Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
28%
4
29
39%
3
14
19%
2
4
5%
1
6
8%
 
Szavazatok száma: 74
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.22. 22:02:58

bence0330 írta:
2024.04.22. 21:40:43
nálam most Tuchel-Flick lenne az igazi, akik már nyertek 1 éven belül BL-t, és az egyik tuti elérhető, a másik meg talán. Ők olyanok, akik lehet nem válnak be, de ez fél-1 év alatt ki fog derülni, mert annyi idő alatt ők képesek nyerni.
Gyorstalpaló a BL-győzelemért? Semmi sem indokolja a kapkodást, ami miatt Laportának bele kellene mennie egy ilyen elhamarkodott szerződtetésbe.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.22. 21:45:06

bence0330 írta:
2024.04.22. 21:40:43
Ja, itt nem is a bérére gondoltam, hanem hogy jönni akarjon (mert talán sportszakmailag tényleg nem a világ legvonzóbb hely jelenleg, de név alapján mégiscsak...).
A világ top10-20 egyik klubja edzőt keres, ahol mellesleg a csomag része nem egy ronda angol iparváros ködös, esős idővel, hanem Európa és a világ egyik legszebb városa. A bajnokság kb 3 szereplős, tehát BL kb megvan és mégiscsak 5 BL győzelem csücsül a vitrinben.
Röhögnék bármelyik edzőn, akinek nem kell. (nyilván egykori Real legendáknak adok felmentést :) )

Ki a bánatos hóhért érdekel, hogy 5-20 vagy 100 millióért veszel valakit? Elvileg szuperklasszis kölykök sora áll rendelkezésre. Megkapod kb a világ jelenlegi két legjobb 18 év alatti játékosát is. (akinek a neve már ismert, nyilván nem biztos, hogy 5 év múlva is azok)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.22. 21:40:43

Troym írta:
2024.04.22. 21:34:35
bence0330 írta:
2024.04.22. 21:29:54
Én azért nem vágom a dolgot, mert kizárt dolognak tartom, hogy ne lenne legalább 3 top (mondjuk Conceicao szinttől felfelé) edző, aki ne jönne ide csapot-papot otthagyva, megtiszteltetésből. Nem fillérekért, de nem csúcs sztárgázsiért. Ezt kéne Laportának kiaknáznia. Mint ahogy még mindig vannak igazi elit játékosok, akik ide szeretnének jönni. Erős még mindig a húzóerőnk. Azt meg elhiszem Xavinak, hogy kölcsönös lenne a szerződésbontás.
Minimum 20-30 komolyabb edző simán belefér Xavi bérkeretébe. Jelenleg a cikkek szerint 8.5 millió Xavi bére + 4.5 a stábé. Kizárt, hogy ennyiért ne lehetne találni edzőt. Megnéztem kb 10-15. legmagasabb fizetés edzők közt.
Ja, itt nem is a bérére gondoltam, hanem hogy jönni akarjon (mert talán sportszakmailag tényleg nem a világ legvonzóbb hely jelenleg, de név alapján mégiscsak...).
Amúgy én odáig megyek, hogy jelen pillanatban nem egy építkezős edzőt hoznék. Építkeztünk eleget. Nekünk most kéne egy siker, amiből aztán építkezhetnénk, mert szerintem sokkal nagyobb gond van a mentális gátakkal, mint bármi mással, a PSG ellen ott ment el, még ha aztán ki is kaptunk volna a döntőben. Ezért nálam most Tuchel-Flick lenne az igazi, akik már nyertek 1 éven belül BL-t, és az egyik tuti elérhető, a másik meg talán. Ők olyanok, akik lehet nem válnak be, de ez fél-1 év alatt ki fog derülni, mert annyi idő alatt ők képesek nyerni.

