Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 18:51:13

visca el barca írta:
2021.08.12. 17:55:41
dévid villa írta:
2021.08.12. 17:37:31
Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Millioszor le lett irva. A cvc tobb evtizedre belenyulna a tv-s kozbetitesekbe, amit a ket nagy nem akar. Nyilvan osztottak, szoroztak es hosszu tavon tobb penztol esnek el, mint ami most tokeinjekcio formajaban bevetel lehetne.
+ ugye olyan hírek is voltak, hogy a Szuperligáról is le kellett volna mondaniuk.

Viszont akkor az, amit m is írt valaki, hogy a megállapodás illegális lenne, ezek szerint kamu.

Kezdem úgy érezni, hogy amit Llopis elmondott, elég közel lehet az igazsághoz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.12. 17:55:41

dévid villa írta:
2021.08.12. 17:37:31
Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Millioszor le lett irva. A cvc tobb evtizedre belenyulna a tv-s kozbetitesekbe, amit a ket nagy nem akar. Nyilvan osztottak, szoroztak es hosszu tavon tobb penztol esnek el, mint ami most tokeinjekcio formajaban bevetel lehetne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.12. 17:37:31

Amúgy miért vannak a CVC ellen a klubok? Tulajdonképpen nem ingyen pénz lenne?

Illetve más: mondott ma valami lényegeset a sajtótájékoztatón?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.08.12. 17:08:53

A LaLiga által összehívott gyűlésen a klubok megszavazták a CVC nemzetközi befektető alappal való együttműködést:
✅ 38 csapat szavazott mellette
❌ A Real Madrid, az FC Barcelona, az Athletic Club és még egy csapat a Segundából pedig ellene
via El Partidazo de COPE
Updates:
A Marca információi szerint CVC elzárja a pénzcsapot azokkal a klubokkal szemben, akik az együttműködés ellen szavaztak, így a Real és a Barca sem kap jelen állás szerint semmit abból a 10%-ból, amit a befektető a teljes összeg, a közel 2700 millió eurós keretből a kluboknak biztosítana.

(forrás: La Liga Loca fb)
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.12. 17:03:46

visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini? Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Én se hiszem, hogy elmenne. Nincsenek egy szinten, se pénzileg, se játékoskeretileg, igazából sehogy se. Egyetlen tényező szól a Real mellett az erősebb liga. De még egy ilyen covidos év és amilyen ütemben kell elküldeni a La Ligából a játékosokat lehet ez se lesz igaz. :mrgreen:

Szerintem a jelenleg ismét a foci erő viszonyainak átrendeződését látjuk és a spanyol foci igazából lassan lekerül ez első oldalról. Sajnos ez törvényszerű. A ciklusok változnak. Most megint az angol csapatok jönnek ahogy látom. Meg az olajmilliárdosok csapatai. Sajnos látható volt, hogy nem csak mi de a spanyol foci sem tudja majd megtartani a hegemóniát, főleg ezek miatt a hülye szabályok miatt. Oka van, hogy a spanyol fociba csak ilyen Malaga ( jó ott másik gond is volt) szintű próbálkozásokra futotta csak, nem jött ide egyetlen olajsejk se megvenni a Rayo Vallecano-t és megcsinálni a spanyol csodát.

Azzal egyet értek, hogy a Real jobban le van pukkanva mint mi. Viszont ők lassan ahogy előttem is mondták lecsapolják a rossz vért. És még az az elnökség lecsapolja aki felhalmozta. Laportáéknak először valahogy a csődöt kell majd elkerülni, utána pedig még több év lesz, mire megszabadulunk ezektől a lehetetlen szerződésektől és azoktól a játékosoktól akik egy év alatt megkeresik a piaci értékük háromszorosát.
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.12. 09:46:22

visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini?
Azért a Reál Mbappe kapcsolat nem mai történet, szerintem max az időpont kérdéses, Mbappe meg több gigaszerzodest utasított már el csilliardos fizetéssel, mert nem a PSG-ben képzeli el a jövőjét.

Itt két dologra hazardirozik a PSG: 1) a Madrid gyengébb lesz, a PSG meg hasít és akkor szakmai okokból mégis inkább marad. Ezzel annyi a probléma, hogy ha BL-t nyer idén a PSG, akkor nincs miért maradjon, ha így se nyer BL-t a PSG, akkor meg lehet, hogy azért nem marad, mert végképp eselytelennek látja a csapatot. 2) az lehet meg a PSG esélye, hogy a Covid a piaci alapon működő csapatoknak teljesen alaver, és mivel az FFP-t úgyis kivezetik, a sugardaddys csapatok hasítani fognak.

