Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.17. 04:53:22

Chino írta:
2024.02.17. 02:06:12
A 19 millió az aktuális becsült értéke volt. A Lipcse 36,8 milliót fizetett ért 2021-ben. De nem feltétlenül ez a fontos. Ezt csak azért írom, mert belső védőt (Koundé) egy évvel később vettük, Gvardiol pedig akkor már legalább 70-80 körül mozgott.
Ezt a 36,8 milliót hol olvastad? Becsült értékről a transfermarkt szokott írni, aminek semmi értelmét nem látom, mert egy játékos vételárát egyetlen transzfer fogja eldönteni, nem sok transzfer átlaga. Egy játékosnak nincs árfolyama. Végül a transfermarkt is 19 millió euróról írt, a Leeds adott volna érte 22 milliót.

https://www.transfermarkt.co.za/despite ... ews/371014

Ennek csak azért van jelentősége, mert jó játékosokat most is lehet szerezni jó áron. Néhány angol klub költ őrült összegeket, és minden Harry Maguire-ért százmilliót adnak ki, de eközben tavaly nyáron gólkirályok 13-40 millió eurókért keltek el. Nem is az 50 milliókat tartom soknak, amit azokért a játékosokért kifizettünk, csak nem őket kellett volna véleményem szerint.
bence0330 írta:
2024.02.17. 02:22:09
Ha valaki tudja, hogy kb mit vesztünk évente az eladások miatt, érdekelne, régen volt erről szó. Nyilván annak tudtával sem lehetne kalkulálgatni, mert ehhez párhuzamos univerzumokat kéne ismerni, de azért akkor már úgy tippelgetni lehetne.
Ezzel kapcsolatban egy érdekes tény, hogy a Real Madrid 2009 és 2022 között 365 millióért értékesítette a castillás játékosait. Évente átlagosan 28 millió euró. Mi nagyon csekély összegekért válunk meg játékosoktól, ez le is húzza nálam Laporta értékelését is.

https://therealchamps.com/2022/07/09/in ... lla-sales/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.02.17. 06:42:21-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 02:22:09

Nekem még mindig az az érzésem, hogy kicsit el vagyunk kényeztetve a problémáink terén. Mert vannak, de legalább csak pár hónapja, és legalább mélyen alul kell teljesítenie hozzá edzőnek-játékosoknak, és még így sem állunk hűderosszul. Ahhoz képest, ahogy állhatnánk.

A jövő eladását meg én sem értem, ez egy tiszta vállalkozói szemlélet. Ha van x adósságod, és az a kérdés, hogy ehhez az x-hez még hozzáadsz-e, hogy a termelés magasabb legyen, kb nem kérdés a döntés, főleg ilyen döbbenetes bevételekkel, egy olyan klubnál, mint nálunk, ahol 1-1 apró marketinglépés, vagy 1-1 bajnoki helyezés 10-100 milliókat érhet, és lazán kenterbe ver(het)i a különbség azt az összeget, amit bukunk egy adott évben az eladással, innentől meg még rizikóról is alig beszélhetünk.

Tegyük fel, hogy nem költekezünk, és 3.-ak lettünk volna az előző évben - és ez még elég pozitív nézet. Az mínusz többtízmillió a bajnoki helyekre, mínusz 5+ millió a szuperkupán, a rekorddöntőgető látogatottság nyilván felejtős lett volna, hasamra ütök, és ez is akár 10 milliókat jelenthet. Fogalmam sincs, mennyi esik ki egy évben a karok eladása miatt, de vakon azt mondanám, hogy alsó hangon is majdnem, de inkább meg is térülhetett egy elképzelt, nem is túl negatívan nézett párhuzamos valósághoz képest.

Szépen bele is ülhettünk volna az adósságunkba, elmilanosodhattunk volna, és lehet, hogy soha, vagy legalábbis egy évtizedig nem lett volna belőle kiút. Sőt, mivel a bevételi forrásaink rendesen kiapadtak volna, lehet, hogy pár év múlva már arab kézen lenne a klub. Vagy már mostanra.

Laportáék zseniálisan tartották a víz felett, közel nagycsapatos státuszban a klubot. Vagy leginkább egy olyan státuszban, amelyik ott sündörög mögöttük, készülve arra, hogy újra az legyen. A popularizmusát meg szerintem még talán hasonlítgatni lehet ahhoz, akihez hasonlítgatták, de a tetteit és a vezetési stílusát nem, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy az egy ország, ez meg egy klub. Meg arról sem, hogy az autokrata vezető is nagyon jól el tud sülni, csak hát nyilván nagyon rosszul is, kétélű fegyver. És szerintem ő még csak annyira nem is szélsőséges benne, lehet, hogy Lewy meg Felix miatta jött (Felix ingyen nagy fogás volt), de kb szerintem ennyi. A karok eladása gondolom alapvetően az ő döntése, számomra az egy 100%-osan egyértelműen jó döntés volt. Tavaly is az egyik legnagyobb bevételünk volt egész Európában, ha jól rémlik, 4., közünk nem lenne ehhez, ha nem ezt az utat választottuk volna.

Ha valaki tudja, hogy kb mit vesztünk évente az eladások miatt, érdekelne, régen volt erről szó. Nyilván annak tudtával sem lehetne kalkulálgatni, mert ehhez párhuzamos univerzumokat kéne ismerni, de azért akkor már úgy tippelgetni lehetne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.17. 02:06:12

gránit írta:
2024.02.16. 23:47:29
A RB Lipcse 19 millióért vette Gvardiolt. Az igaz, hogy ennél nyilván drágábban akartak túladni rajta, ez 2022-ben is így lett volna. Ezért kellene még időben lecsapni jó játékosokra, és nem megvárni, amíg egy világversenyen dobbantanak. Szerintem nagyon sok jó szerzeményünk volt az utóbbi időkben. Az én kritikám a Raphinha-Koundé-féle 100 millió, ami szerintem nem utólag rossz döntés, hanem akkor is az volt. Koundét már az első meccsein is bizonytalannak éreztem, ez azóta sem változott. Még azt is dícsérem, hogy 2022 tavaszán mindent megtettek, hogy ne legyen nagy égés a szezon. Különben nyáron nem jönnek egy olyan csapatba, ami a középmezőnyben végzett. Ezt nagyon is támogatom, hogy a klub egy szezonról sem mond le, csak így lehet a jövőt életben tartani. Ezért nem értek egyet azokkal a kritikákkal, hogy Laporta eladta volna a jövőt. Szerintem nem eladta, hanem életben tartotta. Nagy név nem fog egy középmezőnybeli csapathoz igazolni. Mindig ott kell lenni az elején, amennyire csak lehet. Nem mindig lehet nyerni, de mindent meg kell tenni, hogy minél előrébb végezzünk. Volt jelölt, aki ifjúsági csapatot csinált volna a felnőtt csapatból, és éveket adott volna fel. Na, akkor milánosodtunk volna el. Ez volt a helyes út. Hozzátéve, hogy voltak rossz igazolások, ahogy a Riad-féle ügyet is bénának gondolom. Martinez állandóan sérült volt, már az átigazolásakor is sérült volt, lett volna itt játéklehetőség. Erre kölcsönadtuk, idén nyáron meg vehetjük vissza 7 millióért... Sok értelme volt ennek is, a Carrasco-ügyről meg a többi bénázással együtt, és persze panaszkodunk a szűk keret miatt.

https://www.espn.co.uk/football/story/_ ... ansfer-90m
A 19 millió az aktuális becsült értéke volt. A Lipcse 36,8 milliót fizetett ért 2021-ben. De nem feltétlenül ez a fontos. Ezt csak azért írom, mert belső védőt (Koundé) egy évvel később vettük, Gvardiol pedig akkor már legalább 70-80 körül mozgott.

Raphinhát én csak az ára miatt tartom kevésbé jó igazolásnak, de azt is csak a mi pénztárcáinkhoz képest. Ha úgy 8-10 millióval kevesebbért meg tudtuk volna szerezni akkor szerintem egy kimagaslóan jó transzfer lenne. Ilyen képessségű játékosok 60-70 milliió körül kelnek el.
Koundé pedig a liga egyik legjobb védője volt és a képességei ugyanúgy adottak csak valahogy nem képes kihozni magából. Az idei szezon elején parádés volt a játéka, de nem tudja állandósítani.