Brazilfan: szerintem a bírókkal szemben már paranoiás. A fent leírtak miatt, bebeszél magának/felidegesíti magát már olyan dolgokkal meccs közben, amiért még kiállíttatni is hajlandó magát úgy, hogy még csak igaza sincs. Pedig ez akkor sem lenne korrekt, ha amúgy igaza lenne. A saját idegessége elé kéne helyeznie a csapat érdekeit, ahol azért játékosonként tuti, hogy hasznosabb lenne egy magabiztos edző a pálya szélén, mint egy tajtékzó edző, akit ki is küldenek sokszor, így ott sincs, mikor kéne. Persze ez már off.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.22. 21:36:02

bence0330 írta:
2024.04.22. 21:16:33
Az, hogy odaszól a bírónak, és meccs után miket nyilatkozik, szerintem indifferens abból a szempontból, hogy meccs közben figyel-e a játékosokra.
Én nem tudom megállapítani, hogy Xavi paranoiás vagy idegbeteg-e (ez utóbbit nem te írtad), meccs közben azt látom, hogy együtt él a játékkal, de ez az összes edzőre igaz.

Az is lehet, hogy marad, de azt sem nem lehet kizárni, hogy Laporta már rég megegyezett az új edzővel.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.22. 21:34:35

bence0330 írta:
2024.04.22. 21:29:54
Én azért nem vágom a dolgot, mert kizárt dolognak tartom, hogy ne lenne legalább 3 top (mondjuk Conceicao szinttől felfelé) edző, aki ne jönne ide csapot-papot otthagyva, megtiszteltetésből. Nem fillérekért, de nem csúcs sztárgázsiért. Ezt kéne Laportának kiaknáznia. Mint ahogy még mindig vannak igazi elit játékosok, akik ide szeretnének jönni. Erős még mindig a húzóerőnk. Azt meg elhiszem Xavinak, hogy kölcsönös lenne a szerződésbontás.
Minimum 20-30 komolyabb edző simán belefér Xavi bérkeretébe. Jelenleg a cikkek szerint 8.5 millió Xavi bére + 4.5 a stábé. Kizárt, hogy ennyiért ne lehetne találni edzőt. Megnéztem kb 10-15. legmagasabb fizetés edzők közt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.04.22. 21:36:18-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.22. 21:29:54

Én azért nem vágom a dolgot, mert kizárt dolognak tartom, hogy ne lenne legalább 3 top (mondjuk Conceicao szinttől felfelé) edző, aki ne jönne ide csapot-papot otthagyva, megtiszteltetésből. Nem fillérekért, de nem csúcs sztárgázsiért. Ezt kéne Laportának kiaknáznia. Mint ahogy még mindig vannak igazi elit játékosok, akik ide szeretnének jönni. Erős még mindig a húzóerőnk. Azt meg elhiszem Xavinak, hogy kölcsönös lenne a szerződésbontás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.22. 21:26:42

grgly50 írta:
2024.04.22. 20:43:53
Nos, nemrégen volt itt külsős: "Tata" Martino. Nagy bukás volt.
S van a mondás: "Kíbicnek semmi sem drága"
Rijkaard meg BL-t nyert, Antic meg megmentette a csapatot, Setien meg megbukott.

Mi a kimutatás célja? Vannak jó és béna edzők, akárcsak a saját alomban.

Hozzunk jót.
Flick BL és Bundesliga győztes, 2020ban a legjobb edzőnek választották, nem a Betisben tűnt fel egy 5. hellyel 58 évesen és nem Argentínában volt edző.

De számomra jelenleg vállalhatóbb lenne sok régi játékosunk, ha csak innen lehet válogatni, mert nekem a "több, mint egy klub" szlogen nem illik össze egy edzővel, akit 3 meccsenként kiszórnak és állandóan kifogásokat keres, meg bírózik. Kérem vissza Valverdet inkább.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.04.22. 21:31:34-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.22. 21:16:33

brazilfan írta:
2024.04.22. 21:11:28
Valverdével meg az volt a baj, hogy egész meccsen meg se szólal.
Az viszont nem igaz szerintem, hogy Xavi és a stáb ne figyelnének a meccsre és a játékosokra, és a bírókkal lennének elfoglalva.
Létezik a két véglet közt is világ. :) Nem csak némán lehet ücsörögni vagy folyamat pirosakat összeszedni, sőt, az edzők 95+%-a szerintem a kettő közötti skálára esik.
Persze, hogy figyelnek, de meccs közben és utána is túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a dolognak. Xavi már annyira paranoiás lett, hogy a PSG ellen is egy tök jogos bírói ítélet után állíttatta ki magát, és most a Madrid ellen is az utolsó pillanatban fogta vissza magát a jogos tizinél, aztán szégyenteljesnek nevezte a működésuket a sajtóban, aztán jött Laporta ezzel a nyilatkozattal, amiben kb 83 alkalommal említette a VAR-t, ahol egy nyamvadt hibát nem követtek el.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.22. 21:11:28