Igazából az Mbappeert kapható pénz nem hatja meg az arabokat, ugyhogy ezt a rizikót végigviszik.

Viszont ha valamit, hat ezt nem lehet Laporta nyakába varrni, mert az az átigazolás a Barcatol és Messitol teljesen független életet el.
visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Igen, de a Real sokkal jobb perspektivaban is van, mint mi. Kisebb az adósság, kisebb fizetések, az óriás ballasztok lassan kifutnak. Nekünk évekbe telhet, mire kikecmergünk Barto (szakmai és pénzügyi) örökségéből.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.12. 09:08:09

visca el barca írta:
2021.08.12. 08:52:13
Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini? Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Várjuk azért meg, Perez szava sokat nyomhat a latba.
Nem kérdés, hogy Neymar-Messi kettőssel, ezért se tudom Messit se mondjuk kárhoztatni, hogy a MBappé-DiMaria-Neymar pakkot választotta, mint minket :lol:

Az biztos, hogy keretileg a real is le van épülve, de azt ne feledjük el, hogy ott a fizetések sincsenek így elszállva, illetve nem nagyon igazolnak egy ideje, adósság sincs akkora ha van egyáltalán, stb.
Gazdaságilag biztosan jobb helyzetben vannak.

Én sem igazolnék most a romhalmaz spanyol ligába, ez tény. De MBappé előtt két út van, vagy marad, vagy Real. Máshova nem fog menni, ebben majdnem biztos vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.12. 08:52:13

Csaba,

Ketlem h mbappe elmenne a realba. Hulye lenne. Penzt nem kapna annyit, meg azert a lepukkant real nincs egy polcon most a franciakkal. Te kivel fociznal inkabb? Messi es neymar, vagy lucas vazquez meg vini? Sztem a real sokkal jobban le van epulve most mint mi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.12. 08:45:15

recrea írta:
2021.08.12. 07:05:29

Van egyfajta romantikája annak, h politikusoktól vártok igazságot :D sztem el kéne ezt engedi…Barto is megígérte, h gazdasági csoda lesz a klub, most meg a csőd szélén állunk.

A PSG nem annyira ostoba klub, mint mi vagyunk, nem fogja a világ legdrágább focistáját ingyen a Realnak adni, ebben teljesen biztos vagyok.
Jah, hát igen, de én nem várom, csak jó lenne, mert mennek a konteok, meg a szubjektív vélemények a félinfók alapján, amiket aztán egyes megmondók teljes mellszélességgel nyilatkoztatnak ki egyetlen igazságként, és bizony az úgy történt:D

MBappét meglátjuk, bízok az arabban azért, nem lenne jó, ha Messi odavitelét duplán szívjuk meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.12. 08:37:09

1994barca írta:
2021.08.12. 00:02:15
A főoldali cikk egy vicc( nem az eurobarca részéről) nyíltan le lett hozva, hogy a cvc sántít erre az ürge csak azt hajtja… sárdobálás megy, de úgy látom a számolás már kevésbé… nehez benyelni a tényt, hogy Messi már nincs.
Csak akkor felmerül a kérdés, hogy mi a bánatért vártak augusztusig, miközben Laporta állandóan azt nyilatozgatta, hogy maradni fog Messi. Most pedig olyan hírek jönnek, hogy annyira rossz volt a gazgadási helyzet, hogy eleve esélytelen lett volna a megtartása, sőt, nélküle is átlépjük a keretet, és még ahhoz is jelentős csökkentést kell elérnünk, hogy az új érkezőket regisztráljuk. Hogy mi volt a háttérben nem tudjuk, ami tény: Laporta nagyon csúnyán benézte a dolgot, és pofára esett.
recrea írta:
2021.08.12. 07:05:29
csababarca írta:
2021.08.12. 06:55:46
Nem tudom megítélni igaza van e a cikkben megszólaló embernek, de bizonyosan olyan kérdéseket pedzeget, ami többünkben felmerült.
Hogy hol az igazság? Majd mindenki kialakítja magában a félinformációk alapján.

Egy viszont nagy úgy néz ki bejön, mégpedig az hogy ezzel MBappét odarúgtuk közvetetten a realnak, ingyen. Mert nem fog maradni a francia többedhegedűsnek, a real meg tárt karokkal várja.
De nem baj majd ide meg biztos jön Haaland vagy valami másik gólgép.
Van egyfajta romantikája annak, h politikusoktól vártok igazságot :D sztem el kéne ezt engedi…Barto is megígérte, h gazdasági csoda lesz a klub, most meg a csőd szélén állunk.

