonyatosan nehéz kimászni, pláne pár hónap alatt. Sőt, nem nehéz, hanem lehetetlen. Írtál Te is a döbbenetesen elszállt fizukról (Barto hibája, és kb lehetetlen megoldani utólag, mivel a legtöbb hosszú távú szerződéssel jár), az elkótyavetyélt pénzekre. Védtél közülük pár embert, de ha azt nézed, hogy Cou közel 200-ért jött támadó középpályásként NEYMAR HELYÉRE, akkor a maradék védhetősége is eltűnik még neki is. Griez Messi helyére érkezett, Dembélé meg valamiféle gamechanger-nek, meg persze ő is az új Neymar volt. Én tán rá mondanám, hogy rizikó volt, nem jött be. Bár én úgy látom, hogy neki egyszerűen szimpi lett valaki, és mivel nem konyított a focihoz, a részletek nem érdekelték, és megvette.

De tegyük fel, hogy mind csak pech volt, ami jól elsülhetett volna, tehát nem okolom Bartot. Laporta akkor sem tehet róla! Ez mind elkótyavetyélt pénz volt, akárhogy védjük őket, Barto tehetett róla, Laporta nem, és nem tud visszamenni az időben, hogy ezt visszafordítsa. De ami tény, az az, hogy kapott tőle egy milliárd eurós adósságot, ráadásul igen hosszú szerződésekkel a gyenge játékosokkal, ez nem vitatéma. A katalán klikkesedés is Barto idejében hágott tetőfokára, illetve ez inkább edzői felősség, akik igen, középszerek voltak - akiket ki tett oda? Barto. Setient, Koemant ki tette oda? Barto. Laporta amit pár hónap alatt lehetett, kb megtette, pár dologgal nem értek egyet, de totál megértem, ilyen pl Koeman esete, akit azért szintén le akart váltani, de nem jött össze.
Amiben félig igazat adnék, az Messi esete, de az is húzós, mert iszonyatos pénzek jönnek belőle, meg nem akarta elveszteni az aranylabda esélyesét. Az is baromi nehéz ügy. Jó lett volna legalább ténylegesen lefelezni a fizuját, és nem ilyen utólag kifizetjük témával, az tény.
Szerintem sokmindent ki fog itt kalapálni 1-2 év alatt. Most nincs sok mozgástere, de lassan lesz, a léhűtőket ő le fogj építeni, ebben biztos vagyok. Most is látom, hogy törekszik azért erre, csak nincs felvevőpiac a hőseink számára.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.04. 23:46:20

bence0330 írta:
2021.08.04. 16:17:15
]

Sokan mondják, hogy minél jobb vagy valamiben, annál többször van mázlid. De nem is emiatt írok, hanem arra, hogy, de a Liga kihúzta a bajból? Pontosan milyen bajból? Barto eladósította a klubot, a leggyengébb játékosok többet keresnek, mint a City húzóemberei,
Milyen bajból? Olyan bajból,hogy eddig kérdéses volt,hogy tudja e Messit és Depayt nevezni a klub a start előtt. Ez nem elég? Most meg már hirtelen még igazolhatnak is.
Laporta eddigi nagy munkája az volt(ami látszott),hogy térden állva könyörgött a Messi familiának, és ha igazak a hírek végűl egészen Bartoi szerződést sikerült vele leokéztatni. Úgy csökkent a fizetés,hogy valójában nem is csökkent.
Utána pedig ment a könyörgés a többiek felé,akiknek meg élő szerződésük van.