davi10 írta:
2024.04.22. 19:26:27
Szerintem azzal már előrébb lennénk, ha valaki olyan jönne, aki nem állíttatja folyamatosan ki magát és aki a bírók helyett a meccsel és a játékosaival van elfoglalva. Senkinek nem jó ez a folyamatos bírókra mutogatás
Valverdével meg az volt a baj, hogy egész meccsen meg se szólal.
Az viszont nem igaz szerintem, hogy Xavi és a stáb ne figyelnének a meccsre és a játékosokra, és a bírókkal lennének elfoglalva.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.22. 21:01:06

NovaProspekt írta:
2024.04.22. 19:11:50
Barcahun írta:
2024.04.22. 18:01:22
Üdvözölendő szerintem Xavi marasztalása, neki és a csapatnak is évek kellenek, amíg ténylegesen BL és ilyen Reál mellett La Liga esélyesek leszümnk, addig meg sokkal jobb választás nincs a piacon, akkor meg miért ne maradna, mindenki el tudja taktikázni magát és más se biztos csodát csinál 10n évesekkel. Ha lenne reális esély (pénz) sztár edzőre és keretre nyilván mást mondanánk.
Én is így látom, holott már vagy 1 éve ágálok ellene. De nagyon úgy fest, hogy ha nem ő lesz, akkor jön egy újabb zsákbamacska, aki "ismeri a klubot".
Ha nem lenne idegbeteg már egy ideje, és nem jelentette volna be a távozását, akkor én is azt mondanám, hogy maradjon. Így viszont elfogadhatatlan számomra. Ha marad, szerintem csak idő kérdése, hogy mikor gyűjt be egy szép hosszú eltiltást az ámokfutásai miatt, másrészt szerintem ne csinájon segget a szájából.

Illetve érdemes olvasgatni, hogy mit gondolnak róla mások, akik nem Barca szurkolók. Az sokat elmond, hogy a madridisták és a Barca gyűlölők szurkolnak a maradásáért. De ha még azt mondjuk, hogy ők elfogultak, a semlegesek reakcióiból is az jön le, hogy ő már itt lefőtt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.22. 20:49:08

Jaj, mert aztán Tata Martino micsoda európai tapasztalattal rendelkezett. Na mindegy, biztos én nem értem. Aztán majd nyáron jön megint egy sztárigazolás, az fontosabb úgy is. Vagy jöhetne Mascherano, mostmár ő is edző. :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.04.22. 20:43:53

Én megértem a vezetők részéről ezt a tépődést az edző kérdésben. Nem ismerjük Xavi honoráriumát. Gyanítom, töbszöröséért jönne új edző. Ha nem válik be - amire nagy esély van - , ilyen anyagi helyzetben Laportát kardélre hánynák. Nagy dilemma. Legkisebb kockázat, ha Xavi kitölti a szerződését. "Aki időt nyer, életet nyer". Még Katalóniában is.
Többen felvetik, hogy külsőst kell hozni. Nos, nemrégen volt itt külsős: "Tata" Martino. Nagy bukás volt.
S van a mondás: "Kíbicnek semmi sem drága"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.22. 19:58:12

davi10 írta:
2024.04.22. 19:26:27
Szerintem azzal már előrébb lennénk, ha valaki olyan jönne, aki nem állíttatja folyamatosan ki magát és aki a bírók helyett a meccsel és a játékosaival van elfoglalva. Senkinek nem jó ez a folyamatos bírókra mutogatás, és ebből a szempontból nemhogy nem fejlődött Xavi, de romlott is. Nagyon stresszes meló ez, Koeman is azóta ezt emlegeti, Xavi-nak se éri meg ebbe tönkretennie magát, és az látszik, hogy rengeteg helyzetet nem tud kezelni.