Abban egyetértek, hogy hibás az a vélemény hogy Laporta eladta volna a jövőt. Sikerült megszilárdítani a klubot pénzügyileg, nemzeközi szinten minimális pénzért két szezon alatt egy mentálisan szétzuhant, felesleges, nagy fizetésű játékosokból egy szinte teljesen új csapat született, akikben még sok-sok év van, hosszútávra lehet tervezni, ugyanakkor ehhez kell idő.
Szerintem simán vagyunk annyira versenyképesek, mint Koeman alatt Messi ide vagy oda.
És ezt volt a legnehezebb megoldani. Újra kellett gondolni mi lesz Messi után. Kikből és hogyan fog állni a csapat, amihez igen korlátozott anyagi források álltak rrendelkezésére.
Úgy gondolom eddig nem rossz az út, nyáron meglátjuk merre tudunk haladni, de ha nagy eredményeket jövőre sem ér el a csapat, de látni lehet a kovácsolódást és sikerül minél több kulcsjátékost megtartani mindenképp pozitív lehet a jövőkép, főleg egy új stadionnal.
Persze eldőlhet ez máshogy is, nincs kizárva, Laportának is eldurranhat az agya vagy Deco is nagyon besülhet, ami szintén az elnök felelőssége, de én képes vagyok optimistának maradni, nem úgy mint mondjuk 2 éve.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.16. 23:47:29

Chino írta:
2024.02.16. 22:58:56
150-160 millió volt befoltozni Dembélét, hozni egy góllövőt és rendbe tenni a védelmet.
Gvardiol már a Lipcsébe is közel 40 millióért került, kötve hiszem hogy egy évvel később eladták volna, főleg a vb után, amikor megugrott az ára.
Emellett sikerült ingyen/potom pénzért két embert a kp-ra, meg az Alves óta tátongó lyukat plusz egy olyan embert aki utólag baromira bejött, pedig a dánban nem hiszem hogy sokan láttak volna kezdő szintű játékost. Bellerin ugyan nem jött össze, de a lehetőség megvolt benne.
150 millióból 3 posztot minőségi játékossal lefedni, szerintem semmiképp sem elhibázott. És utólag mindig okos az ember, hogy miért nem hoztuk őt meg őt akkor amikor olcsó volt, ha ez ilyen egyértelmű lenne minden csapat ezt csinálná.
És akkor ott van az a faktor, hogy ki tudja itt annyira bejöttek volna-e.
Hány olyan igazolásunk volt aki az előző csapatában nagyon jó volt, itt viszont besült. Vagy fordítva.

De ha mondjuk Gvardiolt hozzuk Koundé helyett, a jobb oldalra legfeljebb a SR lett volna ha éppen egészséges vagy nézhettük volna Araujot ott az egész szezonban
A RB Lipcse 19 millióért vette Gvardiolt. Az igaz, hogy ennél nyilván drágábban akartak túladni rajta, ez 2022-ben is így lett volna. Ezért kellene még időben lecsapni jó játékosokra, és nem megvárni, amíg egy világversenyen dobbantanak. Szerintem nagyon sok jó szerzeményünk volt az utóbbi időkben. Az én kritikám a Raphinha-Koundé-féle 100 millió, ami szerintem nem utólag rossz döntés, hanem akkor is az volt. Koundét már az első meccsein is bizonytalannak éreztem, ez azóta sem változott. Még azt is dícsérem, hogy 2022 tavaszán mindent megtettek, hogy ne legyen nagy égés a szezon. Különben nyáron nem jönnek egy olyan csapatba, ami a középmezőnyben végzett. Ezt nagyon is támogatom, hogy a klub egy szezonról sem mond le, csak így lehet a jövőt életben tartani. Ezért nem értek egyet azokkal a kritikákkal, hogy Laporta eladta volna a jövőt. Szerintem nem eladta, hanem életben tartotta. Nagy név nem fog egy középmezőnybeli csapathoz igazolni. Mindig ott kell lenni az elején, amennyire csak lehet. Nem mindig lehet nyerni, de mindent meg kell tenni, hogy minél előrébb végezzünk. Volt jelölt, aki ifjúsági csapatot csinált volna a felnőtt csapatból, és éveket adott volna fel. Na, akkor milánosodtunk volna el. Ez volt a helyes út. Hozzátéve, hogy voltak rossz igazolások, ahogy a Riad-féle ügyet is bénának gondolom. Martinez állandóan sérült volt, már az átigazolásakor is sérült volt, lett volna itt játéklehetőség. Erre kölcsönadtuk, idén nyáron meg vehetjük vissza 7 millióért... Sok értelme volt ennek is, a Carrasco-ügyről meg a többi bénázással együtt, és persze panaszkodunk a szűk keret miatt.

https://www.espn.co.uk/football/story/_ ... ansfer-90m
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.16. 22:58:56

gránit írta:
2024.02.16. 19:54:51
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
Másrészt De Paul alsó hangon 80-as árcédulát kapott volna
Ma igen, akkor még nem. A 2021-es Copán figyeltem fel rá, de Messi már korábban is dícsérte és ajánlotta a csapatba. Nem kellett. Akkor biztos nem került volna 80 millióba. Griezmann elbénázott elengedésekor Carrascóra volt 20 millióért opciónk. Opciót kötöttünk egy olyan játékosra, akit le sem hívtunk... Sok értelme volt. Carrasco került volna 20 millióba, de Paul korábban nagyjából ebben az árfekvésben volt. Mac Allister tavaly nyáron 35 millió fontért kelt el. 2022-ben ennek a töredékéért megszerezhettük volna. Gvardiolt szintén.
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
de ezekre erősen korlátolt mozgástér mellett került sor
200 millió euró minden, csak nem korlátozott mozgástér. Nem a mozgástér volt korlátozott, hanem voltak elhibázott igazolások. De voltak jók is, Lewandowki nagyon kellett tavaly, Roque-ban is bízok. Nem teljesen ehibázott a játékospolitikánk, sőt, azt nagyon is értékelem, hogy sok szurkoló akaratával ellentétben mentek az átmeneti emberekre, nem adtak fel szezonokat, mert ha szezonokat feladunk, és évről évre kopik a klub presztizse, akkor egy olyan lejtmenetbe kerülünk, amiből sokkal nehezebb visszajönni. Nem adták fel a tavalyi szezont, nem adták fel ezt a szezont sem, voltak jó szerzemények (Christensen is, Kessié is, Cancelo is, Gündogan is), de voltak elhibázottak is. Nem lehúztam a vezetőséget, sőt, Laporta nálam újraválasztandó. De voltak rossz döntések is.
150-160 millió volt befoltozni Dembélét, hozni egy góllövőt és rendbe tenni a védelmet.
Gvardiol már a Lipcsébe is közel 40 millióért került, kötve hiszem hogy egy évvel később eladták volna, főleg a vb után, amikor megugrott az ára.
Emellett sikerült ingyen/potom pénzért két embert a kp-ra, meg az Alves óta tátongó lyukat plusz egy olyan embert aki utólag baromira bejött, pedig a dánban nem hiszem hogy sokan láttak volna kezdő szintű játékost. Bellerin ugyan nem jött össze, de a lehetőség megvolt benne.
150 millióból 3 posztot minőségi játékossal lefedni, szerintem semmiképp sem elhibázott. És utólag mindig okos az ember, hogy miért nem hoztuk őt meg őt akkor amikor olcsó volt, ha ez ilyen egyértelmű lenne minden csapat ezt csinálná.
És akkor ott van az a faktor, hogy ki tudja itt annyira bejöttek volna-e.
Hány olyan igazolásunk volt aki az előző csapatában nagyon jó volt, itt viszont besült. Vagy fordítva.

De ha mondjuk Gvardiolt hozzuk Koundé helyett, a jobb oldalra legfeljebb a SR lett volna ha éppen egészséges vagy nézhettük volna Araujot ott az egész szezonban
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.16. 19:54:51

torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
gránit írta:
2024.02.16. 09:55:21
A 2022-es nagy költekezéssel én i kritikus vagyok. Én egy Gvardiol-MacAllister-de Paul-pakkot vettem volna a 100 millióba kerülő Koundé-Raphinha helyett.
Ez vicc? Egyrészt 2022-ben egyértelmű volt, hogy nem a középpálya erősítése prioritás.
Nem vicc, a középpályát is erősíteni kellett volna. Erősebb csapatok ellen még mindig átjáróház vagyunk (mára sokszor még a kicsik ellen is), akkor is azok voltunk. Minden prioritás volt akkor. Kellett góllövő, kellett védő, és kellett középpályás is. Minden is prioritás volt. Most is, mert szűk a keret.
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
Így volt Gavi, Pedri, Busquets, de Jong, Kessie sor, Torréval és SR-rel kiegészülve, Nico nélkül, miközben Xavi álma már akor is Kimmich volt.
Kessiét nem kritizáltam, ő ingyenes szerzemény volt, keretbővítésnek teljesen jó volt. Én a Raphinha-Koundé pakkot kritizáltam, ami 100 millióba került. Torre alig játszott, és nem is kellett Xavinak. Roberto szintén alig játszott. Rövidek voltunk a középpályán, most is azok vagyunk, aztán panaszkodunk a sérülések után, hogy nincs kit bevetni. Kellett volna még ember a középpályára.
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
Másrészt De Paul alsó hangon 80-as árcédulát kapott volna
Ma igen, akkor még nem. A 2021-es Copán figyeltem fel rá, de Messi már korábban is dícsérte és ajánlotta a csapatba. Nem kellett. Akkor biztos nem került volna 80 millióba. Griezmann elbénázott elengedésekor Carrascóra volt 20 millióért opciónk. Opciót kötöttünk egy olyan játékosra, akit le sem hívtunk... Sok értelme volt. Carrasco került volna 20 millióba, de Paul korábban nagyjából ebben az árfekvésben volt. Mac Allister tavaly nyáron 35 millió fontért kelt el. 2022-ben ennek a töredékéért megszerezhettük volna. Gvardiolt szintén.
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
de ezekre erősen korlátolt mozgástér mellett került sor
200 millió euró minden, csak nem korlátozott mozgástér. Nem a mozgástér volt korlátozott, hanem voltak elhibázott igazolások. De voltak jók is, Lewandowki nagyon kellett tavaly, Roque-ban is bízok. Nem teljesen ehibázott a játékospolitikánk, sőt, azt nagyon is értékelem, hogy sok szurkoló akaratával ellentétben mentek az átmeneti emberekre, nem adtak fel szezonokat, mert ha szezonokat feladunk, és évről évre kopik a klub presztizse, akkor egy olyan lejtmenetbe kerülünk, amiből sokkal nehezebb visszajönni. Nem adták fel a tavalyi szezont, nem adták fel ezt a szezont sem, voltak jó szerzemények (Christensen is, Kessié is, Cancelo is, Gündogan is), de voltak elhibázottak is. Nem lehúztam a vezetőséget, sőt, Laporta nálam újraválasztandó. De voltak rossz döntések is.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.02.16. 15:43:41

Andris írta:
2024.02.16. 14:16:30

Azért ha elolvasod újra, szerintem látszik, hogy egyáltalán nem arra akarok kilyukadni, hogy a Barcelona vezetésének eredményeit pl egy könyörtelen autokráciában tapasztaltakhoz hasonlítsam, csak bizonyos módszerbeli, módszertani hasonlatot, párhuzamot vonok. És azzal sem mást akarok sugallni, mint hogy a működést átitatja a populizmus.
Teljesen igazad van abban, hogy a következmények overall egészen más súlycsoportba tartoznak.

