Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.09. 14:14:26

1) azt, amit Laporta lehozott, azt bárki lehozta volna 2) Font évek óta veri a tamtamot, hogy óriási sportszakmai, gazdasági és morális válság van, lehet, hogy picit reálisabb lett volna a helyzetértékelése 3) lehet hogy augusztus közepéig nem hitegette volna a szurkolókat Messi megtartásával, de legalabbis a távozása előtt 2 nappal meg ne arról szoktak volna a hírek, hogy minden szuper 4) lehet hogy nem hazudott volna végig fel évet.

A 2-4) pont csupa feltevés, lehet hogy mindent úgy csinált volna, mint Laporta, de kevesebbet fizikailag nem lehetett volna tenni. Most komolyan kérdem van rosszabb verzió a mostaninál? Senkitől nem sikerült megszabadulni, csak ingyen játékost sikerült elhozni (akiket lehet regisztrálni se lehet), Messit nem sikerült megtartani, edzőt nem sikerült cserélni, fizetescsokkentesrol nem sikerült megállapodni…

Ennek fényében, hogy nem volt Laportanak alternatívája, legalábbis megmosolyogtató…
Ronaldinho&Barca írta:
2021.08.09. 14:03:05
Az utóbbi 10 évben csak olyan elnökök voltak akik a leköszönés után masszív bíróságra járás vagy épp felfüggesztettet kaptak..
Ez hogy jön ide? Pont ezért ne lehetne valaki új? Laporta is a semmiből jött. Miért törvényszerű, hogy a rettenetes Rossell-Barto duo után az elodjuk jöjjön. Ha Koeman rossz ne hozzunk valaki frisset, hanem jöjjön vissza Valverde vagy Rijkaard, mert velük sikeresek voltunk?

Ha tetszik ha nem az élet eddig azt igazolja, hogy Laporta nem több egy a Bernabeu melletti óriásplakátba csomagolt nosztalgia járat.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.08.09. 14:03:05

Balinho írta:
2021.08.09. 12:47:58
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
Ki volt az a jelölt? Az a jelölt pont ennyit tett, hogy elindult Laporta és simán nyerte a választást. Szeretem ezeket a véleményeket, hogy Laporta húzzon a fszba mekkora lúzer, oké tegyük fel, de akkor ki üljön a helyére? Az utóbbi 10 évben csak olyan elnökök voltak akik a leköszönés után masszív bíróságra járás vagy épp felfüggesztettet kaptak.. Akkora krixkrax van ez a klub hogy döbbenet, ezeket a csilliárdos szerződéseket meg nem annyit tesz hogy megfogjuk és félúton kettészabjuk, mert gondolom az egyoldalú felbontás során óriási kilépési záradékot kellene fizetni. Magyar viszonylatban láttam már finomságokat, egy ilyen nemzetközi üzletnél képzelem mik mehetnek.. hosszú évek vegetálása következik, főleg ha a covid felüti ismét a fejét és zárkapus meccsek jönnek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.09. 13:10:27

Balinho írta:
2021.08.09. 12:47:58
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
És a másik jelölt mit csinált volna ebben a helyzetben?
Beül az elnöki székbe, el kezd dolgozni a csapatával és szembejön a valóság.
A hiány a duplája mint mondták, a bérek a legmagasabbak az összes klubhoz mérve is, a bevételek zuhannak a fizetési plafon a felére esett. Ezt Bartóék mind eltitkolták.
A játékosok meg azért nem hajlandóak elmenni, mert máshol jó, ha a felét megadják nekik.
Szerinted mit csinált volna a többi jelölt?
Komolyan kíváncsi vagyok szerinted mit tudott volna tenni a többi.

Szerk.: Ja és csak azért nincs csődben a Barca, mert Laportának sikerült összehozni egy nagy összegű áthidaló kölcsönt.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.09. 13:05:38

Balinho írta:
2021.08.09. 12:47:58
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
És Font fel tudná egyöntetűen bontani a szerződéseket, ugye? Mindenki belemenne, hogy 0 pénzért, Font két csillogó szeméért felmondja a saját, sok tízmiliós szerződését?
Vagy eladni az összes semmirekellő játékost, aki a kutyának nem kell?

Kezdjünk már el gondolkozni, de tényleg...
Komolyan mondom, úgy értem, a fórumozók nagy része még 10 éves gyerek, akinek fogalma sincs, hogy működik a világ.