Laporta ismét túltolta a biciklit a mai vergődésével, ha ezek után marad Xavi, nálam az azt jelenti, hogy nem tudunk nála jobbat hozni, pedig volt fél év számbavenni a jelölteket. Nekem néhany hülyeségén kívül nincs nagy gondom Laporta-val, de ha az idei szezon után marasztalja Xavi-t, azzal saját magát lőné tökön.
Na igen, ez a bírózós vergődés elég gáz mindkettejüktől.
Sinya22 írta:
2024.04.22. 19:31:53
Sokadszorra olvasok olyat, hogy nincs pénzünk edzőre. Mennyibe kerül egy sztáredző? Kerül annyiba, mint amennyit kidobtunk "csapatépítés" terén az elmúlt években? Ott ül a padon Victor Roque, megvettük több tíz millió euróért úgy, hogy nem játszott Európában, teljesen lutri. Egyelőre semmi értékelhető percet nem játszott, azt se tudjuk, egyáltalán vele tudunk-e számolni hosszú távon, vagy olyan lesz mint a sok brazil sztárunk korábban. Ez egy példa, de nekem senki ne mondja, hogy nincs pénz edzőre, mert ez hazugság. 15 éve nincs?
Ezt én sem értem egyébként. Pláne hogy most itt van Flick, nincs szerződve senkivel, és a hírek szerint jönne is, tanul spanyolul, stb. Nem hiszem, hogy olyan óriási fizut kérne.

Mintha klub vezetősége szintjén sem lenne igény arra, hogy kicsit kilépjünk a komfort zónánkból. Komolyan néha azt hiszem, hogy a mindenkori vezetőségben annyi van, hogy ismételgesse a receptet: a padon üljön valami Barcás múlttal rendelkező edző, mert csak. A középpályán játszanak valamilyen kisemberek, mert az olyan Xavi-Iniestás. Passzoljunk jó sokat (még ha értelme sincs), mert az olyan Barcás. Ezektől eltérni olyan szokatlan lenne.

Egyszer kipróbálnánk végre egy "külsős" edzőt, és kiderülne, hogy nem is annyira ördögtől való dolog. Nem dől el ettől a Kubala-szobor a Camp Nou előtt.

Destet szerintem kizárólag azért igazoltuk le, mert az azt megelőző szezonban Davies jól lecumiztatott minket a BL-ben, és ő kanadai. Akkor nálunk is játsszon egy amerikai, mert az majdnem ugyanaz. :mrgreen:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.22. 19:31:53

Sokadszorra olvasok olyat, hogy nincs pénzünk edzőre. Mennyibe kerül egy sztáredző? Kerül annyiba, mint amennyit kidobtunk "csapatépítés" terén az elmúlt években? Ott ül a padon Victor Roque, megvettük több tíz millió euróért úgy, hogy nem játszott Európában, teljesen lutri. Egyelőre semmi értékelhető percet nem játszott, azt se tudjuk, egyáltalán vele tudunk-e számolni hosszú távon, vagy olyan lesz mint a sok brazil sztárunk korábban. Ez egy példa, de nekem senki ne mondja, hogy nincs pénz edzőre, mert ez hazugság. 15 éve nincs?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.22. 19:26:27

NovaProspekt írta:
2024.04.22. 19:11:50
Barcahun írta:
2024.04.22. 18:01:22
Üdvözölendő szerintem Xavi marasztalása, neki és a csapatnak is évek kellenek, amíg ténylegesen BL és ilyen Reál mellett La Liga esélyesek leszümnk, addig meg sokkal jobb választás nincs a piacon, akkor meg miért ne maradna, mindenki el tudja taktikázni magát és más se biztos csodát csinál 10n évesekkel. Ha lenne reális esély (pénz) sztár edzőre és keretre nyilván mást mondanánk.
Én is így látom, holott már vagy 1 éve ágálok ellene. De nagyon úgy fest, hogy ha nem ő lesz, akkor jön egy újabb zsákbamacska, aki "ismeri a klubot".
Szerintem azzal már előrébb lennénk, ha valaki olyan jönne, aki nem állíttatja folyamatosan ki magát és aki a bírók helyett a meccsel és a játékosaival van elfoglalva. Senkinek nem jó ez a folyamatos bírókra mutogatás, és ebből a szempontból nemhogy nem fejlődött Xavi, de romlott is. Nagyon stresszes meló ez, Koeman is azóta ezt emlegeti, Xavi-nak se éri meg ebbe tönkretennie magát, és az látszik, hogy rengeteg helyzetet nem tud kezelni.