Természetesen abban is igazad van, hogy a sajtónak nem szükségeltetik segítség sem a káoszhoz, sem a kacsákhoz, se a közönség bevonásához. Az interaktív, a klikkvadász és a provokatív tartalom is kifizetődő.
Amiért én azt gondolom, hogy ez mégis segítséggel történik, az a már általam leírt szisztematikusság, és annak a konkrét részletei. Akár időzítések, akár témakörök tekintetében.

A szerintem megfelelő "taktika" egyáltalán nem egy utópisztikus dolog lenne. Nagyon picit kell csak legörgetni, hogy lásd, miket gondolnék / gondoltam volna kívánatosnak a vezetőség (=Laporta) részéről. :) De nagyon tömören, röviden: Leginkább az lett volna a követendő és felelős kommunikáció, hogy ha a megválasztásától (sőt akár már a kampánytól) kezdve a lehető leginkább igyekszik mérsékelni az elvárásokat, és tisztázni azt, hogy a klub újáépítése nem 1, nem 2, nem 5 éves munka lesz. Ennek a tökéletes ellenkezője történt, ráadásul komoly gyakorlati hiányosságokkal és jelentős anyagi vonzatú döntésekkel is, amik szerintem hibásnak bizonyultak vagy bizonyulnak.

Ami a lényeget illeti: sztem kétségbevonhatatlan Laporta populizmusa, az átláthatóság és az őszinteség hiánya. És ezek olyan dolgok, amiket SEMMILYEN körülmények közt nem látok szívesen a kedvenc klubom háza táján.
Persze, van párhuzam a két metódusban, és épp ezért sajnálom, hogy a mindennapokban is egymás mellé állítunk komplexebb témákat, melyek csak részlegesen metszik egymás. Ez végképp megmutatja a nagyobb horderejű probléma rákfenéjét, azaz, hogy milyen negatív hatást és ellenérzést, akár frusztráltságot vált ki a helyzet az emberekből, amit béklyőként viszünk tovább, teljesen független témaköröknél is párhuzamokat állítva.

Azt biztosra veszem, hogy napi szinten létezik Laporta repertoárjában, vagy mondjuk úgy fegyverarzenáljában is propaganda, de a konkrét hírek kapcsán a "piackutatás" részt közvetve inkább hasznosnak tartom. Mondjuk amennyiben odaáig jutnának, mint Bartomeu-ék által finanszírozott, saját embereinket lejárató- kampányok, én magam szeretném Laporta fejét karóra tűzni. Itt igazából a Messi-saga az, ami beégett a legtöbb emberbe, legalábbis azt hiszem ebből fakad a megítélése ennek a szegmensnek, vagy mondjuk úgy a te gondolatod is mélyen ebből ered. Azt nem is lehet megemészíteni, viszont jelenleg kevésbé tudom elképzelni, hogy előre az Önnön érdekeit próbálná érvényesíteni a mostani direkt/indirekt szerepvállalással a médiában. Messi esetén egyértelmű volt, hogy szinte kötelezően ez irányban kellett állást foglalni, s én azóta is azt gondolom, hogy egyszerűen naiv pojáca volt - mint egy kisfiú, tényleg azt hitte, hogy akár CVC, akár lazább FFP, akár csoda folytán meglesz az anyagi fundamentum hozzá (főképp a megtartására gondolok, nem a PSG-től való távozására, amikor magából csinált bohócot, s azzal még pillanatnyi előnyt sem szerzett senkinek). Az tény, hogy néha egy elszabult hajóágyú az emberünk.

Amit leírtál elfogadhatóként, az teljesen jogos, még akkor is, ha valahol hiú ábránd az üzleti és politikai életben egyaránt. Ettől még nem vagy naiv, inkább jóérzésű. Nem is erre a komplex perspektívára céloztam a kérdést, kimondottan az első hozzászólás konkrét tartalmára, az edzőket és játékosokat háttérből írányított pletykák kapcsán. Egészét tekintve objektív, amit gondolsz, de még egyszer mondom - neked sem lesz új -, valahol irreálisnak, vagy idealistának tartom, amihez én például már közönyös, akár kiégett vagyok (ezen a területen, politikai, üzleti oldalról). Ezzel szemben a klub bizonyos eszméit, hangzatos múltbéli törekvéseit, vagy mottóit annál inkább érzem továbbra is magaménak, s tudom még mindig naivan pártolni.

Egyébként, ha a körülményeket minél szélesebb körben igyekeszem figyelembe venni, mellette elképzelve, s összevetve néhány lehetséges alternatívával, illetve megpróbálva nem csak utólag okosnak lenni, simán adnék egy 10/6-ot a vezetőség teljesítményére. Vannak neuralgikus pontok, melyben fel foltak hatalmazva a döntés jogával, de azt hiszem jóhiszemben jártak el. A mártírkodást nem szeretem, azt azonban igen, ha rámutatnak, hogy nem a könnyebb utat választa, vagy behódolva igenis nehezebb elérni eredményeket. Persze, alacsony az ingerküszöböm, ám valóban látok kimondottan a klub érdekeit védő megoldásokat. Az elmúlt éveket látva egyébként, alighanem 10/8, vagy jobb a valóságban elérhetetlen, egyben elképzelhetetlen kategória lenne egy vezetőség számára.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.16. 15:16:42

Nagyon nehéz megítélni Laportáék munkásságát, reggel is írtam, az idő fogja eldönteni. Megértem azokat is, akiknek Laporta személyisége vagy akár az igazolások nem tetszenek. Szerintem Laporta nyilatkozatai sokaknál jogosan veri ki a biztosítékot, de valószínűleg minden esetben van célja, és érdeke azoknak a nyilatkozatoknak. Én személy szerint egyelőre elhiszem, hogy a klub érdekeit veszi elsősorban figyelembe, mert a tényleges cselekedetei ezt igazolják.
Az érkező és távozó játékosokkal nekem is van problémám, de egyelőre szintén Laportát (Alemanyt, Xavit) igazolják. Lewy, Raphinha de mèg Kounde is nagyon kellett a bajnoki címhez, utóbbi kettő simán fogja is tartani az árát, Lewy leigazolásának marketing célja is volt.

MD-n elolvasható Victor Font mai nyilatkozta. Vele is egyetértek. Elmagyarázza, hogy még mindig nehéz a Barca anyagi helyzete. Elmagyarázza, hogy ha 1000 eurós bevételre 1250 a kiadás, akkor nincs minden rendben. Igaza van, csak a költsègvetèsben ezek milliárdos tételként szerepelnek. Beszél még Messi sajnálatos távozásáról.
Csak arról nem beszél sosem, hogy Laportáék milyen anyagi helyzetben vették át a csapatot, milyen fizetésekkel, tartozásokkal és átütemezésekkel. Arról, hogy mindannyiunk kedvence, Messi fizetése 140 millió volt évente, és tele volt a keret olyan játékossal, akiket sem eladni, sem a fizetésétől szabadulni nem tudott a klub. Ès nem beszél arról sem, hogy szinte 0 ráfordítással sikerült kialakítani egy versenyképes keretet, és a tavalyi év a legnagyobb stadion és marketing bevételt hozta a klub történetében.
Kíváncsi lennék egy alternatív univerzumban Victor Font elnökségére. Tippem szerint konkrétan a csőd szélén állnánk jelenleg, mint az Inter, mert fizetésképtelenek lennénk a gazdasági karok nélkül. Lenne egy jól kereső Messink, sok La Masias fiatal, Umtitivel, Lengletvel, stb. kiegészülve, a BL-ből, átigazolásoktól eltiltva, a BL helyekért harcolva egy befoldozott stadionnal, a Bilbao szintjén.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.16. 14:16:30

torrestoni írta:
2024.02.16. 13:26:16

Értem az érvelést, továbbá arra is hagysz kiskaput, hogy nem tévedhetetlen a konklúziód, vagy inkább megérzésed. A költői kérdésed egyedül, amit én túlzásnak tartok, mivel sajnálom a polarizáltságot, ami egész egyszerűen mindent átsző. Amire pedig azzal a kérdéssel utalsz, az valljuk meg, nem igazán Laportához hasonlítható, sokkal inkább (egyéb) könyörtelen és élhetetlen autokráciákhoz, vagy diktatúrákhoz, mely emberek életét teszi tönkre. Ezzel szemben Laporta legfeljebb a sertéspopulációra jelent valós veszélyt - a Serrano- és Ibercio-fogyasztását elképzelve.