Itt a klub, baromi sok adósággal, kevés bevétellel.
Sok semmirekellő játékossal, akik nem fognak fizucsökkentésbe belemenni, és nem kellenek semmi csapatnak.
Nincs egy ember se a világon, aki ebből a ****kupacból bármit ki tudna hozni pár hónap alatt.

Amúgy meg azt is mindenki beláthatná, hogy ha valaki úgy állt volna neki kampányolni, hogy semmire nincs pénz, Messit nem tudjuk megtartani, és őszintén elmondott volna minden ilyet, az kapott volna 1% szavazatot maximum.
A szavazók nagy része nem a valóságra kíváncsi, és simán felül bármiféle popuplista dumának.
Ebben a pénzhiányban ha Font kezdte volna el tevékenységét, garantálom, kb semmit nem tudott volna elkezdeni abból, amit ígért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dani87 2021.08.09. 13:23:49-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.09. 12:52:42

csababarca írta:
2021.08.09. 12:16:31
még kivárok, mert van hátra pár hét, hátha sikerült legalább az Umtiti-Pjanic kettőst elhajtani, meg 1-2 fizut csökkenteni.
Csaba, en ugy tudom, megegyeztek a Juveval, Pjanic belement a 20%-os fizucsokkentesbe is es iden mar ott jatszik (kolcsonbe?)

nem tudom megerositeni a hirt, talan itt olvastam egy masik topikban, linkkel
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.09. 12:47:58

Feast4 írta:
2021.08.09. 12:18:42
recrea írta:
2021.08.09. 12:07:00
Kár ezen rúgózni, nem volt alternatíva, Ti is tudjátok jól.
Mondjuk ebben igazad van.Számomra ez a melyik ujjamat rágjam le döntésnek tűnt.
Hogyhogy nem volt alternatíva? Volt egy másik jelölt, aki évek óta építette a programját, és emelte fel a szavát a vezetés ellen. Értem én, hogy nem volt múltja a csapat élén, de ilyen elven Laporta után is csak Barto jöhet vissza?

Laporta semmit nem csinált eddig, zéró, nulla, nada… Pjanic, Umtiti, SR, Cou, Dembele, Griez, Lenglet, Neto mind-mind itt vannak, fizetés csökkentés sehol, igy persze hogy mennie kellett Messinek (ami amúgy az érzelmi oldalát számítva nem akkora tragédia, inkabb egy új építkezés kezdete). De Laporta eddigi ténykedése menthetetlen
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.08.09. 12:32:37

Nyilván meg lehetett volna tartani Messit és nyilván Messi is maradhatott volna, kérdés, hogy milyen áron és megérte volna-e ez hosszú távon a klubnak. De aki elvárta Laportatól, hogy kerül, amibe kerül, tartsa meg Messit, az elvárhaná Messitől is, hogy bármi áron maradjon itt. Azt sem tudhatjuk, Messi mennyire akart maradni, ennyi év után egy normális ember akkor is padlót fog azért, ha ő maga (is) tervezte a váltást már.
Én sokat nem tudok Laportáról bevallom, és elég nyílt ember vagyok, de nem nagyon tartom életszerűnek, hogy az új elnők kiáll hónapokkal ezelőtt a nyilvánosság elé és meggyónja, hogy gyakorlatilag semmi esélyünk sincs Messit megtartani. Így is tsunami lett, de azt nem tette volna zsebre senki. Azt aláírom, hogy az ilyen Haalanddal való kampánydumák tényleg az erős demagógia kategóriáját merítették ki.
Azon is gondolkodtam, hogy nem lehet, hogy Messi is már váltani akart és kölcsönösen egymást fedezik az elnökkel?
Szerintem amúgy a végeredménnyel nincs gond, csak az egész történet módja rohadt gáz, nem így kellett volna elválnia a klubnak és Messinek, viszont az idő már eljött és valószínűleg nyomás nélkül nem tudták volna ezt így megtenni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 12:18:42

recrea írta:
2021.08.09. 12:07:00
Kár ezen rúgózni, nem volt alternatíva, Ti is tudjátok jól.
Mondjuk ebben igazad van.Számomra ez a melyik ujjamat rágjam le döntésnek tűnt.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.09. 12:16:31

nem csak Messi meg nem tartása a "probléma" vele, hanem hogy végighazudta valószínűleg az egész nyarat:D

még kivárok, mert van hátra pár hét, hátha sikerült legalább az Umtiti-Pjanic kettőst elhajtani, meg 1-2 fizut csökkenteni.
de aki kritizálja, nem csak Messi miatt teszi, a cvc megállapodásról se tudunk semmit, amennyit tudunk, arra én is azt mondom, hogy persze, hülyeség lett volna, de ez nem egy nagy dolog észrevenni.