Laporta ismét túltolta a biciklit a mai vergődésével, ha ezek után marad Xavi, nálam az azt jelenti, hogy nem tudunk nála jobbat hozni, pedig volt fél év számbavenni a jelölteket. Nekem néhany hülyeségén kívül nincs nagy gondom Laporta-val, de ha az idei szezon után marasztalja Xavi-t, azzal saját magát lőné tökön.

Laporta-nak jelenleg az az elsődleges dolga, hogy pénzt kerítsen egy új edzőre. Hogy ez már megvan-e, vagy az új Nike/Puma deal-el lesz meg, nem tudom, de addig nem akarok játékos igazolást látni, amíg nincs új edző.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.22. 19:11:50

Barcahun írta:
2024.04.22. 18:01:22
Üdvözölendő szerintem Xavi marasztalása, neki és a csapatnak is évek kellenek, amíg ténylegesen BL és ilyen Reál mellett La Liga esélyesek leszümnk, addig meg sokkal jobb választás nincs a piacon, akkor meg miért ne maradna, mindenki el tudja taktikázni magát és más se biztos csodát csinál 10n évesekkel. Ha lenne reális esély (pénz) sztár edzőre és keretre nyilván mást mondanánk.
Én is így látom, holott már vagy 1 éve ágálok ellene. De nagyon úgy fest, hogy ha nem ő lesz, akkor jön egy újabb zsákbamacska, aki "ismeri a klubot".
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.04.22. 18:01:22

A VAR nem hibázott mert nincs egyértelmű kamerállás, amiből meg lehett volna mondani gól.
Más kérdés, hogy Canal + szánalmas, hogy (mi???!) alapján csinál 2 órával meccs után 3D-s elemzést, ami józan paraszti ésszel is baromság, mert a cipővel gólvonalon álló kapus lába közt aligha tarthatja a labdát nem bent, de ez logika és nem bizonyíték..
Hawk eye többször besült (igaz nem többször mint a VAR) ebbe igaza van a Ligának.
Kérdés és szégyen, hogy egy milliós nézettségű meccsen, miért nincs annyi és úgy beállított kamera, hogy egy ilyen helyzetet értékelni tudjon?!

Függetlenül attól, hogy gól volt:

Kép

Én úgy gondolom nem ezen múlt a mecss, sőt bajnokság sem, az üdvözölendő, hogy partnerei voltunk, egy szinvonalban közepes meccsen a Reálnak, kár hogy pár nappal előtte láttuk Man City meccset, hova kéne eljutni még innen. (tehát én ezt is helyén kezelném)

Üdvözölendő szerintem Xavi marasztalása, neki és a csapatnak is évek kellenek, amíg ténylegesen BL és ilyen Reál mellett La Liga esélyesek leszümnk, addig meg sokkal jobb választás nincs a piacon, akkor meg miért ne maradna, mindenki el tudja taktikázni magát és más se biztos csodát csinál 10n évesekkel. Ha lenne reális esély (pénz) sztár edzőre és keretre nyilván mást mondanánk.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.22. 17:48:47