Ugyanakkor bárminemű ellenérv nélkül, úgy, hogy semmilyen érdemi szimpátiám nincs Laportával szemben, ami miatt most korteskednék mellette (a véleményeddel szemben), kíváncsi vagyok, hogy mi lenne szerinted most a megfelelő utópikus helyzet, vagy taktika? Ahhoz is túl intelligensnek tartalak, hogy intermezzóként ki kelljen emelni legalább azt a számomra nyilvánvaló tényt, hogy a sajtónak csont sem szükséges, alapjáraton is elég "kreatív" ahhoz, hogy árnyék-piackutatás, vagy bújtatott propaganda nélkül is kitermelje ezeket a pletykákat. Végső soron ez persze valóban segítheti Laporta ármánykodását a poziciója megtartását illetően. Szumma szummárum, szerintem felelsleges ebből ennyire elvi kérdést kreálni, míg az utolsó mondatodban megfogalmazott az objektívabb és szkeptikusabb emberek számára eddig is tudvalévő volt, továbbá lehetetlen eldönteni, hogy ez valóban károsabb-e, mint bármilyen más alternatíva, melyek csak feltételes módban elképzelhetők.
Azért ha elolvasod újra, szerintem látszik, hogy egyáltalán nem arra akarok kilyukadni, hogy a Barcelona vezetésének eredményeit pl egy könyörtelen autokráciában tapasztaltakhoz hasonlítsam, csak bizonyos módszerbeli, módszertani hasonlatot, párhuzamot vonok. És azzal sem mást akarok sugallni, mint hogy a működést átitatja a populizmus.
Teljesen igazad van abban, hogy a következmények overall egészen más súlycsoportba tartoznak.

Természetesen abban is igazad van, hogy a sajtónak nem szükségeltetik segítség sem a káoszhoz, sem a kacsákhoz, se a közönség bevonásához. Az interaktív, a klikkvadász és a provokatív tartalom is kifizetődő.
Amiért én azt gondolom, hogy ez mégis segítséggel történik, az a már általam leírt szisztematikusság, és annak a konkrét részletei. Akár időzítések, akár témakörök tekintetében.

A szerintem megfelelő "taktika" egyáltalán nem egy utópisztikus dolog lenne. Nagyon picit kell csak legörgetni, hogy lásd, miket gondolnék / gondoltam volna kívánatosnak a vezetőség (=Laporta) részéről. :) De nagyon tömören, röviden: Leginkább az lett volna a követendő és felelős kommunikáció, hogy ha a megválasztásától (sőt akár már a kampánytól) kezdve a lehető leginkább igyekszik mérsékelni az elvárásokat, és tisztázni azt, hogy a klub újáépítése nem 1, nem 2, nem 5 éves munka lesz. Ennek a tökéletes ellenkezője történt, ráadásul komoly gyakorlati hiányosságokkal és jelentős anyagi vonzatú döntésekkel is, amik szerintem hibásnak bizonyultak vagy bizonyulnak.

Ami a lényeget illeti: sztem kétségbevonhatatlan Laporta populizmusa, az átláthatóság és az őszinteség hiánya. És ezek olyan dolgok, amiket SEMMILYEN körülmények közt nem látok szívesen a kedvenc klubom háza táján.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.16. 14:14:18

Andris írta:
2024.02.16. 13:04:40
Ahogy az elmúlt hetekben a katalán sajtó sorban megpengette egyesével eladásra már a jelenlegi keret bő felét... ma legújabbként Baldét..
Folyamatosan emlegetik a kis és a nagy neveket is a Barca padjára, attól függetlenül, hogy közülük már többen kijelentették személyesen, hogy nem váltanak csapatot..
És persze Xavi évközi menesztéséről se volt egyetlen szó se hivatalosan, mégis napok óta olvasni nem hivatalos forrásból a sajtóban, hogy a Napoli kudarc esetén elküldenék.

Egyre inkább az az érzésem, hogy Laportáék élnek azzal az eszközzel, hogy mindent és mindenkit megszellőztetnek, és megnézik mindegyukre a reakciókat.

Így nem kell szakmai alapon dönteni, és kockázatokat is lehet minimalizálni, azt csinálják, ami legkönnyebben lemegy a választók torkán, vagy amit neadj isten támogatnak. Mindegy, hogy szakmailag helyes-e, indokolt-e, anyagilag felelős döntés-e, vagy épp bármelyik ellenkezőleg.

Honnan is ismerős, hogy megmérik a témáknak a társadalmi támogatottságát, és kizárólag ez alapján vesznek irányt? :roll: Költői kérdés.

Persze a tévedés jogát fenntartom, de szerintem nem az. Laporta egy gátlásokkal alig-alig rendelkező, középszerű, populista politikus.
A sajtó ilyen szempontból irreleváns, főleg ilyen távol még az igazolási időszaktól. A távozók mellé ugyanannyi érkezőt is írtak, ha nem többet. Már több mint a fél csapatot eladták az újságok, hogy melyik nap ki van terítéken az folyamatosan változik. Sőt, talán az AS volt aki angol forrásokra hivatkozva nyártól Gavit is a Poolban látta. Mentünk már Mbappé-ért is a sajtó szerint.
A távozók közül, akiről mehetnek a valós hírek szerintem de Jong, főleg mert a szerződéshosszabbítása is terítéken van.
Az, hogy mennyit vagy kit lesz muszáj majd úgyis az idei bevételi oldal fogja eldönteni. Főleg, hogy a bértömegben már lesznek kifutó szerződések.
Ami sajnos továbbra sem változott, bár reménykedtem, hogy Laporta alatt ez változik, az eladások összege.
Teljesen noname 20,30 pluszos játékosokat vesznek már 50-60 millióért, egy bizonyított, posztján felsőbb szintű ember 80 milliónál kezdődik szerződés lejártától függően. Viszont a lejáró szerződésekkel is vigyázni kell, mert a könyvelésben ez lehet, hogy nem látszik, de iszonyatos aláírási pénzek mennek. Alaba is ingyen ment a Realba, de elkértek érte 36 milliót, MBappé szignója 130 millió körül lesz, amihez jön még a nettó 30 milliós fizuja. Szóval itt is számít a játékos (sokszor sajnos az ügynök) szándéka, mennyire tud rugalmas lenni.
Ezt Laportáék viszonylag jól csinálták, ráadásul nem is nagy sztárokat hoztak ingyen, Gündogan és Kessié volt komolyabb név, de előbbinek ez már az utolsó váltása volt ésjönni is akart.
Ha valamit Laportáék nagyon jól csináltak az a bérek letolása/szintre hozása. A jelenlegi bértömeget sem a mostani kerettagok húzzák le. Legfeljebb de Jong, viszont az Bartoék lelkén szárad. Laporta "igazolásai" a bérkeretet nem bántják, így egy-két szezon múlva már rendben lehet az FFP is.
Ami miatt Laportáék politikáját becsülöm, hogy kitartottak az adott bérek, bónuszok mellett. Mint például Moriba esetében, akinek az ügynöke követelte a jobb kontraktust vagy távozik, de Laportáék nem engedtek ennek a befolyásnak. Vagy Sissoko esete. Lehet, hogy Dembélé távozása kényes volt, de a klub mindig előbbre való, a Rosell/Bartomeu érával szemben a jelenlegi vezetés nem hagyta, hogy a nyúl vigye a vadászpuskát, ami szerintem kifejezetten jót tesz a Barca imázsának még ha sokan ennek nem is örültek. Nem mennek bele licitháborúkba még ha Güler vagy Bergvall nagyon ígéretes is lett volna.
Deco nyilatkozta a svéd esetében, hogy ha nem fogadja el amit kínáltak nem fognak semmiben feljebb menni, az első megállapodáshoz képest, a játékosnak van választása és tiszteletben tartják. Meglehet, hogy ez a pénztárca miatt is volt vagy lehettek volna rugalmasabbak, de könnyen lavinát is indíthatott volna el.
Én az eddigiekre Laportának és az egész vezetésnek adok egy 8,5-öt, sok függ majd attól, hogy nyáron, amikor már Deco saját magára lesz utalva és az igazolások kis részét sem Alemany vezeti tudnak-e egy olyat villantani, mint legutóbb.
Ugyanakkor én a tavalyi nyarat sem könyvelném el negatívan, lehet hogy Raphinha vagy Koundé számunkra soknak tűnik, de ha megnézzük általánosságban milyen játékosok mennyiért kelnek el nem mondhatók túl drágának, maximum a mi pénztárcáknak.

Az, hogy a kampányában kikkel dobálózott teljesen mindegy, senki nem lesz olyan hülye, hogy azt mondja: jön majd egy-két közepes igazolás, de nagyobb játékost nem fogunk hozni. A választók és szponzorok felé is minél így lehet kommunikálni.
A bevételek szempontjából Yamal is sokat jelent most, legalább annyit mint anno Lewa és ha ősszel visszaköltöznek majd a Nou Campba az is erősen megdobhatja a bevételi oldalt.
Kell a hét szűk esztendő, hogy jöjjenek a bő évek.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.16. 13:47:45

torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
Nehéz eldönteni esetedben, hogy Lewy, Xavi, Deco, Laporta, az átigazolások, a taktikai, az eredmények vagy ezek végtelen permutációjb a fő problémád, esetleg úgy en block a jelennel állsz komoly hadilábon szimpátia oldalon, de objektivitást nem látok. Nem lehet elemenként érvelni igazán.
Én mindig abban hittem, hogy a közös lónak túros a háta.
Pont azt igyekszem érzékeltetni, , hogy nincs olyan, hogy szuper elnök, szuper edző, gyenge csapat és olyan sem, hogy gyenge elnök / edző és szuper csapat.