én Laporta mellett voltam és vagyok most is, mert bizonyított vezető, de egyelőre a körülmények felülkerekednek rajta, ezt kár kimagyarázni, mert amit egyelőre látunk, az nem bíztató.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.09. 12:07:00

Feast4 írta:
2021.08.09. 11:56:45
Andris írta:
2021.08.09. 10:56:19
Egyáltalán nem kerek a sztori, hiába jön néha valami részigazság vagy olyan info, ami egy pillanat erejéig magyarázatnak látszik.

De akárhogy is van, azt fontos látni, hogy Laportáék akár a számok ismeretének teljes hiányában is úgy nyertek választást, hogy Koeman elküldésével, a nagy fizetésű kétballábasok elküldésével, Messi megtartásával de még Haaland érkezésével is kampányoltak.

Semmilyen gazdasági mutató, La Liga szabályzat vagy pandémia nem lehet mentség arra, ha ilyenekkel kampányolsz, miközben a számok ismerete nélkül is tudod a klub hozzávetőleges helyzetét.
Nem vagyok csalódott, hogy ezek nem sikerültek, én már akkor se hittem el egy szavát se.
Azért vagyok csalódott, mert a többség vakon hisz az ilyen úgynevezett karizmatikus, jól beszélő, csak szavakból és szimbolikus tettekből élő embereknek. És sokan ha szemen vannak köpve, még akkor sem érzik a gondot az egésszel kapcsolatban.
Teljesen adom amit mondasz. Néhányan a választások elején elmondtuk, hogy Laportát a helyén kell kezelni. Laporta ügyvéd, politikai pályára lépett, a katalán függetlenség egyik legnagyobb jelképének volt az elnöke és nem mellesleg a legutóbbi elnöksége végén ellene is millió eljárást kezdtek, ilyen olyan hiányok miatt csak bizonyíték hiányában elejtették az ügyeket.

Laporta úgy lett elnök, hogy én vagyok Laporta visszajöttem, imádjatok. Messi persze hogy marad, elzavarjuk a semmirekellőket, hozunk világklasszis edzőt, Jön Haaland és királyok leszünk. Tulajdonképp jó politikusként meglovagolta a nosztalgiafaktort és most az történik ami minden kormányváltás után: mutogatunk az előző érára, holott ugyanaz történik mintha Bartoék még mindig itt lennének.

A nagy ígéretekből csak a Messi marad, az elzavarjuk a sallangot, a hozunk világklasszis edzőt és a megvesszük Haalandot nem teljesült.

Sajnos, nemhogy jobb lenne valamivel a helyzet még rosszabb...

És ami megrémiszt az az, hogy nem látom jövő nyáron mivel leszünk előrébb...
Kár ezen rugózni, nem volt alternatíva, Ti is tudjátok jól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.08.09. 12:25:57-kor.
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.09. 11:57:14

Nálam egy olyan kép kezd kirajzolódni Laportaról, hogy ügyesen keveri a lapokat. Nem megy fejjel a falnak, megpróbálja kihozni a maximumot a helyzetből.
1.Azt ne felejtsük el, hogy a kampányidőszakban is 500 milliós veszteségről szóltak a hírek. Majd az új vezetőség, a klub pénzügyi helyzetének átvilágítása során kijött, hogy ez a duplája, amit tudtak. Ezzel még lett kötve a keze rendesen.
2. Messi szerződése. Ebben az adósságspirálban az ő szerződtetése egyenlő lett volna a klub csődbemenetelével ( ha engedik). Miközben az adósság, a bérek az egekben, a bevétel meg folyamatosan csökken. Lehet tavasszal rájött, Messi új kontaktusa nem fog menni, de ezt nem lehetett bejelenteni csak úgy, mivel ez volt a kampányszlogenje, hogy Messi tuti marad. Ő sem akart megbukni azonnal. Hogy ez mennyire etikus vagy sem nézőpont kérdése. A lehetséges keretek között megpróbálta, de szerintem ő sem hitt benne.