A PSG nem annyira ostoba klub, mint mi vagyunk, nem fogja a világ legdrágább focistáját ingyen a Realnak adni, ebben teljesen biztos vagyok.
Én nem tartottam Laportát szentnek, de úgy gondoltam, a Rosell-Barto kettőségnél azért mégis tisztességesebb, őszitébb, korektebb ember. De eddig sajna az jön le, hogy egyáltalán nem, csinált is egy jó nagy nyári botrányt, ami a legkevésbé hiányzott a klubnak. A fos áradat szerintem még messze nem ért véget, ezen a nyáron már nem is fogunk kimosakodni belőle.

Kicsit off: azért a PSG is neccesre hagyta Mbappé jövőjét, ha eddig nem hosszabbított vele. Idén láthatnak utoljára pénzt belőle. Meglátjuk mi lesz, de sajnos a hírek szerint most tényleg esélyes neki a Real, akár most valami pénzért (hatalmas összeget nem kérhetnek érte, hiszen jövőre ingyen menne), vagy ingyen jövőre.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.12. 07:05:29

csababarca írta:
2021.08.12. 06:55:46
Nem tudom megítélni igaza van e a cikkben megszólaló embernek, de bizonyosan olyan kérdéseket pedzeget, ami többünkben felmerült.
Hogy hol az igazság? Majd mindenki kialakítja magában a félinformációk alapján.

Egy viszont nagy úgy néz ki bejön, mégpedig az hogy ezzel MBappét odarúgtuk közvetetten a realnak, ingyen. Mert nem fog maradni a francia többedhegedűsnek, a real meg tárt karokkal várja.
De nem baj majd ide meg biztos jön Haaland vagy valami másik gólgép.
Van egyfajta romantikája annak, h politikusoktól vártok igazságot :D sztem el kéne ezt engedi…Barto is megígérte, h gazdasági csoda lesz a klub, most meg a csőd szélén állunk.

A PSG nem annyira ostoba klub, mint mi vagyunk, nem fogja a világ legdrágább focistáját ingyen a Realnak adni, ebben teljesen biztos vagyok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.12. 06:55:46

Nem tudom megítélni igaza van e a cikkben megszólaló embernek, de bizonyosan olyan kérdéseket pedzeget, ami többünkben felmerült.
Hogy hol az igazság? Majd mindenki kialakítja magában a félinformációk alapján.

Egy viszont nagy úgy néz ki bejön, mégpedig az hogy ezzel MBappét odarúgtuk közvetetten a realnak, ingyen. Mert nem fog maradni a francia többedhegedűsnek, a real meg tárt karokkal várja.
De nem baj majd ide meg biztos jön Haaland vagy valami másik gólgép.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.12. 06:54:57

A Spanyol Labdarúgó Szövetség kiadott egy közleményt, miszerint a CVC-deal illegális lett volna.
més que un club
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.08.12. 06:04:07

Nekem nem.tisztem védeni, de:
1: ha hazudott a sapkáról meg a CVC-ről,, miért nem cáfolja egyetlen illetékes sem?
2: ha annyira maradni akart, miért tárgyalt már egy hónappal ezelőtt apuci a psg-vel? És hogy lehet, hogy 2 nap alatt megírták a szerződést?

Szerintem apuci odaállt Laporta elé, hogy bezzeg máshol többet kapnának, a psg már kész szerződessel várja őket, ő meg megunta ezt, és mondta, akkor menjetek oda. Ez is benne lehet a pakliban.
Tudom, hogy Messi, de tele lehet a bocskora, hogy így is van elég játékos a capatnál, akik nem értik meg, hogy nincs lóvé, a többségük meg padra sem kell, de sz.rnak bele. Erre még jön apuci is plusz pénzért.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.12. 00:38:14

LG írta:
2021.08.11. 23:53:55
Tavaly is megvolt a cirkusz, ki is hatott annyira a csapat teljesítményére, hogy mire összeszedtük magunkat, több mint 10 pontos hátrányban voltunk. Erre idén is meg kellett csinálni. #-o
Azért ne vegyük már el Koemantól, azt ami neki jár. Az őszi mínusz pntokat és a tavasziakat sem .... :mrgreen:
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.08.12. 00:02:15

A főoldali cikk egy vicc( nem az eurobarca részéről) nyíltan le lett hozva, hogy a cvc sántít erre az ürge csak azt hajtja… sárdobálás megy, de úgy látom a számolás már kevésbé… nehez benyelni a tényt, hogy Messi már nincs.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.11. 23:53:55

Llopis lemondását és annak okát már ismertük, most még többet megtudhattunk az ügyről. Nem mondom, hogy minden úgy van, ahogy ő gondolja, mert azért elég meredek dolgokat állít. De ebben teljesen igazat adok neki:
“Ebben a folyamatban teljes mértékben hiányzik az átláthatóság”

Laportától én többek között azt reméltem, hogy véget érnek a Rosell majd Barto alatt megszokott kétes, átláthatatlan ügyek. Ehhez képest egy hasonlóval nyitott. Persze, nagyon nehéz helyzetben vette át a klubot, de egy ilyen botrány volt az utolsó, ami még hiányzott.

Nekem nem Messi elvesztése fáj, szerintem eljött az idő a váltásra, és ahogy egyre többet látunk a klub valós gazdasági helyzetéről, ennek így kellett lennie, sőt, már szezon végén ennek egy eldöntött dolognak kellett volna lennie. És akkor egy sokkal nyugodtabb nyárral készülhettünk volna az új szezonra, nem pedig pár nappal a bajnokság rajtja előtt megcsinálni a cirkuszt. Tavaly is megvolt a cirkusz, ki is hatott annyira a csapat teljesítményére, hogy mire összeszedtük magunkat, több mint 10 pontos hátrányban voltunk. Erre idén is meg kellett csinálni. #-o
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.11. 23:36:17

Zsono írta:
2021.08.11. 23:29:52
Félreértettelek :)
:)
Véleményedet egyébként teljesen tiszteletben tartom, amúgy már - magamnak is unalmas - tavaly óta (és az is elkésett lett volna már) várnám a lehető legmélyebb és legszélesebb teljes szakmai megújulást.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2021.08.11. 23:29:52

Peter írta:
2021.08.11. 23:27:45
Zsono írta:
2021.08.11. 23:03:42
Nem magunkról, fórumozókról írtam, hanem a Jaume Liopis féle interjúról, belső sárdobálás a klubon belül
Félreértettelek :)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.11. 23:27:45

Zsono írta:
2021.08.11. 23:03:42
Nem magunkról, fórumozókról írtam, hanem a Jaume Liopis féle interjúról, belső sárdobálás a klubon belül
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2021.08.11. 23:03:42

Peter írta:
2021.08.11. 22:49:42
Az oldalunk új cikke alapján úgy látszik, elkezdődött a sárdobálás .... :mrgreen:
Bő egy órával korábban írtam, mint a cikk megjelenése. :)
Nem sarat dobálok, ez csak egy vélemény.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.11. 22:49:42

Az oldalunk új cikke alapján úgy látszik, elkezdődött a sárdobálás .... :mrgreen:
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2021.08.11. 21:16:12

A két újkori (a Cruyff éra és a 2008-2015-ig tartó) sikerkorszak alapvetően sportszakmai és csapatsiker volt, a maga természetesen növekvő gazdasági sikereivel. Mezszponzor nélkül, illetve a klub életét befolyásolni nem tudó/akaró szponzorokkal Európa legjobb csapata volt a Barcelona. Az időközben az egyre inkább saját felsőbbrendűségét, és (korrupt) vezetőinek gazdagodását szolgáló UEFA vezette európai foci a szórakoztatóipar felé nyitott, annak részévé vált. Európán kívüli pénz ömlött a földrész főleg nyugati elit klubjaiba. A Barcában a keret tagjai, a mindenkori elnök és a vezetőség minél többet ki akart venni a saját klubja kasszájából, és mindaz, ami a sikert korábban okozta, háttérbe szorult. A világ legjobb játékosa és az elnök gyalázatos színjátékkal vágta át a szurkolókat, és Messi nekem (nem elvitatva labdarúgói értékeit, sőt) emberként maga is pont olyan "számlatömbbé" vált, mint a messze túlfizetett öregek, vagy a (leginkább csak a vételárban) sztárigazolások. Semmilyen szervezetet nem lehet fenntartani úgy, hogy a bérköltség gyakorlatilag elviszi az éves költségvetést, miközben működtetnie kell a klubot és annak infrastruktúráját, elvileg világszínvonalon. Tisztelet a néhány játékos kivételnek, ez a Barcelona most zsoldos focisták, csaló, pénzéhes, gerinctelen vezetők gyülekezete. Hat év alatt két teljes sikerkorszak gazdasági eredményét, a csapat presztízsének már látható részét, és rengeteg szurkolóját vesztette el a klub. Pedig a pénz nem tud gólt lőni. Az csak Messit tud igazolni. Kilóra, jó fizetésért.

A pénz, a szponzorok és a befektetők természeténél fogva ez a foci, mint szórakoztatóipari ágazat, törvényszerűen idéz elő ilyen helyzetet, főleg, ha ilyen hitvány vezetőkkel (Barto és Laporta is lám) találkozik.

