Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.08. 15:58:56

visca el barca írta:
2021.08.08. 15:16:59
Nova,

Bocs de engem a gazdasagi oldala abszolut nem erdekel ennek az egesznek. En szurkolo vagyok, engem az erdekel hogy ki megy ki jon, ki az edzo, mi a taktika, hany golt lovunk es mennyit kapunk. Gazdasagi oldalba te se latsz bele semmit csak amit elolvasol a sajtoban. Az meg vagy igaz vagy nem.

Sportszakmailag nulla amit eddig felmutottt. Es egy het mulva kezdodik az ideny.
Csakhogy ami téged érdekel az jórészt a klub gazdasági helyzetére vezethető vissza. Akkor könnyebb örülni és szurkolónak lenni, amikor világsztárokat igazolunk, de még közepes játékosokat is csillagászati fizetéssel, Messit is egyszerű megtartani amikor szó nélkül mindent megkap amit akar. Most ezeknek a dolgoknak isszuk a levét.
Ha nem ilyen helyzetben lenne a klub vagy nem ilyen béreket osztogattak volna, Messire is lett volna pénz, játékosokat is könnyebb lett volna eladni és nem ingyenes Garciákra kellene hajtani, hanem licitálhatnánk de Ligtekre.
Én se közgazdász vagyok, nem a klub gazdasági háttere miatt lettem anno szurkolóó, de azt tudom, hogy nem ilyen fekete fehér a dolog,annak, hogy mil az elsődleges oka , hogy most milyen a játékosállomány és korábban miből lehettett főzni.Rohadt könnyű msorolgatni, hogy nem tartotta meg Messit, nem küldte el a felesleget, nem igazolt minőségi játékost.
Nem lehet, hogy esetleg itt valami más is lehet a háttérben, mint Laporta képessége. és alkalmassága
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.08. 15:57:10

Peter írta:
2021.08.08. 15:41:40
Viszont nagyon úgy fest, hogy Laporta bizony becsicskul az alkalmatlan és hasznavehetetlen játékosok szerződéseivel szemben.
Pedig saját pályán játszik, jogász és politikus. Ennél férgesebb párosítást nehéz lenne elképzelni tárgyalóasztali ellenfélként. Szóval maradjunk annyiban, lenne még lehetősége kibontakoztatni képességeit. persze ez csak akkor sikerülhet, ha vannak ehhez képességei. Meglátjuk.
Hasonlatod tökéletes, ha Putyin ledózerolná Feketét, Laporta ledózerolhatná az összes léhűtő szerződését. Néhány poszttal lejjebb már írtam, éppen válaszolva a posztodra. A téma ugyanez.
Persze, nagyon úgy tűnik, hogy a veteránok szerződéseivel nem sikerült mit kezdenie. Reméljük, ez változik majd valamilyen módon. Ami ott van viszont, hogy a hirtelen öntudatára ébredt Moribának nem nyaltuk fényesre a seggét, és valószínűleg elengedjük. Ha jól tudom, Agüero megint csak nem gigászi pénzért jött ide. Aztán megint csak ott van, hogy nem copattuk le anyagilag a klubot a CVC ügylet kapcsán egy egyszeri tőkeinjekcióért, hogy Messit mindenáron megtartsuk (aki persze a legjobban megérdemelte volna a fizut). Ha ezt a vonalat tudja képviselni tovább, akkor van rá esély, hogy kilábalunk anyagilag a gödörből. Meg ha az öregeket sikerül valahogy levakarni.

Egyébként a gazdasági dolgok engem sem érdekelnének szemernyit sem, nem is értek hozzájuk semennyire, nincs ilyen hátterem. Csak mivel a pályán látottakat nyilvánvalóan közvetve befolyásolja a klub gazdasági helyzete, így azért érdekes lehet ez is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.08. 15:50:53

visca el barca írta:
2021.08.08. 15:16:59
Nova,

Bocs de engem a gazdasagi oldala abszolut nem erdekel ennek az egesznek. En szurkolo vagyok, engem az erdekel hogy ki megy ki jon, ki az edzo, mi a taktika, hany golt lovunk es mennyit kapunk. Gazdasagi oldalba te se latsz bele semmit csak amit elolvasol a sajtoban. Az meg vagy igaz vagy nem.