3. A fékek elzavarása. Itt megint kijött ( átnézve a szerződéseket), hogy egyoldalúan nem tudja elzavarni az alkalmatlanokat, mert az újabb azonnali anyagi terhet jelentene a klubnak. Főleg, hogy ezek fele katalán "legendák".
Úgy néz ki ezt a feladatot Koemanra bízza, mit csinál velük. Ha újra felrázza őket, akkor oké maradjanak, ha pocsék teljesítményük miatt rosszul szerepel a csapat, majd rajta veri el ( Koemanon).
Ez nekem tetszik, mert azt jelzi, hogy mostantól az edző dönt ki kezd, meddig legyen a pályán, így a későbbi esetleges edzőváltáskor, már vonzóbb lehet a Barca kispad.

Ebben a helyzetben még jól is elsülhet ez a Messi saga.
Mostantól mindenkinek újból meg kell küzdeni a csapatba kerülésért.
Az ellenfelek sem túl acélosak. Én bizakodó vagyok e tekintetben.
Gyorsabb, kiszámíthatatlanabb játékra számítok.

Zárásként annyit tennék hozzá, hogy Laporta finoman megfogalmazta, számára a klub fontosabb, mint Messi. Nem állhatott ki, hogy bocsi, de Messivel már évek óta nem nyertünk semmit, miközben óriási pénzek mennek el az ő fizetésére (is).
Ezt a Messi fanok nem nyelték volna le. Ez felért volna egy bizalmatlansági szavazással.
Gondoljunk bele, ha egy igazgatósági tag is ilyen fanatikus rajongóként kezeli a helyzetet, józan ítélő képességét is elvesztve...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.09. 11:56:45

Andris írta:
2021.08.09. 10:56:19
Egyáltalán nem kerek a sztori, hiába jön néha valami részigazság vagy olyan info, ami egy pillanat erejéig magyarázatnak látszik.

De akárhogy is van, azt fontos látni, hogy Laportáék akár a számok ismeretének teljes hiányában is úgy nyertek választást, hogy Koeman elküldésével, a nagy fizetésű kétballábasok elküldésével, Messi megtartásával de még Haaland érkezésével is kampányoltak.

Semmilyen gazdasági mutató, La Liga szabályzat vagy pandémia nem lehet mentség arra, ha ilyenekkel kampányolsz, miközben a számok ismerete nélkül is tudod a klub hozzávetőleges helyzetét.
Nem vagyok csalódott, hogy ezek nem sikerültek, én már akkor se hittem el egy szavát se.
Azért vagyok csalódott, mert a többség vakon hisz az ilyen úgynevezett karizmatikus, jól beszélő, csak szavakból és szimbolikus tettekből élő embereknek. És sokan ha szemen vannak köpve, még akkor sem érzik a gondot az egésszel kapcsolatban.
Teljesen adom amit mondasz. Néhányan a választások elején elmondtuk, hogy Laportát a helyén kell kezelni. Laporta ügyvéd, politikai pályára lépett, a katalán függetlenség egyik legnagyobb jelképének volt az elnöke és nem mellesleg a legutóbbi elnöksége végén ellene is millió eljárást kezdtek, ilyen olyan hiányok miatt csak bizonyíték hiányában elejtették az ügyeket.

Laporta úgy lett elnök, hogy én vagyok Laporta visszajöttem, imádjatok. Messi persze hogy marad, elzavarjuk a semmirekellőket, hozunk világklasszis edzőt, Jön Haaland és királyok leszünk. Tulajdonképp jó politikusként meglovagolta a nosztalgiafaktort és most az történik ami minden kormányváltás után: mutogatunk az előző érára, holott ugyanaz történik mintha Bartoék még mindig itt lennének.

A nagy ígéretekből csak a Messi marad, az elzavarjuk a sallangot, a hozunk világklasszis edzőt és a megvesszük Haalandot nem teljesült.

Sajnos, nemhogy jobb lenne valamivel a helyzet még rosszabb...

És ami megrémiszt az az, hogy nem látom jövő nyáron mivel leszünk előrébb...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 11:52:49