Mindenkinek megvan a felelőssége és nem értem, amikor Laporta az értékelésekkor 8-9-10 értékeket kap egyik topikban lehúzva edző másikban vica versa, vagy kritizálva XY játékos.

Nem szimpátia alapján igyekszem nézni a dolgokat, pont ezért tűnhet furcsának, hogy nekem "semmi nem jó" szerinted.

A csapat 3-4. helyen vergődik, rengeteg gólt kap, keveset szerez, szűk a keret, sok a sérült, rengeteg a botrány és sokan igyekeznek ezt egyetlen szereplő nyakába varrni, egyetlen felelőst megjelölni, legyen az az elnök / edző / Deco / Xavi / Játékosok / balszerencse / bírók / stb.
Ilyen nincs, szerintem ebben mindenki benne van vastagon.

Szerk:
De ha kell még egy konkrét elnöki "sikersztori" kérdezném mi lett a B. Studios sokmilliós eladásával, amiből 0 Eurót utalt a vásárló? Vagy az kinek a dolga lett volna olyan vevőt találni, aki fizet is?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.02.16. 13:26:16

Andris írta:
2024.02.16. 13:04:40
Ahogy az elmúlt hetekben a katalán sajtó sorban megpengette egyesével eladásra már a jelenlegi keret bő felét... ma legújabbként Baldét..
Folyamatosan emlegetik a kis és a nagy neveket is a Barca padjára, attól függetlenül, hogy közülük már többen kijelentették személyesen, hogy nem váltanak csapatot..
És persze Xavi évközi menesztéséről se volt egyetlen szó se hivatalosan, mégis napok óta olvasni nem hivatalos forrásból a sajtóban, hogy a Napoli kudarc esetén elküldenék.

Egyre inkább az az érzésem, hogy Laportáék élnek azzal az eszközzel, hogy mindent és mindenkit megszellőztetnek, és megnézik mindegyukre a reakciókat.

Így nem kell szakmai alapon dönteni, és kockázatokat is lehet minimalizálni, azt csinálják, ami legkönnyebben lemegy a választók torkán, vagy amit neadj isten támogatnak. Mindegy, hogy szakmailag helyes-e, indokolt-e, anyagilag felelős döntés-e, vagy épp bármelyik ellenkezőleg.

Honnan is ismerős, hogy megmérik a témáknak a társadalmi támogatottságát, és kizárólag ez alapján vesznek irányt? :roll: Költői kérdés.

Persze a tévedés jogát fenntartom, de szerintem nem az. Laporta egy gátlásokkal alig-alig rendelkező, középszerű, populista politikus.
Értem az érvelést, továbbá arra is hagysz kiskaput, hogy nem tévedhetetlen a konklúziód, vagy inkább megérzésed. A költői kérdésed egyedül, amit én túlzásnak tartok, mivel sajnálom a polarizáltságot, ami egész egyszerűen mindent átsző. Amire pedig azzal a kérdéssel utalsz, az valljuk meg, nem igazán Laportához hasonlítható, sokkal inkább (egyéb) könyörtelen és élhetetlen autokráciákhoz, vagy diktatúrákhoz, mely emberek életét teszi tönkre. Ezzel szemben Laporta legfeljebb a sertéspopulációra jelent valós veszélyt - a Serrano- és Ibercio-fogyasztását elképzelve.

Ugyanakkor bárminemű ellenérv nélkül, úgy, hogy semmilyen érdemi szimpátiám nincs Laportával szemben, ami miatt most korteskednék mellette (a véleményeddel szemben), kíváncsi vagyok, hogy mi lenne szerinted most a megfelelő utópikus helyzet, vagy taktika? Ahhoz is túl intelligensnek tartalak, hogy intermezzóként ki kelljen emelni legalább azt a számomra nyilvánvaló tényt, hogy a sajtónak csont sem szükséges, alapjáraton is elég "kreatív" ahhoz, hogy árnyék-piackutatás, vagy bújtatott propaganda nélkül is kitermelje ezeket a pletykákat. Végső soron ez persze valóban segítheti Laporta ármánykodását a poziciója megtartását illetően. Szumma szummárum, szerintem felelsleges ebből ennyire elvi kérdést kreálni, míg az utolsó mondatodban megfogalmazott az objektívabb és szkeptikusabb emberek számára eddig is tudvalévő volt, továbbá lehetetlen eldönteni, hogy ez valóban károsabb-e, mint bármilyen más alternatíva, melyek csak feltételes módban elképzelhetők.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.16. 13:16:27

Andris írta:
2024.02.16. 13:04:40
Ahogy az elmúlt hetekben a katalán sajtó sorban megpengette egyesével eladásra már a jelenlegi keret bő felét... ma legújabbként Baldét..
Folyamatosan emlegetik a kis és a nagy neveket is a Barca padjára, attól függetlenül, hogy közülük már többen kijelentették személyesen, hogy nem váltanak csapatot..
És persze Xavi évközi menesztéséről se volt egyetlen szó se hivatalosan, mégis napok óta olvasni nem hivatalos forrásból a sajtóban, hogy a Napoli kudarc esetén elküldenék.

Egyre inkább az az érzésem, hogy Laportáék élnek azzal az eszközzel, hogy mindent és mindenkit megszellőztetnek, és megnézik mindegyukre a reakciókat.

Így nem kell szakmai alapon dönteni, és kockázatokat is lehet minimalizálni, azt csinálják, ami legkönnyebben lemegy a választók torkán, vagy amit neadj isten támogatnak. Mindegy, hogy szakmailag helyes-e, indokolt-e, anyagilag felelős döntés-e, vagy épp bármelyik ellenkezőleg.

Honnan is ismerős, hogy megmérik a témáknak a társadalmi támogatottságát, és kizárólag ez alapján vesznek irányt? :roll: Költői kérdés.

Persze a tévedés jogát fenntartom, de szerintem nem az. Laporta egy gátlásokkal alig-alig rendelkező, középszerű, populista politikus.
Ez van akkor mikor üres a zseb. Pénzhez meg csak így tudnak jutni hogy a piacképes játékosokat eladják.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.16. 13:04:40

Ahogy az elmúlt hetekben a katalán sajtó sorban megpengette egyesével eladásra már a jelenlegi keret bő felét... ma legújabbként Baldét..
Folyamatosan emlegetik a kis és a nagy neveket is a Barca padjára, attól függetlenül, hogy közülük már többen kijelentették személyesen, hogy nem váltanak csapatot..
És persze Xavi évközi menesztéséről se volt egyetlen szó se hivatalosan, mégis napok óta olvasni nem hivatalos forrásból a sajtóban, hogy a Napoli kudarc esetén elküldenék.

Egyre inkább az az érzésem, hogy Laportáék élnek azzal az eszközzel, hogy mindent és mindenkit megszellőztetnek, és megnézik mindegyukre a reakciókat.

Így nem kell szakmai alapon dönteni, és kockázatokat is lehet minimalizálni, azt csinálják, ami legkönnyebben lemegy a választók torkán, vagy amit neadj isten támogatnak. Mindegy, hogy szakmailag helyes-e, indokolt-e, anyagilag felelős döntés-e, vagy épp bármelyik ellenkezőleg.

Honnan is ismerős, hogy megmérik a témáknak a társadalmi támogatottságát, és kizárólag ez alapján vesznek irányt? :roll: Költői kérdés.

Persze a tévedés jogát fenntartom, de szerintem nem az. Laporta egy gátlásokkal alig-alig rendelkező, középszerű, populista politikus.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.02.16. 12:53:28

Troym írta:
2024.02.16. 08:43:29

off:
Hát a házi góllövőlistán Fati pont ugyanannnyi gólt lőtt a bajnokságban, mint Raphinha és Fati fél évig 5-10 perceket játszva érte el 2 évnyi sérülés után, attól nem ájulnék el egyikük esetén sem, hogy összegereblyéztek 7 gólt.
2022/2023 Fati Laliga 12(24) meccs 1382 perc 7gól
2022/2023 Raphinha Laliga 25(11) meccs 2087 perc 7gól
Nem mondom, hogy nem volt hasznosabb Raphinha (mezőnymunka stb) és Fatinak volt pár gólja tétnélküli meccseken, de legyünk már korrektek.

Vissza Laportához:
A fizuról meg annyit, hogy FFP oldalon vérzik a klub.
Ott nem csak a fizetést számolják, hanem "leírják" a vételárat, így hiába 100 fillér Auba és 100 fillér Depay fizuja, akár 100 lehet Lewáé is, de Lewának volt egy 50 milliós vételára, amit 3 év alatt kell leírni 0-ra.
Így az ingyen érkező Auba és az ingyen érkező Depay fizuja és "értékcsökkenése" kb megegyezik az egy szem Lewáéval. Velük ketten biztos előrébb lennénk, mint az egy szem Lewával és azt sem tudom elképzelni, hogy Xavi erősködött volna Lewa mellett mindenáron.
Ez az egész ügy Laporta volt.
Nehéz eldönteni esetedben, hogy Lewy, Xavi, Deco, Laporta, az átigazolások, a taktikai, az eredmények vagy ezek végtelen permutációjb a fő problémád, esetleg úgy en block a jelennel állsz komoly hadilábon szimpátia oldalon, de objektivitást nem látok. Nem lehet elemenként érvelni igazán.