bence0330 írta:
2024.04.22. 17:14:09
Én amúgy nagyon szeretem, amit eddig gyakorlati szinten csinált, de nem tudok elmenni a mai nyilatkozata mellett. Ez szánalmas. Milyen hibát vétett a VAR?
Én is így látom. Ez gáz volt, mondjuk kiderülne a hangfelvételekből, hogy szándékosan elcsalták, akkor sem lehetne megismételni, és nekünk sem hiányozna mondjuk egy nagy verés egy megismételt meccsen.
Mondjuk szerintem jogos a felháborodás, a kétes szituációkban a fehéreknek fújtak.
Christensen gólja az egyetlen kivétel.
A büntető lehetett volna sárga szinészkedésért, PL-ben nem egyszer nem adtak büntetőt, mert a támadó játékos akasztotta a lábát a védőbe. De szerintem mind a 2 említett kétes szituációs ítélet jogos. A meg nem adott gól, szerintem érvényes volt, linkeltem, nem hibáztatom a játékvezetőt, a Liga szégyene, hogy nincs gólvonal technológia. A szabály h.lyeség, hogy azt nézzük, egy mm-el érintette e a labda a vonalat. Ezt gondoltam a japánok góljánál is. És az sem a legjobb, hogy a VAR csak egyértelmű szabálytalanságnál szólhat közbe, mert túl szubjektív, még a bírói ítéletnél is jobban, Yamal-Camavinga esetben visszatérek rá. Fermin feltartása inkább nem büntető, de láttunk már ilyenért befújni, Rüdiger kitolta a hátsóját, ezt vágták be, már nem tudom melyik oldalon.
Yamal lerántása sima sárga, mert nem volt gólhelyzet. Modric kaphatott volna 2 sárgát, de szigorú lett volna.

Viszont szerintem Camavinga elkaszálta Yamal támaszkodó lábát, így az büntető, így Camavingat összességében ki kellett volna állítani.
https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... _this_not/
Nem csak a játékosokra, de úgy látom Laportara sincs jó hatással Xavi bírózása és amit leművel a partvonal mellett. Guggoló Valverde az egyik véglet, de Xavi már átesik a ló túlsó oldalára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.04.22. 18:04:36-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.22. 17:40:50

Sonoma írta:
2024.04.22. 17:37:05
bence0330 írta:
2024.04.22. 17:14:09
Az hiba, hogy nincs gólvonaltechnológia, egyértelmű, de ez meg sem lett gyakorlatilag említve, végig a VAR használata van pocskondiázva, szerintem egy probléma sem volt vele tegnap.
Mégis mi a fenét csináltak rosszul?
Mondjuk Vázquez büntetőjénél. A lassításoknál tisztán látszik, hogy keresi a lábával Cubarsi lábát, hogy legyen kontakt, majd feldobja magát.
Az Arsenal-Bayern meccsen egy ilyen szituációt nem fújt meg a bíró, mert Saka lába kereste a kontaktot.
A VAR-nak ehhez semmi köze. Szerintem tiszta tizi volt, de ha elfogadom a véleményed, hogy véleményes, akkor sem bírálhatsz felül semmit a szobából, csak egyértelmű tévedést. Annak meg nehéz valamit hívni, ha kitett és ott hagyott lábban esik el a kaput támadó játékos. Akkor is szerinted az on field bíró hibázott, a VAR aztán tuti nem, legalábbis a jelenlegi szabályok szerint. Ez a kereste a kontaktot téma mg egy tök szubjektív dolog. Láttam a Saka-féle esetet, szerintem ég és föld volt a kettő, Saka tett egy rúgó mozdulatot a kapus felé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.04.22. 17:37:05

bence0330 írta:
2024.04.22. 17:14:09
Az hiba, hogy nincs gólvonaltechnológia, egyértelmű, de ez meg sem lett gyakorlatilag említve, végig a VAR használata van pocskondiázva, szerintem egy probléma sem volt vele tegnap.
Mégis mi a fenét csináltak rosszul?
Mondjuk Vázquez büntetőjénél. A lassításoknál tisztán látszik, hogy keresi a lábával Cubarsi lábát, hogy legyen kontakt, majd feldobja magát.
Az Arsenal-Bayern meccsen egy ilyen szituációt nem fújt meg a bíró, mert Saka lába kereste a kontaktot.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.04.22. 17:33:49

Ennek az embernek az első ciklusban is meg most is megvannak az oriasi hulyesegei. Nekem főleg azzal van a bajom, hogy mindenből politikát csinál ami a személyi kérdéseket illeti. Sorra vág ki embereket akikről kicsit is az erzodik, hogy nem ugornának be egy golyo elé érte. Őrületes hiba még akkor is ha van rá pozitiv példa is.