Senkivel nem akarok vitatkozni, mindenki véleményét tiszteletben tartom, ez itt fent az enyém.
Nagyon remélem, hogy a még korántsem befejezett zuhanás után mindenki eltakarodik ebből a klubból, akinek köze sincs például az említett két korszak értékeihez, a klub korábbi szellemiségéhez, a focihoz, mint sporthoz és játékhoz.

Hajrá a jövő Barcájának. Hosszú lesz az út, ha egyáltalán el is indul rajta a klub.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.11. 20:39:26

Altalanossagban elmondhato, hogy mindenben a legrosszabb helyen allunk (ahol nem ott top3), mar tavaly is tulleptuk a fizetesi keretet, de akkor a spanyol szovetseg az osszes csapat eseten eltekintett a szabaly betartatasatol, es arra is figyelmeztettek akkor, hogy az idei szezonban ezt nem fogjak megtenni.
Ha ez igaz, akkor meg is kaptuk a választ, hogy a Liga miért nem tett engedményeket a Covid miatt.

Ahogy egyre több hír jön a cirkuszról, azért már láthatjuk, hogy Laportának rég tudnia kellett, hogy ez nem fog menni. Ennek ellenére még bő egy héttel ezelelőtt is az volt kommunikákva, hogy Messi marad. Ehhez vegyük hozzá, hogy amíg a PSG nem licitált ránk, Wijnaldum is esélyes érkező volt, sőt, még szó volt újabb igazolásokról is. Mégis akkor mi a fészkes fenében reménykedett? Hogy befutnak hirtelen bombaajánlatok az eladni kívánt játékosainkért? Mert ennek rohadtul nem volt realitása. Itt vagy valamit nagyon benézett, vagy a szurkolókat nézte és nézi teljesen hülyének. Így vagy úgy, de nagyon gáz.

Aztán lehet védeni, hogy nem voltak lehetőségei, meg más sem lett volna jobb, stb. Ezeket nem tudjuk biztosra, de ha még el is fogadjuk, hogy így van, akkor is miért kellett augusztusig hitegetni a szurkolókat, aztán pedig hirtelen rárjukborítani a fostartályt?

A fiataloknak pedig örülünk, de ha nem rendeződik a helyzet, akkor hamarosan az ő megtartásuk lesz a probléma. Ezek a srácok sajnos már nem Xavi, Puyol, Iniesta mentalitású játékosok. Ha lesz lehetőségük több pénzért és/vagy nagyobb sikerek reményében eligazolni, meg fogják tenni. Mondjuk ez nem akkora baj, hiszen legalább az értük kapott pénzből kifizethetjük a kapitányainknak azt pénzt, amiről most ideiglenesen lemondtak. :wink:
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2021.08.11. 16:59:28

Pont ezen gondolkodtam én is, ill. hogy miért nem adjuk el akár minimáláron (5-10-20 mil EUR) a "nagyobb nevű" játékosokat (Griezmann, Coutinho, Dembele).
Ezt felróttam Laportának, hiszen ha nagy bevétel nem is lenne, a fizetési mérlegünk jobb lenne.
De mivel abban benne van a játékos amortizáció, játékoseladás esetén is valszeg a teljes fennmaradó összeget be kellene tenni a fizetés büdzsébe, ergo sokkal többet veszítenénk, mint amennyit nyerünk.
Laportának tényleg teljesen meg van kötve a keze, szinte semmi mozgástere nincs.


Praktikusan még eladásnál is azt kell nézni, hogy a megspórolt fizetés, mint költség megtakarítása nagyobb-e, mint az azonnali amortizáció. Ha nem, akkor a fizetési sapkán nem segít, hanem ront.
Kölcsönnél nincs azonnali teljes amortizáció, ha legalább a fizetést átvállalják, az jó a sapkának. De ahogy elnézem, erre se nagyon van érdeklődés. Sehol nincs pénz, főleg a fizetésekre, ami ugye nálunk a legmagasabb.

Azt is tegyük hozzá, hogy olyan játékost nem lehet eladni, aki nem játszik. Tehát az előszezoni meccsek keretét így is kell nézni.
Az viszont egyértelmű, hogy akit augusztusig nem lehet eladni, arra kizárólag úgy lehet nyomást gyakorolni, ha keretbe sem kerül.
Azért ha egy Umtiti 2 évet nem játszik, ha meg is kapja a fizetését, utána nem fogja komoly csapat leigazolni, válogatottba sem fogják behívni.
Akinek egy éve van hátra, azt mondjuk kevésbé lehet ezzel megfogni, de 2-3 év az már idő.
Válasz küldése