Sportszakmailag nulla amit eddig felmutottt. Es egy het mulva kezdodik az ideny.
De most érted veb, úgy nincs értelme minősíteni valakinek a munkáját, hogy a fele feladatkörére azt mondod, hogy az nem érdekel :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.08. 15:48:13

Mindenesetre most meghallgatnám azoknak a véleményét, akik amikor valaki a tularazott játékos vételeknel és fizetéseknel panaszkodik, akkor annyi a reakciojuk rá, hogy nem a mi pénzünk, mit izgulunk rajta…

Laporta tényleg brutális minuszbol indult, de ki kell mondani, hogy eddig semmit nem sikerült csinálnia! Ha valaki azt mondja, hogy ez ok, akkor azzal azt mondja ki, hogy kb mindegy ki az elnok, van-e elnok, úgysem lehet semmit tenni. Így nem lehet hozzáállni, ez eddig egy nagy kövér nulla.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 15:41:40

NovaProspekt írta:
2021.08.08. 14:55:55
meg nem csicskítja be valami rutinosabb politikus majd, ha tárgyalni kell a Barca érdekeiért? Olyan érzésem lenne, mint ha Fekete-Győr Andrást ültetnéd le Vlagyimir Putyinnal szemben.
Viszont nagyon úgy fest, hogy Laporta bizony becsicskul az alkalmatlan és hasznavehetetlen játékosok szerződéseivel szemben.
Pedig saját pályán játszik, jogász és politikus. Ennél férgesebb párosítást nehéz lenne elképzelni tárgyalóasztali ellenfélként. Szóval maradjunk annyiban, lenne még lehetősége kibontakoztatni képességeit. persze ez csak akkor sikerülhet, ha vannak ehhez képességei. Meglátjuk.
Hasonlatod tökéletes, ha Putyin ledózerolná Feketét, Laporta ledózerolhatná az összes léhűtő szerződését. Néhány poszttal lejjebb már írtam, éppen válaszolva a posztodra. A téma ugyanez.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.08. 15:16:59

Nova,

Bocs de engem a gazdasagi oldala abszolut nem erdekel ennek az egesznek. En szurkolo vagyok, engem az erdekel hogy ki megy ki jon, ki az edzo, mi a taktika, hany golt lovunk es mennyit kapunk. Gazdasagi oldalba te se latsz bele semmit csak amit elolvasol a sajtoban. Az meg vagy igaz vagy nem.

Sportszakmailag nulla amit eddig felmutottt. Es egy het mulva kezdodik az ideny.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.08.08. 15:03:05

Szerintem felesleges már most értékelni/véleményezni a munkáját. Nem akarom védeni, mert nem tudunk semmi biztosat, de amikor megválasztották egyértelműen lapátra akarta tenni Koemant, majd megkapta az első auditot a klub anyagi helyzetéről ami sokkal rosszabb volt mint amire számítottak. Szerződések felbontására sincs jelenleg pénz és a felesleges, túlfizetett játékosokból sem sikerült egyet sem eladni. Ha nem akar senki sem menni mit csináljon? Ha nincs a covid, Messi is maradt volna majdnem biztos. Sokan elfelejtik, hogy a csőd szélén van továbbra is a klub és azt a röpke 400+ milliós tavalyi veszteséget is.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.08. 14:55:55

visca el barca írta:
2021.08.08. 14:33:27
Es o eddig melyik ellenlabast nyomta le? Mikor ervenyisetette az akaratat? Eddig a politikusai venajabol csak a hazudozast hozta :roll: Egy ocska kamugep az egesz ember :D Itt van fele eve es semmit nem csinalt.
Mondjuk nem ment bele a CVC díl kapcsán abba, hogy a klubot 50 éven keresztül sarcolják csak azért, h megtarthasson egy 34 éves Messit. Mondjuk nem pucsított be az UEFÁ-nak úgy a Szuperliga ügy kapcsán (akiknek a kirakatklubjuk, nevezetesen a PSG azt csinál, amit akar) úgy, mint tette azt 9 másik klub elnöke. Kezdetnek. Aztán majd meglátjuk persze.

