Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.13. 10:00:39

Deluigi írta:
2024.03.13. 09:28:27

pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
A pénztől jobb nem leszel, maximum gazdagabb...
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.13. 09:28:27

Troym írta:
2024.03.13. 08:57:04
A tegnapi meccsel egy leheletnyivel sem lettünk jobbak, csak a hurráoptimizmus most erős.
pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.13. 08:57:04

Kovbal88 írta:
2024.03.13. 07:58:48
Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
Leszögezem: Nagy gratula a tegnapi továbbjutáshoz, annak nagyon örülök!!!!

Viszont kezdenek a föld felett járni a gondolatok nem is kicsivel.

A Napoli 11-es még a fórumon is jogos volt mindenki szerint, szóval ne csináljunk úgy, mintha nem a hajszálon függött volna.
BL-esélyes 2 év alatt? A keret fele alkalmatlan még a LaLiga szintre is. (szerencsére csak egy gólt igyekezett Romeu adni a Napolinak, de elügyetlenkedték, Inigo meg ügyesen ücsörgött a padon és Alonso sem csinált nagy marhaságot így, hogy pályára sem lépett.)
A tegnapi meccsel egy leheletnyivel sem lettünk jobbak, csak a hurráoptimizmus most erős.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.13. 07:58:48

Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 16:36:31

Ja, nem voltam egyértelmű, úgy értettem, hogy ha ideiglenes edzőt akarna kinevezni, most kéne megtenni, minél távolabb a visszavágótól. Tuti, hogy erősen gondolkodik rajta, van bőven érv mellette és ellene is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.22. 11:16:19

barcamessi írta:
2024.02.22. 08:46:59


Kicsit OFF, de ha a City idén megint megnyerne mindent, de legalábbis a BL-t és a bajnokságot, akkor szerintem májusban Pep is bejelentené, hogy köszönte szépen a lehetőséget, és a csúcson feláll a padról. Na nem mintha bármi esély lenne rá, hogy ő visszajönne ide hozzánk, ezt csak mint egy megérzésrt írtam le, szerintem akkor a City De Zerbit vinné a helyére, már ha addig ő nem írna alá esetleg máshova.
Pep szezon elején azt nyilatkozta, hogy ha megint visznek mindent, akkor visszavonul. Nem tudom, mennyire gondolta komolyan, de meg tudnám ezt is érteni, klubfoci szinten már nagyon nem maradna kihívás. Max. tényleg az, hogy ezt a Barcát visszahozni az európai elitbe, de ez a jelenlegi lehetőségeinkkel olyan projekt, amellyel jóval nagyobb a bukás esélye, mint a sikeré.
davi10 írta:
2024.02.22. 07:42:46
Nem kell elsietni a döntést, 4 hónap múlva kezddne az új arc. Gondolom Ő már korábban tudott Xavi távozásáról, esetleg már azelőtt téma volt, hogy a következő idénynek már nem Xavi-val megyünk neki.

3-4-5 név kering, mindegyikük tapasztaltabb, mint Xavi, és valószînűleg egyikbe se rokkannánk bele anyagilag. Nyilván Pep, Klopp, Xabi nem olció, de Flick, De Zerbi, Conceicao (akik most verték el az Arsenalt), Motta (akik a hullámvölgy után lassan odaérnek a BL helyekre) nem egy tragikus névsor. A mostani Xavi-hoz képest szerintem mindegyikük előrelépés lenne.

Én Flick-re lecsapnék, mielőtt elhappolja a Bayern.
Szerintem itt Bence az esetleges előrehozott edzőcserére utalt. Ami nehéz kérdés, mert az eredmények nem indokolnák, mögöttük a telejsítmény, és kiemelten Xavi teljesítménye már annál inkább. De ja, valószínűleg nyárig most már kihúzza.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.22. 09:44:35

Én úgy értettem, hogy Laporta-nak nem kellett elsietni, valószínűleg legalább 2 hónapja tudja, hogy új edzőt kell találnia. Én is bízom benne, hogy ez alatt a 2 hónap alatt azért valami elképzelése lett. Régebben cikkeztek róla, hogy Laporta a német vonalat preferálná, remélem Flick nem potyára kezdett el spanyolt tanulni és megtörtént már a kapcsolatfelvétel legalább.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2024.02.22. 08:46:59

bence0330 írta:
2024.02.22. 00:29:05
Dunsztom nincs, mi járhat a fejében edzőkérdést illetően.
Nagyon remélem hogy az, hogyan tudja minél hamarabb elhozni Kloppot (tudom minimális rá az esély), vagy Flicket, mielőtt a Bayern gondol egyet és visszaviszik.

Egyébként így, hogy több nagy klub is bejelentette (Pool, Barca, BM), hogy nyártól új edző lesz, óriási edzőkeringő lesz a nyáron. Nem értek egyet azzal, hogy ráérünk még foglalkozni az edzőkérdéssel. A lehető leghamarabb meg kell oldani a kérdést, mert ha sokáig tökölünk, és kivárunk, nyár elejére azon kapjuk magunkat, hogy megint marad a selejt, akiből válogathatunk, mert a többi jó nevű, és jelenleg mozdítható edzőt már rég leigazolták.

Kicsit OFF, de ha a City idén megint megnyerne mindent, de legalábbis a BL-t és a bajnokságot, akkor szerintem májusban Pep is bejelentené, hogy köszönte szépen a lehetőséget, és a csúcson feláll a padról. Na nem mintha bármi esély lenne rá, hogy ő visszajönne ide hozzánk, ezt csak mint egy megérzésrt írtam le, szerintem akkor a City De Zerbit vinné a helyére, már ha addig ő nem írna alá esetleg máshova.
V I S C A E L B A R C A
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.22. 08:36:46

davi10 írta:
2024.02.22. 07:42:46
Nem kell elsietni a döntést, 4 hónap múlva kezddne az új arc. Gondolom Ő már korábban tudott Xavi távozásáról, esetleg már azelőtt téma volt, hogy a következő idénynek már nem Xavi-val megyünk neki.

Úgy is meg lehet kötni a szerződést az új edzővel, hogy csak június végén áll be. Addig megismerhetné az itteni játékosokat (az utánpótlást is), összehozhatná a stábját és egyeztethetne Decoval az átigazolásokról. Ha tovább vár Laporta, lecsúszhat a legjobb jelöltjeiről.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.22. 07:42:46

Nem kell elsietni a döntést, 4 hónap múlva kezddne az új arc. Gondolom Ő már korábban tudott Xavi távozásáról, esetleg már azelőtt téma volt, hogy a következő idénynek már nem Xavi-val megyünk neki.

3-4-5 név kering, mindegyikük tapasztaltabb, mint Xavi, és valószînűleg egyikbe se rokkannánk bele anyagilag. Nyilván Pep, Klopp, Xabi nem olció, de Flick, De Zerbi, Conceicao (akik most verték el az Arsenalt), Motta (akik a hullámvölgy után lassan odaérnek a BL helyekre) nem egy tragikus névsor. A mostani Xavi-hoz képest szerintem mindegyikük előrelépés lenne.

Én Flick-re lecsapnék, mielőtt elhappolja a Bayern.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 00:29:05

Dunsztom nincs, mi járhat a fejében edzőkérdést illetően. Nem lennék a helyében. Szerintem ott billeg 50-50% körül, és most még jobban elgondolkodik, de közben meg azért nem tragikus az eredménysor az elmúlt időszakban, ez a döntetlen sem idegenben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.17. 18:34:53

bence0330 írta:
2024.02.17. 18:24:45
Napoli elleni fiaskó után szerintem menesztené.
Az már késő lenne. Akkor támadható lesz azzal, hogy ha rögtön a Villarrel ellen cserél edzőt, akkor még menthető lett volna a BL-párharc.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 18:24:45

LG írta:
2024.02.17. 14:37:48
Amit nem láttam senkinél kritika oldalon, az az, hogy Koeman-t megtartotta 21 nyarán, ráadásul úgy, hogy ezzel szemben igazolásokat nem kapott. Csak akkor rúgta ki, mikor már a Ligában és a BL-ben is szinte reménytelen helyzetbe kerültünk. Erre szerintem kijelenthetjük, hogy hatalmas baklövés volt.

Xavi kinevezésével pedig nagy kockázatot nem vállalt. A nép őt akarta, ő pedig teljesítette az akaratukat, nem egy hű de nagy húzás.

Sokkal nagyobb kérdés, hogy most nyáron hogyan oldja a dolgokat nyáron. + azt se felejtsük, hogy azzal is kockáztat, hogy belement Xavi maradásába nyárig. Ha netán kiesünk a Napoli ellen, akkor ezért támadni fogják.
Szerintem Xavi helye nincs kibérelve nyárig. Napoli elleni fiaskó után szerintem menesztené.
Koemant megtartani hiba volt, DE Xavi csak novemberben tudott jönni, mikor az xy bajnokság vagy kupa végetért. Gondolom ez így volt kalkulálva. Más kérdés, hogy addig ideiglenesen ki lehetett volna nevezni egy Barjuant hamarabb, ezzel egyetértek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.17. 14:37:48

Amit nem láttam senkinél kritika oldalon, az az, hogy Koeman-t megtartotta 21 nyarán, ráadásul úgy, hogy ezzel szemben igazolásokat nem kapott. Csak akkor rúgta ki, mikor már a Ligában és a BL-ben is szinte reménytelen helyzetbe kerültünk. Erre szerintem kijelenthetjük, hogy hatalmas baklövés volt.

Xavi kinevezésével pedig nagy kockázatot nem vállalt. A nép őt akarta, ő pedig teljesítette az akaratukat, nem egy hű de nagy húzás.

Sokkal nagyobb kérdés, hogy most nyáron hogyan oldja a dolgokat nyáron. + azt se felejtsük, hogy azzal is kockáztat, hogy belement Xavi maradásába nyárig. Ha netán kiesünk a Napoli ellen, akkor ezért támadni fogják.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.17. 14:19:01

Chino írta:
2024.02.17. 13:00:25
Griezmannra és Suarezre is lehet mondani, hogy milyen pocsék összegért ment el, de akkora volt akkora volt a bérük, hogy a fél csapatot nem tudtuk volna regisztrálni ha maradnak.
Az a két ügylet botrány volt. Mindketten alapemberré váltak az Atletiben, fizettek volna, ha megkérjük az árukat. Kellett mindkettő az Atletinek, mint egy falat kenyér, de úgy tűnik, az Atleti kedvenc sportja a foci mellett, hogy bohócot csinál belőlünk.

Még azt is el lehet játszani, hogy aki magas fizuval nem hajlandó távozni vagy jelentős fizetéscsökkentésbe beleegyezni, azt nem regisztráljuk, aztán lelátózhat, vagy nézheti a meccset otthon. Egy-két ilyen példademonstráló eset ráférne már a klubra. Aztán egy év lelátózás után megnézheti, melyik klubnak fog kelleni. Úgyhogy vagy azt csinálja, amit a klub mond, vagy nagyon szívesen véget vetünk az érdemi karrierének. Itt a klub diktál, ezt kell demonstrálni. Meg opciót kötünk olyan játékosra, aki aztán nem is kell... Vannak azért most is ciki esetek. Kessié-t 12,5 millióért adtuk el, miközben ugyanaz a klub 40 milliót fizetett Veigáért... Ha azt mondom, hogy háromszor annyit kellett volna kérni Kessié-ért, akkor keveset mondtam. Vannak béna ügyek most, is csak Laporta még a legkevésbé erélytelen.

De Zerbi szerintem inkább ne hozza vissza Fatit. Fatit én eladólistára raknám. Megszabadulnánk a horror fizetésétől, nagyjából 40 millió eurót szabadítana fel összesen. Sajnos nem kapkodnának érte ennyi sérülés után, de én megpróbálnám eladni.

Kettejük közül én is inkább Flick-et támogatnám, valószínűleg nem Deco nyerte azt a csörtét házon belül, hogy új stíluselemekre van szükség.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.17. 13:00:25

gránit írta:
2024.02.17. 06:30:07
Chino írta:
2024.02.17. 05:58:48
A Transfermarkt adatai szerint 2021-ben érkezett a Dinamoból a Lipcsébe 36,8 millióért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

Lehet, hogy mi is tudnánk annyiért értékesíteni csak akkor az A keretbe nem jutnának annyian. Ha mondjuk a mostani csapatból eladnánk Fortot, Cubársit, Bernalt, Primet, Guiut jövőre jó eséllyel 40 millió körül, vagy Gavi, Fermin, Fati , Balde, ami kb egy generáció
nem kevés jönne be.
Ugyanakkor a Madrid ezalatt a 13 év alatt hány játékost adott a felnőtteknek? Nem sokat.
Inkább legyen kevesebb bevétel a B-ből/Atleticből de legyenek saját nevelések az A csapatban
Én mindenhol 19 milliót látok, még a transfermarkton is, pedig ők elég sok valótlaságot írnak, főleg a "transfer rumours" rovatban. Most a transfer rumours rovatban nálunk Bergvall is szerepel... Mondjuk akik becsült értékről írnak a futballban, azoknak az oldalaknak eleve nem hiszek.

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

https://www.goal.com/en/news/josko-gvar ... 0ewf4wqxds

Szerintem felcserélték a rubrikákat, és 36,8 millióra taksálták az értékét 2022-ben, ami talán reális ár lett volna akkoriban. 2022 nyarán 35 milliós értékre becsülték. Ezeknek a becsléseknek semmi értelmét nem látom, de még szerintük sem került volna ő százmillióba akkoriban, ahogy nagyon sok remek játékos kel el manapság is ennek a töredékéért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

A Madridban is van castillás kezdő. A különbség az, hogy akik nem maradnak a csapatban, azokat jó pénzért adják el. Persze náluk is voltak katasztrofális transzferek az elmúlt években, talán emiatt fogták vissza magukat mostanában, talán túlzottan is.

Mindennek csak azért van jelentősége, mert nem szabad elhinnie a klubnak, hogy nem lehet jó üzleteket kötni, hogy mi csak drágán juthatunk jó játékosokhoz, és csak bagóért válhatunk meg tőlük. Laporta nálam azért nyerő, mert még őt látom legkevésbé megalkuvónak, bár nála is érzem ezt a feelinget a különbőző elbánázott ügyleteknél, de biztos vagyok benne, hogy más még rosszabb üzleteket kötne, már annyira elhiszi mindenki a klubnál, szurkoló is, elnök is, hogy mi született lúzerek vagyunk a tárgyalóasztalnál. Végül Dembelé is drágábban kelt el, mint amennyit a szurkolók akartak, sokan nagyjából ingyen elengedték volna. Nekem személyesen is volt sok vitám olyan szurkolókkal, akik esküdtek arra, hogy csak ingyen szabadulhatunk meg tőle, én meg mondtam, hogy ácsi, fizessen csak a PSG. Szóval ilyen környezetben van Laporta, ehhez képest még az általam kevésnek vélt eladási ár is jó volt.
Az MV (market value) a becsült piaci értéke, míg a fee az átigazolás díja. A Zágrábban taksálta Transfermarkt 19 millióra '21-ben és 36,8-ért váltott klubot. A VB után 75 millió a TM által kalkulált értéke és 90-ért vitte el a City. Az előbbi összeg kb. tájékoztató jellegű nem tudom pontosan mi lapján számolják ki. (gondolom kor, szerződés hossza, a képességeit fogalmam sincs hogyn lövik be.

Én is valahogy így értékelem Laportát. Hiába nem jönnek össze olyan nagy üzletek eladási oldalról, de legalább nem mond az első ajánlatra igent, a jelenlegi vezetés igyekszik ikalkulálni a legjobb összeget, viszont ez a pozíció, amit megörökölt nagyon nehéz helyzetben találta. Gyakorlatilag szét kellett dobálnia a "felesleges" játékosokat, kölcsönbe vagy jó esetben kisebb áron.
Ott volt Umtiti aki nem akit el kellett távolítani a klubtól, de senkinek nem kellett a fizetése miatt, de végül megoldották.
Griezmannra és Suarezre is lehet mondani, hogy milyen pocsék összegért ment el, de akkora volt akkora volt a bérük, hogy a fél csapatot nem tudtuk volna regisztrálni ha maradnak.
És a jelenlegi bérekben is ezt érzem. Akiket az ő égisze alatt igazoltunk/hosszabbítottunk, azoknak a fizetése nagyon korrekt, sőt nem tudom hány klubfizetne nekik ennyit. Araujo, Pedri, Raphinha stb. sem biztos hogy játszana máshol ennyiért. Az előbbinek is 10 millió kínált a Bayern.
Persze még húzzuk magunk után a korábbi elmaradásokat, ami miatt az FFP kis mozgásteret biztosít, de legalább évről évre nyereséget tud termelni a klub. Ha újra belakjuk a Nou Campot pedig nagyon megugorhat a bevétel rubrika. Ezt már nagyon régen meg kellett volna lépni.
Dembéléért én speciel nem gondoltam, hogy ne kapnánk semmit, még így is nagyon nyomott volt az a 20 millió, ha elfogadja azt amit Sissoko követelt 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy ittr lenne a francia, de nekem szimpatikus volt, hogy nem engedte, hogy egy játékos a klubot "zsarolja" vagy fölé nőjön. Hasonló volt Bergvallal is.

Persze még húzzuk magunk után a korábbi elmaradásokat, ami miatt az FFP kis mozgásteret biztosít, de legalább évről évre nyereséget tud termelni a klub. Ha újra belakjuk a Nou Campot pedig nagyon megugorhat a bevétel rubrika. Ezt már nagyon régen meg kellett volna lépni.

Nyilván van sok hibája, kicsit kétes ügyletek, rossz kinevezések, előnytelen nyilatkozatok, de sokkal inkább a pozitívum felé billen a mérleg nyelve.
Plusz közel áll a csapathoz, ahhoz tudnám hasonlítani, mint az NFL-ben Robert Kraft, a Patriots tulaja, aki már a meccsek vége felé lemegy a pálya mellé a játékosokhoz, és szurkolóként viselkedik.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5174
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.17. 12:19:37

Everything indicates that Roberto De Zerbi the will be Barça's next coach. Laporta and Deco have approved his signing. [Diario AS]

FC Barcelona have reached the unanimous decision to sign Roberto De Zerbi.
Barça have communicated to De Zerbi's agents that as long as the club manages to reach an agreement with Brighton over his €10M release clause, he will be Barça's coach. @fansjavimiguel
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 09:24:01

gránit írta:
2024.02.17. 04:53:22
Ezzel kapcsolatban egy érdekes tény, hogy a Real Madrid 2009 és 2022 között 365 millióért értékesítette a castillás játékosait. Évente átlagosan 28 millió euró. Mi nagyon csekély összegekért válunk meg játékosoktól, ez le is húzza nálam Laporta értékelését is.

https://therealchamps.com/2022/07/09/in ... lla-sales/
Nem, a karok eladása miatti nagyjából várható buktára gondoltam évi szinten. Ettől még érdekes adat amit hoztál, bár jó lenne emellé egy a miénkről is, mert addig elég egyoldalú ez a hír. Pl szerintem idén nyáron ez az átlag nekünk is kb megvolt a kölcsönadási díjakkal együtt (Nico-Abde kb 15M, és a Riad-féle kölcsönök). Előző évben nem volt ilyen jó, azelőtt meg szintén megvolt kb ez a madridos átlag, és azért tegyük hozzá, hogy százszor rosszabb alkupozícióból indultak Laportáék az előző korszak költekezései miatt, mint Perezék. Ha visszább megyek Bartóékig, sokkal rosszabb a helyzet, de ugye itt nem ez a téma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.17. 06:30:07

Chino írta:
2024.02.17. 05:58:48
A Transfermarkt adatai szerint 2021-ben érkezett a Dinamoból a Lipcsébe 36,8 millióért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

Lehet, hogy mi is tudnánk annyiért értékesíteni csak akkor az A keretbe nem jutnának annyian. Ha mondjuk a mostani csapatból eladnánk Fortot, Cubársit, Bernalt, Primet, Guiut jövőre jó eséllyel 40 millió körül, vagy Gavi, Fermin, Fati , Balde, ami kb egy generáció
nem kevés jönne be.
Ugyanakkor a Madrid ezalatt a 13 év alatt hány játékost adott a felnőtteknek? Nem sokat.
Inkább legyen kevesebb bevétel a B-ből/Atleticből de legyenek saját nevelések az A csapatban
Én mindenhol 19 milliót látok, még a transfermarkton is, pedig ők elég sok valótlaságot írnak, főleg a "transfer rumours" rovatban. Most a transfer rumours rovatban nálunk Bergvall is szerepel... Mondjuk akik becsült értékről írnak a futballban, azoknak az oldalaknak eleve nem hiszek.

https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131

https://www.goal.com/en/news/josko-gvar ... 0ewf4wqxds

Szerintem felcserélték a rubrikákat, és 36,8 millióra taksálták az értékét 2022-ben, ami talán reális ár lett volna akkoriban. 2022 nyarán 35 milliós értékre becsülték. Ezeknek a becsléseknek semmi értelmét nem látom, de még szerintük sem került volna ő százmillióba akkoriban, ahogy nagyon sok remek játékos kel el manapság is ennek a töredékéért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

A Madridban is van castillás kezdő. A különbség az, hogy akik nem maradnak a csapatban, azokat jó pénzért adják el. Persze náluk is voltak katasztrofális transzferek az elmúlt években, talán emiatt fogták vissza magukat mostanában, talán túlzottan is.

Mindennek csak azért van jelentősége, mert nem szabad elhinnie a klubnak, hogy nem lehet jó üzleteket kötni, hogy mi csak drágán juthatunk jó játékosokhoz, és csak bagóért válhatunk meg tőlük. Laporta nálam azért nyerő, mert még őt látom legkevésbé megalkuvónak, bár nála is érzem ezt a feelinget a különbőző elbánázott ügyleteknél, de biztos vagyok benne, hogy más még rosszabb üzleteket kötne, már annyira elhiszi mindenki a klubnál, szurkoló is, elnök is, hogy mi született lúzerek vagyunk a tárgyalóasztalnál. Végül Dembelé is drágábban kelt el, mint amennyit a szurkolók akartak, sokan nagyjából ingyen elengedték volna. Nekem személyesen is volt sok vitám olyan szurkolókkal, akik esküdtek arra, hogy csak ingyen szabadulhatunk meg tőle, én meg mondtam, hogy ácsi, fizessen csak a PSG. Szóval ilyen környezetben van Laporta, ehhez képest még az általam kevésnek vélt eladási ár is jó volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.17. 05:58:48

gránit írta:
2024.02.17. 04:53:22
Chino írta:
2024.02.17. 02:06:12
A 19 millió az aktuális becsült értéke volt. A Lipcse 36,8 milliót fizetett ért 2021-ben. De nem feltétlenül ez a fontos. Ezt csak azért írom, mert belső védőt (Koundé) egy évvel később vettük, Gvardiol pedig akkor már legalább 70-80 körül mozgott.
Ezt a 36,8 milliót hol olvastad? Becsült értékről a transfermarkt szokott írni, aminek semmi értelmét nem látom, mert egy játékos vételárát egyetlen transzfer fogja eldönteni, nem sok transzfer átlaga. Egy játékosnak nincs árfolyama. Végül a transfermarkt is 19 millió euróról írt, a Tottenham adott volna érte 22 milliót.
A Transfermarkt adatai szerint 2021-ben érkezett a Dinamoból a Lipcsébe 36,8 millióért.

https://www.transfermarkt.com/josko-gva ... ler/475959

Lehet, hogy mi is tudnánk annyiért értékesíteni csak akkor az A keretbe nem jutnának annyian. Ha mondjuk a mostani csapatból eladnánk Fortot, Cubársit, Bernalt, Primet, Guiut jövőre jó eséllyel 40 millió körül, vagy Gavi, Fermin, Fati , Balde, ami kb egy generáció
nem kevés jönne be.
Ugyanakkor a Madrid ezalatt a 13 év alatt hány játékost adott a felnőtteknek? Nem sokat.
Inkább legyen kevesebb bevétel a B-ből/Atleticből de legyenek saját nevelések az A csapatban
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.17. 04:53:22

Chino írta:
2024.02.17. 02:06:12
A 19 millió az aktuális becsült értéke volt. A Lipcse 36,8 milliót fizetett ért 2021-ben. De nem feltétlenül ez a fontos. Ezt csak azért írom, mert belső védőt (Koundé) egy évvel később vettük, Gvardiol pedig akkor már legalább 70-80 körül mozgott.
Ezt a 36,8 milliót hol olvastad? Becsült értékről a transfermarkt szokott írni, aminek semmi értelmét nem látom, mert egy játékos vételárát egyetlen transzfer fogja eldönteni, nem sok transzfer átlaga. Egy játékosnak nincs árfolyama. Végül a transfermarkt is 19 millió euróról írt, a Leeds adott volna érte 22 milliót.