Zsolti írta:
2021.08.09. 11:47:03
Andris írta:
2021.08.09. 11:31:44

Hát csak ugye nem tudjuk hogy ez így volt-e.
Csak annyit tudunk (ha épp elhisszük), hogy a CVC deal miatt lehetett volna némi forrás erre, viszont azzal hosszabb távon talán rosszabbul járt volna a klub.
De ez csak egy mikroszkópikus része az egésznek, annak ellenére hogy ezt használta fel Laporta, hogy a nyilvánosság előtt egy végtelenül racionális és klubhű magyarázatot adjon a történtekre.
Messi fizuját bevétel növeléssel, és fizetés csökkentésekkel lehetett volna megoldani ugye.
Ki tudja, hogy hány szponzori bevételt lehetett volna találni, ami szintén jelentősen növeli a bevételeket. És ki tudja, hány fizetéscsökkentést lehetett volna elérni, mint tudjuk alig sikerült valami. És ki tudja hány játékost lehetett volna eladni, akiknek a fizuja felszabadult volna, és akár még valami aprópénz is befolyt volna.
És ki tudja, hogy pl miért vásárolunk egy Emersont (akár pár millióért is), ha van az amúgy nem kulcs posztjára már Destünk, Roberton, Minguesánk, akik megoldják, és semmi garancia, hogy Emerson majd jobban, sőt.

Ezek a szponzor tárgyalások, játékos adás-vételek, játékos szerződések ugye pont egy "karizmatikus és tapasztalattal meg jó referenciával, jó kapcsolatokkal bíró elnököt kívánnak meg", és hát Laporta mellett ugye ezek voltak a fő érvek azoknál, akik kicsit racionális oldalról próbáltak érvelni mellette.
Szóval végülis ő ebben jó. Oh wait..
Nem hiszem, hogy annyira kapkodnanak a befektetok egy csod szelen tancolo, total kilatastalan jelennel/jovovel rendelkezo klubert. CVC pedig szerintem nagyon nagyon pofatlan volt, biztosan azt gondoltak, hogy a klub majd lehajol az alamizsnaert, ha ezzel ott tartjatja Messit.
Akik itt romma keresik magukat hulyek lennenek mashova menni, es ha le van papirozva ki mennyit keres abbol eleg nehez engedni.
En nem vedeni akarom ot, csak ugy gonolom, hogy elegge meg van kotve a keze, es szerintem jo dontest hozott.
Emellé még a játékosok botránya sem utolsó, a Rakuten is lázadozik a nagyeszű Grizi-Dembele kettős akciója miatt és könnyen lehet hogy bukjuk a megújítást.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.09. 11:47:03

Andris írta:
2021.08.09. 11:31:44

Hát csak ugye nem tudjuk hogy ez így volt-e.
Csak annyit tudunk (ha épp elhisszük), hogy a CVC deal miatt lehetett volna némi forrás erre, viszont azzal hosszabb távon talán rosszabbul járt volna a klub.
De ez csak egy mikroszkópikus része az egésznek, annak ellenére hogy ezt használta fel Laporta, hogy a nyilvánosság előtt egy végtelenül racionális és klubhű magyarázatot adjon a történtekre.
Messi fizuját bevétel növeléssel, és fizetés csökkentésekkel lehetett volna megoldani ugye.
Ki tudja, hogy hány szponzori bevételt lehetett volna találni, ami szintén jelentősen növeli a bevételeket. És ki tudja, hány fizetéscsökkentést lehetett volna elérni, mint tudjuk alig sikerült valami. És ki tudja hány játékost lehetett volna eladni, akiknek a fizuja felszabadult volna, és akár még valami aprópénz is befolyt volna.
És ki tudja, hogy pl miért vásárolunk egy Emersont (akár pár millióért is), ha van az amúgy nem kulcs posztjára már Destünk, Roberton, Minguesánk, akik megoldják, és semmi garancia, hogy Emerson majd jobban, sőt.

Ezek a szponzor tárgyalások, játékos adás-vételek, játékos szerződések ugye pont egy "karizmatikus és tapasztalattal meg jó referenciával, jó kapcsolatokkal bíró elnököt kívánnak meg", és hát Laporta mellett ugye ezek voltak a fő érvek azoknál, akik kicsit racionális oldalról próbáltak érvelni mellette.
Szóval végülis ő ebben jó. Oh wait..
Nem hiszem, hogy annyira kapkodnanak a befektetok egy csod szelen tancolo, total kilatastalan jelennel/jovovel rendelkezo klubert. CVC pedig szerintem nagyon nagyon pofatlan volt, biztosan azt gondoltak, hogy a klub majd lehajol az alamizsnaert, ha ezzel ott tartjatja Messit.
Akik itt romma keresik magukat hulyek lennenek mashova menni, es ha le van papirozva ki mennyit keres abbol eleg nehez engedni.
En nem vedeni akarom ot, csak ugy gonolom, hogy elegge meg van kotve a keze, es szerintem jo dontest hozott.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 11:31:44