Én a patkány Bartoval, aztsetudomki Freixával, oszlopdiagramokkal operáló, számmisztikában elmélyülő Fonttal szemben maximum Laportában látok annyi karaktert, hogy rá lehessen bízni egy ekkora klubot. Font ígéretesen kezdte a működését, aztán saját magát lőtte több ízben lábon a kampánya során, gyakorlatilag megverette magát Laportával szemben. Így hogyan várhattuk volna tőle azt, hogy majd egyrészt megnyeri a hatalmi láncban alatta álló munkatársait az ügyének, meg nem csicskítja be valami rutinosabb politikus majd, ha tárgyalni kell a Barca érdekeiért? Olyan érzésem lenne, mint ha Fekete-Győr Andrást ültetnéd le Vlagyimir Putyinnal szemben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.08. 14:47:22

Maradjunk annyiban, hogy egyelőre egy árva fűszálat nem sikerült úgy keresztbetennie, ahogy kellett volna és/vagy ahogy ígérte megválasztása esetére.
És azt hiszem abban is megállapodhatunk, hogy a valódi okokat sose fogjuk megtudni bármelyik ügylet mögött, az ő hibája vagy sem. Ami biztos az ő hibája, hogy megígért dolgokat.

Én mindenesetre tartom magam ahhoz, hogy nagyon rossz választás volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.08. 14:47:12

Ugye eddig Messi volt az edző, azért nem volt jó senki, majd most Koeman megmutathatja mit tud, nem Messi ötleteit kell megvalósítani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.08.08. 14:43:08

visca el barca írta:
2021.08.08. 14:33:27
A csapat szempontjabol 3 dolgot kellett volna megtenni. Koemant elzavarni, a selejtez kiszorni, messit megtartani. Egyik sem sikerult neki. Hozott par olcsojoskat, akik kb messi miatt jottek ide es ennyi.
Gondolom te sem gondolod komolyan, hogy a selejtet csak úgy ki kehet dobni? Jogilag nem olyan egyszerű! Edző kérdés egy Barcánál bonyolult! 5 éve nem találtak megfelelőt. Koemant èn sem tartom annak, de véleményem szerint aki ide kerül edző mind olyan mint, ha nem adná ki amit valóban akarnak/ elképzelnek! Messi már 2 éve lépni akar erről nincs mit beszélni..
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 14:42:33

NovaProspekt írta:
2021.08.08. 13:53:36
Egy karizmatikus politikus nem csak a választókat nyeri meg nagyobb eséllyel, hanem nagyobb eséllyel fog lenyomni ellenlábasokat egy vitaasztalnál, és érvényesíteni a klub érdekeit (pontosan ugyanazon képességei mentén, amelyekkel a választókat is ő nyeri meg.
Igen, teljesen logikus. Ugyanakkor mégis csak a kifogásokkal és kockázatokkal sajtótájékoztat.
Egy karizmatikus politikus nem a töketlenségéről ismerszik meg, nem a kifogásokat keresi, hanem a megoldásokon, kivitelezéseken agyal. Bevállal ésszerű rizikót, kockázatot.
Ez nem azt jelenti nyilván, hogy eszetlenül felbont szerződéseket, hanem felhasználja azon képességeit, amivel lenyomja ellenlábasait.
Érvekkel, jogászkodással, meggyőzéssel, alkuval, egyezséggel....kvázi bármivel, amivel a kockázatokat kiveszi a pakliból és a maga javára fordítja.
Csak akarni kell, törekedni rá, kivitelezni kell. Ő íróasztalon játszik, ahol az akarat, szándék, törekvés, politikai érzék, zsugásság, csibészség, sunyiság, övön aluli ütés, minden szellemi fegyver bevethető!
Ezt mutassa meg Laporta. Ez lenne a Barcelona érdeke!

Addig teljesen karizmatikus politikus, míg az elődöket szidja. Amikor cselekedni, alkotni kellene valamit, na ekkor mutassa meg a azt a karizmát. Persze van még lehetősége erre, örülnék, ha " mea culpa " -áznom kellene rövid időn belül..... =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.08. 14:33:27

A csapat szempontjabol 3 dolgot kellett volna megtenni. Koemant elzavarni, a selejtez kiszorni, messit megtartani. Egyik sem sikerult neki. Hozott par olcsojoskat, akik kb messi miatt jottek ide es ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.08.08. 14:22:49

visca el barca írta:
2021.08.08. 14:17:10
Es o eddig melyik ellenlabast nyomta le? Mikor ervenyisetette az akaratat? Eddig a politikusai venajabol csak a hazudozast hozta :roll: Egy ocska kamugep az egesz ember :D Itt van fele eve es semmit nem csinalt.
Nyilván fél év alatt az elmúlt 5-6 év mocsokját
Megfogja oldani.. hagyjuk már ezt nektek senki nem jó és semmi! Honnan tudod mekkora borzalom van a klubbon belül? Nem vagyok Laporta “fan” csak is a klubbot szeretem!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.08. 14:17:10

Es o eddig melyik ellenlabast nyomta le? Mikor ervenyisetette az akaratat? Eddig a politikusai venajabol csak a hazudozast hozta :roll: Egy ocska kamugep az egesz ember :D Itt van fele eve es semmit nem csinalt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 14:07:51

davi10 írta:
2021.08.08. 09:21:45
A Liverpool is egybetartotta az alapokat, igazolgattak is, aztán idén mégis ment az izgulás a végén. Pedig ott aztán a zatyaúristen Klopp ül a kispadon, nem holmi Koeman.
A foci attól szép, hogy túl sok tényezőn múlnak a dolgok és nem kiszámítható, nincs algoritmusa.
Ugyanakkor hosszabb távon többé kevésbé azért bejön a papírforma, de jócskán akadnak ellenpéldák. Nem kivételek, hanem többször előforduló ellenpéldák.

Igen, tök jó amit az aranyos kiscsapatokról írsz. A kiscsapat viszont éppen azért marad kiscsapat, mert ezeket az egyszer egyszer sikeres szériáit különböző okok miatt nem tudja állandósítani, nem képes megtartani.
Ugyanakkor azért nagycsapat a nagycsapat, ha elkapja a fonalat, akkor jóval nagyobb annak a lehetősége - nyilván hullámokkal ugyan -, hogy meg tudják tartani, képesek folyamatossá tenni, többé kevésbé állandósítani ezt a jobb teljesítményt. Jobbak a feltételek, komolyabb lehet a szakmai munka stb stb stb.

Halkan jegyzem meg, hogy tavaly kedvenc csapatunk arra sem volt képes, amit egy kiscsapat egyszer egyszer megcsinál. Nem tudtunk egy rangadót sem megnyerni. Nagycsapat ellen nem voltunk alkalmasak egy kivételt sem összehozni, nemhogy többször előfurduló sikereket, amibe lehetett volna kapaszkodni.
A kupát azért ne említsük ebben az összefüggésben, mert nem keresztezte nagycsapat az utunkat. Ezzel véletlenül sem értékelem le a kupagyőzelmet.

Szóval el kellene érni először a jó kiscsapat szintet, ezt megtartani és közben fejlődni. Erre a mai barcelonai körülmények is alkalmasak, adottak a játékosok,. Adott egy szigorú büdzsé, de fiatal játékosállományunkhoz elégséges.
Tehát minden adott egy hatékony reset kivitelezéséhez. Azt viszont nagyon sajnálom, hogy ehhez olyan Koeman asszisztál, aki a tavalyi évben azt bizonyította, hogy fogalma sincs, milyen rendezvényen szerepel.

Valódi szakmai elképzelés hiányában - szerintem - nagy a veszélye annak, hogy a Laporta - Koeman duó képtelen megragadni még azt is, hogy először aranyos kiscsapat legyen, majd innen szépen fejlődjön tovább.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.08. 13:53:36

Andris írta:
2021.08.08. 12:35:58
Nincs mit szépíteni ezen, átvert mindenkit a klub körül.

De ez kellett az embereknek, egy karizmatikus politikus. Aki a legnagyobbakat tudja mondani, aki a legnagyobb plakátokat tudja kirakatni, akinek nincsenek valódi szakmai elképzelései (amit prezentál is a választóknak, legalábbis).

Gratulálok mindenkinek, aki rá szavazott, vagy aki őt támogatta.
Egy karizmatikus politikus nem csak a választókat nyeri meg nagyobb eséllyel, hanem nagyobb eséllyel fog lenyomni ellenlábasokat egy vitaasztalnál, és érvényesíteni a klub érdekeit (pontosan ugyanazon képességei mentén, amelyekkel a választókat is ő nyeri meg. Nem véletlen, hogy a politikusokat választják, és nem pedig hazugságvizsgáló előtt vizsgáztatják őket a kampány során). Nem látom, Font az excel sheetjében hogyan tudja volna kiszámolni azt, hogy Messi itt tudjon maradni. Vagy Freixa, aki még angolul sem tud, hogyan tudott volna megállni a lábán egy Pérezzel, Ceferinnel, bármilyen nagykutyával szemben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.08. 13:18:31

crixus írta:
2021.08.08. 12:50:13
Az fel sem merült senkiben hogy ezek közül a gyökerek közül kellene 2-3mal szerződést bontani, ha már senkinek sem kellenek.
Valóban. Itt az Eurobarcán naponta 10x leírjátok a megoldást, szinte kiszúrja az ember szemét. De akinek ez a szakmája, látja az anyagi és jogi lehetőségeket annak biztos eszébe se jutott még ez, és azért vannak még itt.

A szerződésbontás az új Bartomeu tönkretette a klubot? Most ez fog itt menni folyamatosan?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.08.08. 12:50:13

A legnagyobb pofon ebben a fizetési sapkás sztoriban az, hogy olyan túlfizetett középszerek ülnek majd a padon mint Pjanic, Coutinho, Umtiti vagy Roberto. A kezdőben pedig nézhetjük majd a két francia bohócunkat, akiknek szintén nem 2 fillér a fizetése.
Az fel sem merült senkiben hogy ezek közül a gyökerek közül kellene 2-3mal szerződést bontani, ha már senkinek sem kellenek.
Akkor az új "sztárjainkról" nem is beszélve. Röhej az egész.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.08. 12:35:58

Nincs mit szépíteni ezen, átvert mindenkit a klub körül.

De ez kellett az embereknek, egy karizmatikus politikus. Aki a legnagyobbakat tudja mondani, aki a legnagyobb plakátokat tudja kirakatni, akinek nincsenek valódi szakmai elképzelései (amit prezentál is a választóknak, legalábbis).

Gratulálok mindenkinek, aki rá szavazott, vagy aki őt támogatta.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.08.08. 11:41:14

Ha tényleg ez az utolsó pillanatos CVC-s megállapodás kellett volna ahhoz hogy egyáltalán esély legyen hosszabbítani Messivel, akkor Laporta szimplán csont nélkül végig hazudta az elmúlt hónapokat. És a legszebb, hogy meg sem próbálta ezt valamivel is megmagyarázni a bullshit sajtotajekoztatojan, végig a CVC-s deal-re hivatkozott ott is, amiről eddig szó sem volt. Vagy már ez is jóval korábban élő volt készítve és bele volt kalkulálva, csak az utolsó pillanatban derült fény pár olyan dologra ami miatt Laporta mégis inkább kihátrált belőle. Ez utóbbi esetben szimplán csak amatőr.

Bárhogy is, Haalanddal kampányolt és egy új edzővel, meg hogy következményei lesznek az elmúlt éveknek, és kvázi fejek fognak hullni az öltözőben. Most ott tartunk, hogy ebből semmi nem valósult meg, és még Messi is megy, raadasul így, ahogy.
Szép volt Joan, eddig sikeresen pofán köptél mindenkit, aki rád szavazott.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.08. 10:20:34

visca el barca írta:
2021.08.07. 21:18:53
[

Csak azt nem tudom h azt az evi 50 golpontot amit messi rendre hozott, ki fogja megcsinalni. En sajnos sem griezben, sem depayban, se kunban nem latom azt h atvenné a szerepét.
Messi úgy rúgott ennyi gólt, hogy mindenki minden labdával őt kereste, ő rúgta a büntetőket, szabadrúgásokat. Mindez most a többiekre jut. Ami nem jelenti azt, hogy az edzőre és a játékosokra nem vár az eddiginél nagyobb feladat a támadójátékban is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.08. 09:21:45

Peter írta:
2021.08.07. 20:16:42
Egyébként nem azt írtam, hogy mindenkit lehengerlő csapatot lehet összehozni, hanem egy életképes alapot, amit egyben kell tartani, amire egy Barcelona már képes, ellentétben egy Monacoval, Dortmunddal, de Ajaxot is ide sorolhatjuk például. A megfelelő komponenseken folyamatosan erősíteni kell lehetőleg olyanokkal, akik itt válhatnak sztárrá.
Egyáltalán nem világmegváltó dolgokról beszélek, hanem életképes, racionális felépítményről.
A Liverpool is egybetartotta az alapokat, igazolgattak is, aztán idén mégis ment az izgulás a végén. Pedig ott aztán a zatyaúristen Klopp ül a kispadon, nem holmi Koeman.

Tök jó, hogy ezek az aranyos kiscsapatok egyszer-egyszer kiütnek egy nagyobb csapatot a BL-ből (nem véletlen, hogy a hatalmas "bravúrokat" csak az egyenes kieséses tornákon érik el, egyedül a Leicester ugrik be, mint kivétel), aztán évekig semmi.
Ugyanígy mi is odaérünk egyszer-egyszer a BL cimhez, de olyan dominanciát, mint az utóbbi évtizedbe tolt a 2 nagy spanyol csapat semmi értelme várni.

Azzal, hogy az elnöknek milyen emberekkel kéne körülvenni magát egyetértek. Laporta is hozott új arcokat, akikről lövésem nincs kicsodák, majd meglátjuk hogy teszik a dolgukat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.08. 07:50:42

daffy írta:
2021.08.08. 06:31:14
visca el barca írta:
2021.08.07. 21:18:53
Csak azt nem tudom h azt az evi 50 golpontot amit messi rendre hozott, ki fogja megcsinalni. En sajnos sem griezben, sem depayban, se kunban nem latom azt h atvenné a szerepét.
Nem kell 50et potolni. Ha beraksz egy vedot a helyere es emiatt kevesebb golt kaptok maris nem kell az 50et potolni,hanem mondjuk a felet.
Egyetértek, továbbá a 2-1-ért meg az 5-1-ért is 3 pontot adnak.
Én az egyetlen problémát a történetében ott látom, h ingyen megy el, meg ott, h 2016-ban nem ő távozott, hanem Neymar. Szerintem most mindenkinek több BL címe lenne.
Az sokkal nagyobb gond ennél, h csődközelben a klub, de volt már ínséges 5-6 évünk, ha ennyivel megússzuk, én örülök. Továbbá olyan veretesnek sem érzem a spanyol bajnokságot, h ne lehetne megnyerni Messi nélkül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.08. 06:31:14

visca el barca írta:
2021.08.07. 21:18:53
Csak azt nem tudom h azt az evi 50 golpontot amit messi rendre hozott, ki fogja megcsinalni. En sajnos sem griezben, sem depayban, se kunban nem latom azt h atvenné a szerepét.
Nem kell 50et potolni. Ha beraksz egy vedot a helyere es emiatt kevesebb golt kaptok maris nem kell az 50et potolni,hanem mondjuk a felet.
Válasz küldése