https://www.transfermarkt.co.za/despite ... ews/371014

Ennek csak azért van jelentősége, mert jó játékosokat most is lehet szerezni jó áron. Néhány angol klub költ őrült összegeket, és minden Harry Maguire-ért százmilliót adnak ki, de eközben tavaly nyáron gólkirályok 13-40 millió eurókért keltek el. Nem is az 50 milliókat tartom soknak, amit azokért a játékosokért kifizettünk, csak nem őket kellett volna véleményem szerint.
bence0330 írta:
2024.02.17. 02:22:09
Ha valaki tudja, hogy kb mit vesztünk évente az eladások miatt, érdekelne, régen volt erről szó. Nyilván annak tudtával sem lehetne kalkulálgatni, mert ehhez párhuzamos univerzumokat kéne ismerni, de azért akkor már úgy tippelgetni lehetne.
Ezzel kapcsolatban egy érdekes tény, hogy a Real Madrid 2009 és 2022 között 365 millióért értékesítette a castillás játékosait. Évente átlagosan 28 millió euró. Mi nagyon csekély összegekért válunk meg játékosoktól, ez le is húzza nálam Laporta értékelését is.

https://therealchamps.com/2022/07/09/in ... lla-sales/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.02.17. 06:42:21-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 02:22:09

Nekem még mindig az az érzésem, hogy kicsit el vagyunk kényeztetve a problémáink terén. Mert vannak, de legalább csak pár hónapja, és legalább mélyen alul kell teljesítenie hozzá edzőnek-játékosoknak, és még így sem állunk hűderosszul. Ahhoz képest, ahogy állhatnánk.

A jövő eladását meg én sem értem, ez egy tiszta vállalkozói szemlélet. Ha van x adósságod, és az a kérdés, hogy ehhez az x-hez még hozzáadsz-e, hogy a termelés magasabb legyen, kb nem kérdés a döntés, főleg ilyen döbbenetes bevételekkel, egy olyan klubnál, mint nálunk, ahol 1-1 apró marketinglépés, vagy 1-1 bajnoki helyezés 10-100 milliókat érhet, és lazán kenterbe ver(het)i a különbség azt az összeget, amit bukunk egy adott évben az eladással, innentől meg még rizikóról is alig beszélhetünk.

Tegyük fel, hogy nem költekezünk, és 3.-ak lettünk volna az előző évben - és ez még elég pozitív nézet. Az mínusz többtízmillió a bajnoki helyekre, mínusz 5+ millió a szuperkupán, a rekorddöntőgető látogatottság nyilván felejtős lett volna, hasamra ütök, és ez is akár 10 milliókat jelenthet. Fogalmam sincs, mennyi esik ki egy évben a karok eladása miatt, de vakon azt mondanám, hogy alsó hangon is majdnem, de inkább meg is térülhetett egy elképzelt, nem is túl negatívan nézett párhuzamos valósághoz képest.

Szépen bele is ülhettünk volna az adósságunkba, elmilanosodhattunk volna, és lehet, hogy soha, vagy legalábbis egy évtizedig nem lett volna belőle kiút. Sőt, mivel a bevételi forrásaink rendesen kiapadtak volna, lehet, hogy pár év múlva már arab kézen lenne a klub. Vagy már mostanra.

Laportáék zseniálisan tartották a víz felett, közel nagycsapatos státuszban a klubot. Vagy leginkább egy olyan státuszban, amelyik ott sündörög mögöttük, készülve arra, hogy újra az legyen. A popularizmusát meg szerintem még talán hasonlítgatni lehet ahhoz, akihez hasonlítgatták, de a tetteit és a vezetési stílusát nem, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy az egy ország, ez meg egy klub. Meg arról sem, hogy az autokrata vezető is nagyon jól el tud sülni, csak hát nyilván nagyon rosszul is, kétélű fegyver. És szerintem ő még csak annyira nem is szélsőséges benne, lehet, hogy Lewy meg Felix miatta jött (Felix ingyen nagy fogás volt), de kb szerintem ennyi. A karok eladása gondolom alapvetően az ő döntése, számomra az egy 100%-osan egyértelműen jó döntés volt. Tavaly is az egyik legnagyobb bevételünk volt egész Európában, ha jól rémlik, 4., közünk nem lenne ehhez, ha nem ezt az utat választottuk volna.

Ha valaki tudja, hogy kb mit vesztünk évente az eladások miatt, érdekelne, régen volt erről szó. Nyilván annak tudtával sem lehetne kalkulálgatni, mert ehhez párhuzamos univerzumokat kéne ismerni, de azért akkor már úgy tippelgetni lehetne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.17. 02:06:12

gránit írta:
2024.02.16. 23:47:29
A RB Lipcse 19 millióért vette Gvardiolt. Az igaz, hogy ennél nyilván drágábban akartak túladni rajta, ez 2022-ben is így lett volna. Ezért kellene még időben lecsapni jó játékosokra, és nem megvárni, amíg egy világversenyen dobbantanak. Szerintem nagyon sok jó szerzeményünk volt az utóbbi időkben. Az én kritikám a Raphinha-Koundé-féle 100 millió, ami szerintem nem utólag rossz döntés, hanem akkor is az volt. Koundét már az első meccsein is bizonytalannak éreztem, ez azóta sem változott. Még azt is dícsérem, hogy 2022 tavaszán mindent megtettek, hogy ne legyen nagy égés a szezon. Különben nyáron nem jönnek egy olyan csapatba, ami a középmezőnyben végzett. Ezt nagyon is támogatom, hogy a klub egy szezonról sem mond le, csak így lehet a jövőt életben tartani. Ezért nem értek egyet azokkal a kritikákkal, hogy Laporta eladta volna a jövőt. Szerintem nem eladta, hanem életben tartotta. Nagy név nem fog egy középmezőnybeli csapathoz igazolni. Mindig ott kell lenni az elején, amennyire csak lehet. Nem mindig lehet nyerni, de mindent meg kell tenni, hogy minél előrébb végezzünk. Volt jelölt, aki ifjúsági csapatot csinált volna a felnőtt csapatból, és éveket adott volna fel. Na, akkor milánosodtunk volna el. Ez volt a helyes út. Hozzátéve, hogy voltak rossz igazolások, ahogy a Riad-féle ügyet is bénának gondolom. Martinez állandóan sérült volt, már az átigazolásakor is sérült volt, lett volna itt játéklehetőség. Erre kölcsönadtuk, idén nyáron meg vehetjük vissza 7 millióért... Sok értelme volt ennek is, a Carrasco-ügyről meg a többi bénázással együtt, és persze panaszkodunk a szűk keret miatt.

https://www.espn.co.uk/football/story/_ ... ansfer-90m
A 19 millió az aktuális becsült értéke volt. A Lipcse 36,8 milliót fizetett ért 2021-ben. De nem feltétlenül ez a fontos. Ezt csak azért írom, mert belső védőt (Koundé) egy évvel később vettük, Gvardiol pedig akkor már legalább 70-80 körül mozgott.

Raphinhát én csak az ára miatt tartom kevésbé jó igazolásnak, de azt is csak a mi pénztárcáinkhoz képest. Ha úgy 8-10 millióval kevesebbért meg tudtuk volna szerezni akkor szerintem egy kimagaslóan jó transzfer lenne. Ilyen képessségű játékosok 60-70 milliió körül kelnek el.
Koundé pedig a liga egyik legjobb védője volt és a képességei ugyanúgy adottak csak valahogy nem képes kihozni magából. Az idei szezon elején parádés volt a játéka, de nem tudja állandósítani.

Abban egyetértek, hogy hibás az a vélemény hogy Laporta eladta volna a jövőt. Sikerült megszilárdítani a klubot pénzügyileg, nemzeközi szinten minimális pénzért két szezon alatt egy mentálisan szétzuhant, felesleges, nagy fizetésű játékosokból egy szinte teljesen új csapat született, akikben még sok-sok év van, hosszútávra lehet tervezni, ugyanakkor ehhez kell idő.
Szerintem simán vagyunk annyira versenyképesek, mint Koeman alatt Messi ide vagy oda.
És ezt volt a legnehezebb megoldani. Újra kellett gondolni mi lesz Messi után. Kikből és hogyan fog állni a csapat, amihez igen korlátozott anyagi források álltak rrendelkezésére.
Úgy gondolom eddig nem rossz az út, nyáron meglátjuk merre tudunk haladni, de ha nagy eredményeket jövőre sem ér el a csapat, de látni lehet a kovácsolódást és sikerül minél több kulcsjátékost megtartani mindenképp pozitív lehet a jövőkép, főleg egy új stadionnal.
Persze eldőlhet ez máshogy is, nincs kizárva, Laportának is eldurranhat az agya vagy Deco is nagyon besülhet, ami szintén az elnök felelőssége, de én képes vagyok optimistának maradni, nem úgy mint mondjuk 2 éve.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.16. 23:47:29

Chino írta:
2024.02.16. 22:58:56
150-160 millió volt befoltozni Dembélét, hozni egy góllövőt és rendbe tenni a védelmet.
Gvardiol már a Lipcsébe is közel 40 millióért került, kötve hiszem hogy egy évvel később eladták volna, főleg a vb után, amikor megugrott az ára.
Emellett sikerült ingyen/potom pénzért két embert a kp-ra, meg az Alves óta tátongó lyukat plusz egy olyan embert aki utólag baromira bejött, pedig a dánban nem hiszem hogy sokan láttak volna kezdő szintű játékost. Bellerin ugyan nem jött össze, de a lehetőség megvolt benne.
150 millióból 3 posztot minőségi játékossal lefedni, szerintem semmiképp sem elhibázott. És utólag mindig okos az ember, hogy miért nem hoztuk őt meg őt akkor amikor olcsó volt, ha ez ilyen egyértelmű lenne minden csapat ezt csinálná.
És akkor ott van az a faktor, hogy ki tudja itt annyira bejöttek volna-e.
Hány olyan igazolásunk volt aki az előző csapatában nagyon jó volt, itt viszont besült. Vagy fordítva.