Ezt a mostani pénzügy vergődést megitélni, hogy jo döntések születtek-e (főleg a sok tárgyi vagyon eladása szempontjából) majd csak kb 5-10 év mulva lehet legkorábban.

Ami viszont borzalmasan zavar és ez amugy Xaviban is, hogy bohócot csinálnak a klubbol a szánalmas vergődésekkel mint ez a mai is. Kinek megy ez a szinjatek? Katalánoknak ez fekszik? Nyilvánvaló, hogy ez a bírózás alaptalan. Sosem működött sosem fog csak hülyét csinálunk
magaunkbol, hogy a kudarcainkat, nehez helyzetünket, rossz döntéseinket mindig valamire (elsősorban birokra) kenjük.

Focizni kéne nem dumálni meg politizálni meg a pálya szélén őrjöngeni. Nem vagyunk egyformák de én elfogadom ha rosszabbul megy a szekér ha emelt fővel viseljük és naprol napra azt látom, hogy a sikerért dolgozunk nem a túlélésért.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.22. 17:22:57

Mindig is egy magy parasztvakító volt, nincs ezen semmi meglepő. Az ilyenek tökéletesen beleillenek a propagandájába, és a szurkolók között van egy réteg, amelyik ezt meg is eszi. Nekem inkább fájóbb, hogy Xavi is egyre inkább oda áll mellé ebben. :(
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.22. 17:14:09

Én amúgy nagyon szeretem, amit eddig gyakorlati szinten csinált, de nem tudok elmenni a mai nyilatkozata mellett. Ez szánalmas. Milyen hibát vétett a VAR? Mert Yamalnál aztán semmit. Hogy bizonyosodna be, hogy Yamal gólja érvényes volt, mi alapján? Hogy játszhatnák újra a meccset?
Az hiba, hogy nincs gólvonaltechnológia, egyértelmű, de ez meg sem lett gyakorlatilag említve, végig a VAR használata van pocskondiázva, szerintem egy probléma sem volt vele tegnap. Laporta mintha nem ismerné az erre vonatkozó szabályokat, ami nem lenne tragédia, csak akkor nem kéne kiállni vele a nyilvánosság elé.

3 olyan eset volt emlékeim szerint, ahol egyáltalán szóba kerülhetett volna a VAR:

Yamal gólja/nemgólja: látszik, hogy nézték minden szögből, senki meg nem mondja azokból, hogy az az 1-2 mili, vagy 1-2 centi melyik irányban volt a valóságban, így a szabályok szerint nem bírálhatták felül. 100%-osan helyesen jártak szerintem el. Laporta főleg emellett érvelt ugye, de el sem tudom képzelni, mivel. Eleve a gólvonalon 1-2 miliméterrel át, vagy át nem haladt labdát soha nem fogják tudni lassítással belőni a dolog természete miatt, hisz a két kapufa útját állja az oldalsó kamerának, szögből nézve meg kb lehetetlen megmondani, hacsak nem a földön gurul a labda, de még akkor is nehéz.
Yamal lerántása+sárga/piros: nem volt egyértelmű gólhelyzet, középen jött egy madridi védő keresztezni. 100%-ban jól jártak el, és ez még akkor is igaz, ha mondjuk 1-1 bíró pirosat adott volna, hisz egyértelmű tévedésre reagálhatnak csak.
Tizenegyes: Cubarsi elgáncsolta LV-t, lehetne magyarázni, hogy LV kereste a kontaktot (szerintem nem), de ha nem is 100%-os tizi, hanem csak 80, akkor sem avatkozhatott közbe a VAR.

Mégis mi a fenét csináltak rosszul?