Bár kár is belekezdeni, de megemlítenék néhány tényezőt, ami túlmutat a közvetlen ellenérveken:

Depay esetében illik hozzátenni, hogy a teljesítmény és hozzáállás a fizetésével kiegészülve nem indokolta, hogy hátradőlhessen a klub a támadót illetően. Másrészt a marketingértéke, ami közvetetten súlyos milliókat képes hozni (Euróban), továbbá az általános attitűdje, s fiatalokkal való kapcsolata alighanem fényévekkel van Lewandowski mögött. Nyilván van pro- és kontra, ettől függetlenül nagyon egyoldalúan szummázod ezt a kérdést (is). Utólag niylvánvalóan könnyebb pálcát törni, ám Lewandowski leigazolása valahol szükségserű volt: a problémák ellenére a nagycsapat státuszt nem csak a szurkolók, hanem a befektetők, s a jövőbeli igazolások felé is meg kellett mutatni egy nagyobb névvel. Azon lehet lamentálni, ki lehetett volna opcióként, de a kaliber kellett, azok után, hogy abban a pillanatban a legnagyobb "sztár" Fati és Busquets volt (csak példaképp)...
gránit írta:
2024.02.16. 09:55:21
A 2022-es nagy költekezéssel én i kritikus vagyok. Én egy Gvardiol-MacAllister-de Paul-pakkot vettem volna a 100 millióba kerülő Koundé-Raphinha helyett.
Ez vicc? Egyrészt 2022-ben egyértelmű volt, hogy nem a középpálya erősítése prioritás. Így volt Gavi, Pedri, Busquets, de Jong, Kessie sor, Torréval és SR-rel kiegészülve, Nico nélkül, miközben Xavi álma már akor is Kimmich volt. Másrészt De Paul alsó hangon 80-as árcédulát kapott volna, hanem nagyobbat. Másrészt MacAllister a VB-előtt még más PL-kluboknak sem kellett, pedig nem lett volna nagy nehézség bárkinek küzülük leigazolni a Brightontól. Azért őt a de Zerbi- és a Scaloni-féle rendszerek segítették magasabb polcra jutni. Teljes zsákbamacska lett volna akkor, a VB-előtt legalább 50 millióért, utána legalább 70 plusz komoly fizetés. Gvardiolra kb. ugyanaz igaz, mint MacAllisterre. 4 védőt igazoltunk akkor (mennyiség is kellett), összesen 50 millióért, Gvardiol pedig egyedül 90 millió € volt. Oké, 22' nyarán talán csak 60 lett volna. Szerintem akkor épp nem tűnt jobb opciónak Koundé-nál, sőt picivel nagyobb zsákbamacskának számított, nem is vitte akkor senki.

Bár nagynak tűnik az elköltött összeg a Xavi-éra alatt, s technikailag persze lehetett volna "okosabban" felhasználni azt, erre azonban megint csak azt lehet mondani, hogy mégis ilyen anyagi helyzetben, ennyi fiatal játékos mellé miért lett volna előre láthatóan tévút az érkezett játékosok leigazolása, s látva milyen árakon igazolhatnak más csapatok, ugyan ki lett volna garantáltan jobb opció... Még egyszer, nem anyagilag, vagy preferáltan utólag, teljesítményt tekintve értékelve, hanem visszatekintve a kiindulási pontra. Nyilvánvaló, hogy ezek kényszermegoldások is voltak részben. Másrészt sokan nem akarják elfogadni, hogy kihalt egy Piqué, Alba, Suárez, Messi, Busquets mag, elment továbbá a képességben klasszis, fejben visszamaradt Dembelé, nem volt jobbhátvéd, ecetera. A minőségi pótlásra mai árakon nem 150-250 milló évek alatt, hanem idényenként 200-300 kellett volna. Rajtuk kívül pedig lassan már olyan töltelékeket sírunk vissza, akik Oleguer, Csihrinszkij, vagy André Gomes szintjét épp megütötték, miközben a kisebb-nagyobb bérük ugyanúgy terhelte a minden oldalról abuzált büdzsét. Azt még megértem, hogy ha az FFP engedte volna, a mostani keret egy-két érintett kátékossal "hígabb" lehetne, vélhetően némi haszonnal. Fati pedig kölcsönben van, s tavaly nyáron épp semmi sem indokolta igazán, hogy mindenáron itt kellett volna tartani.

Evidens, hogy akár előre prognosztizálhatóan, akár csak utólag okosba', több téves igazolás is történt, de ezekre erősen korlátolt mozgástér mellett került sor. Attól kezdve pedig, hogy idő közben - részben kényszer által - ennyi fiatal játékos (beleértve olyanokat is, mint Mingueza, Nico, vagy Ilaix) kapott bizonyítási lehetőséget, s látjuk, hogy szerencsére vannak, akik nem pusztán jobban beváltak, de minimum a potenciál adott egy erősebb generáció felépítéséhez, nem értem, hogy az a néhány "sztárigazolás" - melyek hozadéka bőven túlmutat a vásárolt értéken, vagy a pillanatnyi formán, főleg a Messi-fémjelezte veretes sor elpárolgása után -, miért is teljes tévút, főleg utólag, okoskodva.

Azt gondolom, hogy csak fiatal játékosokkal nem pusztán a hírnév és marketingérték esett volna vissza, hanem a befektetői kedv által a bevételek is, továbbá épp elég fiatal kap lehetőséget. Legutóbb talán az Ajax tudott ten Hag mellett érdemben fiatalokra építve komolyabb eredményt elérni, de a lufi ott is kipukkadt, s "holmi" Zijesek mentek 3 évnyi infláció előtt 50 milliókért, közel a 30-hoz onnan. Jelenleg Zubimendik kerülnének 50-80 millióba, nevesebb játékost pedig alighanem csak kukázni lehet (pl. Gündögan, Cancelo...), de ahhoz kellenek az ideális körülmények is (kor, jó kapcsolat az eladóval, megromlott teljesítmény/viszony a játékos és eladó között). Azok a jétékosok pedig, akik egy kicsit is jobb formában vannak 20-28 éves kor között, számunkra tuladjonképpen elérhetetlenek jelenleg. Pár ellenpélda nyilván található Európában, de annyira elenyésző a számuk, amivel mi is tudunk versenyezni többek között Pedrivel, vagy Araujóval. Nem hiszem, hogy sok klub lenne, akik 5 éven belül 4-5 ilyen jokert kukáztak, még az igazán nagy megélhetési játékos-nelevő kluboknál sem (Dortmund, Ajax, Leipzig, stb). Olyanokat meg végképp nehéz mondani, akik biztosan a híreknek megfelelő átigazolási díjon (nem úgy, mint Neymar ideigazolása volt), apróért megváltók lettek valahol. Sokan közülök azóta szépen el is buktak, mert csak egy adott környetezben/rendszerben voltak korukhoz képest kiemelkedők, vagy a személyiségük megugorhatatlan akadály lett.

Nem kell dícsérni senkit sem a jelenlegi felelős személyek közül, de a realitás messze van az egyoldalú negatív érvelésektől.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2024.02.16. 13:50:26-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.16. 09:55:21

Troym írta:
2024.02.15. 23:06:17
Elmondom a gondom a Lewa üggyel:
Van mondjuk 150 millió Ft adósságod, és van a zsebedben még mondjuk 20-30 millió Ft értékű részvény. Eladod, mit veszel belőle? Laporta vett egy 50 éves Ford Mustangot. Persze tud gyors is lenni, meg mutatós, de az utolsó pénzedből ha veszel egy pénztemetőt, akkor nincs visszaút. Egyre nagyobb teher és a végén pénzt se nagyon kapsz érte. Marad 150 millió adósság és üres zseb.
Mit kellett volna? Egy olyan játékost, aki tud segíteni a csapaton és 2-3 évvel később nem ingyen távozik, hanem ugyanakkora, vagy nagyobb összegért mint amennyiért érkezett.
Nem hiszek a csodákban, ez a csapat előtte lévő szezonban összehozta Aubának is a 0,5 gól / meccs mutatót, szóval ő és Depay együtt biztos felülmúlta volna Lewát, kevesebb bérért. Szakmailag nem volt indokolt Auba és Depay mellé csatárt hozni, viszont kellett volna rendes jhv, bhv. De ugye ez szakmai döntés lett volna és itt lépett képbe Laporta és politikai döntést hozott. Az előző szezont nem Lewa és a támadók, hanem a betonvédelem hozta aranyra.
Nem igazán érzem indokloltnak ezt az Aubemeyang-dolgot. Ő is koros volt, mint Lewandowski, és ő sokkal hamarabb kifújt. A következő szezonja teljesen off volt, míg Lewandowski gólkirály lett. Össze sem lehet hasonlítani őket. Lewandowski azért most is tart 10 gólnál, ami lehetne több is, de Aubameyangnál jobban tartja magát. A legrosszabb döntés lett volna utóbbit megtartani. Lewandowskinak nagyon is nagyok az érdemei a tavalyi bajnoki aranyban.

Ami a nagyotmondást illeti, egy elnök szrintem nem is tehet nyilvánosan mást. Nem mondhatja nyilvánosan, hogy szerényebb célokért küzdünk, a szponzoroknak mindig le kell ígérni a csillagokat, nyilván, hiszen egy győztes csapat vonzza a szponzorokat. Beígért ezt-azt, nem igazán látom a jelentőégét.