Zsolti írta:
2021.08.09. 11:20:41
Azt most tegyuk felre, hogy mivel kampanyolt, meg akkor is hazudik amikor kerdez, DE!! Ami tetszik ebben az egesz storyban, hogy meghuzott egy vonalat, es nem akarta minden aron itt tartani Messit. Kiderul mennyire volt jo dontes (szerintem az volt), hiszen nem az egyen, hanem a Klub erdeket nezte.
Hát csak ugye nem tudjuk hogy ez így volt-e.
Csak annyit tudunk (ha épp elhisszük), hogy a CVC deal miatt lehetett volna némi forrás erre, viszont azzal hosszabb távon talán rosszabbul járt volna a klub.
De ez csak egy mikroszkópikus része az egésznek, annak ellenére hogy ezt használta fel Laporta, hogy a nyilvánosság előtt egy végtelenül racionális és klubhű magyarázatot adjon a történtekre.
Messi fizuját bevétel növeléssel, és fizetés csökkentésekkel lehetett volna megoldani ugye.
Ki tudja, hogy hány szponzori bevételt lehetett volna találni, ami szintén jelentősen növeli a bevételeket. És ki tudja, hány fizetéscsökkentést lehetett volna elérni, mint tudjuk alig sikerült valami. És ki tudja hány játékost lehetett volna eladni, akiknek a fizuja felszabadult volna, és akár még valami aprópénz is befolyt volna.
És ki tudja, hogy pl miért vásárolunk egy Emersont (akár pár millióért is), ha van az amúgy nem kulcs posztjára már Destünk, Roberton, Minguesánk, akik megoldják, és semmi garancia, hogy Emerson majd jobban, sőt.

Ezek a szponzor tárgyalások, játékos adás-vételek, játékos szerződések ugye pont egy "karizmatikus és tapasztalattal meg jó referenciával, jó kapcsolatokkal bíró elnököt kívánnak meg", és hát Laporta mellett ugye ezek voltak a fő érvek azoknál, akik kicsit racionális oldalról próbáltak érvelni mellette.
Szóval végülis ő ebben jó. Oh wait..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.09. 11:20:41

Azt most tegyuk felre, hogy mivel kampanyolt, meg akkor is hazudik amikor kerdez, DE!! Ami tetszik ebben az egesz storyban, hogy meghuzott egy vonalat, es nem akarta minden aron itt tartani Messit. Kiderul mennyire volt jo dontes (szerintem az volt), hiszen nem az egyen, hanem a Klub erdeket nezte.

..ne legyenek afelol ketsegeink, hogy valami uton ne tudtak volna zsirba hozni a szerzodes hosszabbitast a klub reszerol..
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 11:05:09

Nyiri81 írta:
2021.08.09. 11:00:24
Andris írta:
2021.08.09. 10:56:19
Egyáltalán nem kerek a sztori, hiába jön néha valami részigazság vagy olyan info, ami egy pillanat erejéig magyarázatnak látszik.

De akárhogy is van, azt fontos látni, hogy Laportáék akár a számok ismeretének teljes hiányában is úgy nyertek választást, hogy Koeman elküldésével, a nagy fizetésű kétballábasok elküldésével, Messi megtartásával de még Haaland érkezésével is kampányoltak.

Semmilyen gazdasági mutató, La Liga szabályzat vagy pandémia nem lehet mentség arra, ha ilyenekkel kampányolsz, miközben a számok ismerete nélkül is tudod a klub hozzávetőleges helyzetét.
Nem vagyok csalódott, hogy ezek nem sikerültek, én már akkor se hittem el egy szavát se.
Azért vagyok csalódott, mert a többség vakon hisz az ilyen úgynevezett karizmatikus, jól beszélő, csak szavakból és szimbolikus tettekből élő embereknek. És sokan ha szemen vannak köpve, még akkor sem érzik a gondot az egésszel kapcsolatban.
Szegény ember aki ígérni se tud. De még ezekkel együtt is mit kellett volna tennie? 50 év adósság, lefeküdni a ligának csak hogy 2 évig még itt legyen egy ma 34 éves sztár? Nem gondolhatod komolyan.
Neharagudj, de nem látom értelmét mégegyszer leírni ugyanazt. Kérlek, hogy lassabban, de olvasd el mégegyszer.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.09. 11:00:24

Andris írta:
2021.08.09. 10:56:19
Egyáltalán nem kerek a sztori, hiába jön néha valami részigazság vagy olyan info, ami egy pillanat erejéig magyarázatnak látszik.

De akárhogy is van, azt fontos látni, hogy Laportáék akár a számok ismeretének teljes hiányában is úgy nyertek választást, hogy Koeman elküldésével, a nagy fizetésű kétballábasok elküldésével, Messi megtartásával de még Haaland érkezésével is kampányoltak.

Semmilyen gazdasági mutató, La Liga szabályzat vagy pandémia nem lehet mentség arra, ha ilyenekkel kampányolsz, miközben a számok ismerete nélkül is tudod a klub hozzávetőleges helyzetét.
Nem vagyok csalódott, hogy ezek nem sikerültek, én már akkor se hittem el egy szavát se.
Azért vagyok csalódott, mert a többség vakon hisz az ilyen úgynevezett karizmatikus, jól beszélő, csak szavakból és szimbolikus tettekből élő embereknek. És sokan ha szemen vannak köpve, még akkor sem érzik a gondot az egésszel kapcsolatban.
Szegény ember aki ígérni se tud. De még ezekkel együtt is mit kellett volna tennie? 50 év adósság, lefeküdni a ligának csak hogy 2 évig még itt legyen egy ma 34 éves sztár? Nem gondolhatod komolyan.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 10:56:19

Egyáltalán nem kerek a sztori, hiába jön néha valami részigazság vagy olyan info, ami egy pillanat erejéig magyarázatnak látszik.

De akárhogy is van, azt fontos látni, hogy Laportáék akár a számok ismeretének teljes hiányában is úgy nyertek választást, hogy Koeman elküldésével, a nagy fizetésű kétballábasok elküldésével, Messi megtartásával de még Haaland érkezésével is kampányoltak.

Semmilyen gazdasági mutató, La Liga szabályzat vagy pandémia nem lehet mentség arra, ha ilyenekkel kampányolsz, miközben a számok ismerete nélkül is tudod a klub hozzávetőleges helyzetét.
Nem vagyok csalódott, hogy ezek nem sikerültek, én már akkor se hittem el egy szavát se.
Azért vagyok csalódott, mert a többség vakon hisz az ilyen úgynevezett karizmatikus, jól beszélő, csak szavakból és szimbolikus tettekből élő embereknek. És sokan ha szemen vannak köpve, még akkor sem érzik a gondot az egésszel kapcsolatban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 09:24:15

Ezek szerint akkor nem csak itt látjuk úgy néhányan, hogy Laporta nem tett meg mindent. :wink:

Én pl. még mindig nem látom, hogy nyomást gyakoroltak volna az eladni kívánt játékosokra. Okés, Pjanic és Coutinho nem játszott tegnap, de a többiek igen.
A másik: a hírek szerint a kapitányoknál sem tudták átnyomni a 40 százalékos csökkentést. Az volt a büntetésük, hogy mindannyian kezdtek, ketten végig is játszották a mérkőzést? :lol: A köznség is lehetne annyira következetes, hogy akkor őket is kifüyüli. De mivel katalánok, nyugodtan szemen is köphetnék őket (képletesen így is azt teszik már egy ideje), akkor is megtapsolnák őket. #-o

És ezek még Messi távozása után is aktuális dolgok, hiszen még mindig csökkenteni kellene a fizetéseket.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2021.08.09. 05:14:58

Jaume Llopis, az Espai Barça igazgatóságának tagja ma délután levélben nyújtotta be lemondását Joan Laportának. Az ok: Messi távozása.
"Kedves Jan, csalódtam benned, azt gondoltam, hogy te vagy az egyetlen, aki képes lesz szembenézni Florentinóval. Nincs minden információ a birtokomban, de úgy vélem, hogy Messi maradásáért többet is tehettél volna. Vannak a csapatnál néhányan, akiket fel lehetett volna áldozni. Messi a Barcelona fontos öröksége volt. Meglátjuk, mikor érkezik meg a Szuperliga, már amennyiben megérkezik, eközben megerősítetted a PSG-t, ezzel együtt pedig könnyebbé tetted Mbappé útját Madridba. Florentino tökéletes terve. Úgy kerülsz majd be a történelemkönyvbe, mint az elnök, aki kirúgta Messit. Köszönöm a bizalmadat, hogy csatlakozhattam az Espai Barça igazgatóságához, és bár úgy érzem pozitívan járultam hozzá az eddigi munkánkhoz, kötelegességemnek érzem ezek után lemondani, mert szeretném szabadon kifejezni a véleményemet. Sok szerencsét kívánok neked."

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... n-11977431
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 00:52:58

Én csak azt nem értem, hogy ha tényleg annyira akarta, hogy Messi maradjon, és tisztában volt vele, hogy ehhez nagyon keményen csökkenteni kell a béreket, akkor miért nem erőltette sokkal jobban az eladásokat?

Pl. Griezmann esetében miért játékoscseréről volt szó? Hiszen a célszerű az eladás lett volna -még ha csak valami aprót is kapunk érte- hogy a teljes fizetése felszabaduljon.

Vagy pl. minek jött Emerson? Okés, gondolom nem keres vagyonokat, de most elvileg nekünk minden eurómillió számít.

Hogy kerülhetett szóba egyáltalán Wijnaldum, akinek viszont nem lett volna alacsony a fizetése.

Érdekes dolgok ezek. :roll: Most ezzel nagyon hiteltelen lett a fickó számomra.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.08.08. 23:36:12

LG írta: Ha elolvassuk Laporta nyilatkozatát, abból is kiderül, hogy a Liga a szabályok szerint járt. Laporta ugyan óvatosan igyekezet áthárítani Tebas-székre felelőséget, azért elmondta az igazságot is, hiszen ha nem ezt tette volna, utána Tebas megcáfolja, és jönnek az újabb kellemetlenségek.

Így pedig szerintem elég sötétnek kell lenni ahhoz, hogy valaki a Ligát vagy Tebast köpködje ezért.

Laportának még rég tudnia kellett, hogy Messi nem fog beleférni, abban bízhatott esetleg, hogy valamit simlivel meg tudja kerülni a szabályokat. Ha ezt így volt, akkor azt mondom, hála Istennek, hogy nem sikerült! Elég már a sok disznóságból, ami szeretett klubbunk körül folyik. =;
Ebbol is latszik, hogy itt az utolso par napban/heten Laporta egyszeruen nem mondott igazat, amikor az lett kommunikalva, hogy Messi napokon belul alair. Ha Liga a szabalyok szerint jart el, akkor nekik ezt mar reg tudniuk kellett, hogy Messivel nem lehet ujraszerzodni. Nekem az egeszben nem az faj, hogy elmegy, hanem az, hogy pont ahhoz a PSG-hez, akik idaig is ott tettek be a klubnak ahol tudtak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.08. 20:49:52

szbsz írta:
2021.08.07. 21:11:05
A Javier Tebas instáján tegnap óta folyamatosan özönlenek a "jókívánságok" ( az utolsó képe alá) :D Mintha szülinapja lenne kábé xddd
Ha elolvassuk Laporta nyilatkozatát, abból is kiderül, hogy a Liga a szabályok szerint járt. Laporta ugyan óvatosan igyekezet áthárítani Tebas-székre felelőséget, azért elmondta az igazságot is, hiszen ha nem ezt tette volna, utána Tebas megcáfolja, és jönnek az újabb kellemetlenségek.

Így pedig szerintem elég sötétnek kell lenni ahhoz, hogy valaki a Ligát vagy Tebast köpködje ezért.

Laportának még rég tudnia kellett, hogy Messi nem fog beleférni, abban bízhatott esetleg, hogy valamit simlivel meg tudja kerülni a szabályokat. Ha ezt így volt, akkor azt mondom, hála Istennek, hogy nem sikerült! Elég már a sok disznóságból, ami szeretett klubbunk körül folyik. =;
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 16:27:36

NovaProspekt írta:
2021.08.08. 15:57:10
Azért az még Barto alatt világos lett, hogy nincs mozgástér az új játékosok tekintetében, de nem veszem el Laportától azt ami az övé.... :lol:
Messivel kapcsolatban a személyes véleményem az (tipp, gondolat, de mindegy is mi), hogy ezt Messi már korábban eldöntötte. Sosem tudjuk meg.
Egyébként én is bíztam Laportában, elméletileg éppen azokért, amiket leírtál korábban. Ezért baromi nehéz nem kritikusan látni, mert többet és hatékonyabb dolgokat vártam tőle. Nem csodát, de valami előremutatót. Előző elnökségét szimpla mezei szurkolóként éltem meg, sok húzása bejött, de nem igazán érdekelt semmi azon kívül amit a pályán látni. Ma is ez lenne a legfrankóbb. Legyen jó a csapat, akkor senkit sem érdekelne más a focin kívül.
Válasz küldése