Ha meg csak nyomást akar gyakorolni, abban van egy minimális jogosság, mert a PSG ellen tényleg Gündogannál elmaradt a visszanézés, persze az egy másik sorozat. De ha már nyomás, pocskondiázza a gólvonaltechnika hiányát, hátha jövőre végre itt is bevezetik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.22. 17:23:21-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.19. 17:13:19

sansz írta:
2024.04.19. 00:50:45
bence0330 írta:
2024.04.18. 22:59:23


Szerintem az utolsó fél mondat a lényeg. Egyrészt ha játékosokra sem futja, akkor tán edzőre sem, másrészt ha játékosokra sem futja, akkor legyen az, aki a B-t edzette, mert csak a Masiára támaszodhatunk bővítés terén. (Nem mondom, hogy egyetértek vele, sőt... csak ez tűnik értelmes érvnek Marquez mellett.)
Hatalmas homály szerintem a pénzügyi helyzetünk. Amióta Laporta idehozta Xavit és nincs pénzünk, százmilliókat költöttünk és nyilván a kölcsönjátékosok sem két fillérért fociznak.
Szóval, hogy valójában van-e pénz edzőre, ezt nem láthatjuk.
Ugyanakkor, ha tényleg RM lesz az edző, akkor meg butaság lenne megvárni a nyarat. Tapasztalja csak meg az új edző milyen a mostani játékosokkal, fogjuk fel építkezésként, nyáron pedig már legyen világos terv, hogy kihez ragaszkodunk és kihez nem.
Azért ez ennél sokkal bonyolultabb. Hiába van pénz a kasszában, ha nem tudjuk elkölteni és nagyon sok igazolás papíron kerül annyiba amennyibe. Torres valójában ingyen jött, talán most vagy a jövő nyáron jár le a részlete. Roque évente kerül 10 millióba (plusz 5 ha teljesülnek a feltételek), 5-tel kezdtünk. A kölcsönjátékosok fizetése nem terheli az FFP-t. Ha nem ilyen rendszer lenne nem lenne gond (legalábbis nem akkora) a fizetés. Cancelo megvétele is ezért problémás, mert ffp szempontjából 0 euro a fizetése, ha megvennénk akár 20 millióért még mindig akadályba ütközhetne. Ezért próbálják egy kölcsön+kötelező opcióval megoldani.

Azért ezek a százmilliók is kicsit falsak így. 2 és fél évre elosztva ez távolról sem egy kiugró összeg. Ennyi idő alatt a PL-ben vagy 15 csapat költött legalább ennyit vagy nagyságrendekkel többet. Még egy utolsó előtti Leeds is többet tapsolt el. Ráadásul nekünk ennyi olyan 16 játékosra ment el, szinte az egész keret lecserélődött ennyi idő alatt.
Csak az előző vezetés rengeteg olyan adósságot halmozott fel, amik ezeket befolyásolják. Még mindig rengeteg az amortizáció, eltolt fizetések, ilyen de Jong féle üzletek, hitelek stb., amik elsősorban a könyvelésben súlyos tételek.(egy ingyen igazolható játékos sem kerül gyakorlatilag kevés pénzbe, Mbappé árát ügynöki díjjal pl. 120+ -ra saccolják) Egy Koundé, Raphinha kaliberű játékosok árai világszinten nyomott áron voltak.

Nem azért vagyunk képtelenek regisztrálni egy Roquét, mert nincs 2-3 millió a fizetésére.

Annyira nem vagyok benne ebben a témában, de ez nagyon sok összetevős dolog.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.19. 00:50:45

bence0330 írta:
2024.04.18. 22:59:23


Szerintem az utolsó fél mondat a lényeg. Egyrészt ha játékosokra sem futja, akkor tán edzőre sem, másrészt ha játékosokra sem futja, akkor legyen az, aki a B-t edzette, mert csak a Masiára támaszodhatunk bővítés terén. (Nem mondom, hogy egyetértek vele, sőt... csak ez tűnik értelmes érvnek Marquez mellett.)
Hatalmas homály szerintem a pénzügyi helyzetünk. Amióta Laporta idehozta Xavit és nincs pénzünk, százmilliókat költöttünk és nyilván a kölcsönjátékosok sem két fillérért fociznak.
Szóval, hogy valójában van-e pénz edzőre, ezt nem láthatjuk.
Ugyanakkor, ha tényleg RM lesz az edző, akkor meg butaság lenne megvárni a nyarat. Tapasztalja csak meg az új edző milyen a mostani játékosokkal, fogjuk fel építkezésként, nyáron pedig már legyen világos terv, hogy kihez ragaszkodunk és kihez nem.
Válasz küldése