A 2022-es nagy költekezéssel én i kritikus vagyok. Én egy Gvardiol-MacAllister-de Paul-pakkot vettem volna a 100 millióba kerülő Koundé-Raphinha helyett. Számomra ez le is húzza Laporta értékelését, az elnök jóváhagyása nélkül nem jön létre transzfer. Egyetértek azzal is, hogy sajnos aprópénzért váltunk meg játékosoktól. A Negreira-üggyel kapcsolatos kritikával is egyetértek. Xavi edzői megbízása miatt nem hibáztatom, mert akkor mindenki Xavit várta, még hamarabb is, hogy érkezett. Sokan már Setién után őt akarták, Xavi utasította el eleinte a kinevezést, mert szeretett volna még tanulni előtte. De 2021 őszén már mindenki követelte az edzői posztra. Elég sokat kritizálom Xavit, de ne feledjük el, hogy akkor mindenki őt várta. Ezért sem tudom Laportát hibáztatni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.16. 08:43:29

bence0330 írta:
2024.02.15. 23:27:29
Azért valamennyire csak-csak.

Elméletileg Depay és Auba fizuja is második évben egyenként nettó 10 köré nőtt, ami Lewy szintje. Szóval ha ez stimmel, akkor eleve csak egy maradhatott volna. Ettől függetlenül értem az érvet, és nem mondom, hogy én nem mást hoztam volna pl, de nem mondanám ezt egy kifejezetten rossz döntésnek. Egy döntésnek mondanám, ami felemásan sikerült. Rosszul sem, de talán egy full sikersztori sem lett a dologból - bár mondom, ez szerintem nem csak az ő sara, sőt. Szerintem nem gáz, ha van a csapatban legalább egyetlen ember, akinek nagy a marketingértéke, vonzza a nézőket, stb. Mondom, én lehet, nem így tettem volna, de nem érzem kifejezetten rossz döntésnek. Plusz alighanem BL-győztes rutint is akart vele, na ez a fele nem jött be, de előzetesen ezt nem lehetett tudni.

Azért ősszel Lewy hozta elöl a győzelmeket, novembertől meg Raphinha, oké, hogy a védelem beton volt, ami kulcskérdés, de gólokat nyilván kellett lőni, ez a két igazolásunk lett bőven az első kettő a házi góllövőlistán, az egyik meg is nyerte azt La Liga szinten, a másik meg a legtöbb pontot hozó játékosunk lett elöl novembertől kezdve. Szerintem igazolva lettek valamelyest ezek a transzferek.

Ezzel együtt ja, nem Lewyt tartom Laporta legfényesebb húzásának, én egy Ben Yedder féle olcsóbb, de mégis 20+-os játékosban reménykedtem, ha már rutin. De nagyon rossz sem volt, nem kell túl sokat visszamenni időben, hogy ennél akár drágább, rosszabbul elsülőket találjunk. Vagy akár Európa szerte. 150 misiért ez a három játékos elég jó fogás, mai árak mellett, és konkrét baki egyik sem volt, ami azért nagy szó. És mellette az ingyenesek is nagyon ültek, ezért tudtunk ilyen játékosokat megvenni, mert a foltokat onnan félig-meddig betapasztottuk.
off:
Hát a házi góllövőlistán Fati pont ugyanannnyi gólt lőtt a bajnokságban, mint Raphinha és Fati fél évig 5-10 perceket játszva érte el 2 évnyi sérülés után, attól nem ájulnék el egyikük esetén sem, hogy összegereblyéztek 7 gólt.
2022/2023 Fati Laliga 12(24) meccs 1382 perc 7gól
2022/2023 Raphinha Laliga 25(11) meccs 2087 perc 7gól
Nem mondom, hogy nem volt hasznosabb Raphinha (mezőnymunka stb) és Fatinak volt pár gólja tétnélküli meccseken, de legyünk már korrektek.

Vissza Laportához:
A fizuról meg annyit, hogy FFP oldalon vérzik a klub.
Ott nem csak a fizetést számolják, hanem "leírják" a vételárat, így hiába 100 fillér Auba és 100 fillér Depay fizuja, akár 100 lehet Lewáé is, de Lewának volt egy 50 milliós vételára, amit 3 év alatt kell leírni 0-ra.
Így az ingyen érkező Auba és az ingyen érkező Depay fizuja és "értékcsökkenése" kb megegyezik az egy szem Lewáéval. Velük ketten biztos előrébb lennénk, mint az egy szem Lewával és azt sem tudom elképzelni, hogy Xavi erősködött volna Lewa mellett mindenáron.
Ez az egész ügy Laporta volt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.16. 08:27:55

Ha félretesszük a helyzetet, amibe belecsöppent, Xavi ès Alemany munkásságát, ès azt, hogy a játèkosokat az edző, vagy az igazgatók hozták. 1,4 milliárdos adósság, omladozó stadion a hírek szerint. 600+ milliós bértömeg, eladhatatlan játèkosok. Eladva a Barca Studios fele, ami vesztesèget termelt, szerintem ez egy pénzügyi okoskodás, töredékét nem érte. Közvetítési jogdíjak 15%-a, ami húzós ès kockázatos. Ebből papíron van több száz millió, mert 2 gazdasági èvben profittal zártunk. Csökkent az adósság.
Cserébe egy versenyképes keret, ahol az Inter elleni BL meccs hibás bírói döntésein akár a továbbjutás is múlt, óriási pénzektől elesve, de jött a bajnoki cím. Így produkálta tavaly a legnagyobb marketing és stadion bevételt a klub 800+ milliós bevétellel. Ha nem lépik meg a karokat, Bence is írta, egy alternatív valóságban EL helyekèrt, 5-600 milliós bevételért megyünk, folyamatosan csökkentve a klub imázsát és bevételét, valamint az UEFA FFP-jének megsértéséért, mivel 3 éven keresztül veszteséges a klub, komoly büntetés, akár BL indulástól, igazolástól eltiltást. Az új stadion bevételéből évi +200 milliót várnak, a Real is stadionbevételtől várja a felzárkózást a PL nagyjaihoz.
Persze mindenre az idő ad majd választ.

TM szerint a mostani keret -20 millióban van, igaz ebben benne van Bartóèk utolsó nyara. Persze Troymnak is igaza van, de akkor már Alemany ès Xavi munkásságát is figyelembe kell venni, ès azt, mik voltak az edző elvárásai
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.02.16. 08:49:34-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.15. 23:27:29

Troym írta:
2024.02.15. 23:06:17
Apróbb átigazolásokba kár gondolkodni, szerintem apróhalnyit nem érdekli egy Romeu / Nico / Lenglet / Fati / Mingueza sorsa. Azok nem politikai, hanem szakmai és/vagy pénzügyi ügyek. Ami Laporta szintje, az kb Messi, Griezmann, Haaland, Lewa.

Elmondom a gondom a Lewa üggyel:
Van mondjuk 150 millió Ft adósságod, és van a zsebedben még mondjuk 20-30 millió Ft értékű részvény. Eladod, mit veszel belőle? Laporta vett egy 50 éves Ford Mustangot. Persze tud gyors is lenni, meg mutatós, de az utolsó pénzedből ha veszel egy pénztemetőt, akkor nincs visszaút. Egyre nagyobb teher és a végén pénzt se nagyon kapsz érte. Marad 150 millió adósság és üres zseb.
Mit kellett volna? Egy olyan játékost, aki tud segíteni a csapaton és 2-3 évvel később nem ingyen távozik, hanem ugyanakkora, vagy nagyobb összegért mint amennyiért érkezett.
Nem hiszek a csodákban, ez a csapat előtte lévő szezonban összehozta Aubának is a 0,5 gól / meccs mutatót, szóval ő és Depay együtt biztos felülmúlta volna Lewát, kevesebb bérért. Szakmailag nem volt indokolt Auba és Depay mellé csatárt hozni, viszont kellett volna rendes jhv, bhv. De ugye ez szakmai döntés lett volna és itt lépett képbe Laporta és politikai döntést hozott. Az előző szezont nem Lewa és a támadók, hanem a betonvédelem hozta aranyra.
Azért valamennyire csak-csak.

Elméletileg Depay és Auba fizuja is második évben egyenként nettó 10 köré nőtt, ami Lewy szintje. Szóval ha ez stimmel, akkor eleve csak egy maradhatott volna. Ettől függetlenül értem az érvet, és nem mondom, hogy én nem mást hoztam volna pl, de nem mondanám ezt egy kifejezetten rossz döntésnek. Egy döntésnek mondanám, ami felemásan sikerült. Rosszul sem, de talán egy full sikersztori sem lett a dologból - bár mondom, ez szerintem nem csak az ő sara, sőt. Szerintem nem gáz, ha van a csapatban legalább egyetlen ember, akinek nagy a marketingértéke, vonzza a nézőket, stb. Mondom, én lehet, nem így tettem volna, de nem érzem kifejezetten rossz döntésnek. Plusz alighanem BL-győztes rutint is akart vele, na ez a fele nem jött be, de előzetesen ezt nem lehetett tudni.

Azért ősszel Lewy hozta elöl a győzelmeket, novembertől meg Raphinha, oké, hogy a védelem beton volt, ami kulcskérdés, de gólokat nyilván kellett lőni, ez a két igazolásunk lett bőven az első kettő a házi góllövőlistán, az egyik meg is nyerte azt La Liga szinten, a másik meg a legtöbb pontot hozó játékosunk lett elöl novembertől kezdve. Szerintem igazolva lettek valamelyest ezek a transzferek.