Nehogy azt hozzuk ki belőle,hogy én védem Bartot,mert nem igaz. Csak unom azt az egybites gondolatmenetet,hogy Barto tehet mindenről és szándékosan tette tönkre a klubot. Barto egy zsivány volt, ráadásul szinte minden komoly döntése balul sült el, miközben rizikózott. De ennyi. Laporta is ezt csinálja. Mint látod, igazából Messi új szerződése sem jobb a klubnak,mint a Barto féle szerződés.
Én értem a sok kritikát és általában egyet is értek, de azt is látni kell,hogy sok döntése,néha húztuk is a szánkat,de sokkal rosszabbul sült el mint ahogy józanul gondolta volna az ember. Csak néhány példa: Coutinho egy igazi elit játékos volt, Dembeléért meg sorban álltak sokan. Mi elvesztettük Neymart,ami sokkolta a klubot,cserébe kapott egy zsák pénzt. Ha nem vásárol be és nem nyernek semmit a legények,hidd el,máig ez lenne fő bűnként emlegetve. Viszont bárhova fordultunk,mindenki azt a zsák pénzt akarta. Nem Barto hibája,hogy Coutinho folyamatosan lesérült,majd kiherélte a katalán klikkünk. Dembelének se örültem, Mbappéba sokkal többet láttam, de az ő sérülései sem voltak a rendszerbe kódolva. Grizes szintén egy jó kis játékos volt,nem volt ide való,de egy olyan csapatban ahol Coura és Dembelére építünk,bizony lett volna helye Grizesnek.
A fizetésekről: Elúszott, tény és nem kimosdatás ez,mert tényleg nem csinálták jól. De ahogy említettem Laporta a 34 éves Messivel sem tudott úgy megállapodni,hogy Figyelj Leo, max két éved van Európában, bajban van a klub,legyen most elég 15-20M max.
Mikor Barto hosszabbított Messivel, akkor úgy gondolta,hogy neki minden pénzt megér. Ha elveszti Messit,akkor le is fejezték volna.
És bármennyire nem tetszik,de Messi fizetése a többiekét is húzta fel. A paripa elszabadult, Messi elmebeteg fizetése volt a szint az ügynököknek. Senki nem jön ide (akit akarunk), ha nem lehet legalább távolról hozzá viszonyítani,pl fele,harmada árazással. És van egy másik aspektus is: a Barca fél a változástól,akkor is,ha elkerülhetetlen, a Messi dráma is egy jó példa még most is erre. De ez régóta így van ennél a klubnál. Azért nem minden top csapatnál, de soknál az a hozzáállás,hogy nem tragédia,ha megvesznek tőlük valakit,majd vesznek a pénzből mást. Nálunk meg ettől régóta rettegtek és ennek eredménye ezek a szerződések,hogy ne akarjon elmenni a játékos és más se akarja kivásárolni a fizetésével együtt. Egy pontig ez jó is volt,tényleg ad stabilitást, de aztán káros lett,jól látjuk miért.
Lehet hasonlítgatni angol bl nyertes csapatok játékosainak a fizetéséhez,én is szoktam, de akkor lehet majd igazán összehasonlítani,ha majd az adott ember is nyer 3-4 BL-t, bajnokságokat és vb címet is.
És még egy, az edzőkérdés. Szerintem ahány szurkoló,annyi kívánság van,de szerintem a mostani Barcának nincs tökéletes lehetősége. A mostanság divatos sztáredzőket,ha megnézed, nagyon hasonlítanak. Mind a kemény fizikai munkára és fegyelmezettségre épít. Nálunk ez nincs, LE volt ilyen és ő is pengeélen táncolt Messivel és kellett is egy Xavi,aki kihúzta őt a durcizásból. És nem csak Messi van, az egész katalán klikkünk egy nagy önálló entitás,amihez igazodni kell. Kivétel talán csak SR, de ő meg már gyenge,mint a harmat. Baromira nem vonzó ez egy modern edzőnek. Lényegében a 3-4 erős emberünknek meg kell felelnie az edzőnek első körben,innen indulhat a munkája. Sok sikert. A régi celeb edzők meg,mint pl Carlo papa, az ellenségemnek se kívánnám. Hopp, milyen szerencse,ezt már megint Laporta vonzotta be ;)
És akkor maradnak ezek,akik voltak, "megalkuvó középszerek" és fanatikus Barcások. Ez a helyzet túlmutat Barton,habár nem javított rajta, de Laporta se fog.
Egyetértek davi10,hogy nem kell temetni még Laportát, csak azt mondom,hogy aki most csalódott,az rosszul emlékszik rá. Ő egy arcoskodó, sunyin kavaró tag, akinek nem kevésszer jött be szerencsés húzása. Ettőlmég csóválja a fejét az ember és tudja,hogy valójában tényleg szerencsére van szükségünk a fejlődéshez.
Válasz küldése