De ha mondjuk Gvardiolt hozzuk Koundé helyett, a jobb oldalra legfeljebb a SR lett volna ha éppen egészséges vagy nézhettük volna Araujot ott az egész szezonban
A RB Lipcse 19 millióért vette Gvardiolt. Az igaz, hogy ennél nyilván drágábban akartak túladni rajta, ez 2022-ben is így lett volna. Ezért kellene még időben lecsapni jó játékosokra, és nem megvárni, amíg egy világversenyen dobbantanak. Szerintem nagyon sok jó szerzeményünk volt az utóbbi időkben. Az én kritikám a Raphinha-Koundé-féle 100 millió, ami szerintem nem utólag rossz döntés, hanem akkor is az volt. Koundét már az első meccsein is bizonytalannak éreztem, ez azóta sem változott. Még azt is dícsérem, hogy 2022 tavaszán mindent megtettek, hogy ne legyen nagy égés a szezon. Különben nyáron nem jönnek egy olyan csapatba, ami a középmezőnyben végzett. Ezt nagyon is támogatom, hogy a klub egy szezonról sem mond le, csak így lehet a jövőt életben tartani. Ezért nem értek egyet azokkal a kritikákkal, hogy Laporta eladta volna a jövőt. Szerintem nem eladta, hanem életben tartotta. Nagy név nem fog egy középmezőnybeli csapathoz igazolni. Mindig ott kell lenni az elején, amennyire csak lehet. Nem mindig lehet nyerni, de mindent meg kell tenni, hogy minél előrébb végezzünk. Volt jelölt, aki ifjúsági csapatot csinált volna a felnőtt csapatból, és éveket adott volna fel. Na, akkor milánosodtunk volna el. Ez volt a helyes út. Hozzátéve, hogy voltak rossz igazolások, ahogy a Riad-féle ügyet is bénának gondolom. Martinez állandóan sérült volt, már az átigazolásakor is sérült volt, lett volna itt játéklehetőség. Erre kölcsönadtuk, idén nyáron meg vehetjük vissza 7 millióért... Sok értelme volt ennek is, a Carrasco-ügyről meg a többi bénázással együtt, és persze panaszkodunk a szűk keret miatt.

https://www.espn.co.uk/football/story/_ ... ansfer-90m
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.16. 22:58:56

gránit írta:
2024.02.16. 19:54:51
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
Másrészt De Paul alsó hangon 80-as árcédulát kapott volna
Ma igen, akkor még nem. A 2021-es Copán figyeltem fel rá, de Messi már korábban is dícsérte és ajánlotta a csapatba. Nem kellett. Akkor biztos nem került volna 80 millióba. Griezmann elbénázott elengedésekor Carrascóra volt 20 millióért opciónk. Opciót kötöttünk egy olyan játékosra, akit le sem hívtunk... Sok értelme volt. Carrasco került volna 20 millióba, de Paul korábban nagyjából ebben az árfekvésben volt. Mac Allister tavaly nyáron 35 millió fontért kelt el. 2022-ben ennek a töredékéért megszerezhettük volna. Gvardiolt szintén.
torrestoni írta:
2024.02.16. 12:53:28
de ezekre erősen korlátolt mozgástér mellett került sor
200 millió euró minden, csak nem korlátozott mozgástér. Nem a mozgástér volt korlátozott, hanem voltak elhibázott igazolások. De voltak jók is, Lewandowki nagyon kellett tavaly, Roque-ban is bízok. Nem teljesen ehibázott a játékospolitikánk, sőt, azt nagyon is értékelem, hogy sok szurkoló akaratával ellentétben mentek az átmeneti emberekre, nem adtak fel szezonokat, mert ha szezonokat feladunk, és évről évre kopik a klub presztizse, akkor egy olyan lejtmenetbe kerülünk, amiből sokkal nehezebb visszajönni. Nem adták fel a tavalyi szezont, nem adták fel ezt a szezont sem, voltak jó szerzemények (Christensen is, Kessié is, Cancelo is, Gündogan is), de voltak elhibázottak is. Nem lehúztam a vezetőséget, sőt, Laporta nálam újraválasztandó. De voltak rossz döntések is.
150-160 millió volt befoltozni Dembélét, hozni egy góllövőt és rendbe tenni a védelmet.
Gvardiol már a Lipcsébe is közel 40 millióért került, kötve hiszem hogy egy évvel később eladták volna, főleg a vb után, amikor megugrott az ára.
Emellett sikerült ingyen/potom pénzért két embert a kp-ra, meg az Alves óta tátongó lyukat plusz egy olyan embert aki utólag baromira bejött, pedig a dánban nem hiszem hogy sokan láttak volna kezdő szintű játékost. Bellerin ugyan nem jött össze, de a lehetőség megvolt benne.
150 millióból 3 posztot minőségi játékossal lefedni, szerintem semmiképp sem elhibázott. És utólag mindig okos az ember, hogy miért nem hoztuk őt meg őt akkor amikor olcsó volt, ha ez ilyen egyértelmű lenne minden csapat ezt csinálná.
És akkor ott van az a faktor, hogy ki tudja itt annyira bejöttek volna-e.
Hány olyan igazolásunk volt aki az előző csapatában nagyon jó volt, itt viszont besült. Vagy fordítva.

De ha mondjuk Gvardiolt hozzuk Koundé helyett, a jobb oldalra legfeljebb a SR lett volna ha éppen egészséges vagy nézhettük volna Araujot ott az egész szezonban
Forca Barca!!!!
Válasz küldése