Ezzel együtt ja, nem Lewyt tartom Laporta legfényesebb húzásának, én egy Ben Yedder féle olcsóbb, de mégis 20+-os játékosban reménykedtem, ha már rutin. De nagyon rossz sem volt, nem kell túl sokat visszamenni időben, hogy ennél akár drágább, rosszabbul elsülőket találjunk. Vagy akár Európa szerte. 150 misiért ez a három játékos elég jó fogás, mai árak mellett, és konkrét baki egyik sem volt, ami azért nagy szó. És mellette az ingyenesek is nagyon ültek, ezért tudtunk ilyen játékosokat megvenni, mert a foltokat onnan félig-meddig betapasztottuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.15. 23:06:17

davi10 írta:
2024.02.15. 21:50:28
Troym írta:
2024.02.15. 21:28:51
10/5 miért fikázás?
Nem mondtam hogy az, nem is idéztelek téged.
Bocsi, akkor félreértettem, úgy tűnt.
bence0330 írta:
2024.02.15. 22:19:06
A többi érvet vagy értem, vagy nem látom át eléggé (Negreira-ügy pl, semmit nem tudunk róla)

Az, hogy ki kivel kampányol, mikor hónapokkal később kerülhetett csak képbe a valós szituva, szerintem nem téma. Nincs a világon az élet semmilyen terén olyan ember, aki nem ígéri le a csillagokat egy komolyabb vezetői posztért. Még egy polgármester se. Nem mondom, hogy ez jó, csak hogy másokkal szembeállítva szerintem nem korrekt kritika.

Az a 34 éves játékos 1 szezonig nagyon bejött, és állítom, hogy most is hihetetlen jó lenne (azért most is veri a gólokat), csak nem kezeljük a helyén, ez nálam 100%-ban Xavi sara, szerintem Laporta álmában nem gondolta, hogy egy 35 éves játékos perceket ül a padon egész szezonban. És nehezen kimutatható, hogy ebből hány millió jött vissza akár marketing úton, akár a bajnoki helyezéssel, amiben nagy szerepet játszott ő (és másik két nagy igazolás) is.
Apróbb átigazolásokba kár gondolkodni, szerintem apróhalnyit nem érdekli egy Romeu / Nico / Lenglet / Fati / Mingueza sorsa. Azok nem politikai, hanem szakmai és/vagy pénzügyi ügyek. Ami Laporta szintje, az kb Messi, Griezmann, Haaland, Lewa.

Elmondom a gondom a Lewa üggyel:
Van mondjuk 150 millió Ft adósságod, és van a zsebedben még mondjuk 20-30 millió Ft értékű részvény. Eladod, mit veszel belőle? Laporta vett egy 50 éves Ford Mustangot. Persze tud gyors is lenni, meg mutatós, de az utolsó pénzedből ha veszel egy pénztemetőt, akkor nincs visszaút. Egyre nagyobb teher és a végén pénzt se nagyon kapsz érte. Marad 150 millió adósság és üres zseb.
Mit kellett volna? Egy olyan játékost, aki tud segíteni a csapaton és 2-3 évvel később nem ingyen távozik, hanem ugyanakkora, vagy nagyobb összegért mint amennyiért érkezett.
Nem hiszek a csodákban, ez a csapat előtte lévő szezonban összehozta Aubának is a 0,5 gól / meccs mutatót, szóval ő és Depay együtt biztos felülmúlta volna Lewát, kevesebb bérért. Szakmailag nem volt indokolt Auba és Depay mellé csatárt hozni, viszont kellett volna rendes jhv, bhv. De ugye ez szakmai döntés lett volna és itt lépett képbe Laporta és politikai döntést hozott. Az előző szezont nem Lewa és a támadók, hanem a betonvédelem hozta aranyra.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.15. 22:19:06

Troym írta:
2024.02.15. 17:31:02
5/10 jóindulattal.

Megérteném, hogy üres a kassza és nem futja semmire, ha közben nem lennének ígérgetések, amiből semmi nem lett és közben az egyéb elnöki megnyilvánulásai is szerintem csak feszültséget keltenek a klub körül.

- 2022 tavaszán még Haalanddal, tavaly tavasszal Messivel haknizott
- Az utolsó 150 millió átigazolási keret jelentős részét kidobta egy 34 éves játékosra, hogy populista módon felvillanthasson egy "sztárt"
- Aprópénzért engedi elkótyvetyélni a játékosokat
A többi érvet vagy értem, vagy nem látom át eléggé (Negreira-ügy pl, semmit nem tudunk róla)

Az, hogy ki kivel kampányol, mikor hónapokkal később kerülhetett csak képbe a valós szituva, szerintem nem téma. Nincs a világon az élet semmilyen terén olyan ember, aki nem ígéri le a csillagokat egy komolyabb vezetői posztért. Még egy polgármester se. Nem mondom, hogy ez jó, csak hogy másokkal szembeállítva szerintem nem korrekt kritika.

Az a 34 éves játékos 1 szezonig nagyon bejött, és állítom, hogy most is hihetetlen jó lenne (azért most is veri a gólokat), csak nem kezeljük a helyén, ez nálam 100%-ban Xavi sara, szerintem Laporta álmában nem gondolta, hogy egy 35 éves játékos perceket ül a padon egész szezonban. És nehezen kimutatható, hogy ebből hány millió jött vissza akár marketing úton, akár a bajnoki helyezéssel, amiben nagy szerepet játszott ő (és másik két nagy igazolás) is.

Az ilyen Mingueza-Nico félék egyértelműen Xavi lelkén száradnak, az ilyen Umtiti-Lenglet vonalért meg az adott gazdasági esetben szerintem nincs az az elnök a világon, aki komoly pénzt ad. Egyszerűen mert annyira kimondhatatlanul rossz alkupozícióban vagyunk, és ezt annyira mindenki tudja, hogy esélyünk nincs rá. Ez nálam még abszolút Bartóék sara.

Kessiét is Xavinak tudom be, Laportáék megszerezték ingyen a világ egyik legjobb védekezőközéppályását, aki egy percet nem kapott a posztján, bénázott, jé, lement az értéke (plusz eleve 0 alkupoziból indulunk)

Dembélé ügyben meg kb csodát tettek, egy ingyen távozó játékos helyett itt tartották fél évre és kaptunk pár tizest. Umtitinél is amúgy hihetetlen nagy pénzeket spóroltunk meg azzal a hosszabbítással. Persze ez alighanem inkább volt Alemany, de na.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.15. 21:50:28

Troym írta:
2024.02.15. 21:28:51
10/5 miért fikázás?
Nem mondtam hogy az, nem is idéztelek téged.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.15. 21:28:51

10/5 miért fikázás?
Az pont, hogy azt mondja közepes. Vannak jó és rossz húzásai.
Szerintem az a baj, hogy "hozzászoktunk" a 1/10 és 2/10 értékű elnökökhöz.
Miért ne lehetne valami / valaki közepes?
Az nem sértő, csak egyszerűen nem kiemelkedő. Nekem Xavi ugyanez edzőként. Nem szörnyű, nem is kiváló, hanem TOP európai futball szinten közepes.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.15. 21:08:29

Szerintem is kicsit túl van fikázva Laporta. Nyilván a nyilatkozataival lehet nem egyetérteni, szerintem is van, hogy nem tudja befogni a száját. Hogy ezt azért csinálja, mert imád szerepelni, vagy mint Mourinho magára akarja irányítani a figyelmet a csapat helyett, vagy mindkettő, nem tudom.

Az nem igaz, hogy csak nullkilométeres embereket hozott, lásd Alemany. Xavi-t szerintem a szurkolók nagyrésze nagyon várta, vele kockáztatott, 1,5 évig úgyahogy be is jött, nálam ez nem kudarc, inkább az, hogy az idei szezont is végig megkapta.
Deco-nak nem tudom mekkora mozgástere van, de vele én se vagyok elégedett, a nyarat megkapja, meglátjuk mit tud villantani.

Az ilyen-olyan deal-ek miatt én se biztos, hogy elítélném. Füvet a stadionból a Real is ugyanúgy árul, az senkit nem érdekel. A székekkel meg mit kellene csinálni, kidobni? A régi Fradi stadionból még a kapufát meg a szögletzászlót is eladták ha jól tudom, pedig ők aztán nem voltak erre rászorulva. Hülyék lennének ezt nem pénzzé tenni, pláne, hogy szó szerint történelem, az lenne a gáz, ha menne a szemétbe.
A gazdasági karokat is előveszik, a Real ugyanúgy üzletet kötött a Sixth Street-tel pl, mint mi, csak ők az új stadion egy részét "adták el". Érdekes módon azután nem módosítgatták így meg úgy az ffp számításokat, hogy már ne számítsanak.

Elég gyászos helyzetben vette át a klubot, ráadásul elég nagy ellenszélben is kénytelen dolgozni, ez szerintem már nem összeesküvés elmélet. Minden hibájával együtt nyugodtabb vagyok, hogy Ő az elnök és nem bárki más az elmúlt 20-30 évből.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.15. 19:41:08

Kovbal88 írta:
2024.02.15. 18:27:34
Egyedül Laporta munkája ér valamit elnökként az elmúlt 30 évben az összes többi elnök csak rombolta a klubot. Főleg Gaspar és Bartomeu
Nekem attól nem lesz jó elnök Laporta, hogy jobb mint az általad felsorolt bűnözők, ők nem mérce.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése